Tiimiluettelo

Jos tiiminne sopimus on allekirjoitettu, tiimimaksu on maksettu eikä nimeä näy listalla, ota yhteys:

info@suomenfitnessurheilu.fi
 
TÄRKEÄÄ!
Mikäli tiimin perustietolomaketta ei ole toimitettu tai tiimimaksua maksettu kahta viikkoa (14 vrk) ennen kilpailua, kilpailija ei voi edustaa tiimiä IFBB:n tai SFU:n alaisissa kilpailuissa. Myöskään mikäli tiimillä ei ole nimettyä vastuuvalmentajaa, kilpailija ei voi edustaa ko. tiimiä IFBB:n tai SFU:n alaisissa kilpailuissa.
 

Suomen Fitnessurheilu ry viralliset tiimit vuonna 2020 (päivitetty 18.2.2020)

Crew 03 –team, Lahti
Vastuuvalmentaja: Kalle Aaltonen
kalleaa@gmail.com

Jeve ja Eelin tiimi, Jyväskylä
Vastuuvalmentaja: Jeve Ojala
jeve.jm.ojala@student.jyu.fi

Lean Team, Hämeenkyrö
Vastuuvalmentaja: Jussi Rintamäki
juperi1606@gmail.com


Sensei Team, Turku
Vastuuvalmentaja: Markku Tikka
mt@protrainer.fi
www.protrainer.fi


Team Badass Athletes, Helsinki
Vastuuvalmentaja: Jonna Nygrén-Jäntti
sara@badassathletes.fi

Team Bodyrock, Naantali
Vastuuvalmentaja: Katarina Hemling
katarina.hemling@gmail.com
www.bodyrock.fi

Team Bull´s All Out, Tampere
Vastuuvalmentaja: Sini Lehtonen
info@fitfarm.fi


Team Daddy´s Girl, Tampere
Vastuuvalmentaja: Caroliina Kinnarinen
caroliina.kinnarinen@gmail.com
www.teamdaddysgirl.com


Team Elixir Physique, Hyvinkää
Vastuuvalmentaja: Markus Koivula
markus@elixirhyvinkaa.fi
www.elixirhyvinkaa.fi

Team East Body, Helsinki
Vastuuvalmentaja: Niina Mantila
teameastbody@gmail.com
www.eastbody.fi

Team East Elite Physique, Joensuu
Vastuuvalmentaja: Heli Räsänen
heli.rasanen10@gmail.com

Team Fitfarm, Tampere
Vastuuvalmentaja: Harri Forsberg
info@fitfarm.fi
www.fitfarm.fi

Team FitFire, Vääksy
Vastuuvalmentaja: Minna Hotti
minna.hotti@icloud.com


Team Fit-X, Vantaa & Raisio
Vastuuvalmentaja: Maija Jouhki
infoteamfitx@gmail.com


Team FysioMaker
Kuopio
Vastuuvalmentaja: Miia Nyyssönen
mm.nyyssonen@gmail.com
www.fysiomaker.fi

Team Fysiomotion, Ylivieska
Vastuuvalmentaja: Timo Kiviniemi
timo.fyspt@gmail.com
www.fysiomotion.fi

Team Green Beat, Turku
Vastuuvalmentaja: Antti Ala-Laurinaho
antti.alalaurinaho@gmail.com
www.greenbeat.online

Team Glory, Helsinki
Vastuuvalmentaja: Katarina Tunturi
katarina@katarinatunturi.com

Team JadeEmpress, Jyväskylä
Vastuuvalmentaja: Sanna Kaipainen
sannakaipainen@outlook.com


Team Jiipee, Tornio
Vastuuvalmentaja: Jari-Pekka Pulkkinen
j.p.pulkkinen@jiipee.fi
www.jiipee.fi


Team Karboni, Jämsä
Vastuuvalmentaja: Juuso Ala-Haavisto
kuntokeskus@karboni.fi
www.karboni.fi


Team Ladyline, Iisalmi
Vastuuvalmentaja: Heli Veteli
heli.veteli@ladyline.fi
www.ladyline.fi

Team Madness, Naantali
Vastuuvalmentaja: Jurate Budaite
jurate.budaite@gmail.com

Team MK-Physique, Tampere
Vastuuvalmentaja: Marianne Kankaisto
marianne.kankaisto@mymes.fi
mariannekankaisto.fi

Team MURVES, Helsinki, Tampere
Vastuuvalmentaja: Miia Malmi, Ulrika Lillsunde
miia@murves.fi

 

Northern Light’s Fitness Team, Oulu
Vastuuvalmentaja: Marko Halonen
marko.halonen@molnlycke.com


Team Optimal Fit K&M, Lahti
Vastuuvalmentaja: Sampo Kirjovaara
kirjovaara@gmail.com


Team Piukat Paikat, Pori
Vastuuvalmentaja: Maiju Wihlman & Jutta Sippo
maiju@piukatpaikat.fi
www.piukatpaikat.fi


Team Power Gym, Kouvola, Lahti

Vastuuvalmentaja: Ville Loihuranta
loihuranta.ville@gmail.com


Team Powerhouse ry, Tampere
Vastuuvalmentaja: Juha Hakala
mikko.melberg@powerhousegym.fi


Team Pro Fit, Seinäjoki
Vastuuvalmentaja: Jaana Manner
teamprofitvalmennus@gmail.com

 

Team Pro Level, Helsinki
Vastuuvalmentaja: Tuomas Takalo
prolevelvalmennus@gmail.com

 

Team SuperMoves, Turku
Marika Hillgrén
Vastuuvalmentaja: Marika Hillgrén
posti@marikahillgren.fi
www.supermovesfitnessteam.fi

Team Strong Body, Lohja
Vastuuvalmentaja: Tanja Koskinen
tanja.k.koskinen@gmail.com
www.strongbody.fi


Team Strong Nation, Sotkamo
Vastuuvalmentaja: Jaakko Koponen
Jaakkokoponen06@gmail.com


Team Trifinity, Vaasa
Vastuuvalmentaja: Robert Back
trifinitytraining@gmail.com

Team Tzemppi, Eura
Vastuuvalmentaja: Jani Rajala
teamtzemppi@gmail.com


Team Tähtikunto, Helsinki
Vastuuvalmentaja: Mika Korhonen
master.korhonen@kolumbus.fi
www.tahtikunto.com
instagram: @teamtahtikunto


Team Voimalaitos, Helsinki

Vastuuvalmentaja: Jussi Koivisto
koivistojussi@icloud.com
www.teamvoimalaitos.com

Team Warriors, Helsinki
Vastuuvalmentaja: Luukas Lindeman
luukas_lindeman@hotmail.com
https://www.teamwarriors.fi/

Team West Coast Fitness Academy, Eurajoki
Vastuuvalmentaja: Jarkko Veijola
westcoastfitnessacademy@gmail.com

Team West Coast Trainers, Rauma
Vastuuvalmentaja: Juha Sjögrén
juha@wct.fi

VV Fitness Team, Porvoo
Vastuuvalmentaja: Vappu Berg
vappukberg@gmail.com

 

Rekisteriseloste 

Seuraa meitä myös instagramissa

Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa