Tiimiluettelo





Jos tiiminne sopimus on allekirjoitettu, tiimimaksu on maksettu eikä nimeä näy listalla, ota yhteys:



info@suomenfitnessurheilu.fi



 



TÄRKEÄ!!!



Mikäli tiimin perustietolomaketta ei ole toimitettu tai tiimimaksua maksettu kahta viikkoa (14 vrk) ennen kilpailua, kilpailija ei voi edustaa tiimiä kilpailussa.




 

Suomen Fitnessurheilu ry viralliset tiimit vuonna 2017 (päivitetty 26.9.2017)


 


Crew 03 –team, Lahti


Kalle Aaltonen


kalleaa@gmail.com 


 


DreamFit Team, Mikkeli


Tia Ruhanen


dreamfitmikkeli@gmail.com


 


Euphoria Fitness Team, Oulu


Mikko Isometsä


info@euphoriafitness.fi


www.euphoriafitness.fi


 


Lean Team, Hämeenkyrö


Jussi Rintamäki


juperi1606@gmail.com


 


Letic Pro Team, Kouvola


Ville Loihuranta


loihuranta.ville@gmail.com


www.leticproteam.fi


 


Pro Elite Team, Nokia


Minna Pajulahti


minna@elite-academy.fi


 


Pro Trainer Team, Turku


Markku Tikka


mt@protrainer.fi


www.protrainer.fi


 


Team 24 Gold, Helsinki


Anna Virmajoki


anna.virmajoki@gmail.com


 


Team Athlete Figures, Lappeenranta


Pauliina Käiväräinen


p.kaivarainen@hotmail.com


www.teamathletefigures.fi


 


Team BalancedBody, Nokia


Maiju Aalto


teambalancedbody@gmail.com


http://www.parisuhdebodausta.com/p/blog-page.html?m


 


Team Badass Athletes, Helsinki


Timo Eloranta


timo@badassathletes.fi


http://badassathletes.fi/


 


Team Beyond Belief, Tampere


Titi Soutua


TeamBeyondBelief@hotmail.com


 


Team Bodybuilding Club, Helsinki


Mikko Tukonen


info@bodybuildingclub.fi


www.bodybuildingclub.fi


 


Team Bodyrock, Naantali


Katarina Hemling


katarina.hemling@gmail.com


www.bodyrock.fi


 


Team Body Temple, Perniö


Hanna Saario


hanna.saario@tsemppis.fi


 


Team Bodytonic, Porvoo


Joel Eriksson


punnushuone@gmail.com


www.bodytonic.fi


 


Team Bodywork, Helsinki


Maija Ruohonen


ruohonenmaija@gmail.com


 


Tem Bodyworkers, Tampare


Markku Metsälä


markku@bodyworkers.fi


www.bodyworkers.fi


 


Team Classic Gym, Oulu


Maria Kuure


maria.kuure@classicgym.fi


www.classicgym.fi/oulu


 


Team Classical Gains, Turku


Antti Ala-Laurinaho


antti.alalaurinaho@hotmail.com


 


Team Daddy´s Girl, Tampere


Caroliina Kinnarinen


caroliina.kinnarinen@gmail.com


www.teamdaddysgirl.com


 


Team Elite Academy, Nokia


Minna Pajulahti


minna@elite-academy.fi


 


Team East Body, Helsinki


Niina Mantila


eastbody@gmail.com


www.eastbody.fi


 


Team Finnish Physique Academy, Helsinki


Juho Murtonen


juho.murtonen@gmail.com


www.finnishphysiqueacademy.com


 


Team Fit, Lahti


Johanna Koskinen


koskinen.johanna08@gmail.com


www.teamfit.fi


 


Team Fit-X, Raisio / Helsinki


Arja Halmo & Maija Jouhki


infoteamfitx@gmail.com


 


Team FitFabriken, Porvoo


Linda Sonntag


info@fitfabriken.fi


www.fitfabriken.fi


 


Team Fitfarm, Tampere


Harri Forsberg


info@fitfarm.fi


www.fitfarm.fi


 


Team Fitforyou, Iisalmi


Jaana Keränen


jaana@ptjaana.fi


www.fitforyou.fi


 


Team FitBody Pro, Kemi


Jaana Kotkansalo


jaanakotkansalo@gmail.com


www.jaanakotkansalo.com


 


Team Fitlife, Turku


Sanna Rajala


info@fitlife.fi


www.fitlife.fi


 


Team Force, Vantaa


Tytti Kajasniemi

tytti@sportsnutrition.fi


www.sportsnutrition.fi


 


Team Forver Myllypuro,


Helsinki


Tom Laasonen & Simo Lempinen


info@foreverclubs.fi


www.kuntosalimyllypuro.fi


 


Team Fullmetal, Jyväskylä  


Heidi Edelmann


heidiedelmann@hotmail.com


www.heidiedelmann.com


 


Team Fysiomotion, Ylivieska


Timo Kiviniemi


timo.fyspt@gmail.com


www.fysiomotion.fi


 


Team Gumse Gym, Sollentuna


Mikael Gumse


info@gumsegym.se


www.gumsegym.se


 


Team Gym 99, Kuopio


Seppo Hartikainen


seppo.hartikainen@gym99.fi


www.gym99.fi


 


Team Gym 2000, Turku


Jari Kirjonen


jari.kirjonen@icloud.com


 


Team HEI, Pirkkala


Kim Keskimäki  


keskima@gmail.com


 


Team-In, Tampere


Annina Ijäs


annina.ijas@gmail.com


www.team-in.fi


 


Team Jiipee, Tornio


JiiPee Pulkkinen


j.p.pulkkinen@jiipee.fi


www.jiipee.fi


 


Team Kuntokeskus K&M, Lahti


Samuli Koutajoki


samuli@kuntokeskuskm.fi


www.kuntokeskuskm.fi


 


Team Karboni, Jämsä


Juuso Ala-Haavisto


kuntokeskus@karboni.fi


www.karboni.fi 


 


Team Leader, Vantaa


Kristian Fjäder


markkinointi@leader.fi


www.leader.fi


 


Team Maxium, Seinäjoki


Ari Ilander


posti@gym-maxium.com


www.gym-maxium.com


 


Team Mayor’s, Helsinki


Minna Lahti


minna@versio.fi


www.mayors.fi


 


Team NFF, Pori


Riku Jakobsson


fitnessricks@gmail.com 


 


Team Nutriworks, Helsinki


Pekka Rautio


pekka@provire.fi


www.nutriworks.fi


 


Team Paitapaja, Helsinki


Marko Puolakka


paitapaja@gmail.com


www.paitapaja.fi


 


Team Partola Warriors, Tampere


Paul Novakovich


paul.novakovich@gmail.com


 


Team PG Team, Tampere


Ilkka Juvela


ilkka.juvela@mil.fi


 


Team Piukat Paikat, Pori


Maiju Wihlman


maiju@piukatpaikat.fi


www.piukatpaikat.fi


 


Team Poseland, Helsinki


Alona Kuusisto


alona.kuusisto@gmail.com


www.poseland.fi


 


Team PPS-Shop, Espoo


Mikael Nordström


info@pps-shop.fi


www.pps-shop.fi


 


Team Power Fit, Vantaa


Sari Mihailov


sartsa81@gmail.com


www.powerfitvantaa.fi


 


Team Powerhouse ry, Tampere


Mikko Mellberg


mikko.melberg@powerhousegym.fi


 


Team Pro-Am Gym, Nunmela


Maria Yliluukas


proamgym@gmail.com


 


Team PT-Gym, Oulu


Pasi Timonen


ptgym@hotmail.com


www.kuntosali.com


 


Team Prässi, Liminka


Katja Kukkula


katja.kukkula@prassi.fi


www.prassi.fi


 


Team SameGoal, Tampere


Matias Niemi


matias@samegoal.fi


www.samegoal.fi


 


Team Skip, Hamina


Harri Kokkonen


voimapuoti@pp.inet.fi


 


Team Solana, Helsinki


Sami Maaniemi


sami.maaniemi@solanafitness.com


sallakauranen@gmail.com


 


Team Sportlife, Helsinki


Tom Weckman


info@sportlife.fi


www.sportlife.fi


 


Team Sporttimekka, Hämeenlinna


Hanna Skyttä


myynti@sporttimekka.fi


www.sporttimekka.fi


 


Team Supermass Nutrition, Oulu


Veera-Maria Ahola  


veera.ahola@m-nutrition.fi


www.m-nutrition.fi


 


Team SuperMoves, Turku


Marika Hillgrén & Marre Ruotsalainen


marika@supermovesfitnessteam.fi


www.supermovesfitnessteam.fi


 


Team Strong Body, Lohja


Tanja Koskinen


tanja.k.koskinen@gmail.com


www.strongbody.fi


 


Team Tzemppi, Eura


Outi Nenonen


teamtzemppi@gmail.com


 


Team Trec Nutrition, Kerava


Janne Nieminen


janne@trecnutrition.fi


www.voimaravinteet.fi


 


Team Trifinity, Vaasa


Sara Back


backsara89@gmail.com


 


Team Tähtikunto, Helsinki


Mika Korhonen


master.korhonen@kolumbus.fi


www.tahtikunto.com


 


WellGo Fitness Team, Pori


Ringa Ruisniemi


info@wellgo.fi


www.wellgotrainingcenter.fi


 


Team Victory, Kouvola


Teemu Eloranta


info@teamvictory.fi


www.teamvictory.fi


 


Team Voimalaitos, Helsinki


Jonne Myllyniemi


jonne@voimalaitos.com


www.voimalaitos.fi


 


Team Wicked Fitness, Helsinki


Victor Nyberg


victor.nyberg@f24s.com


 


Team XCore, Helsinki


Andone Rotov


info@xcore@gmail.com


www.xcorefitness.net