Yhteystiedot


Suomen Fitnessurheilu ry.

Finlands Fitness Idrotts r.f.

Finnish Fitness Sports Association


Osoite/address: PL 158, 15101 Lahti


 


Lisenssi- ja kilpailuihin liittyvät kysymykset:

info@suomenfitnessurheilu.fi


 


Tuomaritoimintaan ja kilpailusääntöihin liittyvät kysymykset:

tuomaritoimikunta@suomenfitnessurheilu.fi


 


Toiminnanjohtaja

Ville Isola

ville.isola@suomenfitnessurheilu.fi


 


Hallitus


Puheenjohtaja

K.P. Ourama, Lahti


Varapuheenjohtaja

Pasi Lakaniemi, Vantaa


Rahastonhoitaja

Aino-Maija Laurila, Porvoo


Sihteeri

Petri Helenius, Lahti


Jäsen / Anti-dopingvastaava

Maija Jouhki, Helsinki

antidoping@suomenfitnessurheilu.fi


 


Valmennusryhmä:


Ville Isola, valmennuspäällikkö

ville.isola@suomenfitnessurheilu.fi


 


Timo Kosonen, ravintovalmentaja

timo.kosonen@suomenfitnessurheilu.fi


 


 


Tuomaritoimikunta:

Aino-Maija Laurila

Pauliina Käiväräinen

Sampo Kirjovaara

Pasi Lakaniemi


 


Antidoping- ja lääketieteellinen toimikunta


Vilho Ahola, Suomen Fitnessurheilu ry:n lääkäri

vilho.ahola@suomenfitnessurheilu.fi


Ville Isola, Suomen Fitnessurheilu ry:n valmennuspäällikkö

ville.isola@suomenfitnessurheilu.fi


Maija Jouhki, Suomen Fitnessurheilu ry:n antidopingvastaava

antidoping@suomenfitnessurheilu.fi


 


Projektipäällikkö

Harri Halme – harri.halme@welho.com


Tiedottaja

Iina Airio – media.nordicfitnessexpo@gmail.com


Puheenjohtajan avustaja

Johnny Kankala, Lahti