Tiimiluettelo





Jos tiiminne sopimus on allekirjoitettu, tiimimaksu on maksettu eikä nimeä näy listalla, ota yhteys:



info@suomenfitnessurheilu.fi



 



TÄRKEÄÄ!



Mikäli tiimin perustietolomaketta ei ole toimitettu tai tiimimaksua maksettu kahta viikkoa (14 vrk) ennen kilpailua, kilpailija ei voi edustaa tiimiä IFBB:n tai SFU:n alaisissa kilpailuissa. Myöskään mikäli tiimillä ei ole nimettyä vastuuvalmentajaa, kilpailija ei voi edustaa ko. tiimiä IFBB:n tai SFU:n alaisissa kilpailuissa.




 

Suomen Fitnessurheilu ry viralliset tiimit vuonna 2019 (päivitetty 17.2.2019)


Crew 03 –team, Lahti


Vastuuvalmentaja: Kalle Aaltonen


kalleaa@gmail.com 


Euphoria Fitness Team, Oulu


Vastuuvalmentaja: Mikko Isometsä


info@euphoriafitness.fi


www.euphoriafitness.fi


Lean Team, Hämeenkyrö


Vastuuvalmentaja: Jussi Rintamäki


juperi1606@gmail.com


Pro Elite Team, Nokia


Ilkka Naskali


Ilkka_naskali@me.com


www.elite-academy.fi


Vilperi Fitness Team, Käsämä


Vastuuvalmentaja: June Karjalainen


june.k.karjalainen@gmail.com


Work in Silence Fitness Team (WIS Fitness Team), Vaasa


Vastuuvalmentaja: Jessica Silfvernagel


info@jsilfvernagel.fi


Team Athlete Figures, Lappeenranta


Vastuuvalmentaja: Pauliina Käiväräinen


p.kaivarainen@hotmail.com


www.teamathletefigures.fi


Team Balanced Body, Nokia


Vastuuvalmentaja: Maiju Aalto


teambalancedbody@gmail.com


Team Badass Athletes, Helsinki


Jani Lemberg


Vastuuvalmentaja: Eveliina Nisula


info@badassathletes.fi


Team Bodyrock, Naantali


Vastuuvalmentaja: Katarina Hemling


katarina.hemling@gmail.com


www.bodyrock.fi


Team Body Temple, Perniö


Vastuuvalmentaja: Hanna Saario


hanna.saario@tsemppis.fi


www.tsemppis.fi


Team Bodywork, Helsinki


Vastuuvalmentaja: Maija Ruohonen


ruohonenmaija@gmail.com


Team Bull´s All Out, Tampere


Vastuuvalmentaja: Mikko Silvennoinen


info@fitfarm.fi


Team Classic Gym, Oulu


Maria Kuure


Vastuuvalmentaja: Marko Halonen


maria.kuure@classicgym.fi


www.classicgym.fi/oulu


Team Daddy´s Girl, Tampere


Caroliina Kinnarinen


caroliina.kinnarinen@gmail.com


www.teamdaddysgirl.com


Team East Body, Helsinki


Vastuuvalmentaja: Niina Mantila


eastbody@gmail.com


www.eastbody.fi


Team East Fit, Joensuu


Vastuuvalmentaja: Ville Lehkonen


ville.lehkonen@gmail.com


Team Elite Academy, Nokia


Ilkka Naskali


Ilkka_naskali@me.com


www.elite-academy.fi


Team Elixir Physique, Hyvinkää


Vastuuvalmentaja: Markus Koivula


markus@elixirhyvinkaa.fi


www.elixirhyvinkaa.fi


Team Finnish Physique Academy, Helsinki


Vastuuvalmentjat: Juho Murtonen & Lauri Perälä


juho.murtonen@gmail.com


www.finnishphysiqueacademy.com


Team Fit, Lahti


Johanna Koskinen


koskinen.johanna08@gmail.com


www.teamfit.fi


Team Fitforyou, Iisalmi


Vastuuvalmentaja: Jaana Keränen


jaana.fitforyou@gmail.com


www.ffgym.com


Team FitBody Pro, Kemi


Vastuuvalmentaja: Jaana Kotkansalo & Iina Huttu


iina.huttu@gmail.com


jaanakotkansalo@gmail.com


www.jaanakotkansalo.com


Team FitFabriken, Porvoo


Vastuuvalmentaja: Linda Sonntag


info@fitfabriken.fi


www.fitfabriken.fi


Team Fitfarm, Tampere


Vastuuvalmentaja: Harri Forsberg


info@fitfarm.fi


www.fitfarm.fi


Team Fitlife, Turku


Sanna Rajala


Vastuuvalmentaja: Marco Netterberg


info@fitlife.fi


www.fitlife.fi


Team Fit-X, Raisio / Helsinki


Arja Halmo


Vastuuvalmentaja: Maija Jouhki


infoteamfitx@gmail.com


Team Fullmetal, Jyväskylä  


Vastuuvalmentaja: Heidi Edelmann


heidiedelmann@hotmail.com


www.heidiedelmann.com


Team FysioMaker, Kuopio


Vastuuvalmentaja: Miia Nyyssönen


mm.nyyssonen@gmail.com


www.fysiomaker.fi


Team Fysiomotion, Ylivieska


Vastuuvalmentaja: Timo Kiviniemi


timo.fyspt@gmail.com


www.fysiomotion.fi


Team Glory, Helsinki


Katarina Tunturi & Jonna Nygrén-Jäntti


Vastuuvalmentaja: Jonna Nygrén-Jäntti


jonnanygrenfit@gmail.com


Team Golden Life, Nummela


Vastuuvalmentaja: Pauli Pöyhiä


pauli@goldenlife.fi


www.goldenlife.fi


Team Gym 99, Kuopio


Seppo Hartikainen


Vastuuvalmentaja: Miia Nyyssönen


seppo.hartikainen@gym99.fi


www.gym99.fi


Team HEI, Pirkkala


Kim Keskimäki


Vastuuvalmentaja: Jasmi Qvick 


keskima@gmail.com


Team Jiipee, Tornio


Vastuuvalmentaja: Jari-Pekka Pulkkinen


j.p.pulkkinen@jiipee.fi


www.jiipee.fi


Team Karboni, Jämsä


Vastuuvalmentaja: Juuso Ala-Haavisto


kuntokeskus@karboni.fi


www.karboni.fi 


Team Ladyline, Joensuu


Vastuuvalmentaja: Mari Hirvonen


mari.hirvonen@ladyline.fi


www.ladyline.fi


Team Mayor’s, Helsinki


Vastuuvalmentaja: Markus Heinänen


hallitus@mayors.fi


www.mayors.fi


Team NOCCO, Helsinki


Vastuuvalmentaja: Johanna Hermans


johanna.hermans@nocco.fi


Team Nutriworks, Helsinki


Vastuuvalmentaja: Pekka Rautio


pekka@provire.fi


www.nutriworks.fi


Team Optimal Fit K&M, Lahti


Vastuuvalmentaja: Sampo Kirjovaara


kirjovaara@gmail.com


Team PG Gym, Tampere


Vastuuvalmentaja: Ilkka Juvela


ilkka.juvela@mil.fi


https://www.pyynikkigym.fi/


Team Piukat Paikat, Pori


Vastuuvalmentaja: Maiju Wihlman


maiju@piukatpaikat.fi


www.piukatpaikat.fi


Team Power Fit, Vantaa


Vastuuvalmentaja: Sari Mihailov


sartsa81@gmail.com


www.powerfitvantaa.fi


Team Power Gym, Kouvola, Lahti


Vastuuvalmentaja: Ville Loihuranta


loihuranta.ville@gmail.com


Team Powerhouse ry, Tampere


Mikko Mellberg


Vastuuvalmentaja: Juha Hakala


mikko.melberg@powerhousegym.fi


Team Pro-Am Gym, Nummela


Vastuuvalmentaja: Maria Yliluukas


proamgym@gmail.com


Team Pro Fit, Seinäjoki


Vastuuvalmentaja: Jaana Manner


teamfitseinajoki@gmail.com


Team Pro Level, Helsinki


Vastuuvalmentaja: Anna Virmajoki


anna.virmajoki@gmail.com


Sensei Team, Turku


Vastuuvalmentaja: Markku Tikka


mt@protrainer.fi


www.protrainer.fi


Starling Fitness Team, Pori


Vastuuvalmentaja: Petra Rautakallio


p.rautakallio@gmail.com


Team Solana, Helsinki


Sami Maaniemi


Vastuuvalmentaja: Luukas Lindeman


sami.maaniemi@solanafitness.com


Team Sporttimekka, Hämeenlinna


Vastuuvalmentaja: Aki Mähönen


myynti@sporttimekka.fi


www.sporttimekka.fi


Team Sportlife, Helsinki


Tom Weckman


Vastuuvalmentaja: Markus Heinänen


info@sportlife.fi


www.sportlife.fi


Team SPower, Turku


Sari Uski


uski.sari@gmail.com


Team Supermass Nutrition, Oulu


Vastuuvalmentaja: Andone Rotov


team@supermassnutrition.com


 www.m-nutrition.fi


Team SuperMoves, Turku


Marika Hillgrén & Marre Ruotsalainen


Vastuuvalmentaja:  Marika Hillgrén & Marre Ruotsalainen


marika@supermovesfitnessteam.fi


www.supermovesfitnessteam.fi


Team Strong Body, Lohja


Vastuuvalmentaja: Tanja Koskinen


tanja.k.koskinen@gmail.com


www.strongbody.fi


Team Trainda, Espoo


Vastuuvalmentaja: Mia Rantamäki


mia@laadukaselama.fi


https://trainda.com


Team Tzemppi, Eura


Outi Nenonen


Vastuuvalmentaja: Jani Rajala


teamtzemppi@gmail.com


Team Trifinity, Vaasa


Sara Back


Vastuuvalmentaja: Maiju Aalto


trifinitytraining@gmail.com


Team Tähtikunto, Helsinki


Vastuuvalmentajat: Mika Korhonen, Maarit Suomenkorpi


master.korhonen@kolumbus.fi


www.tahtikunto.com


Team West Coast Fitness Academy, Eurajoki


Jarkko Veijola


westcoastfitnessacademy@gmail.com


Team XCore, Helsinki


Vastuuvalmentaja: Andone Rotov


info.xcore@gmail.com


www.xcorefitness.net


VV Fitness Team, Porvoo


Vastuuvalmentaja: Viktoria Kohlova


vappukberg@gmail.com


Rekisteriseloste