Fitness Classic Lahti kilpailun osanottajat


Kilpailu järjestetään 23.-24. huhtikuuta, Lahti-Hallissa, Lahden Messukeskuksessa. Rekisteröinti on perjantaina 22.4. klo 17-20 välillä.

Kilpailun osanottajat:
Päivitetty 19.1.2022 kello 11:57

Bikini fitness -160cm
Janette Lyyski, Team Fitfarm, Turku (152,5)
Marjo Mattila, Team West Coast Trainers, Kaasmarkku (155)
Laura Santikko, Team Elite Academy, Helsinki (155)
Daniela Kenton, Team Elite Academy, Pori (156)
Isa Tarvainen, Team Pro Level, Utsjoki (157)
Iina Korhonen, Team Optimal Fit K&M, Hollola (157)
Laura Annola, Team Pro Fit, Turku (157)
Dina Rahkola, Jeven ja Eelin Tiimi, Helsinki (158,5)
Nina Moritz, Team Pro Academy, Espoo (158,5)
Saara Aura, Team Pro Level, Helsinki (159,5)
Riina Kainulainen-Mutanen, Team Pro Level, Vantaa (160)
Henniina Meriläinen, Team West Coast Trainers, Pori (160)

Bikini fitness -163cm
Jenna Nummelin, Team Fullmetal, Jyväskylä (161)
Tiia Kuusela, Team Optimal Fit, Lahti (162)
Maiju Hill, Team Warriors, Espoo (162)
Adele Arvonen, Team Madness, Turku (162)
Roosa Määttä, Team MK Pro, Tuusula (162,5)
Irene Pallari, Team FitBody Pro, Keminmaa (163)
Ira Korhonen, Team MK Physique, Tampere (163)
Rosa Svenn, Team Balanced Body, Vantaa (163)
Sonja Aiello, Team Glory, Helsinki (163)
Iida Jääskeläinen, Team Fullmetal, Jyväskylä (163)
Tuuli Kiviranta, Team Fullmetal, Jyväskylä (163)
Erin Hursti, Team Elixir Physique, Hyvinkää (163)
Marlen Virtanen, EI TIIMIÄ, Helsinki (162)
Iida-Lotta Mäki, Team Elite Academy, Lempäälä (162)

Bikini fitness -166cm
Anna Kallio, Team Pro Level, Kerava (164)
Cindy Koivula, Team Badass Athletes, Vantaa (164,5)
Sanna Paasimaa, Pro Elite Team, Hämeenlinna (165)
Nina Turunen, Team East Body, Joensuu (165)
Jenni Malmstén, Team Strong Body, Lohja (165)
Adeliina Kaarlenkaski, Team MK-Physique, Tampere (166)
Petra Lehtinen, Team Finnish Physique Academy, Tampere (166)
Elina Loijas, Team Warriors, Espoo (166)
Ellen Tullinen, Optimal Fit K&M, Mikkeli (164)

Bikini fitness -169cm
Sonja Rantalainen, Team Fitfarm, Tampere (166,5)
Emilia Kujala, Team Sportlife, Tampere (168)
Miisa Vaara, Team Jiipee, Haaparanta (168,5)
Mia Pellinen, Team Fysiomotion, Kokkola (168)
Pihla Idström, Team Elite Academy, Salo (167,5)
Eevi Seikkula, Team Top Gun, Rauma (166,5)

Bikini fitness -172cm
Pinja Putkonen, Team Balanced Body, Jyväskylä (169,5)
Jonna Mäkelä, Team Warriors, Hämeenkyrö (169,5)
Laura Paavola, Team Finnish Physique Academy, Turku (169,5)
Emma Hautala, Team Fitfarm, Kokkola (170)
Aino Haavisto, Team Elixir Physique, Espoo (170)
Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki (170,5)
Viivi Kynäslahti, WellGo Fitness Team, Tampere (171)
Soile Sallinen, Team East Body, Vantaa (171)
Nea Kontturi, Team East Body, Turku (171)
Sofia Valmari, Team Pro Academy, Vantaa (171)
Saga Granlund, Team Fitfarm, Jyväskylä (171,5)
Jasmin Vornanen, Team East Body, Helsinki (172)
Saana Rautiainen, Team MK-Physique, Tampere (172)

Bikini fitness +172cm
Marianne Lehtimäki, Lean Team, Tampere (172,5)
Sanna Mattila, Team Fitfarm, Tampere (176)
Eveliina Mikkola, Team Fitfarm, Forssa (177)
Jonna Huhtakangas, Team Bull’s All Out, Seinäjoki (179)

Bikini fitness juniorit SM 16 – 19 -vuotiaat
Iina Korhonen, Team Optimal Fit K&M, Hollola (157)
Iida Jääskeläinen, Team Fullmetal, Jyväskylä (163)
Tuuli Kiviranta, Team Fullmetal, Jyväskylä (163)
Jenni Malmstén, Team Strong Body, Lohja (165)
Adeliina Kaarlenkaski, Team MK-Physique, Tampere (166)
Miisa Vaara, Team Jiipee, Haaparanta (168,5)
Emma Hautala, Team Fitfarm, Kokkola (170)
Kia Norring, Team Tähtikunto, Karkkila (172)
Iida-Lotta Mäki, Team Elite Academy, Lempäälä (162)

Bikini fitness juniorit SM 20 – 23 -vuotiaat
Laura Santikko, Team Elite Academy, Helsinki (155)
Isa Tarvainen, Team Pro Level, Utsjoki (157)
Laura Annola, Team Pro Fit, Turku (157)
Henniina Meriläinen, Team West Coast Trainers, Pori (160)
Jenna Nummelin, Team Fullmetal, Jyväskylä (161)
Adele Arvonen, Team Madness, Turku (162)
Ira Korhonen, Team MK Physique, Tampere (163)
Sonja Aiello, Team Glory, Helsinki (163)
Tuulia Kortelainen, Team MK Pro, Kerava (163)
Nina Turunen, Team East Body, Joensuu (165)
Petra Lehtinen, Team Finnish Physique Academy, Tampere (166)
Emilia Kujala, Team Sportlife, Tampere (168)
Pinja Putkonen, Team Balanced Body, Jyväskylä (169,5)
Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki (170,5)
Viivi Kynäslahti, WellGo Fitness Team, Tampere (171)
Saga Granlund, Team Fitfarm, Jyväskylä (171,5)
Eveliina Mikkola, Team Fitfarm, Forssa (177)
Erin Hursti, Team Elixir Physique, Hyvinkää (163)
Saana Rautiainen, Team MK-Physique, Tampere (172)
Pihla Idström, Team Elite Academy, Salo (167,5)
Marlen Virtanen, EI TIIMIÄ, Helsinki (162)
Eevi Seikkula, Team Top Gun, Rauma (166,5)

Bikini fitness masters SM 35
Marjo Mattila, Team West Coast Trainers, Kaasmarkku (155)
Saara Aura, Team Pro Level, Helsinki (159,5)
Tiia Kuusela, Team Optimal Fit, Lahti (162)
Irene Pallari, Team FitBody Pro, Keminmaa (163)
Laura Paavola, Team Finnish Physique Academy, Turku (169,5)
Soile Sallinen, Team East Body, Vantaa (171)

Bikini fitness masters SM 40
Maiju Hill, Team Warriors, Espoo (162)
Anna Kallio, Team Pro Level, Kerava (164)
Kaisa Kaltiola, Team Pirantti Sport, Joensuu (172,5)
Ellen Tullinen, Optimal Fit K&M, Mikkeli (164)

Bikini fitness masters SM 45
Virpi Pylkkönen, Team Pirantti Sport, Joensuu (165)
Tetta Härkönen, Team Glory, Helsinki (172)

Body fitness -158cm
Heta Pehkonen, Team Power Fit, Vantaa (152)
Monna Helen, Team Fitfire, Asikkala (153)
Jemina Hietanen, Team Elite Academy, Tampere (155,5)
Mirva Kangasniemi, Team Fysiomotion, Ylivieska (156)
Virpi Sipilä, Team Balanced Body, Nokia (156,5)
Jamie Isoheiko, Team Fitbody Pro, Laitila (157,5)

Body fitness -163cm
Camilla Bergström, Team Top Gun, Kerava (158,5)
Venla Paasonen, Team Elite Academy, Lahti (158,5)
Sanni Kaakkolahti, ei tiimiä, Kerava (159)
Laura Pollari, Team Bull’s All Out, Jyväskylä (159,5)
Elisa Koski, Team Warriors, Somero (159,5)
Saana Kontro, Team East Elite Physique, Joensuu (159,5)
Hanna Melamies, Team Body Temple, Salo (160)
Laura Kröger, Team FullMetal, Jyväskylä (160)
Tuulia Sundell, Team Bull’s All Out, Tervakoski (160)
Satu Hakulinen, Team SHFitAthletic, Joensuu (161)
Jessica Rissanen, Team Pro Level, Turku (161)
Susanna Hurskainen, Team Bull’s All Out, Kaaro (162)
Katri Vallasvuori, Team Golden Life, Helsinki (162,5)
Noora Tyni, Team Bull’s All Out, Kangasala (163)
Amanda Rantola, Team SPower, Turku (163)
Kia Inkiläinen, Team Glory, Jokioinen (163)
Reija Vaikkola, Team Bull’s All Out, Kangasala (163)
Claudia Saarinen, EI TIIMIÄ, Helsinki (163)

Body fitness -168cm
Katariina Nylund, Team Fysiomaker, Jyväskylä (164)
Susanna Niemi, Team Bull’s All Out, Hyllykallio (164)
Janina Lumijärvi, VV Fitness Team, Porvoo (164)
Josefina Välikangas, Team Sportlife, Turku (164,5)
Juulia Keltto, Team Bull’s All Out, Kemi (165)
Virpi Hurskainen, Team Bull’s All Out, Reijola (166)
Krista Kivistö, Team Body Temple, Riihikoski (166)
Emilia Alitalo, Team SPower, Lieto (166)
Juulia Hagel, Team East Body, Helsinki (166)
Amanda Aspegren, Team FitBody Pro, Keminmaa (166,5)
Sanna Niemi, Team Finnish Physique Academy, Lappeenranta (166,5)
Sanna Saarman-Kemppi, Team Optimal Fit, Espoo (167)
Riina Kivikoski, Team Power Gym, Helsinki (167)
Henna Kosunen-Räsänen, Team East Body, Tuusula (167,5)
Mira Hotti, Team Athlete Figures, Lappeenranta (167,5)
Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Lappeenranta (168)
Sanna Vyyryläinen, Team Bull’s All Out, Raisio (168)
Eila Huoman, Team Fysiomaker, Enonkoski (168)
Satu Tuuri, Team Bull’s All Out, Hyllykallio (168)
Saija Paavilainen, Team West Coast Trainers, Harjavalta (166)
Anniina Tapanosilta, Team Bull’s All Out, Tampere (166)
Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala (167)
Senja Kortelainen,Team Fysiomaker, Kajaani (164)
Oona Ylitolonen, Pro Elite Team, Helsinki (164)

Body fitness +168cm
Suvi Pihkanen, Team Glory, Vantaa (169)
Marina Karlsson, Team Strong Body, Tenhola (169)
Milla Kelahaara, Jeven ja Eelin Tiimi, Tampere (171)
Niina Mantila, Team East Body, Huuvari (171)
Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere (171)
Heli Böhm-Kotamäki, Team Bull’s All Out, Orimattila (172)
Henna Korkeamäki, Team Badass Athletes, Helsinki (172)
Riina Virkki, Team East Body, Helsinki (172)
Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo (172)
Eve Luhtala, Team Pro Level, Helsinki (173)
Meri Pikkala, Team Fit Lions, Helsinki (175)
Karoliina Keisala,  Team Bull’s All Out, Lapua (176)
Tia Ruhanen, Team Karboni, Mikkeli (176)
Krista Tanhuanpää, Team Strong Body, Tähtelä (182)
Reeta Koistinen, Team East Body, Helsinki (184)
Nita Tenho, Team West Coast Trainers, Pori (169)
Jenny Närvi, Team Fitfarm, Rauma (170)
Sallamari Kaisko, Tam Madness, Turku (167)

Body fitness juniorit SM 16 – 19 -vuotiaat
Nita Tenho, Team West Coast Trainers, Pori (169)
Riina Virkki, Team East Body, Helsinki (172)
Meri Pikkala, Team Fit Lions, Helsinki (175)

Body fitness juniorit SM 20 – 23 -vuotiaat
Heta Pehkonen, Team Power Fit, Vantaa (152)
Venla Paasonen, Team Elite Academy, Lahti (158,5)
Saana Kontro, Team East Elite Physique, Joensuu (159,5)
Jessica Rissanen, Team Pro Level, Turku (161)
Kia Inkiläinen, Team Glory, Jokioinen (163)
Katariina Nylund, Team Fysiomaker, Jyväskylä (164)
Josefina Välikangas, Team Sportlife, Turku (164,5)
Emilia Alitalo, Team SPower, Lieto (166)
Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Lappeenranta (168)
Eve Luhtala, Team Pro Level, Helsinki (173)
Claudia Saarinen, EI TIIMIÄ, Helsinki (163)

Body fitness masters SM 35
Mirva Kangasniemi, Team Fysiomotion, Ylivieska (156)
Jamie Isoheiko, Team Fitbody Pro, Laitila (157,5)
Susanna Hurskainen, Team Bull’s All Out, Kaaro (162)
Susanna Niemi, Team Bull’s All Out, Hyllykallio (164)
Krista Kivistö, Team Body Temple, Riihikoski (166)
Henna Kosunen-Räsänen, Team East Body, Tuusula (167,5)
Suvi Pihkanen, Team Glory, Vantaa (169)
Niina Mantila, Team East Body, Huuvari (171)
Krista Tanhuanpää, Team Strong Body, Tähtelä (182)
Saija Paavilainen, Team West Coast Trainers, Harjavalta (166)

Body fitness masters SM 40
Monna Helen, Team Fitfire, Asikkala (153)
Hanna Melamies, Team Body Temple, Salo (160)
Tuulia Sundell, Team Bull’s All Out, Tervakoski (160)
Noora Tyni, Team Bull’s All Out, Kangasala (163)
Satu Kempas, Team Bull’s All Out, Raisio (165)
Virpi Hurskainen, Team Bull’s All Out, Reijola (166)
Sanna Saarman-Kemppi, Team Optimal Fit, Espoo (167)
Riina Kivikoski, Team Power Gym, Helsinki (167)
Eila Huoman, Team Fysiomaker, Enonkoski (168)
Satu Tuuri, Team Bull’s All Out, Hyllykallio (168)
Marina Karlsson, Team Strong Body, Tenhola (169)
Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere (171)
Tia Ruhanen, Team Karboni, Mikkeli (176)
Reeta Koistinen, Team East Body, Helsinki (184)
Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala (167)

Body fitness masters SM 45
Virpi Sipilä, Team Balanced Body, Nokia (156,5)
Satu Hakulinen, Team SHFitAthletic, Joensuu (161)
Reija Vaikkola, Team Bull’s All Out, Kangasala (163)
Sanna Niemi, Team Finnish Physique Academy, Lappeenranta (166,5)
Sanna Vyyryläinen, Team Bull’s All Out, Raisio (168)
Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo (172)
Heli Böhm-Kotamäki, Team Bull’s All Out, Orimattila (172)

Wellness fitness -158cm
Kasmiira Kovanen, Team Sportlife, Helsinki (147)
Ruska Hentunen, Team East Elite Physique, Joensuu (155)
Hanna Malmstén, Team Strong Body, Lohja (155)
Raquel Alvo Santos, Team Elite Academy, Vantaa (157)
Veronika Neboz, Team Fitfarm, Rauma (158)
Laura Virlander, Team Balanced Body, Tampere (158)

Wellness fitness -163cm
Anni Hämäläinen, Team Bull’s All Out, Lampikangas (159)
Stacy Mushiete, Team Fitfarm, Tampere (159)
Wilma Väre, Team Fitfarm, Forssa (159)
Meeri Mäenpää, Team Fitfarm, Ähtäri (159,5)
Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä (160)
Johanna Turtiainen, Team Bull’s All Out, Joensuu (162)

Wellness fitness -168cm
Sanni Lahtinen, Team Finnish Physique Academy, Espoo (164)
Laura Sjöroos, Team Greenbeat, Naantali (164)
Miia Kautto, Team Strong Body, Turku (164,5)
Jurate Budaite, Naantali, Team Madness (164)
Pinja Luukkonen, Team Badass Athletes, Helsinki (164,5)
Bettiina Möttönen, Team Pro Academy, Tampere (167)
Anna Ranki, Team SPower, Turku (167)
Kristiina Venäläinen, Team Fysiomaker, Vantaa (168)
Inga Viner, Team Tähtikunto, Vantaa (164)

Wellness fitness +168cm
Amanda Puuronen, Team Badass Athletes, Helsinki (168,5)
Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa (169,5)
Tara Karihtala, Team Pro Level, Jyväskylä (171)
Henna Laxström, Team Piukat Paikat, Pori (171)
Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä (172)
Henna Ruusunen, Team Pro Level, Turku (177)
Tuuli Lindström, Team Strong Body, Helsinki (169)

Wellness fitness juniorit SM 16 – 19 -vuotiaat
Stacy Mushiete, Team Fitfarm, Tampere (159)
Tuuli Lindström, Team Strong Body, Helsinki (169)

Wellness fitness juniorit SM 20 – 23 -vuotiaat
Ruska Hentunen, Team East Elite Physique, Joensuu (155)
Hanna Malmstén, Team Strong Body, Lohja (155)
Raquel Alvo Santos, Team Elite Academy, Vantaa (157)
Veronika Neboz, Team Fitfarm, Rauma (158)
Tara Karihtala, Team Pro Level, Jyväskylä (171)
Henna Laxström, Team Piukat Paikat, Pori (171)
Henna Ruusunen, Team Pro Level, Turku (177)

Wellness fitness masters SM 35
Laura Virlander, Team Balanced Body, Tampere (158)
Anni Hämäläinen, Team Bull’s All Out, Lampikangas (159)
Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa (169,5)
Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä (172)
Johanna Turtiainen, Team Bull’s All Out, Joensuu (162)

Wellness fitness masters SM 40
Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä (160)
Anna Ranki, Team SPower, Turku (167)
Marianne Korvo, Team Fitfarm, Vaasa, (159)

Artistic fitness
Eevi Seikkula, Team Top Gun, Rauma (166,5)


Artistic fitness juniorit SM

Acrobatic fitness
Camilla Bergström, Team Top Gun, Kerava (158,5)
Maikku Hiljanen, Pro Elite Team, Jyväskylä (165)
Senja Kortelainen,Team Fysiomaker, Kajaani (164)
Oona Ylitolonen, Pro Elite Team, Helsinki (164)

Acrobatic fitness juniorit SM

Women’s physique, avoin sarja
Anni Ruotsalainen, Team Fysiomaker, Kuopio (166)

Women’s physique masters SM 35

Fit Model
Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja (167)
Ida Jokinen, Team Golden Fitness, Hämeenlinna (172)
Erika Stenvall, Team Elite Academy, Joutseno (167,5)

Men’s physique -175cm
Olli Nurmikanta, Team Pirantti Sport, Joensuu (172)

Men’s physique -180cm
Mohammad Kader, Team Fit Lions, Espoo (176)
Memo Ismail, Team Fit Lions, Helsinki (177)

Men’s physique +180cm
Tero Leinonen, Northern Lights Fitness Team, Oulu (181)
Niko Heiskanen, Team Kuofit, Kuopio (184)
Santeri Karhu, Team East Body, Nurmijärvi (185)
Valtteri Väkiparta, Team Tzemppi, Pori (189)
Janne Romppanen, Team Pro Level, Tampere (181)
Antti Koli,Team Bull’s All Out, Turku (189)

Men’s physique juniorit SM 16 – 19 -vuotiaat


Men’s physique junorit 20 – 23 -vuotiaat
Mohammad Kader, Team Fit Lions, Espoo (176)
Eetu Luoma, Team Bull’s All Out, Nokia (180)
Niko Heiskanen, Team Kuofit, Kuopio (184)
Janne Romppanen, Team Pro Level, Tampere (181)

Men’s physique masters SM 40
Lari Närhi, Team Karboni, Mikkeli (174)
Tero Leinonen, Northern Lights Fitness Team, Oulu (181)

Classic bodybuilding -180cm
Atte Sinkkonen, Team Fitfarm, Tampere (168,5)
Juuso Koskela, Team Greenbeat, Pori (175)
Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa (179)
Ville-Erik Näslund, Team Tzemppi, Turku (178)

Classic bodybuilding +180cm
Aki Kippo, Team Tzemppi, Pori (180,5)
Jesse Salama, EI TIIMIÄ, Jyväskylä (183)

Classic bodybuilding juniorit SM 16 – 19 -vuotiaat

Classic bodybuilding juniorit SM 20 – 23 -vuotiaat
Atte Sinkkonen, Team Fitfarm, Tampere (168,5)
Jesse Salama, EI TIIMIÄ, Jyväskylä (183)

Classic bodybuilding Masters SM 40
Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa (179)

Classic physique, avoin sarja
Joakim Talus, Sensei Team, Kokkola (162)
Rafi Kabiri, Team Solana, Helsinki (171)
Sasu Räty, Team JiiPee, Oulu (185)
Joona Meriläinen, Team FitFarm, Haapavesi (176)

Classic physique juniorit SM 16 – 19 -vuotiaat
Rafi Kabiri, Team Solana, Helsinki (171)

Classic physique juniorit SM 20 – 23 -vuotiaat
Sasu Räty, Team JiiPee, Oulu (185)


Classic physique masters SM 40

Wheelchair bodybuilding SM
Artturi Verho, Team Jiipee, Lahti

Seuraa meitä myös instagramissa

Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa