Nordic Championships osanottajat


Kilpailija:
Tarkista, että tietosi ovat oikeat. Mikäli olet ilmoittautunut useaan kilpailuun, tarkistathan ilmoittautumisesi oikeellisuuden kaikkien kilpailuiden osalta.

Tiimi pitää ilmoittaa viimeistään 30 päivää ennen kilpailua ja sen voi myös vaihtaa samalla aikataululla.
TÄRKEÄÄ: Ilmoita poisjäännistäsi tai mahdollisen muutoksen tarpeesta osoitteeseen: [email protected]

HUOM: Muiden Pohjoismaiden kuin Suomen osanottajat tulevat listoille vasta kilpailuviikolla, johtuen kansainvälisestä ilmoittautumisprotokollasta.

Lista on viimeksi päivitetty 29.6.2022 kello 18.38

Bikini fitness -160 cm
Rosa-Maria Päivänurmi, Team Bull’s All Out, Reijola (153)
Clarissa Pajukoski, Team Focus, Forssa (155)
Laura Annola, Team Pro Fit, Tampere (156)
Roosa Räsänen, Team Fysiomaker, Siilinjärvi (156,5)
Josefiina Jääskeläinen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki (157)
Oona Salminen, Team Elite Academy, Tampere (157)
Lili Alanen, Team Bull’s All Out, Siivikkala (158)
Henna Seppänen, Team Strong Body, Helsinki (158)
Noora Paukku, Team East Body, Espoo (158)
Taru Pesonen, Team Finnish Physique Academy, Vantaa (158)
Emmi-Liisa Salminen, Team Green Beat, Pori (159)
Linda Hiltunen, Team Madness, Järvenpää (159)
Saara Aura, Team Pro Level, Helsinki (159,5)
Iiris Romo, Team Fullmetal, Jyväskylä (160)
Vilma Korpela, Team Tähtikunto, Hämeenlinna (160)

Bikini fitness -163 cm
Jenna Nummelin, Team East Body, Jyväskylä (160,5)
Riina Kainulainen-Mutanen, Team Pro Level, Vantaa (160,5)
Siina Bogdanoff, ei tiimiä, Varkaus (161)
Iina Taimi, Team Pro Level, Riihimäki (162)
Nea Snellman, Nomad Elite Team, Tampere (162)
Patricia Viitanen, Team Pro Level, Porvoo (162)
Jenni Rissanen, Team Pro Academy, Pieksämäki (162)
Venla Vierto, Team East Body, Tampere (162,5)
Paula Olkinuora, Team Trifinity, Mustasaari (162,5)

Bikini fitness -166 cm
Ella Pakarinen, Team MK Pro, Joensuu (164)
Ellen Väärä, Team Pro Level, Helsinki (164)
Ella Mård, Team Madness, Turku (164)
Ellen Tullinen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli (164)
Annu Kangas, Team Badass Athletes, Helsinki (164,5)
Elisa Hepola, Northern Lights Fitness Team, Oulu (165)
Mira Ollikainen, Team Fysiomaker, Siilinjärvi (165)
Roosa Uitus, Team Balanced Body, Pirkkala (165)
Nina Turunen, Team East Body, Joensuu (165)
Riina Kiikkala, Team Fitfarm, Tampere (165,5)
Iida Södergård, Nomad Elite Team, Pirkkala (166)
Wilma Peltola, Team Pro Level, Espoo (166)
Malla Kontto, Team Fit Rabels, Vantaa (166)
Ella Alanko, Team Pro Academy, Vantaa (166)
Nina Borg, Team Pro Level, Helsinki (166)

Bikini fitness -169 cm
Cecilia Patjas, Team IoFit, Kouvola (166,5)
Tia Tasa, Team Voimalaitos, Espoo (167)
Salla Erkkilä, Team Elite Academy, Helsinki (167)
Jenna Saarinen, Team Elite Academy, Tampere (167)
Johanna Marjoniemi, Team FitFire, Lahti (167)
Mia Pellinen, ei tiimiä, Kokkola (168)
Mikaela Paavolainen, Team Glory, Kotka (168)
Jonna Mäkelä, Team Badass Athletes, Tampere (168)
Minja Purhonen, Team Balanced Body, Jyväskylä (168)
Anni Länsilahti, Team Glory, Helsinki (168,5)
Tuulia Aula, Team JiiPee, Oulu (168,5)
Sanni Vuorenmäki, Team Elixir Physique, Hyvinkää (168,5)
Lotta Koivu, Team Fitrebels, Helsinki (169)
Iina Tatarinov, Team Strong Body, Vantaa (169)
Essi Alanen, Team Pro Level, Jyväskylä (169)
Serena Rauhala, Team Pro Level, Vantaa (169)
Ronja Mannerheimo, Team Fitfarm, Tampere (169)
Sara Jäske, Team Finnish Physique Academy, Helsinki (169)

Bikini fitness -172 cm
Nelli Paldanius, Team Pro Level, Nurmijärvi (169,5)
Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki (169,5)
Emma Louevuo, Team Pro Level, Vantaa (170)
Elli Iso-Tuisku, Nomad Elite Team, Savonlinna (171)
Kati Viitala, Team Madness, Turku (171)
Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki (171)
Saga Granlund, Team Fitfarm, Jyväskylä (171,5)
Emilia Rosten, Team Tzemppi, Uusikaupunki (172)

Bikini fitness +172 cm
Kaisa Kaltiola, Team Pirantti Sport, Joensuu (173)
Carita Rantaeskola, Northern Lights Fitness Team, Oulu (173)
Rosa Nenonen, Team Finnish Physique Academy, Tampere (174)
Sanna-Maija Aalto, Team Optimal Fit K&M, Järvenpää (174)
Vera Salmi, Team Fitfarm, Jyväskylä (174)
Minna Lietzen, Team Piukat Paikat, Noormarkku (174)
Tuulia Takanen, Team Pro Level, Espoo (175)
Maria Alikoski, Team Guns and Poses, Oulu (175)
Sanna Mattila, Team Fitfarm, Tampere (176)
Kati Jokinen, Team Pro Fit, Kuortane (176)
Eveliina Mikkola, Team Fitfarm, Forssa (179)

Body fitness -158 cm
Iina Yläpihlajajärvi, Team Bull’s All Out, Rajamäki (151)
Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala (152)
Karoliina Ollanketo, Team JiiPee, Oulu (153)
Minna Korhonen, Team Bull’s All Out, Vantaa (155)
Eveliina Saarinen, Team Bull’s All Out, Jämsä (155)
Suvi Ahokas, Team Finnish Physique Academy, Tampere (155)
Aino Lindqvist, Team Bull’s All Out, Salo
Virpi Sipilä, Team Balanced Body, Nokia (156)
Marika Nyström, Team Will-Do, Vantaa (157)
Sanna Hedman, Team Kuofit, Kuopio (157)
Kati Olamo, Team Badass Athletes, Helsinki (157)
Jenni Mäenpää, ei tiimiä, Oulu (157)
Venla Paasonen, Team Elite Academy, Lahti (158)

Body fitness -163 cm
Ella Salonen, Team Power Gym, Hollola (158,5)
Kiia Toivanen, Team East Elite Physique, Joensuu (159)
Sanni Kaakkolahti, Team Power Gym, Kouvola (159)
Elisa Koski, Team Warriors, Somero (159)
Laura Pollari, Team Bull’s All Out, Jyväskylä (159,5)
Netta Sanna, Team Bull’s All Out, Tampere (160)
Hanna Melamies, Team Body Temple, Salo (160,5)
Suvi Tihinen, Northern Lights Fitness Team, Muhos (160,5)
Jenny Karjalainen, Northern Lights Fitness Team, Oulu (161)
Janna Myllynen, Team Bull’s All Out, Orimattila (161)
Jessica Rissanen, Team Pro Level, Turku (161)
Anu Koski, Team Bull’s All Out, Tampere (161)
Vilma Wik, Team Bull’s All Out, Oulu (161)
Katja Suosaari, Team SportLife, Jämsä (161)
Susanna Hurskainen, Team Bull’s All Out, Kaaro (162)
Roosa Valtanen, Team Elite Academy, Espoo (162)
Heli Karhu, Team Bull’s All Out, Oulu (162)
Marika Myyry, Team Bull’s All Out, Lehmo (162)
Kia Inkiläinen, Team Glory, Jokioinen (162)
Katri Vallasvuori, Team Golden Life, Helsinki (162,5)
Roosa Seppänen, Sensei Team, Ojakkala (163)
Heli Marttila, Team Badass Athletes, Helsinki (163)

Body fitness -168 cm
Oona Ylitolonen, Team Elite Academy, Helsinki (164)
Anna Lehtonen, Team Bull’s All Out, Tampere (164,5)
Kia Rantalainen, Team Optimal Fit K&M, Lahti (165)
Heidi Järvinen, Team Bull’s All Out, Muurame (165)
Juulia Hagel, Team East Body, Helsinki (165)
Jasmin Kettunen, Team Fit Lions, Helsinki (165)
Anniina Tapanosilta, Team Bull’s All Out, Tampere (165)
Pinja Lampi, ei tiimiä, Tampere (165)
Linda Vallin, Team Optimal Fit K&M, Tampere (165)
Henna Kosunen-Räsänen, Team East Body, Tuusula (166)
Emilia Alitalo, Team SPower, Kaarina (166)
Venla Peltola, Vuokatti Sport Fitness Team, Kuopio (166)
Tessa Olsbo, Team Bull’s All Out, Tampere (166,5)
Krista Kivistö, Team Body Temple, Riihikoski (166,5)
Sanna Niemi, Team Finnish Physique Academy, Lappeenranta (166,5)
Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala (166,5)
Sini Lehtonen, Team Bull’s All Out, Tampere (167)
Mira Hotti, Team Athlete Figures, Lappeenranta (167,5)
Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Lappeenranta (168)
Jenna Räty, Team Sportlife, Jyväskylä (168)

Body fitness +168 cm
Essi Vuorinen, Team Bull’s All Out, Tampere (168,5)
Hilla Härkönen, Team East Body, Vantaa (168,5)
Elisa Lappalainen, Team Voimalaitos, Söderkulla (168,5)
Sirpa Polvi, Team Fysiomotion, Ylivieska (169)
Susanna Villanen, Team Body Temple, Salo (169)
Jenny Närvi, Team Fitfarm, Rauma (169)
Jaana Vehkamaa, Team Fitfarm, Simpele (169,5)
Marianne Kankaisto, Team MK-Physique, Tampere (170)
Emilia Jyrkiäinen, Team Badass Athletes, Espoo (170)
Iina Huttu, Northern Lights Fitness Team, Oulu (171)
Linda Vainio, Team Bull’s All Out, Turku (172)
Niina Mantila, Team East Body, Huuvari (172)
Eeva Isotalo, Team Bull’s All Out, Lempäälä (172)
Linda Furunäs, Team Trifinity, Vaasa (172)
Tiia Reinikainen, Team Kuofit, Kuopio (174)
Venla Raussi, Team Finnish Physique Academy, Tampere (175)
Henriikka Kemppinen, Team Fitfarm, Vantaa (176)
Karoliina Keisala, Team Bull’s All Out, Lapua (176)
Anna-Maria Sallinen, Team Fysiomaker, Varkaus (177)
Sarianna Hietala, Team East Body, Söderkulla (178,5)
Sohra Wallenius, Team Elite Academy, Järvenpää (183)

Wellness fitness -158 cm
Eerika Kehusmaa, Team JiiPee, Ii (155)
Hanna Malmstén, Team Strong Body, Lohja (155)
Elin Liewendahl, Team Trifinity, Mariehamn (156)
Veronika Neboz, Team Fitfarm, Rauma (156,5)
Laura Virlander, Team Balanced Body, Tampere (157,5)
Meriliis Tamm, Team Pro Level, Porvoo (158)
Tanja Tuohino, Team JiiPee, Jääli (158)
Ella Jalava, Team Tzemppi, Uusikaupunki (158)

Wellness fitness -163 cm
Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä (160)
Matleena Niskanen, Team JiiPee, Oulu (161)
Ida Salminen, Team Fit Rebels, Helsinki (161)
Jenni Nyman, Team Fysiomotion, Ylivieska (162)
Claudia Kaiser, Team Fit Rebels, Espoo (162)
Eevi Hiltunen, Team Madness, Naantali (162)
Milla Korpela, Team Badass Athletes, Helsinki (162)
Reija Vaikkola, Team Bull’s All Out, Kangasala (163)
Sara-Maria Nevaranta, Team Elite Academy, Pori (163)
Paula Nikulainen, Team Fysiomaker, Suonenjoki (163)

Wellness fitness -168 cm
Nicoline Åström, Team SPower, Kokkola (164)
Sandra Ek, Team FitFabriken, Porvoo (164)
Henna Tuomainen, Team Fitfarm, Tampere (164)
Maija Hoving, Team Bull’s All Out, Turku (165)
Salla Kelander, Team Pro Level, Tuusula (165)
Miia Seppälä, Team Badass Athletes, Tuusula (165)
Ilona Valtanen, Team Bull’s All Out, Sastamala (166)
Satu Kaleva, Team FitFire, Rauma (166)
Riikka Sjögren, Team Bull’s All Out, Raisio (166,5)
Johanna Vekara, Team Pro Fit, Vaasa (167)
Janette Ketola, Team Bull’s All Out, Riihikoski (168)
Nina Ylisaari, Team Strong Body, Vantaa (168)

Wellness fitness +168 cm
Sanna Raumala, Northern Lights Fitness Team, Oulunsalo (168,5)
Pihla Räsänen, Team Balanced Body, Nokia (168,5)
Suvi Nieminen, Team Pro Level, Lahti (169)
Nita Tenho, Team West Coast Trainers, Pori (169)
Jasmin Toivanen, Team Fitbody Pro, Keminmaa (169)
Amanda Svennblad, Team Fit Rebels, Vantaa (169)
Anniina Lackman, Team Bull’s All Out, Lempäälä (169)
Salla Martikainen, Team Fit Lions, Riihimäki (170)
Kaisa Nisula, Team Badass Athletes, Turku (171)
Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä (172)
Frida Leino, Team Balanced Body, Tampere (172,5)
Jenna Harri, Team X-Shape, Tampere (174)
Henna Ruusunen, Team Pro Level, Turku (178)

Women’s physique
Johanna Kankus-Mikkola, Northern Lights Fitness Team, Kemi (162)
Agneta Honkala, Team Solana, Mustasaari (163,5)
Ulpu Silvennoinen, Team Strong Body, Vesivehmaa (166)
Eveliina Koski, Team Tzemppi, Tampere (168)
Karoliina Messo, Team Tzemppi, Tampere (168)

Acrobatic Fitness
Oona Ylitolonen, Team Elite Academy, Helsinki (164)
Maikku Hiljanen, Team Elite Academy, Tampere (165)

Artistic Fitness
Nelli Salmela, Team Guns and Poses, Oulu (157)
Iiris Romo, Team Fullmetal, Jyväskylä (160)
Hannele Eronen, Team Elixir Physique, Jyväskylä (162)

Men’s physique -175 cm
Janne-Pekka Marttila, Team Guns and Poses, Oulu (170)
Ilkka Ollila, Team IoFit, Kouvola (172)
Olli Nurmikanta, Team Pirantti Sport, Joensuu (172,5)
Mohammad Kader, Team Fit Lions, Kauniainen (173)
Petteri Nousiainen, Team Karboni, Muurame (174)
Jesse Lattu, Team Fitfarm, Kotka (175)

Men’s physique -180 cm
Kaarle Wasama, Team Pro Level, Helsinki (177,5)
Anton Qaraman, Team Badass Athletes, Helsinki (177,5)
Salahaddin Kabiri, Team Fit Lions, Turku (178)
Pasi Puumala, Team Fysiomotion, Kokkola (180)

Men’s physique +180 cm
Erik Forssell, Team Pro Level, Espoo (180,5)
Tero Leinonen, Team Guns and Poses, Oulu (181)
Jere-Arttu Saarenpää, Team Guns and Poses, Oulu (181)
Pekka Posio, Northern Lights Fitness Team, Helsinki (181,5)
Lauri Tuohisto-Kokko, Team Pro Level, Espoo (184)
Jaakko Siipola, Team Bull’s All Out, Pori (185)
Abraham Massaquoi, Team Warriors, Vantaa (185)
Santeri Sorasahi, Team Finnish Physique Academy, Helsinki (188)

Classic bodybuilding -180 cm
Tuomas Liikala, Flow Fitness Team, Virrat (168,5)
Santeri Körkkö, Team JiiPee, Rovaniemi (170)
Tuukka Heikkinen, Team Fysiomotion, Lieksa (173)
Srbaaz Rahman Ahmed, ei tiimiä, Helsinki (175)
Aleksi Santala, Team JiiPee, Haukipudas (176)
Markus Lindgren, Team Body Temple, Salo (177)
Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo (177,5)
Tomi Pakka, Team Powerhouse ry., Seinäjoki (179)
Eemil Vesa, Team JiiPee, Rovaniemi (179)

Classic bodybuilding +180 cm
Nikolas Itälä, Team Karboni, Korpilahti (181,5)
Jonatan Utriainen, Team Voimalaitos, Porvoo (184)
Teemu Tahvanainen, Jeven ja Eelin Tiimi, Kuopio (187)
Niclas Grönlund, Team Badass Athletes, Vantaa (187)
Joona Pyrrö, Team JiiPee, Rovaniemi (188)

Classic physique
Moein Shokreh, Team Fit Lions, Turku (175)
Denis Bystrov, Team Fitfarm, Kankaanpää (183)
Abdulnasser Bnaeean, Team Trifinity, Pietarsaari (183)
Aaro-Elias Seppo, Team East Body, Helsinki (185)
Juho Murtonen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki (186)
Nuutti Kurola, ei tiimiä, Tampere (193)
Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa