Fitness SM-kilpailun osanottajat


Sivua päivitetään kesäkuussa 2-3 kertaa viikossa sitä myötä,  kun tiimit lähettävät ilmoittautumisiaan. Päivitetty 19.6.2024, kello 23.07

Juniorikilpailijoiden kohdalla on merkintä (J) ja masters -ikäluokkakilpailijoiden kohdalla merkintä (M).
Lyhenteiden selitykset
J19 = juniorit 16-19
J23 = juniorit 20-23
M35 = masters 35-39
M40 = masters 40-44
M45 = masters 45-49
M50 = masters +50

Bikini fitness – 160 cm
Heli Liikanen, Northern Lights Team, Oulu (M40)
Pinja Puranen, Team Advanced Fitness, Jyväskylä (J23)
Laura Isoaho, Team Jiipee, Oulu
Annika Äijälä, Team Fitfarm, Tampere
Julia Piekkari, Team Fitfarm, Tampere (J23)
Roosa Mustonen, Team Fysiomaker, Siilinjärvi
Mikaela Friberg, Team Fit Rebels, Hanko (M40)

Bikini fitness -163 cm
Ella Hatakka, Team Advanced Fitness, Helsinki
Vilhelmiina Pusa, Team Advanced Fitness, Rauma (J23)
Salla Hakala, Team Advanced Fitness, Kuopio (J19)
Milla Valkosaari, Team Will-Do, Kouvola (J19)
Mea Kosonen, Team Badass Athletes, Kerava
Nenna Räty, Team Smells Like Fitness, Joensuu
Patricia Viitanen, Team Fit Rebels, Porvoo
Veronica Oksanen, Team Pro Academy, Espoo
Jenni Rissanen, Team Pro Academy, Pieksämäki
Unna Unadike, Team Supermoves, Tampere (J19)

Bikini fitness – 166 cm
Julia Silander, Team Advanced Fitness, Tampere
Hanna Uski, Team Advanced Fitness, Turku
Minttu Lindgren, Team Nordic Physique, Vantaa
Aino Karvonen, Team MK-Physique, Tampere
Miia Seppälä, Team Jiipee, Vantaa
Julia Heittokangas, Team Fitfarm, Tampere (J23)
Julia Lindöf, Team Badass Athletes, Helsinki (M35)
Jenna Peura, Team Smells Like Fitness, Joensuu
Ella Alanko, Team Pro Academy, Vantaa
Suvi Aittokoski, Team Pro Academy, Vantaa
Nina Turunen, Team East Body, Helsinki
Venla Virtanen, Team Karboni, Kokemäki (J19)

Bikini fitness – 169 cm
Kristiina Kylmäoja, Northern Lights Team, Oulu (J23)
Vera Kortet, Northern Lights Team, Oulu (J23)
Alisa Hilli, Northern Lights Team, Oulu (J19)
Sanni Savela, Team Advanced Fitness, Turku, (J23)
Miina Matilainen, Team Advanced Fitness, Jyväskylä
Venla Ollaranta, Team Advanced Fitness, Turku (J23)
Sini Pitkänen, Team Voimalaitos, Helsinki (J23)
Annika Lehtonen, Team MK-Physique, Tampere
Ida Jauhiainen, Team Jiipee, Tornio
Yasmin Smith, Team Fitfarm, Tampere (J23)
Ronja Mannerheimo, Team Fitfarm, Helsinki
Siiri Mannerheimo, Team Fitfarm, Helsinki (J23)
Sini Ollikainen, TT-Athletic, Joensuu (M35)
Milja Malkamäki, Team Focus, Lohja (J23)
Jasmiina Kuvaja, Team Fysiomaker, Kuopio
Iisa Sonninen, Team Fysiomaker, Kuopio (J23)
Sonja Puranen, Team Athlete Figures, Lahti (J19)
Mikaela Paavolainen, Team Glory, Kotka

Bikini fitness – 172 cm
Kaisa Puolakka, Team Advanced Fitness, Helsinki
Karoliina Loukusa, Team Advanced Fitness, Kuusamo (J23)
Laura Didoni, Team Advanced Fitness, Helsinki
Jenna Holopainen, Team Advanced Fitness, Turku
Sonja Trofin, Team Advanced Fitness, Vantaa (J23)
Emilia Rostèn, Team Step2Fit, Uusikaupunki
Kiia Kamilla Keisala, Team Jiipee, Jyväskylä
Janni Häkkinen, Team Fitfarm, Tampere
Niina Laamanen, Team Fitfarm, Helsinki
Kristiina Pekonen, TT-Athletic, Joensuu (M35)
Tetta Härkönen, Team Fit Rebels, Helsinki
Jasmin Vornanen, Team East Body, Helsinki

Bikini fitness +172 cm
Kia Viimala, Team Advanced Fitness, Helsinki
Melike Karakaya, Team Advanced Fitness, Vantaa
Tuulia Takanen, Team Advanced Fitness, Espoo
Minna Lietzen, Team Piukat Paikat, Noormarkku (M50)
Nea Leinonen, Team Piukat Paikat, Pori (J23)
Sarianna Virtanen, Team Step2Fit, Pori (J23)
Jenna Timonen, Team FitFire, Lahti
Helena Pärssinen, Team FitFire, Vääksy
Nea Lindfors, Team MK-Physique, Tampere (J23)
Sandra Wennström, Team Fitfarm, Tampere
Sanna Mattila, Team Fitfarm, Tampere
Vera Salmi, Team Fitfarm, Jyväskylä

Body fitness – 158 cm
Heidi Häkkilä, Team Advanced Fitness, Kuusamo
Meri Suonpää, Team Advanced Fitness, Turku
Suvi Holsti, Team FitFire, Lahti
Monna Helen, Team FitFire, Asikkala (M40)
Nikita Kurkinen, Team Jiipee, Rovaniemi
Essi Törrönen, Team Jiipee, Tornio
Pinja Hiljanen, Team Jiipee, Ii
Kirsi Timonen, Team Smells Like Fitness, Joensuu
Claudia Päivänurmi, Team Glory, Joensuu (J23)

Body fitness – 163 cm
Hanna Korhonen, Team Advanced Fitness, Jyväskylä (M35)
Janina Karhu, Pure Vision Team, Turku
Krista Kylväjä, Team MK-Physique, Nokia
Milla Mikkonen, Team Jiipee, Kokkola
Kirsi Kemppainen, Team Fysiomaker, Kuopio (M35)
Jaana Alakortes, Team Pro Academy, Helsinki (M40)

Body fitness – 168 cm
Saara Kokko, Northern Lights Team, Oulu (M35)
Roosa Pulkkinen, Team Advanced Fitness, Tampere (J19)
Nea Viitaniemi, Team Advanced Fitness, Turku
Kia Rantalainen, Team Advanced Fitness, Lahti
Satu Kraapo, Team Step2Fit, Pori (M35)
Iida Hallström, Team Apex, Helsinki (J23)
Kati Ikonen, Team Will-Do, Vantaa (M45)
Sonja Nylander, Team FitFire, Kangasala (J23)
Veronica Ehrola, Team Fitfarm, Tampere
Jasmin Hopia, Team Badass Athletes, Vantaa
Anna Leinonen, Bodyart Team, Lappeenranta (J19)
Juulia Hagel, Team East Body, Helsinki
Tiina Vuojärvi, Team Supermoves, Raisio (M50)
Marjo Koskinen, Team Supermoves, Raisio (M45)

Body fitness + 168 cm
Meri Huhta, Northern Lights Team, Oulu
Petra Rautakallio-Järvinen, Team Piukat Paikat, Pori (M40)
Emilia Heikkilä, Team Piukat Paikat, Pori
Anne Heinonen, Team Will-Do, Lahti
Heini Hakalahti, Team MK-Physique, Espoo (M35)
Jenny Närvi, Team Fitfarm, Rauma
Sarianna Hietala, Team East Body, Sipoo

Wellness fitness – 158 cm
Susanna Kynsilehto, Northern Lights Team, Oulu
Ida Wallenius, Team Badass Athletes, Lahti
Mira Hämäläinen, Bodyart Team, Mikkeli
Heidi Kela, Team Fit Rebels, Valkeakoski
Petra Pukarinen, Team Fit Rebels, Helsinki

Wellness fitness  -163 cm
Mari Viljanen, Team Advanced Fitness, Tampere
Nea Karjalainen, Team Advanced Fitness, Lahti
Emmi-Liisa Salminen, Team Green Beat, Pori
Sara Laiho, Team Piukat Paikat, Pori (J23)
Meeri Mäenpää, Team Fitfarm, Ähtäri
Juuli Korkeila, Invicta Fitness Team, Lohja

Wellness fitness – 168 cm
Heidi Rohunen, Northern Lights Team, Oulu (J23)
Pinja Luukkonen, Team Advanced Fitness, Helsinki
Noora Hämäläinen, Team Advanced Fitness, Kaarina
Terja Kunelius, Team FitFire, Vantaa
Niina Pyrhönen, Team Will-Do, Vantaa (M35)
Sohvi Törmälä, Team Athlete Figures, Lappeenranta (J19)

Wellness fitness +168 cm
Emmi Kemppainen, Northern Lights Team, Oulunsalo
Tiina Siivonen, Team Step2Fit, Turku
Helena Pohjalainen, Team Badass Athletes, Tampere
Jaana Röppänen, Team Pro Academy, Vantaa
Kiira Karimaa, Team East Body, Helsinki (J23)

Artistic fitness
Kia Viimala, Team Advanced Fitness, Helsinki
Laura Isoaho, Team Jiipee, Oulu
Sonja Puranen, Team Athlete Figures, Lahti
Unna Unadike, Team Supermoves, Tampere (J19)

Acrobatic fitness

Women’s physique
Lilli Pikkarainen, Team Karboni, Tuusula (M35)
Annika Kyyneva, Team Karboni, Vantaa (M40)
Hannele Kejonen, Team Jiipee, Tuusula (M40)

*Men’s physique
Kim Anttonen, Team Advanced Fitness, Helsinki (174)
Paavo Rouhiainen, Team Advanced Fitness, Lappeenranta (179)
Pekka Holso, Team Karboni, Valkeakoski (180)
Mattias Nordlund, Team Badass Athletes, Marianhamina (187)
Lauri Koskinen, Team Step2Fit, Turku (188)

*Classic bodybuilding SM
Pasi Järvenpää, Team Jiipee, Kemi (172)
Otto Latvakoski, Team TT-Athletic, Järvenpää (175)
Sameli Tuohisto-Kokko, Team Fitfarm, Turku (176)
Jalmari Raittila, Team Step2Fit, Kajaani (J23) (178)
Tuomas Kuusisto, Team Fitfarm, Pälkäne (180)
Ilmari Åsenbrygg, Team Jiipee, Äänekoski (181)
Daniel Berrebbah, Pure Vision Team, Turku (183)

*Classic physique SM
Pasi Järvenpää, Team Jiipee, Kemi (172)
Otto Latvakoski, TT-Athletic, Järvenpää (175)
Sameli Tuohisto-Kokko, Team Fitfarm, Turku (176)
Tuomas Kuusisto, Team Fitfarm, Pälkäne (180)
Daniel Berrebbah, Pure Vision Team, Turku (183)
Joel Mäkelä, Team Skip, Kotka (190)

*Pituusluokat men’s physique, classic bodybuilding-, classic physique -sarjoissa määräytyvät osanottajamäärän ja pituuden mukaan.

Fit Model SM
Kristiina Kuvinen, Team FitFire, Lahti
Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa