Kilpailujen tulokset


Fitness Classic 2018

Helsingin Kulttuuritalo

21.-22.4.2018


Bikini fitness – 160 cm



  1. Asha Nabulime, Team Sporttimekka, Vantaa

  2. Jemina Hietanen, Team Elite Academy, Tampere

  3. Elvi-Victoria Alekseeva, Team Supermass, Jyväskylä

  4. Marjo Mattila, Starling Fitnessteam, Kaasmarkku

  5. Anne Eronen, Team Fitfarm, Joensuu

  6. Helmi Uotila, Team Fitfarm, Hämeenlinna

  7. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki

  8. Sanna Kuukka, Team Fitfarm, Lappeenranta

  9. Saara Salo, Team Elite Academy, Vantaa

  10. Katariina Aarnio Team Bodywork, Raisio

  11. Ruut Venäläinen, Team Power Fit, Vantaa

  12. Pilvi Dunder, Team Solana, Helsinki

  13. Anna Toivonen, Team Fit, Lahti

  14. Elisa Toivonen, Team Classic Gym, Raahe

  15. Julia Lahnakoski, Team Fitfarm, Tampere

  16. Heidi Nykänen, Team Supermass, Espoo


 


Bikini fitness – 164 cm



  1. Emmi Nenonen, Team Solana, Espoo

  2. Sofie Grusander, Team Fitfarm, Tampere

  3. Liisa Eronen, Team Supermass, Pieksamäki

  4. Iida Peltonen, Team Fitfarm, Helsinki

  5. Renata Vanhatalo, Team Sporttimekka, Espoo

  6. Mervi Kuorilehti, Team Classic Gym, Oulu

  7. Sari Lilja, Team Power Fit, Vantaa

  8. Tii Alasimi, Team JP, Oulu

  9. Saija Kinnunen, Team FitBody Pro, Kemi

  10. Elina Tullinen, Team Sportlife, Mikkeli

  11. Marika Harjunpää, Team Mayor´s Helsinki

  12. Karoliina Kangaskolkka, Team Trifinity, Vantaa

  13. Kiira Eloranta, Team Fit, Vantaa

  14. Vasilina Cheskidova, Team FitFabriken, Porvoo

  15. Sanni Pikkarainen, Team Sportlife, Kotka

  16. Nelli Pekonen, Team K&M, Lahti


 


Bikini fitness – 168 cm



  1. Sanna Paasimaa, Elite Academy, Tampere

  2. Johanna Guessous, Team Sportlife, Helsinki

  3. Katariina Hokkanen, Team Sportlife, Vantaa

  4. Krista Seuna, Team Supermass, Helsinki

  5. Erika Selander, Team Trifinity, Kuopio

  6. Janina Hillman, Pro Elite Team, Tampere

  7. Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja

  8. Iida Ali-Rantala, Team Sportlife, Seinäjoki

  9. Suvi Laiho, Team Solana, Helsinki

  10. Hanna Leppänen, Team Fullmetal, Vantaa

  11. Hanna Uski, Sensei Team, Turku

  12. Anna-Maija Sarjula, Team Fitfarm, Lohja

  13. Riinamari Helenius, Team Sportlife, Salo

  14. Elina Kiviaho, Team Daddy’s Girl, Jyväskylä

  15. Katariina Kämäräinen, Team Fitfarm, Helsinki


16 Virpi Pylkkönen, Team Fitfarm, Joensuu



  1. Amanda Haga, Team Fitfarm, Pietarsaari

  2. Anniina Linnala, Team Karboni, Jyväskylä


 


Bikini fitness – 172 cm



  1. Reetta Virtanen, Team Tzemppi, Jyväskylä

  2. Anette Virkki, W Fitness Team, Porvoo

  3. Sofia Aiello, Team Supermass, Helsinki

  4. Annika Westerlund, Team Solana, Göteborg, Ruotsi

  5. Silja Kallio, Team Fit, Lahti

  6. Liisa Säkkinen, Team Sporttimekka, Helsinki

  7. Roosa Rasanen, Team Tähtikunto, Helsinki

  8. Milla Haahka, Team Sporttimekka, Kauhajoki


 


Bikini fitness + 172 cm



  1. Tua Wikholm, Team Solana, Espoo

  2. Maija Kivimäki, Team Fitfarm, Rauma

  3. Anniina Mäntyjärvi, Team Fullmetal, Jyväskylä

  4. Mirja Heikkilä, Team Sportlife, Ylistaro

  5. Joanna Heikkilä, Starling Fitnessteam, Pori

  6. Suvi Lahtinen, Team Fit, Helsinki

  7. Maren Katherina Preis, Team Trifinity, Turku

  8. Katja Karhu, Team Victory, Kuusankoski

  9. Jenna Jokela, Team Bull’s All Out, Nummijärvi


 


Body fitness – 158 cm



  1. Susanna Koivisto, Team BalancedBody, Tampere

  2. Senni Nieminen, Pro Elite Team, Jyväskylä

  3. Noora Korpela, Team Bodyrock, Turku

  4. Jenny Nikki, Team East Body, Vantaa

  5. Minna Hotti, Letic Pro Team, Vääksy

  6. Salli Valta, Team Fitfarm, Rauma

  7. Kati Olamo, Team Pro Level, Helsinki

  8. Sofia Vieira da Silva, Team East Body, Helsinki

  9. Heidi Ilomäki, Team Fitfarm, Tampere

  10. Kirsi Timonen. Team Sportlife Joensuu

  11. Jenny Nyholm, W Fitness Team Askola

  12. Jessica Taanio, Team Bull’s All Out, Kuopio

  13. Taina Tarvainen, Team Fitfarm, Salo

  14. Sonja Barsk, Team Fitfarm, Keminmaa

  15. Sofia Palmio, Team Balanced Body, Tampere

  16. Kasmiira Kovanen, Team Sportlife, Kotka

  17. Erika Ruokamo, Team Sporttimekka, Sarvvik


 


Body fitness – 163 cm



  1. Elina Niemelä, Team Solana, Vantaa

  2. Liis Org, Team Sportlife, Helsinki

  3. Jenni Vittaniemi-Pietilä, Team Sportlife, Keminmaa

  4. Salla Raittila, Team Bull’s All Out, Teuva

  5. Mari Vainikainen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  6. Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi

  7. Teija Lahtinen, Team Sportlife, Tampere

  8. Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä

  9. Sanna Nupponen, Team Fitfarm, Varkaus

  10. Sanna Nuutinen, Team Sportlife, Seinäjoki

  11. Leena Nieminen, Team Sportlife, Jyväskylä

  12. Piia Saarinen, Team Sportlife, Forssa


 


Body fitness – 168 cm



  1. Kirsi Pelamo, Team Sporttimekka, Rauma

  2. Riina Kivikoski, Team Victory, Helsinki

  3. Janita Juujärvi, Team Power Corp, Tornio

  4. Saara Nieminen, Team Victory, Kouvola

  5. Verna Aitto-oja, Team Fitfarm Turenki

  6. Bettina Broman, Team Elite Academy, Jyväskylä

  7. Viivi Rantala, Team Bull´s All Out, Tampere

  8. Jaana Vuorinen, Team Tähtikunto, Salo

  9. Kati Himberg, Team Body Temple, Salo

  10. Oona Eskoli, Team Xcore, Turku

  11. Maija Väisänen, Team Fit, Tampere


 


Body fitness + 168 cm



  1. Henriikka Kemppinen, Team Fitfarm, Vantaa

  2. Maaret Nousiainen, Team Jiipee, Tornio

  3. Eini Koskinen, Team Badass Athletes, Kotka

  4. Janni Rauos, Team Fitfarm, Vantaa

  5. Helena Huikkala, Team fitfarm, Kauvatsa

  6. Katja Kröger, Tean Sportlife, Naarajärvi

  7. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo

  8. Mari Mäkinen, Team Fitfarm, Pinsiö

  9. Linda Sonntag, Team FitFabriken, Hamari

  10. Marjo Sappinen, Team Fitfarm, Mikkeli

  11. Elina Heinonen, Team Fit, Lahti

  12. Kati Rinta-aho, Team Sportlife, Kuortane

  13. Kertu Rosenthal, Team Strong Body, Vihti


 


Wellness fitness – 163 cm



  1. Iida Peltonen, Team Fitfarm, Helsinki

  2. Karoliina Kangaskolkka, Team Trifinity, Vantaa

  3. Jessica Silfvernagel, Team Sporttimekka, Vaasa

  4. Saara Salo, Team Elite Academy, Vantaa

  5. Johanna Keikko, Team Tähtikunto, Helsinki

  6. Julia Hannula, Team Strong Body, Tampere

  7. Elisa Toivonen, Team Classic Gym, Raahe

  8. Ruut Venäläinen, Team Power Fit, Vantaa

  9. Jerna Rytkönen, Team Powerhouse, Tampere

  10. Saara Löfqvist, Team Karboni, Jämsä

  11. Johanna Koikkalainen, Team Sporttimekka, Helsinki


 


Wellness fitness + 163 cm



  1. Emma Järvelä, Team Strong Body, Espoo

  2. Sara-Mia Liljedahl, Team Sporttimekka, Hämeenl.

  3. Krista Seuna, Team Supermass, Helsinki

  4. Roosa Rasanen, Team Tähtikunto, Helsinki

  5. Iida Ali-Rantala, Team Sportlife, Seinäjoki

  6. Liisa Säkkinen, Team Sporttimekka, Helsinki

  7. Hanni Mäntynen, Team Fit-X, Lemu

  8. Katherina Preis, Team Trifinity, Turku

  9. Elina Kiviaho, Team Daddy’s Girl, Jyväskylä

  10. Hanna Leppänen, Team Fullmetal, Vantaa

  11. Maija Kivimäki, Team Fitfarm, Rauma

  12. Minja Kokkonen, Team East Body, Helsinki

  13. Milla Haahka, Team Sporttimekka, Kauhajoki


 


Fitness



  1. Eveliina Tistelgren, Team Victory, Helsinki

  2. Jasmin Mantila, Team East Body, Helsinki (juniori)

  3. Janica Aherikko, Team Fit-X, Helsinki (juniori)

  4. Rita Saares, Team Fit-X, Helsinki

  5. Sanni Lahtinen, Team Tähtikunto, Helsinki


 


Women’s physique



  1. Satu Javarus, Team Nutri Works, Vantaa

  2. Salli Valta, Team FitFarm, Rauma

  3. Jaana Lehto, Team Badass Athletes, Espoo


 


Men’s physique – 174 cm



  1. Joonas Leppänen, Team BalancedBody, Nokia

  2. Aram Dag, Team Bodywork, Mikkeli

  3. Kim Anttonen, Team Bodywork, Rovaniemi

  4. Alexander Moskvin, Sensei Team, Kotalahti

  5. Miikka Launiainen, Team Fitfarm, Tampere

  6. Tien Vo, Team Power House, Tampere

  7. Janne-Pekka Marttila, Team Classic Gym, Oulu

  8. Eerik Vainio, Team Crew 03, Nastola

  9. Joona Sjöman, Team Bodywork, Espoo

  10. Teemu Tuusjärvi, Letic Pro Team, Heinola


 


Men’s physique – 178 cm



  1. Joakim Malassu, Team Solana, Helsinki

  2. Ali Alzuabidi, Team XCore, Helsinki

  3. Stefan Habbal, Team Bodywork, Helsinki

  4. Honi Hasib, Team Crew03, Lahti

  5. Joel Meling, Team Power Fit, Vantaa

  6. Maboh Amstrong, Team Fitfarm, Tampere

  7. Jere Komulainen, Team Elixir Physigue, Järvenpää

  8. Jussi Hartikainen, Team Gym99, Kuopio

  9. Toni Flygare, Team Pro Level, Vantaa


 


Men’s physique + 178 cm



  1. Momar Bah, Badass Team, Lahela

  2. Rody Mushiete, Lean Team, Tampere

  3. Valtteri Skofelt, Team Crew 03, Lahti

  4. Jari Pussinen, Team Power Fit, Vantaa

  5. Joona Tuominen, Team East Body, Helsinki

  6. Erkki Ebeling, Team Pro Level, Helsinki

  7. Valto Harvistola, Team Crew03, Lahti

  8. Karim Nabli, Team Bull s All Out, Vantaa

  9. Sakari Ebeling, Team Pro Level, Helsinki

  10. Andrew Fahy, Team Solana, Helsinki

  11. Taneli Hiltunen, Sensei Team, Kuopio

  12. Saffet Kaymaz, Team Supermass, Kerava

  13. Eetu Rajala, Team Crew-03, Tampere

  14. Topias Lahti, Team Bodywork, Hämeenlinna

  15. Santtu Niskanen, Team Badass Athletes, Kuopio

  16. Janne Vaittinen, Team Bodywork, Kerava

  17. Sami Nyström, Team XCore, Helsinki


 


Classic bodybuilding



  1. Tuukka Heikkinen, Team BalancedBody, Lieksa

  2. Pontus Reini, Badass Athletes Team, Loviisa

  3. Alexander Espaillat, Team Nocco, Helsinki

  4. Eetu Grahn, Team Mayors, Helsinki

  5. Voitto Suosaari, Team SportLife, Längelmäki

  6. Moein Shokreh, Team Supermass, Turku

  7. Matias Kari, Team Mayor´s, Tammela

  8. Tatu Vihtkari, Team Sportlife, Harjavalta

  9. Janne Niemelä, Team Fitfarm, Tuusula

  10. Tuomas Uimonen, Team Bull’s All Out, Riihikoski

  11. Dan Tolppola, Team Bodybuilding Club, Helsinki

  12. Sami Hosio, Team Supermass, Turenki

  13. Ville Kusnetsov, Team Powerhouse, Tampere


 


Bodybuilding, open



  1. Ronald Ramos, Team Bodywork, Helsinki

  2. Rody Mushiete, Lean Team, Tampere

  3. Alexander Espaillat, Team Nocco, Helsinki

  4. Voitto Suosaari, Team SportLife, Längelmäki

  5. Sami Hosio, Team Supermass, Turenki


 


Body fitness juniorien SM – 163 cm



  1. Senni Nieminen, Pro Elite Team, Jyväskylä

  2. Salla Raittila, Team Bull’s All Out, Teuva

  3. Jenny Nikki, Team East Body, Vantaa

  4. Jasmin Mantila, Team East Body, Helsinki

  5. Jessica Taanio, Team Bull’s All Out, Kuopio

  6. Jessica Ena, Team FitFarm, Pietarsaari

  7. Elli-Noora Töyrylä, Team K&M, Kausala


 


Body fitness juniorien SM + 163 cm



  1. Janni Rauos, Team Fitfarm, Vantaa

  2. Bettina Broman, Team Elite Academy, Jyväskylä

  3. Verna Aitto-oja, Team Fitfarm, Turenki

  4. Viivi Rantala, Team Bull’s All Out, Tampere

  5. Katja Kröger, Team Sportlife, Naarajärvi

  6. Oona Eskoli, Team XCore, Turku

  7. Fanny Väärä, Team Sporttimekka, Helsinki

  8. Ida Ylipaavalniemi, Team Bull’s All Out, Espoo


 


Bikini fitness juniorien SM – 164 cm



  1. Iida Peltonen, Team Fitfarm, Helsinki

  2. Sofie Grusander, Team Fitfarm, Tampere

  3. Elvi-Victoria Alekseeva, Team Supermass, Jyväskylä

  4. Helmi Uotila, Team Fitfarm, Hämeenlinna

  5. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki

  6. Pilvi Dunder, Team Solana, Helsinki

  7. Julia Hannula, Team Strong Body, Tampere

  8. Sonja Aiello, Team Supermass, Helsinki

  9. Alexandra Kokkila, Starling Fitness Team, Pori

  10. Heidi Rantala, Team Trifinity, Vaasa

  11. Laura Ojala, Team Pro Level, Piispanristi


 


Bikini fitness juniorien SM – 168 cm



  1. Sanna Paasimaa, Team Elite Academy, Tampere

  2. Katariina Hokkanen, Team Sportlife, Vantaa

  3. Katariina Kämäräinen, Team Fitfarm, Helsinki

  4. Janina Hillman, Pro Elite Team, Tampere

  5. Hanna Uski, Sensei Team, Turku

  6. Suvi Laiho, Team Solana, Helsinki

  7. Krista Keski-Rauska, Team Daddy´s Girl, Tampere

  8. Eveliina Närhi, Team Fullmetal, Jyväskylä


 


Bikini fitness juniorien SM + 169 cm



  1. Reetta Virtanen, Team Tzemppi, Jyväskylä

  2. Sofia Aiello, Team Supermass, Helsinki

  3. Anniina Mäntyjärvi, Team Fullmetal, Jyväskylä

  4. Silja Kallio, Team Fit, Lahti

  5. Anette Virkki, W Fitness Team, Porvoo

  6. Oona Bebawy, Team East Body, Helsinki

  7. Anniina Kaapeli, Starling Fitness Team, Pori


 


Classic bodybuilding juniorien SM



  1. Pontus Reini, Badass Athletes Team, Loviisa

  2. Eetu Grahn, Team Mayors, Helsinki

  3. Moein Shokreh, Team Supermass, Turku

  4. Tatu Vihtkari, Team Sportlife, Harjavalta

  5. Hannes Hellgren, Team Golden Life, Nummela

  6. Sami Sairio, Team Sporttimekka, Riihimäki


 


Men’s physique juniorien SM



  1. Aram Dag, Team Bodywork, Mikkeli

  2. Lauri Koskensalo, Team Power Fit, Lempäälä

  3. Alexander Moskvin, Sensei Team, Kotalahti

  4. Tien Vo, Team Powerhouse, Tampere

  5. Eetu Rajala, Team Crew-03, Tampere

  6. Saffet Kaymaz, Team Supermass, Kerava

  7. Gabriel Pöllönen, Team Solana, Helsinki

  8. Said Nemat Hoseini, Team Karboni, Äänekoski


 


Body fitness masters35 – 163 cm



  1. Mari Vainikainen, Team Firfarm, Jyväskylä

  2. Riina Kuuru, Lean Team, Hämeenkyrö

  3. Teija Lahtinen, Team Sportlife, Tampere

  4. Heidi Ilomaki Team Fitfarm, Tampere

  5. Sanna Nupponen, Team Fitfarm, Varkaus

  6. Tanja Salonsaari, Team Sportlife, Hyllykallio

  7. Tiina Ylilehto, Team Supermass, Oulu

  8. Jonna Laamanen, Team Sportlife, Mikkeli


 


Body fitness masters35 + 163 cm


Kirsi Pelamo, Team Sporttimekka, Rauma


Riina Kivikoski, Team Victory, Helsinki


Saara Nieminen, Team Victory, Kouvola


Kati Rinta-aho, Team Sportlife, Kuortane


Marjo Sappinen, Team Fitfarm, Mikkeli


 


Body fitness masters40



  1. Minna Hotti, Letic Pro Team, Vääksy

  2. Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi

  3. Noora Korpela, Team Bodyrock, Turku

  4. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo

  5. Kirsi Timonen, Team Sportlife, Joensuu

  6. Mari Mäkinen, Team Fitfarm, Pinsiö

  7. Marika Väkiparta, Team Fitfarm, Raisio

  8. Satu Pylvänen, Team Sportlife, Jämsä

  9. Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna

  10. Johanna Väätäinen, Team Sportlife, Kuopio

  11. Sari Slawuta, Team Bull’s All Out, Valkeakoski

  12. Niina Ovaskainen, Team Bull’s All Out, Akaa

  13. Piia Kontiola-Luode, Team Fitfarm, Nokia

  14. Miia Malmi, Team Sportlife, Tampere

  15. Pia Haapaniemi, Lean Team, Pori

  16. Sanna Kinnunen, Team Strong Body, Mikkeli


 


Body fitness masters45



  1. Salli Valta, Team FitFarm, Rauma

  2. Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä

  3. Kati Olamo, Team Pro Level, Helsinki

  4. Linda Sonntag, Team FitFabriken, Hamari

  5. Katarina Hemling, Team Bodyrock, Naantali

  6. Jaana Vuorinen, Team Tähtikunto, Salo

  7. Salla Teppo, Team Bodyrock, Köyliö

  8. Petra Salonen, Team Bull’s All Out, Askola

  9. Sari Papunen, Letic Pro Team, Tampere

  10. Satu Lepänhaara-Smith,Team Body Temple,Salo

  11. Sirpa Honkila-Hotti, Team Sportlife, Kajaani

  12. Niina Sirparanta, Team Fit, Kuusankoski

  13. Nina Savonen, Team Fitfarm, Turenki

  14. Eeva-Liisa Heikkilä, Team Fysiomotion, Kalajoki

  15. Riina Nylander, Team Power Corp, Ylöjärvi

  16. Sirpa Räsänen, Team Fullmetal, Vihtavuori

  17. Heidi Keinänen, Team Solana, Helsinki

  18. Karoliina Taruvuori, Team Fitfarm, Riihimäki

  19. Heli Hookana, Team Bodyrock, Turkui

  20. Heli Hampinen, Team Eastbody, Vantaa


Ulla Heikkonen, Team Fitfarm, Rauma


 


Bikini fitness masters35



  1. Mervi Kuorilehto, Team Classic Gym, Oulu

  2. Johanna Guessous, Team SportLife, Helsinki

  3. Anne Eronen, Team FitFarm, Joensuu

  4. Mirja Heikkilä, Team Sportlife, Ylistaro

  5. Elina Tullinen, Team Sportlife, Mikkeli

  6. Liisa Säkkinen, Team Sporttimekka, Helsinki

  7. Piia Lamberg, Team Fullmetal, Virrat

  8. Marina Karlsson, Team Strong Body, Raasepori

  9. Minja Kokkonen, Team East Body, Helsinki

  10. Jenni Borg, Team Sporttimekka, Kangasala

  11. Katja Kjellbäck, Team Fysiomotion, Kokkola

  12. Tiina Moisala, Team Daddys’s Girl, Espoo


 


Bikini fitness masters yhdistetty 40 ja 45



  1. Sari Lilja, Team Power Fit, Vantaa

  2. Tii Alasimi, Team Jiipee, Oulu

  3. Suvi Lahtinen, Team Fit, Helsinki

  4. Virpi Pylkkönen, Team Fitfarm, Joensuu

  5. Marika Harjunpää, Team Mayors, Helsinki

  6. Anna-Maija Sarjula, Team FitFarm, Lohja

  7. Katja Luhtalampi, Team Strong Body, Lohja

  8. Linda Sonntag, Team FitFabriken, Hamari

  9. Lenita Ugartechea, Team XCore, Helsinki

  10. Mervi Hietala, Team Victory, Klaukkala

  11. Susanne Hjorth, Team Trifinity, Vaasa

  12. Mira Värtö, Team Bodywork, Helsinki

  13. Hannele Päivärinne, Team Sportlife, Helsinki

  14. Kiti Hellevaara, Team Sporttimekka, Kangasala


 


Bikini fitness masters45



  1. Marika Harjunpää, Team Mayors, Helsinki

  2. Katja Luhtalampi, Team Strong Body, Lohja

  3. Linda Sonntag, Team FitFabriken, Hamari

  4. Lenita Ugartechea, Team XCore, Helsinki

  5. Kiti Hellevaara, Team Sporttimekka, Kangasala


 


Classic bodybuilding masters40



  1. Janne-Pekka Marttila, Team Classic Gym, Oulu

  2. Jussi Hartikainen, Team Gym99, Kuopio

  3. Aleksi Marttila, Team Sporttimekka, Espoo


 


SM-kilpailu


Nordic Fitness Expo, Lahden Messukeskus


7.-8. 2017


 


Body fitness juniorit -163cm



  1. Elisa Jäntti, Team Sportlife, Jyväskylä

  2. Ida Turunen, Team Solana, Vantaa

  3. Annika Tiitinen, Team Mayor’s, Jyväskylä

  4. Matleena Niskanen, Team JiiPee, Haukipudas

  5. Iisa Vaine, Team Elite Academy, Tampere


 


Body fitness juniorit +163cm



  1. Pepita Ravantti, Team Fit, Lahti

  2. Nelli Heikkilä, Team Fitfarm, Tampere

  3. Rosa Virtanen, Team Fit, Lahti

  4. Linda Vallin, Team Same Goal, Tampere

  5. Vera Salmi, Team Victory, Tampere

  6. Janina Kokko, Team Force, Imatra

  7. Riikka Tenhola, Letic Pro Team, Vierumäki

  8. Laura Helin, Team Same Goal, Turku


Body Fitness juniorit overall: Pepita Ravantti


 


Bikini fitness juniorit -164cm



  1. Anna Sihvo, Team 24 Goal, Naantali

  2. Vilma Honkonen, Team Supermass, Oulu

  3. Eva Hokkanen, Team Fitfarm, Tampere

  4. Salla Käsmä, Team Classic Gym, Oulu

  5. Riikka Rissanen, Team Fit, Espoo

  6. Oona Savinainen, Team Supermass, Kuopio

  7. Jasmina Kela, Team Golden Life, Nummela

  8. Iida Ylitalo, Team Bodywork, Helsinki

  9. Sanni Ovaska, Team Elite Academy Hämeenlinna

  10. Laura Raukko, Team Force, Helsinki

  11. Laura Hartikainen, Team PowerFit, Helsinki


Bikini fitness juniorit -169cm



  1. Marietta Kiianlinna, Team 24 Gold, Helsinki

  2. Jenna Ukkonen, Team Fullmetal, Jyväskylä

  3. Marianne Ojalehto, Team 24 Gold, Helsinki

  4. Miia Saarinen, Team Supermass, Tampere

  5. Emmi Nevala, Team 24 Gold, Kuusamo

  6. Nella Enävuo, Team Supermass, Helsinki

  7. Janina Patronen, Team Mayor’s, Järvenpää

  8. Mila Lounavuori, Team Golden Life, Nummela


Bikini fitness juniorit +169cm



  1. Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Jyväskylä

  2. Johanna Kokkila, Team Tzemppi, Pori

  3. Wilhelmiina Repka, Team Elite Academy, Tampere

  4. Beata Rantaeskola, Team Hei, Tampere

  5. Elisa Leppänen, Team JiiPee, Oulu

  6. Miina Salmi, Team FitBody Pro, Kuopio


Bikini Fitness juniorit overall: Marietta Kiianlinna


Men’s physique juniorit



  1. Samuel Kivikari, Pro Trainer Team, Lohja

  2. Andreas Gustafsson, Team Trifinity, Vaasa

  3. Miikka Hongisto, Team Gym99, Kuopio

  4. Santeri Salminen, Team Bodywork, Helsinki

  5. Lassi Lappi, Team Xcore, Hamina


Classic bodybuilding juniorit



  1. Juho Auvinen, Team Gym99, Kuopio

  2. Juuso Korpela, Team Fitfarm, Vaasa

  3. Juha Turunen, Team Sportlife, Tampere

  4. Jyri Korvala, Team JiiPee, Rovaniemi

  5. Ville Ukkonen, Team Fitfarm, Turku


Women’s physique SM



  1. Maria Kuure, Team Classic Gym, Muhos

  2. Sari Kaarikivi-Laine, Team Sportlife, pirkkala

  3. Tuulikki Kare, Team Sportlife, Vantaa

  4. Riitta Mustonen, Team Leader, Jyväskylä


Classic bodybuilding SM -178cm



  1. Timo Ekman, Team Fitfarm, Turku

  2. Samuli Nevalainen, Team Athlete Figures, Lappeenranta

  3. Joni Lehtonen, Team Sun Sali, Espoo

  4. Jani Peltoniemi, Team JiiPee, Kemi

  5. Jani Kovalainen, Team Gym99, Kuopio

  6. Artturi Similä, Team Fitfarm, Tampere

  7. Mikko Timonen, Team Bodyworkers, Ähtäri


Classic bodybuilding SM +178cm



  1. Marko Pitkänen, Team Karboni, Jyväskylä

  2. Nurudeen Adedorja, Team BBC, Helsinki

  3. Juho Auvinen, Team Gym 99, Kuopio

  4. Tom Aller, Team Classic Gym, Oulu

  5. Voitto Suosaari, Team Sportlife, Längelmäki

  6. Joni Komminaho, Team Bodywork, Helsinki

  7. Lassi Lehtovaara, Team Mayor’s, Naanatali

  8. Juha Grönblom, Wellgo Fitness Team, Pori

  9. Johannes Luoma-Aho, Euphoria Fitness Team, Alajärvi

  10. Ville Ukkonen, Team Fitfarm, Turku

  11. Jesse Virtanen, Team Fitfarm, Kyrö

  12. Jesse Salminen, Team Sportlife, Lamppeenranta


CBB Overall: Timo Ekman


Fitness SM



  1. Oona Ylitolonen, Pro Elite Team, Helsinki

  2. Rosa Virtanen, Team Fit, Lahti


Men’s physique SM -173cm



  1. Sherko Eliassi, Team Supermass, Turku

  2. Markus Koivula, Team FitFarm, Hyvinkää

  3. Miikka Launiainen, Team Fitfarm, Tampere

  4. Hanli Xiong, Team Solana, Vantaa

  5. Reshad Amiri, Team Xcore, Helsinki

  6. Peetu Lehmus, Team Solana, Vantaa

  7. Arttupekka Anttila, Team Bodywork, Hollola


Men’s physique SM -179cm



  1. David Ouamba, Badass Athletes Team, Vantaa

  2. Samuel Kivikari, Pro Trainer Team, Lohja

  3. Valtteri Lakanen, Team Sportlife, Jyväskylä

  4. Jhon Cortés , Team Fitfarm, Tampere

  5. Miikka Hongisto, Team Gym99, Kuopio

  6. Valtteri Alatarvas,Team Classic Gym, Oulu

  7. Maboh Amstrong, Team Fitfarm, Tampere

  8. Eppu Saarela, Team Mayor’s, Helsinki

  9. Toni Kivinen, Team Solana Fitness, Vantaa

  10. Jussi Sampo, Team Powerhouse Gym Tampere

  11. Partik Palo-oja, Team Sportlife, Tampere

  12. Jani Rissanen, Team Gym99, Kuopio


Men’s physique SM +179cm




1. Momar Bah, Badass Athletes Team, Lahti



2. Abraham Massaquoi, Team Solana, Helsinki



3. Mihkel Altmets, Team Power Corp, Helsinki



4. Valtteri Skofelt, Crew03, Lahti



5. Mohamed Harid, Team Solana Fitness, Helsinki



6. Santeri Salminen, Team Bodywork, Helsinki



7. Sakari Ebeling, Team Power Corp, Helsinki



8. Toni Vekka, Pro Trainer Team, Turku



9. Teppo Tommila, Team Voimalaitos, Helsinki



10. Andreas Gustavsson, Team Trifinity, Vaasa



11. Carlo Grünn, Team Athlete Figures, Lappeenranta



12. Valto Harvistola, Team Fit, Lahti



13. Jani Normas, Team Classic Gym, Oulu






Men’s physique overall: Sherko Eliassi


Body fitness SM -158cm



  1. Dina Kaspi, Team Solana, Kauniainen

  2. Susanna Koivisto, Team Balanced Body, Tampere

  3. Annika Tiitinen, Team Mayor’s, Jyväskylä

  4. Minna Pohjola, Team BodyRock, Salo

  5. Niina Sirrola, Team Tzemppi, Vasarainen

  6. Saana Hämäläinen, Team Sporttimekka, Pori

  7. Rosa Siuruainen, Team Fitfarm, Loimaa

  8. Sanna Engström, Team Elite Academy, Naarajärvi

  9. Terhi Immonen, Team Fit-X, Loimaa

  10. Sara Riento, Team Force, Klaukkala

  11. Petra Vuolaspuro, Team Bodywork, Vantaa


Body fitness SM -163cm



  1. Jonna Mäkinen, Pro Elite Team, Rovaniemi

  2. Anna-Sofia Pekkarinen, Team Solana, Helsinki

  3. Elisa Jäntti, Team Sportlife, Jyväskylä

  4. Mari Kauppinen, Team Fit-X, Vantaa

  5. Jenny Mesiniemi, WellGo Fitness Team, Vantaa

  6. Susanna Nurmi, Team Fitfarm, Tampere

  7. Elina Niemelä, Team Solana, Vantaa

  8. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Elite Academy, Jyväskylä

  9. Mari Vainikainen, Team Fitfarm, Vantaa

  10. Sonja-Sofia Rannanjärvi, Team Fitfarm, Seinäjoki

  11. Mirka Vikman, Team Fitfarm, Tampere

  12. Emilia Perkkola, Team Tzemppi, Rauma

  13. Noora Heilakka, Team Sporttimekka, Forssa

  14. Nina Jaukkuri, Team Force, Rovaniemi

  15. Leeni Laatikainen, Team Sportlife, Hollola

  16. Hanna Korhonen, Team Trec Nutrition, Kuopio

  17. Heidi Kangasniemi, Team Sportlife, Helsinki

  18. Julia Liukkonen, Team Supermass, Jyväskylä

  19. Anna Sorvari, Team PT-Gym, Espoo

  20. Senni Ranta-aho, Team Fitfarm, Helsinki


Body fitness SM -168cm



  1. Katarina Tunturi, Teasm Supermass, Helsinki

  2. Sanna Säkkinen, Team Mayor’s Espoo

  3. Elina Nöjd, Team Sporttimekka, Helsinki

  4. Henna Pulkkinen, Team Gym99, Kuopio

  5. Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Mikkeli

  6. Elina Oinonen, Team PPS-Shop, Savonlinna

  7. Alina Tiikkainen, Team Fitbody Pro, Oulu

  8. Mervi Hartikainen, Team Victory, Espoo

  9. Tiina Torppa, Team Sportlife, Tampere

  10. Jaana Pajunoja, Team Sporttimekka, Nakkila

  11. Meiju Aaltonen, Badass Athletes Team, Lahti

  12. Janina Kokko, Team Nutriworks, Imatra

  13. Sofia Siljama, Team Mayor’s, Vantaa

  14. Karin Purhonen, DreamFit Team, Ristiina


Body fitness SM +168cm



  1. Heini Hakalahti, Team Nutriworks, Kuopio

  2. Nelli Heikkilä, Team Fitfarm, Tampere

  3. Jenni Burtsov, Team Sportlife, Salo

  4. Marianne Kankaisto, Team Sportlife, Tampere

  5. Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa

  6. Katariina Lausto, Team Eastbody, Vantaa

  7. Anna Hannikainen, Team Sportlife, Mikkeli

  8. Vera Salmi, Team Victory, Tampere

  9. Salla Heikkilä, Team Solana, Helsinki

  10. Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere

  11. Maarit Mäki-Rahkola, Team SuperMoves, Turku

  12. Tia Ruhanen, DreamFit Team Mikkeli

  13. Riikka Tenhola, Letic Pro Team Vierumäki


Body fitness overall: Heini Hakalahti


Bikini fitness SM -160cm



  1. Anna Sihvo, Team 24 Gold, Naantali

  2. Kirsi-Tiina Ruuskanen, Team Power Fit, Vantaa

  3. Sanita Jussila, Team Sportlife, Jyväskylä

  4. Janica Joutulainen, Team 24 Gold, Tuusula

  5. Hetti Stranden, Badass Athletes Team Helsinki

  6. Saara Salo, Team Elite Academy, Lahti

  7. Salla Käsmä, Team Classic Gym, Oulu

  8. Emmi Ourila, Team JiiPee, Nummela

  9. Janika Sankala, Team Fitfarm, Espoo

  10. Elina Raudasoja, Team Fitfarm, Muurame

  11. Minttu Viinikka, Team Fitfarm, Jyväskylä

  12. Anni Anttila, Team Fitfarm, Kangasala

  13. Riikka Rissanen, Team Fit, Espoo

  14. Heljä Katajisto, Team Fitlife, Lieto

  15. Päivi Hietala, Team Solana, Järvenpää


Bikini fitness SM -164cm



  1. Liisa Eronen, Team Fullmetal, Pieksämäki

  2. Kati Lyytikkä, Team Solana, Helsinki

  3. Aino Still, Team Elite Academy, Vantaa

  4. Emma Lehto, Team Northern Force, Helsinki

  5. Ronja Näsman, Team Trifinity, Vaasa

  6. Oona Savinainen, Team Supermass, Kuopio

  7. Eva Hokkanen, Team Fitfarm, Tampere

  8. Eveliina Suihkonen, Team Classic Gym, Oulu

  9. Annika Klemetti, Team FitBody Pro, Tornio

  10. Marjut Kivinen, Team Solana, Vantaa

  11. Miia Kinnunen, Team Fitfarm, Tampere

  12. Mirva Kaikko, Team Trec Nutrition, Kerava

  13. Miira Yliaho, Team SuperMoves, Lohja


 


Bikini fitness SM -169cm



  1. Marietta Kiianlinna, Team 24 Gold, Helsinki

  2. Tuula Seilonen, Team Fitfarm, Valkeakoski

  3. Jenna Ukkonen, Team Fullmetal, Pieksämäki

  4. Emmi Juhala, Team Trifinity, Tampere

  5. Veera Louhelainen, Team Supermass, Lahti

  6. Denise Rosas, Team Fitfarm, Turku

  7. Iida Ali-Rantala, Team Sportlife, Sienäjoki

  8. Krista Lepistö, Team BalancedBody, Tampere

  9. Sonja Korpela, Team Fit, Tampere

  10. Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja

  11. Emilia Ala-Fossi, Team Fitfarm, Tampere

  12. Henna Toivola, Team Strong Body, Helsinki

  13. Tanja Meriläinen, Team Classic Gym, Kerava

  14. Laura Pelkonen, Team Nutriworks, Helsinki

  15. Miia Grönmark, Wellgo Fitness Team, Pori

  16. Hanna Sitari, Team Hei, Ylöjärvi

  17. Noora Kesti, Team Sporttimekka, Forssa


 


Bikini fitness SM -172cm



  1. Jonna Nygrén-Jäntti, Team Supermass, Helsinki

  2. Milla Kelahaara, Pro Elite Team, Tampere

  3. Caroliina Kinnarinen, Team Daddy’s Girl, Lempäälä

  4. Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Jyväskylä

  5. Johanna Kokkila, Team Tzemppi, Pori

  6. Viivi Bäck, Badass Athletes Team, Helsinki

  7. Laura Paavola, Team Fitfarm, Tampere

  8. Liisa Säkkinen, Team Skip, Helsinki

  9. Heta Ahonen, Team Sportlife, Hamina

  10. Serena Rauhala, Team Trec Nutrition, Jyväskylä

  11. Susanna Ojala, Team Sporttimekka, Oulu


 


Bikini fitness SM +172cm



  1. Reetta Kanniainen, Team Physique Academy, Helsinki

  2. Sonja Vilmari, Team Tähtikunto Helsinki

  3. Beata Rantaeskola, Team Hei, Tampere

  4. Wilhelmiina Repka, Team Elite Academy, Tampere

  5. Saralotta Engblom, Team 24 Gold, Helsinki

  6. Emilia Jyräkoski, Team Piukat Paikat, Pori

  7. Reetta Saarinen, Team Fitfarm, Turku

  8. Anna Pötry, Team Elite Academy, Luumäki

  9. Heidi Eerola, Tesm 24 Gold, Lahti

  10. Jaana Manner, Team Maxium, Seinäjoki

  11. Elisa Leppänen, Team JiiPee, Oulu

  12. Jenni Hynninen, Team K&M, Lahti


 


Bikini fitness overall: Marietta Kiianlinna


 


Helsingin SM-karsinta


Helsingin Kulttuuritalo


23.9.2017


Classic Bodybuilding – 178 cm


 



  1. Timo Ekman, Team Fitfarm, Turku

  2. Joni Lehtonen, Team Sun Sali, Espoo

  3. Samuli Nevalainen, Team Athlete Figures, Lappeenranta

  4. Jani Peltoniemi, Team JiiPee, Kemi

  5. Jani Kovalainen, Team Gym99, Kuopio

  6. Mikko Timonen, Team Bodyworkers, Ähtäri

  7. Jonas Österlund, Team 2000, Helsinki

  8. Artturi Similä, Team Fitfarm, Tampere

  9. Mauri Takala, Team Trec Nutrition, Laihia


Classic Bodybuilding + 178 cm



  1. Marko Pitkänen, Team Karboni, Jyväskylä

  2. Nurudeen Adedorja, Team BBC, Helsinki

  3. Tom Aller, Team Classic Gym, Oulu

  4. Voitto Suosaari, Team SportLife, Längelmäki

  5. Joni Komminaho, Team Bodywork, Helsinki

  6. Lassi Lehtovaara, Team Mayor`s, Naantali

  7. Juha Grönblom, Wellgo Fitness Team, Pori

  8. Juho Auvinen, Team Gym99, Kuopio

  9. Jesse Virtanen, Team Fitfarm, Kyrö

  10. Ville Ukkonen, Team Fitfarm, Turku

  11. Johannes Luoma-aho, Euphoria Fitness Team, Alajärvi

  12. Jesse Salminen, Team SportLife , Lappeenranta


Men’s physique -173 cm



  1. Markus Koivula, Team Fitfarm, Hyvinkää

  2. Miikka Launiainen, Team Fitfarm, Tampere

  3. Reshad Amiri, Team XCore, Helsinki

  4. Hanli Xiong, Team Solana, Vantaa

  5. Arttupekka Anttila, Team Bodywork, Hollola

  6. Peetu Lehmus, Team Solana, Vantaa


Men’s physique – 179 cm



  1. Jhon Jairo Cortés, Team Fitfarm, Tampere

  2. Valtteri Lakanen, Team Sportlife, Jyväskylä

  3. Samuel Kivikari, Pro Trainer Team, Lohja

  4. Miikka Hongisto, Team Gym99, Kuopio

  5. Maboh Amstrong, Team Fitfarm, Tampere

  6. Valtteri Alatarvas, Team Classic Gym, Oulu

  7. Jani Rissanen, Team Gym99, Kuopio

  8. Lassi Lappi, Team Xcore, Hamina

  9. Eppu Saarela, Team Mayor’s, Helsinki

  10. Toni Kivinen, Team Solana Fitness, Vantaa

  11. Patrik Palo-oja, Team SportLife, Tampere

  12. Jussi Sampo, Team Powerhouse Gym, Tampere

  13. Markus Toikkanen, Team Victory, Helsinki

  14. Tuomas Lehtinen, Team Powerhouse, Tampere


Men’s physique + 179 cm



  1. Abraham Massaquoi, Team Solana, Helsinki

  2. Mihkel Altmets, Team Power Corp, Helsinki

  3. Valtteri Skofelt, Crew03, Lahti

  4. Santeri Salminen, Team Bodywork, Helsinki

  5. Mohamed Harid, Solana Fitness, Helsinki

  6. Valto Harvistola, Team Fit, Lahti

  7. Teppo Tommila, Team Voimalaitos, Helsinki

  8. Andreas Gustavsson, Team Trifinity, Vaasa

  9. Toni Vekka, Pro Trainer Team, Turku

  10. Carlo Grünn, Team Athlete Figures, Lappeenranta

  11. Sakari Ebeling, Team Power Corp, Helsinki

  12. Mikko Keisa, Team Supermass, Valkeala

  13. Jani Normas, Team Classic Gym, Oulu


Body fitness – 158 cm



  1. Dina Kaspi, Team Solana, Kauniainen

  2. Niina Sirrola, Team Tzemppi, Vasarainen

  3. Rosa Siuruainen, Team Fitfarm, Loimaa

  4. Saana Hämäläinen, Team Sporttimekka, Pori

  5. Terhi Immonen, Team Fit-X, Loimaa

  6. Minna Pohjola, Team BodyRock, Salo

  7. Petra Julia Vuolaspuro, Team Bodywork, Vantaa

  8. Sara Riento, Team Force, Klaukkala

  9. Iisa Vaine, Team Elite Academy, Tampere

  10. Johanna Koikkalainen, Team Fitfabriken, Helsinki


Body fitness – 163 cm



  1. Anna-Sofia Pekkarinen, Team Solana, Helsinki

  2. Elisa Jäntti, Team Sportlife, Jyväskylä

  3. Emilia Perkkola, Team Tzemppi, Rauma

  4. Noora Heilakka, Team Sporttimekka, Forssa

  5. Mari Kauppinen, Team Fit-X, Vantaa

  6. Senni Ranta-aho, Team Fitfarm, Helsinki

  7. Julia Liukkonen, Team Supermass, Jyväskylä

  8. Susanna Nurmi, Team Fitfarm, Tampere

  9. Mirka Vikman, Team Fitfarm, Tampere

  10. Leeni Laatikainen, Team Sportlife, Hiirola

  11. Jenny Mesiniemi, WellGo Fitness Team, Vantaa

  12. Mari Vainikainen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  13. Anna Sorvari, Team PT-Gym, Espoo

  14. Heidi Kangasniemi, Team Sportlife, Helsinki

  15. Hanna Pauliina Korhonen, Team Trec Nutrition, Kuopio

  16. Riikka Hannuksela, Team Classic Gym, Jääli

  17. Freja Sjöblom, Team Trifinity, Turku

  18. Tiina Vahera, Team Classic Gym, Oulu

  19. Julia Kärkkäinen, Team Solana , Helsinki

  20. Riitta Mäkäräinen, Team Trec Nutrition, Tyrnävä


Body fitness – 168 cm



  1. Sanna Säkkinen,Team Mayor’s, Espoo

  2. Elina Nöjd, Team Sporttimekka, Helsinki

  3. Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Mikkeli

  4. Mervi Hartikainen, Team Victory , Espoo

  5. Henna Pulkkinen, Team Gym99, Kuopio

  6. Elina Oinonen, Team PPS Shop, Savonlinna

  7. Tiina Torppa, Team SportLife, Tampere

  8. Jaana Pajunoja, Team Sporttimekka, Nakkila

  9. Meiju Aaltonen, Badass Athletes Team, Lahti

  10. Lotta-Carolina Hagkvist, Team Trifinity, Kokkola

  11. Janina Kokko, Team Nutriworks, Imatra

  12. Nana Pirhonen, Team FIT, Lahti

  13. Alina Tiikkainen, Team Fitbody Pro, Oulu

  14. Tea Viljakainen, Team Force, Hyvinkää

  15. Sofia Siljama, Team Mayor’s, Vantaa

  16. Laura Oksanen, Team Fullmetal, Pieksämäki

  17. Lotta Korhonen, Team Balanced Body, Lappeenranta

  18. Maarit Saariniemi, Team Fitfarm, Helsinki

  19. Pia Haapaniemi, Team Piukat Paikat, Pori

  20. Amanda Haga, Team Fitfarm, Pietarsaari

  21. Elina Leppälä, Team Power Corp, Rovaniemi


Body fitness + 168 cm



  1. Nelli Heikkilä, Team Fitfarm, Tampere

  2. Marianne Kankaisto, Team SportLife, Tampere

  3. Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa

  4. Anna Hannikainen, Team Sportlife, Mikkeli

  5. Katariina Lausto, Team EastBody, Vantaa

  6. Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere

  7. Maarit Mäki-Rahkola, Team SuperMoves, Turku

  8. Salla Heikkilä, Team Solana, Helsinki

  9. Amina Boulahna, Team FIT, Orimattila

  10. Vera Salmi, Team Victory, Tampere

  11. Tia Ruhanen, DreamFit Team, Mikkeli

  12. Riikka Tenhola, Letic Pro Team, Vierumäki

  13. Mari Vainio, Team Sportlife, Mikkeli

  14. Niina Koskinen, Lean Team, Forssa


Bikini fitness – 160 cm



  1. Anna Sihvo, Team 24 Gold, Naantali

  2. Janica Joutulainen, Team24Gold, Tuusula

  3. Emmi Ourila, Team Jiipee, Nummela

  4. Saara Salo, Team Elite Academy, Lahti

  5. Elina Raudasoja, Team FitFarm, Muurame

  6. Riikka Rissanen, Team Fit, Espoo

  7. Janika Sankala, Team FitFarm, Espoo

  8. Jasmina Kela, Team Golden Life, Nummela

  9. Anni Anttila, Team Fitfarm, Kangasala

  10. Minttu Viinikka, Team FitFarm, Jyväskylä

  11. Heljä Katajisto, Team Fitlife, Lieto

  12. Salla Käsmä, Team Classic Gym, Oulu

  13. Pia Immonen, Team XCore, Helsinki

  14. Hanna-Kaisa Ojala, Euphoria Fitness Team, Oulu

  15. Sanni Ovaska, Team Elite Academy, Hämeenlinna

  16. Kia Kähkönen, Team Fitlife, Turku

  17. Marianne Rissa, Team FitFarbiken, Hyllykallio

  18. Maria Partanen, Team PT Gym, Helsinki


Bikini fitness – 164 cm



  1. Aino Still, Team Elite Academy, Vantaa

  2. Kati Lyytikkä, Team Solana, Helsinki

  3. Emma Lehto, Team Northern Force anf Finland, Helsinki

  4. Eveliina Suihkonen, Classic Gym, Oulu

  5. Eva Hokkanen, Team Fitfarm, Tampere

  6. Ronja Näsman, Team Trifinity, Vaasa

  7. Annika Klemetti, Team FitBody Pro, Tornio

  8. Oona Savinainen, Team Supermass, Kuopio

  9. Mirva Kaikko, Team Trec Nutrition, Kerava

  10. Miira Yliaho, Team SuperMoves, Lohja

  11. Laura Raukko, Team Force, Helsinki

  12. Jenni Malinen, Team Sporttimekka, Kangasala

  13. Heidi Hopealehti, Team Bodyrock, Turku

  14. Anna-Kaisa Koski, Team Fitforyou, Iisalmi

  15. Mervi Kuorilehto, Classic Gym, Oulu

  16. Marika Hillgrén, Team SuperMoves, Turku


Bikini fitness – 169 cm



  1. Marietta Kiianlinna, Team 24 Gold, Helsinki

  2. Veera Louhelainen, Team Supermass, Lahti

  3. Krista Lepistö, Team BalancedBody, Tampere

  4. Jenna Ukkonen, Team Fullmetal, Pieksamäki

  5. Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Jyväskylä

  6. Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja

  7. Denise Rosas, Team Fitfarm, Turku

  8. Emilia Ala-Fossi, Team Fitfarm, Tampere

  9. Henna Toivola, Team Strong Body, Helsinki

  10. Miia Grönmark, Wellgo Fitness Team, Pori

  11. Iida Ali-Rantala, Team Sportlife, Seinäjoki

  12. Sonja Korpela, Team Fit, Tampere

  13. Tanja Meriläinen, Team Classic Gym, Kerava

  14. Hanna Sitari, Team Hei, Ylöjärvi

  15. Noora Kesti, Team Sporttimekka, Forssa

  16. Paula Ukkonen, Team Fitfarm, Kuopio

  17. Ella Enävuo, Team Supermass, Helsinki

  18. Mila Lounavuori, Team Golden Life, Nummela

  19. Minna Mahkonen, Team XCore, Tuusula

  20. Susanna Ingves, Team Fitfarm, Skogby

  21. Emilia Järvenlahti, Team Trifinity, Pietarsaari

  22. Jenni Ruotsala, Team Trifinity, Raippaluoto


Bikini fitness – 172 cm



  1. Viivi Bäck, Badass Athletes Team, Helsinki

  2. Johanna Kokkila, Team Tzemppi, Pori

  3. Laura Paavola, Team Fitfarm, Tampere

  4. Heta Ahonen, Team SportLife, Hamina

  5. Susanna Ojala, Team Sporttimekka, Oulu

  6. Serena Rauhala, Team Trec Nutrition, Jyväskylä

  7. Liisa Säkkinen, Team Skip, Helsinki


Bikini fitness + 172 cm



  1. Reetta Kanniainen, Team Physique Academy, Helsinki

  2. Saralotta Engblom, Team24Gold, Helsinki

  3. Emilia Jyräkoski, Team Piukat Paikat, Pori

  4. Wilhelmiina Repka, Team Elite Academy, Tampere

  5. Beata Rantaeskola, Team Hei, Tampere

  6. Reetta Saarinen, Team Fitfarm, Turku

  7. Heidi Eerola, Team 24 Gold, Lahti

  8. Jaana Manner, Team Maxium, Seinäjoki

  9. Elisa Leppänen, Team Jiipee, Oulu

  10. Jenni Hynninen, Team K&M, Lahti

  11. Marjo Siekkinen, Team Maxium, Seinäjoki


 


Fitness Classic 2017


Helsingin Kulttuuritalo


22.-23.4.2017


 


Bikini fitness – 160 cm



  1. Ida Keränen, Team Sportlife, Tampere

  2. Kirsi-Tiina Ruuskanen, Team Power Fit, Klaukkala

  3. Hetti Stranden, Badass Athletes Team, Helsinki

  4. Emma Lahti, Team Sportlife, Alajärvi

  5. Wilma Heinämäki, Team Daddy’s Girl, Tampere

  6. Päivi Hietala, Badass Athletes Team, Järvenpää

  7. Sanita Jussila, Team SportLife, Jyväskylä

  8. Olivia Kovacs, Badass Athletes Team, Espoo

  9. Anne Eronen, Team FitFarm, Joensuu

  10. Jemina Hietanen, Royal Fitness Team, Tampere

  11. Janika Sankala, Team FitFarm, Espoo

  12. Suvi Isohanni, Team Classic Gym, Kemi

  13. Ines Karvinen, Badass Athletes Team,

  14. Suvi Yli-Piipari, Team FitFarm, Tampere

  15. Mia Rossi, Team East Body, Espoo

  16. Pauliina Hatunen, Team Mayor’s, Helsinki

  17. Patricia Furnier Nieminen, Team FitFarm, Tampere

  18. Anni-Veera Riikonen, Team Fitlife, Turku


 


Bikini fitness – 163 cm



  1. Emmi Nenonen, Team Solana, Espoo

  2. Elliida Veikkola, Pro Elite Team, Pori

  3. Renata Vanhatalo, Team Sporttimekka, Espoo

  4. Miia Kinnunen, Team Fitfarm, Tampere

  5. Heidi Kiiveri, Team Supermass, Tampere

  6. Liisa Eronen, Team Fullmetal, Pieksämäki

  7. Janni Pauliina Saariniemi, Team FitFarm, Järvenpää

  8. Miisa Haakana, Badass Athletes Team, Espoo

  9. Kirsi Kaleva, Team Daddy’s Girl, Tampere

  10. Jonna Laamanen, Team Sportlife, Mikkeli

  11. Janika Virtanen, Team Beyond Belief, Mynämäki


Bikini fitness – 168 cm



  1. Johanna Guessous, Team SportLife, Helsinki

  2. Zena Ghraizi, Team Solana, Helsinki

  3. Hanna Skyttä, Team Sporttimekka, Helsinki

  4. Vilma Viitala, Team FitFarm, Tampere

  5. Pauliina Pakarinen, Team Supermass, Helsinki

  6. Jenny Volmari, Team Strong Body, Espoo

  7. Krista Lepistö, Team Poseland, Tampere

  8. Leena Seppänen, Team Fitfarm, Tampere

  9. Minni Kauppinen, Team Athlete Figures, Lappeenranta

  10. Emilia Hakanen, Team Sportlife, Nokia

  11. Terhi Jussinmäki, Team Fitfarm, Seinäjoki

  12. Johanna Nummela, Team-in, Järvenpää

  13. Juuli Nivala, Team 24 Gold, Hyvinkää

  14. Tiina Moisala, Team Daddy’s Girl, Espoo

  15. Henna Kyröjoki

  16. Essi Fälden, Team BodyRock, Turku

  17. Marketta Voutilainen, Team FitBody Pro, Oulu

  18. Susanna Ingves, Team FitFarm, Skogby


Bikini fitness + 168 cm



  1. Vilma Toiviainen, Team East Body, Helsinki

  2. Jonna Nygrén-jäntti, Team Mayor’s, Helsinki

  3. Anna Pötry, Team Elite Academy, Luumäki

  4. Noora Mähönen, Badass Athletes Team, Helsinki

  5. Sonja Vilmari, Team Tähtikunto, Helsinki

  6. Noora Altmets, Team Next Level, Helsinki

  7. Sonja Launonen, Team Gym2000, Turku

  8. Kira Paasipuro, Badass Athletes Team, Espoo

  9. Suvi Iso-Kuusela, Pro Elite Team, Helsinki

  10. Miia Vesterinen, Team K&M, Helsinki

  11. Annika Vuorvirta, Team East Body, Vantaa

  12. Sanna Nieminen, Team Sportlife, Tampere

  13. Ida Luomala, PowerFit Vantaa, Helsinki

  14. Suvi Lahtinen, Badass Athletes Team, Helsinki

  15. Kati Taskinen, Team FinnMax, Jyväskylä

  16. Jannica Jokinen, Team East Body, Helsinki

  17. Pauliina Kopiloff, Team FitFabriken, Loviisa

  18. Vilhelmiina Karjalainen, Team Fitfarm, Tampere

  19. Minna Hujanen, Team Leader, Siuntio

  20. Silja Pihlaja, Team Fitfarm, Tampere

  21. Jonna Peurala, Team Leader, Äänekoski

  22. Eveliina Aro, Team Leader, Vihtavuori


Body fitness – 158 cm



  1. Senni Nieminen, Team Elite Academy, Jyväskylä

  2. Sanna Engström, Team Elite Academy, Naarajärvi

  3. Vera Esko-Kukkonen, Badass Athletes Team, Varkaus

  4. Christa Bärlund, Team Mayor’s, Helsinki

  5. Mari Rehelmä, Team Nutriworks, Helsinki

  6. Salli Valta, Team Fitfarm, Rauma

  7. Hanna Malmstén, Team Sporttimekka, Lohja

  8. Minna Hotti, Letic Pro Team, Vääksy

  9. Heidi Ilomäki, Team FitFarm, Sastamala


Body fitness – 163 cm



  1. Jonna Mäkinen, Pro Elite Team, Rovaniemi

  2. Terhi Poskela, Team Fitfarm, Lahti

  3. Hanna Autti, Team JiiPee, Rovaniemi

  4. Maria Holm, Team Gumse Gym, Marienhamn

  5. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Elite Academy, Jyväskylä

  6. Elina Mäenpää, Team Sportlife, Tampere

  7. Katriina Pietilä, Team Strong Body, Nummela

  8. Tiina Ikävalko, Letic Pro Team, Lahti

  9. Jaana Teiskonen, Team Supermass, Keuruu

  10. Susanna Hurskainen, Team Gym2000, Rauma


Body fitness – 168 cm



  1. Riina Kivikoski, Team Victory, Helsinki

  2. Sanni Paalanen, Team Victory, Nummela

  3. Karoliina Koski, Team HEI, Tampere

  4. Eveliina Koski, Team HEI, Tampere

  5. Janina Pusin, Badass Athletes Team, Espoo

  6. Karin Purhonen, DreamFit Team, Ristiina

  7. Krista Luoto, Team East Body, Helsinki

  8. Lotta Korhonen, Team Balanced Body, Lappeenranta

  9. Maiju Aalto, Team Force, Hyvinkää

  10. Saila Juote, Team Force, Hyvinkää

  11. Satu Siiskonen, Team Fitfarm, Kotka

  12. Rosa-Lia Ekroos, Team Trec Nutrition, Kerava


Body fitness + 168 cm



  1. Henriikka Kemppinen, Team Fitfarm, Porvoo

  2. Eini Koskinen, Badass Athletes Team, Kotka

  3. Katariina Lausto, Team East Body, Vantaa

  4. Minna Rantala, Team Tähtikunto, Helsinki

  5. Harriet Lönnqvist, Team Fitfarm, Tampere

  6. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo

  7. Niina Ahola, Team Sportlife, Seinäjoki

  8. Mari Vainio, Team Sportlife, Mikkeli

  9. Tanja Salmi, Team Fitfarm, Pori

  10. Lumia Ankkuri, Team Trec Nutrition, Kerava

  11. Susanna Lehikoinen, Team Sportlife, Jyväskylä

  12. Anna Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere

  13. Noora Santavuori, Team Mayor’s, Helsinki

  14. Janiina Ruokola, Team Trec Nutrition, Kerava

  15. Jasmiina Rautiainen, Team Sporttimekka, Vantaa

  16. Laura Lehtinen, Team Sportlife, Jyväskylä

  17. Anna Ropponen, Team Poseland, Joroinen

  18. Laura Simola, Team Fitfarm, Helsinki


Fitness (vapari)



  1. Jasmin Mantila, Team East Body, Helsinki (juniori)

  2. Jonna Kenraali, Pro Elite Team, Tampere (juniori)


Women’s physique



  1. Suvi Heinonen, Team Force, Riihimäki

  2. Kaisa Toikko, Team Force, Röykkä

  3. Jaana Lehto, Badass Athletes Team, Espoo

  4. Camilla Munsterhjelm, Team PT-Gym, Oulu

  5. Outi Hieta, Team Force, Helsinki

  6. Mirkka Tanhuanpää, Team Trec Nutrition, Imatra


Men’s physique – 173



  1. David Ouamba, Badass Athletes Team, Vantaa

  2. Oliver Asikainen, Team Athlete Figures, Lappeenranta

  3. Antonio Lopes, Team Classic Gym, Tampere

  4. Rune Snellman, Team Trifinity, Helsinki


Men’s physique – 178



  1. Riku Eve, Team Supermass, Lahti

  2. Olli-Jussi Murros, Team-in, Helsinki

  3. Honi Hasib, Crew 03 Team, Lahti

  4. Arto Hujanen, Team SportLife, Siuntio

  5. John Navarro, Team Bodywork, Helsinki

  6. Kari Kasti, Team HEI, Lempäälä

  7. Jani Ollikainen, Team Fitfarm, Muurame


Men’s physique + 178



  1. Momar Bah, Crew-03 Team, Lahti

  2. Benjamin Ahlblad, Team Bodywork, Espoo

  3. Luukas Lindeman, Team Solana, Helsinki

  4. Paul Novakovich, Team Partola Warriors, Tampere

  5. Antti Ala-Laurinaho, Team Classical Gains, Turku

  6. Mattias Nordlund, Badass Athletes Team, Marienhamn

  7. Conny Granroth, Team Fitfarm, Turku

  8. Jussi Rintapukka, Team Fitfarm, Jalasjärvi

  9. Jari Ontronen, Team FitFarm, Jyväskylä

  10. Farhad Kheirkhah, Team XCore, Vantaa

  11. Jukka Podduikin, Tea, Bodyworkers, Siilinjärvi


Classic bodybuilding



  1. Eeli Halonen, Team Sportlife, Lahti

  2. Tommi Tulonen, Team Sporttimekka, Urjala

  3. Antti Ala-Laurinaho, Team Classical Gains, Turku

  4. Utti Hietala, Team Mayor’s, Helsinki

  5. Arttu Hakkarainen, Team Gym 99, Tampere

  6. Toni Kaipainen, Team-in, Mikkeli

  7. Juhani Taivela, Team Fysiomotion, Kokkola

  8. Petri Rintala, Team Classical Gains, Turku

  9. Santeri Mukka, Team JiiPee, Oulu

  10. Kimmo Leppäkari, Team Hei, Tampere

  11. Timo Kälvinmäki, Team FitFarm, Mänttä


Bikini fitness SM – 163 cm juniorit



  1. Ida Keränen, Team Sportlife, Tampere

  2. Wilma Heinämäki, Team Daddy’s Girl, Tampere

  3. Elliida Veikkola, Pro Elite Team, Pori

  4. Olivia Kovács, Badass Athletes Team, Espoo

  5. Julia Pentti, Team Sportlife, Sastamala

  6. Janni Pauliina Saariniemi, Team FitFarm, Järvenpää

  7. Emma Lahti, Team Sportlife, Alajärvi

  8. Suvi Yli-Piipari, Team FitFarm, Tampere

  9. Linn Sondell, Team Trifinity, Mariehamn

  10. Eveliina Laine, Fit Diamonds Team, Helsinki

  11. Kirsi Kaleva, Team Daddy’s Girl, Tampere

  12. Miisa Haakana, Badass Athletes Team, Espoo


Bikini fitness SM – 168 cm juniorit



  1. Vilma Viitala, Team Fitfarm, Tampere

  2. Jenny Volmari, Team Strong Body, Espoo

  3. Suvi Laiho, Team Solana, Helsinki

  4. Erika Selander, Team Trifinity, Kuopio

  5. Anna Liimatainen, Team Classic Gym, Helsinki

  6. Juuli Nivala, Team 24 Gold, Hyvinkää

  7. Leena Seppänen, Team FitFarm, Tampere

  8. Liisa Pohjolainen, Team FitFarm, Tampere

  9. Henna Kyröjoki, Team BalancedBody, Tampere

  10. Roosa Kerälä, Team Metalsport, Helsinki

  11. Eleanoora Toivanen, DreamFit Team, Mikkeli


Bikini fitness SM + 168 cm juniorit



  1. Vilma Toiviainen, Team East Body, Helsinki

  2. Noora Mähönen, Badass Athletes Team, Helsinki

  3. Silja Kallio, Team Fit, Lahti

  4. Annika Vuorvirta, Team East Body, Vantaa

  5. Sanna Nieminen, Team Sportlife, Tampere

  6. Johanna Saunamäki, Team Fit, Lahti

  7. Siiri Leppänen, Team Classic Gym, Oulu

  8. Iina Tatarinov, Team PPS-Shop, Espoo

  9. Irene Kunnari, Team XCore, Helsinki

  10. Tinja Männistö, Team East Body, Helsinki

  11. Sara-Sofia Seitaniemi, Team Jiipee, Tromsa


Body fitness SM juniorit – 163 cm



  1. Ialina Buckbee, Badass Athletes Team, Espoo

  2. Senni Nieminen, Team Elite Academy, Jyväskylä

  3. Jasmin Mantila, Team East Body, Helsinki

  4. Jutta Aaltonen, Team Poseland, Jyväskylä

  5. Hanna Malmstén, Team Sporttimekka, Lohja


Body fitness SM juniorit + 163 cm



  1. Henriikka Kemppinen, Team Fitfarm, Porvoo

  2. Sanni Paalanen, Team Victory, Nummela

  3. Eeva Rankinen, Team Classic Gym, Oulu

  4. Elina Ylönen, Team Sportlife, Savonlinna

  5. Salla Ahonen, Team Xcore, Tampere

  6. Susanna Lehikoinen, Team Sportlife, Jyväskylä

  7. Mirka Heiniö, PG Team, Helsinki

  8. Hanna Putkonen, Team PPS-Shop, Helsinki

  9. Rosa-Lia Ekroos, Team Trec Nutrition, Kerava


Men’s physique SM juniorit



  1. Benjamin Ahlblad, Team Bodywork, Espoo

  2. Tero Sinkkilä, Team sporttimekka, Tampere

  3. Jesse Viitaharju, Team BalancedBody, Suinula

  4. Jaakko Laitinen, Team Solana, Vaasa

  5. Mattias Nordlund, Badass Athletes Team, Marienhamn

  6. Jussi Rintapukka, Team Fitfarm, Jalasjärvi

  7. Aleksi Silventoinen, Letic Pro Team, Lahti

  8. Filip Juselius, Team Fitfabriken, Nykarleby

  9. Atte Kivelä, Team Wicked Fitness, Helsinki

  10. Henrico Halme, Team Power Fit, Vantaa

  11. Honi Hasib, Crew 03 Team, Lahti

  12. Tapio Tulenheimo, Team Force, Helsinki


Classic bodybuilding SM juniorit



  1. Joel Hunnakko, Team Paitapaja/LPG, Helsinki

  2. Oliver Asikainen, Team Athlete Figures, Lappeenranta

  3. Jere Järvenperä, WellGo Fitness Team, Pori

  4. Ehsan Rahimi, Team XCore, Vantaa

  5. Janne Koivisto, Team Paitapaja/LPG, Espoo

  6. Johannes Tuomi, ProTrainer Team, Vantaa

  7. Oskari Vainonen, Team Sporttimekka, Pirkkala

  8. Pekka Mykrä, Team Nutri Works, Kokemäki

  9. Pekka Eskola, Team Victory, Vantaa

  10. Kalle Tiainen, Team Victory, Kouvola

  11. Janne Kallio, Badass Athletes Team, Helsinki

  12. Joonas Romppanen, Team Sportlife, Raisio

  13. Sami Sairio, Team Sporttimekka, Riihimäki

  14. Teemu Akonniemi, Team Powerfit, Kerava

  15. Jani Kosunen, Team-ALFA, Joensuu


Bikini fitness SM masters35 – 163 cm



  1. Marjo Mattila, Badass Athletes Team, Kaasmarkku

  2. Anne Eronen, Team FitFarm, Joensuu

  3. Nadejda Eerola, TeamFit, Heinola

  4. Päivi Hietala, Badass Athletes Team, Järvenpää

  5. Pirita Lindroos-Sipiläinen, Team Sportlife, Viiala

  6. Mari Kuusisto, Team Skip, Kouvola

  7. Jenni Malinen, Team Sporttimekka, Kangasala

  8. Kirsi Apajasalmi, Team FitFarm, Helsinki

  9. Tarja Koponen, Team Fitfarm, Kuopio

  10. Pauliina Hatunen, Team Mayor’s, Helsinki

  11. Patricia Furnier Nieminen, Team FitFarm, Tampere

  12. Annina Ijäs, Team In, Vantaa

  13. Lenita Ugartechea, Team Jälkipoltto, Helsinki

  14. Tiina Moisala, Team Daddy’s Girl, Espoo

  15. Taija Kangas, Team FitFarm, Vantaa

  16. Jonna Laamanen, Team Sportlife, Mikkeli

  17. Irene Hakala, Team Fitfarm, Akaa


Bikini fitness SM masters35 + 163 cm



  1. Hanna Skyttä, Team Sporttimekka, Helsinki

  2. Johanna Guessous, Team SportLife, Helsinki

  3. Jonna Nygrén-Jäntti, Team Mayor’s, Helsinki

  4. Marika Harjunpää, Team Mayors, Helsinki

  5. Emilia Hakanen, Team Sportlife, Nokia

  6. Suvi Lahtinen, Badass Athletes Team, Helsinki

  7. Mira Värtö, Team Jälkipoltto, Helsinki

  8. Terhi Jussinmäki, Team Fitfarm, Seinäjoki

  9. Kiti Hellevaara, Team Sportlife, Kangasala

  10. Vera Sjöblom, Badass Athletes Team, Helsinki

  11. Viktoria Khokhlova, Team FitFabriken, Lapinjärvi

  12. Ave Saarna, Team24Gold, Järvenpää

  13. Carita Myllymäki, Team Fitfarm, Rauma

  14. Hanni Ijäs, eam Bodytonic Porvoo

  15. Heidi Edelmann, Team Fullmetal, Palokka

  16. Elina Tullinen, DreamFit Team, Mikkeli

  17. Elif Elban, Team SportLife, Pori

  18. Sari Eklund, Team Metalsport, Helsinki

  19. Marika Kortesuo-Jälkö, Team Fit-X, Lieto


Body fitness SM masters35 – 163 cm



  1. Hanna Autti, Team JiiPee, Rovaniemi

  2. Minna Hotti, Letic Pro Team, Vääksy

  3. Heidi Ilomäki, Team FitFarm, Sastamala

  4. Mia Heinänen, Team Sportlife, Helsinki

  5. Heli Ahvenainen, Team Victory, Kotka

  6. Tanja Salonsaari, Team Sportlife, Hyllykallio

  7. Sari Kaarikivi, Team Sportlife, Pirkkala

  8. Jaana Teiskonen, Team Supermass, Keuruu


Body fitness SM masters35 + 163 cm



  1. Hanna-Mari Manninen, ProTrainer Team, Raisio

  2. Riina Kivikoski, Team Victory, Helsinki

  3. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo

  4. Anna Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere

  5. Minna Rantala, Team Tähtikunto, Helsinki

  6. Camilla Munsterhjelm, Team PT-Gym, Oulu

  7. Jaana Pajunoja, Team Sporttimekka, Nakkila

  8. Piia Kohonen, Team Victory, Kouvola

  9. Jasmiina Rautiainen, Team Sporttimekka, Vantaa

  10. Noora Santavuori, Team Mayor’s, Helsinki

  11. Tanja Salmi, Team Fitfarm, Pori

  12. Karin Purhonen, DreamFit Team, Ristiina

  13. Agnieszka Jonczyk, Team Fit, Hämeenlinna

  14. Piia Värtö, Team Bodytonic, Porvoo

  15. Laura Lehtinen, Team Sportlife, Jyväskylä

  16. Gunilla Blom, Team Trifinity, Vaasa

  17. Sari Papunen, Letic Pro Team, Tampere

  18. Kati Vento, Team Fitfarm, Hyvinkää

  19. Miia Malmi, Team Sportlife, Tampere


Body fitness SM masters45



  1. Tiina Ikävalko, Letic Pro Team, Lahti

  2. Salli Valta, Team Fitfarm, Rauma

  3. Jaana Vuorinen, Team Body Temple, Salo

  4. Sari Rantanen, Team Tähtikunto, Salo

  5. Päivikki Eskelinen-Rönkä, Team Sportlife, Mikkeli

  6. Sari Harju Immonen, Team Victory, Solna, Ruotsi

  7. Laura Simola, Team Fitfarm, Helsinki

  8. Tuulikki Kare, Team Sportlife, Vantaa

  9. Outi Hieta, Team Force, Helsinki

  10. Sirpa Honkila-Hotti, Team Sportlife, Kajaani

  11. Marika Junikka, Team Leader, Jyväskylä

  12. Sanna Oksanen, Team Fit, Joutsa

  13. Virpi Sipilä, Team Sportlife, Nokia

  14. Karoliina Taruvuori, Team Fitfarm, Riihimäki

  15. Nina Oivanen, Team Solana, Helsinki

  16. Pia Nikula, Team Body Center, Tornio

  17. Satu Lepänhaara-Smith, Team Body Temple, Salo


Classic bodybuilding masters SM



  1. Voitto Suosaari, Team Sportlife, Jämsä

  2. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere

  3. Jani Viertola, Team Maxium, Seinäjoki

  4. Marko Sankala, Team PowerFit, Vantaa

  5. Mika Nurmi, Team HEI, Pirkkala

  6. Tom Laasonen, Team Forever Myllypuro, Helsinki


Bikini fitness beginners – 163 cm



  1. Hetti Stranden, Badass Athletes Team, Helsinki

  2. Mia Rossi, Team East Body, Espoo

  3. Suvi Isohanni, Team Classic Gym, Kemi

  4. Janika Sankala, Team FitFarm, Espoo

  5. Anni-Veera Riikonen, Team Fitlife, Turku

  6. Hanna Salakka, Team Sportlife, Metsäkansa

  7. Liisa Eronen, Team Fullmetal, Pieksamäki

  8. Jessika Luhamaa, Team Pro-Am Gym, Nummela

  9. Elina Rosentau, Team XCore, Helsinki

  10. Janika Virtanen, Team Beyond Belief, Mynämäki


Bikini fitness beginners – 168 cm



  1. Zena Ghraizi, Team Solana, Helsinki

  2. Krista Lepistö, Team Poseland, Tampere

  3. Minni Kauppinen, Team Athlete Figures, Lappeenranta

  4. Susanna Ingves, Team FitFarm, Skogby

  5. Essi Fälden, Team BodyRock, Turku

  6. Marketta Voutilainen, Team FitBody Pro, Oulu


Bikini fitness beginners + 168 cm



  1. Anna Pötry, Team Elite Academy, Luumäki

  2. Sonja Vilmari, Team Tähtikunto, Helsinki

  3. Minna Hujanen, Team Leader, Siuntio

  4. Ida Luomala, PowerFit Vantaa, Helsinki

  5. Jannica Jokinen, Team East Body, Helsinki

  6. Pauliina Kopiloff, Team FitFabriken, Loviisa

  7. Kati Taskinen, Team FinnMax, Jyväskylä

  8. Eveliina Aro, Team Leader, Vihtavuori

  9. Jenni Heikkilä, Royal Fitness Team, Helsinki

  10. Vilhelmiina Karjalainen, Team Fitfarm, Tampere


Body fitness beginners – 163 cm



  1. Vera Esko-Kukkonen, Badass Athletes Team, Varkaus

  2. Christa Bärlund, Team Mayor’s, Helsinki

  3. Katriina Pietilä, Team Strong Body, Nummela

  4. Elina Mäenpää, Team Sportlife, Tampere

  5. Maiju Kärkkäinen, Team K&M, Lahti

  6. Marika Ollonen, Team PowerCorp, Rovaniemi

  7. Susanna Hurskainen, Team Gym2000, Rauma

  8. Saara Löfqvist, Team Karboni, Jämsä


Body fitness beginners – 168 cm



  1. Janina Pusin, Badass Athletes Team, Espoo

  2. Krista Luoto, Team East Body, Helsinki

  3. Saila Juote, Team Force, Hyvinkää

  4. Maiju Aalto, Team Force, Hyvinkää

  5. Lotta Korhonen, Team Balanced Body, Turku

  6. Satu Siiskonen, Team Fitfarm, Kotka


Body fitness beginners + 168 cm



  1. Eini Koskinen, Badass Athletes Team, Kotka

  2. Katariina Lausto, Team East Body, Vantaa

  3. Niina Ahola, Team Sportlife, Seinäjoki

  4. Sonja Launonen, Team Gym2000, Turku

  5. Mari Vainio, Team Sportlife, Mikkeli

  6. Janiina Ruokola, Team Trec Nutrition, Kerava

  7. Ilona Mäntyniemi, Team K&M, Lahti

  8. Lumia Ankkuri, Team Trec Nutrition, Kerava

  9. Anna Ropponen, Team Poseland, Joroinen


 


Fitness SM 2016


Nordic Fitness Expo, Lahti


8.-9.10.2016


 


Bikini fitness SM – 160 cm



  1. Johanna Hermans, Team Supermass, Espoo

  2. Ines Karvinen, Badass Fitness Team, Espoo

  3. Sanita Jussila, Team SportLife, Jyväskylä

  4. Kirsi-Tiina Ruuskanen, Team 24 Gold, Klaukkala


5.Marjo Mattila, Team Koiviston Isku, Kaasmarkku



  1. Gynai Alekperova, Team Voimalaitos, Helsinki

  2. Eevi Teittinen, Team Victory, Helsinki

  3. Clarissa Pajukoski, Team Tähtikunto, Forssa

  4. Emmi Ourila, Team Golden Life, Nummela

  5. Janita Kettunen, Team 24 Gold, Lappeenranta

  6. Eveliina Ylönen, Team Bodyrock, Raisio

  7. Sanna Kuukka, Team Fitfarm, Lappeenranta

  8. Satu-Maarit Soutua, Team Beyond Belief, Pirkkala

  9. Victoria Sippus, Team Trifinity, Vaasa

  10. Susanna Majuri, Team Trifinity, Jyväskylä

  11. Sanna Jurvanen, Team Maxium, Tampere

  12. Laura Simola, Team Fullmetal, Jyskä


Bikini fitness SM – 163 cm



  1. Melina Keltaniemi, Pro Elite Team, Tuusula

  2. Emmi Nenonen, Team Solana, Espoo

  3. Tii Alasimi, Team Jiipee, Oulu

  4. Renata Vanhatalo, Team Sporttimekka., Espoo

  5. Marjut Kivinen, Team Solana, Vantaa

  6. Anniina Sinisalo, Team Sportlife, Turku

  7. Sara Sippola, Team Solana, Helsinki

  8. Edita Kallio, Badass Fitness Team, Helsinki

  9. Johanna Rintala, Team24Gold, Mustasaari

  10. Kati Lyytikkä, Team 24 Gold, Helsinki

  11. Heidi Jormanainen, Team Trifinity, Ekenäs

  12. Sini Martikainen, Team Fitfarm, Vaasa

  13. Aino Still, Team Fitfarm, Vantaa

  14. Miia Kinnunen, Team Fitfarm, Tampere

  15. Linda Paldanius, Team Supermass, Helsinki

  16. Heidi Höglund, Team Beyond Belief, Parainen

  17. Laura Rantaeskola, Team Gazoz, Kuopio

  18. Sini Laine, Team Supermass, Espoo

  19. Jenni Julia Taipaleenmäki, Team Daddy`s Girl, Oulu

  20. Tanja Niskanen, Team Tähtikunto, Somero


Bikini fitness SM – 168 cm



  1. Emmi Juhala, Team Trifinity, Tampere

  2. Karoliina Maihikoski, Badass Fitness Team, Helsinki

  3. Pauliina Pakarinen, Badass Fitness Team, Helsinki

  4. Ilona Siekkinen, Team Supermass, Kuusamo

  5. Laura Pelkonen, Team Trec Nutrition, Tuusula

  6. Tuula Seilonen, Team Supermass, Valkeakoski

  7. Veera Louhelainen, Team Supermass, Lahti

  8. Hanna Karppinen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  9. Maija Haapanen, Team Fit-X, Turku

  10. Jenna Orreveteläinen, Team Classic Gym, Oulu

  11. Katariina Hokkanen, Team Sportlife, Järvenpää

  12. Heidi Vainio, Team Fitfarm, Rauma

  13. Lea Jokela, Team Fysiomotion, Ylivieska

  14. Janina Pusin, Badass Fitness Team, Espoo

  15. Riikka Palo, Team Maxium, Seinäjoki

  16. Minna Mahkonen, Team XCore, Vantaa


16 Ona Juusonen, Team Metal Sport, Tampere



  1. Sara Alatupa, Team Sportlife, Mikkeli


Bikini fitness SM + 168 cm



  1. Caroliina Kinnarinen, Team Daddys Girl, Tampere

  2. Silja Pihlaja, Team Fitfarm, Tampere

  3. Milla Kelahaara, Pro Elite Team, Tampere

  4. Kira Paasipuro, Badass Fitness Team, Espoo

  5. Henna Kultalahti, Team FitBody, Vaasa

  6. Saara Saunamäki, Team Daddy’s Girl, Toijala

  7. Jonna Nygrén-Jäntti, Team Mayor´s, Helsinki

  8. Saralotta Engblom Westerlund, Team Solana, Ruotsi

  9. Susanna Mustajärvi, Team Fitfarm, Tampere

  10. Annika Westerlund , Team 24 gold, Helsinki

  11. Laura Paavola, Team Poseland, Tampere

  12. Hanna Saari, Team Supermass, Kokkola

  13. Essi Annala, Team FitFarm, Kihniö

  14. Jenni Rautawaara, Team Beyond Belief, Sipoo

  15. Johanna Pöllänen, Badass Fitness Team, Helsinki

  16. Jutta Kärri, Team Voimalaitos, Helsinki

  17. Nina Fallström, Team Fitfarm, Vantaa

  18. Mia Rantamäki, Team Fitfarm, Tampere

  19. Rosanne Kunnas, Team W.O.M, Helsinki


Bikini fitness overall: Melina Keltaniemi


 


Body fitness SM – 158 cm



  1. Susanna Koivisto, Team Fitfarm, Tampere

  2. Milla Niva, Team Eastbody, Helsinki

  3. Annika Tiitinen, Team Fullmetal, Palokka

  4. Maiju Aalto, Team Trifinity, Nokia

  5. Ria-Maria Laakso, Team Fit-X, Naantali

  6. Nina Heinänen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  7. Niina Sirrola, Team Tzemppi, Vermuntila

  8. Niina Vehviläinen, Team Sportlife, Lahti

  9. Hannamari Raitonen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  10. Minna Pohjola, Team Bodyrock, Salo

  11. Taina Tarvainen, Team Fitfarm, Salo

  12. Taru Ahonen, Team Fullmetal, Palokka

  13. Sanna Kainulainen, Team Body Temple, Vantaa


Body fitness SM – 163 cm



  1. Minna Tanttu, Team Sportlife, Imatra

  2. Elina Niemelä, Team Solana, Vantaa

  3. Nina Jaukkuri, Team JiiPee, Rovaniemi

  4. Sofia Rannanjärvi, Team Fitfarm, Seinäjoki

  5. Meeri Mäenpää, Team FitFarm, Tampere

  6. Liis Org, Team Sportlife, Helsinki

  7. Suvi Tihinen, Team East Body, Helsinki

  8. Susanna Nurmi, Team Fitfarm, Tampere

  9. Nina Savolainen, Team Gazoz, Kuopio

  10. Terhi Poskela, Team Fitfarm, Lahti

  11. Martiina Pajunen, Team Sportlife, Tampere

  12. Nita Savolainen, Team Fit, Imatra

  13. Hanna-Riikka Lehtivuori, Elite Academy, Jyväskylä

  14. Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi

  15. Julia Liukkonen, Team Supermass, Jyväskylä

  16. Sanna Nupponen, Team Gazoz, Varkaus

  17. Hanna Pauliina Korhonen, Team Trec Nutrition, Kuopio


Body fitness SM – 168 cm



  1. Kia Rantalainen, Team Sportlife, Lahti

  2. Katarina Tunturi, Team Supermass, Kempele

  3. Maria Neuvonen, Team Fitfarm, Tampere

  4. Kirsi Kivimäki, Team Fit, Tampere

  5. Marianne Sampakoski, Pro Elite Team, Pori

  6. Sanna Kankaanranta, Team Fitfarm, Vantaa

  7. Mariliisa Heininen, Team Supermass, Tampere

  8. Laura Kivari, Team JiiPee, Haukipudas

  9. Laura Luojus, Team Solana, Jyväskylä

  10. Janita Juujärvi, Team Power Corp, Tornio

  11. Sini Lehtonen, Team FitFarm, Tampere

  12. Piia Kautto, Team Fullmetal, Jyväskylä

  13. Olka Lukkala, Team Fitfarm, Forssa

  14. Sini-Marja Huotari, Team Sportlife, Jokela

  15. Henna Kinnunen, Team Classic Gym, Oulu

  16. Dea Henrikson, Team Fitfarm, Tampere

  17. Elisa Pesonen, Team Figurator, Tervola

  18. Sandra Nurminen, Team Fitfarm, Pori

  19. Annika Ivanoff, Team Sportlife, Tampere


Body fitness SM + 168 cm



  1. Maaret Nousiainen, Team Jiipee, Tornio

  2. Heini Hakalahti, Team PowerTrainers, Kuopio

  3. Jenni Burtsov, Team Sportlife, Salo

  4. Mira Tennberg, Pro Trainer Team, Turku

  5. Anne Nyman, Team Sporttimekka, Helsinki

  6. Veera Grönlund, Team Voimalaitos, Helsinki

  7. Janina Hillman, Pro Elite Team, Tampere

  8. Salla Heikkilä, Team Solana, Helsinki

  9. Helena Huikkala, Fitfarm, Kauvatsa

  10. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo

  11. Iina Huttu, Team FitBody, Viitasaari

  12. Kirsi Palosaari, Team FysioMotion, Kokkola

  13. Sara Liimatta, Team East Body, Helsinki

  14. Emmi Lohva, Team Fullmetal, Vihtavuori

  15. Mari Jaara, Team Fitbody, Oulu

  16. Sanna Kiiski, Team Fitfarm, Lappi

  17. Hanni Mäntynen, Team Fit-X, Lemu

  18. Susanna Suntila, Team Fitfarm, Tampere

  19. Harriet Lönnqvist, Team Fitfarm, Tampere

  20. Johanna Väätäinen, Team Sportlife, Kuopio


Body fitness overall: Susanna Koivisto


 


Fitness SM (vapaaohjelma)



  1. Oona Ylitolonen, Pro Elite Team, Helsinki

  2. Eveliina Tistelgren, Team Victory, Helsinki

  3. Sannu Sutinen, Team Fitbody, Rovaniemi

  4. Joan Keihäs, Team Beyond Belief, Parainen


 


Women’s physique SM



  1. Satu Pekkarinen, Team Supermass, Helsinki

  2. Maria Kuure, Team Classic Gym, Oulu

  3. Pauliina Kosola, Team Sportlife, Eura

  4. Heli Kurki, Team Sportlife, Jyväskylä

  5. Marika Hakala, Team Fitfarm, Voiluoto

  6. Maria Yli-Luukas, Team M-Form, Nummela


Men’s physique SM – 173 cm



  1. Milad Amiri, Team Xcore, Helsinki

  2. David Ouamba, Team Supermass Physique, Vantaa

  3. Alexander Espaillat, Team Eliittikunto, Helsinki

  4. Peetu Lehmus, Team Force, Vantaa

  5. Riku Eve, Team Kuntokeskus K&M, Lahti

  6. Timo Pietilä, Team FitBody, Kemi

  7. Hanli Xiong, Team Solana, Vantaa

  8. Ari Vuorela, Team Sporttimekka, Visuvesi

  9. Mikael Leppänen, Team Tähtikunto, Helsinki

  10. Ari Saukko, Classic Gym, Oulu

  11. Toni Nyström, Team PowerFit, Helsinki


Men’s physique SM – 178 cm



  1. Joakim Malassu, Team Solana, Helsinki

  2. Tino Mäkelä, Team Fitfarm, Jyväskylä

  3. Iiro Virtanen, Team Mayor’s, Espoo

  4. Joonas Leppänen, Team Fitfarm, Nokia

  5. Jhon Cortés, Team Beyond Belief, Tampere

  6. Perttu Murtola, Team Fitfarm, Pirkkala

  7. Mick Frondelius, Team Solana, Helsinki

  8. Niklas Wikblad, Badass Fitness Team, Espoo


Men’s physique SM + 178 cm



  1. Momar Bah, Team Solana , Lahti

  2. Jaani Inkinen, Pro Elite Team, Helsinki

  3. Jan Haglund, Team Classic Gym, Oulu

  4. Rebwar Sohrabi, Team Beyond Belief, Turku

  5. Tuomas Ylinikkilä, Team Sportlife, Tampere

  6. Harri Onikki, Team Sportlife, Nastola

  7. Sami Lanttola, Team Solana, Helsinki

  8. Joel Meling, Power Fit, Vantaa

  9. Elias Metsämaa, Team Eliittikunto, Vantaa

  10. Toni Syrjänen, Team Leader, Kangasala

  11. Olli Kiviniemi, Team Hierojapalvelut, Turku

  12. Sami-Jaakko Konttas, Team Tzemppi, Vaasa

  13. Santtu Niskanen, Team Trec Nutrition, Juankoski

  14. Teemu Mäkinen, Team Sporttimekka, Hämeenlinna


Men’s physique overall: Milad Amiri


Classic Bodybuilding SM – 178 cm



  1. Joni Hietala, Team Fysiomotion, Kokkola

  2. Olli Kaminen, Team Mayor´s, Seinäjoki

  3. Alexander Espaillat, Team Eliittikunto, Helsinki

  4. Tuomo Jokinen, Team Solana, Helsinki

  5. Sami Tuovinen, Team Kuntohelp, Kuopio

  6. Samu Sinisalo, Team Sportlife, Forssa

  7. Sami Ristimäki, Team Mayor´s, Vantaa

  8. Aram Hajipour, Team KPG, Turku

  9. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere

  10. Jani-Petteri Heikkilä, Team Trec Nutrition, Mäntsälä

  11. Pasi Järvenpää, Team Jiipee, Kemi

  12. Mikko Muttonen, Team Sportlife, Savonlinna


Classic Bodybuilding SM + 178 cm



  1. Toni Syrjänen, Team Leader, Kangasala

  2. Luukas Lindeman, Team Solana, Helsinki

  3. Robert Back, Team Trifinity, Vaasa

  4. Nurudeen Adedorja, Team BBC, Vantaa

  5. Olli Kiviniemi, Team Hierojapalvelut, Turku

  6. Jussi Sipola, Team Solana, Hyvinkää

  7. Roni Kanerva, Team Solana, Espoo

  8. Sattar Karimi, Team KPG, Jyväskylä

  9. Denis Bystrov, Team Fitfarm, Kankaanpää

  10. Shapor Karimi, Team KPG, Jyväskylä

  11. Iiro Savinko, Team Gazoz, Helsinki

  12. Paolo Haapanen, Team Sportlife, Seinäjoki


Classic bodybuilding overall: Joni Hietala


NFE Junior Cup


Bikini fitness juniorit



  1. Anniina Sinisalo, Team Sportlife, Turku

  2. Veera Louhelainen, Team Supermass, Lahti

  3. Milla Nurmi, Team Fitfarm, Helsinki

  4. Annika Westerlund, Team Solana, Ruotsi

  5. Sara Sippola, Team Solana, Helsinki

  6. Oona Tuomainen, Team Power Trainers, Kuopio

  7. Milla Peltonen, Team Solana, Helsinki

  8. Linda Viitanen, Team Sportlife, Tampere

  9. Niina Moisio, Team Trifinity, Vaasa

  10. Malin Nordström, Team Classic Gym, Oulu

  11. Meri-Tuuli Strand, Team Victory, Lappeenranta

  12. Juulia Koskinen, Team Beyond Belief, Turku

  13. Katariina Hokkanen, Team Sportlife, Järvenpää

  14. Lotta Lindström, Team Fit, Helsinki

  15. Oona Savinainen, Team Supermass, Kuopio

  16. Christa Ekfors, Team24Gold, Espoo

  17. Julia Hellgren, Team Balanssiklubi, Lappeenranta

  18. Milla Riikonen, Team Bodyrock, Naantali


Body fitness juniorit



  1. Laura Luojus, Team Solana, Jyväskylä

  2. Janina Hillman, Pro Elite Team, Tampere

  3. Bettina Broman, Team Elite Academy, Jyväskylä

  4. Anni Kuosmanen, Team PowerTrainers, Kuopio

  5. Viktoria Pälvi, Team Warzone, Helsinki

  6. Susanna Vanhatuuna, Team Warzone, Turku

  7. Sofia Tapola, Team Eliittikunto, Espoo


Classic bodybuilding juniorit



  1. Mika Polvinen, Team Mayor’s, Karjaa

  2. Ville Väkeväinen, Team Trec Nutrition, Vantaa

  3. Riku Männikkö, Team Sportlife, Hämeenlinna


Men’s physique juniorit



  1. Milad Amiri, Team Xcore, Helsinki

  2. Mick Frondelius, Team Solana, Helsinki

  3. Antti Vähä, Team Beyond Belief, Raisio

  4. Petri Lehtoväre, Team Karboni, Jyväskylä

  5. Juho Tiihonen, Team Karboni, Jämsänkoski


Jyväskylän SM-karsinta


Jyväskylän Paviljongin auditorio


24.-25.9.2016


 


CBB -178cm



  1. Joni Hietala, Team Fysiomotion, Kokkola

  2. Olli Kaminen, Team Mayor’s, Seinäjoki

  3. Alexander Espaillat, Team Eliittikunto, Helsinki

  4. Aram Hajipour, Team KPG, Turku

  5. Sami Ristimäki, Team Mayor’s, Vantaa

  6. Tuomo Jokinen, Team Solana, Helsinki

  7. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere

  8. Sami Tuovinen, Team Kuntohelp, Kuopio

  9. Samu Sinisalo, Team Sportlife, Forssa

  10. Jani-Petteri Heikkilä, Team Trec Nutrition, Mäntsälä

  11. Mikko Muttonen, Team Sportlife, Savonlinna

  12. Petko Stoyanov, Team Maxium, Seinäjoki

  13. Pasi Järvenpää, Team Jiipee, Kemi

  14. Teemu Rytkönen, Team Mayor’s, Helsinki

  15. August Savolainen, Team Gym 99, Kuopio

  16. Mika Marjala, Team MBC, Tampere

  17. Teemu Marjakangas, Team East Body, Vantaa

  18. Mikko Timonen, Team Bodyworkers, Ähtäri

  19. Sami Hosio, Team Gazoz, Turenki

  20. Hans Rohila, Lean Team, Sastamala

  21. Aleksi Santala, Team Jiipee, Rovaniemi


CBB +178cm



  1. Toni Syrjänen, Team Leader, Kangasala

  2. Antti Marjamo, Team Sporttimekka, Savonlinna

  3. Nurudeen Adedorja, Team BBC, Vantaa

  4. Jussi Sipola, Team Solana, Hyvinkää

  5. Robert Back, Team Trifinity, Vaasa

  6. Olli Kiviniemi, Team Hierojapalvelut, Turku

  7. Denis Bystrov, Team Fitfarm, Kankaanpää

  8. Roni Kanerva, Team Solana, Espoo

  9. Sattar Karimi, Team KPG, Jyväskylä

  10. Paolo Haapanen, Team Sportlife, Seinäjoki

  11. Shapor Karimi, Team KPG, Jyväskylä

  12. Iiro Savinko, Team Gazoz, Helsinki

  13. Jani Heino, Team Athlete Figures, Imatra

  14. Jesse Salminen, Team SportLife, Lappeenranta


 


Men’s physique -174cm



  1. Milad Amiri, Team Xcore, Helsinki

  2. Alexander Espaillat, Team Eliittikunto, Helsinki

  3. Riku Eve, Team Kuntokeskus K & M Lahti

  4. Hanli Xiong, Team Solana, Vantaa

  5. Mikael Leppänen, Team Tähtikunto, Helsinki

  6. Ari Vuorela, Team Sporttimekka, Visuvesi

  7. Sebastian Liljeström, Team Trifinity, Jakobstad

  8. Timo Pietilä, Team Power Corp, Kemi

  9. Ari Saukko, Classic Gym, Oulu

  10. Toni Nyström, Team PowerFit, Helsinki


Men’s physique -178cm



  1. Joakim Malassu, Team Solana, Helsinki

  2. Tino Mäkelä, Team Fitfarm, Jyväskylä

  3. Jhon Cortés, Team Beyond Belief, Tampere

  4. Iiro Virtanen, Team Mayor’s, Espoo

  5. Perttu Murtola, Team Fitfarm, Pirkkala

  6. Mick Frondelius, Team Solana, Helsinki

  7. Jonne Salmi, Team Power Corp., Rovaniemi

  8. Niklas Wikblad, Badass Fitness Team, Espoo


Men’s physique +178cm



  1. Momar Bah, Team Solana, Lahti

  2. Tuomas Ylinikkilä, Team Sportlife, Tampere

  3. Harri Onikki, Team Sportlife, Nastola

  4. Sami Lanttola, Team Solana, Helsinki

  5. Elias Metsämaa, Team Eliittikunto, Vantaa

  6. Toni Syrjänen, Team Leader, Kangasala

  7. Jan Haglund, Classic Gym, Oulu

  8. Joel Maling, Power Fit, Vantaa

  9. Olli Kiviniemi, Team Hierojapalvelut, Turku

  10. Sami-Jaakko Konttas, Team Tzemppi, Vaasa

  11. Santtu Niskanen, Team Trec Nutrition, Juankoski

  12. Teemu Mäkinen, Team Sporttimekka, Hämeenlinna


Women’s physique



  1. Maria Kuure, Team Classic Gym, Oulu

  2. Satu Pekkarinen, Supermass Nutrition, Helsinki

  3. Pauliina Kosola, Team Sportlife, Eura

  4. Heli Kurki, Team Sportlife, Jyväskylä

  5. Marika Hakala, Team Fitfarm, Voiluoto

  6. Maria Yli-Luukas, Team M-Form, Nummela


Body fitness -158cm



  1. Annika Tiitinen, Team Fullmetal, Palokka

  2. Susanna Koivisto, Team Fitfarm, Tampere

  3. Niina Sirrola, Team Tzemppi, Vermuntila

  4. Maiju Aalto, Team Tri

  5. Ria-Maria Laakso, Team Fit-X, Naantali

  6. Milla Niva, Team East Body, Helsinki

  7. Hannamari Raitonen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  8. Minna Pohjola, Team BodyRock, Salo

  9. Arla Jussila, Team JiiPee, Rovaniemi


Body fitness -163cm



  1. Sonja-Sofia Rannanjärvi, Team Fitfarm, Isorehto

  2. Susanna Nurmi, Team Fitfarm, Tampere

  3. Minna Tanttu, Team Sportlife, Imatra

  4. Katja Paju, Team Force, Hyvinkää

  5. Suvi Tihinen, Team East Body, Helsinki

  6. Hanna-Riikka Lehtivuori, Elite Academy, Jyväskylä

  7. Nina Savolainen, Team Gazoz, Kuopio

  8. Terhi Poskela, Team Fitfarm, Lahti

  9. Martiina Pajunen, Team Sportlife, Tampere

  10. Julia Liukkonen, Team Supermass, Jyväskylä

  11. Sanna Nupponen, Team Gazoz, Varkaus

  12. Nita Savolainen, Team Fit, Imatra

  13. Sanna Kainulainen, Team Body Temple, Vantaa

  14. Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi

  15. Hanna Pauliina Korhonen, Team Trec Nutrition, Kuopio

  16. Elina Niemelä, Team Solana, Vantaa

  17. Teija Lahtinen, Team Sportlife, Keuruu

  18. Tiina Suronen, Team JiiPee, Keminmaa

  19. Irina Mineeva, Team Victory, Lappeenranta


Body fitness -168cm



  1. Marianne Sampakoski, Pro Elite Team, Pori

  2. Katarina Tunturi, Team Figure Fitclub, Kempele

  3. Kia Rantalainen, Team Sportlife, Lahti

  4. Mariliisa Heininen, Team Supermass, Tampere

  5. Sini Lehtonen, Team Fitfarm, Tampere

  6. Maria Neuvonen, Team Fitfarm, Tampere

  7. Janina Hillman, Pro Elite Team, Tampere

  8. Olka Lukkala, Team Fitfarm, Forssa

  9. Piia Kautto, Team Fullmetal, Jyväskylä

  10. Sini-Marja Huotari, Team Sportlife, Jokela

  11. Henna Kinnunen, Team Classic Gym, Oulu

  12. Laura Kivari, Team JiiPee, Haukipudas

  13. Paula Meronen, Team East Body, Vantaa

  14. Dea Hensikson, Team Fitfarm, Tampere

  15. Elisa Pesonen, Team Figurator, Tervola

  16. Karin Purhonen, DreamFit Team, Ristiina

  17. Johanna Leskinen, Pro Trainer Team, Helsinki

  18. Kristiina Muilu, Team Solana, Helsinki

  19. Mervi Hartikainen, Team Mayors, Espoo

  20. Bettina Broman, Team Elite Academy, Jyväskylä

  21. Taina Timonen, Team PowerTrainers, Kuopio


Body fitness +168cm



  1. Jenni Burtsov, Team Sportlife, Salo

  2. Mari Jaara, Team Fitbody, Oulu

  3. Salla Heikkilä, Team Solana, Helsinki

  4. Anne Nyman, Team Sporttimekka, Helsinki

  5. Hanni Mäntynen, Team Fit-X, Lemu

  6. Sara Liimatta, Team East Body, Helsinki

  7. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo

  8. Johanna Väätäinen, Team Sportlife, Kuopio

  9. Harriet Lönnqvist, Team Fitfarm, Tampere

  10. Emmi Lohva, Team Sporttimekka, Vihtavuori

  11. Helena Huikkala, Fitfarm, Kauvatsa

  12. Susanna Suntila, Team Fitfarm, Tampere

  13. Sanna Kiiski, Team Fitfarm, Lappi


Bikini fitness -160cm



  1. Sanita Jussila, Team Sportlife, Jyväskylä

  2. Ines Karvinen, Badass Fitness Team, Espoo

  3. Janita Kettunen, Team24Gold, Lappeenranta

  4. Eveliina Ylönen, Team Bodyrock, Raisio

  5. Kirsi-Tiina Ruuskanen, Team24Gold, Klaukkala

  6. Satu-Maarit Soutua, Team Beyond Belief, Pirkkala

  7. Sanna Kuukka, Team Fitfarm, Lappeenranta

  8. Emmi Ourila, Team Golden Life, Nummela

  9. Clarissa Pajukoski, Team Tähtikunto, Forssa

  10. Victoria Sippus, Team Trifinity, Vaasa

  11. Susanna Majuri, Team Trifinity, Jyväskylä


Bikini fitness -163cm



  1. Emmi Nenonen, Team Solana, Espoo

  2. Kati Lyytikkä, Team24Gold, Helsinki

  3. Marjut Kivinen, Team Solana, Espoo

  4. Renata Vanhatalo, Team Sporttimekka, Espoo

  5. Johanna Rintala, Team24Gold, Mustasaari

  6. Sara Sippola, Team Solana, Helsinki

  7. Anniina Sinisalo, Team Sportlife, Turku

  8. Tanja Niskanen, Team Tähtikunto, Somero

  9. Jenni Julia Taipaleenmäki, Team Daddy`s Girl, Oulu

  10. Sini Martikainen, Team Fitfarm, Vaasa

  11. Laura Rantaeskola, Team Gazoz, Kuopio

  12. Heidi Jormanainen, Team Trifinity, Ekenäs

  13. Sini Laine, Team Supermass, Espoo

  14. Maarika Rukki, Team Sportlife, Nokia


Bikini fitness -168cm



  1. Ilona Siekkinen, Team Supermass, Kuusamo

  2. Emmi Juhala, Team Trifinity, Tampere

  3. Pauliina Pakarinen, Badass Fitness Team, Helsinki

  4. Karoliina Maihikoski, Badass Fitness Team, Helsinki

  5. Jenna Orreveteläinen, Team Classic Gym, Oulu

  6. Hanna Karppinen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  7. Maija Haapanen, Team Fit-X, Turku

  8. Heidi Vainio, Team Fitfarm, Rauma

  9. Riikka Palo, Team Maxium, Seinäjoki

  10. Janina Pusin, Badass Fitness Team, Espoo

  11. Tiina Hyvärinen, Team PT Gym, Oulu

  12. Katariina Hokkanen, Team Sportlife, Järvenpää

  13. Lea Jokela, Team Fysiomotion, Ylivieska

  14. Minna Mahkonen, Team XCore, Vantaa


Bikini fitness +168cm



  1. Caroliina Kinnarinen, Team Daddys Girl, Tampere

  2. Silja Pihlaja, Team Fitfarm, Tampere

  3. Saralotta Engblom, Team24Gold, Helsinki

  4. Henna Kultalahti, Team FitBody, Vaasa

  5. Jutta Kärri, Team Voimalaitos, Helsinki

  6. Mia Rantamäki, Team Fitfarm, Tampere

  7. Saara Saunamäki, Team Daddy’s Girl, Toijala

  8. Rosanne Kunnas, Team W.O.M, Helsinki

  9. Jenni Rautawaara, Team Beyond Belief, Sipoo

  10. Johanna Pöllänen, Badass Fitness Team, Helsinki

  11. Nina Fallström, Team Fitfarm, Vantaa

  12. Kira Paasipuro, Badass Fitness Team, Espoo

  13. Annika Westerlund, Team Solana, Ruotsi

  14. Jonna Nygrén-Jäntti, Team Fortix, Helsinki

  15. Milla Peltonen, Team Solana, Helsinki

  16. Eva Ukkola, Team FitBody, Oulu

  17. Maria Burmoi, Team Supermass, Tampere

  18. Oona Tuomainen, Team Power Trainers, Kuopio

  19. Netta Suikkanen, Team W.O.M, Helsinki

  20. Reetta Saarinen, Team Fitfarm, Turku

  21. Tea Tyvijärvi, Team Fitfarm, Akaa

  22. Milla Haahka, Team Gazoz, Kauhajoki

  23. Christa Ekfors, Team24Gold, Espoo

  24. Ronja Enlund, Team Trifinity, Pietarsaari


BF beginners -158cm



  1. Annika Tiitinen, Team Fullmetal, Palokka

  2. Taina Tarvainen, Team Fitfarm, Salo

  3. Nina Heinänen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  4. Sara Riento, Team Force, Klaukkala

  5. Hannamari Raitonen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  6. Niina Sirrola, Team Tzemppi, Vermuntila

  7. Minna Pohjola, Team BodyRock, kisko

  8. Arla Jussila, Team Jiipee, Rovaniemi

  9. Anni Kuosmanen, Team PowerTrainers, Kuopio

  10. Milla Hirvonen, Team Solana, Palokka

  11. Elsa Ripatti, Team WOM, Hyvinkää

  12. Anu Loponen, Team Classic Gym, Oulu

  13. Jenna Pärssinen, Lean Team, Nokia


BF beginners -163cm



  1. Elina Niemelä, Team Solana, Vantaa

  2. Sonja-Sofia Rannanjärvi, Team Fitfarm, Isorehto

  3. Karoliina Skantsi, Team Fysiomotion, Kokkola

  4. Susanna Nurmi, Team Fitfarm, Tampere

  5. Julia Liukkonen, Team Supermass, Jyväskylä

  6. Nita Savolainen, Team Fit, Imatra

  7. Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi

  8. Tiina Suronen, Team Jiipee, Keminmaa

  9. Elina Puurunen, Team Sporttimekka, Tampere

  10. Iina Siitama-Niskala, Team Sportlife, Julkujärvi


BF beginners -168cm



  1. Marianne Sampakoski, Pro Elite Team, Pori

  2. Janina Hillman, Pro Elite Team, Tampere

  3. Laura Luojus, Team Solana, Jyväskylä

  4. Olka Lukkala, Team Fitfarm, Forssa

  5. Mervi Hartikainen, Team Mayor’s, Espoo

  6. Elisa Pesonen, Team Figurator, Tervola

  7. Dea Henrikson, Team Fitfarm, Tampere

  8. Henna Kinnunen, Team Classic Gym, Oulu

  9. Johanna Leskinen, Pro Trainer Team, Helsinki

  10. Karin Purhonen, DreamFit Team, Ristiina

  11. Heidi Parviainen, Team Jiipee, Tornio

  12. Bettina Broman, Team Elite Academy, Jyväskylä

  13. Annulii Väliviita, Team Piukat Paikat, Pori

  14. Anna-Elisa Orajärvi, Team JiiPee, Rovaniemi

  15. Tarja Pääkkönen, Team Power Fit, Vantaa

  16. Riikka Sares, Team Sportlife, Tampere


BF beginners +168cm



  1. Mira Tennberg, Pro Trainer Team, Turku

  2. Veera Grönlund, Team Voimalaitos, Helsinki

  3. Mari Jaara, Team Fitbody, Oulu

  4. Salla Heikkilä, Team Solana, Helsinki

  5. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo

  6. Hanni Mäntynen, Team Fit-X, Lemu

  7. Susanna Suntila, Team Fitfarm, Tampere

  8. Emmi Lohva, Team Sporttimekka, Vihtavuori

  9. Satu Helminen, Team FysioMaker, Hirvilahti

  10. Salla Heikkilä, Team Solana, Helsinki

  11. Mira Kröger, Team Power Trainers, Kuopio


Bikini fitness beginners -160cm



  1. Ines Karvinen, Badass Fitness Team, Espoo

  2. Clarissa Pajukoski, Team Tähtikunto, Forssa

  3. Laura Simola, Team Fullmetal, Jyskä

  4. Emmi Ourila, Team Golden Life, Nummela

  5. Janita Kettunen, Team 24 Gold, Lappeenranta

  6. Sanna Kuukka, Team Fitfarm, Lappeenranta

  7. Eveliina Ylönen, Team Bodyrock, Raisio

  8. Susanna Majuri, Team Trifinity, Jyväskylä

  9. Tiina Koskelainen, Team Beyond Belief, Lempäälä


Bikini fitness beginners -163cm



  1. Tii Alasimi, Team Jiipee, Oulu

  2. Aino Still, Team Fitfarm, Vantaa

  3. Miia Kinnunen, Team Fitfarm, Tampere

  4. Renata Vanhatalo, Team Sporttimekka, Espoo

  5. Marjut Kivinen, Team Solana, Vantaa

  6. Sini Martikainen, Team Fitfarm, Vaasa

  7. Sara Sippola, Team Solana, Helsinki

  8. Laura Rantaeskola, Team Gazoz, Kuopio

  9. Heidi Junnilainen, Team Solana, Helsinki

  10. Anniina Sinisalo, Team Sportlife, Turku

  11. Johanna Pallari, Team Jiipee Rovaniemi

  12. Jenni Julia Taipaleenmäki, Team Daddy`s Girl, Oulu

  13. Tanja Niskanen, Team Tähtikunto, Somero

  14. Viivi Holm, Team Victory., Helsinki

  15. Taija Kangas, Team Figurator, Vantaa

  16. Sari Heino, Team Warzone, Ylöjärvi

  17. Mariam Sotamaa, Team Fullmetal, Säynätsalo

  18. Sirja Rudanko, Team Fortix, Helsinki

  19. Jonna Laamanen, Team Sportlife, Mikkeli

  20. Jenni Laamanen, Team Sportlife, Mikkeli

  21. Cémile Kiukas, Team EastBody, Helsinki

  22. Roya Chatran, Team Trifinity, Turku


Bikini fitness beginners -168cm



  1. Veera Louhelainen, Team Supermass, Lahti

  2. Ilona Siekkinen, Team Supermass, Kuusamo

  3. Nita Makkonen, Team Fitfarm, Kuopio

  4. Janina Pusin, Badass Fitness Team, Espoo

  5. Hanna Karppinen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  6. Jenna Orreveteläinen, Team Classic Gym, Oulu

  7. Oona Savinainen, Team Supermass, Kuopio

  8. Heidi Vainio, Team Fitfarm, Rauma

  9. Minna Mahkonen, Team XCore, Vantaa

  10. Katariina Hokkanen, Team Sportlife, Järvenpää

  11. Riikka Palo, Team Maxium, Seinäjoki

  12. Johanna Nummela, Team Metal Sport, Järvenpää

  13. Annika Kotoneva, Team HEI, Ilmajoki

  14. Minja Kokkonen, Team Fit-X, Helsinki

  15. Sanna Kalliokoski, Team Fitfarm, Vantaa

  16. Niina Moisio, Team Trifinity, Vaasa

  17. Virpi Pylkkönen, Team Fysiomaker, Joensuu

  18. Emilia Järvenlahti, Team Bombshell Fitness, Pietarsaari


Bikini fitness beginners +168cm



  1. Saralotta Engblom, Team24Gold, Helsinki

  2. Silja Pihlaja, Team Fitfarm, Tampere

  3. Laura Paavola, Team Poseland, Tampere

  4. Johanna Pöllänen, Badass Fitness Team, Helsinki

  5. Christa Ekfors, Team24Gold, Espoo

  6. Jonna Nygrén-Jäntti, Team Fortix, Helsinki

  7. Kira Paasipuro, Badass Fitness Team, Espoo

  8. Milla Peltonen, Team Solana, Helsinki

  9. Riina Niemelä, Team Classic Gym, Oulu

  10. Malin Nordström, Team Classic Gym, Oulu

  11. Ronja Enlund, Team Trifinity, Pietarsaari

  12. Netta Suikkanen, Team W.O.M, Helsinki

  13. Annika Westerlund, Team Solana, Ruotsi

  14. Oona Tuomainen, Team Power Trainers, Kuopio

  15. Milla Haahka, Team Gazoz, Kauhajoki

  16. Venla Räty, Team Fitfarm, Lahti

  17. Jonna Niemelä, Team Fitfarm, Hämeenlinna


 


Sportyfeel Fitness Classic


Helsingin Kulttuuritalo, Helsinki


16.-17.4.2016


 


Bikini fitness -160cm



  1. Tanja Sundell, Team Beyond Belief, Turku

  2. Johanna Hermans, Team NOCCO, Espoo

  3. Marjo Mattila, Team Koiviston Isku, Kaasmarkku

  4. Satu-Maarit Rantanen, Team Beyond Belief, Pirkkala

  5. Kirsi-Tiina Ruuskanen, Team24Gold, Klaukkala

  6. Nadeja Eerola, Team HEI, Heinola

  7. Emily Green, Team Sporttimekka, Masku

  8. Jemina Hietanen, Team Classic Gym, Tampere

  9. Emma Lahti, Team Fitfarm, Alajärvi

  10. Mervi Hietala, Team Fitfarm, Klaukkala

  11. Pirita Lindroos-Sipiläinen, Team Sportlife, Viiala

  12. Sanna Jurvanen, Team Maxium, Seinäjoki


Bikini fitness -163cm



  1. Melina Keltaniemi, Team Force, Kellokoski

  2. Edita Kallio, Badass Fitness Team, Helsinki

  3. Mira Kuisma, Team Fitfarm, Rovaniemi

  4. Sara Clärk, Team Trifinity, Helsinki

  5. Julia Pentti, Team Sportlife, Sastamala

  6. Gynai Alekperova, Team Voimalaitos, Helsinki

  7. Marjut Nilssen, Team Fitfarm, Ilomantsi

  8. Nina Lagerström, Badass Fitness Team, Kokkola

  9. Nelli Pekonen, Team Fitfarm, Lahti

  10. Annika Ollila, Team Tähtikunto, Vantaa

  11. Heidi Höglund, Team Beyond Belief, Parainen

  12. Anu Serén, Team Bodyrock, Turku


Bikini fitness -168cm



  1. Sara Sievinen, Team Solana, Helsinki

  2. Tuula Seilonen, Team Supermass, Valkeakoski

  3. Laura Pelkonen, Team Trec Nutrition, Tuusula

  4. Ona Juusonen, Team Metal Sport, Tampere

  5. Krista Julkunen, Team Sportlife, Tampere

  6. Sara Alatupa, Team Sportife, Mikkeli

  7. Krista Seuna, Team Fitfarm, Helsinki

  8. Mira Kauppinen, Team Trifinity, Kuopio

  9. Hanna Leppänen, Team Fullmetal, Jyväskylä

  10. Annika Ekqvist, Team Beyond Belief, Turku

  11. Pia Lamberg, Team Fullmetal, Virrat

  12. Alexandra Siponen, Team Tähtikunto, Helsinki

  13. Denise Rosas, Team Fitfarm, Turku


Bikini fitness +168cm



  1. Milla Kelahaara, Pro Elite Team, Tampere

  2. Miia Vesterinen, Kuntokeskus K&M, Helsinki

  3. Vilma Toiviainen, Team EastBody, Helsinki

  4. Annika Vuorvirta, Team EastBody, Vantaa

  5. Reetta Virtanen, Team Poseland, Tampere

  6. Enni Laine, Team W.O.M., Helsinki

  7. Maria Burmoi, Team Supermass, Tampere

  8. Essi Annala, Team Fitfarm, Kihniö

  9. Anna Saari, Team Supermass, Kokkola

  10. Riikka Kesseli, Team Fitstars, Kotka

  11. Mimosa Isomäki, Fit Diamonds Team, Turku

  12. Suvi Lahtinen, Badass Fitness Team, Helsinki

  13. Mira Pesonen, Team Sportlife, Mikkeli

  14. Tea Tyvijärvi, Team Fitfarm, Akaa


Bikini fitness masters 35, -163cm



  1. Nadeja Eerola, Team HEI, Heinola

  2. Mervi Hietala, Team Fitfarm, Klaukkala

  3. Pirita Lindroos-Sipiläinen, Team Sportlife, Viiala

  4. Natalia Belousova, Team Solana, Helsinki

  5. Tarja Koponen, Team Fitfarm, Kuopio

  6. Annina Ijäs, Team Metalsport, Vantaa

  7. Minna Jaatinen, Team Kuntopiste, Turku

  8. Maarika Rukki, Team Sportlife, Nokia

  9. Roya Chatran, Team Bodyrock, Turku

  10. Melina Tikkanen, Team Gazoz, Jyväskylä


Bikini fitness masters SM 35, +163cm



  1. Heidi Östergård, Team Mayor’s, Porvoo

  2. Suvi Lahtinen, Badass Fitness Team, Helsinki

  3. Piia Lamberg, Team Fullmetal, Virrat

  4. Emilia Hakanen, Team SportLife, Nokia

  5. Hanna Skyttä, Team Supermass, Helsinki

  6. Lena Zutsko, Team Fitlife, Tampere

  7. Heidi Edelmann, Team Fullmetal, Palokka

  8. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo

  9. Marika Kortesuo-Jälkö, Team Fit-X, Lieto

  10. Heli Sinkkonen, Team Solana, Vantaa

  11. Niina Pitkänen, Team Fitstars, Espoo

  12. Lotta Merenmies, Team Bodyworkers, Helsinki


Bikini fitness juniorit SM, -163cm



  1. Melina Keltaniemi, Team Force, Kellokoski

  2. Julia Pentti, Team Sportlife, Sastamala

  3. Emma Lahti, Team Fitfarm, Alajärvi

  4. Anna Toivonen, Team Fit, Lahti

  5. Kiira Eloranta, Team Fit, Vantaa

  6. Ida Keränen, Team Sportlife, Turku

  7. Ines Karvinen, Badass Fitness Team, Helsinki

  8. Titta-Teresa Ratinen, Team Fit, Helsinki

  9. Saara Kemiläinen, Team SportLife, Jyväskylä

  10. Janni Saariniemi, Team Fitfarm, Järvenpää

  11. Arla Aarnipuu, Team Sporttimekka, Lahti

  12. Suvi Yli-Piipari, Team Fitfarm, Lempäälä

  13. Anette Sjöberg, Team Fitfarm, Pori


Bikini fitness juniorit SM, +163cm



  1. Reetta Virtanen, Team Poseland, Tampere

  2. Vilma Toiviainen, Team EastBody, Helsinki

  3. Annika Vuorvirta, Team EastBody, Vantaa

  4. Janita Hiltula, Team Trifinity, Oulu

  5. Juulia Koskinen, Team Beyond Belief, Turku

  6. Iina Tatarinov, Team PPS-Shop, Espoo

  7. Linda Vallin, Team Fit, Tampere

  8. Amanda Essen, Team Trifinity, Parainen

  9. Sirpa Ala-Kapee, Team Fitfarm, Tampere

  10. Nina Salmi, Team Kontio, Kuusankoski

  11. Irene Kunnari, Team Beyond Belief, Helsinki

  12. Ronja Eskola, Team Fitfarm, Tampere

  13. Viivi Virtanen, Team Tzemppi, Säkylä

  14. Johanna Lindfors, Team Golden Life, Nummela


Bikini fitness beginners, -160cm



  1. Kirsi-Tiina Ruuskanen, Team24Gold, Klaukkala

  2. Jemina Hietanen, Team Classic Gym, Tampere

  3. Sanna Jurvanen, Team Maxium, Seinäjoki


Bikini fitness beginners, -163cm



  1. Marjut Nilsén, Team Fitfarm, Ilomantsi

  2. Nelli Pekonen, Team Fitfarm, Lahti

  3. Heidi Höglund, Team Beyond Belief, Parainen

  4. Marja Vedenoja, Team FitBody, Siikajoki

  5. Linda Lindh, Team Sporttimekka, Vantaa


Bikini fitness beginners, -168cm



  1. Ona Juusonen, Team Metal Sport, Tampere

  2. Annika Ekqvist, Team Beyond Belief, Turku

  3. Alexandra Siponen, Team Tähtikunto, Helsinki

  4. Johanna Nokkanen, Team Kontio, Kouvola

  5. Tiina Hyvärinen, Team PT Gym, Oulu

  6. Lea Jokela, Team FysioMotion, Ylivieska

  7. Leena Ruhno, Team Karboni, Jämsä

  8. Kati Himberg, Team Body Temple, Salo


Bikini fitness beginners, +168cm



  1. Miia Vesterinen, Kuntokeskus K&M, Helsinki

  2. Essi Annala, Team Fitfarm, Kihniö

  3. Hanna Saari, Team Supermass, Kokkola

  4. Laura Paavola, Team Poseland, Tampere

  5. Suvi Rantanen, Team Solana, Kotka

  6. Minna Hujanen, Cap Athlete Team, Siuntio

  7. Reetta Saarinen, Team Fitfarm, Turku

  8. Enni Lehtovaara, Team Bodyworkers, Seinäjoki

  9. Carita Myllymäki, Team Fitfarm, Rauma

  10. Katja Pentikäinen, Team Kontio, Lappeenranta

  11. Maria-Harriet Lassila, Team Fitfarm, Helsinki

  12. Ekaterina Rauvola, Team Bodyrock, Turku

  13. Petra Järvimäki, Team Hack Yes, Tampere


Body fitness, -163cm



  1. Liis Org, Team Sportlife, Helsinki

  2. Iisa Launiemi, Team SportLife , Jyväskylä

  3. Niina Vehviläinen, TeamFit, Lahti

  4. Tiia Keisala, Cap Athlete Team, Tampere

  5. Petra Palomäki, Team PPS-Shop, Jämijärvi

  6. Minna Tanttu, Team Sportlife, Imatra

  7. Rosita Broström, Team Fitfarm, Mariehamn

  8. Linda Ajo, Pro Trainer Team, Vantaa

  9. Maiju Aalto, Team Fitfarm, Nokia

  10. Ida Töyry, Team Fit, Kouvola

  11. Heli Ahvenainen, Team Fitfarm, Kotka

  12. Emilia Dahl, Team Hierojapalvelut.fi, Turku

  13. Sanna Takalo, Team Supermass, Rovaniemi

  14. Titta Syväoja, Team Sportlife, Nokia

  15. Kati Rissanen, SB team, Kuopio


Body fitness, -168cm



  1. Mari Leppänen, Team FitFarm, Tampere

  2. Bettina Gräsbeck, Team EastBody, Helsinki

  3. Nelli Heikkilä, Team Fitfarm, Tampere

  4. Marutzella Vaalikivi, Team Fitfarm, Pirkkala

  5. Teija Länsipää, Team Classic Gym, Oulu

  6. Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Jyväskylä

  7. Liisa Kumpulainen, Team Sporttimekka, Helsinki

  8. Elina Nöjd, Team Mayor’s, Helsinki

  9. Kirsi Kivimäki, Team Fit, Tampere

  10. Hanna Skyttä, Team Supermass, Helsinki

  11. Katriina Raula, WellGo Fitness Team, Rauma

  12. Annika Kivelä, Team Sportlife, Ylöjärvi

  13. Tiina Torppa, Team Sportlife, Tampere

  14. Marika Rontti, Team Piukat Paikat, Pori

  15. Sonia Abbassi, Team Sportlife, Lohja

  16. Janita Juujärvi, Team Power Corp, Tornio


Body fitness, +168cm



  1. Pauliina Räisänen, Team Supermass, Pori

  2. Annemari Harju, Team Classic Gym, Oulu

  3. Milla Kelahaara, Pro Elite Team, Tampere

  4. Iina Huttu, Team FitBody, Viitasaari

  5. Reetta Saarinen, Team Fitfarm, Turku

  6. Sanna Lähdeniemi, Team Fitfarm, Helsinki

  7. Jutta Rossi, Team Piukat Paikat, Ulvila


Body fitness masters SM 35, -163cm



  1. Heli Ahvenainen, Team Fitfarm, Kotka

  2. Rosita Broström, Team Fitfarm, Mariehamn

  3. Kati Rissanen, Sb-team, Kuopio

  4. Mia Heinänen, Team Fitfarm, Helsinki

  5. Kati Herala, Team Fit-X, Helsinki

  6. Virpi Sipilä, Team Sportlife, Nokia

  7. Heidi Hänninen, Team Metalsport, Järvenpää

  8. Ulla-Maija Pöhö, Team FitBody, Oulu

  9. Sirpa Penttilä, Team Power Fit, Vantaa


Body fitness masters SM 35, +163cm



  1. Kirsi Kivimäki, Team Fit, Tampere

  2. Annika Kivelä, Team Sportlife, Ylöjärvi

  3. Liisa Kumpulainen, Team Sporttimekka, Helsinki

  4. Minna Rantala, Team Tähtikunto, Helsinki

  5. Pia Laine, Team Mayor’s, Espoo

  6. Johanna Väätäinen, Team Sportlife, Kuopio

  7. Heli Räsänen, Team Supermass, Joensuu

  8. Mari Linja, Team Fitfarm, Nokia

  9. Anna Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere

  10. Satu Helminen, Team FysioMaker, Hirvilahti

  11. Virpi Pylkkönen, Team FysioMaker, Joensuu

  12. Leena Ukkonen, Team Fitfarm, Suinula

  13. Agnieszka Jonczyk, Team Figurator, Hämeenlinna

  14. Pia Lehti, Team Fitfarm, Paimio

  15. Miia Malmi, Team Sportlife, Tampere


Body fitness masters SM 45



  1. Kirsi Palosaari, Team FysioMotion, Kokkola

  2. Nina Larjos, Team Eliittikunto, Espoo

  3. Laura Simola, Team Fitfarm, Helsinki

  4. Päivikki Eskelinen-Rönkä, Team Sportlife, Mikkeli

  5. Heli Hampinen, Team Fitfarm, Vantaa

  6. Riina Nylander, Team Power Corp, Ylöjärvi

  7. Nina Savonen, Team Fitfarm, Turenki

  8. Marjo Linnakoski, Team Bodyrock, Masku

  9. Sanna Oksanen, Team Gazoz, Joutsa

  10. Tanja Parvikoski, Team Fit Club, Nummela

  11. Jaana Kovanen, Team Gym99, Mikkeli


Body fitness juniorit SM, -163cm


1.Petra Palomäki, Team PPS-Shop, Jämijärvi



  1. Minna Tanttu, Team Sportlife, Imatra

  2. Titta Syväoja, Team Sportlife, Nokia

  3. Matleena Niskanen, Team Jiipee, Haukipuda

  4. Rosa Siuruainen, Team Fitfarm, Loimaa

  5. Essi Törrönen, Team FitBody, Kemi

  6. Julia Mäntyharju, Team Supermass, Tampere


Body fitness juniorit SM, +163cm



  1. Nelli Heikkilä, Team Fitfarm, Tampere

  2. Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Jyväskylä

  3. Janina Kokko, Team Jiipee, Imatra

  4. Sanni Telaranta, Team Force, Turku

  5. Amanda Haga, Team Fitfarm, Helsinki

  6. Anniina Filppula, Team Sportlife, Tampere

  7. Veera Niskanen, Team FysioMotion, Kokkola

  8. Viktoria Pälvi, Team Warzone, Helsinki

  9. Susanna Vanhatuuna, Team Warzone, Turku

  10. Rosa-Lia Ekroos, Team Trec Nutrition, Kerava


Body fitness beginners, -163cm



  1. Ida Töyry, Team Fit, Kouvola

  2. Linda Ajo, Pro Trainer Team, Vantaa

  3. Emilia Dahl, Team Hierojapalvelut.fi, Turku

  4. Jenni Vittaniemi-Pietilä, Team Fitbody, Kemi

  5. Katri Levänen, Team Supermass, Uukuniemi

  6. Hanna Pauliina Korhonen, Team Gym99, Kuopio

  7. Hannele Eronen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  8. Niina Nevalainen, Team Trec Nutrition, Kellokoski

  9. Elina Lehesvuori, Team Koiviston Isku, Noormarkku


Body fitness beginners, -168cm



  1. Teija Länsipää, Team Classic Gym, Oulu

  2. Tiina Torppa, Team SportLife, Tampere

  3. Janita Juujärvi, Team Power Corp, Tornio

  4. Taina Timonen, Team PowerTrainers, Kuopio

  5. Laura Oksanen, Team Fullmetal, Pieksämäki


Body fitness beginners, +168cm



  1. Pauliina Räisänen, Team Supermass, Pori

  2. Milla Kelahaara, Pro Elite Team, Tampere

  3. Iina Huttu, Team FitBody, Viitasaari

  4. Emma Tuominen, Team Metal Sport, Turku

  5. Maija Loikkanen, Team Sportlife, Tampere


Classic bodybuilding, yleinen sarja



  1. Jani Lemberg, Team Mayors, Vantaa

  2. Jani Pernell, Team Hierojapalvelut.fi, Parainen

  3. Jarno Olmala, Team Trec Nutrition, Kerava

  4. Utti Hietala, Team Mayor’s, Helsinki

  5. Ben Ashkenazi Team Force, Hyvinkää

  6. Timo Ekman, Team Hierojapalvelut.fi, Turku

  7. Martti Loponen, Team Hierojapalvelut.fi, Turku

  8. Ilkka Koski, Team Fitfarm, Kämmenniemi

  9. Petko Stoyanov, Team Maxium, Seinäjoki

  10. Jonne Sinisalo, Team Fitfarm, Turku


Classic bodybuilding masters SM



  1. Jani Sinisalo, Team FysioMotion, Kokkola

  2. Jani Tuulas, Team Classic Gym, Oulu

  3. Juho Passila, Team SporttiMekka, Hämeenlinna

  4. Voitto Suosaari, Team Sportlife, Jämsä

  5. Pasi Räisänen, Team Classic Gym, Ylikiiminki

  6. Timo Kiviniemi, Team Fysiomotion, Nivala


Classic bodybuilding juniorit SM



  1. John Lausvuo, Team Mayor’s, Espoo

  2. Jesse Ahvenkoski, Team Kokemäen Urheiluliike, Harjavalta

  3. Juho Murtonen, Team Mayor´s, Helsinki

  4. Samu Pitkänen, Team Energy, Joensuu

  5. Jovan Hinic, Team Sportlife, Helsinki

  6. Leevi Westlin, Team Trec Nutrition, Kerava

  7. Henri Hakkarainen, Team Energy, Joensuu

  8. Jussi Alanko-Luopa, Team Fitfarm, Seinäjoki


Fitness



  1. Eveliina Tistelgren, Team Kontio, Helsinki

  2. Miia Säilä, Team Tähtikunto, Espoo (juniorit)


Men’s physique, -178cm



  1. Sherko Eliassi, Team Nocco, Turku

  2. David Ouamba, Team Mayors, Vantaa

  3. Perttu Murtola, Team FitFarm, Pirkkala

  4. Peetu Lehmus, Team Force, Vantaa

  5. Toni Lopes, Classic Gym, Tampere

  6. Paavo Kyrö, Team East Body, Espoo

  7. Timo Ekman, Team Hierojapalvelut.fi, Turku

  8. Jarkko Vähänen, Team HEI, Pirkkala

  9. Hanli Xiong, Team Solana, Vantaa

  10. Mikael Leppänen, Team Tähtikunto, Helsinki

  11. Henri Palomaa, Team Jiipee, Tornio

  12. Elkhan Khudamli, Team Voimalaitos, Helsinki

  13. Ari Vuorela, Team Sporttimekka.fi, Visuvesi

  14. Jani Lemberg, Team Mayors, Vantaa

  15. Hannu Ruoho, Pro Trainer Team, Turku


Men’s physique, +178cm



  1. Alexandros Staboulis, Team Mayor’s, Helsinki

  2. Mihkel Altmets, Team Supermass, Helsinki

  3. Key Mollel, Team Solana, Vantaa

  4. Rebwar Sohrabi, Team Beyond Belief, Turku

  5. Teemu Pasuri, Team Solana, Helsinki

  6. Juha Annala, Team Bodyrock, Naantali

  7. Jonne Myllyniemi, Team Voimalaitos, Helsinki

  8. Samuli Kietäväinen, Team Eliittikunto, Rovaniemi

  9. Jani Pernell, Team Hierojapalvelut.fi, Parainen

  10. Vili Saresmaa, Team Sportlife, Tampere

  11. Aleksi Marttila, Team Force, Espoo

  12. Santtu Niskanen, Team Trec Nutrition, Juankoski


Men’s physique juniorit SM



  1. Milad Amiri, Team Xcore, Helsinki

  2. Joakim Malassu, Team Solana, Helsinki

  3. Dan Neuwerth, Team Metal Sport, Järvenpää

  4. Cebu Saira, Team Eliittikunto, Helsinki

  5. Juho Murtonen, Team Mayor´s, Helsinki

  6. Antti Stenholm, Team Sporttimekka, Turenki

  7. Sampsa Kataja, Badass Fitness Team, Espoo

  8. Mohammed Al-Mashkur, Pro Trainer Team, Turku

  9. Jussi Alanko-Luopa, Team Fitfarm, Seinäjoki

  10. Antti Laitinen, Team Mayor’s, Helsinki


Women’s physique



  1. Niina Pellikka, Team LBC, Lahti

  2. Marjo Mieskonen, Team East Body, Helsinki

  3. Hanna Soininen, Team FysioMaker, Varkaus

  4. Maija Kantelus, Team Optimal Performance, Tampere

  5. Tanja Parvikoski, Team Fif Club, Nummela

  6. Jaana Lehto, Team Eliittikunto, Espoo


 


SM-kilpailu


Nordic Fitness Expo, Lahden Messukeskus


10.-11.10.2015


Bikini fitness – 160 cm



  1. Eevi Teittinen, Team Mayor’s, Helsinki

  2. Tanja Sundell, Team Beyond Belief, Turku

  3. Gynai Alekperova, Team Voimalaitos, Helsinki

  4. Emily Green, Team Sporttimekka, Masku

  5. Sari Viljanen, Badass Fitness Team, Vantaa

  6. Emilia Boström, Team Trifinity, Pietarsaari

  7. Pauliina Hatunen, W.O.M., Helsinki

  8. Niina Kallio, Team FCF, Rovaniemi

  9. Pirita Lindroos-Sipiläinen, Team Sportlife, Viiala

  10. Veera Selkäinaho, Pro Elite Team, Jyväskylä

  11. Victoria Sippus, Team Trifinity, Vaasa

  12. Taru Tikka, Team Sportlife, Tampere

  13. Viktoria Volom, Team Solana, Helsinki

  14. Melina Tikkanen, Team Bodycamp, Jyväskylä


Bikini fitness – 163 cm



  1. Eve Heikkinen, Team 24 Gold, Helsinki

  2. Linda Paldanius, Team FCF, Helsinki

  3. Cecilia Paldanius, Team Trifinity

  4. Edita Kallio, Team Badass Fitness, Helsinki

  5. Marianna Salminen, Team PPS Shop, Helsinki

  6. Sanita Jussila, Team SportLife, Jyväskylä

  7. Nina Lagerström, Team Figurator, Kokkola

  8. Mira Kuisma, Team MH Training, Oulu

  9. Ruut Maria Venäläinen, Team Sportlife, Vantaa

  10. Sari Uski, Team Fitlife, Turku

  11. Hanna Leppänen, Team Fullmetal, Jyväskylä

  12. Karla Olkkola, Team Fitstars, Helsinki

  13. Mira Hautajoki, Team Fitfarm, Helsinki

  14. Heidi Kiiveri, Team SportLife, Mikkeli

  15. Ida Taskinen, Team JH Training, Jyväskylä


Bikini fitness – 168 cm



  1. Sofia Ruusila-Nousiainen, Team Voimalaitos, Helsinki

  2. Nina Suomi, Team Sportlife, Helsinki

  3. Niina Laukkanen, Team FCF, Savonlinna

  4. Emmi Juhala, Team Trifinity, Tampere

  5. Saara Suhanto, Team FCF, Vantaa

  6. Laura Pelkonen, Team 24 Gold, Tuusula

  7. Krista Seuna, Team Sportlife, Helsinki

  8. Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja

  9. Sanna-Maria Myllykangas, Team 24gold, Kerava

  10. Johanna Guessous, Team Sportlife, Helsinki

  11. Sabina Saarinen, Team Trifinity, Larsmo

  12. Tuula Seilonen, Team Fitfarm, Kangasala

  13. Angelika Andreeva, Team Solana, Espoo

  14. Jenna Sorsa, Team Gazoz, Kuopio

  15. Karoliina Maihikoski, Team Figurator, Helsinki


Bikini fitness +168 cm



  1. Jenni Levävaara, Team Mayor’s, Helsinki

  2. Marika Hongisto, Team Fullmetal, Hämeenlinna

  3. Susanna Mustajärvi, Team Fitfarm, Tampere

  4. Milla Kelahaara, Pro Elite Team, Tampere

  5. Jade-Yolanda Huhtamäki, Team 24 Gold, Turku

  6. Caroliina Kinnarinen, Tampere

  7. Suvi Iso-Kuusela, Pro Elite Team, Helsinki

  8. Jenni Ahosilta, Team W.O.M, Helsinki

  9. Vilhelmiina Noronen, Team Fysiomaker, Kuopio

  10. Noora Altmets, FCF, Helsinki

  11. Doris Nyman, Team Solana, Vantaa

  12. Maria Burmoi, Team Fitfarm, Tampere

  13. Amanda Lindberg, Team Trifinity, Vaasa

  14. Lina Toivonen, Team Nutrica, Turku

  15. Mia Rantamäki, Team Fitfarm, Espoo


Body fitness – 158 cm



  1. Tanja Räsänen, Team East Body, Helsinki

  2. Iisa Launiemi, Team SportLife, Pori

  3. Ida Kivelä, Team Solana, Järvenpää

  4. Milla Niva, Team Fitfarm, Helsinki

  5. Taru Ahonen, Team Fullmetal, Palokka

  6. Jamie Pakonen, Team Sportlife, Naantali

  7. Piia Kiviniemi, Team Golden Life, Helsinki

  8. Terhi Immonen, Team Sportlife, Loimaa

  9. Hanne Väätäinen, Team Fysiomaker, Kuopio


Body fitness – 163 cm



  1. Outi Nenonen, Team Tzemppi, Eura

  2. Meeri Mäenpää, Team Fitfarm, Ähtäri

  3. Liis Org, Team Sportlife, Helsinki

  4. Elina Oinonen, Team FCF, Espoo

  5. Hanna Autti, Team Jiipee, Saarenkylä

  6. Nina Jaukkuri, Team JiiPee, Rovaniemi

  7. Nina Savolainen, Team Gazoz, Kuopio

  8. Taija Hietamäki, Team Sportlife, Hirvihaara

  9. Sanna Nupponen, Team Gazoz, Varkaus

  10. Mari Vainikainen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  11. Sara Karhunen, Team Sporttimekka, Helsinki

  12. Terhi Poskela, Team Fitfarm, Lahti

  13. Pia Junttila, Team FCF, Oulu

  14. Satu Kotila, Team Sportlife, Jämsä

  15. Noora Heilakka, Team Mayor’s, Forssa


Body fitness – 168 cm



  1. Ann-Mari Ripatti, Team Sportlife, Otava

  2. Sanna Kankaanranta, Team Fitfarm, Oulu

  3. Sandra Nurminen, Team Fitfarm, Pori

  4. Jenny Albrecht, Team Fitfarm, Kangasniemi

  5. Sini-Marja Huotari, Team Sportlife, Jokela

  6. Sonia Abbassi, Team Sportlife, Lohja

  7. Virve Lintala, Team Fitfarm, Seinäjoki

  8. Susanna Lundqvist, Team JiiPee, Kemi

  9. Emma Tuomainen, Team Fitfarm, Turku

  10. Marjo Pekkola, Team Sporttimekka, Hämeenlinna

  11. Sini Rankinen, Team MHTraining, Oulu

  12. Riina Kivikoski, Team Kontio, Kouvola

  13. Maarit Martinmäki, Team Fitfarm, Jämsä

  14. Mirja Heinonen, Team SOMA, Helsinki

  15. Virpi Hurskainen, Team Sportlife, Reijola


Body fitness + 168 cm



  1. Maaret Nousiainen, Team FCF, Tornio

  2. Heini Hakalahti, Team PowerTrainers, Kuopio

  3. Johanna Ilonen, Pro Elite Team, Vaasa

  4. Jenni Lahikainen, Team Solana, Hamina

  5. Niina Mantila, Team Eastbody, Huuvari

  6. Annika Tikkanen, Team Body for Fitness, Sipoo

  7. Kerli Valli, Team Figurator, Klaukkala

  8. Hanna-Mari Manninen, Team Strong Body, Lohja

  9. Salla Hänninen, Team Solana, Helsinki

  10. Eija Mikkola, Team Sportlife, Helsinki

  11. Sanna Jalava, Team Tzemppi, Rauma

  12. Maarit Mäki-Rahkola, Team Fitfarm, Turku

  13. Helena Huikkala, Team Fifarm, Kauvatsa

  14. Maria Maunula, Team Fit, Luhtikylä


Fitness



  1. Oona Ylitolonen, Pro Elite Team, Helsinki

  2. Rosa Virtanen, TeamFit, Lahti

  3. Iuliia Brovko, Pro Trainer Team, Turku


Women’s physique



  1. Suvi Heinonen, Team Sportnutrition, Riihimäki

  2. Kaisa Toikko, Team Fitfarm, Röykkä

  3. Satu Pekkarinen, Team FCF, Helsinki

  4. Riitta Mustonen, Team Leader, Jyväskylä

  5. Mirkka Tanhuanpää, Team Gym99, Imatra


Men’s physique – 178 cm



  1. Sherko Eliassi, Team Beyond Belief, Turku

  2. Joonas Palmgren, Pro Elite Team Berliini, Saksa

  3. James Nikander, Team Solana, Helsinki

  4. Joonas Leppänen, Team Fitfarm, Nokia

  5. Valtteri Lakanen, Team Sportlife, Jyväskylä

  6. Toni Lopes, Team Classic Gym, Siivikkala

  7. Pekka Tyrylahti, Team Sportsnutrition, Espoo

  8. Jonne Salmi, Team FCF, Rovaniemi

  9. Jesse Erola, Team K&M, Helsinki

  10. Edgar Zindoga, Team Solana, Helsinki

  11. Ben Ashkenazi, Team Sportsnutrition, Hyvinkää

  12. Ari Saukko, Team MhTraining, Oulu

  13. Jarkko Juntunen, Team FCF, Oulu

  14. Ville Jaakkola, Team SportLife, Lieto


Men’s physique + 178 cm



  1. Vertti Harjuniemi, Team FitFarm Tampere

  2. Johannes Leivo, Pro Elite Team, Tampere

  3. Mikko Männistö, Team Tzemppi, Tampere

  4. Key Soikan Lengai Mollel, Team Solana, Helsinki

  5. Marko Makkonen, Team Kuntohelp, Joensuu

  6. Ivo Gonzalez Delgado, Team Skip, Ii

  7. Johan Engberg, Team Fit, Espoo

  8. Dan Uussaari, Team Mayor’s, Helsinki

  9. Toni Lötjönen, Team Voimalaitos, Helsinki

  10. Markus Metsänen, Team Karboni, Jyväskylä11.


CBB – 180 cm



  1. Tuukka Heikkinen, Team Kuntohelp, Lieksa

  2. Matias Kari, Team Mayor’s, Tammela

  3. Arttu Hakkarainen, Team Kuntohelp, Kaavi

  4. Cu Dao, Hierojapalvelut, Helsinki

  5. Petri Klemettinen, Team JP, Kemi

  6. Luukas Lindeman, Team Solana, Helsinki

  7. Robert Nitz, Team Mayor’s, Espoo

  8. Henry Lipponen, Team Sportlife, Naarajärvi

  9. Samuli Nevalainen, Team Athlete Figures, Lappeenranta

  10. Tommi Tulonen, Lean Team, Urjala

  11. Kimmo Leppäkari, Team Hei, Ylöjärvi

  12. Matti Virtanen, Team Aminopörssi, Kotka

  13. Pasi Viljanen, Team LBC, Lahti

  14. Ville Karhunen, Team Sportlife, Tampere

  15. Samu Alho, Team HEI, Pirkkala


CBB + 180 cm



  1. Eeli Halonen, Team K&M, Lahti

  2. Jeve Ojala, Team Tzemppi, Turku

  3. Kalle Salmivirta, Team Sportlife, Turku

  4. Otto Sandström, Pro Trainer Team, Helsinki

  5. Denis Bystrov, Team Fitfarm, Kankaanpää

  6. Jarkko Virta, Team Fysiomaker, Lapinlahti

  7. Otto Havas, Team Solana, Helsinki

  8. Olli Kiviniemi, Team Hierojapalvelut, Turku

  9. Johannes Pohjus, Team SportLife, Kauhajoki

  10. Kari Toivonen, Team Sportlife, Kotka


Bikini fitness – 163 cm juniorit, MM- karsinta



  1. Emmi Nenonen, Team Solana , Espoo

  2. Sara Sippola, Team Solana, Helsinki

  3. Elliida Veikkola, Pro Elite Team, Ulvila

  4. Olivia Kovács, Team Fit, Espoo

  5. Arla Aarnipuu, Team Sporttimekka, Hämeenlinna

  6. Eveliina Suihkonen, Classic Gym, Oulu

  7. Julia Hellgren, Team Balanssiklubit, Nummela

  8. Iida Ylitalo, Team XCore, Helsinki


Bikini fitness + 163 cm juniorit, MM- karsinta



  1. Ilona Siekkinen, Team Sportsnutrition, Kuusamo

  2. Laura Jyrinki, Team 24 Gold, Jyväskylä

  3. Jenny Volmari, Team Strong Body, Lohja

  4. Sonja Launonen, Team Tzemppi, Turku

  5. Amanda Essen, Team Beyond Belief, Parainen

  6. Katariina Mäkelä, Team Beyond Belief, Lieto

  7. Miia Vesterinen, Team Fitfarm, Helsinki

  8. Alisa Rantalankila, Team Bodyrock, Turku

  9. Christine Annan, Team Fitfarm, Espoo

  10. Maija Kivimäki, Team Fitfarm, Rauma

  11. Vilja Miettinen, Team Kontio, Lappeenranta


BF – 163 cm, juniorit MM- karsinta



  1. Dina Kaspi, Team Mayor’s, Kauniainen

  2. Meri Camilla Rasilainen, Team Body For Fitness, Tampere

  3. Jonna Mäkinen, Team JiiPee, Rovaniemi

  4. Sanna Engström, Team SportLife, Naarajärvi

  5. Rosa Siuruainen, Team Fitfarm, Loimaa

  6. Anni Karhu, Team Sportlife, Imatra

  7. Jenny Nars, Team Hardcore Bodies, Sundby


BF + 163 cm, juniorit MM-karsinta



  1. Anni Karinen, Team Sportlife, Tampere

  2. Senni Kokko, Team Bodyrock, Turku

  3. Elin Hassel, Team Fitfarm, Vaasa

  4. Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Jyväskylä

  5. Sofia Siljama, Team BFF, Vantaa

  6. Susanna Lehikoinen, Team Sportlife, Tampere

  7. Lida Enqvist, Team Power Fit, Tuusula

  8. Essi Tiainen, Team Bodyrock, Turku

  9. Erica Salin, Team Fitfarm, Lappeenranta

  10. Ninni Puranen, Team Fitfarm, Helsinki

  11. Jenni Korpela, Team Karboni, Helsinki


CBB juniorit, MM-karsinta



  1. Olli Kemppainen, Team PPS-Shop, Kemi

  2. Joni Lehtonen, Team Tzemppi, Loimaa

  3. Alexander Espaillat, Team Eliittikunto, Helsinki

  4. Marko Pitkänen, Team Karboni, Jyväskylä

  5. Teemu Akonniemi, Team Power Fit, Vantaa

  6. Jani Peltoniemi, Team Jiipee, Kemi

  7. Leevi Westlin, Team Trec Nutrition, Kerava

  8. Valtteri Hyvärinen, Team Solana, Espoo


Men’s physique juniorit, MM-karsinta



  1. Jonathan Nikander, Team Solana, Espoo

  2. Joona Pöllönen, Team Metal Sport, Helsinki

  3. Joni Korhonen, Team Classic Gym, Oulu


 


Oulun SM-karsinta


Madetojan sali, Oulu


26.9.2015


Bikini fitness – 160 cm


 



  1. Gynai Alekperova, Team Voimalaitos, Helsinki

  2. Victoria Sippus, Team Trifinity, Vaasa

  3. Niina Kallio, Team FCF, Rovaniemi

  4. Viktoria Volom, Team Solana, Helsinki

  5. Melina Tikkanen, Team Bodycamp, Jyväskylä


Bikini fitness – 163 cm



  1. Cecilia Paldanius, Team Trifinity

  2. Nina Lagerström, Team Figurator, Kokkola

  3. Mira Kuisma, Team MH Training, Oulu

  4. Sari Uski, Team Fitlife, Turku

  5. Eveliina Suihkonen, Team Classic Gym, Oulu

  6. Hanna Leppänen, Team Fullmetal, Jyväskylä

  7. Mairika Uusküla, Team Trec Nutrition, Masala

  8. Maiju Hill-Isosalmi, Team Sportlife, Pori


Bikini fitness – 168 cm



  1. Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja

  2. Angelika Andreeva, Team Solana, Espoo

  3. Karoliina Maihikoski, Team Figurator, Helsinki

  4. Sini Kultanen, Team Figurator, Espoo

  5. Jenna Railovaara, Team Solana, Helsinki

  6. Jenna Sorsa, Team Gazoz, Kuopio

  7. Sara Alatupa, Team Sportlife , Mikkeli

  8. Denise Rosas, Team Fitfarm, Turku

  9. Heidi Jormanainen, Team Trifinity, Tammisaaari

  10. Noora Kesti, Team Mayor´s, Forssa

  11. Kristi Loukusa, Team FCF, Rovaniemi


Bikini fitness + 168 cm



  1. Marika Hongisto, Team Fullmetal, Hämeenlinna

  2. Vilhelmiina Noronen, Team Fysiomaker, Kuopio

  3. Jenni Rautawaara, Team Mayors, Järvenpää

  4. Mia Rantamäki, Team Fitfarm, Espoo

  5. Tiina Hervanto, Team Fysiomaker, Varkaus

  6. Maria Burmoi, Team Fitfarm, Tampere

  7. Mira Pesonen, Team Sportlife, Mikkeli

  8. Rea Stenroth, Team Pro-Am, Oulu


Body fitness – 158 cm



  1. Piia Kiviniemi, Team Golden Life, Helsinki

  2. Jamie Pakonen, Team Sportlife, Naantali

  3. Taru Ahonen, Team Fullmetal, Palokka

  4. Terhi Immonen, Team Sportlife, Loimaa


Body fitness – 163 cm



  1. Mari Rehelmä, Team Fitfarm, Rauma

  2. Johanna Elehvä, Team FCF, Haparanda, Ruotsi

  3. Sara Karhunen, Team Sporttimekka, Helsinki

  4. Taija Hietamäki, Team Sportlife, Hirvihaara

  5. Pia Junttila, Team FCF, Oulu

  6. Emma Lehto, Team Skip, Helsinki

  7. Jonna Puumalainen, Team Classic Gym, Oulu

  8. Teija Lahtinen, Team FysioMaker, Keuruu

  9. Elina Leppälä, Team Jiipee, Rovaniemi

  10. Iina Virtanen, Team Classic Gym, Kangasala

  11. Freja Sjöblom, Team Fitfarm, Turku

  12. Riitta Mäkäräinen, Team FCF, Tyrnävä

  13. Jonna Laamanen, Team Fitfarm, Mikkeli

  14. Mari Pirhonen, Team Sportlife, Ylämylly


Body fitness – 168 cm



  1. Sanna Kankaanranta, Team Fitfarm, Oulu

  2. Susanna Lundqvist, Team JiiPee, Kemi

  3. Maarit Martinmäki, Team Fitfarm, Jämsä

  4. Virpi Hurskainen, Team Sportlife, Reijola

  5. Sini Rankinen, Team MHTraining, Oulu

  6. Pia Maijala, Team Classic Gym, Oulu

  7. Linda Häggkvist, Team Hardcore Bodies, Pietarsaari

  8. Henna Kinnunen, Team Classic Gym, Oulu


Body fitness + 168 cm



  1. Helena Huikkala, Team Fifarm, Kauvatsa

  2. Maarit Mäki-Rahkola, Team Fitfarm, Turku

  3. Maria Maunula, Team Fit, Luhtikylä


CBB – 180 cm



  1. Petri Klemettinen, Kemi

  2. Henry Lipponen, Team Sportlife, Naarajärvi

  3. Ville Karhunen, Team Sportlife, Tampere

  4. Pasi Viljanen, LBC, Lahti

  5. Kimmo Leppäkari, Team Hei, Ylöjärvi

  6. Samu Alho, Team HEI, Pirkkala


CBB + 180 cm



  1. Jarkko Virta, Team Fysiomaker, Lapinlahti

  2. Otto Havas, Team Solana, Helsinki

  3. Johannes Pohjus, Team SportLife, Kauhajoki

  4. Kari Toivonen, Team Sportlife, Kotka


Men’s physique – 178 cm



  1. Jonne Salmi, Team FCF, Rovaniemi

  2. Jarkko Juntunen, Team FCF, Oulu

  3. Ari Saukko, Team MhTraining, Oulu

  4. Ville Jaakkola, Team SportLife, Lieto


Men’s physique + 178 cm



  1. Ivo Gonzalez Delgado, Team Skip, Ii

  2. Jaakko Arkko, Team FCF, Oulu

  3. Jarkko Mattila, Team Power Trainers, Kuopio


 


Jyväskylän SM-karsinta


Jyväskylän Paviljongin auditorio, Jyväskylä


19.9.2015


 


Bikini fitness – 160 cm



  1. Tanja Sundell, Team Beyond Belief, Turku

  2. Eevi Teittinen, Team Mayor’s, Helsinki

  3. Pirita Lindroos-Sipiläinen, Team Sportlife, Viiala

  4. Pauliina Hatunen, W.O.M., Helsinki (M)

  5. Sari Viljanen, Badass Fitness Team, Vantaa

  6. Taru Tikka, Team Sportlife, Tampere

  7. Mikaela Kääriäinen, Team Golden Life, Kauniainen

  8. Elina Raudasoja, Team Fitfarm, Muurame

  9. Linda Kantanen, Team Fullmetal, Jyväskylä


Bikini fitness – 163 cm



  1. Emmi Nenonen, Team Solana, Espoo

  2. Edita Kallio, Team Badass Fitness, Helsinki

  3. Eve Heikkinen, Team 24 Gold, Helsinki

  4. Nina Lagerström, Team Figurator, Kokkola

  5. Ruut Maria Venäläinen, Team Sportlife, Vantaa

  6. Karla Olkkola, Team Fitstars, Helsinki

  7. Heidi Kiiveri, Team SporfLife , Tampere

  8. Elliida Veikkola, Pro Elite Team, Pori

  9. Mira Hautajoki, Team Fitfarm, Helsinki

  10. Ida Taskinen, Team JH Training, Jyväskylä

  11. Sari Uski, Team Fitlife, Turku

  12. Nina Lagerström, Team Figurator, Kokkola

  13. Cecilia Paldanius, Team Trifinity, Vaasa

  14. Sara Sippola, Team Solana, Helsinki

  15. Elina Niemelä, Team Solana, Vantaa


Bikini fitness – 168 cm



  1. Nina Suomi, Team Sportlife, Helsinki

  2. Sanna-Maria Myllykangas, Team 24gold, Kerava

  3. Krista Seuna, Team Sportlife, Helsinki

  4. Emmi Juhala, Team Trifinity, Tampere

  5. Sabina Saarinen, Team Trifinity, Larsmo

  6. Laura Pelkonen, Team 24 Gold, Tuusula

  7. Johanna Guessous, Team Sportlife, Helsinki (M)

  8. Jenny Volmari, Team Strong Body, Lohja

  9. Tuula Seilonen, Team Fitfarm, Kangasala

  10. Niina Laukkanen, Team FCF, Savonlinna

  11. Jenna Sorsa, Team Gazoz, Kuopio

  12. Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja

  13. Sini Kultanen, Team Figurator, Espoo

  14. Karoliina Maihikoski, Team Figurator, Helsinki

  15. Denise Rosas, Team Fitfarm, Turku


Bikini fitness + 168 cm



  1. Jenni Levävaara, Team Mayor’s, Helsinki (M)

  2. Jade-Yolanda Huhtamäki, Team 24 Gold, Turku

  3. Jenni Ahosilta, Team W.O.M, Helsinki

  4. Marika Hongisto, Team FullMetal, Hämeenlinna

  5. Suvi Iso-Kuusela, Pro Elite Team, Helsinki

  6. Laura Jyrinki, Team 24 Gold, Jyväskylä

  7. Doris Nyman, Team Solana, Vantaa

  8. Noora Altmets, FCF, Helsinki

  9. Amanda Lindberg, Team Trifinity, Vaasa

  10. Sonja Launonen, Team Tzemppi, Turku

  11. Maria Burmoi, Team Fitfarm, Tampere

  12. Noora Ruokomäki, Badass Fitness Team, Espoo

  13. Rosanne Kunnas, Team W.O.M., Helsinki

  14. Vilhelmiina Noronen, Team Fysiomaker, Kuopio

  15. Jenni Rautawaara, Team Mayors, Järvenpää (M)


Body fitness – 158 cm



  1. Tanja Räsänen, Team East Body, Helsinki

  2. Dina Kaspi, Team Mayor’s, Kauniainen

  3. Sanna Engström, Team SportLife, Naarajärvi

  4. Ida Kivelä, Team Solana, Järvenpää

  5. Iisa Launiemi, Team SportLife, Pori

  6. Milla Niva, Team Fitfarm, Helsinki

  7. Terhi Immonen, Team Sportlife, Loimaa

  8. Sanna-Maarit Korva, Team JiiPee, Rovaniemi

  9. Piia Kiviniemi, Team Golden Life, Helsinki

  10. Tuuli Leppäaho, Team W.O.M, Hyvinkää

  11. Jamie Pakonen, Team Sportlife, Naantali

  12. Taru Ahonen, Team Fullmetal, Palokka

  13. Minttu-Miina Näreinen, Team Fitfarm, Turku

  14. Tanja Soilas, Team Fitfarm, Luhtajoki (M)


Body fitness – 163 cm



  1. Outi Nenonen, Team Tzemppi, Eura

  2. Meeri Mäenpää, Team Fitfarm, Ähtäri

  3. Nina Savolainen, Team Gazoz, Kuopio

  4. Liis Org, Team Sportlife, Helsinki

  5. Nina Jaukkuri, Team JiiPee, Rovaniemi

  6. Sanna Nupponen, Team Gazoz, Varkaus

  7. Noora Heilakka, Team Mayor´s, Forssa

  8. Terhi Poskela, Team Fitfarm, Lahti

  9. Mari Vainikainen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  10. Satu Kotila, Team Sportlife, Jämsä (M)

  11. Mari Rehelmä, Team Fitfarm, Rauma

  12. Taija Hietamäki, Team Sportlife, Hirvihaara

  13. Sara Karhunen, Team Sporttimekka, Helsinki

  14. Jonna Puumalainen, Team Classic Gym, Oulu

  15. Teija Lahtinen, Team FysioMaker, Keuruu


Body fitness – 168 cm



  1. Sini-Marja Huotari, Team Sportlife, Jokela

  2. Jenny Albrecht, Team Fitfarm, Kangasniemi

  3. Marjo Pekkola, Team Sporttimekka, Hämeenlinna

  4. Sandra Nurminen, Team Fitfarm, Pori

  5. Ann-Mari Ripatti, Team Sportlife, Otava

  6. Riina Kivikoski, Team Kontio, Kouvola

  7. Mirja Heinonen, Team SOMA , Helsinki

  8. Virve Lintala, Team Fitfarm, Seinäjoki

  9. Emma Tuomainen, Team Fitfarm, Uusikaupunki

  10. Sonia Abbassi, Team Sportlife, Lohja

  11. Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Jyväskylä

  12. Katja Hyvärinen, Team Bodyworkers, Hamula

  13. Maarit Martinmäki, Team Fitfarm, Jämsä

  14. Saila Juote, Team Fitfarm, Hyvinkää

  15. Sari Peltonen, Team Fitfarm, Tampere (M)


Body fitness + 168 cm



  1. Heini Hakalahti, Team PowerTrainers, Kuopio

  2. Maaret Nousiainen, Team FCF, Tornio

  3. Jenni Lahikainen, Team Solana, Hamina

  4. Annika Tikkanen, Team Body for Fitness, Sipoo (M)

  5. Hanna-Mari Manninen, Team Strong Body, Lohja

  6. Anni Karinen, Team Sportlife, Tampere

  7. Salla Hänninen, Team Solana, Helsinki

  8. Eija Mikkola, Team Sportlife, Eurajoki

  9. Kerli Valli, Team Figurator, Klaukkala

  10. Sanna Jalava, Team Tzemppi, Rauma

  11. Oona Niiranen, Team Fitfarm, Turku

  12. Helena Huikkala, Team Fitfarm, Kauvatsa

  13. Maarit Mäki-Rahkola, Team Fitfarm, Turku

  14. Maria Virkkunen, Team Kuntohelp, Lieksa

  15. Paula Savolainen, Team East Body, Vantaa


Fitness



  1. Rosa Virtanen, TeamFit, Lahti

  2. Iuliia Brovko, Pro Trainer Team, Turku

  3. Jutta Aaltonen, Team Beyond Belief, Turku (J)


Women’s physique



  1. Suvi Heinonen, Team Sportnutrition, Riihimäki

  2. Kaisa Toikko, Team Fitfarm, Röykkä

  3. Satu Pekkarinen, Team FCF, Helsinki

  4. Mirkka Tanhuanpää, Team Gym99, Imatra

  5. Camilla Munsterhjelm, Team PT-Gym, Oulu

  6. Riitta Mustonen, Team Leader, Jyväskylä

  7. Maijastiina Tammisto, Team Sportslife, Tampere


Men’s physique – 178 cm



  1. Joonas Leppänen, Team Fitfarm, Nokia

  2. Valtteri Lakanen, Team Sportlife, Jyväskylä

  3. Toni Lopes, Team Classic Gym, Siivikkala

  4. Pekka Tyrylahti, Team Sportsnutrition, Espoo

  5. Jesse Erola, Team K&M, Helsinki

  6. Ben Ashkenazi, Team Sportsnutrition, Hyvinkää


Men’s physique + 178 cm



  1. Key Soikan Lengai Mollel, Team Solana, Helsinki

  2. Marko Makkonen, Team Kuntohelp, Joensuu

  3. Gabriel Pöllönen, Team Metal Sport, Helsinki

  4. Johan Engberg, Team Fit, Espoo

  5. Dan Uussaari, Team Mayor’s, Helsinki

  6. Markus Metsänen, Team Karboni, Jyväskylä

  7. Jarkko Mattila, Team Power Trainers, Kuopio


CBB – 180 cm



  1. Matias Kari, Team Mayor’s, Tammela

  2. Arttu Hakkarainen, Team Kuntohelp, Kaavi

  3. Cu Dao, Team Hierojapalvelut, Helsinki

  4. Luukas Lindeman, Team Solana, Helsinki

  5. Robert Nitz, Team Mayor’s, Espoo

  6. Samuli Nevalainen, Team Athlete Figures, Lappeenranta

  7. Tommi Tulonen, Lean Team, Urjala

  8. Matti Virtanen, Team Aminopörssi, Kotka

  9. Jami Määttänen, Pro Trainer Team, Turku

  10. Ville Jaakkola, Team SportLife, Lieto

  11. Alex Günsberg, Team Solana, Helsinki

  12. Pasi Viljanen, Team LBC, Lahti

  13. Henry Lipponen, Team SportLife, Naarajärvi

  14. Ville Karhunen, Team Sportlife, Tampere

  15. Jeremiah Akim, Nurmijarvi


CBB + 180 cm



  1. Jeve Ojala, Team Tzemppi, Turku

  2. Eeli Halonen, Team K&M, Lahti

  3. Denis Bystrov, Team Fitfarm, Kankaanpää

  4. Kalle Salmivirta, Team Sportlife, Turku

  5. Otto Sandström, Pro Trainer Team, Helsinki

  6. Olli Kiviniemi, Team Hierojapalvelut, Turku

  7. Mikko Vesterinen, Team FCF, Helsinki

  8. Jarkko Virta, Team Fysiomaker, Lapinlahti

  9. Mikko Hissa, Team Classic Gym, Laihia

  10. Kari Toivonen, Team Sportlife, Kotka

  11. Johannes Pohjus, Team SportLife, Kauhajoki

  12. Dan Tolppola, Team PowerFit, Vantaa


 


Sportyfeel Fitness Classic


Helsingin Kulttuuritalo, Helsinki


18.-19.4.2015


 


Bikini Fitness – 160 cm



  1. Jaana Malytcheva, Pro Elite Team, Jyväskylä

  2. Emilia Boström, Team Trifinity, Pietarsaari

  3. Veera Selkäinaho, Pro Elite Team, Jyväskylä

  4. Satu-Maarit Rantanen, Team Beyond Belief, Pirkkala

  5. Niina Kallio, Team FCF, Rovaniemi

  6. Emily Green, Team Fitfarm, Masku


 


Bikini Fitness – 163 cm



  1. Maarit Koskinen, Team Kontio, Kouvola

  2. Kati Lyytikkä, Team 24 Gold, Helsinki

  3. Sanita Jussila, Team SportLife, Jyväskylä

  4. Emma Ahonen, Team Sportlife, Järvenpää

  5. Edita Kallio, Team Badass Fitness, Helsinki

  6. Heidi Kiiveri, Team SportLife, Mikkeli


 


Bikini Fitness – 168 cm



  1. Saara Suhanto, Team Body Camp, Vantaa

  2. Sofia Ruusila-Nousiainen, Team Voimalaitos, Helsinki

  3. Sabina Saarinen, Team Trifinity, Larsmo

  4. Krista Julkunen, Team Sportlife, Tampere

  5. Pauliina Pakarinen, Team Xcore, Helsinki

  6. Aino Kosonen, Team JH-training, Savonlinna


 


Bikini Fitness + 168 cm



  1. Susanna Mustajärvi, Team Sportsnutrition.fi, Tampere

  2. Caroliina Kinnarinen, Team LBC, Tampere

  3. Noora Christiansen, Team Sportlife, Helsinki

  4. Tea Tyvijärvi, Team Fitfarm, Akaa

  5. Lina Toivonen, Team Nutrica, Turku

  6. Jutta Kärri, Team FitStars, Helsinki


 


Body Fitness – 163 cm



  1. Tiina Noko, Team Sportlife, Kerava

  2. Susanna Koivisto, Team Fitfarm, Tampere

  3. Jonna Mäkinen, Team JiiPee, Rovaniemi

  4. Hanne Väätäinen, Team Fysiomaker, Kuopio

  5. Senja Siira, Team FCF, Oulu

  6. Ria-Maria Laakso, Team Spes, Naantali


 


Body Fitness – 168 cm



  1. Elina Oinonen, Team FCF, Espoo

  2. Kia Rantalainen, Team K&M, Lahti

  3. Paula Meronen, Team East Body, Vantaa

  4. Sari Laatunen, Team Mayor’s, Espoo

  5. Sini Lehtonen, Team FitFarm, Tampere

  6. Sanna Sjöblom, Team Fitfarm, Godby


 


Body Fitness + 168 cm



  1. Johanna Jåfs, Pro Elite Team, Vaasa

  2. Anna-Mari Puranen, Team Fit, Äänekoski

  3. Niina Mantila, Team Eastbody, Huuvari

  4. Reetta Kanniainen, Pro Elite Team, Klaukkala

  5. Anni Karinen, Team Sportlife, Tampere

  6. Veera Grönlund, Team Fitfarm, Tampere


 


Fitness



  1. Sannu Sutinen, Team FitBody, Rovaniemi

  2. Miia Säilä, Team Tähtikunto, Helsinki (juniori)

  3. Ella Jokinen, Pro Elite Team, Hämeenlinna (juniori)


 


Women’s Physique


1, Maria Vitikkala, Team SportLife, Piikkiö



  1. Maria Yli-Luukas, Team Sportlife, Nummela

  2. Tanja Ekola, Team Optimal Performance, Nokia


 


Men’s Physique – 178 cm



  1. Kamran Sherko Elyasi, Team Beyond Belief, Turku

  2. Joonas Palmgren, Pro Elite Team, Berlin

  3. Tuomo Alakärppä, Team FCF, Oulu

  4. Pekka Tyrylahti, Team Sportsnutrition.fi, Espoo

  5. Toni Lopes, Team Classic Gym, Tampere

  6. Edgar Zindoga, Team Solana, Helsinki


 


Men’s Physique + 178 cm



  1. Vertti Harjuniemi, Team Fitfarm, Tampere

  2. Mikko Männistö, Team Tzemppi, Tampere

  3. Mihkel Altmets, Team FCF , Helsinki

  4. Pauli Keski-Korhonen, Team Solana, Kerava

  5. Toni Lötjönen, Team Voimalaitos, Helsinki

  6. Rami Lehtinen, Team Sportlife, Lahti


 


Classic Bodybuilding



  1. Tuomas Kuronen, Team LBC, Lahti

  2. Olli Kaminen, Team Mayor’s, Seinäjoki

  3. Tuukka Heikkinen, Team Kuntohelp, Lieksa

  4. Vesa Mäki, Team Power Fit, Vantaa

  5. Antti Paronen, Team Sportlife, Lahti

  6. Anssi Tanskala, Team JiiPee, Helsinki


 


Body fitness SM, juniorit – 163 cm



  1. Dina Kaspi, Team Sporttimekka, Kauniainen

  2. Meri Kohonen, Team JH-training, Savonlinna

  3. Jonna Mäkinen, Team JiiPee, Rovaniemi

  4. Elisa Jäntti, Pro Trainer Team, Jyväskylä

  5. Emilia Perkkola, Team Tzemppi, Laitila

  6. Petra Palomäki, Team Fit House, Jämijärvi


 


Body fitness SM, juniorit + 163 cm



  1. Janina Hillman, Team Koiviston Isku, Pori

  2. Veera Grönlund, Team Fitfarm, Tampere

  3. Reetta Kanniainen, Pro Elite Team, Klaukkala

  4. Iina-Sofia Toivola, Team Spes, Turku

  5. Viivi Salminen, Team Sportlife, Lahti

  6. Oona Tolppanen, Team Fitnesstukku, Espoo


 


Bikini fitness SM, juniorit – 163 cm



  1. Kati Lyytikkä, Team 24 Gold, Helsinki

  2. Elliida Veikkola, Team Fitfarm, Ulvila

  3. Heidi Kiiveri, Team SportLife, Mikkeli

  4. Veera Selkäinaho, Pro Elite Team, Jyväskylä

  5. Sofia Palmio, Team Bodycamp, Tampere

  6. Eveliina Ylönen, Team Nutrica, Raisio


 


Bikini fitness SM, juniorit + 163 cm



  1. Janita Hiltula, Team Trifinity, Oulu

  2. Niina Moisio, Team Trifinity, Umeå, Sverige

  3. Miia Vesterinen, Team Fitfarm, Tallinna

  4. Krista Julkunen, Team Sportlife, Tampere

  5. Noora Mähönen, Team Beyond Belief, Helsinki

  6. Amanda Essen, Team Beyond Belief, Parainen


 


Men’s physique juniorit



  1. Mikko Männistö, Team Tzemppi, Tampere

  2. Santeri Koskinen, Dreamfit Squad, Tampere

  3. Oliver Perälä, Team Tokka Sport, Järvenpää

  4. Lauri Piirilä, Team Turengin Sarastus, Tervakoski

  5. Hassan Al-Kharsani, Lean Team, Tampere

  6. Jani Pulkkinen, Team Sporttimekka, Espoo


 


Classic bodybuilding juniorit


1.Olli Kemppainen, Team PPS-Shop, Kemi



  1. Joni Lehtonen, Team Tzemppi, Loimaa

  2. Joel Hunnakko, Team Paitapaja – LPG, Espoo

  3. Alexander Espaillat, Team Jälkipoltto, Helsinki

  4. Joonas Johansson, Team Fitfarm, Riihimäki

  5. Roni Kanerva, Team Solana, Espoo


 


Body fitness SM 35, Masters



  1. Susanna Koivisto, Team Fitfarm, Tampere

  2. Maria Kuure, Team Classic Gym, Kempele

  3. Hanna Kuukkanen, Team FitFarm, Tampere

  4. Heidi Hietala, Team Mayor’s, Riihimäki

  5. Heli Räsänen, Team Energy, Joensuu

  6. Jaana Pajunoja, Team Koiviston Isku, Nakkila


 


Body fitness SM 45, masters



  1. Katarina Hemling, Team Bodyrock, Naantali

  2. Sari Laatunen, Team Mayor’s, Espoo

  3. Tuulikki Kare, Team Fitfarm, Vantaa

  4. Heli Hampinen, Team Fitfarm, Vantaa

  5. Päivikki Eskelinen-Rönkä, Team Sportlife, Mikkeli

  6. Jaana Vuorinen, Team Body Temple, Salo


 


Bikini fitness SM 35, masters



  1. Jenni Rautawaara, Team Mayor’s ,Helsinki

  2. Nora Vuorio, Team Fit Diamonds, Helsinki

  3. Marika Kauppinen, Team Mayor’s, Helsinki

  4. Marika Harjunpää, Team Mayor’s, Helsinki

  5. Kiti Hellevaara, Team Sportlife, Kangasala

  6. Eevi-Pirre Rautiainen, Team JH-training, Savonlinna


 


Classic Bodybuilding SM, Masters


1.Jari Kärkkäinen, Team Sportsnutrition.fi, Klaukkala



  1. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere

  2. Voitto Suosaari, Team Keskikeho, Jämsä

  3. Timo Kiviniemi, Team Fysiomotion, Karvoskylä


 


SM-kilpailu, Nordic Fitness Expo


Lahden Urheilu- ja Messukeskus, Lahti


11.-12.10.2014


 


Bikini fitness SM – 160 cm



  1. Jaana Malytcheva, Pro Elite Team, Jyväskyla

  2. Natalia Ojanen, Team Solana, Helsinki

  3. Riikka Turkumäki, Team East Body, Helsinki

  4. Johanna Hermans, Team 24 Gold, Espoo

  5. Lisa-Marie Sahlström, Team 24 Gold, Parainen

  6. Gynai Alekperova, Team Fitness United, Helsinki

  7. Tanja Sundell, Team Beyond Belief, Turku

  8. Outi Aikio, Team FitBody, Kemi

  9. Annina Weckman, Team Sportlife, Helsinki

  10. Krista Kinnunen, Team Energy, Kuopio

  11. Nina Ritakallio, Team Fitnesstukku, Helsinki

  12. Sari Viljanen, Team TokkaSport, Vantaa

  13. Meri Rasilainen, Team Fitfarm, Tampere

  14. Niina Kallio, Team Jiipee, Rovaniemi


 


Bikini fitness SM – 163 cm



  1. Linda Paldanius, Team Manninen, Helsinki

  2. Linda Danakas, Team Fitstars, Helsinki

  3. Marianna Salminen, Team Fitfarm, Helsinki

  4. Sara Clärk, Team 24 Gold, Vaasa

  5. Linda Elo, Team Fitfarm, Oulu

  6. Sanita Jussila, Team SportLife, Jyväskylä

  7. Liis Org, Team Sportlife, Helsinki

  8. Sanni Virtanen, Team Fitfarm, Valkeakoski

  9. Sonja-Sofia Rannanjärvi, Team Fitfarm, Ylistaro

  10. Mira Hautajoki, Team Balance, Helsinki

  11. Monika Engman, Pro Elite Team, Tampere

  12. Anu Serén, Team BodyRock, Paimio


 


Bikini fitness SM – 166 cm



  1. Henriikka Klemetti Team Fitfarm, Tampere

  2. Niina Laukkanen, Team Sportlife, Savonlinna

  3. Pauliina Pakarinen, Team Sportlife, Helsinki

  4. Emmi Mäenpää, Team Sportlife, Tampere

  5. Eve Heikkinen, Team Fullmetal, Jyväskylä

  6. Satu Laine, Team Sporttimekka, Helsinki

  7. Kati Yläranta, Team Fitfarm, Helsinki

  8. Krista Seuna, Team Sportlife, Helsinki

  9. Natasha Hamazenko, Team Fitnesstukku, Helsinki

  10. Marleen Pärnamaa, Team Fitstar, Helsinki

  11. Katja Hyvärinen, Team Bodycamp, Siilinjärvi

  12. Sanni Salomaa, Team Hypoxi, Pori

  13. Karoliina Laitinen, Team Fysio Maker, Varkaus


 


Bikini fitness SM – 170 cm



  1. Camilla Back, Team Trifinity, Vaasa

  2. Caroliina Kinnarinen, DFS-Team, Tampere

  3. Laura Pojanluoma, Pro Elite Team, Tampere

  4. Mia Lahti, Team Sportlife, Tampere

  5. Maija Haapanen, Team Sporttimekka, Turku

  6. Laura Jyrinki, Team Sportlife, Jyväskylä

  7. Sari Perälä, Team Fit Diamonds, Tampere

  8. Sonja Launonen, Team Fitfarm, Köyliö

  9. Anna-Maija Sarjula, Team Fitstars, Lohja

  10. Anni Länsilahti, Team Fitfarm, Espoo

  11. Johanna Guessous, Team SportLife, Helsinki

  12. Emma Puro, Team Fitfarm, Vantaa

  13. Enni Laine, Team Fitfarm, Helsinki

  14. Julia Harjula, Team Solana, Helsinki

  15. Tiia Pöyhönen, Team Fullmetal, Jyväskylä


 


Bikini fitness SM + 170 cm



  1. Milla Kelahaara, Pro Elite Team, Tampere

  2. Jenni Levävaara, Team Mayor’s, Espoo

  3. Tua Wikholm, Team Solana Fitness, Espoo

  4. Jade-Yolanda Huhtamäki, Team 24 Gold, Turku

  5. Lotta Jänne, Team Fitfarm, Lempäälä

  6. Nina Fallström, Team Fitfarm, Vantaa

  7. Eerika Heininen, Team Mayors, Lohja

  8. Henna Takala, Team Fitbody, Oulu

  9. Essi Vasankari, BadassFitness Team, Jyväskyla

  10. Sanna Nuutinen, Team Fitfarm, Helsinki

  11. Serena Rauhala, Team Fitfarm, Jyväskylä

  12. Jasmi Qvick, Team Sportlife, Tampere

  13. Jaana Manner, Team Bombshell, Seinäjoki

  14. Mimosa Isomäki, Team Hypoxi, Turku

  15. Kiti Hellevaara, Team SportLife, Kangasala


Ekaterina Kirenkina, Team Fitfarm, Helsinki


Mari Manelius, Team Bombshell, Tampere


Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskyla


Suvituuli Kangasmäki, Team Fitfarm, Kotka


Tiia Huikkonen, Team Manninen, Tampere


Enni Lehtonen, Team Fitfarm, Vantaa


 


Body fitness SM – 163 cm



  1. Iina Levanoja, Team Fitfarm, Helsinki

  2. Tiia Keisala, Pro Elite Team, Tampere

  3. Hanna Autti, Team Jiipee, Saarenkylä

  4. Jessica Silfvernagel, Team Classic Gym, Vaasa

  5. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team FitBody, Jyväskyla

  6. Sanna Nupponen, Team Gym 99, Varkaus

  7. Anni Viholainen, Team SportLife, Mikkeli

  8. Janica Timonen, Team PT Gym, Oulu

  9. Maiju Minea Aalto, Team Fitfarm, Tampere

  10. Iisa Launiemi, Team SportLife, Pori

  11. Heli Ahvenainen, Team Fitfarm, Kotka

  12. Sara Karhunen, Team Mayor’s, Helsinki

  13. Suvi Tihinen, Team Fitfarm, Helsinki

  14. Niina Vehviläinen, Team K&M, Lahti

  15. Terhi Immonen, Team Sportlife, Loimaa


 


Body fitness SM – 168 cm



  1. Hanna Saario, Team Body Temple, Perniö

  2. Katja Paju, Pro Elite Team, Hyvinkää

  3. Sanna Säkkinen, Team Mayor’s, Helsinki

  4. Mari Leppänen, Team Fitfarm, Kangasala

  5. Marutzella Vaalikivi, Team Fitfarm, Tampere

  6. Henna Kosunen, Team Sportsnutrition, Vantaa

  7. Ida-Maria Mäkelä, Team Karboni, Jyväskylä

  8. Katrin Kimber-Heiniö, Team Classic Gym, Tampere

  9. Sanna Kankaanranta, Team Fitfarm, Oulu

  10. Mariliisa Heininen, Team Fit, Lahti

  11. Elina Nöjd, Team FitFarm, Helsinki

  12. Noora Tanskanen, Team Fitfarm, Lohja

  13. Emma Tuomainen, Team Fitfarm, Turku

  14. Katriina Raula, WellGo Fitness Team, Pori

  15. Kati Kuuluvainen, Team SportLife, Tampere


 


Body fitness SM + 168 cm



  1. Bettina Gräsbeck, Team Fitfarm, Helsinki

  2. Elin Hassel, Team Fitfarm, Tampere

  3. Noora Huhtala, Team Sportlife, Kouvola

  4. Harriet Lönnqvist, Team Fitfarm, Tampere

  5. Kirsi-Maria Jäppinen, Team Fitfarm, Jyväskyla

  6. Heidi Hiitiö, Team Fitfarm, Klaukkala

  7. Sanna Lähdeniemi, Team Fitfarm, Tampere

  8. Jaana Karjalainen, Team Fitfarm, Kuopio

  9. Sanna Sarén, Team Fitfarm, Tampere

  10. Jutta Rossi, Team Piukat Paikat, Pori

  11. Sanna Raunio, Badass Fitness Team, Espoo

  12. Anna Välimäki, Team Fitfarm, Tampere

  13. Sanna Kiiski, Team Fitfarm, Rauma

  14. Reetta Muurinen, Team Fitfarm, Turku


 


Fitness SM



  1. Piia Pajunen, Pro Elite Team, Tampere

  2. Essi Sarja, Pro Elite Team, Jyväskylä

  3. Oona Ylitolonen, Pro Elite Team, Helsinki

  4. Joan Keihäs, Team Beyond Belief, Parainen

  5. Janette Oksman, Team Bodycamp, Vantaa

  6. Marika Kemppainen, Team Fithouse, Tampere


 


Women’s Physique SM



  1. Niina Pellikka, Team LBC, Lahti

  2. Ndidi Nwajei, Team Solana, Helsinki

  3. Hanna-Mari Kärkkäinen, Team Manninen, Jyska

  4. Hanna Soininen, Team FysioMaker, Varkaus

  5. Piia Turunen, Team FysioMaker, Kuopio

  6. Pauliina Kosola, Team Sportlife, Eura


 


Men’s Physique SM – 178 cm



  1. Johannes Leivo, Pro Elite Team, Tampere

  2. James Nikander, Team Solana, Helsinki

  3. Niko Toivanen, Team Fitmasters, Tampere

  4. Carl Collanus, Team Sportsnutrition, Helsinki

  5. Juuso Koskinen, Team Fit Diamonds, Tampere

  6. Iiro Virtanen, Team Mayor’s, Espo

  7. Tero Mäkinen, Tampere, Team Fitmasters

  8. Vesa Järveläinen, Team Mayor’s, Helsinki

  9. Teemu Naukkarinen, Team Sportsnutrition.fi, Lahti

  10. Martti Saarela, Team Fysiomotion, Ylivieska

  11. Jonne Salmi, Team Jiipee, Rovaniemi


 


Men’s Physique SM + 178 cm



  1. Jaani Inkinen, Pro Elite Team, Turku

  2. Vertti Harjuniemi, Team Fitfarm, Tampere

  3. Harri Onikki, Team Sportlife, Nastola

  4. Samuli Kietäväinen, Team Jiipee, Rovaniemi

  5. Tuomas Ylinikkilä, Team Sportlife, Tampere

  6. Jonne Myllyniemi, Team Power Fit, Helsinki

  7. Kimmo Kemppi, Team Sportlife, Helsinki

  8. Jaakko Ahonen, Team Sportlife, Järvenpää

  9. Jari-Pekka Nalkki, Team Fitfarm, Kinkomaa


 


Classic Bodybuilding SM – 180 cm



  1. Timo Ekman, Team Spes, Turku

  2. Jani Sinisalo, Team FysioMotion, Kokkola

  3. Samu Sinisalo, Team Sportlife, Forssa

  4. Tuomo Jokinen, Team Solana, Helsinki

  5. David Ouamba, Team Mayor’s, Vantaa

  6. Antti Rossi, Team Gym99, Kuopio

  7. Iiro Hakkarainen, Pro Trainer Team, Tampere

  8. Tommi Tulonen, Team Steel Club, Urjala

  9. Tommi Hokkanen, Team PT Fit, Pilkanmaa

  10. Allyson Leinimaa, Team Sportlife, Espoo

  11. Jukka Jäntti, Team FysioMaker, Kuopio

  12. Tero Kaikkonen, Team Sportlife, Vuorentausta

  13. Timo Borovkoff, Team FysioMotion, Äänekoski

  14. Ossi Hyvönen, Team Sporttimekka, Sastamala

  15. Kalle Jansson, Team Solana, Helsinki


 


Classic Bodybuilding SM + 180 cm



  1. Jani Pernell, Team Hierojapalvelut.fi, Parainen

  2. Eemeli Grönmark, WellGo Fitness Team, Pori

  3. Robert Back, Team Trifinity, Vaasa

  4. Jeve Ojala, Team Tzemppi, Eura

  5. Antti Koivusalo, WellGo Fitness Team, Pori

  6. Jani Kauhanen, Team Gym 99, Kuopio

  7. Jyrki Pihlajamäki, Team SportLife, Tampere

  8. Tomi Pihlava, Team Fitfarm, Huittinen


 


NFE Cup: Bikini fitness juniorit



  1. Sonja Korpela, Team Fit, Tampere

  2. Noora Mähönen, Team Beyond Belief, Järvenpäa

  3. Heidi Kiiveri, Team SportLife, Mikkeli

  4. Johanna Suortti, Team Mayors, Helsinki

  5. Katriina Peltonen, Team Fitfarm, Rauma

  6. Johanna Lindevall, Team Wellneteus, Vaasa

  7. Laura Ryhänen, Team Fitfarm, Lahti


 


NFE Cup: Bikini fitness masters 35



  1. Lena Zutsko, Team TokkaSport, Tampere

  2. Vera Sjöblom, Team Fitstars, Helsinki

  3. Heidi Edelmann, Team Fullmetal, Palokka

  4. Pirita Vuorisalo, Team Fitmax, Vihti

  5. Natalia Belousova, Team Sportsnutrition, Helsinki


 


NFE Cup: Body fitness juniorit



  1. Mirka Vikman, Team Fitfarm, Tampere

  2. Marika Ollonen, Team FitBody, Rovaniemi

  3. Julia Mäntyharju, Team Classic Gym, Kurikka

  4. Lida Enqvist, Team Power Fit, Vantaa

  5. Johanna Poussu, Team Wrange, Riihimäki

  6. Sanni Telaranta, Team Elite Classic Gym, Salo


 


NFE Cup: Body fitness masters



  1. Virpi Pylkkönen, Team Fitfarm, Joensuu

  2. Liisa Kumpulainen, Team Mayor’s, Helsinki

  3. Annika Kivelä, Team Sportlife, Ylöjärvi

  4. Minna West, Team Sportlife, Tampere

  5. Kati Herala, Team Sporttimekka, Helsinki

  6. Pia Räikkä, Team Fitfarm, Raisio

  7. Marjut Vainio, Team SportLife, Mikkeli

  8. Anna-Kaisa Toveri, Pro Elite Team, Tampere

  9. Laura Simola, Team Fitfarm, Helsinki

  10. Kirsi Siltakoski, Team FitMasters, Tampere

  11. Miia Malmi, Team Sportlife, Tampere


 


NFE Cup: Classic bodybuilding juniorit



  1. Sami Tuovinen, Team Gym99, Kuopio

  2. Kimmo Leppänen, Team Hierojapalvelut.fi, Turku


 


Lappeenrannan NFE SM-karsinta


Lappeenranta sali, Lappeenranta


5.10.2014


 


Body Fitness – 163 cm



  1. Janica Timonen, Team PT Gym, Oulu

  2. Sanna Nupponen, Team Gym 99, Varkaus

  3. Anni Viholainen, Team SportLife, Mikkeli

  4. Suvi Tihinen, Team Fitfarm, Helsinki

  5. Heli Ahvenainen, Team Fitfarm, Kotka

  6. Ulla Hyvönen, Badass Fitness Team, Helsinki

  7. Heidi Majuri, Team Fitfarm, Klaukkala


 


Body Fitness – 168 cm



  1. Anna Patrikainen, Team Sportlife, Espoo

  2. Laura Hedman, Team Fitfarm, Kajaani


 


Body Fitness + 168 cm



  1. Laura Simola, Team Fitfarm, Helsinki

  2. Sanna Raunio, Badass Fitness Team, Espoo

  3. Anna Välimäki, Team Fitfarm, Tampere

  4. Reetta Muurinen, Team Fitfarm, Turku


 


Bikini Fitness – 160 cm



  1. Marianna Lönnqvist, Team Solana, Helsinki


 


Bikini Fitness – 163 cm



  1. Mira Hautajoki, Team Balance, Helsinki


 


Bikini Fitness – 170 cm



  1. Maija Haapanen, Team Sporttimekka, Turku

  2. Tiia Pöyhönen, Team Fullmetal, Jyväskylä


 


Bikini Fitness + 170 cm



  1. Mari Manelius, Team Bombshell, Tampere

  2. Suvituuli Kangasmäki, Team Fitfarm, Kotka

  3. Ekaterina Kirenkina, Team Fitfarm, Helsinki


 


Tampereen NFE SM-karsinta


Tampere-talo


20.9.2014


 


Women’s Physique:



  1. Tiina Kasvi, Team Fitnesstukku, Helsinki


2, Niina Pellikka, Team LBC, Lahti



  1. Pauliina Kosola, Team Sportlife, Eura

  2. Hanna Soininen, Team FysioMaker, Varkaus

  3. Ndidi Nwajei, Team Solana, Helsinki

  4. Piia Turunen, Team FysioMaker, Kuopio

  5. Milla Ylinen, Tea Fitfarm, Kuopio

  6. Eini Virkki, Team Solana, Helsinki


 


Men’s Physique – 178 cm



  1. Carl Collanus, Team Sportsnutrition, Helsinki

  2. Vesa Järveläinen, Team Mayor’s, Helsinki

  3. Martti Saarela, Team Fysiomotion, Ylivieska


 


Men’s Physique + 178 cm



  1. Vertti Harjuniemi, Team Fitfarm, Tampere

  2. Samuli Kietäväinen, Team Jiipee, Rovaniemi

  3. Jaakko Ahonen, Team Sportlife, Järvenpää

  4. Visa Vertanen, Pro Trainer Team, Helsinki

  5. Jari-Pekka Nalkki, Team Fitfarm, Kinkomaa


 


Classic Bodybuilding – 180 cm



  1. Timo Ekman, Team Fitmoov, Turku

  2. Jukka Jäntti, Team FysioMaker, Kuopio

  3. Iiro Hakkarainen, Pro Trainer Team, Tampere

  4. Timo Borovkoff, Team FysioMotion, Äänekoski

  5. Ossi Hyvönen, Team Sporttimekka, Sastamala

  6. Kalle Jansson, Team Solana, Helsinki


 


Classic Bodybuilding + 180 cm



  1. Jyrki Pihlajamäki, Team SportLife, Tampere


2, . Tomi Pihlava, Team Fitfarm, Huittinen


 


Fitness



  1. Oona Ylitolonen, Pro Elite Team, Helsinki

  2. Joan Keihäs, Team Beyond Belief, Parainen

  3. Janette Oksman, Team Bodycamp, Vantaa

  4. Marika Kemppainen, Team Fithouse, Tampere


 


Body fitness -163 cm



  1. Hanna Autti, Team Jiipee, Saarenkylä

  2. Iina Levanoja, Team Fitfarm, Helsinki

  3. Niina Vehviläinen, Team K&M, Lahti

  4. Seija-Sisko Rajamäki, Team Fullmetal, Jyväskylä

  5. Maiju Minea Aalto, Team Fitfarm, Tampere

  6. Terhi Immonen, Team Sportlife, Loimaa

  7. Anu Meriluoto, Team Sporttimekka, Hämeenlinna

  8. Maija Ruohonen, Team Jiipee, Vantaa

  9. Janica Timonen, Team PT Gym, Oulu

  10. Heli Ahvenainen, Team Fitfarm, Kotka

  11. Freja Sjöblom, Team Fitfarm, Turku

  12. Sanna Kainulainen, Team Body Teample, Helsinki

  13. Mari Järvelä, Team Fitfarm, Larsmo

  14. Ulla Hyvönen, Badass Fitness Team, Helsinki

  15. Tiina Änäkkälä, Team Fitfarm, Nokia

  16. Heidi Majuri, Team Fitfarm, Klaukkala

  17. Sanna Nupponen, Team Gym 99, Kuopio

  18. Anu Keskimäki, Team Fitmasters, Tampere


 


Body fitness – 168 cm



  1. Hanna Saario, Team Body Temple, Perniö

  2. Katja Paju, Pro Elite Team, Hyvinkää

  3. Marutzella Vaalikivi, Team Fitfarm, Tampere

  4. Elina Nöjd, Team FitFarm, Helsinki

  5. Emma Tuomainen, Team Fitfarm, Turku

  6. Katriina Raula, WellGo Fitness Team, Pori

  7. Piia Kautto, Team Fullmetal, Jyväskylä

  8. Katrin Kimber-Heiniö, Team Classic Gym, Tampere

  9. Marika Rontti, Team Piukat Paikat, Pori

  10. Liisa Kumpulainen, Team Mayor’s, Helsinki

  11. Anna Patrikainen, Team Sportlife, Espoo

  12. Hanna Pusa, Team Fitnesstukku, Pihtipudas

  13. Liisa Lehtinen, Team Sportlife, sastamala

  14. Maria Neuvonen, Team Optimal Performance, Lempäälä

  15. Virpi Pylkkönen, Team Fitfarm, Joensuu

  16. Kirsi Gustafsson, Team Fitfarm, Tampere

  17. Annika Kivelä, Team Sportlife, Ylöjärvi


 


Body fitness + 168 cm



  1. Sanna Sarén, Team Fitfarm, Tampere

  2. Heidi Hiitiö, Team Fitfarm, Klaukkala

  3. Harriet Lönnqvist, Team Fitfarm, Lappeenranta

  4. Jaana Karjalainen, Team Fitfarm, Kuopio

  5. Jutta Rossi, Team Piukat Paikat, Pori

  6. Sanna Lähdeniemi, Team Fitfarm, Tampere

  7. Merituuli Väätäinen, Team Fitfarm, Espoo

  8. Laura Simola, Team Fitfarm, Helsinki

  9. Anna Välimäki, Team Fitfarm, Tampere

  10. Reetta Muurinen, Team Fitfarm, Turku

  11. Heli Hokkanen, team Fullmetal, Muurame

  12. Elina Kärkkäinen, Team Solana, Sodankylä

  13. Miia Malmi, Team Sportlife


 


Bikini fitness -160cm



  1. Natalia Ojanen, Team Solana, Helsinki

  2. Lisa-Marie Sahlström, Team 24 Gold, Parainen

  3. Outi Aikio, Team FitBody, Kemi

  4. Gynai Alekperova, Team Fitness United, Helsinki

  5. Nina Ritakallio, Team Fitnesstukku, Helsinki

  6. Niina Kallio, Team Jiipee, Rovaniemi

  7. Minna Jaatinen, Team Nutrica, Turku

  8. Satu Kärki, Team Nutrica, Raisio


 


Bikini Fitness – 163 cm



  1. Sonja-Sofia Rannanjärvi, Team Fitfarm, Ylistaro

  2. Linda Elo, Team Fitfarm, Oulu

  3. Laura Ryhänen, Team Fitfarm, Lahti

  4. Anu Serén, Team BodyRock, Paimio

  5. Natalia Belousova, Team Sportsnutrition, Helsinki


 


Bikini Fitness – 166 cm



  1. Henriikka Klemetti, Team Fitfarm, Tampere

  2. Pauliina Pakarinen, Team Sportlife, Helsinki

  3. Natasha Hamazenko, Team Fitnesstukku, Helsinki

  4. Karoliina Laitinen, Team Fysio Maker, Varkaus

  5. Satu Laine, Team Sporttimekka, Helsinki

  6. Marleen Pärnamaa, Team Fitstar, Helsinki

  7. Ninni Puranen, Team Fitfarm, Lahti

  8. Marjo Forsberg, Team Fitfarm, Forssa


 


Bikini Fitness – 170 cm



  1. Caroliina Kinnarinen, DFS-Team, Tampere

  2. Laura Pojanluoma, Pro Elite Team, Tampere

  3. Laura Jyrinki, Team Sportlife, Jyväskylä

  4. Anni Länsilahti, Team Fitfarm, Espoo

  5. Serena Rauhala, Team Fitfarm, Jyväskylä

  6. Julia Harjula, Team Solana, Helsinki

  7. Johanna Varis, Team Fitfarm, Vantaa

  8. Tiia Pöyhönen, Team Fullmetal, Jyväskylä

  9. Eva Ukkola, Team Fitfarm, Oulu

  10. Lena Zutsko, Team TokkaSport, Tampere

  11. Hanna-Leena Turpeinen, Team Leader, Helsinki

  12. Marika Kortesuo-Jälkö, Team Sportlife, Lieto


 


Bikini Fitness + 170 cm



  1. Sanna Nuutinen, Team Fitfarm, Helsinki

  2. Mimosa Isomäki, Team Hypoxi, Turku

  3. Kiti Hellevaara, Team SportLife, Kangasala

  4. Enni Lehtonen, Team Fitfarm, Vantaa

  5. Henna Takala, Team Fitbody, Oulu

  6. Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä

  7. Milla Virolainen, Team Fitfarm, Espoo

  8. Suvituuli Kangasmäki, Team Fitfarm, Kotka

  9. Ekaterina Kirenkina, Team Fitfarm, Helsinki


 


Jyväskylän NFE SM-karsinta


Jyväskylän Paviljongin auditorio, Jyväskylä


13.9.2014


 


Classic Bodybuilding – 180 cm



  1. Samu Sinisalo, Team Sportlife, Forssa

  2. Tuomo Jokinen, Team Solana, Helsinki

  3. Tommi Hokkanen, Team PT Fit, Pilkanmaa

  4. Tommi Tulonen, Team Steel Club, Urjala

  5. Allyson Leinimaa, Team Sportlife, Espoo

  6. David Ouamba, Team Mayor’s, Vantaa

  7. Iiro Hakkarainen, Pro Trainer Team, Tampere

  8. Pekka Tervo, Team Balance, Sotkamo

  9. Mika Utriainen, Team Sportlife, Ylivieska

  10. Sami Tuovinen, Team Gym99, Kuopio

  11. Mika Kinnunen, Team Classic Gym, Kemi

  12. Jukka Jäntti, Team FysioMaker, Kuopio

  13. Henri Anttila, Team Sportlife, Forssa

  14. Timo Borovkoff, Team FysioMotion, Äänekoski

  15. Asko Alanko, Team Manninen, Kalajoki


 


Classic Bodybuilding + 180 cm



  1. Jani Pernell, Team Hierojapalvelut.fi, Parainen

  2. Jeve Ojala, Team Tzemppi, Eura

  3. Eemeli Grönmark, WellGo Fitness Team, Pori

  4. Antti Koivusalo, WellGo Fitness Team, Pori

  5. Robert Back, Team Trifinity, Vaasa

  6. Jani Kauhanen, Team Gym 99, Kuopio

  7. Jyrki Pihlajamäki, Team SportLife, Tampere

  8. Tomi Pihlava, Team Fitfarm, Huittinen

  9. Mikko Vesterinen, Team Fitmax, Helsinki

  10. Ville Kusnetsov, Team Sportlife, Tampere


 


Men’s Physique – 178 cm



  1. Jonne Salmi, Team Jiipee, Rovaniemi

  2. Niko Toivanen, Team Fitmasters, Tampere

  3. James Nikander, Team Solana, Helsinki

  4. Juuso Koskinen, Team Fit Diamonds, Tampere

  5. Tero Mäkinen, Tampere, Team Fitmasters

  6. Iiro Virtanen, Team Mayor’s, Espoo

  7. Martti Saarela, Team Fysiomotion, Ylivieska


 


Men’s Physique + 178 cm



  1. Harri Onikki, Team Sportlife, Nastola

  2. Tomas Smith, Pro Elite Team

  3. Jaakko Arkko, Team Jiipee, Oulu

  4. Jonne Myllyniemi, Team Power Fit, Helsinki

  5. Tuomas Ylinikkilä, Team Sportlife, Tampere

  6. Kimmo Kemppi, Team Sportlife, Helsinki

  7. Jaakko Ahonen, Team Sportlife, Järvenpää

  8. Miikka Selkämaa, Team SportLife, Tampere

  9. Markus Metsänen, Team Karboni, Jyväskylä

  10. Jari-Pekka Nalkki, Team Fitfarm, Muurame


 


Body fitness – 163 cm



  1. Iisa Launiemi, Team SportLife, Pori

  2. Sara Karhunen, Team Mayor’s, Helsinki

  3. Mirka Vikman, Team Fitfarm, Tampere

  4. Jessica Silfvernagel, Team Wellneteus, Vaasa

  5. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team FitBody, Jyväskylä

  6. Laura Pakarinen, Badassfitness Team, Tampere

  7. Terhi Immonen, Team Sportlife, Loimaa

  8. Anni Viholainen, Team Sportlife, Mikkeli

  9. Seija-Sisko Rajamäki, Team Fullmetal, Jyväskylä

  10. Mari Järvelä, Team Fitfarm, Larsmo

  11. Hanna Soininen, Team FysioMaker, Varkaus

  12. Anna-Kaisa Toveri, Pro Elite Team, Tampere

  13. Sanna Nupponen, Team Gym 99, Varkaus

  14. Heli Ahvenainan, Team Fitfarm, Kotka

  15. Katriina Raula, WellGo Fitness Team, Pori


 


Body fitness – 168 cm



  1. Mari Leppänen, Team Fitfarm, Kangasala

  2. Sanna Kankaanranta, Team Fitfarm, Oulu

  3. Henna Kosunen, Team Sportsnutrition, Vantaa

  4. Mariliisa Heininen, Team Fit, Lahti

  5. Ida-Maria Mäkelä, Team Karboni, Jyväskylä

  6. Noora Tanskanen, Team Fitfarm, Lohja

  7. Emma Tuomainen, Team Fitfarm, Turku

  8. Elina Nöjd, Team FitFarm, Helsinki

  9. Piia Kautto, Team Fullmetal, Jyväskylä

  10. Liisa Lehtinen, Team Sportlife, Sastamala

  11. Heidi Kuonanoja, Team FysioMotion, Pyhäsalmi

  12. Marika Rontti, Team Piukat Paikat, Pori

  13. Maria Neuvonen, Team Optimal Performance, Lempäälä

  14. Lida Enqvist, Team Power Fit, Vantaa

  15. Liisa Kumpulainen, Team Mayor’s, Helsinki


 


Body fitness + 168 cm



  1. Elin Hassel, Team Fitfarm, Tampere

  2. Noora Huhtala, Team Sportlife, Kouvola

  3. Bettina Gräsbeck, Team Fitfarm, Helsinki

  4. Harriet Lönnqvist, Team Fitfarm, Tampere

  5. Henna-Mari Alavuokila, Team MHTraining, Oulu

  6. Sanna Kiiski, Team Fitfarm, Rauma

  7. Heidi Hiitiö, Team Fitfarm, Klaukkala

  8. Sanna Sarén, Team Fitfarm, Tampere

  9. Anna Välimäki, Team Fitfarm, Tampere

  10. Laura Simola, Team Fitfarm, Helsinki

  11. Jutta Rossi, Team Piukat Paikat, Pori

  12. Merituuli Väätäinen, Team Fitfarm, Espoo

  13. Sanna Raunio, Badass Fitness Team, Espoo

  14. Jaana Karjalainen, Team Fitfarm, Kuopio

  15. Pia Räikkä, Team Fitfarm, Raisio


 


Bikini Fitness – 160 cm



  1. Annina Weckman, Team Sportlife, Helsinki

  2. Jaana Malytcheva, Pro Elite Team, Jyväskylä

  3. Meri Rasilainen, Team Fitfarm, Tampere

  4. Krista Kinnunen, Team Energy, Kuopio

  5. Sanna Rajala, Team24Gold, Paimio

  6. Sari Viljanen, Team TokkaSport, Vantaa

  7. Outi Aikio, Team FitBody, Kemi

  8. Lilia Mielonen, Team24gold, Helsinki

  9. Emmi Savinen, Team Fitfarm, Virrat

  10. Elisa Hynynen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  11. Veera Selkäinaho, Pro Elite Team, Jyväskylä

  12. Minna Jaatinen, Team Nutrica, Turku

  13. Satu Kärki, Team Nutrica, Raisio

  14. Renja Honkanen, Team Fitfarm, Vantaa

  15. Titta Ratinen, Team Fitfarm, Joensuu


 


Bikini Fitness – 163 cm



  1. Linda Danakas, Team Fitstars, Helsinki

  2. Sanita Jussila, Team SportLife, Jyväskylä

  3. Sara Clärk, Team 24 Gold, Vaasa

  4. Marianna Salminen, Team Fitfarm, Helsinki

  5. Liis Org, Team Sportlife, Helsinki

  6. Monika Engman, Pro Elite Team, Tampere

  7. Heidi Kiiveri, Team SportLife, Mikkeli

  8. Sonja-Sofia Rannanjärvi, Team Fitfarm, Ylistaro

  9. Johanna Rintala, Team Wellneteus, Vaasa

  10. Laura Ryhänen, Team Fitfarm, Lahti

  11. Henna Peltonen, Team Sportlife, Tampere

  12. Annika Lipsonen, Team Tähtikunto, Vantaa

  13. Karoliina Kangaskolkka, Team Fitfarm, Helsinki

  14. Mira Hautajoki, Team Balance, Helsinki

  15. Ninni Puranen, Team Fitfarm, Lahti


 


Bikini Fitness – 166 cm



  1. Niina Laukkanen, Team Sportlife, Savonlinna

  2. Eve Heikkinen, Team Fullmetal, Jyväskylä

  3. Katja Hyvärinen, Team Bodycamp, Siilinjärvi

  4. Kati Yläranta, Team Fitfarm, Helsinki

  5. Sanni Virtanen, Team Fitfarm, Valkeakoski

  6. Sanni Salomaa, Team Hypoxi, Pori

  7. Johanna Lindevall, Team Wellneteus, Vaasa

  8. Anu Serén, Team BodyRock, Paimio

  9. Pirita Vuorisalo, Team Fitmax, Vihti


 


Bikini Fitness – 170 cm



  1. Camilla Back, Team Trifinity, Vaasa

  2. Johanna Guessous, Team SportLife, Helsinki

  3. Emma Puro, Team Fitfarm, Vantaa

  4. Sonja Launonen, Team Fitfarm, Köyliö

  5. Enni Laine, Team Fitfarm, Helsinki

  6. Anna-Maija Sarjula, Team Fitstars, Lohja

  7. Julia Harjula, Team Solana, Helsinki

  8. Anni Länsilahti, Team Fitfarm, Espoo

  9. Serena Rauhala, Team Fitfarm, Jyväskylä

  10. Maija Haapanen, Team Sporttimekka, Turku

  11. Ayca Belet, Team Fitfarm, Helsinki

  12. Karoliina Laitinen, Team Fysio Maker, Varkaus

  13. Rita Lintula-Mäkinen, Team Sportlife, Nummela

  14. Tiia Pöyhönen, Team Fullmetal, Jyväskylä

  15. Eva Ukkola, Team Fitfarm, Oulu


 


Bikini Fitness + 170 cm



  1. Jade-Yolanda Huhtamäki, Team 24 Gold, Turku

  2. Eerika Heininen, Team Mayors, Lohja

  3. Nina Fallström, Team Fitfarm, Vantaa

  4. Jenni Levävaara, Team Mayor’s, Espoo

  5. Milla Kelahaara, Pro Elite Team, Tampere

  6. Essi Vasankari, BadassFitness Team, Jyväskylä

  7. Henna Takala, Team Fitbody, Oulu

  8. Mari Manelius, Team Bombshell, Tampere

  9. Laura Jyrinki, Team Sportlife, Jyväskylä

  10. Kiti Hellevaara, Team SportLife, Kangasala

  11. Eveliina Rauhansalo, Team Badass Fitness, Jyväskylä

  12. Mimosa Isomäki, Team Hypoxi, Turku

  13. Enni Lehtonen, Team Fitfarm, Vantaa

  14. Jonna Peurala, Team Bodycamp, Äänekoski

  15. Ekaterina Kirenkina, Team Fitfarm, Helsinki


 


Masters & juniorien SM / Fitnesstukku Fitness Classic


Helsingin Kulttuuritalo, Helsinki


12.-13.4.2014


 


Body Fitness Masters SM 45-vuotiaat



  1. Laura Simola, Team Sportlife, Helsinki

  2. Sanna Riekki-Poikela, Team Jiipee, Rovaniemi

  3. Marjut Vainio, Team Sportlife, Mikkeli

  4. Merja-Maarit Hyvärinen, Team Fitfarm, Nokia

  5. Tiina Vehmas, Team Sporttimekka, Turenki

  6. Heli Hampinen, Team Fitfarm, Vantaa

  7. Jaana Vuorinen, Team Body Temple, Salo

  8. Päivikki Eskelinen-Rönkä, Team Sportlife, Mikkeli

  9. Pauliina Lillberg, Team Jälkipoltto, Loviisa


 


Body Fitness Masters SM 35-vuotiaat



  1. Maaret Nousiainen, Classic Gym, Tornio

  2. Mari Järvelä, Team Fitfarm, Larsmo

  3. Sari Vainio, Team Bodytonic, Porvoo

  4. Maarit Suomenkorpi, Team Tähtikunto, Salo

  5. Heidi Edelmann, Team Fitbody, Jyväskylä

  6. Kati Wallasvaara, Team East Body, Helsinki

  7. Sanna-Riikka Wahala, Team Fitfarm, Kokemäki

  8. Nylander Riina, LeanTeam, Ylöjärvi

  9. Heli Sinkkonen, Team Manninen, Vantaa

  10. Saila Rantanen, Team Fitfarm, Nokia

  11. Maaret Kirjonen, Team Spes, Turku

  12. Sanna Tossavainen, Team Leader, Kuopio

  13. Marika Harjunpää, Team Mayor’s, Helsinki

  14. Inka Pönni, Team Fitfarm, Porvoo

  15. Ulla Heikkonen, Team Fitfarm, Merimasku


 


Classic Bodybuilding Masters SM 40-vuotiaat



  1. Voitto Suosaari, Team Keskikeho, Jämsä

  2. Timo Kiviniemi, Team FysioMotion, Karvoskylä

  3. Juho Passila, Team Classic Gym, Hämeenlinna


 


Classic Bodybuilding SM juniorit



  1. Jeve Ojala, Team Tzemppi, Kauttua

  2. Joni Hietala, Team FysioMotion, Kokkola

  3. Sami Ristimäki, Team Manninen, Turku

  4. Olli Kemppainen, Team Jiipee, Kemi

  5. Roni Kanerva, Team Sporttimekka, Espoo

  6. Marko Aro, Team Sportsnutrition.fi Seinäjoki

  7. Juho Murtonen, Team Mayor’s, Klaukkala

  8. Marko Nivakoski, Team Bodytonic, Porvoo

  9. Tino Lindgren, Team Tähtikunto, Salo

  10. Niko Salminen, Team Manninen, Peipohja

  11. Matti Hakala, Team Fit Masters, Tampere

  12. Miika Määttälä, Team Manninen, Oulu

  13. Kimmo Leppänen, Team Gym 99, Turku

  14. Mika Hyttinen, Team Energy, Joensuu

  15. Marko Pitkänen, Team Karboni, Jyväskylä


——


Azad Karis, Team Solana, Helsinki


Paulus Haverinen, Team Gym 99, Kuhmo


Albert Rexhepi, Team Jälkipoltto, Helsinki


 


Body fitness SM, juniorit – 163 cm



  1. Emilia Miinalainen, Team Fitbody, Muonio

  2. Emma Lehto, Team Skip, Helsinki

  3. Laura Pakarinen, BadassFitness Team, Tampere

  4. Inkeri Saari, Team Fitfarm, Rovaniemi

  5. Iina Yläpihlajajärvi, Team Fitfarm, Helsinki

  6. Hanna Jousimies, Team Manninen, Espoo

  7. Marika Ollonen, Team FitBody, Rovaniemi

  8. Veera Hiltunen, Team Energy, Lehmo


 


Body fitness SM, juniorit + 163 cm



  1. Pauliina Räisänen, Team FitBody, Oulu

  2. Iina-Sofia Toivola, Team Spes, Turku

  3. Kia Rantalainen, Team K&M, Lahti

  4. Laura Pukkila, Team Solana, Helsinki

  5. Ilona Siekkinen, Team Sportsnutrition.fi, Kuusamo

  6. Janette Vuorinen, Team Solana, Järvenpää

  7. Sofia Nenonen, Team Dreamfit Squad, Tampere

  8. Maritsa Peurasaari, Team Classic Gym, Haaparanta

  9. Essi Salomaa, Team Fullmetal, Jyväskylä

  10. Tiina Marjomaa, Team Elite Classic Gym, Hämeenlinna

  11. Mariella Keränen, Team Balance, Kajaani

  12. Susanna Lehikoinen, Team Sporttimekka, Tampere


 


Bikini Fitness SM, juniorit



  1. Milla Kelahaara, Team Fitstars, Tampere

  2. Janni Hussi, Team Fit, Kouvola

  3. Laura Jyrinki, Team Sportlife, Jyväskylä

  4. Pauliina Pakarinen, Team Sportlife, Helsinki


5.Janette Karvonen, Team Fitfarm, Tampere



  1. Salla-Maria Priuska, DreamFit Squad, Lapua

  2. Meri Rasilainen, Team Fitfarm, Loimaa

  3. Eve Heikkinen, Team Fullmetal, Jyväskylä

  4. Pauliina Karttunen, DreamFit Squad, Tampere

  5. Nea Emilia Härmä, Team Gym 99, Helsinki


 


Women’s Physique



  1. Hanna-Mari Kärkkäinen, Team Manninen, Jyskä

  2. Tytti Kajasniemi, Team Fitfarm, Helsinki

  3. Hanna Rantala, Team Sporttimekka, Hämeenlinna

  4. Maijastiina Tammisto, Team Fitfarm, Tampere

  5. Johanna Korkki, Team Fit Masters, Tampere

  6. Donna-Maria Kela, Team Solana, Helsinki


 


Men’s Physique



  1. Jaani Inkinen, Pro Elite Team, Turku

  2. Vertti Harjuniemi, Team Fitfarm, Tampere

  3. Teemu Naukkarinen, Team Sportsnutrition.fi, Lahti

  4. Tomas Smith, Pro Elite Team, Ojakkala

  5. Mihkel Altmets, Team 24 Gold, Helsinki

  6. Mikko Hakkarainen, Team ESClub, Helsinki

  7. Hannu Ruoho, Team Body Temple, Turku


 


Classic Bodybuilding



  1. Henri Vaarala, Team Bodycamp, Muurikkala

  2. Toni Hinkkala, Team Sportsnutrition.fi, Heinola

  3. Antti Rossi, Team Gym 99, Kuopio

  4. Matias Mantela, Team Fitfarm, Kortesjärvi

  5. Jesse Lindroos, Team Bodytonic, Porvoo

  6. Tero Kaikkonen, Team Sportlife, Vuorentausta

  7. Martti Loponen, Team Hierojapalvelut.fi, Turku

  8. Joni Komminaho, Team Classic Gym, Oulu

  9. Hannu Peltola, Team Fit Masters, Tampere


 


Fitness



  1. Essi Sarja, Pro Elite Team, Jyväskylä

  2. Oona Ylitolonen, Pro Elite Team, Helsinki

  3. Annika Laine, Team Fitnesstukku, Helsinki


 


Body Fitness – 163 cm



  1. Tiina Vaskelainen, Pro Elite Team, Heinola

  2. Iina Levanoja, Team Fitfarm, Helsinki

  3. Annu Hyökyvaara, Team Sporttimekka, Hämeenlinna

  4. Nina Jaukkuri, Team JiiPee, Rovaniemi

  5. Sanna Ketonen, Team Manninen, Rovaniemi

  6. Sini Murto, Team Solana, Helsinki

  7. Anu Meriluoto, Team Sporttimekka, Hämeenlinna

  8. Milla Niva, Team Fitfarm, Helsinki

  9. Mari Rehelmä, Team Bodycamp, Rauma

  10. Anna Joentakainen, Team Fitfarm, Turku

  11. Tanja Einiö, Team SOMA Finland, Helsinki

  12. Carita Mikkonen, Team Sportlife, Vantaa

  13. Sari Pöntinen, Team Fullmetal, Jyväskylä

  14. Jessika Mäkelä, Team Wellneteus, Vaasa

  15. Outi Vehmaskangas, Team Piukat Paikat, Pori

  16. Karoliina Korhonen, Team Fitfarm, Järvenpää


 


Body Fitness– 168 cm



  1. Laura Kivari, Team JiiPee, Haukipudas

  2. Katja Paju, Pro Elite Team, Hyvinkää

  3. Jutta Vento, Team Victory, Vaasa

  4. Piia Kohonen, Team Kontio, Kuusankoski

  5. Virve Lintala, Team Fitfarm, Seinäjoki

  6. Kati Kuuluvainen, Team Sportlife, Tampere

  7. Jenny Albrecht, Team Fitfarm, Kangasniemi

  8. Annina Kiukkonen, Team Mayor’s, Helsinki

  9. Mirja Heinonen, Team SOMA Finland, Helsinki

  10. Anne-Mari Ström, Team Tähtikunto, Helsinki


 


Body Fitness + 168 cm



  1. Minna Holappa, Team Fit, Lahti

  2. Petra Rautakallio, Team Koiviston Isku, Pori

  3. Kaisa-Elina Nieminen, Team Fitfarm, Tampere

  4. Sara Liimatta, Team Sportlife, Helsinki

  5. Kirsi-Maria Jäppinen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  6. Päivi Kaarto, Team Solana, Vantaa

  7. Tia Ruhanen, Team Sportlife, Mikkeli

  8. Anne Varonen, Team Sportlife, Jyväskylä

  9. Maria Backlund, Team Fitfarm, Tampere

  10. Jutta Rossi, Team Piukat Paikat, Pori

  11. Sini Saarinen, Team Body Temple, Paimio


 


Bikini Fitness – 163 cm



  1. Johanna Hermans, Team 24 Gold, Espoo

  2. Tanja Sundell, Team Beyond Belief, Turku

  3. Jaana Malytcheva, Pro Elite Team, Jyväskylä

  4. Linda Paldanius, Team XX5, Helsinki

  5. Lisa-Marie Sahlström, Team 24 Gold, Vanhalinna

  6. Julia Jämsä, Team Jälkipoltto, Helsinki

  7. Krista Kinnunen, Team Energy, Joensuu

  8. Johanna Rintala, Team Wellneteus, Vaasa

  9. Mari Kuusisto, Team Kontio, Voikkaa

  10. Sanita Jussila, Team Sportlife, Jyväskylä

  11. Tuija Silvennoinen, Team Sporttimekka, Helsinki

  12. Pilvi Venho, Team Sportlife, Ylöjärvi

  13. Emily Green, Team Fitfarm, Masku

  14. Natalia Belousova, Team Sportnutrition.fi, Helsinki

  15. Marita Kujansivu, Team Beyond Belief, Ylöjärvi


——


Minna Martikainen, Team Eastbody, Joensuu


Maiju Hill-Isosalmi, Team Sportlife, Pori


Marianna Lönnqvist, Team Solana, Helsinki


 


Bikini Fitness – 168 cm



  1. Emmi Mäenpää, Team Sportlife, Tampere

  2. Camilla Back, Team Trifinity, Vaasa

  3. Krista Seuna, Team Sportlife, Vantaa

  4. Henriikka Klemetti, Team Fitfarm, Tampere

  5. Sara Sievinen, Team Wrange, Helsinki

  6. Reetta Oinonen, Team Sportlife, Helsinki

  7. Riikka Kesseli, Team Sportlife, Kotka

  8. Natasha Hamazenko, Team Fitnesstukku, Helsinki

  9. Saara Lipponen, Team Kontio, Kouvola

  10. Johanna Maria Nikkanen, Team Fitfarm, Lohja

  11. Leena Hiltunen, Team Jiipee, Rovaniemi

  12. Nellijoanna Eskola, Team Fitfarm, Tampere


 


Bikini Fitness + 168 cm



  1. Tua Wikholm, Team Solana, Espoo

  2. Suvi Iso-Kuusela, Pro Elite Team, Helsinki

  3. Tessi Reispakka, Team Jälkipoltto, Helsinki

  4. Jaana Manner, Team Bombshell, Seinäjoki

  5. Tiia Huikkonen, Team Manninen, Tampere

  6. Sanna Laitinen, Team Fitfarm, Tampere

  7. Angelina Zarutskaja, Team Fit House, Tampere

  8. Lena Zutsko, Team Manninen, Tampere

  9. Nina Salokorpi, Team Fitmax, Espoo

  10. Kristi Smart, Team Fitness United, Saarenkylä

  11. Sari Peltonen, Team Fitfarm, Tampere

  12. Enni Lehtonen, Team Fitfarm, Vantaa

  13. Riitta Blomqvist, Team Kontio, Helsinki


 


Fitness & Miesten SM


Nordic Fitness Expo, lahti


31.-1.9.2013


 


Body Fitness Juniorit 16-18-vuotiaat



  1. llona Siekkinen, Team FitBody, Kuusamo

  2. Janina Hillman, Team Porin Koiviston Isku, Pori

  3. Tuulia Lohivuo, Team Combi, Niinisalo

  4. Riina Raati, Team Linea, Jyväskylä


 


Body Fitness Juniorit 23-vuotiaat



  1. Sandra Nurminen, Team Fitfarm, Pori

  2. lina-Sofia Toivola, Team Body Action, Turku

  3. Laura Pojanluoma, Team Fitfarm, Tampere

  4. Oona Tolppanen, Team Lamari, Kauniainen

  5. Rebekka Kama, Team Sporttimekka, Helsinki

  6. Janika Kuusisto, Pro Elite Team, Sastamala

  7. Laura Hipsi, Team K&M, Hollola

  8. Eveliina Nisula, Team Sporttimekka, Helsinki

  9. Teera Neuvonen, Team Body Temple, Salo

  10. Hanna Korhonen, Team Fitbody, Oulu

  11. Tiina Kettunen, Team Manninen Nutraceuticals, Kajaani

  12. Hanna Jousimies, Team Manninen Nutraceuticals, Vantaa

  13. Sanna Lindgård, Team Wellneteus, Vaasa

  14. Noora Harmoinen, Team Groteski, Mikkeli


 


Fitness



  1. Piia Pajunen, Pro Elite Team, Tampere

  2. Eveliina Tistelgren, Pro Elite Team, Helsinki

  3. Kaisa Leppänen-Gomes, Team Wrange, Hämeenlinna

  4. Mira Kuisma, Team MH Training, Oulu

  5. Kati Sandroos, Team Bullfarm, Ylivieska


 


Women’s Physique



  1. Susanna Mantila, Team East Body, Helsinki

  2. Kaisa Toikko, Team Fitfarm, Jyvaskyla

  3. Kaisla Tuomi, Team Mayor’s, Helsinki

  4. Lina-Lydia Pihlainen, Team Mayor’s, Masala

  5. Eini Virkki, Team Solana Fitness, Helsinki

  6. Jonna Alaspää, Team Sporttimekka, Espoo


 


Body Fitness – 163 cm



  1. Miia Nyyssönen, Team Gym 99, Kuopio

  2. Tanja Räsänen, Team Fitfarm, Helsinki

  3. Outi Nenonen, Team Porin Koiviston Isku, Eura

  4. Hanna Autti, Team Jiipee, Rovaniemi, Saarenkylä

  5. Sanna Ketonen, Team Manninen, Rovaniemi

  6. Tiia Keisala, Team K&M, Tampere

  7. Mira Koivula, Team Classic Gym, Haaparanta

  8. Satu Tiittanen, Team Sportlife, Espoo

  9. Katarina Hemling, Team Fitfarm, Naantali

  10. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Fitbody, Jyvaskyla

  11. Johanna Uusi-Rasi, Team Fitfarm, Tampere

  12. Miia Hämäläinen, Team K&M, Valkeala

  13. Ria-Maria Laakso, Team Sportlife, Naantali

  14. Senja Siira, Team Manninen Nutraceuticals, Oulu

  15. Henna-Riikka Liimatainen, Team Sportlife, Kotka

  16. Pia Junttila, Team Classic Gym, Oulu


 


Body Fitness – 168 cm



  1. Elina Oinonen, Team Manninen Nutraceuticals, Tampere

  2. Henna Simberg, Porin Koiviston Isku, Pori

  3. Maarit Ohtonen, Team Fitbody, Kajaani

  4. Sanna Säkkinen, Team Fitfarm, Helsinki

  5. Hanna Kuukkanen, Team Fitfarm, Pirkkala

  6. Jaana Pajunoja, Team Sporttimekka, Nakkila

  7. Satu Kalmi, Team Fitfarm, Helsinki

  8. Johanna Jåfs, Pro Elite Team, Vaasa

  9. Marutzella Vaalikivi, Team Fitfarm, Tampere

  10. Anne Maria Alarousu, Team Solana Fitness, Helsinki

  11. Milja Lauren, Team K&M, Nastola

  12. Tiina Torvinen, Team Fitfarm, Ranua


 


Body Fitness – 168 cm



  1. Anne Nyman, Team Mayor’s, Helsinki

  2. Maria Kuure, Team Classic Gym, Oulu

  3. Mira Härkönen, Team Sportlife Nutrition, Lahti

  4. Hanna Aalto, Team Fitfarm, Tampere

  5. Paula Honkonen, Team Sportlife, Jyväskylä

  6. Marika Väkiparta, Team Fitfarm, Raisio

  7. Henna-Mari Alavuokila, Team MH Training, Oulu

  8. Eija Mikkola, Team Fitfarm, Eurajoki

  9. Helena Käyhty, Team Fitfarm, Turku

  10. Jasmiina Rautiainen, Team Mass.fi, Vantaa

  11. Sanna Jalava, Team Fitfarm, Rauma

  12. Henna Huhtakangas, Team Classic Gym, Ylivieska

  13. Hell Hampinen, Team Fitfarm, Vantaa

  14. Anni Laitinen, Team Fullmetal, Kangasniemi

  15. liris Nieminen, Team Fitfarm, Palokka

  16. Varpu Heikkinen, Team Fullmetal, Konnevesi


Body Fitness Overall: Anne Nyman


 


Bikini Fitness – 163 cm



  1. Emma Ahonen, Team Sportlife, Jarvenpaa

  2. Riikka Turkumäki, Team East Body, Helsinki

  3. Natalia Ojanen, Team Solana Fitness, Helsinki

  4. Maiju Aalto, Team Fitfarm, Tampere

  5. Pauliina Hatunen, Team Leader, Vantaa

  6. Linda Elo, Team Fitfarm, Siivikkala

  7. Satu-Maarit Rantanen, Team Beyond Belief, Turku

  8. Ulla-Riitta Koskinen, Pro Elite Team, Tampere

  9. Linda Härkin, Team Mayor’s, Espoo

  10. Janina Vuorilahti, Team Bombshell, Salo

  11. Pilvi Hirvonen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  12. Alona Malone, Pro Elite Team, Tampere

  13. Susanna Koivisto, Team Fitfarm, Tampere

  14. Anniina Harvistola, Team Bombshell, Joensuu

  15. Tanja Peura, Team Energy, Niittylahti


 


Bikini Fitness – 168 cm



  1. Sari Perälä, Pro Elite Team, Tampere

  2. Mia Lahti, Team Sportlife, Tampere

  3. Sanna-Maria Myllykangas, Team Bullfarm, Kerava

  4. Linda Koivunen, Team Fitfarm, Vantaa

  5. Reetta Oinonen, Team SportLife, Helsinki

  6. Camilla Back, Team Bombshell, Vaasa

  7. Emmi Mäenpää, Team Sportlife, Tampere

  8. Nora Vuorio, Team FitStars, Helsinki

  9. Marika Kauppinen, Team Fitfarm, Helsinki

  10. Nina Suomi, Team Sportlife, Helsinki

  11. Riina Saastamoinen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  12. Mari Leppänen, Team Fitfarm, Kangasala

  13. Outi Tonteri, Team Fitfarm, Tampere

  14. Jenni Poutanen, Team Solana Fitness, Helsinki

  15. Sanna Pajunen, Team Sportlife, Helsinki


 


Bikini Fitness + 168 cm



  1. Sara Back, Team Bombshell, Vaasa

  2. Lotta Janne, Team Fitfarm, Lempäälä

  3. Jasmi Qvick, Team SportLife, Tampere

  4. Milla Kelahaara, Team Fitstars, Tampere

  5. Nina Fallström, Team Fitfarm, Helsinki

  6. Lina Toivonen, Team Body Action, Turku

  7. Johanna Koivisto, Team Leader, Kerava

  8. Katja Karhu, Team Manninen, Nummela

  9. Saara Saunamäki, Team Fitfarm, Toijala

  10. Noora Ruokomäki, Team Fitfarm, Espoo

  11. Vera Sjöblom, Team FitStars, Helsinki

  12. Vilma Junk, Team Gym 99, Kuopio

  13. Kiti Hellevaara, Team Sportlife, Kangasala

  14. Sini-Maaria Pirkkalainen, Team Fullmetal, Jyväskylä

  15. Hanna-Mari Tuominen, Team Body Temple, Salo


Bikini Fitness Overall: Sara Back


 


Men’s Physique



  1. Joonas Palmgren, Pro Elite Team, Helsinki

  2. Johannes Leivo, Pro Elite Team, Tampere

  3. Jaani Inkinen, Pro Elite Team, Turku

  4. Mihkel Altmets, Team Mass.fi, Helsinki

  5. Tuomo Alakärppä, Team Manninen, Oulu

  6. Joona Niemi, Team XX5, Tampere

  7. Sergueev Gueorgui, Team Mayor’s, Vantaa

  8. Jonne Myllyniemi, Team GB Gym, Helsinki

  9. Teemu Naukkarinen, Team Self, Lahti

  10. Juuso Marttila, Team Leader, Järvenpää

  11. Jan-Mikael Soinio, Fresh Team, Tampere

  12. Niklas Mälkönen, Team Fitfarm, Kangasala

  13. Antti Keskitalo, Team Fitfarm, Espoo

  14. Kimmo Harju, Team Realstick, Alajarvi

  15. Tommi Juhala, Team Sportlife, Tampere


 


Classic Bodybuilding – Juniorit 16-18 -vuotiaat



  1. Timo Annala, Team Classic Gym, Tampere

  2. Murtada Al-Zahu, Team Nobodies, Tampere

  3. llmari Kamila, Team Mass.fi, Seinäjoki

  4. Aleksi Vanhatalo, Team Mass.fi, Espoo


 


Classic Bodybuilding – Juniorit 23-vuotiaat



  1. Eeli Halonen, Team Sportlife, Kangasala

  2. Jussi Vilkkilä, Pro Trainer Team, Jyväskylä

  3. Joonas Puhakainen, Team Sportlife, Nokia

  4. Ouamba David, Team Mayor’s, Vantaa

  5. Joonas Leppänen, Team Fitfarm, Nokia

  6. Jarkko Tyrylahti, Team Mass.fi, Espoo

  7. Denis Kounitski, Team BBC, Espoo

  8. Petri Auvinen, Team Bullfactory, Lappeenranta

  9. Kari Toivonen, Team Sportlife, Tampere

  10. Jesse Salminen, Team Bullfactory, Lappeenranta

  11. Lauri Lammi, Team Sportlife, Tampere

  12. Niko Varjola, Team Self, Lahti


 


Classic Bodybuilding – Under 180 cm



  1. Tuukka Heikkinen, Team Classic Gym, Joensuu

  2. Matias Kari, Team Mayor’s, Tammela

  3. Robert Nitz, Team Mayor’s, Espoo

  4. Jani Sinisalo, Team FysioMotion, Kokkola

  5. Cu Dao, Team Self, Helsinki

  6. Christos Christodoulou, Team Body Action, Vantaa

  7. Ossi Hyvönen, Team Sporttimekka, Sastamala

  8. Toni Kivinen, Team Solana Fitness, Helsinki

  9. Jyri Ylapöntinen, Team Fitbody, Jyväskylä

  10. Ville Jaakkola, Team Sportlife, Turku


 


Classic Bodybuilding – Over 180 cm



  1. Antti Filatoff, Team Fitfarm, Tampere

  2. Toni Syrjänen, Team Nobodies, Tampere

  3. Jani Sukeva, Team Supreme, Pori

  4. Jarkko Mihailov, Team Wrange, Vantaa

  5. Pasi Luoma, Team Mayor’s, Helsinki

  6. Olli Kiviniemi, Team Self, Turku

  7. Timo Soininen, Team Mass.fi, Kuopio


Classic Bodybuilding Overall: Tuukka Heikkinen


 


Athletic Fitness SM, naiset



  1. Tiina Pekkala, Team FitBody, Ruukki (3-20- 29-49 +4:25,3)

  2. Kati Kuuluvainen, Team SportLife, Tampere (7-20-32-52- 4:20)

  3. Outi Sarkkinen, Team Sportlife, Lahti (8-16- 36 -52- 3:53)


 


Athletic Fitness SM, miehet



  1. Tommi Lamminaho, Team Sportlife, Vantaa (11-27-33-60-2.58,8)

  2. Rami Lehtinen, Pro Trainer Team, Lahti (4-19-32-51-3.22.8)

  3. Klaus Grobys, Team Mass.fi, Vaasa (6-23-44- 67 -3,28,1)

  4. Tero Tiensuu, Team Fullmetal, Lempäälä (10-23-35- 58- 3,13,8)

  5. Jari Lampi, Team Full Metal, Töysä (15-28- 48-76-3,27,7


 


Oulun SM-karsinta


Madetojan Sali, Oulu


17.8.2013


 


Body fitness – 163 cm



  1. Senja Siira, Team Manninen Nutraceuticals, Oulu

  2. Sanna Ketonen, Team Manninen, Rovaniemi

  3. Mira Koivula, Team Classic Gym, Haaparanta

  4. Hanna Autti, Team Jiipee, Rovaniemi, Saarenkylä

  5. Tiina Kettunen, Team Manninen, Kajaani

  6. Pia Junttila, Team Classic Gym, Oulu

  7. Tiina Pekkala, Team FitBody, Ruukki

  8. Satu Kotila, Team Sportlife, Jämsä

  9. Virpi Pallari, Team Jiipee, Rovaniemi


 


Body fitness + 168 cm



  1. Hanna Savolainen, Team Manninen, Oulu

  2. Henna-Mari Alavuokila, Team MH Training, Oulu

  3. Maria Kuure, Team Classic Gym, Oulu

  4. Iiris Nieminen, Team Fitfarm, Palokka

  5. Varpu Heikkinen, Team Fullmetal, Konnevesi

  6. Milla Tammi, Team Classic Gym, Oulu

  7. Elina Heinonen, Team Solana Fitness, Lahti


 


Bikini Fitness- 163 cm



  1. Anniina Harvistola, Team Bombshell, Joensuu

  2. Tanja Peura, Team Energy, Niittylahti

  3. Gynai Alekperova, Team Leader, Kokkola

  4. Katja Nyman, Team Classic Gym, Oulu

  5. Hanne Rantanen, Team FitBody, Piehinki


 


Bikini Fitness – 168 cm



  1. Nora Vuorio, Team FitStars, Helsinki

  2. Minna Koivu, Team Athletic First, Klaukkala

  3. Jerita Miettinen, Team Fitstars, Vantaa

  4. Emilia Hakanen, Team Sportlife, Sastamala


 


Bikini Fitness + 168 cm



  1. Vilma Junk, Team Gym 99, Kuopio

  2. Hanna-Mari Tuominen, Team Body Temple, Salo

  3. Erika Linke, Team Fitbody, Kokkola


 


Classic Bodybuilding – 180 cm



  1. Jani Sinisalo, Team FysioMotion, Kokkola

  2. Toni Kivinen, Team Solana Fitness, Helsinki

  3. Jyri Yläpöntinen, Team Fitbody, Jyväskylä

  4. Ville Jaakkola, Team Sportlife, Turku


 


Men’s Physique



  1. Tuomo Alakärppä, Team Manninen, Oulu

  2. Antti Keskitalo, Team Fitfarm, Espoo

  3. Kimmo Harju, Team Realstick, Alajärvi

  4. Tommi Juhala, Team Sportlife, Tampere


 


Tampereen SM-karsinta


Tampere talo, Tampere


11.8.2013


 


Men’s Physique



  1. Jonne Myllyniemi, Team GB Gym, Helsinki

  2. Joona Niemi, Team XX5, Tampere

  3. Jan-Mikael Soinio, Fresh Team, Tampere

  4. Olli Kiviniemi, Team Self, Turku

  5. Juuso Marttila, Team Leader, Järvenpää

  6. Niklas Mälkönen, Team Fitfarm, Kangasala

  7. Johnny Martin Lind, Team Solana Fitness, Helsinki

  8. Johan Engberg, Team PPS-Shop, Espoo

  9. Tomi Kahila, Pro Trainer Team, Helsinki

  10. Antti Keskitalo, Team Fitfarm, Espoo

  11. Sami Hakala, Team High Pulse, Vantaa

  12. Tommi Juhala, Team Sportlife, Tampere


 


Women’s Physique



  1. Susanna Mantila, Team East Body, Helsinki

  2. Kaisa Toikko, Team Fitfarm, Jyväskylä

  3. Kaisla Tuomi, Team Mayor’s, Helsinki

  4. Iina-Lydia Pihlainen, Team Mayor’s, Masala

  5. Jonna Alaspää, Team Sporttimekka, Espoo

  6. Eini Virkki, Team Solana Fitness, Helsinki

  7. Siru Kuosmanen, Pro Trainer Team, Parainen

  8. Kirsi Mäkelä, Team Sportlife, Tampere


 


Fitness



  1. Maikku Hiljanen, Pro Elite Team, Nokia

  2. Kaisa Leppänen-Gomes, Team Wrange, Hämeenlinna

  3. Mira Kuisma, Team MH Training, Oulu

  4. Kati Sandroos, Team Bullfarm, Ylivieska


 


Body Fitness – 163 cm



  1. Outi Nenonen, Team Porin Koiviston Isku, Eura

  2. Miia Hämäläinen, Team K&M, Valkeala

  3. Outi Sarkkinen, Team Sportlife, Lahti

  4. Satu Tiittanen, Team Sportlife, Espoo

  5. Ria-Maria Laakso, Team Sportlife, Naantali

  6. Rebekka Kärnä, Team Mayor´s, Helsinki

  7. Jamie Pakonen, Team Sportlife, Naantali

  8. Satu Kotila, Team Sportlife, Jämsä

  9. Martiina Pajunen, Team Solana Fitness, Tampere

  10. Reetta Peltoniemi, Team K&M, Lahti


 


Body Fitness – 168 cm



  1. Elina Oinonen, Team Manninen Nutraceuticals, Tampere

  2. Annika Kivelä, Team Sportlife, Pinsiö

  3. Laura Pojanluoma, Team Fitfarm, Tampere

  4. Marutzella Vaalikivi, Team Fitfarm, Tampere

  5. Tiina Torvinen, Team Fitfarm, Ranua

  6. Milja Lauren, Team K&M, Nastola


 


Body Fitness + 168 cm



  1. Anne Nyman, Team Mayor’s, Helsinki

  2. Mira Härkönen, Team Sportlife Nutrition, Lahti

  3. Sanna Jalava, Team Fitfarm, Rauma

  4. Anni Laitinen, Team Fullmetal, Kangasniemi

  5. Eija Mikkola, Team Fitfarm, Eurajoki

  6. Heli Hampinen, Team Fitfarm, Vantaa

  7. Petra Rautakallio, Team Porihalli, Pori

  8. Sanna Eloranta, Team Optimal Performance, Tampere

  9. Kati Rinta-aho, Team Sporttimekka, Lahela

  10. Varpu Heikkinen, Team Fullmetal, Konnevesi


 


Bikini Fitness – 163 cm



  1. Pilvi Hirvonen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  2. Susanna Koivisto, Team Fitfarm, Tampere

  3. Linda Härkin, Team Mayor’s, Espoo

  4. Anita Isomaa, Team Bombshell, Helsinki

  5. Angel Goa, Team Jälkipoltto, Helsinki

  6. Krista Heinonen, Team Fitfarm, Tampere


 


Bikini Fitness – 168 cm



  1. Sari Perälä, Pro Elite Team, Tampere

  2. Emmi Mäenpää, Team Sportlife, Tampere

  3. Riina Saastamoinen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  4. Niina Lähde, Team Solana Fitness, Lahti

  5. Jenni Poutanen, Team Solana Fitness, Helsinki

  6. Outi Tonteri, Team Fitfarm, Tampere

  7. Saara Laine, Pro Trainer Team, Turku

  8. Emilia Hakanen, Team Sportlife, Sastamala

  9. Marjo Pekkola, Team Elite Classic Gym, Hämeenlinna


 


Bikini Fitness + 168 cm



  1. Jasmi Qvick, Team SportLife, Tampere

  2. Milla Kelahaara, Team Fitstars, Tampere

  3. Lotta Jänne, Team Fitfarm, Lempäälä

  4. Vera Sjöblom, Team FitStars, Helsinki

  5. Sini-Maaria Pirkkalainen, Team Fullmetal, Jyväskylä

  6. Kiti Hellevaara, Team Sportlife, Kangasala

  7. Hanna-Mari Tuominen, Team Body Temple, Salo

  8. Lena Zutsko, Team Bombshell, Tampere

  9. Tiia Huikkonen, Team Bombshell, Tampere

  10. Sigrid Härkönen, Team Solana Fitness, Helsinki

  11. Asta Vilenius, Team Leader, Kerava


 


Jyväskylän SM-karsinta


Paviljongin auditorio


10.8.2013


 


Body fitness – 163 cm



  1. Tiia Keisala, Team K&M, Tampere

  2. Tanja Räsänen, Team Fitfarm, Helsinki

  3. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Fitbody, Jyväskylä

  4. Henna-Riikka Liimatainen, Team Sportlife, Kotka

  5. Katarina Hemling, Team Fitfarm, Naantali

  6. Johanna Uusi-Rasi, Team Fitfarm, Tampere

  7. Outi Sarkkinen, Team Sportlife, Lahti

  8. Tiina Pekkala, Team FitBody, Ruukki

  9. Miia Hämäläinen, Team K&M, Valkeala

  10. Ria-Maria Laakso, Team Sportlife, Naantali

  11. Mari Järvelä, Team Fitfarm, Larsmo

  12. Satu Kotila, Team Sportlife, Jämsä

  13. Jamie Pakonen, Team Sportlife, Naantali

  14. Satu Tiittanen, Team Sportlife, Espoo

  15. Reetta Peltoniemi, Team K&M, Lahti


 


Body fitness – 168 cm



  1. Henna Simberg, Porin Koiviston Isku, Pori

  2. Hanna Kuukkanen, Team Fitfarm, Pirkkala

  3. Johanna Jåfs, Pro Elite Team, Vaasa

  4. Sanna Säkkinen, Team Fitfarm, Helsinki

  5. Satu Kalmi, Team Fitfarm, Helsinki

  6. Anne Maria Alarousu, Team Solana Fitness, Helsinki

  7. Marutzella Vaalikivi, Team Fitfarm, Tampere

  8. Annika Kivelä, Team Sportlife, Pinsiö

  9. Milja Lauren, Team K&M, Nastola

  10. Tiina Torvinen, Team Fitfarm, Ranua

  11. Katja Huuskonen, Team Self, Vantaa

  12. Mirja Heinonen, Team Tähtikunto, Helsinki

  13. Noora Harmoinen, Team Groteski, Mikkeli


 


Body Fitness + 168 cm



  1. Hanna Aalto, Team Fitfarm, Tampere

  2. Marika Väkiparta, Team Fitfarm, Raisio

  3. Helena Käyhty, Team Fitfarm, Turku

  4. Paula Honkonen, Team Sportlife, Jyväskylä

  5. Henna Huhtakangas, Team Classic Gym, Ylivieska

  6. Jasmiina Rautiainen, Team Mass.fi, Vantaa

  7. Marjut Jyräsalo, Team Fitfarm, Kuopio

  8. Eveliina Nisula, Team Sporttimekka, Helsinki

  9. Eija Mikkola, Team Fitfarm, Eurajoki

  10. Heli Hampinen, Team Fitfarm, Vantaa

  11. Nuppu Zeitlin, Pro Elite Team, Pori

  12. Sanna Jalava, Team Fitfarm, Rauma

  13. Sanna Eloranta, Team Optimal Performance, Tampere

  14. Anni Laitinen, Team Fullmetal, Kangasniemi

  15. Varpu Heikkinen, Team Fullmetal, Konnevesi

  16. Mira Härkönen, Team Sportlife, Lahti

  17. Petra Rautakallio, Team Porihalli, Pori

  18. Elina Heinonen, Team Solana Fitness, Lahti

  19. Iiris Nieminen, Team Fitfarm, Palokka

  20. Sanna Koponen, Team Groteski, Mikkeli

  21. Milla Tammi, Team Classic Gym, Oulu


 


Bikini Fitness – 163 cm



  1. Riikka Turkumäki, Team East Body, Helsinki

  2. Emma Ahonen, Team Sportlife, Järvenpää

  3. Natalia Ojanen, Team Solana Fitness, Helsinki

  4. Maiju Aalto, Team Fitfarm, Tampere

  5. Linda Elo, Team Fitfarm, Siivikkala

  6. Ulla-Riitta Koskinen, Pro Elite Team, Tampere

  7. Tuuli Lindroos, Team Fitfarm, Tampere

  8. Yasmine Kokki, Team Fitfarm, Valkeakoski

  9. Tanja Peura, Team Energy, Niittylahti

  10. Aurora Vuorensola, Team Fitfarm, Helsinki

  11. Pilvi Hirvonen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  12. Krista Heinonen, Team Fitfarm, Tampere

  13. Petra Satokangas, Team Bullfarm, Turku


 


Bikini Fitness – 168 cm



  1. Linda Koivunen, Team Fitfarm, Vantaa

  2. Camilla Back, Team Bombshell, Vaasa

  3. Marika Kauppinen, Team Fitfarm, Helsinki

  4. Sanna-Maria Myllykangas, Team Bullfarm, Kerava

  5. Mari Leppänen, Team Fitfarm, Kangasala

  6. Reetta Oinonen, Team SportLife, Helsinki

  7. Emmi Mäenpää, Team Sportlife, Tampere

  8. Saara Laine, Pro Trainer Team, Turku

  9. Sofia Yusuf, Team Beyond Belief, Turku

  10. Outi Tonteri, Team Fitfarm, Tampere

  11. Riina Saastamoinen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  12. Jenni Lauhia,Team Mayor’s, Helsinki

  13. Karoliina Laitinen, Team Sporttimekka, Varkaus

  14. Emilia Hakanen, Team Sportlife, Sastamala

  15. Greta Rytkölä, Team K&M, Vantaa


 


Bikini Fitness + 168 cm



  1. Sara Back, Team Bombshell, Vaasa

  2. Saara Saunamäki, Team Fitfarm, Toijala

  3. Nina Fallström, Team Fitfarm, Helsinki

  4. Lina Toivonen, Team Body Action, Turku

  5. Johanna Koivisto, Team Leader, Kerava

  6. Noora Ruokomäki, Team Fitfarm, Espoo

  7. Jaana Manner, Team Bombshell, Seinäjoki

  8. Vera Sjöblom, Team FitStars, Helsinki

  9. Vilma Junk, Team Gym 99, Kuopio

  10. Kiti Hellevaara, Team Sportlife, Kangasala

  11. Hanna-Mari Tuominen, Team Body Temple, Salo

  12. Netta Suikkanen, Team Fitfarm, Helsinki

  13. Piia Blomqvist, Team Beyond Belief, Turku

  14. Sini-Maaria Pirkkalainen, Team Fullmetal, Jyväskylä

  15. Sigrid Härkönen, Team Solana Fitness, Helsinki

  16. Pauliina Teittinen, Team Jyväskylän Voimaklubi, Jyväskylä


 


Classic Bodybuilding – 180 cm



  1. Matias Kari, Team Mayor’s, Tammela

  2. Robert Nitz, Team Mayor’s, Espoo

  3. Cu Dao, Team Self, Helsinki

  4. Christos Christodoulou, Team Body Action, Vantaa

  5. Ossi Hyvönen, Team Sporttimekka, Sastamala

  6. Ouamba David, Team Mayor’s, Vantaa

  7. Jani Koppanen, Team Self, Tampere

  8. Jyri Yläpöntinen, Team Fitbody, Jyväskylä

  9. Tom Laasonen, Team Mayor´s, Helsinki

  10. Toni Kivinen, Team Solana Fitness, Helsinki

  11. Tommi Palokangas, Team Manninen Nutraceuticals, Helsinki

  12. Jyri Heiskanen, Team Fullmetal, Helsinki

  13. Lauri Lammi, Team Sportlife, Tampere

  14. Ville Jaakkola,Team Sportlife, Turku


 


Classic Bodybuilding + 180 cm



  1. Toni Syrjänen, Team Nobodies, Tampere

  2. Jarkko Mihailov, Team Wrange, Vantaa

  3. Pasi Luoma, Team Mayor’s, Helsinki

  4. Jani Sukeva, Team Supreme, Pori

  5. Olli Kiviniemi, Team Self, Turku

  6. Timo Soininen, Team Mass.fi, Kuopio

  7. Eemeli Hakkarainen, Team Fitnesstukku, Kouvola

  8. Henrik Larsson, Team Fitfarm,Tampere

  9. Juha Jokinen, Team Sportlife, Lohja

  10. Dan Tolppola, Team Fitfarm, Vantaa


 


Men’s Physique



  1. Joonas Palmgren, Pro Elite Team, Helsinki

  2. Johannes Leivo, Pro Elite Team, Tampere

  3. Mihkel Altmets, Team Mass.fi, Helsinki

  4. Jaani Inkinen, Pro Elite Team, Turku

  5. Teemu Naukkarinen, Team Self, Lahti

  6. Sergueev Gueorgui, Team Mayor’s, Vantaa

  7. Juuso Koskinen, Pro Elite Team, Tampere

  8. Antti Keskitalo, Team Fitfarm, Espoo

  9. Juha-Matti Kauppinen, Team Fitfarm, Tampere

  10. Antti Hakala, Team My Way, Heinola

  11. Johan Engberg, Team PPS-Shop, Espoo

  12. Teemu Ropilo, Team Jälkipoltto, Helsinki

  13. Tomi Kahila, Pro Trainer Team, Helsinki

  14. Markus Metsänen, Team Karboni, Jyväskylä

  15. Lassi Ylönen, Team LBC, Lahti

  16. Tommi Juhala, Team Sportlife, Tampere


 


Disturb.fi Fitness Classic


Helsingin Kulttuuritalo, Helsinki


13.4.2013


 


Nuorten CBB 23-vuotiaat



  1. Antton Tammelin, Pro Trainer Team, Seinäjoki

  2. Pekka Kotipohja, Team Energy, Joensuu

  3. Niko Varjola, Team LBC, Savonlinna

  4. Toni Vartiainen, Team East Body, Vantaa

  5. Robert Back, Team Wellneteus, Vaasa

  6. Zarif Reshad Ayubi, PT Gym, Ruukki

  7. Heikki Sarin, Team Mayor’s, Helsinki


 


Masters Classic Bodybuilding SM



  1. Juho Passila, Team LBC, Hämeenlinna

  2. Voitto Suosaari, Team Keskikeho, Jämsä

  3. Timo Kiviniemi, Team Fysiomotion, Ylivieska

  4. Sami Hyväri, Team FitBody, Kemi

  5. Petri Virta, Team Body Action, Turku


 


Classic Bodybuilding – 180 cm



  1. Tuomas Kuronen, Pro Trainer Team, Lahti


2.. Tuukka Heikkinen, Team Classic Gym, Jns



  1. Ville Rajajärvi, Team Body Action, Turku

  2. Timo Ekman, Team Body Action, Turku

  3. Pasi Viljanen, Team LBC, Lahti


6.. Tomi Ruohomaa, Team Tzemppi, Kauttua



  1. Juha Hellsten, Team Mansen Body Club, Tre

  2. Tony Vierikko, Team Fitfarm, Tampere


 


Classic Bodybuilding + 180 cm



  1. Utti Hietala, Team Mayor’s, Helsinki

  2. Matias Mantela, Team FitFarm, Kortesjärvi

  3. Marko Jaatinen, Team Body Action, Turku


 


Fitness



  1. Eveliina Tistelgren, Pro Elite Team, Lahti

  2. Piia Pajunen, Pro Elite Team, Tampere

  3. Janni Hussi, Team Bombshell, Kouvola

  4. Elli Junttila, Team Steel Club , Jyväskylä


 


Women’s Physique



  1. Tiina Kasvi, Team Fitnesstukku, Helsinki

  2. Anne Varonen, Team Sportlife, Säynätsalo

  3. Tytti Kajasniemi, Team Body Action, Tampere


 


Body Fitness, juniorit 23-vuotiaat



  1. Jessica Silfvernagel, Team Mass.fi, Vaasa

  2. Isa Mursu, Team Jiipee, Rovaniemi

  3. Emilia Nieminen, Team Fitfarm, Porvoo

  4. Essi Rantanen, Team Fullmetal, Tampere

  5. Lumi Kortelainen, Team Jiipee, Rovaniemi


 


Masters Body Fitness SM



  1. Maarit Suomenkorpi, Team Tähtikunto, Salo

  2. Sanna Riekki-Poikela, Team JiiPee, RVN

  3. Riina Nylander, Team Mansen BC, Ylöjärvi

  4. Birgit Huhtinen, Solana Fitness Team, Helsinki

  5. Heli Hampinen, Team Fitfarm, Vantaa

  6. Pia Teissala, Team Solana Fitness, Espoo

  7. Saila Rantanen, Team Fitfarm, Nokia

  8. Inka Pönni, Team Fitfarm, Porvoo


 


Body fitness – 163 cm



  1. Tiina Vaskelainen, Team Self, Heinola

  2. Kirsi Rantanen, Team Mayor’s, Helsinki

  3. Miia Nyyssönen, Team Gym 99, Kuopio

  4. Henna Paananen, Team Fitbody, Kiiminki

  5. Päivi Bothas, Team Fitfarm, Helsinki

  6. Jessika Mäkelä, Team Wellneteus, Vaasa

  7. Jamie Pakonen, Team Sportlife, Naantali

  8. Emilia Naatula, Team Solana Fitness, Helsinki


 


Body fitness – 168 cm



  1. Minna Vento, Team Mass.fi, Vantaa

  2. Mariliisa Heininen, Team Mayor’s, Lahti

  3. Jaana Pajunoja, Team Sporttimekka, Nakkila

  4. Heidi Paananen, Team JKL:n Voimaklubi, JKL

  5. Ida-Maria Mäkelä, Team Karboni, Jyväskylä

  6. Sanna Tossavainen, SB Team Kuopio

  7. Mirja Heinonen, Team Tähtikunto, Helsinki


 


Body fitness + 168 cm



  1. Elin Hassel, Team Fitfarm, Kokkola

  2. Jenni Lahikainen, TeamSolanaFit, Hamina

  3. Heidi Edelmann, Team Fitbody, Jyväskylä

  4. Hanna Raita, Team Fitfarm, Hämeenlinna

  5. Heli Hokkanen, Team Fullmetal, Korpilahti

  6. Elina Kärkkäinen, TeamSolanaFit, Sodankylä

  7. Erika Mäntyharju, Team Sporttimekka, TRE

  8. Tia Ruhanen, Team Groteski, Mikkeli


 


Bikini Fitness – 158 cm



  1. Marjo Mattila, Team Porihalli, Pori

  2. Annina Weckman, Team Sportlife, Helsinki

  3. Pauliina Hatunen, Team Leader, Vantaa


4 .Sanna Rajala, Team Bombshell, Paimio



  1. Titi Rantanen, Team Beyond Belief, TKU

  2. Lilli Masalin, Team Fitfarm, Helsinki

  3. Anita Isomaa, Team Bombshell, Helsinki

  4. Ulla-Riitta Koskinen, Pro Elite Team, Tampere

  5. Joanna Rannisto, Team Leader, Tuusula

  6. Marianna Lönnqvist, Team Solana Fit, HKI


 


Bikini Fitness – 163 cm



  1. Maarit Koskinen, Team K&M, Kouvola

  2. Janina Vuorilahti, Team Bombshell, Salo

  3. Jelena Malone, Pro Elite Team, Tampere

  4. Gynai Alekperova, Team Bombshell, Kokkola

  5. Laura Telemäki, Pro Elite Team, Siivikkala

  6. Natalia Ojanen, Team Solana Fitness, HKI

  7. Sari Uski, Team Bombshell, Vantaa

  8. Maiju Hill-Isosalmi, Team SportLife, Ulvila

  9. Minna Nuutinen, Team Sportlife, Tampere

  10. Oona Lappalainen, JK-bodyfitness, Turku


 


Bikini Fitness – 168 cm



  1. Henriikka Klemetti, Team Fitfarm, TRE

  2. Mia Lahti, Team Sportlife, Tampere

  3. Sanna Pajunen, Team Bombshell, Helsinki

  4. Sari-Anne Mäkiniemi, Team Fitstars, Lahti

  5. Natasha Hamazenko, Team Solana Fit, HKI

  6. Nora Vuorio, Team Body Action, Helsinki

  7. Saana Valkama, Team Fitfarm, Tampere

  8. Sari Perälä, Pro Elite Team, Tampere

  9. Pauliina Pakarinen, Team Fitfarm, Helsinki

  10. Jerita Miettinen, Team Fitstars, Vantaa

  11. Minna Koivu, Team Athletic First, Klaukkala

  12. Riikka Kesseli, Team Sportlife, Kotka

  13. Sofia Järvenpää, Team Fitfarm, Seinäjoki


 


Bikini Fitness + 168 cm



  1. Katja Karhu, Team Manninen, Nummela

  2. Sanna Kaski, Team Bomshell, Jyväskylä

  3. Melina Koivula, Pro Elite Team, Nokia

  4. Inari Marttila, Team Bombshell, Järvenpää

  5. Jasmi Qvick, Team Sportlife Nutrition, TRE

  6. Essi Vasankari, Team Fitfarm, Jyväskylä

  7. Satu Ilola, Team Evolve, Helsinki

  8. Angelina Zarutskaja, Team Bullfarm, TRE

  9. Pinja Pyykkölä, Team Leader, Kerava

  10. Asta Vilenius, Team Leader, Kerava

  11. Vilma Junk, Team Gym 99, Kuopio

  12. Annaliisa Lukas-Kyllönen, TH-Valmennus, Espoo


 


Mass.fi Fitness SM


Fitness Expo, Lahden Messukeskus


9.9.2012


 


Classic Bodybuilding juniorit 16-18 v SM



  1. Topias Cunningham, Pro Trainer Team, Turku

  2. Joel Hunnakko, Team Body, Espoo

  3. Marko Mielikäinen, Team Pakkotoisto, Savonlinna


 


Body fitness juniorit 16-18 v SM



  1. Janika Kuusisto, Team Body, Tampere

  2. Linnea Juvonen, Team Body, Espoo


 


Classic Bodybuilding SM – 180 cm



  1. Janne Mäkelä The Team, Tampere

  2. Marko Niemelä, Team SportLife, Helsinki

  3. Christodoulos Christodoulou, Team Body, Vantaa

  4. Mika Utriainen, Team Fysiomotion, Ylivieska

  5. Teemu Rytkönen, Team Classic Gym, Oulu

  6. Vesa Tolvanen, Team Gym 99, Kuopio

  7. Markku Harju, Team JM Kuntosali, Haapajärvi

  8. Janne Komulainen, Team Powerhouse, Tampere

  9. Kari Palviainen, Team Body, Espoo


 


Classic Bodybuilding SM + 180 cm



  1. Utti Hietala, Team Mayor’s, Helsinki

  2. Toni Hinkkala, Team Force, Heinola

  3. Markku Tikka, Pro Trainer Team, Turku

  4. Eemeli Grönmark, Team Porin Kuntokeskus, Pori

  5. Aki Pihlajamäki, The Team, Lohja

  6. Jari Markkanen, Team PT Gym, Oulu

  7. Matti Virtanen, Team Body, Kotka

  8. Rauli Tolonen, Kuntokeskus K&M, Lahti

  9. Jukka Kuure, Team Classic Gym, Oulu

  10. Timo Savolainen, Team GB-Gym, Klaukkala

  11. Ville Kusnetsov, The Team, Tampere


CBB Overall: Utti Hietala


 


Athletic fitness SM, miehet



  1. Joona Niemi, Team Body, Tampere

  2. Pekka Tyrylahti, Team Body, Espoo

  3. Ville Viertola, Team Mayor’s, Vantaa

  4. Harrri Indus, Team Body, Helsinki

  5. Kimmo Harju, Team Realstick, Alajärvi


 


Athletic fitness SM, naiset



  1. Tuulikki Kare, Team Fitfarm, Vantaa

  2. Heidi Edelmann, Team Fitbody, Jyväskylä

  3. Heli Ahlqvist, Team Body, Kotka

  4. Riikka Pitkänen, Team Classic Gym, Oulu

  5. Elina Nykänen, The Team, Vantaa


 


Naisten fitnessfysiikka SM



  1. Maria Vitikkala, The Team, Tampere

  2. Anne Varonen, The Team, Jyväskylä

  3. Maijastiina Tammisto, Team Fitfarm, Tampere

  4. Jonna Alaspää, Team Solana Fitness, Espoo

  5. Jaana Vatanen, Team Balance, Kajaani


 


Fitness SM



  1. Eveliina Tistelgren, Kuntokeskus K&M Team, Lahti

  2. Mirka Loman, Kuntotiimi, Espoo

  3. Eveliina Pöllänen, Team Body, Helsinki

  4. Johanna Lind, Team Wrange, Vantaa

  5. Anni Järvelä, Team Body, Jyväskylä


 


Bikini fitness SM – 163 cm



  1. Maija Kivelä, Team Body, Lontoo

  2. Satu-Maarit Rantanen, Team Bullfarm, Turku

  3. Pauliina Hatunen, Team Leader, Vantaa

  4. Ulla-Riitta Koskinen, Pro Elite Team, Tampere

  5. Marianna Lönnqvist, Team Solana Fitness, Helsinki

  6. Maiju Hill-Isosalmi, Team Porin Kuntokeskus, Pori

  7. Miranda Buckley, Kuntotiimi, Helsinki

  8. Krista Lehtoranta, Team Fitfarm, Helsinki


 


Bikini fitness SM + 163 cm



  1. Anna Virmajoki, Team Bombshell, Helsinki

  2. Nina Suomi, Team Best Body, Helsinki

  3. Suvi Iso-Kuusela, Pro Elite Team, Helsinki

  4. Mia Lahti, Team SportLife, Tampere

  5. Riina Saastamoinen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  6. Nora Vuorio, Team Fitfarm, Helsinki

  7. Katja Karhu, Team Body, Nummela

  8. Natalia Hamazenko, Team Fitnesstukku, Helsinki

  9. Emma Pekkala, Team Fitfarm, Palokka

  10. Sara Sievinen, Team Body, Helsinki


Bikini Fitness Overall: Anna Virmajoki


 


Body fitness SM – 163 cm



  1. Yasemin Ourama, Team Body, Lahti

  2. Mari Päkkilä, Team Mass.fi, Oulu

  3. Tarja Vähäkuopus, The Team, Tampere

  4. Henna-Riikka Liimatainen, Kuntokeskus K&M Team, Kotka

  5. Annu Hyökyvaara, Pro Trainer Team, Hämeenlinna

  6. Iida Tuomela, Team Solana Fitness, New York

  7. Anu Ikonen, Kuntotiimi, Nummela

  8. Jessica Silfvernagel, Team Body, Vaasa

  9. Mari Järvelä, Team Fitfarm, Pietarsaari

  10. Pia Junttila, Team Classic Gym, Oulu

  11. Kaisa Niemelä, Team Body, Vilppula

  12. Katja Aho, Team Manninen Nutraceuticals, Oulu

  13. Päivi Bothas, Team Fitfarm, Helsinki

  14. Satu Kotila, The Team, Jämsä

  15. Tanja Einiö, Team Fitfarm, Helsinki

  16. Karoliina Korhonen, Team Fitfarm, Järvenpää

  17. Irina Mineeva, Team Syke, Lappeenranta


 


Body fitness SM – 168 cm



  1. Hanna Saario, Team Fitfarm, Perniö

  2. Maarit Ohtonen, Team Solana Fitness, Kajaani

  3. Katariina Tunturi, Team Sportlife, Helsinki

  4. Elina Oinonen, Team Force, Tampere

  5. Jutta Vento, Team Mass.fi, Vaasa

  6. Jonna Vuori, Team Mayor’s, Helsinki

  7. Tiina Kasvii, Team Fitnesstukku, Helsinki

  8. Johanna Jåfs, Team Wellneteus, Vaasa

  9. Heidi Liimatainen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  10. Sandra Nurminen, Team Fitfarm, Pori

  11. Jenny Albrecht, Team Fitfarm, Kangasniemi

  12. Karoliina Korpi, Team Body, Vantaa

  13. Sanna Riekki-Poikela, Team Jiipee, Rovaniemi

  14. Anne-Mari Laakso, Team Skip, Kotka


 


Body fitness SM + 168 cm



  1. Johanna Koskinen, Team Solana Fitness, Valkeala

  2. Anne Nyman, Team Tähtikunto, Helsinki

  3. Anna-Mari Puranen, Team Body, Äänekoski

  4. Mira Härkönen, Team Sportlife, Lahti

  5. Maria Kuure, Team Classic Gym Oulu

  6. Eija Laine, Team Fitbody, Turku

  7. Paula Honkonen, The Team, Jyväskylä

  8. Helena Kinnunen, Team Body, Jyväskylä

  9. Marika Kortesuo-Jälkö, Wellmax Team, Lieto

  10. Lillemor Lönnroos, Team FLO, Porvoo

  11. Iina Kuvaja, The Team, Tampere


Body Fitness Overall: Yasemin Ourama


 


Fitness Expo Lappeenrannan karsinta


Lappeenranta-sali, Lappeenranta


2.9.2012


 


Classic Bodybuilding – 180 cm



  1. Vesa Tolvanen, Team Gym 99, Kuopio

  2. Janne Komulainen, Team Powerhouse, Tampere

  3. Kari Palviainen, Team Body, Espoo

  4. Jyri Heiskanen, Team Body, Helsinki


 


 


Classic Bodybuilding + 180 cm



  1. Matti Virtanen, Team Body, Kotka

  2. Ville Kusnetsov, The Team, Tampere


 


Body fitness – 163 cm



  1. Henna-Riikka Liimatainen, Kuntokeskus K&M Team, Kotka

  2. Anu Ikonen, Kuntotiimi, Nummela

  3. Iida Tuomela, Team Solana Fitness, New York

  4. Annu Hyökyvaara, Pro Trainer Team, Hämeenlinna

  5. Satu Kotila, The Team, Jämsä

  6. Karoliina Korhonen, Team Fitfarm, Järvenpää

  7. Maarit Ruhanen, Team Body, Mikkeli

  8. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Bullfarm, Jyväskylä

  9. Mari Kankkunen, Team Syke, Lappeenranta


 


Body fitness – 168 cm



  1. Elina Oinonen, The Team, Tampere

  2. Sandra Nurminen, Team Fitfarm, Pori

  3. Heidi Liimatainen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  4. Anne-Mari Laakso, Team Skip, Kotka

  5. Jenny Albrecht, Team Fitfarm, Kangasniemi

  6. Maria Yli-Luukas, Team Body, Nummela

  7. Henna Kosunen, Team FitBody, Helsinki

  8. Satu Laine, Team Fitfarm, Tampere

  9. Johanna Kraft, Team Gym99, Kuopio


 


Body fitness + 168 cm



  1. Anne Nyman, Team Tähtikunto, Helsinki

  2. Eija Laine, Team Fitbody, Turku

  3. Mira Härkönen, Team Sportlife, Lahti

  4. Helena Kinnunen, Team Body, Jyväskylä

  5. Paula Honkonen, The Team, Jyväskylä

  6. Iina Kuvaja, The Team, Tampere


 


Fitness Expo Jyväskylän karsinta


Jyväskylän Paviljonki


1.9.2012


 


Fitness



  1. Eveliina Tistelgren, Kuntokeskus K&M Team, Lahti

  2. Eveliina Pöllänen, Team Body, Helsinki

  3. Anni Järvelä, Team Body, Jyväskylä

  4. Johanna Lind, Team Wrange, Vantaa


 


Naisten fitnessfysiikka



  1. Maria Vitikkala, The Team, Tampere

  2. Anne Varonen, The Team, Jyväskylä

  3. Jonna Alaspää, Team Solana Fitness, Espoo

  4. Maijastiina Tammisto, Team Fitfarm, Tampere

  5. Jaana Vatanen, Team Balance, Kajaani


 


Bikini fitness – 163 cm



  1. Pauliina Hatunen, Team Leader, Vantaa

  2. Satu-Maarit Rantanen, Team Bullfarm, Turku

  3. Jasmin Ollikainen, Team Fitnesstukku, Helsinki

  4. Maiju Hill-Isosalmi, Team Porin Kuntokeskus, Pori

  5. Miranda Buckley, Kuntotiimi, Helsinki

  6. Krista Lehtoranta, Team Fitfarm, Helsinki


 


Bikini fitness + 163 cm



  1. Riina Saastamoinen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  2. Nina Suomi, Team Best Body, Helsinki

  3. Mia Lahti, Team SportLife, Tampere

  4. Emma Pekkala, Team Fitfarm, Palokka

  5. Natalia Hamazenko, Team Fitnesstukku, Helsinki

  6. Sara Sievinen, Team Body, Helsinki

  7. Maria Ranta, Team Sportlife, Espoo

  8. Niina Lähde, Team Solana Fitness, Lahti


 


Body fitness tulokkaat – 163 cm



  1. Henna-Riikka Liimatainen, Kuntokeskus K&M Team, Kotka

  2. Iida Tuomela, Team Solana Fitness, New York

  3. Annu Hyökyvaara, Pro Trainer Team, Hämeenlinna

  4. Karoliina Korhonen, Team Fitfarm, Järvenpää

  5. Maarit Ruhanen, Team Body, Mikkeli

  6. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Bullfarm, Jyväskylä

  7. Johanna Elehvä, Team Classic Gym, Oulu

  8. Minna West, Team Bullfarm, Tampere


 


Body fitness tulokkaat – 168 cm



  1. Elina Oinonen, The Team, Tampere

  2. Heidi Liimatainen, Team Fitfarm, Jyväskylä

  3. Sandra Nurminen, Team Fitfarm, Pori

  4. Jenny Albrecht, Team Fitfarm, Kangasniemi

  5. Henna Kosunen, Team FitBody, Helsinki

  6. Satu Laine, Team Fitfarm, Tampere

  7. Johanna Kraft, Team Gym99, Kuopio

  8. Anniina Koivisto, Team Balance, Kajaani


 


Body fitness tulokkaat + 168 cm



  1. Anne Nyman, Team Tähtikunto, Helsinki

  2. Mira Härkönen, Team Sportlife, Lahti

  3. Helena Kinnunen, Team Body, Jyväskylä

  4. Paula Honkonen, The Team, Jyväskylä

  5. Noora Vainio, Pro Trainer Team, Merimasku

  6. Iina Kuvaja, The Team, Tampere

  7. Kirsi-Maria Jäppinen, Team Fitfarm, Jyväskylä


8.Virpi Oksanen, Team Fitfarm, Tampere



  1. Elina Kärkkäinen, Team Fitbody, Oulu


 


Body fitness – 163 cm



  1. Mari Järvelä, Team Fitfarm, Pietarsaari

  2. Jessica Silfvernagel, Team Body, Vaasa

  3. Katja Aho, Team Manninen Nutraceuticals, Oulu

  4. Päivi Bothas, Team Fitfarm, Helsinki

  5. Kaisa Niemelä, Team Body, Vilppula

  6. Tanja Einiö, Team Fitfarm, Helsinki

  7. Satu Kotila, The Team, Jämsä

  8. Anu Savolainen, Team Skip, Helsinki


 


Body fitness – 168 cm



  1. Jutta Vento, Team Mass.fi, Vaasa

  2. Tiina Kasvi, Team Fitnesstukku, Helsinki

  3. Jonna Vuori, Team Mayor’s, Helsinki

  4. Karoliina Korpi, Team Body, Vantaa

  5. Johanna Jåfs, Team Wellneteus, Vaasa

  6. Sanna Riekki-Poikela, Team Jiipee, Rovaniemi

  7. Sanna Tossavainen, SB Team, Kuopio

  8. Heidi Kuonanoja, Team Classic Gym, Pyhäsalmi


 


Body fitness + 168 cm



  1. Johanna Koskinen, Team Solana Fitness, Valkeala

  2. Anna-Mari Puranen, Team Body, Äänekoski

  3. Eija Laine, Team Fitbody, Turku

  4. Lillemor Lönnroos, Team FLO, Porvoo

  5. Marika Kortesuo-Jälkö, Wellmax Team, Lieto


 


Classic bodybuilding tulokkaat



  1. Matti Virtanen, Team Body, Kotka

  2. Vesa Tolvanen, Team Gym 99, Kuopio

  3. Joonas Leppänen, Team Fitfarm, Nokia

  4. Kari Palviainen, Team Body, Espoo

  5. Janne Siltamäki, The Team, Tampere

  6. Jyri Heiskanen, Team Body, Helsinki

  7. Ville Kusnetsov, The Team, Tampere


 


Classic Bodybuilding – 180 cm



  1. Janne Mäkelä The Team, Tampere

  2. Marko Niemelä, Team SportLife, Helsinki

  3. Mika Utriainen, Team Fysiomotion, Ylivieska

  4. Teemu Rytkönen, Team Classic Gym, Oulu

  5. Markku Harju, Team JM Kuntosali, Haapajärvi

  6. Sami Lehtonen, Team Body, Jyväskylä

  7. Janne Komulainen, Team Powerhouse, Tampere


 


Classic Bodybuilding + 180 cm



  1. Markku Tikka, Pro Trainer Team, Turku

  2. Eemeli Grönmark, Team Porin Kuntokeskus, Pori

  3. Jari Markkanen, Team PT Gym, Oulu

  4. Rauli Tolonen, Kuntokeskus K&M, Lahti

  5. Timo Savolainen, Team GB-Gym, Klaukkala


 


Tehoravinne.fi Fitness Classic


Turun konserttitalolla, Turku


14.4.2012


 


Classic bodybuilding naiset



  1. Minna Vento, Team Mass.fi, Vantaa


 


Fitness



  1. Maikku Hiljanen, Pro Elite Team, Tampere

  2. Mirka Loman, Kuntotiimi, Espoo

  3. Hanna Korhonen, Team FitBody, Oulu


 


Body Fitness nuoret



  1. Elin Hassel, Team Fitfarm, Vaasa


 


Body Fitness masters (+35 v)



  1. Tuulikki Kare, Team Fitfarm, Vantaa


2 .Heli Hampinen, Team Fitfarm, Vantaa



  1. Elina Nykänen, The Team, Vantaa


 


Body fitness tulokkaat – 163 cm



  1. Sanna Ketonen, Team Jiipee, Oulu

  2. Anu Ikonen Kuntotiimi, Nummela

  3. Tiia Willman, Team Mayor’s, Helsinki

  4. Tiina Kettunen, Team FitBody, Kajaani

  5. Inga Eriksson, Team Fitfarm, Oulu

  6. Sanna Tikkanen, Team BODY, Helsinki

  7. Tiina Kulmala, Team Sportlife, Vantaa

  8. Marjo Korpisalo, Team Fitfarm, Iisalmi


 


Body fitness tulokkaat + 163 cm



  1. Hanna Savolainen, Team Manninen Nutraceuticals, Oulu

  2. Anne Alarousu, Team Solana Fitness, Helsinki

  3. Maria Härkönen, Pro Trainer Team, Salo

  4. Hanna Kuukkanen, Team Fitfarm, Pirkkala

  5. Annina Kiukkonen, Team Fitfarm, Espoo

  6. Auni Laine, Team Solana Fitness, Hyvinkää

  7. Maarit Suomenkorpi, Team Tähtikunto, Muurla

  8. Hanna-Reetta Rahko, Team Jiipee, Rovaniemi

  9. Jenni Mäkelä, Porin Kuntokeskus Team, Helsinki

  10. Katja Hämeenniemi, Team HYKE, Hyvinkää

  11. Anna Välimäki, Team Fitfarm, Tampere


 


Bikini fitness



  1. Anna Virmajoki, Team Bombshell, Helsinki

  2. Suvi Iso-Kuusela, Pro Elite Team, Helsinki

  3. Katja Karhu, Team BODY, Vihti

  4. Maija Kivelä, Team Bombshell, Lontoo

  5. Marjo Mattila, Team Porin Kuntokeskus, Pori

  6. Ulla-Riitta Koskinen, Pro Elite Team, Tampere

  7. Minna Ahmonsaari, Team Fitfarm, Jyväskylä

  8. Marianne Lönnqvist, Team Solana Fitness, Helsinki

  9. Katri Viirret, Team Pakkotoisto, Helsinki


 


Body fitness yleinen sarja – 163 cm



  1. Mari Päkkilä, Team FitBody, Oulu

  2. Marika Lähde, Team Solana Fitness, Lahti

  3. Maria Juvas, Wellmax Team, Helsinki

  4. Sara Adolfsen, Team Manninen Nutraceuticals, Loviisa

  5. Pia Junttila, Team Classic Gym, Oulu

  6. Irina Mineeva, Team Syke, Lappeenranta

  7. Terhi Kivistö, Team Jiipee, Rovaniemi

  8. Tiina Pekkala, Team FitBody, Ruukki


 


Body fitness yleinen sarja + 163 cm



  1. Maarit Ohtonen, Team Solana Fitness, Kajaani

  2. Katariina Tunturi, Team Sportlife, Helsinki

  3. Maria Kuure, Team Classic Gym, Oulu

  4. Noora Kuusivuori, Pro Elite Team, Lone Tree, Colorado, USA

  5. Kaisa Toikko, Team Fitfarm, Jyväskylä

  6. Eija Laine, Team FitBody, Turku


 


Classic bodybuilding miesjuniorit



  1. Jeve Ojala, Team Tzemppi, Kauttua

  2. Martti Loponen, Wellmax Team, Turku

  3. Jaani Inkinen, Wellmax Team, Turku

  4. Anssi Pylvänen, Team BODY, Vaajakoski

  5. Toni Vartiainen, Team Manninen Nutraceuticals, Vantaa

  6. Mikko Huovinen, Team Body, Varkaus

  7. Atte Antikainen, Team HH-Gym, Tampere


 


Classic bodybuilding tulokkaat



  1. Toni Kivinen, Team Jiipee, Helsinki

  2. Jian Shafie, Team BODY, Marienhamn

  3. Teemu Kauppinen, Team BODY, Vantaa

  4. Juuso Jokinen, Team BODY, Uusikaupunki

  5. Timo Mäki, The Team Tampere

  6. Pertti Kuoppamäki, Team Classic Gym, Ähtäri

  7. Jukka Käkelä, Team BODY, Vantaa


 


Classic Bodybuilding, masters



  1. Voitto Suosaari, Team Force, Jämsä

  2. Juho Passila, Team Classic Gym, Hämeenlinna

  3. Rauli Tolonen, Kuntokeskus K&M, Lahti

  4. Jan Sundell, Wellmax Team Turku

  5. Harri Indus, Team Body, Helsinki

  6. Lauri Lassila, Team Classic Gym, Jäli

  7. Janne Piipponen, Team Body, Joensuu


 


Classic Bodybuilding miehet – 180 cm



  1. Peter Wilenius, Team Mayor’s, Helsinki

  2. Matias Kari, Team BODY, Tammela

  3. Jari Sorsa, Pro Elite Team, Lahti

  4. Jussi Saarteinen, Classic Gym, Tampere


 


Classic Bodybuilding miehet + 180 cm



  1. Jussi Rintamäki, Team Mansen Body Club, Tampere

  2. Jukka Kuure, Team Classic Gym, Kempele

  3. Toni Vuorela, The Team, Seinäjoki

  4. Erkki Katre, Wellmax Team, Turku


 


Mass Nutrition Fitness SM 2011


Fitness Expo, Finlandia-talo, Helsinki


9.10.2011


 


Classic Bodybuilding – 180 cm



  1. Tuomas Kuronen, Wellmax Team Kaarina

  2. Juho Passila, Team Classic Gym, Hämeenlinna

  3. Christos Christodoulou, Team Body, Vantaa

  4. Severi Vesterinen, Team Body, Jyväskylä

  5. Rami Nurme, Team Body, Rauma

  6. Teemu Johansson, Team Power Club, Loviisa

  7. Petja Mustonen, Team Mayor’s, Helsinki

  8. Anssi Tanskala, Wellmax Team, Turku

  9. Tuomas Uimonen, Team Fitfarm, Riihikoski


 


Classic Bodybuilding + 180 cm



  1. Antti Filatoff, Team Fitfarm, Tampere

  2. Utti Hietala, Team Mayor’s, Helsinki

  3. Jani Sukeva, Team Porin Kuntokeskus, Pori

  4. Antti Koivusalo, Team Porin Kuntokeskus, Pori

  5. Aki Pihlajamäki, The Team, Lohja

  6. Jonne Myllyniemi, Team GB Gym, Helsinki


CBB Overall: Antti Filatoff


 


Classic Bodybuilding, naiset



  1. Hanna-Mari Kärkkäinen, Team Body, Jyskä

  2. Emmi Suppanen, Team Body, Lappeenranta


 


Bikini



  1. Anna Virmajoki, Team Bombshell, Helsinki

  2. Suvi Iso-Kuusela, Pro Elite Team, Helsinki

  3. Kati Raatikainen, The Team, Nokia

  4. Nora Vuorio, Team Fitfarm, Helsinki

  5. Marianne Lönnqvist, Team Body, Helsinki

  6. Heidi Edelmann, Team Body, Palokka


 


Fitness



  1. Mirka Loman, Kuntotiimi, Espoo

  2. Maria Lokkila, Team Fitbody, Rovaniemi

  3. Johanna Lind, Team Wrange, Vantaa

  4. Petra Rautakallio, Team Gym 99, Kuopio

  5. Maiju Aalto, Team Body, Hyvinkää


 


Body fitness – 163 cm



  1. Kati Alander, Dream Team, Oulu

  2. Mari Päkkilä, Team BODY, Oulu

  3. Tiina Vaskelainen, Team Force, Heinola

  4. Yasemin Ourama, The Team, Lahti

  5. Tarja Vähäkuopus, The Team, Tampere

  6. Terhi Partanen, The Team, Helsinki

  7. Ulla Mustonen, Team Body, Helsinki

  8. Sara Adolfsen, Team Powerclub, Loviisa

  9. Katja Aho, Team Classic Gym, Oulu

  10. Kirsi Rantanen, Team Pakkotoisto, Helsinki


 


Body Fitness + 163 cm



  1. Jutta Gustafsberg, Team Fitfarm, Pirkkala

  2. Carita Riiheläinen, Team Fitfarm, Sipoo

  3. Hanna Saario, Team Fitfarm, Perniö

  4. Aino-Maija Laurila, Team Bodytonic, Porvoo

  5. Johanna Koskinen, Team Leader, Valkeala

  6. Satu Kalmi, Team Fitfarm, Tampere

  7. Kaisa Toikko, Team Fitfarm, Tampere

  8. Annika Kivelä, The Team, Pinsiö

  9. Maria Virkkunen, Team Fittari, Joensuu

  10. Minna Ahmonsaari, Team Fitfarm, Jyväskylä


Body Fitness overall: Kati Alander


 


Lappeenranta Body & Fitness


Lappeenranta-sali, Lappeenranta


24.9.2011


 


Fitness



  1. Maria Lokkila, Team Fitbody, Rovaniemi

  2. Mirka Loman, Kuntotiimi, Espoo

  3. Petra Rautakallio, Team Gym 99, Kuopio

  4. Johanna Lind, Team Wrange, Vantaa

  5. Maiju Aalto, Team Body, Hyvinkää


 


Bikini



  1. Anna Virmajoki, Team Bombshell, Helsinki

  2. Suvi Iso-Kuusela, Pro Elite Team, Helsinki

  3. Kati Raatikainen, The Team, Nokia

  4. Nora Vuorio, Team Fitfarm, Helsinki

  5. Marianne Lönnqvist, Team Body, Helsinki

  6. Heidi Edelmann, Team Body, Palokka


 


Body fitness SM-karsinta – 163 cm



  1. Kati Alander, Dream Team, Oulu

  2. Tiina Vaskelainen, Team Force, Heinola

  3. Mari Päkkilä, Team Body, Oulu

  4. Tarja Vähäkuopus, The Team, Tampere

  5. Sara Adolfsen, Team Powerclub, Loviisa

  6. Kirsi Rantanen, Team Pakkotoisto, Helsinki

  7. Anu Ryynänen, Team Body, Helsinki


 


Body fitness SM-karsinta + 163 cm



  1. Jutta Gustafsberg, Team Fitfarm, Pirkkala

  2. Johanna Koskinen, Team Leader, Valkeala

  3. Hanna Saario, Team Fitfarm, Perniö

  4. Minna Ahmonsaari, Team Fitfarm, Jyväskylä

  5. Marjut Jyräsalo, Team Fitfarm, Turku

  6. Emmi Suppanen, Team Body, Lappeenranta


 


Classic Bodybuilding SM-karsinta – 180 cm



  1. Tuomas Kuronen, Wellmax Team, Kaarina

  2. Christos Christodoulou, Team Body, Vantaa

  3. Petja Mustonen, Team Mayor’s, Helsinki

  4. Tuomas Uimonen, Team Fitfarm, Riihikoski

  5. Lassi Ylönen, Team Body, Lahti


 


Classic Bodybuilding SM-karsinta + 180 cm



  1. Utti Hietala, Team Mayor’s, Helsinki

  2. Antti Filatoff, Team Fitfarm, Tampere

  3. Jonne Myllyniemi, Team GB Gym, Helsinki

  4. Lasse Pelkonen, Team Body, Kerava


 


Oulu Body & Fitness


Madetojan Sali, Oulu


17.9.2011


 


Body fitness SM-karsinta – 163 cm



  1. Tarja Vähäkuopus, The Team, Tampere

  2. Maria Lokkila, Team Fitbody, Rovaniemi

  3. Katja Aho, Team Classic Gym, Oulu

  4. Sara Adolfsen, Team Powerclub, Loviisa

  5. Susanna Karppinen, Team Classic Gym, Oulu

  6. Lena Girs, Team Body, Turku


 


Body fitness SM-karsinta + 163 cm



  1. Johanna Koskinen, Team Leader, Valkeala

  2. Annika Kivelä, The Team, Pinsiö

  3. Kaisa Toikko, Team Fitfarm, Tampere

  4. Hanna Saario, Team Fitfarm, Perniö

  5. Minna Ahmonsaari, Team Fitfarm, Jyväskylä


 


Classic Bodybuilding SM-karsinta – 180 cm



  1. Teemu Johansson, Team Power Club, Loviisa

  2. Anssi Tanskala, Wellmax Team, Turku


 


Classic Bodybuilding SM-karsinta + 180 cm



  1. Jani Sukeva, Team Porin Kuntokeskus, Pori

  2. Antti Koivusalo, Team Porin Kuntokeskus, Pori

  3. Aki Pihlajamäki, The Team, Lohja

  4. Joonas Kola, Team Body, Vantaa


 


Miesten kehonrakennus, noviisit



  1. Mikko Ovaskainen, Team Energy, Joensuu

  2. Juha Ketola, Team Tähtikunto, Helsinki

  3. Ilkka Juvela, Team Classic Gym, Tampere

  4. Timo Alatalo, Team NLK Gym, Nivala

  5. Mikko Marttinen, Team Pakkotoisto, Kouvola

  6. Mikko Korpeinen, Team Bullfarm, Ylöjärvi

  7. Sami Parkkinen, Wellmax Team, Kaarina

  8. Joona Kaattari, Team Body, Pori


 


Jyväskylä Body & Fitness


Paviljongin auditorio, Jyväskylä


10.9.2011


 


Body fitness tulokkaat – 163 cm



  1. Anu Ryynänen, Team Body, Helsinki

  2. Anne Autio, Team Body, Mikkeli


 


Body fitness tulokkaat + 163 cm



  1. Johanna Koskinen, Team Leader, Valkeala

  2. Marjut Jyräsalo, Team Fitfarm, Turku

  3. Kaisa Toikko, Team Fitfarm, Tampere

  4. Annika Kivelä, The Team, Pinsiö

  5. Heidi Kuonaoja, Team Fitfarm, Pyhäsalmi

  6. Erika Mäntyharju, Team Mansen Body Club, Lempäälä

  7. Helena Huikkala, Team Leader, Kauvatsa


 


Body fitness SM-karsinta – 163 cm



  1. Yasemin Ourama, The Team, Lahti

  2. Terhi Partanen, The Team, Helsinki

  3. Ulla Mustonen, Team Body, Helsinki

  4. Sara Adolfsen, Team Powerclub, Loviisa

  5. Karita Snellman, Team Body, Tampere

  6. Lena Girs, Team Body, Turku


 


Body fitness SM-karsinta + 163 cm



  1. Carita Riiheläinen, Team Fitfarm, Sipoo

  2. Satu Kalmi, Team Fitfarm, Tampere

  3. Maria Virkkunen, Team Fittari, Joensuu

  4. Hanna Saario, Team Fitfarm, Perniö

  5. Minna Ahmonsaari, Team Fitfarm, Jyväskylä

  6. Mia Malmi, Wellmax Team, Turku


 


Classic Bodybuilding, naiset



  1. Hanna-Mari Kärkkäinen, Team Body, Jyskä

  2. Emmi Suppanen, Lappeenranta


 


Classic Bodybuilding tulokkaat – 180 cm



  1. Sami Pätäri, Wellmax Team, Luumäki

  2. Esa Akkanen, Team Fitfarm, Kangasala

  3. Anssi Tanskala, Wellmax Team, Turku

  4. Hannu Heltimoinen, Team Body, Lappeenranta


 


Classic Bodybuilding tulokkaat + 180 cm



  1. Jani Sukeva, Team Porin Kuntokeskus, Pori

  2. Aki Pihlajamäki, The Team, Lohja

  3. Antti Koivusalo, Team Porin Kuntokeskus, Pori

  4. Jonne Myllyniemi, Team GB Gym, Helsinki

  5. Joonas Kola, Team Body, Vantaa

  6. Pasi Rantanen, Team GB Gym, Helsinki

  7. Jari Kuusela, Team Maxpower, Pori


 


Classic Bodybuilding SM-karsinta – 180 cm



  1. Juho Passila, Team Classic Gym Hämeenlinna

  2. Severi Vesterinen, Team Body, Jyväskylä

  3. Rami Nurme, Team Body, Rauma

  4. Teemu Johansson, Team Power Club, Loviisa

  5. Juha Salonen, Team Karboni, Jämsä


 


Fitness Classic 2011


Kulttuuritalo, Helsinki


23.4.2011


 


Fitness



  1. Tiina Kasvi, Team Fitnesstukku, Helsinki

  2. Mirka Loman, Kuntotiimi, Espoo

  3. Anu Kosonen, Team HYKE, Jokela


 


Body fitness nuorten SM



  1. Iida Tuomela, Team Body, Rovaniemi

  2. Emilia Martimo, Team Fitbody, Kemi


 


Body fitness tulokkaat – 163 cm



  1. Annakaisa Toveri, Pro Elite Team, Nokia

  2. Mari Järvelä, Team Fitfarm, Pietarsaari

  3. Karita Snellman, Team Body, Tampere

  4. Sabrina Rivera, Team Body, Helsinki

  5. Senja Siira, Bullfarm Team, Jyväskylä


 


Body fitness tulokkaat + 163 cm



  1. Hanna Saario, Team Fitfarm, Perniö

  2. Karoliina Korpi, Team Body, Vantaa

  3. Annukka Rautiainen, Wellmax Team, Hml

  4. Merita Riitala, Team Body, Uusikaupunki

  5. Henna Huhtakangas, Team Fitfarm, Ylivieska

  6. Mirja Heinonen, Team Tähtikunto, Helsinki

  7. Anna Poutiainen, Team Fitfarm, Tampere

  8. Sanna Tossavainen, SB Team, Kuopio

  9. Sanna Koponen, Team Body, Pieksämäki


 


Body fitness – 163 cm



  1. Heidi Sorsa, Pro Elite Team, Lahti

  2. Marie Silmäri, Team Powerclub, Loviisa

  3. Tiina Vaskelainen, Team Force, Heinola

  4. Laura Kakkonen, Team Body, Jyväskylä

  5. Virpi Pallari, Team Fitbody, Rovaniemi

  6. Elina Nykänen, Team Body, Vantaa


 


Body fitness + 163 cm



  1. Anna-Mari Puranen, Team Body, Äänekoski

  2. Satu Heinonen, Team Sportlife, Tampere

  3. Aino-Maija Laurila, Team FLO, Porvoo

  4. Tuulikki Kare, Team Fitfarm, Vantaa

  5. Pia Teissala, Team Fitfarm, Espoo

  6. Tia Ruhanen, Team Body, Mikkeli

  7. Taija Nurmi, Team Fitfarm, Vantaa

  8. Heidi Edelmann, Team Fitbody, Jyväskylä

  9. Sanna Riekki-Poikela, Team Jiipee,Rovaniemi


 


Classic bodybuilding, naiset



  1. Anna Karrila, Team Tähtikunto, Turku

  2. Heidi Högel, Wellmax Team, Turku


 


Classic bodybuilding nuorten SM



  1. Toni Kaipainen, Team Pakkotoisto, Mikkeli

  2. Tomi Luhtanen, Kuntokeskus K&MTeam,Lahti

  3. Mikko Männistö, Team Tzemppi, Eura

  4. Jeve Ojala, Team Tzemppi, Eura

  5. Heikki Sarin, Team Tzemppi, Kauttua

  6. Okko Hakola, Team Jacked, Helsinki

  7. Anssi Pylvänen, Team Body, Vaajakoski


 


Classic bodybuilding tulokkaat



  1. Sami Henriksson, Team Body, Espoo

  2. Jan Sundell, Team Wellmax, Turku

  3. Jussi Saarteinen, Team Classic Gym, Tre

  4. Matias Mantela, Team Fitfarm, Purmojärvi

  5. Petteri Liettyä, Keljon Viesti, Jyväskylä

  6. Dragan Kohut, Team Body, Maarienhamina

  7. Panu Kotilainen, Team Pakkotoisto, Salo


 


Classic bodybuilding



  1. Jarkko Mihailov, Team Wrange, Vantaa

  2. Samu Sinisalo, Team Body, Forssa

  3. Voitto Suosaari, Team Force, Jämsä

  4. Christos Christodoulou, Team Body, Vantaa

  5. Janne Pyymäki, HardPowerTeam-95, Varkaus

  6. Janne Piipponen, Team Body, Joensuu


 


Body Fitness & Classic Bodybuilding SM


Jyväskylän Paviljonki, Elämysmessut, Jyväskylä


2.4.2011


Body fitness masters



  1. Marie Silmäri, Team Powerclub, Loviisa 3 3 6

  2. Carita Rönn, Team FitBody, Vaasa 9 9 18

  3. Laura Kakkonen, Team Body, Jyväskylä 10 10 20

  4. Satu Heinonen, Team Sportlife, Tampere 12 10 22

  5. Heidi Edelmann, Team Fitbody, Jyväskylä 12 13 25

  6. Tuulikki Kare, Team Fitfarm, Vantaa 19 17 36

  7. Aino-Maija Laurila, Team FLO, Porvoo 19 – 19

  8. Pia Teissala, Team Fitfarm, Espoo 22 – 22

  9. Sanna Riekki-Poikela, Team Jiipee, Rovaniemi 26 – 26

  10. Birgit Huhtinen, Team Body, Helsinki 29 – 29


 


Classic bodybuilding masters



  1. Voitto Suosaari, Team Force, Jämsä 3 3 3 9

  2. Marko Penttinen, Team Mayor’s, Helsinki 6 6 6 18

  3. Harri Indus, Team Body, Helsinki 9 9 9 27

  4. Janne Piipponen, Team Body, Joensuu 12 12 12 36


 


Body Fitness & Fitness SM


Fitness Expo


Finlandia-talo 10.10.2010


 


CLASSIC BODYBUILDING NAISET



  1. Minna Vento, Hardcore Team, Vantaa

  2. Jonna Alaspää, Hardcore Team, Espoo

  3. Iina-Lydia Pihlainen, Team SportLife, Helsinki

  4. Emma Reunanen, Wellmax Team, Helsinki

  5. Maarit Peräsuo, Wellmax Team, Kuopio

  6. Jonna Musakka, BG Team, Kotka


 


CLASSIC BODYBUILDING – 175 cm



  1. Tuukka Heikkinen, Team Fittari, Joensuu

  2. Matias Kari, Hardcore Team, Tammela

  3. Antti Savolainen, Hardcore Team, Vantaa

  4. Antti Rossi, Team Gym 99, Kuopio

  5. Janne Mäkelä, Team Classic Gym, Kangasala

  6. Juho Passila, Team Classic Gym, HML

  7. Pasi Viljanen, Team Body, Lahti

  8. Mikko Korpeinen, BG Team, Ylöjärvi

  9. Jukka Räsänen, BG Team, Tampere

  10. Vesa Hasu, Team Leader, Kerava

  11. Janne Piipponen, Team Body, Joensuu


 


CLASSIC BODYBUILDING – 180 cm



  1. Tuomas Kuronen, Wellmax Team, Kaarina

  2. Tero Willström, Team Body, Loviisa

  3. Voitto Suosaari, Team Force, Jämsä

  4. Rami Suontausta, Wellmax Team, Huittinen

  5. Jose Loikkanen, Hard Power Team-95, Varkaus

  6. Kalle Jansson, Team Body, Helsinki


 


CLASSIC BODYBUILDING + 180 cm



  1. Toni Hinkkala, Team Force, Heinola

  2. Antti Filatoff, BG Team, Tampere

  3. Jussi Rintamäki, T. Mansen Body Club, Tre

  4. Juha Huhtala, Team SportLife, Kouvola

  5. Jussi Rantakari, T. Mansen Body Club, Tre

  6. Jukka Kuure, Team Classic Gym, Oulu

  7. Matti Hallamaa, Hardcore Team, Helsinki

  8. Jani Levo, Team Kuntokeskus, Pori

  9. Ilkka Repo, Team Hyke, Hyvinkää


Overall: Toni Hinkkala


 


FITNESS



  1. Nora Yrjölä, Team UFS, Helsinki

  2. Petra Rautakallio, Team Gym 99, Kuopio

  3. Anni Järvelä, Team Body, Jyväskylä

  4. Reeta Miettinen, Team Body, Espoo

  5. Riikka Pitkänen, Team Body, Tampere

  6. Tiina Pekkala, Team Fitbody, Ruukki

  7. Suvi Tulonen, Hardcore Team, Helsinki


 


BODY FITNESS ALLE 163 CM



  1. Laura Tolonen, Team Body Art, Lahti

  2. Kati Alander, Dream Team, Oulu

  3. Kati Raatikainen, T. Mansen Body Club, Nokia

  4. Maria Juvas, Wellmax Team, Helsinki

  5. Janika Raina, Team Classic Gym, Tampere

  6. Terhi Kivistö, Team Jiipee, Rovaniemi

  7. Mia Ahinko, Team Pro Fitness, Jyväskylä

  8. Pia Junttila, Team Jiipee, Oulu

  9. Marika Lähde, Team Body, Lahti

  10. Martiina Pajunen, Team Body, Viiala

  11. Carita Rönn, Team Fitbody, Vaasa

  12. Sara Adolfsen, Team Powerclub, Loviisa

  13. Irina Mineeva, Syke Team, Lappeenranta

  14. Iida Vähäkangas, Team KG ry., Kempele

  15. Emilia Naatula, Hardcore Team, Espoo


 


BODY FITNESS YLI 163 CM



  1. Tuija Sinikunnas, Team Pro-Am, Oulu

  2. Maarit Ohtonen, Team Balance, Kajaani

  3. Niina Mielonen, Team SportLife, Ylöjärvi

  4. Annemari Lyytinen, Team Classic Gym, Oulu

  5. Anne-Mari Laakso, Team Powerclub, Valko

  6. Hanna Aalto, Team Body, Tampere

  7. Sinikka Seppänen, Team Fitbody, Oulu

  8. Henna Simberg, Team Porin Pyrintö, Pori

  9. Susanna Lundqvist, Team Fitbody, Kemi

  10. Minna Ahmonsaari, BG Team, Jyväskylä

  11. Pia Rapo, Team SDM ry, Kuopio

  12. Katja Johansson, Wellmax Team, Piikkiö

  13. Eija Siltala, Team Fitbody, Turku

  14. Sanna Ketomäki, Team Palokan Kuntokeskus

  15. Marika Kortesuo-Jälkö, Wellmax Team, Lieto


 


Lappeenranta Body & Fitness


Lappeenranta-sali, Lappeenranta



  1. syykuuta 2010


 


BODY FITNESS juniorit



  1. Janika Raina, Team Classic Gym, Tampere

  2. Iiris Kivioja, Team SportLife, Espoo


 


BODY FITNESS – 163 cm



  1. Laura Tolonen, Team Body Art, Lahti

  2. Janika Raina, Team Classic Gym, Tampere

  3. Maria Juvas, Wellmax Team, Kirjala

  4. Outi Sarkkinen, Team Body, Mikkeli

  5. Irina Mineeva, Syke Team, Lappeenranta

  6. Emilia Naatula, Hardcore Team, Espoo

  7. Iiris Kivioja, Team SportLife, Espoo


 


BODY FITNESS + 163 cm



  1. Jonna Vuori, Hardcore Team, Helsinki

  2. Minna Ahmonsaari, BG Team, Jyväskylä

  3. Katja Johansson, Team Wellmax, Piikkiö

  4. Pia Rapo, Team SDM ry, Kuopio

  5. Heli Ahlqvist, Team Body, Kotka

  6. Eija Siltala, Team Fitbody, Turku

  7. Laressa van Emden, Team Powerclub, Lahti

  8. Mari Salminen, Team Classic Gym, Tampere

  9. Heidi Edelmann, Team Palokan Kuntokeskus, Palokka

  10. Jesmiina Loikkanen, Team SDM ry, Kuopio

  11. Kristiina Muilu, Team Body, Vantaa


 


CLASSIC BODYBUILDING naiset



  1. Minna Vento, Hardcore Team, Vantaa

  2. Maarit Peräsuo, Wellmax Team, Kuopio

  3. Emma Reunanen, Team Wellmax, Helsinki


 


CLASSIC BODYBUILDING nuoret



  1. Martti Loponen, Wellmax Team, Raisio

  2. Robert Krogars, Team Powerclub, Koskenkylä


 


CLASSIC BODYBUILDING – 175 cm



  1. Matias Kari, Hardcore Team, Tammela


2.Antti Savolainen, Hardcore Team, Vantaa



  1. Mikko Korpeinen, BG Team, Ylöjärvi


 


CLASSIC BODYBUILDING – 180 cm



  1. Tero Willström, Team Body, Loviisa

  2. Rami Suontausta, Team Wellmax, Huittinen


 


CLASSIC BODYBUILDING + 180 cm



  1. Toni Hinkkala, Team Force, Heinola

  2. Antti Filatoff, BG Team, Tampere

  3. Juha Huhtala, Team SportLife, Kouvola

  4. Jukka Kuure, Team Classic Gym, Oulu

  5. Jussi Rintamäki, Team Mansen Body Club, Tre

  6. Ilkka Repo, Team Hyke, Hyvinkää

  7. Peter Kärppä, Hardcore Team, Espoo


 


Oulu Body & Fitness


Madetojan Sali, Oulu



  1. syykuuta 2010


 


Body fitness tulokkaat – 163 cm



  1. Janika Raina, Team Classic Gym, Tampere

  2. Iida Vähäkangas, Team KG ry., Kempele

  3. Tiina Pekkala, Team Fitbody, Ruukki

  4. Sara Adolfsen, Team Powerclub, Loviisa

  5. Carita Rönn, Team Fitbody, Vaasa

  6. Outi Sarkkinen, Team Body, Mikkeli

  7. Irina Mineeva, Syke Team, Lappeenranta

  8. Pia Salento, Team Flo, Sipoo

  9. Sanna Laine, Team Fitbody, Rovaniemi

  10. Emilia Naatula, Hardcore Team, Espoo

  11. Elina Sinkko, BG Team, Tampere

  12. Kaisa Laine, Team Power Center, Tuusula

  13. Lena Girs, Team Body, Littoinen


 


Body fitness tulokkaat + 163 cm



  1. Sinikka Seppänen, Team Fitbody, Oulu

  2. Niina Mielonen, Team SportLife, Ylöjärvi

  3. Susanna Lundqvist, Team Fitbody, Kemi

  4. Piia Lehtinen, Team Kuntokeskus Ykkönen, Kouvola

  5. Hanna Aalto, Team Body, Tampere

  6. Anne-Mari Laakso, Team Powerclub, Valko

  7. Katja Johansson, Wellmax Team, Piikkiö

  8. Laressa van Emden, Team Powerclub, Lahti

  9. Mari Heikkinen, Team Body, Imatra

  10. Pia Rapo, Team SDM ry, Kuopio

  11. Eija Siltala, Team Fitbody, Turku

  12. Minna Ahmonsaari, BG Team, Jyväskylä

  13. Katriina Viita, Team Fitnessperuna, Tampere

  14. Hanna Jämiä, Team Piukat Paikat, Pori

  15. Sara Nikkinen, Team Body, Vantaa


Riina Ollakka, Team Gym99, Kuopio


Jesmiina Loikkanen, Team SDM ry, Kuopio


Maija Aunio, BG Team, Vantaa


Marika Lustig, Team Pro Am, Oulu


Mari Salminen, Team Classic Gym, Tampere


 


Body fitness – 163 cm



  1. Kati Raatikainen, BG Team, Nokia

  2. Jaana Kotkansalo, Team Vitacom Sport, Kemi

  3. Kati Alander, Dream Team, Oulu

  4. Mia Ahinko, Team Pro Fitness, Jyväskylä

  5. Martiina Pajunen, Team Body, Viiala

  6. Pia Junttila, Team Jiipee, Oulu

  7. Terhi Kivistö, Team Jiipee, Rovaniemi

  8. Mervi Ikonen, BG Team, Tampere

  9. Anne Turunen, BG Team, Vantaa


 


Body fitness + 163 cm



  1. Tuija Sinikunnas, Team Pro-Am, Oulu

  2. Maarit Ohtonen, Team Balance, Kajaani

  3. Henna Simberg, Team Porin Pyrintö, Pori

  4. Tea Huuhka, Team Body, Espoo

  5. Marika Kortesuo-Jälkö, Team Wellmax, Lieto

  6. Sanna Ketomäki, Team Palokan Kuntokeskus, Palokka

  7. Henna Niemi, Team Body, Helsinki


 


Classic bodybuilding tulokkaat – 175 cm



  1. Janne Mäkelä, Team Classic Gym, Kangasala

  2. Vesa Hasu, Team Leader, Kerava

  3. Teemu Tyyri, Team Body, Raisio

  4. Aki Pirinen, Team Classic Gym, Mikkeli

  5. Jukka Räsänen, BG Team, Tampere

  6. Harri Peltonen, Team Body, Seinäjoki


 


Classic bodybuilding tulokkaat – 180 cm



  1. Tuomas Kuronen, Team Wellmax, Kaarina

  2. Jose Loikkanen, Hard Power Team-95, Varkaus

  3. Kalle Jansson, Team Body, Helsinki


 


Classic bodybuilding tulokkaat + 180 cm



  1. Jussi Rantakari, Team Mansen Body Club, Tampere

  2. Sami Hyväri, Team Fitbody, Kemi

  3. Jani Levo, Team Kuntokeskus, Pori

  4. Toni Vuorela, BG Team, Seinäjoki

  5. Ville Mikkola, Team Body, Oulu


 


WNT Fitness Classic 2010


Helsingin Kulttuuritalo, Helsinki



  1. huhtikuuta 2010


 


CBB nuoret SM



  1. Kristian Niemi, Team Body, Imatra 6 14 20

  2. Jaani Inkinen, Wellmax Team, Turku 9 16 25

  3. Santeri Mukka, Team Jiipee, Rovaniemi 15 30 45

  4. Toni Vartiainen, Hardcore Team, Vantaa 20 40 60

  5. Juho Nieminen, Team Karboni, Jämsä 25 50 75


 


CBB alle 180cm



  1. Olli Kaminen, Team Body, Turku 5 10 15

  2. Voitto Suosaari, Team force, Jämsä 10 20 30

  3. Robert Nitz, Team EBN, Espoo 18 30 48

  4. Petri Virta, Wellmax Team, Turku 17 40 57


 


CBB yli 180cm



  1. Jani Pernell, Team Body, Parainen 5 10 15

  2. Erkki Katre, Wellmax Team, Turku 10 20 30

  3. Pekka Kuikka, BG Team, Espoo 18 30 48

  4. Matti Hallamaa, Hardcore Team, Helsinki 17 40 57


 


CBB masters



  1. Voitto Suosaari, Team Force, Jämsä 5 10 15

  2. Pekka Kuikka, BG Team, Espoo 10 20 30

  3. Janne Piipponen, Team Body, Joensuu 15 30 45


 


CBB alle 175cm



  1. Tuukka Heikkinen, Team Pakkotoisto, Jns 6 16 22

  2. Pasi Viljanen, Team Body, Lahti 16 20 36

  3. Kristian Niemi, Team Body, Imatra 17 34 51

  4. Jari Sorsa, Team Leader, Lahti 16 40 56

  5. Antti Rossi, Team Gym 99, Kuopio 20 38 58

  6. Janne Piipponen, Team Body, Joensuu 30 60 90


Fitness



  1. Tanja Venäläinen, Team Body, Tampere 5 8 8 21

  2. Anni Pylvänäinen, Hardcore Team, Nurmijärvi 10 7 7 24


 


Body Fitness masters



  1. Jutta Gustafsberg, BG Team, Pirkkala 7 9 7 23

  2. Erika Törrönen, Team Body Art, Vantaa 9 6 8 23

  3. Sari Hoikka, Team Fitbody, Siuro 19 15 16 50

  4. Tuulikki Kare, BG Team, Vantaa 17 19 18 54

  5. Mia Heinänen, Team Classic Gym, Oulu 26 29 26 81

  6. Pia Teissala, BG Team, Espoo 28 26 30 84

  7. Mia Nieminen, Wellmax Team, Turku 68

  8. Eeva Stahl, Team Tähtikunto, Espoo 76

  9. Virpi Pallari, Team Body, Rovaniemi 88


 


Body Fitness alle 163 cm


1.Tiina Vaskelainen, Team Force, Heinola 5 5 5 15



  1. Heidi Sorsa, Team Leader, Lahti 12 13 12 37

  2. Hanna Haverinen, Team Body, Lahti 16 14 13 43

  3. Sari Hoikka, Team Fitbody, Siuro 21 20 19 60

  4. Marika Lähde, Team Body, Lahti 26 23 25 74

  5. Kirsi Rantanen, Team Pakkotoisto 23 24 – 47

  6. Mia Heinänen, Team Classic Gym, Oulu 36 37 – 73

  7. Katja Aho, Team Classic Gym, Oulu 40 38 – 78

  8. Iiris Kivioja, Team Go4fit, Espoo 44 45 – 89

  9. Mervi Ikonen, BG Team, Tampere 50 50 – 100

  10. Ringa Ruisniemi, BG Team, Pori, 58 56 – 114

  11. Outi Saksa, Team Piukat Paikat, Pori 57 58 – 115


 


Body Fitness Juniori alle 163cm



  1. Iiris Kivioja, Team Go4Fit, Espoo 5 5 5 15


 


Body Fitness yli 163cm



  1. Jutta Gustafsberg, BG Team, Pirkkala 7 9 7 23

  2. Erika Törrönen, Team Body Art, Vantaa 9 6 8 23

  3. Hilkka Virkki, BG Team, Shanghai 15 15 19 49

  4. Annemari Lyytinen, Team Classic Gym, Oulu 23 20 23 66

  5. Tia Ruhanen, Team Body, Mikkeli 21 25 21 67

  6. Anna Qviström, Ruotsi 29 27 29 85

  7. Miia Nieminen, Wellmax Team, Turku 37 37 – 74

  8. Eeva Stahl, Team Tähtikunto, Espoo 38 38 – 76


 


Leader Body Fitness & Fitness SM


Fitness Expo, Lahti


2.-3.10.2009


 


CBB juniorit



  1. Teemu Rytkönen, Team Classic Gym, Oulu 5 9 10 19

  2. Santeri Mukka, Team Jiipee, Rovaniemi 14 22 26 48

  3. Jari Kuusela, MaxPower Team, Sastamala 20 14 34 48

  4. Tommi Huttunen, Team Classic Gym, Espoo 12 20 30 50

  5. Niko Varjola, Team Pro Fitness, Lahti 25 16 52 68

  6. Leo Karttunen. Team Body, Tursa 27 23 56 79

  7. Jyri Heiskanen, Team Body, Lohja 35


 


CBB masters



  1. Voitto Suosaari, Team Force, Jämsä 5 5 10 15

  2. Timo Kiviniemi, Team Gym 99, Nivala 10 10 20 30

  3. Jan Hedman, Team Body, Kirkkonummi 15 15 30 45


 


CBB naiset



  1. Anna Karrila, Team Tähtikunto, Turku 5 15 10 25

  2. Henna Salomäki, Team Balance, Kajaani 10 7 20 27

  3. Riitta Mustonen, Team Sport-Heavy, JKL 15 9 30 39

  4. Mari Uunonen, Team Body, Imatra 23 21 42 63

  5. Iina Pihlainen, Hardcore Team, Helsinki 22 21 48 69


 


CBB alle 178 cm



  1. Timo Kiviniemi, Team Gym 99, Nivala 9 17 14 31


2 Toni Vahala, Team Mansen Body Club 16 5 30 35



  1. Juho Passila, Team Body, Hämeenlinna 7 18 18 36

  2. Timo Alatalo, Team NLK Gym, Nivala 27 20 42 62

  3. Timo Borovkoff, Team Body, Pieksämäki 16 26 42 68

  4. Jari-Pekka Pelo, Team Pro Fitness, HML 31 18 60 78

  5. Teemu Rytkönen, Team Classic Gym, Oulu 36

  6. Janne Pyymäki, Team Body, Varkaus 37

  7. Jan Hedman, Team Body, Kirkkonummi 42

  8. Reima Hämäläinen, Team Body, Mikkeli 50

  9. Samu Sinisalo, Hardcore Team, Tammela 53

  10. Mikko Korpeinen, BG Team, Vuorentausta 60

  11. Janne Piipponen, Team Body, Joensuu 65


 


CBB yli 178 cm



  1. Peter Wilenius, Hardcore Team, Helsinki 5 5 10 15

  2. Voitto Suosaari, Team Force, Jämsä 10 16 20 36

  3. Robert Matthew Nitz, Team Body, Espoo 24 19 34 53

  4. Toni Kari, Team Leader, Helsinki 16 12 42 54

  5. Mauri Möller, Team Body, Loviisa 19 26 42 68

  6. Petja Mustonen, GB GYM, Helsinki 32 27 60 87

  7. Niilo Immonen, Hardcore Team, Lahti 35

  8. Mika Leppälä, Team Fitbody, Keminmaa 39

  9. Kimmo Saarela, Team Body, Vantaa 45


 


Body Fitness masters



  1. Mari Silmäri, Team SDM, Loviisa 7 5 5 17

  2. Carita Riiheläinen, BG Team, Sipoo 9 10 10 29

  3. Minna Lehtinen, Team Body, Järvenpää 16 17 16 49

  4. Birgit Huhtinen, Team Promen, Lpr 19 18 19 56

  5. Marjut Vainio, Team Body, Mikkeli 31 26 25 82

  6. Tuuli Lahikainen, Team Body, Espoo 26 29 30 85

  7. Ritva Lahdenperä, Team Body, Tampere 35

  8. Sari Hoikka, Team Leader, Siuro 40

  9. Elina Nykänen, BG Team, Vantaa 41


 


Body Fitness alle 163 cm



  1. Mari Päkkilä, Team Fitbody, Oulu 10 9 10 29

  2. Tiina Sarlin, Team Classic Gym, Oulu 12 11 11 34

  3. Kati Raatikainen, Team Mansen Body Club 12 13 12 37

  4. Kati Alander, Team Classic Gym, Oulu 18 20 19 57

  5. Maria Juvas, Wellmax Team, Helsinki 33 25 24 82

  6. Hanna Haverinen, Team Body, Lahti 24 30 28 82

  7. Miia Keränen, Team Fitbody, Oulu 38

  8. Hanna Hahl, Team Body, Mikkeli 41

  9. Pia Junttila, Classic Gym, Oulu 42

  10. Mia Ahinko, Team Body, Jyväskylä 51

  11. Laura Kakkonen, Team Sport-Heavy, Jkl 54

  12. Elina Nykänen, BG Team, Vantaa 63

  13. Kaisa Niemelä, BG Team, Vilppula 65

  14. Satu Kotila, Team Body, Jämsä 75


 


Body Fitness yli 163 cm



  1. Maria Kuure, Team Classic Gym, Oulu 5 5 5 15

  2. Maarit Ohtonen, Team Balance, Kajaani 11 11 12 38

  3. Anna Karrila, Team Leader, Turku 13 16 17 46

  4. Carita Riiheläinen, BG Team, Sipoo 19 17 15 51

  5. Maria Virkkunen, Team Body, Lieksa 30 27 26 83

  6. Jutta Vento, Team Body, Vaasa 26 28 29 83

  7. Sari Kontturi, Team Body, Joensuu 38

  8. Anna Ojala, Team Mansen Body Club, Tre 41

  9. Miia Nieminen, Wellmax Team, Turku 42

  10. Maria Vitikkala, Team Mansen Body Club, Tre 51

  11. Emilia Martimo, Team Fitbody, Kemi 57

  12. Heidi Edelmann, Team Palokan Kuntokeskus 62

  13. Heli Ahlqvist, Team Skip, Kotka 64

  14. Maaret Kirjonen, Wellmax Team, Turku 67

  15. Anna Patrikainen, Team Go4Fit, Helsinki 74

  16. Lillemor Lönnroos, Team Flo, Porvoo Elim.

  17. Tuuli Lahikainen, Team Body, Espoo Elim.

  18. Henna Mäki, Team HyKe, Hyvinkää Elim.

  19. Sanna Ketomäki, Team Palokan Kuntokeskus Elim.

  20. Henna Niemi, Team Body, Helsinki Elim.


 


Nuorten Body Fitness SM



  1. Anna Karrila, Team Leader, Turku

  2. Emilia Martimo, Team Fitbody, Kemi


Kilpailu käytiin BF + 163 cm kanssa samanaikaisesti


 


Fitness



  1. Tiina Kasvi, Hardcore Team, Helsinki 9 8 8 25

  2. Terhi Partanen Wellmax Team, Helsinki 17 7 9 33

  3. Johanna Lind, Team Body, Vantaa 6 24 24 54

  4. Mari Huhtanen, Team Body, Oulu 25 16 14 55

  5. Petra Rautakallio, Team Gym 99, Kuopio 18 20 21 59


 


Mass Nutrition Pohjois-Suomen Avoimet Mestaruuskilpailut


Madetojan Sali, Oulu


5.9.2009


 


Body fitness tulokkaat- 163 cm



  1. Kati Alander*, Team Classic Gym, Oulu 3 3 3 9

  2. Miia Keränen*, Team Fitbody, Oulu 6 6 6 18

  3. Jonna Hyväri*, Team Fitbody, Raahe 9 9 9 27

  4. Ulla Hurskainen*, Team PT Gym, Oulu 12 12 12 36

  5. Elina Nykänen*, BG Team, Vantaa 15 16 15 46

  6. Susanna Karppinen*, Team Classic Gym, Oulu 18 17 18 53


 


Body fitness tulokkaat + 163 cm



  1. Jutta Vento*, Team Body, Vaasa 3 3 3 9

  2. Emilia Martimo*, Team Fitbody, Kemi 8 8 8 24

  3. Anna Ojala*, Team Mansen Body Club, Tampere 9 9 9 27

  4. Maria Vitikkala*, Team Mansen Body Club, Tampere 9 10 10 29

  5. Tuuli Lahikainen*, Team Body, Espoo 15 15 15 45

  6. Sanna Ketomäki*, Team Palokan Kuntokeskus, Palokka 22 18 21 61

  7. Suvi Mäntyniemi, Team Body, Tampere 21 24 24 69

  8. Marika Kortesuo, Team Wellmax, Turku 26 25 25 76

  9. Heidi Edelmann, Team Palokan Kuntokeskus, Palokka 29 28 27 84

  10. Henna Mäki, Team HyKe, Hyvinkää 29 30 30 89

  11. Mirva Elomaa, Wellmax Team, Pori 30 32 30 92


 


Body fitness – 163 cm



  1. Tiina Sarlin*, Team Classic Gym, Oulu 3 3 3 9

  2. Kati Raatikainen*, Team Mansen Body Club, Tampere 7 6 7 20

  3. Maria Juvas*, Wellmax Team, Helsinki 11 9 9 29

  4. Hanna Haverinen*, Team Body, Lahti 9 12 11 32

  5. Pia Junttila*, Classic Gym, Oulu 15 15 15 45

  6. Kaisa Niemelä*, BG Team, Vilppula 18 18 18 54

  7. Mia Ahinko*, Team Body, Jyväskylä 21 21 21 63


 


Body fitness + 163 cm



  1. Maarit Ohtonen*, Team Balance, Kajaani 5 3 3 11

  2. Maria Kuure*, Team Classic Gym, Oulu 4 6 6 14

  3. Miia Nieminen*, Wellmax Team, Turku 9 9 9 27

  4. Heli Ahlqvist*, Team Body, Kotka 14 15 14 43

  5. Sari Kontturi*, Team Body, Joensuu 16 13 14 43

  6. Maaret Kirjonen*, Wellmax Team, Turku 18 17 17 52

  7. Henna Niemi*, Team Body, Helsinki 18 21 20 59


 


CBB miehet, tulokkaat – 178 cm



  1. Juho Passila*, Team Body, Hämeenlinna 4 6 5 15

  2. Janne Pyymäki*, Team Body, Varkaus 7 8 8 23

  3. Timo Borovkoff, Team Body, Pieksämäki 7 9 8 24

  4. Jari-Pekka Pelo*, Team Pro Fitness, Hämeenlinna 14 11 11 36

  5. Timo Alatalo*, Team NLK Gym, Nivala 13 11 14 38

  6. Teemu Rytkönen*, Team Classic Gym, Oulu 18 17 18 53

  7. Juha Salonen, Team Body, Jämsä 23 21 23 67

  8. Mikko Korpeinen, BG Team, Vuorentausta 22 24 22 68


 


CBB miehet, tulokkaat + 178 cm



  1. Mauri Möller*, Team Body, Loviisa 4 4 4 12

  2. Niilo Immonen*, Hardcore Team, Lahti 5 8 6 19

  3. Mika Leppälä*, Team Fitbody, Keminmaa 9 7 8 24

  4. Robert Matthew Nitz*, Team Body, Espoo 12 14 12 38

  5. Petri Hanhisalo*, Team Body, Seinäjoki 15 15 15 45

  6. Kimmo Saarela*, Team Body, Vantaa 18 16 18 52


 


Met-Rx Fitness Classic


Helsingin Kulttuuritalo, Helsinki


18.4.2009


 


Body fitness, – 163 cm



  1. Heidi Sorsa, Leader Team, Lahti 5 5 5 15

  2. Petra Huhta, Team Wellmax, Turku 10 11 11 32

  3. Tiina Vaskelainen, Team Force, Heinola 18 15 15 48

  4. Mervi Ikonen, BG Team, Tampere 21 24 23 68

  5. Jonna Veteläsuo, Team Fitbody, Kokkola 22 26 23 71

  6. Marika Lähde, Team Classic Gym, Lahti 28 25 26 79

  7. Terhi Kivistö, Team Jiipee, Rovaniemi 36 33 – 69

  8. Anne Turunen, BG Team, Vantaa 43 41 – 84

  9. Pia Junttila, Team Body, Oulu 42 44 – 86

  10. Laura Häyhä, Team Sport-Heavy, Jyväskylä 55 50 – 105


Heidi Laamanen, BG Team, Varkaus keskeytti kilpailun


 


Body fitness, + 163 cm



  1. Jonna Vuori, Team Body, Helsinki 7 7 6 20

  2. Heli Mäkilä, Team Tähtikunto, Espoo 11 14 13 38

  3. Pia Maijala, Team KG, Kempele 13 12 14 39

  4. Maarit Ohtonen, Team Body, Kajaani 26 19 22 67

  5. Maria Kuure, Team Tähtikunto, Kempele 23 25 21 69

  6. Tia Ruhanen, Team Body, Mikkeli 28 28 29 85

  7. Katja Miettinen, Team Body, Vantaa 35 38 – 73

  8. Heli Ahlqvist, Team Skip, Kotka 40 40 – 80

  9. Elina Karjalainen, Team Body, Helsinki 44 42 – 86

  10. Taija Nurmi, Team Body, Helsinki 49 50 – 99

  11. Kristiina Muilu, Team Body, Vantaa 55 55 – 110


 


Fitness



  1. Tiina Kasvi, Hardcore Team, Helsinki 5 5 5 15

  2. Heidi Paganus, Team Pakkotoisto, Riihimäki 10 10 10 30

  3. Reeta Miettinen, 4Betterlife Team, Espoo 15 15 15 45

  4. Aino Ahonen, GB Gym Team, Jyväskylä 20 20 20 60

  5. Henna Lähdeniemi, Team Body, Vantaa 25 25 25 75


 


Classic Bodybuilding, miehet



  1. Imre Vähi, Eesti 5 5 5 15

  2. Ivo Pärle, Eesti 10 11 10 31

  3. Jussi Rintamäki, BG Team, Tampere 19 24 19 62

  4. Mika Antikainen, Team Classic Gym, Lahti 24 15 25 64

  5. Teemu Naukkarinen, Team Body, Lahti27 25 20 72

  6. Toni Hinkkala, Team Force, Heinola 27 25 25 77

  7. Teijo Ristimäki, Team Wellmax, Paimio 28

  8. Joni Nikkari, Team Classic Gym, Lahti 43

  9. Rami Suontausta, Team Wellmax, Huittinen 45

  10. Harri Onikki, Team Classic Gym, Nastola 47

  11. Tapio Kamppi, Team Body, Pirkkala 55


 


Classic Bodybuilding, naiset



  1. Johanna Tuominen, Team Classic Gym, Lahti 5 5 5 15


 


LEADER FITNESS SM 2008


Fitness Expo, Lahden Messukeskus


4.-5. 10.2008


 


Fitness



  1. Minna Pajulahti, BG Team, Tampere 5 5 5 15

  2. Anna Niinimäki, Team Body, Vantaa 10 10 10 30


 


Body fitness – 163 cm



  1. Minna Paler, Team Fitbody, Lahti 9 6 8 23

  2. Heidi Sorsa, Leader Team, Lahti 7 10 8 25

  3. Sannika Schroderus, Team Fitbody, Oulu 15 15 14 44

  4. Susanna Lampela, Team Body, Espoo 24 22 20 66

  5. Mari Päkkilä, Team Body, Oulu 30 22 25 77

  6. Hanna Hahl, Team Body, Mikkeli 30 27 28 85

  7. Mari Silmäri, Team Body, Loviisa 35

  8. Satu Tiittanen, BG Team, Helsinki 51

  9. Kirsi Rantanen, Leader Team, Vantaa 51

  10. Hanna Haverinen, Team Body, Lahti 52

  11. Jaana Visulaaka, Team Body, Hämeenlinna 52

  12. Ulla Mustonen, Team Sport-Heavy, Helsinki 57

  13. Kati Lahtinen, Team Powerhouse, Tampere 59

  14. Martiina Pajunen, BG Team, Tampere 69

  15. Riitta Mustonen, Team Sport-Heavy, Jyväskylä 72

  16. Elisa Simola, Wellmax Team, Turku 75


 


Body fitness + 163 cm



  1. Satu Heinonen, Team Mansen Body Club, Tampere 10 6 7 23

  2. Tuija Sinikunnas, BG Team, Jyväskylä 11 14 13 38

  3. Emilia Koskinen, Team Mansen Body Club, Tampere 12 24 25 61

  4. Anna Patrikainen, Team Go4fit, Espoo 25 17 21 63

  5. Heidi Teitto, Team Body, Orimattila 35 19 16 70

  6. Anna Karrila, Team Leader, Turku 30 23 27 80

  7. Satu Kalmi, BG Team, Tampere 39

  8. Hanna Simberg, Team Body, Pori 41

  9. Sari Laatunen, Team Body, Espoo 43

  10. Annemari Lyytinen, Team Body, Oulu 49

  11. Suvi Väliharju, Wellmax Team, Turku 50

  12. Mia Nieminen, Wellmax Team, Turku 50

  13. Jaana Kiuru, Team Mansen Body Club, Nakkila 57

  14. Elina Sillanpää, Team Sport-Heavy, Jyväskylä 65


Overall: Minna Paler


 


Classic bodybuilding, naiset



  1. Minna Vento, Team Body, Vantaa 5 10 15

  2. Hanna-Mari Kärkkäinen, Team Sport-Heavy, Jyväskylä 16 20 36

  3. Heli Kurki, Team Sport-Heavy, Jyväskylä 13 34 47

  4. Anne Korolainen, Team Body, Lahti 19 36 55

  5. Mari Uunonen, Team Crazy Sam, Imatra 22 50 72.

  6. Jonna Konivuori, Team Keskikeho, Espoo 30 60 90


 


Classic bodybuilding, miehet – 178 cm



  1. Timo Kiviniemi, Team Gym 99, Kuopio 14 20 34

  2. Tuukka Heikkinen, Team Leader, Lieksa 13 30 43

  3. Antti Savolainen, Team Nordic Thunder, Klaukkala 9 40 49

  4. Matias Kari, Team Body, Tammela 23 28 51

  5. Markus Alitalo, Team Body, Turku 14 46 60

  6. Tero Willström, Team Body, Loviisa 28 44 72

  7. Pekka Tyrylahti, Team Body, Espoo 34

  8. John Maciel Saraiva, Tampere 38

  9. Ville Viertola, GB Gym Team, Helsinki 43

  10. Jari Sorsa, Leader Team, Lahti 53

  11. Petri Virta, Team Wellmax, Turku 57

  12. Jari Juurakko, Team Body, Heinola 58

  13. Heikki Fränti, Team Body, Tampere 62

  14. Janne Piipponen, Team Pakkotoisto, Joensuu 72


 


Classic bodybuilding, miehet + 178 cm



  1. Utti Hietala, GB Gym Team, Helsinki5 10 15

  2. Voitto Suosaari, Team Keskikeho, Längelmäki 10 28 38

  3. Markku Tikka, Wellmax Team, Turku 25 26 51

  4. Juha Konttila, Team Hyke, Hyvinkää 21 44 65

  5. Jarkko Mihailov, GB Gym Team, Tuusula 25 42 67

  6. Eero Hakala, Team Body, Seinäjoki 29 60 89

  7. Neil Paler, Team Fitbody, Lahti 40

  8. Jussi Rintamäki, BG Team, Tampere 42

  9. Jani Koivuluoma, Team Body, Seinäjoki 42

  10. Rami Nieminen, Wellmax Team, Turku 52

  11. Aleksi Lappalainen, BG Team, Lahti 55

  12. Jukka Kuure, Team A&A Gym, Kempele 60

  13. Rami Nurme, Team Body, Hämeenlinna 62

  14. Marko Suuronen, Team Keskikeho, Jämsä 70


Overall: Utti Hietala


 


Leader Night of the Masters


Fitness Expo, Lahden Messukeskus


3.10.2008


 


Body fitness, tulokkaat – 163 cm



  1. Hanna Hahl, Team Body, Mikkeli 6 7 6 19

  2. Kirsi Rantanen, Leader Team, Vantaa 6 8 7 21

  3. Elisa Simola, Wellmax Team, Turku 7 9 11 27

  4. Martiina Pajunen, BG Team, Tampere 11 9 9 29

  5. Satu Tiittanen, BG Team, Helsinki 12 13 12 37

  6. Hanna Haverinen, Team Body, Lahti 19 19 16 54

  7. Sinikka Hepola, Team FitBody, Oulu 21 23 – 44

  8. Jenni Tuokko, Team Body, Järvenpää 23 21 – 44

  9. Henna Paananen, Team Sport-Heavy, Jyväskylä 27 28 – 55

  10. Pauliina Temonen, Team Promen, Lappeenranta 30 28 – 58

  11. Outi Karita Saksa, Team Body, Pori 33 33 – 66

  12. Jonna Veteläsuo, Team Body, Kokkola 36 36 – 72

  13. Iiris Kivioja, Team Body, Hämeenlinna 38 38 – 76


 


Body fitness, tulokkaat + 163 cm



  1. Emilia Koskinen, Team Mansen Body Club, Tampere 7 6 6 19

  2. Anna Nastasia Patrikainen, Team Go4fit, Espoo 8 5 8 21

  3. Henna Simberg, Team Body, Pori 10 11 10 31

  4. Heidi Teitto, Team Body, Orimattila 10 12 10 32

  5. Satu Heinonen, Team Mansen Body Club, Tampere 10 12 12 34

  6. Satu Kalmi, BG Team, Tampere 18 17 18 53

  7. Linda Damlin, BG Team, Vaasa 24 24 – 48

  8. Katja Miettinen, Team Body, Vantaa 25 29 – 54

  9. Sanna Ropponen, Team Body, Tampere 31 27 – 58

  10. Satu Kotila, Team Keskikeho, Jämsä 32 29 – 61

  11. Heidi Moilanen, BG Team, Vaasa 34 32 – 66

  12. Anne Varonen, Team Sport-Heavy, Jyväskylä 31 36 – 67

  13. Heini Höytiä, Team Sport-Heavy, Keuruu 39 39 – 78

  14. Emmi Suppanen, Team Promen, Lappeenranta 41 39 – 80

  15. Tea Marika Tavinen, BG Team, Savonlinna 45 45 – 90


 


Body fitness, Masters



  1. Minna Paler, Team Fitbody, Lahti 3 3 3 9

  2. Tuija Sinikunnas, BG Team, Jyväskylä 7 7 6 20

  3. Mari Silmäri, Team Body, Loviisa 9 9 9 27

  4. Sari Laatunen, Team Body, Espoo 11 11 11 33

  5. Jaana Visulaaka, Team Body, Hämeenlinna 16 17 13 46

  6. Sonja Vehkasaari, Team Body, Valko 25 17 17 59

  7. Eeva Lindén, 4BetterLife Team, Espoo 18 25 – 43

  8. Tuulikki Kare, BG Team, Vantaa 24 23 – 47

  9. Marita Autio, Team Sport-Heavy, Jyväskylä 24 25 – 49

  10. Minna Lehtinen, Team Leader, Järvenpää 26 26 – 52

  11. Satu Sarjava, Team Pakkotoisto, Helsinki 31 32 – 63


 


Classic bodybuilding, Masters



  1. Voitto Suosaari, Team Keskikeho, Längelmäki 3 4 7

  2. Timo Kiviniemi, Team Gym 99, Kuopio 6 5 11

  3. Jari Juurakko, Team Body, Heinola 10 9 19

  4. Neil Paler, Team Fitbody, Lahti 11 12 23

  5. Lauri Lassila, Team Body, Oulu 17 15 32

  6. Juha Parkko, Team Fitergo, Kotka 16 18 34


 


Go4Fit Turku Body & Fitness 2008


Turun Konserttitalo, Turku


13.9.2008


 


Body Fitness, nuoret



  1. Anna Karrila, Team Leader, Turku 3 3 3 9

  2. Niina Mielonen, Team Mansen Body Club, Tampere 9 6 6 21

  3. Linda Damlin, BG Team, Vaasa 9 11 10 30*

  4. Sofia Kauhanen, Team Gym 99, Kuopio 9 10 11 30*


* Tasapisteet, ratkaisu viimeisen kierroksen pisteiden perusteella


 


Body Fitness – 163



  1. Tiina Sarlin, Team A&A Gym, Kempele 4 3 3 10

  2. Heidi Sorsa, Leader Team, Lahti 6 7 7 20

  3. Sannika Schroderus, Team Fitbody, Oulu 8 8 8 24

  4. Susanna Lampela, Team Body, Espoo 12 11 11 34

  5. Kati Lahtinen, Team Powerhouse, Tampere 15 15 15 45

  6. Ulla Mustonen, Team Sport-Heavy, Helsinki 18 18 18 54

  7. Riitta Mustonen, Team Sport-Heavy, Jyväskylä 21 20 – 41


 


Body Fitness + 163



  1. Erika Törrönen, Team Go4Fit, Helsinki 3 3 3 9

  2. Anna Karrila, Team Leader, Turku 7 6 6 19

  3. Mia Nieminen, Wellmax Team, Turku 10 10 14 34

  4. Jaana Kiuru, Team Mansen Body Club, Nakkila 13 14 13 40*

  5. Annemari Lyytinen, Team Body, Oulu 15 13 12 40*

  6. Elina Sillanpää, Team Sport-Heavy, Jyväskylä 16 14 15 45

  7. Suvi Väliharju, Wellmax Team, Turku 22 22 – 44**

  8. Sari Laatunen, Team Body, Espoo 22 22 – 44**


————————————————————-



  1. Tuulikki Kare, BG Team, Vantaa 27 28 – 55

  2. Heli Ahlqvist, Team Skip, Kotka 28 31 – 59

  3. Henna Niemi, Team Body, Helsinki 32 35 – 67

  4. Sari Kontturi, Team Body, Joensuu 35 34 – 69

  5. Maaret Kirjonen, Wellmax Team, Turku 36 36 -72

  6. Satu Sarjava, Team Pakkotoisto, Helsinki 41 41 – 82


* Tasapisteet, ratkaisu viimeisen kierroksen pisteiden perusteella


**Tasapisteet, 7. sijoittuneella paremmat tuomariäänet


 


Classic bodybuilding, nuoret



  1. Tony Vierikko, Team Mansen Body Club, Tampere 3 3 3 9

  2. Jani Luiro, Team Pakkotoisto, Lahti 6 6 6 18

  3. Lauri Vasankari, Wellmax Team, Turku 9 9 9 27

  4. Jukka Eskelinen, Team Go4fit, Iisalmi 12 12 12 36


 


Classic bodybuilding – 178



  1. Markus Alitalo, Team Body, Turku 3 3 3 9

  2. Pekka Tyrylahti, Team Body, Espoo 7 6 6 19

  3. Tero Willström, Team Body, Loviisa 8 10 9 27.

  4. Antti Savolainen, Team Nordic Thunder, Klaukkala 13 13 14 40

  5. Jani Kinnunen, Team Body, Imatra 16 11 15 42

  6. John Maciel Saraiva, Mansen Body Klubi, Tampere 18 12 16 46

  7. Jari Sorsa, Leader Team, Lahti 22

  8. Ville Viertola, GB Gym Team, Helsinki 22

  9. . Heikki Fränti, Team Body, Tampere 24

  10. Airaksinen Akseli, Team Mansen Body Club, Tampere 28


 


Classic bodybuilding, + 178



  1. Utti Hietala, GB Gym Team, Helsinki 3 3 3 9

  2. Juha Konttila, Team Hyke, Hyvinkää 7 9 7 23

  3. Jarkko Mihailov, GB Gym Team, Tuusula 8 7 8 23

  4. Eero Hakala, Team Body, Seinäjoki 12 14 13 39

  5. Rami Nieminen, Wellmax Team, Turku 18 12 14 44

  6. Jukka-Pekka Lattunen, Team Body, Joroinen 17 18 18 53

  7. Jani Koivuluoma, Team Body, Seinäjoki 21

  8. Jussi Rintamäki, BG Team, Tampere 23

  9. Rami Nurme, Team Body, Hämeenlinna 26

  10. Tommi Lamminaho, Heiniö Power Team, Vantaa 31

  11. Jukka Kuure, Team A&A Gym, Kempele 32

  12. Johannes Arola, Team Promen, Lappeenranta 33

  13. Aleksi Lappalainen, BG Team, Lahti 37

  14. Marko Suuronen, Team Keskikeho, Jämsä 42


 


Force Fitness Classic 2008


Helsingin Kulttuuritalo


19.4.2008


 


Fitness



  1. Minna Pajulahti, Nokia 8 5 8 21

  2. Tiina Kasvi, Helsinki 7 10 7 24

  3. Terhi Partanen, Helsinki 15 21 15 51

  4. Heidi Lipponen, Helsinki 20 15 20 55

  5. Aino Ahonen, Jyväskylä 25 24 25 74


 


Body fitness – 163 cm



  1. Tarja Vähäkuopus, Tampere 5 5 5 15

  2. Kiira Harju, Vantaa 19 14 15 48

  3. Anniina Krökki, Tampere 15 17 16 48

  4. Hanna Ruuskanen, Lappeenranta 20 19 20 59

  5. Marika Lähde, Lahti 20 22 23 65

  6. Mervi Ikonen, Mikkeli 25 30 28 83

  7. Sari Hoikka, Tampere 44 35 – 79

  8. Marita Autio, Jyväskylä 38 42 – 80

  9. Hanna-Kaisa Lanki, Hamina 47 49 – 96

  10. Tiina Lamminaho-Saarinen, Nummela 51 50 101

  11. Pia Junttila, Oulu 48 53 – 101

  12. Outi Idman, Vaasa 59 57 – 116


 


Body fitness –+163 cm



  1. Tiina Tuomisto, Tampere 6 5 6 17

  2. Laura Hedman, Nurmes 15 16 16 47

  3. Marianne Alonen, Tampere 20 19 19 58

  4. Johanna Siili, Tampere 26 26 25 77

  5. Suvi Väliharju, Turku 30 29 20 89

  6. Ringa Ruisniemi, Pori 33 33 – 66


 


Classic Bodybuilding



  1. Imre Vähi, Viro10 5 15

  2. Tuukka Heikkinen, Lieksa 22 22 44

  3. Kaido Voogla, Viro 34 11 45

  4. Markku Tikka, Paimio 38 17 55

  5. Jonny Envik, Pietarsaari 44 21 65

  6. Petri Virta, Turku 64 30 94

  7. Peter Kärppä, Espoo 66 – 66

  8. Jukka Eskelinen, Iisalmi 80 – 80


 


Better Bodies Fitness SM 2007


Fitness Expo, Lahti


6.-7.10.2007


 


Body Fitness – 163 cm



  1. Jaana Kotkansalo, Kemi 8 6 5 19

  2. Kati Raatikainen, Nokia 12 13 13 38


3 .Laura Lindroos, Vantaa 15 16 16 47



  1. Satu Korhonen, Espoo 21 23 18 62

  2. Mari Päkkilä, Oulu 26 24 24 74

  3. Tiina Sarlin, Kempele 29 32 30 91

  4. Mia Ahinko, Alavus 37 29 – 66

  5. Tiina Vaskelainen, Heinola 34 34 – 68

  6. Sari Pikkarainen, Helsinki 47 47 – 94

  7. Terhi Kivistö, Rovaniemi 52 54 – 106

  8. Maria Juvas, Turku 52 56 – 108

  9. Riitta Mustonen, Jyväskylä 60 54 – 114

  10. Kaarina Kumpuvaara, Helsinki 62 63 – 125


 


Body Fitness + 163 cm



  1. Katrin Kimber, Tampere 10 7 5 22

  2. Erika Törrönen, Helsinki 11 18 16 45

  3. Tea Huuhka, Espoo 16 17 13 46

  4. Katarina Tunturi, Lahti 22 19 19 60

  5. Pia Heikkilä, Kempele 25 32 26 83

  6. Nuppu Zeitlin, Tampere 32 28 27 87

  7. Petra Korkiakangas, Pirkkala 41 33 – 74

  8. Laura Kortelainen, Kirkkonummi 45 37 – 82

  9. Heli Mäkilä, Jyväskylä 41 52 – 93

  10. Kirsi Mattila, Tampere 54 57 – 111

  11. Heli Kurki, Jyväskylä 52 61 – 113

  12. Kirsi Kivimäki, Tampere 58 59 – 117

  13. Annemari Lyytinen, Oulu 59 59 – 118

  14. Emma Kallio, Tampere 65 63 – 128

  15. Sanna Korhonen, Lahti 69 64 – 133


 


Fitness



  1. Minna Pajulahti, Nokia 5 5 5 15

  2. Tiina Kasvi, Vantaa 10 12 10 32

  3. Maija Elovaara, Vantaa 15 12 15 42


4 .Emma Laivisto, Espoo 21 30 21 72



  1. Marke Hietapakka, Vantaa 29 20 25 74

  2. Jenni Aarniola, Halkia 25 25 28 78


 


Wrange Classic Bodybuilding SM 2007


Fitness Expo, Lahti


6.-7.10.2007


Classic bodybuilding, miehet – 178 cm



  1. Teemu Isoaho, Helsinki 10 12 22

  2. Mika Antikainen, Lahti 6 18 24

  3. Jonny Envik, Pietarsaari 19 34 53

  4. Matias Kari, Tammela 21 40 61

  5. Toni Vahala, Tampere 23 50 73

  6. Jan Hedman, Kirkkonummi 28 52 80

  7. Jari Juurakko, Heinola 34

  8. Pasi Vuorinen, Paimio 40


 


Classic bodybuilding, miehet + 178 cm



  1. Peter Wilenius, Espoo 5 10 15

  2. Toni Kari, Helsinki 10 20 30

  3. Voitto Suosaari, Längelmäki 18 34 52

  4. Jani Pernell, Parainen 18 38 56

  5. Timo Alakärppä, Oulu 24 48 72

  6. Toni Hinkkala, Heinola 30 60 90

  7. Joonas Ylönen, Lahti 35

  8. Jussi Rintamäki, Viljakkala 41

  9. Juha Parkko, Kotka 47

  10. Markku Tikka, Paimio 48

  11. Matti Pärnä, Paimio 55


 


Classic bodybuilding, naiset



  1. Diana Wikblom, Uusikaarlepyy 5 10 15

  2. Mari Kivelä, Vaasa 12 22 34

  3. Nina Jäntti, Vaasa 13 28 41


 


Force Jyväskylä Body & Fitness 2007 tulokset


16.9. Jyväskylän Monitoimitalo


 


Body Fitness tulokkaat – 163 cm



  1. Tiina Sarlin, Kempele 3 3 3 9

  2. Petra Huhta, Turku 6 6 6 18

  3. Sari Pikkarainen, Helsinki 9 9 9 27

  4. Riitta Mustonen, Jyväskylä 12 12 12 36

  5. Maria Juvas, Turku 15 15 15 45

  6. Kata Kumpuvaara, Helsinki 17 18 18 53

  7. Kirsi Pitkänen, Jämsänkoski 21 1 – 42


 


Body Fitness tulokkaat + 163 cm



  1. Carita Riiheläinen, Sipoo 7 6 5 18

  2. Tea Huuhka, Espoo 7 7 5 19

  3. Katrin Kimber, Tampere 10 7 13 30

  4. Heli Mäkilä, Jyväskylä 10 13 9 32

  5. Annemari Lyytinen, Oulu 12 12 14 38

  6. Kirsi Kivimäki, Tampere 18 19 16 53

  7. Jaana Räsänen, Tampere 19 19 – 38

  8. Tanja Mäntyvaara, Vantaa 29 29 – 58

  9. Elina Sillanpää, Kuortane 32 26 – 58

  10. Elise Kulmala, Tampere 32 32 – 64

  11. Heli Ahlqvist, Kotka 32 34 – 66

  12. Henna Niemi, Vantaa 34 35 – 69

  13. Miia Puro, Helsinki 36 40 – 76

  14. Jonna Musakka, Kuopio 38 38 – 76

  15. Piia Sillvan, Vanha-Ulvila 44 43 – 87


 


Body Fitness Masters



  1. Pia Heikkilä, Kempele 4 4 4 12

  2. Heli Kurki, Jyväskylä 6 7 7 20

  3. Kirsi Mattila, Tampere 8 9 8 25

  4. Pirjo-Liisa Kuuppelomäki, Pirkkala 11 11 11 33

  5. Ritva Lahdenperä, Tampere 15 15 15 45

  6. Jaana Visulaaka, Hämeenlinna 19 19 18 56

  7. Tuulikki Kare, Vantaa 20 20 – 40

  8. Tiina Jalkanen, Hankasalmi 24 24 – 48


 


BF juniorit



  1. Anna Karrila, Espoo


 


CBB – 178 cm



  1. Jari Juurakko, Heinola 3 6 9


 


CBB + 178 cm



  1. Timo Alakärppä, Oulu 3 6 9

  2. Toni Hinkkala, Heinola 6 12 18

  3. Jukka Kuure, Kempele 12 18 30

  4. Jussi Rintamäki, Viljakkala 9 24 33


 


CBB juniorit



  1. Joonas Ylönen, Lahti


 


CBB Masters



  1. Heimo Luttinen, Tampere 3 6 9

  2. Pasi Vuorimaa, Paimio 6 12 18


 


Force Turku Body & Fitness 2007 tulokset


15.9. Turun Konserttitalo


 


Fitness MM-karsinta



  1. Minna Pajulahti, Pirkkala 3 4 3 10*

  2. Tiina Kasvi, Vantaa 6 5 6 17


* Valittiin MM-joukkueeseen


 


Body Fitness – 163 cm



  1. Jaana Kotkansalo, Kemi 4 5 4 13*

  2. Satu Korhonen, Espoo 6 6 5 17*

  3. Laura Lindroos, Vantaa 9 8 10 27

  4. Kati Raatikainen, Nokia 11 13 13 37

  5. Mari Päkkilä, Oulu 14 11 13 38

  6. Tiina Vaskelainen, Heinola 18 19 18 55

  7. Mia Ahinko, Alavus 23 21 – 44

  8. Terhi Kivistö, Rovaniemi 24 24 – 48

  9. Pirjo-Liisa Kuuppelomäki, Pirkkala 27 26 – 53

  10. Carla Do Nascimento, Helsinki 32 33 – 65

  11. Sari Hoikka, Tampere 36 32 – 68

  12. Kati Lahtinen, Tampere 37 32 – 69

  13. Jaana Visulaaka, Hämeenlinna 35 38 – 73

  14. Tiina Pakkanen, Vantaa 38 37 – 75

  15. Heli Laine, Niinikoski 43 43 – 86


* Valittiin MM-joukkueeseen


 


Body Fitness + 163 cm



  1. Erika Törrönen, Helsinki 3 4 3 10

  2. Katarina Tunturi, Lahti 6 5 6 17

  3. Sanna Korhonen, Lahti 12 12 12 36

  4. Nuppu Zeitlin, Tampere 14 13 13 4.

  5. Emma Kallio, Tampere 20 13 13 46

  6. Pia Heikkilä, Kempele 15 20 16 51

  7. Heli Kurki, Jyväskylä 22 21 – 43

  8. Kirsi Mattila, Tampere 27 24 – 51

  9. Anna Salo, Vaasa 27 27 – 54

  10. Jaana Kiuru, Nakkila 28 30 – 58

  11. Maria Yliluukas, Keminmaa 27 32 – 59

  12. Petra Kangas, Mäntsälä 36 36 – 72

  13. Anna Karrila, Espoo 39 39 – 78

  14. Tiina Jalkanen, Hankasalmi 42 42 – 84


 


CBB – 178



  1. Teemu Isoaho, Helsinki 3 6 9

  2. Toni Vahala, Tampere 6 12 18

  3. Jan Hedman, Kirkkonummi 9 18 27

  4. Pasi Vuorinen, Paimio 12 24 36


 


CBB + 178



  1. Peter Wilenius, Espoo 3 6 9

  2. Jani Pernell, Parainen 6 12 18

  3. Markku Tikka, Paimio 11 18 29

  4. Rami Nieminen, Turku 10 24 34

  5. Matti Pärnä, Paimio 15 30 45

  6. Juha Parkko, Kotka 18 35 54


 


Force Fitness Classic 2007


Ajankohta: 28.4.2007


Paikka: Helsingin Kulttuuritalo


 


Classic Bodybuilding



  1. Voitto Suosaari, Längelmäki 5 10 15

  2. Markus Alitalo, Turku 11 20 31

  3. Jonny Envik, Pietarsaari 18 48 66

  4. Joonas Ylönen, Lahti 25 42 67*

  5. Matias Kari, Tammela 21 46 67*

  6. Ville Mäki, Kaarina 24 60 84


’* Fysiikkakierros ratkaisi


 


Fitness



  1. Heidi Paganus, Riihimäki 5 5 5 15

  2. Sonja Färling, Helsinki 11 10 10 31

  3. Päivi Laamanen, Helsinki 13 18 15 46

  4. Anna Niinimäki, Helsinki 20 17 20 57


 


Body fitness, – 163 cm



  1. Laura Lindroos, Vantaa 5 5 5 15

  2. Anniina Krökki, Tampere 11 11 11 33

  3. Mia Tikkala, Oulu 16 16 16 48

  4. Marika Lähde, Kuopio 23 18 19 60

  5. Marita Autio, Jyväskylä 28 28 24 80

  6. Tiina Lamminaho-Saarinen, Nummela 34 35 – 69

  7. Tiina Ruusunen, Lahti 33 38 – 71

  8. Terhi Kivistö, Rovaniemi 35 39 – 74

  9. Heidi Laamanen, Vantaa 46 47 – 93

  10. Outi Idman, Espoo 51 48 – 99

  11. Sannika Schroderus, Kempele 52 52 – 104

  12. Petra Lampinen, Mikkeli 57 54 – 111


 


Body fitness, + 163 cm



  1. Hilkka Pietilä, Helsinki 7 6 5 18

  2. Mari Tirroniemi, Tampere 9 9 10 28

  3. Petra Korkiakangas, Pirkkala 19 17 16 52

  4. Johanna Siili, Tampere 26 27 20 73

  5. Laura Taivainen, Kirkkonummi 23 27 23 73

  6. Erika Törrönen, Helsinki 32 25 – 57

  7. Eeva Lindèn, Espoo 31 34 – 65

  8. Laura Kivari, Rovaniemi 47 41 – 88

  9. Maaret Kirjonen, Turku 49 50 – 99

  10. Miia Malmi, Turku 51 54 – 105

  11. Anna Karrila, Espoo 51 58 – 109

  12. Maria Kuure, Veikkola 56 53 – 109

  13. Tanja Karjalainen, Vantaa 58 61 – 119

  14. Terhi Savolainen, Lahti 66 65 – 131

  15. Tiia Ruhanen, Mikkeli 63 72 – 135


Karsiutuivat 15 joukosta:


Kirsi Korhonen, Imatra


Sari Kontturi, Joensuu


Päivikki Eskelinen-Rönkä, Mikkeli


Marle Hämäläinen, Mikkeli


Maria Virkkunen, Lieksa


Enni Heinonen, Porvoo


 


Fitness SM 2006


Ajankohta: 7.-8.10.2006


Paikka: Fitness Expo, Lahti


Better Bodies Fitness SM



  1. Marjo Krishi, Järvenpää 5 5 5 15

  2. Nora Yrjölä, Helsinki 10 15 10 – 35

  3. Nina Pirttilahti, Nokia 16 10 15 41

  4. Heidi Lipponen, Lahti 23 22 20 65

  5. Carla Do Nascimento, Turku 24 33 25 82

  6. Tiia Suursalmi, Helsinki 28 31 – 59

  7. Hanna Hyyryläinen, Lahti 35 25 – 60


 


Better Bodies Body Fitness SM – 163cm



  1. Tarja Vähäkuopus, Tampere 7 14 6 20

  2. Susanna Lampela, Lahti 15 15 11 41

  3. Minna Paler, Lahti 15 12 15 42

  4. Heidi Sorsa, Lahti 16 20 20 56

  5. Kati Raatikainen, Nokia 27 23 23 73

  6. Tiina Vaskelainen, Heinola 29 34 – 63

  7. Mia Ahinko, Alavus 40 32 – 72

  8. Marjut Vainio, Mikkeli 47 40 – 87

  9. Anniina Krökki, Tampere 48 48 – 96

  10. Marianna Huoponen, Mikkeli 52 56 – 106

  11. Hanna-Mari Kärkkäinen, Jyväskylä 55 51 – 106

  12. Hanna Ruuskanen, Lappeenranta 51 56 – 107

  13. Kaisa Niemelä, Tampere 70 64 – 134


 


Better Bodies Body Fitness SM + 163cm



  1. Katarina Tunturi, Lahti 5 5 5 15

  2. Riikka Alasalmi, Helsinki 10 12 10 32

  3. Erika Törrönen, Helsinki 20 17 15 52

  4. Kaisa Piippo, Tampere 19 19 23 61

  5. Päivi Neitola, Turku 19 21 22 62

  6. Maria Yli-Luukas, Keminmaa 33 34 – 67

  7. Suvi Väliharju, Turku 36 36 – 72

  8. Jonna Vuori, Helsinki 37 39 – 76

  9. Petra Kangas, Mäntsälä 44 42 – 86


 


Better Bodies Body Fitness Masters SM (+ 35 v.)



  1. Minna Lehtinen, Järvenpää 6 6 5 17

  2. Vappu Berg, Porvoo 12 10 12 34

  3. Kirsi Mattila, Tampere 13 14 13 40

  4. Ritva Lahdenperä 21 20 21 62

  5. Virpi Myllynen, Kangasala 23 24 24 71


Better Bodies Body Fitness SM overall -voittaja


Tarja Vähäkuopus, Tampere


 


Wrange Classic Bodybuilding SM – 178cm



  1. Mika Antikainen, Lahti 5 5 5 10

  2. Jonny Envik, Pietarsaari 15 15 14 29

  3. Toni Vahala, Tampere 15 15 16 31

  4. Matias Kari, Tammela 22 18 20 38

  5. Antti Paajanen, Turku 24 22 22 44

  6. Ville Viertola, Helsinki 27

  7. Teemu Naukkarinen, Sydney, Australia 32

  8. Sami Malo, Tampere 38

  9. Jan Hedman, Kirkkonummi 45

  10. Tuukka Skottman, Tampere 50


 


Wrange Classic Bobybuilding SM + 178cm



  1. Toni Kari, Helsinki 6 10 6 16

  2. Utti Hietala, Helsinki 16 8 14 22

  3. Voitto Suosaari, Längelmäki 9 14 11 25

  4. Jani Pernell, Parainen 18 20 19 39

  5. Joni Virtanen, Vantaa 25 23 25 48

  6. Jouni Jalkanen, Ruuhimäki 30


 


Wrange Classic Bodybuilding SM overall -voittaja


Toni Kari, Helsinki


Wrange Classic Bodybuilding SM, naiset



  1. Mari Kivelä, Vaasa 5 5 5 15


 


Turku Body & Fitness


Ajankohta: 16.9.2006


Paikka: Turun Konserttitalo


Body Fitness, – 163 cm



  1. Minna Paler, Lahti 3 4 3 10

  2. Kati Raatikainen, Nokia 8 7 8 23

  3. Tarja Vähäkuopus, Tampere 14 6 10 30

  4. Anniina Krökki, Tampere 15 16 15 46

  5. Marianne Huoponen, Mikkeli 14 18 15 47

  6. Marjut Vainio, Mikkeli 15 22 19 46

  7. Tiina Vaskelainen, Heinola 23 23 23 69

  8. Mia Ahinko, Alavus 28 17 28 73

  9. Tiina Pakkanen, Vantaa 23 29 23 52

  10. Hanna Ruuskanen, Lappeenranta 26 26 26 78

  11. Kaisa Niemelä, Tampere 32 31 30 93

  12. Vappu Berg, Porvoo* 38 35 37 73


————– SM-kilpailun karsintaraja



  1. Petra Lampinen, Mikkeli 39 39 40 118

  2. Satu Raappana, Tampere 41 42 41 124


* Kilpailee Masters SM-kilpailussa


 


Body Fitness, + 163 cm



  1. Katarina Tunturi, Lahti 5 3 4 12

  2. Riikka Alasalmi, Helsinki 4 7 5 16

  3. Kaisa Piippo, Tampere 11 9 10 30

  4. Erika Törrönen, Helsinki 13 11 13 37

  5. Jonna Vuori, Helsinki 14 14 17 45

  6. Päivi Neitola, Turku 19 18 17 54

  7. Suvi Väliharju, Turku 23 24 22 69

  8. Kirsi Mattila, Tampere* 25 26 25 76

  9. Minna Lehtinen, Järvenpää* 30 27 29 86

  10. Petra Kangas, Mäntsälä 33 31 33 97

  11. Maria Yli-Luukas, Keminmaa 34 31 34 99


————– SM-kilpailun karsintaraja



  1. Niina Kuusela, Helsinki 34 34 34 102

  2. Jutta Rossi, Pori 36 36 35 107

  3. Paula Hannula, Lahti 34 39 35 110

  4. Teija Heimovesa, Pori 42 42 42 126


Sijalla 16.


Anu Pekonen, Savonlinna


Vilma Nyyssölä, Helsinki


Ritva Lahdenperä, Tampere*


Taru Niemelä, Jyväskylä


Virpi Myllynen, Kangasala*


* Kilpailee Masters SM-kilpailussa


 


Classic Bodybuilding



  1. Utti Hietala, Helsinki 4 7 4 11

  2. Jani Koivuluoma, Seinäjoki 13 6 12 18

  3. Jouni Jalkanen, Ruuhimäki 5 14 5 19

  4. Jonny Envik, Pietarsaari 9 12 10 33

  5. Ville Viertola, Helsinki 14 9 15 24

  6. Tuukka Skottman, Tampere 18 – – 18


 


Boosman Fitness Classic


Ajankohta: 22.4.2006


Paikka: Helsingin Kulttuuritalo


 


Classic Bodybuilding



  1. Imre Vähi, Eesti

  2. Mika Antikainen, Lahti

  3. Toni Kari, Helsinki

  4. Teemu Naukkarinen, Putikko

  5. Markus Alitalo, Turku

  6. Kaido Voogla, Eesti

  7. Teemu Isoaho, Helsinki

  8. Tomi Raittinen, Turku

  9. Timo Poutiainen, Kerava


 


Fitness



  1. Mimmi Jokinen, Helsinki 5 15 5 25

  2. Natalia Nazarenko-Kiivikas, Eesti 16 6 16 38

  3. Sari Vainio, Porvoo 15 27 15 57

  4. Mari Huhtanen, Helsinki 15 30 15 60

  5. Maija Elovaara, Helsinki 23 22 23 68

  6. Heidi Laitomaa*, Pori 37 12 – 49

  7. Maarit Mattila, Kuortane 31 36 – 67

  8. Marke Hietapakka**, Lahti 37 35 – 72

  9. Sanna Laaksonen***, Helsinki 43 45 – 88


* Tulokkaiden 1.


** Tulokkaiden 2.


*** Nuorten 1.


 


Body Fitness alle 164 cm



  1. Jaana Kotkansalo, Kemi 5 6 5 16

  2. Satu Korhonen, Espoo 10 9 10 – 29

  3. Minna Paler, Lahti 16 15 15 46

  4. Marjut Vainio, Mikkeli 21 22 22 65

  5. Hanna-Mari Kärkkäinen*, Jyväskylä 22 22 22 66

  6. Kirsi Tuominen, Tampere 32 35 – 67

  7. Anna Salo, Vaasa 35 36 – 71

  8. Mia Ahinko, Alavus 41 38 – 79

  9. Pirjo-Liisa Kuuppelomäki, Pirkkala 42 41 – 83

  10. Sari Hoikka, Tampere 45 45 – 90

  11. Sannika Schroderus, Kempele 57 57 – 114

  12. Elina Karjalainen, Kajaani 58 58 – 116


* Nuoret 1.


 


Body Fitness yli 164 cm



  1. Anna-Mari Puranen, Äänekoski 9 9 9 27

  2. Petra Orpana, Tampere 11 10 11 32

  3. Laura Rantanen, Helsinki 12 13 11 36

  4. Tarja Liimatainen, Äänekoski 24 23 21 68

  5. Riina Syrjä, Tuusula 23 26 23 72

  6. Minna Lehtinen, Järvenpää 35 32 – 67

  7. Eveliina Rosenström, Vantaa 33 36 – 69

  8. Kirsi Mattila, Tampere 43 38 – 81

  9. Sanna Helin-Kiiski, Imatra 44 44 – 88

  10. Katriina Toivanen, Vaasa 45 46 – 91

  11. Kirsi Korhonen, Imatra 52 53 – 105

  12. Sari Kontturi*, Joensuu 60 60 – 120


* Nuoret 1.


 


Body Fitness tulokkaat



  1. Mari Päkkilä, Oulu 11 11 11 33

  2. Carita Horppu, Jyväskylä 12 11 13 36

  3. Heli Mahlakaarto, Oulu 13 21 12 46

  4. Ulla Mustonen, Jyväskylä 16 15 16 47

  5. Emma Kallio, Tampere 26 23 20 69

  6. Jenni Kohvakka, Tampere 25 38 – 63

  7. Maria Kuure, Veikkola 33 33 – 66

  8. Katarina Lindström, Porvoo 44 41 – 85

  9. Kaisa Piippo, Tampere 46 54 – 100

  10. Nina Leinonen, Tuusula 54 51 – 105

  11. Ringa Ruisniemi, Pori 57 60 – 117

  12. Jaana Kiuru, Nakkila 60 57 – 117

  13. Kati Lahtinen, Tampere 63 58 – 121

  14. Jaana Visulaaka, Hämeenlinna 65 66 – 131

  15. Sini-Marja Heikkinen, Porvoo 68 67 – 135

  16. Sanna Tossavainen, Tampere 80 80 – 160

  17. Suvi Tulonen, Helsinki 81 82 – 163


 


Fitness SM 2005


Ajankohta: 2.10.2005


Paikka: Fitness Expo, Lahti


 


Wrange Fitness SM



  1. Marjo Krishi, Järvenpää 3 3 3 9

  2. Birgitta Tuomiranta, Oulu 7 9 7 23

  3. Mari Huhtanen, Oulu 8 12 8 28

  4. Maija Elovaara, Helsinki 15 6 15 36

  5. Nuppu Zeitlin, Tampere 12 15 12 39


*Carla Do Nascimento, Turku


* Diskattiin epäsopivan esityksen vuoksi.


 


Wrange Body Fitness SM 2005, alle 164 cm



  1. Satu Korhonen, Espoo 4 3 3 10

  2. Heidi Sorsa, Lahti 5 7 6 18

  3. Tuija Loikkanen, Imatra 12 10 11 33

  4. Susanna Lampela, Oulu 13 14 12 39

  5. Mia Tikkala, Oulu 15 14 13 42

  6. Tiina Vaskelainen, Heinola 17 14 – 31

  7. Sanna Nupponen, Varkaus 19 24 – 43

  8. Hanna-Mari Kärkkäinen, Jyväskylä 23 23 – 46

  9. Maarit Eliisa Ketonen, Huittinen 27 27 – 54

  10. Tanya Holopainen, Lappeenranta 30 29 – 59

  11. Sari Hoikka, Tampere 32 33 65

  12. Sannika Schroderus, Kempele 36 35 – 71


 


Wrange Body Fitness SM 2005, yli 164 cm



  1. Sari Orava, Längelmäki 5 6 5 16

  2. Riikka Alasalmi, Helsinki 6 7 7 20

  3. Johanna Vaha, Jyväskylä 8 7 11 34

  4. Eeva Lindèn, Espoo 11 12 11 34

  5. Hilkka Pietilä, Helsinki 18 16 15 49

  6. Tarja Liimatainen, Äänekoski 22 21 – 43*

  7. Suvi Väliharju, Turku 21 22 – 43*

  8. Kristiina Mäkelä, Kouvola 21 22 – 43*

  9. Maaret Kirjonen, Turku 24 24 – 48

  10. Miia Malmi, Turku 30 30 – 60

  11. Piritta Aronen, Loppi 33 33 – 66


* Sijoitus ratkaistiin annettujen ja pisteenlaskuun jääneiden tuomaripisteiden paremmuuden perustella.


 


Classic Bodybuilding SM 2005



  1. Mika Antikainen, Lahti 4 4 3 7

  2. Voitto Suosaari, Längelmäki 5 6 7 13

  3. Heikki Tallinen, Helsinki 9 8 10 18

  4. Sami Malo, Oulu 15 13 11 24

  5. Teemu Isoaho, Helsinki 15 14 15 29

  6. Jari Sorsa, Lahti 15

  7. Ristopekka Piirainen, Jyväskylä 23

  8. Tero Tuomala, Iitti 25

  9. Tomi Palanen, Forssa 26

  10. Aku Sinisalo, Forssa 28


 


Turku Body & Fitness 2005, BF-karsinta


Ajankohta: 10.9.2005


Paikka: Turun konserttitalo, Turku


 


Body fitness – 164 cm



  1. Satu Korhonen, Espoo

  2. Mia Tikkala, Oulu

  3. Tiina Vaskelainen, Heinola

  4. Susanna Lampela, Oulu

  5. Maarit Eliisa Ketonen, Huittinen

  6. Hanna-Mari Kärkkäinen, Jyväskylä

  7. Sanna Nupponen, Varkaus

  8. Sari Hoikka, Tampere

  9. Sannika Schroderus, Kempele

  10. Tanya Holopainen, Lappeenranta

  11. Pirjo-Liisa Kuuppelomäki, Pirkkala

  12. Tiina Tuomisto, Tampere

  13. Sanna Reponen, Kerava

  14. Kaisa Niemelä, Tampere

  15. Heli Laine, Niinikoski

  16. Mervi Sirkiä, Hämeenlinna

  17. Jessika Mäkynen, Vaasa


Body fitness + 164 cm



  1. Johanna Vaha, Jyväskylä

  2. Riikka Alasalmi, Helsinki

  3. Hilkka Pietilä, Helsinki

  4. Tarja Liimatainen, Äänekoski

  5. Kristiina Mäkelä, Kouvola

  6. Eeva Lindèn, Espoo

  7. Maaret Kirjonen, Turku

  8. Suvi Väliharju, Turku

  9. Miia Malmi, Turku

  10. Piritta Aronen, Loppi

  11. Riina Ollikainen, Neuvoton

  12. Petra Kangas, Mäntsälä


 


Boosman Fitness Classic


Ajankohta: 23.4.2005


Paikka: Helsingin Kulttuuritalo, Helsinki


 


Boosman Fitness Classic



  1. Marjo Krishi, Järvenpää 3 3 3 9

  2. Nora Yrjölä, Helsinki 6 9 6 21

  3. Jatta Kokkonen, Oulu 9 13 9 31

  4. Niina Haapanen-Sorjonen, Lahti 14 6 14 34

  5. Sini Roponen, Helsinki 13 14 14 41

  6. Sonja Färling, Kerava 18 20 18 56


7.Sonja Jokiranta, Oulu 21 19 21 61


 


Boosman Body Fitness Classic



  1. Katarina Tunturi, Lahti 4 3 4 11

  2. Heidi Sorsa, Lahti 6 8 6 20

  3. Minna Paler, Lahti 7 7 7 21

  4. Kati Raatikainen, Nokia 15 14 13 42

  5. Tuija Loikkanen, Imatra 18 15 14 47

  6. Sari Vainio, Porvoo 18 18 – 36

  7. Tanja Karjalainen, Vantaa 19 22 – 41

  8. Mari Tirroniemi, Tampere 23 21 – 44

  9. Minna Pajulahti, Tampere 28 28 – 56

  10. Niina Kuusela, Helsinki 31 30 – 61

  11. Kirsi Tuominen, Tampere 31 31 – 62

  12. Johanna Hellgren, Nummela 35 37 – 72

  13. Niina Liuska, Virkkala 39 40 – 79

  14. Kristiina Mäkelä, Kouvola 40 40 – 80

  15. Paula Hannula, Kyröskoski 45 45 – 90


 


Boosman Fitness tulokkaat



  1. Niina Haapanen-Sorjonen, Lahti 14 6 14 34

  2. Sini Roponen, Helsinki 13 14 14 41

  3. Sonja Färling, Kerava 18 20 18 56


4.Sonja Jokiranta, Oulu 21 19 21 61


 


Boosman Nuorten Body Fitness SM (alle 21 v)



  1. Jessika Mäkynen, Vaasa 3 3 3 9


 


Boosman Body Fitness Masters + 35 vuotta



  1. Minna Lehtinen, Järvenpää 3 3 3 9

  2. Liisa Vuotila, Helsinki 7 6 7 20

  3. Vappu Berg, Porvoo 8 9 8 25

  4. Maarit Mattila, Kuortane 12 12 12 36

  5. Heli Tuutti, Espoo 15 15 15 45


 


Boosman Tulokkaiden Body Fitness, lyhyt sarja



  1. Enni Heinonen, Porvoo 3 6 5 14

  2. Petra Orpana, Tampere 6 7 7 20

  3. Anna Salo, Vaasa 12 10 8 30

  4. Petra Kangas, Mäntsälä 14 10 10 34

  5. Johanna Ollakka, Kempele 11 15 14 40

  6. Vilma Nyyssölä, Espoo 19 22 – 41

  7. Nina Halla-aho, Lappeenranta 22 25 – 47

  8. Mirva Palonen, Turku 25 24 – 49

  9. Hanna Ruuskanen, Lappeenranta 31 24 – 55

  10. Petra Suvanen, Kotka 27 29 – 56

  11. Heli Laine, Orimattila 32 32 – 64

  12. Mia Ahinko, Alavus 35 36 – 71

  13. Heidi Tiainen, Oulu 39 38 – 77

  14. Elina Karjalainen, Oulu 40 38 – 78

  15. Elina Elsinen, Järvenpää 42 38 – 80


 


Boosman Tulokkaiden Body Fitness, pitkä sarja



  1. Laura Kujasalo, Helsinki 3 3 3 9

  2. Terhi Savolainen, Lahti 9 12 8 29

  3. Sanna Helin, Imatra 11 10 9 30

  4. Hilkka Pietilä, Helsinki 12 8 11 31

  5. Jutta Huotari, Pori 14 13 13 40

  6. Mimi Liimatainen, Helsinki 21 21 – 42

  7. Eveliina Rosenström, Lahti 21 23 – 44

  8. Anna-Mari Eskelinen, Lahti 24 23 – 47

  9. Teija Heimovesa, Pori 26 27 – 53

  10. Salla Närvänen, Hiltulanlahti 29 29 – 58

  11. Kirsi Korhonen, Imatra 30 29 – 59


 


Fitness SM 2004


Ajankohta: 24.10.2004


Paikka: Fitness Expo, Lahti


 


Fitness SM



  1. Marjo Krishi, Järvenpää 5 5 5 15

  2. Nora Yrjölä, Helsinki 10 15 10 35

  3. Tiina Kasvi, Helsinki 16 22 16 54

  4. Mimmi Jokinen, Helsinki 20 21 20 61

  5. Aija Suokas, Lahti 25 21 24 70

  6. Maija Elovaara, Helsinki


 


Body fitness SM



  1. Heidi Sorsa, Lahti 10 10 11 31

  2. Katariina Tunturi, Lahti 14 11 12 37

  3. Sari Orava, Lahti 15 21 13 49

  4. Sanna Backman, Helsinki 24 23 20 67

  5. Minna Paler, Lahti 26 21 20 67

  6. Riikka Alasalmi, Helsinki

  7. Johanna Piironen, Kotka

  8. Marjut Vainio, Mikkeli

  9. Johanna Vaha, Jyväskylä

  10. Piia Tolonen, Lahti

  11. Tiina Ruusunen, Lahti

  12. Jaana Kohonen, Helsinki

  13. Kristiina Mäkelä, Kouvola

  14. Rachel Kauppila, Helsinki

  15. Anna –Mari Puranen, Äänekoski


 


Nutri Plus Fitness Classic


Ajankohta: 17.4.2004


Paikka: Helsingin Kulttuuritalo, Helsinki


 


Nutri Plus Fitness Classic



  1. Riitta Randström, Karjaa 3 14 3 20

  2. Mari Kamppi, Lahti 7 17 6 30*

  3. Mari Heinola, Pori (tulokas) 16 3 11 30*

  4. Johanna Kurkinen, Kajaani 11 15 11 37

  5. Aija Suokas, Lahti 19 7 17 43

  6. Mimmi Jokinen, Vantaa 12 16 – 28

  7. Kaisu Pajunen, Jyväskylä 27 18 45

  8. Elise Laakso, Espoo 31 22 53


* Kamppi voitti Heinolan kahdella kierroksella (1. ja 3. kierros)


 


Tulokkaiden Fitness SM


1.Mari Heinola, Pori 16 3 11 30



  1. Maarit Mattila, Kuortane 30 32 24 86


Nuorten Fitness SM (alle 21 v.)



  1. Nuppu Zeitlin, Tampere 19 28 17 64

  2. Milla Kuitunen, Helsinki 24 27 20 71


 


Nutri Plus Body Fitness Classic



  1. Jaana Kotkansalo, Kemi* 4 4 4 12

  2. Heidi Sorsa, Lahti 6 7 6 19

  3. Sanna Backman, Helsinki 7 6 7 20

  4. Sari Vainio, Porvoo 14 13 12 39

  5. Kati Raatikainen, Nokia 16 13 15 44

  6. Niina Jumppanen, Lahti 17 19 – 36

  7. Tanya Holopainen, Lappeenranta 23 22 – 45

  8. Johanna Hellgren, Nummela 22 24 – 46

  9. Sari Hoikka, Tampere 26 26 – 52

  10. Miia Kaerala, Turku 30 30 – 60

  11. Heli Tuutti, Helsinki 33 33 – 66


 


Nuorten Body Fitness SM



  1. Miia Kaerala, Turku 30 30 18 78


Tulokkaiden Body Fitness SM



  1. Tuija Loikkanen, Imatra 7 6 6 19*

  2. Piia Tolonen, Lahti 7 5 7 19*

  3. Riina Syrjä, Kerava 8 12 8 28

  4. Heidi Hänninen, Järvenpää 12 14 10 36

  5. Eeva Lindèn, Espoo 13 12 14 39

  6. Pia Heikkilä, Oulu 18 17 – 35

  7. Johanna Yli-Pohja, Tampere 20 23 – 43

  8. Maaret Kirjonen, Turku 28 24 – 52

  9. Meri Leivo, Helsinki 26 27 – 53

  10. Marianne Alonen, Tampere 29 30 – 59

  11. Sanna Kotajärvi, Oulu 33 32 – 65

  12. Piritta Aronen, Loppi 35 34 – 69

  13. Annika Sirviö, Pattijoki 38 40 – 78

  14. Auli Rautiainen, Imatra 42 41 – 83

  15. Katriina Kosonen, Joensuu 45 45 – 90


* Loikkanen voitti kaksi kierrosta, Tolonen yhden.


 


Fitness SM 2003


Ajankohta: 5.10.2003


Paikka: Fitness Expo, Lahden Messu- ja Urheilukeskus, Lahti


 


Fitness SM



  1. Marjo Krishi, Järvenpää 3 3 3 9

  2. Anu Mäkinen, Tampere 6 7 6 19

  3. Karoliina Purala, Oulu 9 12 9 30

  4. Riitta Koukkari, Lahti 14 9 13 36

  5. Nora Yrjölä, Helsinki 13 16 13 42

  6. Sari Salo-Tanskanen, Helsinki 20 21 – 41

  7. Mari Huhtanen, Oulu 21 21 – 42

  8. Petra Takanen, Helsinki 21 27 – 48

  9. Birgitta Tuomiranta, Oulu 26 26 – 52

  10. Maija Elovaara, Helsinki 30 22 – 52


 


Body Fitness SM



  1. Aino-Maija Kare, Imatra 3 3 3 9

  2. Katariina Tunturi, Lahti 7 6 7 20

  3. Heidi Sorsa, Lahti 8 9 8 25

  4. Sari Orava, Lahti 13 14 12 39

  5. Kirsi Naukkarinen, Vantaa 14 13 15 42

  6. Marjut Vainio, Mikkeli 20 19 – 39

  7. Sanna Luumi, Helsinki 20 20 – 40

  8. Sirpa Tikkanen, Helsinki 24 24 – 48

  9. Johanna Oksanen, Helsinki 28 27 – 55

  10. Marika Hiltunen, Joensuu 38 37 – 75

  11. Sanna Nupponen, Varkaus 34 34 – 68

  12. Janna Termonen, Lahti 35 35 – 70

  13. Mari Laine, Vesilahti 29 30 – 59


 


Fitness tulokkaat



  1. Lisa-Marie Lempiäinen 3 3 3 9

  2. Annika Tuoma, Oulu 13 7 10 30

  3. Piia Nytorp, Lappeenranta 6 20 7 33

  4. Sari Immonen, Imatra 14 13 12 39

  5. Noora Wennström, Helsinki 18 10 13 41

  6. Kati-Mari Kuvaja, Kuopio 11 19 – 30

  7. Satu Meriläinen, Jyväskylä 21 13 – 34

  8. Niina Juurinen, Kuopio 24 23 – 47


 


Fitness juniorit



  1. Nuppu Zeitlin, Tampere 3 3 3 9

  2. Mari Raatikainen, Kuopio 6 6 6 18


 


Body Fitness tulokkaat – 165 cm



  1. Jaana Kotkansalo, Kemi 3 3 3 9

  2. Minna Leppänen, Imatra 6 6 6 18

  3. Satu Korhonen, Helsinki 9 9 9 27

  4. Mia Tikkala, Kempele 13 14 13 40

  5. Milla Kuitunen, Vantaa 14 13 14 41

  6. Sanna Korhonen, Orimattila 18 21 – 39

  7. Paula Hannula, Kyröskoski 23 21 – 43

  8. Hanna Jussila, Oulu 22 24 – 46

  9. Katja Naumanen, Kuopio 29 27 – 56

  10. Emilia Ihatsu, Oulu 29 29 – 58

  11. Sanna Toivanen, Lahti 32 34 – 66

  12. Arja Moilanen, Turku 33 33 – 66

  13. Marjo Tuhkanen, Kajaani 40 39 – 79

  14. Sara Sallila, Kärkölä 41 42 – 83


 


Body Fitness tulokkaat +165 cm



  1. Johanna Piironen, Kotka 4 6 4 14

  2. Riikka Alasalmi, Helsinki 5 9 5 19

  3. Johanna Vaha, Somero 9 8 9 26

  4. Niina Kuusela, Vantaa 12 11 12 35

  5. Heidi Mettälä, Lahti 16 15 15 46

  6. Anu Pekonen, Jyväskylä 22 21 – 43

  7. Niina Huhtinen, Virkkala 21 24 – 45

  8. Kati Mikkonen, Villähde 25 20 – 45

  9. Liisa Vuotila, Helsinki 25 28 – 53

  10. Mari-Ann Suosaari, Jämsä 29 27 – 56

  11. Kaisa Orajärvi, Oulu 35 36 – 71

  12. Minna Matikainen, Jämsä 36 35 – 71

  13. Mia Veijola, Muijala 38 40 – 78

  14. Jaana Kankaala, Oulu 42 40 – 82


 


Miehet



  1. Mikko Nurmela, Oulu

  2. Jari Sorsa, Lahti

  3. Ville-Veikko Sjöholm, Oulu


 


Nutri Plus Fitness Classic


Ajankohta: 12.4.2003


Paikka: Helsingin Kulttuuritalo


 


Fitness



  1. Riitta Randström, Karjaa 4 10 4 18

  2. Kirsi Erden, Tampere 6 6 6 18

  3. Tiina Kasvi, Helsinki 10 13 9 32

  4. Tiina Manninen, Oulu 12 14 10 36

  5. Minna Pajulahti, Tampere 17 6 15 38

  6. Kaisu Pajunen, Jyväskylä 18 17 – 35

  7. Anna Antonen, Rovaniemi 21 23 – 44

  8. Maija Elovaara, Helsinki 22 22 – 44

  9. Tia Ruhanen, Lahti 22 26 – 48


 


Body fitness



  1. Aino-Maija Kare, Imatra 5 3 5 13

  2. Mari Tirroniemi, Kemi 4 6 4 14

  3. Kati Raatikainen, Nokia 11 11 11 33

  4. Kirsi Naukkarinen, Vantaa 10 12 12 34

  5. Marjut Vainio, Mikkeli 17 13 16 46

  6. Sanna Kurvinen, Helsinki 16 15 16 47

  7. Marja Kälvälä, Helsinki 22 24 24 70

  8. Sari Vainio, Porvoo 27 21 23 71

  9. Tarja Salmi, Pori 25 26 24 74

  10. Tiina Järvinen, Lahti 31 31 30 92

  11. Hanna Sundberg, Helsinki 31 32 33 96

  12. Janna Termonen, Lahti 36 35 36 107


 


Lahti Fitness Classic


Ajankohta: 6.4.2003


Paikka: Nainen 2003 messut, Lahden Messukeskus


 


Fitness



  1. Kirsi Erden, Tampere 3 7 3 13

  2. Tiina Manninen, Oulu 8 10 7 25

  3. Tiina Kasvi, Helsinki 12 12 9 33

  4. Kaisu Pajunen, Mikkeli 11 10 13 34

  5. Anna Antonen, Rovaniemi 15 6 13 34

  6. Tia Ruhanen, Lahti 14 16 – 30


 


Body fitness



  1. Mari Tirroniemi, Kemi 3 4 3 10

  2. Kirsi Naukkarinen, Vantaa 6 6 6 18

  3. Kati Raatikainen, Nokia 9 8 9 26

  4. Sanna Kurvinen, Helsinki 14 12 12 38

  5. Sari Vainio, Porvoo 18 15 17 50

  6. Päivi Neitola, Turku 18 17 16 51


 


B&K Sport Magazine Fitness Classic


Ajankohta: 28.9.2002


Paikka: Helsingin Kulttuuritalo



  1. Marjo Krishi, Järvenpää 5 6 5 16

  2. Riitta Koukkari, Lahti 17 9 17 43

  3. Karoliina Purala, Oulu 10 28 10 48

  4. Riitta Randström, Karjaa 23 25 22 70

  5. Mari Kamppi, Mikkeli 27 30 23 80

  6. Minna Pajulahti, Tampere 36 18 29 83

  7. Laura Virkki, Tampere 32 33 – 65

  8. Petra Takanen, Helsinki 31 36 – 67

  9. Minna Alaspää, Espoo 44 44 – 88

  10. Kirsi Malminen, Lahti 55 52 – 107

  11. Birgitta Tuomiranta, Oulu 50 51 – 101

  12. Katriina Toivanen, Helsinki 58 59 – 117


 


Tulokkaiden Fitness SM



  1. Sanna Talvitie, Espoo 5 17 5 27

  2. Mari Niininen, Helsinki 10 9 10 29

  3. Jatta Kokkonen, Oulu 20 9 20 49

  4. Mari Huhtanen, Oulu 15 35 15 65

  5. Anna Antonen, Lahti 25 17 24 66

  6. Piia Mäkinen, Tampere 31 32 30 93

  7. Tiia Suursalmi, Lappeenranta 40 25 – 65

  8. Mimmi Jokinen, Vantaa 33 33 – 66


 


Nuorten Fitness SM (alle 21-vuotiaat)



  1. Aija Suokas, Lahti 5 5 5 15

  2. Kurkinen Johanna, Kuopio 10 10 10 30

  3. Nuppu Zeitlin, Tampere 15 17 15 47

  4. Nikulainen Paula, Kuopio 20 18 20 58

  5. Raatikainen Mari, Kuopio 25 25 25 75


Fitness –kilpailun pisteiden selitys


 


Body Fitness SM


Ajankohta: 28.9.2002


Paikka: Helsingin Kulttuuritalo



  1. Susanna Rantanen, Tampere 4 5 3 12

  2. Marianne Mäkelä, Mikkeli 7 7 8 22

  3. Aino-Maija Kare, Imatra 14 14 12 40

  4. Maria Heikkilä, Kuopio 16 13 15 44

  5. Kirsi Tuominen, Tampere 16 21 18 55

  6. Jaana Kohonen, Turku 21 23 – 44

  7. Marjut Vainio, Mikkeli 22 22 – 44

  8. Rachel Kauppila, Helsinki 26 27 – 53

  9. Pirjo-Liisa Kuuppelomäki, Ylöjärvi 32 32 – 64

  10. Niina Jumppanen, Lahti 32 33 – 65

  11. Johanna Juutilainen, Helsinki 37 34 – 71

  12. Tuija Kärkkäinen, Jämsä 39 41 – 80

  13. Annette Lukin, Oulu 45 42 – 87

  14. Marika Hiltunen, Joensuu 45 47 – 92

  15. Ulla Nikkanen, Oulu 46 47 – 93

  16. Eeva-Liisa Hotakainen, Tampere 48 47 – 95


 


Body Fitness Tulokkaiden SM, tasan ja -167 cm



  1. Kirta-Maria Ahonen, Oulu 3 3 3 9

  2. Heidi Kivisalo, Lahti 7 7 6 20

  3. Marja Törnävä, Tampere 7 8 8 23

  4. Kirsi Naukkarinen, Vantaa 15 12 12 39

  5. Maarit Ketonen, Alajärvi 14 16 16 46

  6. Mari Laine, Vesilahti 18 1617 51

  7. Anne Keränen, Kuopio 20 24 – 44

  8. Sari Hoikka, Tampere 27 27 – 54

  9. Linda Härkönen, Tampere 31 25 – 56

  10. Sanna Nupponen, Varkaus 32 26 – 58

  11. Liisa Vapaavuori, Tampere 26 37 – 63

  12. Tanya Holopainen, Lappeenranta 34 32 – 66

  13. Tea Tinkanen, Lahti 37 38 – 75

  14. Laura Heinonen, Turku 42 41 – 83

  15. Pauliina Pääkkönen, Pori 45 45 – 90


 


Body Fitness Tulokkaiden SM, yli +167 cm



  1. Katarina Tunturi, Lahti 4 3 3 10

  2. Sari Orava, Lahti 5 6 6 17

  3. Jonna Moilanen, Oulu 9 9 9 27

  4. Annamaaria Rissanen, Kuopio 12 12 12 36

  5. Aulimaija Pietiläinen, Mikkeli 17 16 16 49

  6. Johanna Kauppila, Kemi 15 18 17 50

  7. Hanna-Leena Korjonen, Jämsä 23 20 – 43

  8. Päivi Neitola, Turku 22 24 – 46

  9. Marjo Aaltonen, Vaasa 28 28 – 56

  10. Outi Kylmälä, Jyväskylä 29 29 – 58

  11. Tiina Jäppinen, Helsinki 33 33 – 66

  12. Heli Tuutti, Espoo 36 36 – 72


 


Itä-Suomen Fitness Mestaruuskilpailut, Body Fitness


Ajankohta: 20.9.2002


Paikka: Kuopion musiikkikeskus, Kuopio



  1. Marianne Mäkelä, Mikkeli

  2. Maria Heikkilä, Kuopio

  3. Kirta-Maria Ahonen, Oulu

  4. Marjut Vainio, Mikkeli

  5. Annamaaria Rissanen, Kuopio

  6. Sanna Nupponen, Varkaus


 


Itä-Suomen Fitness Mestaruuskilpailut, Fitness



  1. Mari Kamppi, Mikkeli

  2. Jatta Kokkonen, Oulu

  3. Mari Huhtanen, Oulu

  4. Kurkinen Johanna, Kuopio

  5. Tiia Suursalmi, Lappeenranta

  6. Nikulainen Paula, Kuopio


 


Pohjois-Suomen Fitness Mestaruuskilpailut, Body Fitness


Ajankohta: 20.9.2002


Paikka: Pohjankartalon juhlasali, Oulu



  1. Kirta-Maria Ahonen, Oulu

  2. Rachel Kauppila, Helsinki

  3. Annamaaria Rissanen, Kuopio

  4. Jonna Moilanen, Oulu

  5. Annette Lukin, Oulu

  6. Johanna Kauppila, Kemi


 


Pohjois-Suomen Fitness Mestaruuskilpailut, Fitness



  1. Karoliina Purala, Oulu

  2. Riitta Randström, Karjaa

  3. Birgitta Tuomiranta, Oulu

  4. Jatta Kokkonen, Oulu

  5. Mari Huhtanen, Oulu

  6. Kurkinen Johanna, Kuopio


 


Länsi-Suomen Fitness Mestaruuskilpailut, Body Fitness


Ajankohta: 14.9.2002


Paikka: Sampolan juhlasali, Tampere



  1. Jaana Kohonen, Turku

  2. Kirsi Tuominen, Tampere

  3. Kirsi Naukkarinen, Vantaa

  4. Marja Törnävä, Tampere

  5. Hanna-Leena Korjonen, Jämsä


 


Länsi-Suomen Fitness Mestaruuskilpailut, Fitness



  1. Laura Virkki, Tampere

  2. Mari Niininen, Helsinki

  3. Sanna Talvitie, Espoo

  4. Petra Takanen, Helsinki

  5. Aija Suokas, Lahti

  6. Minna Alaspää, Espoo


 


Lahti Body Fitness Classic


Ajankohta: 13.9.2002


Paikka: Diva Night Club, Lahti



  1. Katarina Tunturi, Lahti

  2. Aino-Maija Kare, Imatra

  3. Sari Orava, Lahti

  4. Mari Laine, Vesilahti

  5. Marjut Vainio, Mikkeli

  6. Päivi Neitola, Turku


 


Nestlé Fitness SM


Ajankohta: 7.4.2002


Paikka: Fitnessexpo, Helsingin Messukeskus



  1. Anu Mäkinen, Tampere 8 6 8 22

  2. Jutta Valtonen, Joensuu 11 13 10 34*

  3. Riitta Koukkari, Lahti 11 10 13 34*

  4. Riitta Randström, Karjaa 26 19 25 70

  5. Tiia Villanen, Lahti 20 3120 71

  6. Maija Jouhki, Helsinki 35 33 29 97

  7. Niina Jumppanen, Lahti 29 41 70

  8. Tiina Manninen, Oulu 39 35 74

  9. Elise Laakso, Espoo 45 31 76


* Riitta Koukkarilla ja Jutta Valtosella tasapisteet. Jutta Valtonen voitti paremmalla posedown-pisteillä.


 


Fitnessexpo Figure Cup


Ajankohta: 6.4.2002


Paikka: Fitnessexpo, Helsingin Messukeskus



  1. Maria Heikkilä 4 3 7

  2. Aino-Maija Kare 5 6 11

  3. Nina Haavisto 9 9 18

  4. Marianne Mäkelä 14 14 28

  5. Sanna Luumi 16 17 33

  6. Sirpa Tikkanen 16 18 34

  7. Pia-Maria Honkanen 21 18 39

  8. Johanna Juutilainen 26 23 49

  9. Sanna Kokkonen 25 27 52

  10. Satu Rämö 32 31 63

  11. Kirsi Auvinen 31 34 65

  12. Marika Hiltunen 34 32 66

  13. Taru Saikkonen 37 35 72

  14. Tuija Laaksonen 41 42 83


 


Kuopio Fitness Classic


Ajankohta: 31.3.2002


Paikka: Työnkulma, Kuopio



  1. Riitta Koukkari, Lahti 3 4 3 10

  2. Jutta Valtonen, Joensuu 6 6 6 18

  3. Tiia Villanen, Lahti 9 12 9 40

  4. Maija Jouhki, Helsinki 16 15 16 47

  5. Niina Jumppanen, Lahti 13 22 13 48*

  6. Riitta Randström, Karjaa 18 12 18 48

  7. Tiina Manninen, Oulu 18 17 18 53

  8. Sirpa Tikkanen, Helsinki 24 25 24 73

  9. Elise Laakso, Helsinki 27 20 27 74


* Jumppanen ja Randström olivat tasapisteissä, mutta fysiikkakierroksen pisteet ratkaisevat pisteiden ollessa tasan.


 


Kuopio Figure Classic



  1. Aino-Maija Kare, Imatra 3 5 8

  2. Maria Heikkilä, Kuopio 6 4 10

  3. Marianne Mäkelä, Mikkeli 9 9 18

  4. Marika Hiltunen, Joensuu 13 13 26

  5. Taru Saikkonen, Keuruu 16 15 31

  6. Soile Leppänen, Kuopio 16 16 32


 


Oulu Fitness Classic


Ajankohta: 30.3.2002


Paikka: Pohjankartanon auditorio, Oulu



  1. Riitta Koukkari, Lahti 3 4 3 10

  2. Jutta Valtonen, Joensuu 6 5 6 17

  3. Maija Jouhki, Helsinki 11 9 11 31

  4. Tiina Manninen, Oulu 10 12 10 32

  5. Eira Ainalinpää, Haapajärvi 15 15 15 45


 


Oulu Figure Classic



  1. Aino-Maija Kare, Imatra 3 3 6

  2. Sanna Kokkonen, Kuopio 6 7 13

  3. Taru Saikkonen, Keuruu 9 8 17

  4. Tuija Laaksonen, Turku 12 12 24


 


Lahti Figure Classic


Ajankohta: 15.3.2002


Paikka: Lahden Messukeskus, Lahti



  1. Sanna Luumi 3 3 6

  2. Pia-Maria Honkanen 6 6 12

  3. Kirsi Auvinen 9 11 20

  4. Johanna Juutilainen 12 10 22

  5. Satu Rämö 15 15 30


 


Sporting Fitness Classic 2001


Paikka: Helsingin Kulttuuritalo


Ajankohta: 13. lokakuuta 2001


 


Nuorten Fitness SM



  1. Minna Pajulahti, Tampere 10 5 5 20

  2. Tuija Kärkkäinen, Jämsä 20 14 10 44

  3. Niina Lanz, Hollola 30 11 15 56


Tulokkaiden Fitness SM, lyhyt sarja (-163 cm)



  1. Mari Kamppi, Mikkeli 10 11 5 26

  2. Anna Mari Hautala, Oulu 20 5 10 35

  3. Minna Alaspää, Espoo 34 30 15 79

  4. Elise Laakso, Espoo 54 19 26 99

  5. Kirsi Malminen, Järvelä 4630 24 100

  6. Sanna Kurvinen, Helsinki 46 32 24 102

  7. Kaisu Pajunen, Jyväskylä 70 20 – 90

  8. Eeva-Liisa Hotakainen, Tampere 78 33 – 111

  9. Ulla Nikkanen, Oulu 90 43 – 133


 


Tulokkaiden Fitness SM, pitkä sarja (+163 cm)



  1. Tanja Karjalainen, Vantaa 14 17 7 38

  2. Laura Virkki, Tampere 20 16 10 46

  3. Birgitta Tuomiranta, Oulu 32 25 16 73

  4. Johanna Hellgren, Otalampi 38 29 19 86

  5. Nora Yrjölä, Helsinki 52 11 23 86

  6. Petra Takanen, Helsinki 65 24 29 117

  7. Kati Raatikainen, Nokia 56 34 – 90

  8. Mirka Isoniemi, Oulu 80 32 – 112

  9. Jonna Järn, Lahti 90 39 – 129


 


Fitness Figure SM



  1. Susanna Rantanen, Tampere 7 7 14

  2. Minna Paler, Lahti 13 13 26

  3. Tarja Salmi, Pori 17 19 36

  4. Jaana Kohonen, Turku 23 22 45

  5. Susanna Martikainen, Lappeenranta 27 19 46

  6. Satu Raappana, Hämeenlinna 28 30 58

  7. Tiina Manninen, Oulu 35 35 70

  8. Rachel Kauppila, Haukipudas 34 38 72

  9. Virpi Myllynen, Tampere 48 48 96*

  10. Annette Lukin, Oulu 48 48 96*

  11. Sari Salo-Tanskanen, Helsinki 53 48 101

  12. Maija Jouhki, Espoo 58 60 118


* Pisteenlaskussa enemmän parempia pistesijoituksia


 


Kike Elomaa Fitness Classic



  1. Tarja Heikkilä, Tampere 10 14 5 29

  2. Marjo Krishi, Järvenpää 24 11 11 46

  3. Karita Pihala, Rauma 26 34 14 74*

  4. Jutta Valtonen, Joensuu 36 20 18 74*

  5. Riitta Koukkari, Lahti 52 13 26 91

  6. Susanna Markkula, Espoo 64 25 29 118

  7. Tiina Kasvi, Hämeenlinna 80 42 – 122

  8. Maria Heikkilä, Kuopio 86 38 – 124

  9. Niina Jumppanen, Lahti 78 48 – 126

  10. Karoliina Purala, Oulu 92 41 – 133

  11. Anu Erviä, Lahti 106 48 – 154

  12. Tia Ruhanen, Mikkeli 116 58 – 174


* Kolmanneksi fysiikkakierroksen parempien pisteiden perusteella.


 


Turku Fitness Classic, 30. syyskuuta,


Turun Kongressi ja Messukeskus Liiku! Sporttimessut



  1. Mari Kamppi, Mikkeli 12 8 6 26

  2. Anne-Mari Hautala, Oulu 14 6 8 28

  3. Tiina Kasvi, Hämeenlinna 16 12 8 36

  4. Karoliina Purala, Oulu 22 11 10 43

  5. Tanja Karjalainen, Helsinki 28 18 14 60

  6. Nora Yrjölä, Helsinki 40 25 17 82


 


Tampere Fitness Classic, 29. syyskuuta


Sampolan yläasteen auditorio, Tampere



  1. Laura Virkki, Tampere16 9 6 31

  2. Minna Pajulahti, Tampere 20 6 8 34

  3. Anna-Mari Hautala, Oulu 32 3 11 46

  4. Karoliina Purala, Oulu 24 22 10 56

  5. Maria Heikkilä, Kuopio 28 23 11 62

  6. Anu Erviä, Lahti 44 59 18 77


 


Lahti Fitness Figure 28. syyskuuta


Diva Night Club, Lahti



  1. Susanna Rantanen, Tampere 3 4 7

  2. Jaana Kohonen, Turku 8 5 13

  3. Satu Raappana, Hämeenlinna 7 9 16

  4. Virpi Myllynen, Tampere 19 17 36

  5. Rachel Kauppila, Haukipudas 11 26 37

  6. Susanna Martikainen, Lappeenranta 20 20 40


 


United Feelings Naisten Fitness SM 2001


Päivä: 1.4.2001


Paikka: Fitnessexpo, Helsingin Messukeskus


 



  1. Anu Mäkinen, Tampere 18 10 9 37

  2. Karita Pihala, Rauma 20 32 10 62

  3. Susanna Markkula, Espoo 44 14 20 78

  4. Tiia Villanen, Lahti 34 39 17 90

  5. Tiina Kasvi, Hämeenlinna 54 32 23 109

  6. Tuija Lahtinen, Tampere 68 29 24 121

  7. Minna Paler, Lahti 76 52 – 128

  8. Niina Aaltonen, Lahti 94 37 – 131

  9. Elina Kallio, Lahti 108 24 – 132

  10. Aino-Maija Kare, Imatra 70 64 – 134

  11. Sari Salo, Helsinki 88 57 – 145

  12. Jaana Kohonen, Turku 114 55 – 169

  13. Jonna Kuni, Lahti 160 19 – 179

  14. Tarja Koski-Sipilä, Hyvinkää 134 62 – 196

  15. Pirjo-Liisa Rahikka, Nokia 132 70 – 202

  16. Sirpa Tikkanen, Kerava 150 67 – 212


Paras fysiikka: Anu Mäkinen


Paras vapaaohjelma: Anu Mäkinen


 


United Feelings Nuorten (alle 21 v.) Fitness SM 2000


Päivä: 7. lokakuuta, 2000


Paikka: Helsingin Kulttuuritalo, Helsinki



  1. Niina Aaltonen, Lahti 10 6 5 21

  2. Minna Pajulahti Tampere 14 9 7 30

  3. Tarja Koski-Sipilä, Jyväskylä 12 16 6 34

  4. Tiia Ruhanen, Mikkeli 24 12 12 48

  5. Aila Palmu, Tampere 36 3 18 57

  6. Henna-Kristiina Honka, Tampere 30 16 15 61


 


United Feelings Tulokkaiden Fitness SM 2000



  1. Sari Salo, Helsinki 10 18 5 33

  2. Anna Koivisto, Kouvola 12 20 6 38

  3. Elina Kallio, Lahti 24 5 12 41

  4. Minna Paler, Lahti 20 13 10 43

  5. Tiiina Manninen, Oulu 28 13 14 55

  6. Tiina Kasvi, Hämeenlinna 34 12 16 62

  7. Nina Lindeberg, Lahti 40 6 – 46

  8. Karoliina Purola, Oulu 50 20 – 70

  9. Sirpa Tikkanen, Kerava 52 27 – 79

  10. Heidi Hietala 64 28 – 92

  11. Anu Erviä, Lahti 62 32 – 94

  12. Sirpa Oikarinen, Tampere 70 36 – 106


 


United Feelings Naisten Fitness SM 2000



  1. Lisbeth Hälikkä, Tampere 6 5 3 14

  2. Karita Pihala, Rauma 12 9 6 27

  3. Susanna Markkula, Espoo 22 4 11 37

  4. Jaana Kohonen, Turku 18 16 9 43

  5. Aino-Maija Kare, Imatra 30 17 15 62

  6. Tiia Villanen, Lahti 42 13 18 73

  7. Virpi Myllynen, Tampere 44 18 – 62

  8. Saija Ohmero, Tampere 40 24 – 64


 


Kike Elomaa Fitness Classic


Päivä: 26.3.2000


Paikka: Sportexpo, Helsingin Messukeskus, Helsinki



  1. Tuija Lahtinen, Tampere (8, 6, 4, 18)

  2. Susanna Markkula, Espoo (14, 3, 7, 24)

  3. Jaana Kohonen, Turku (16, 21, 8, 45)

  4. Niina Jumppanen, Lahti (26, 16, 12, 54)

  5. Sari Pamppunen, Lahti (30, 12, 14, 56)

  6. Teresa De Rita – Cavlek , Helsinki (40, 9, 18, 67)

  7. Marjut Vainio, Mikkeli (36, 19, – , 55)*

  8. Virpi Myllynen, Tampere (48, 23, – , 71)*


* Vain kuusi parasta oli mukana viimeisellä kierroksella.


 


Fitness SM


Päivä: 10.10.1999


Paikka: Kulttuuritalo, Helsinki



  1. Irmeli Sundström, Helsinki (6, 4, 6, 16)

  2. Mari Selin, Loviisa (4, 9, 4, 17)

  3. Karita Pihala, Rauma (7, 16, 7, 30)

  4. Anu Mäkinen, Tampere (13, 5, 13, 31)

  5. Sirpa Lauttaanaho, Tampere (15, 13, 14, 42)

  6. Niina Aaltonen, Lahti (22, 20, 17, 59)

  7. Pirjo-Liisa Kuuppelomäki (18, 35, – , 53)

  8. Marjut Vainio, Mikkeli (22, 32, – , 54)

  9. Katja Komulainen, Lahti (37, 26, – , 63)

  10. Pirjo Taam, Kuopio (33, 31, – , 64)

  11. Niina Jumppanen, Lahti (28, 37, – , 65)

  12. Piia Ahtola, Lahti (31, 35, – , 66)

  13. Henna Honka, Ylöjärvi (41, 33, – , 74)

  14. Kirsi Tuominen, Tampere (38, 38, – , 76)

  15. Essi Hirvi, Jyväskylä (48, 35, – , 83)

  16. Tiina Eriksson, Parainen (38, 48, – , 86)


 


Tulokkaiden Fitness SM


Päivä: 10.10.1999


Paikka: Kulttuuritalo, Helsinki



  1. Tuija Lahtinen (6, 4, 6, 16)