Fitness Classic Lahti kilpailun osanottajat


Kilpailu järjestetään 23.-24. huhtikuuta, Lahti-Hallissa, Lahden Messukeskuksessa. Rekisteröinti on perjantaina 22.4. klo 17-20 välillä.
Kilpailuun ilmoittautuminen on päättynyt.

Bikini fitness -160 cm
Janette Lyyski, Team Fitfarm, Turku (152,5)
Marjo Mattila, Team West Coast Trainers, Kaasmarkku (155)
Laura Santikko, Team Elite Academy, Helsinki (155)
Daniela Kenton, Team Elite Academy, Pori (156)
Isa Tarvainen, Team Pro Level, Utsjoki (157)
Iina Korhonen, Team Optimal Fit K&M, Hollola (157)
Laura Annola, Team Pro Fit, Turku (157)
Noora Paukku, Team East Body, Helsinki (158)
Dina Rahkola, Jeven ja Eelin Tiimi, Helsinki (158,5)
Nina Moritz, Team Pro Academy, Espoo (158,5)
Marjo Voutilainen, Team Pro Level, Helsinki (159)
Saara Aura, Team Pro Level, Helsinki (159,5)
Riina Kainulainen-Mutanen, Team Pro Level, Vantaa (160)
Henniina Meriläinen, Team West Coast Trainers, Pori (160)

Bikini fitness -163 cm
Jenna Nummelin, Team Fullmetal, Jyväskylä (161)
Iida Halttunen, Jeven ja Eelin tiimi, Jyväskylä (161)
Tiia Kuusela, Team Optimal Fit, Lahti (162)
Maiju Hill, Team Warriors, Espoo (162)
Adele Arvonen, Team Madness, Turku (162)
Iida-Lotta Mäki, Team Elite Academy, Lempäälä (162)
Kati Jokela, Team Badass Athletes, Helsinki (162)
Tuulia Kortelainen, Team MK Pro, Kerava (162)
Liisa Ahtinen, Team FitFire, Pieksämäki (162)
Roosa Määttä, Team MK Pro, Tuusula (162,5)
Irene Pallari, Team FitBody Pro, Keminmaa (163)
Ira Korhonen, Team MK Physique, Tampere (163)
Rosa Svenn, Team Balanced Body, Vantaa (163)
Sonja Aiello, Team Glory, Helsinki (163)
Iida Jääskeläinen, Team Fullmetal, Jyväskylä (163)
Tuuli Kiviranta, Team Fullmetal, Jyväskylä (163)
Erin Hursti, Team Elixir Physique, Hyvinkää (163)
Minna Mäkeläinen, Team Pirantti Sport, Joensuu (163)
Pirta-Kukka Degerman, Team Fullmetal, Äänekoski (163)
Ella Makarova, Team Strong Body, Lohja (163)
Renata Vanhatalo, Team Pro Academy, Espoo (163)

Bikini fitness -166 cm
Anna Kallio, Team Pro Level, Kerava (164)
Ellen Tullinen, Optimal Fit K&M, Mikkeli (164)
Netta Koskinen, Team Fitfarm, Valkeakoski (164)
Cindy Koivula, Team Badass Athletes, Vantaa (164,5)
Sanna Paasimaa, Team Elite Academy, Hämeenlinna (165)
Nina Turunen, Team East Body, Joensuu (165)
Jenni Malmstén, Team Strong Body, Lohja (165)
Riikka Lehtosalo, Team JiiPee, Rovaniemi (165)
Adeliina Kaarlenkaski, Team MK-Physique, Tampere (166)
Petra Lehtinen, Team Finnish Physique Academy, Tampere (166)
Elina Loijas, Team Warriors, Espoo (166)
Léa Jouanneau, Invicta Fitness Team, Espoo (166)

Bikini fitness -169 cm
Sonja Rantalainen, Team Fitfarm, Tampere (166,5)
Eevi Seikkula, Team Top Gun, Rauma (166,5)
Riina Korhola, Team Fitfarm, Lahti (167)
Johanna Guessous, Team Sportlife, Pirkkala (167)
Sofia Björkskog, Team Trifinity, Pietarsaari (167)
Heidi Vainio, Team X-Shape, Seinäjoki (167,5)
Pihla Idström, Team Elite Academy, Salo (167,5)
Emilia Kujala, Team Sportlife, Tampere (168)
Mia Pellinen, Team Fysiomotion, Kokkola (168)
Laura Martikainen, Team MK Pro, Turku (168,5)
Miisa Vaara, Team Jiipee, Haaparanta (168,5)

Bikini fitness -172 cm
Pinja Putkonen, Team Balanced Body, Jyväskylä (169,5)
Jonna Mäkelä, Team Badass Athletes, Tampere (169,5)
Laura Paavola, Team Finnish Physique Academy, Turku (169,5)
Hilla Sarviaho, Team Strong Body, Espoo (169,5)
Emma Hautala, Team Fitfarm, Kokkola (170)
Aino Haavisto, Team Elixir Physique, Espoo (170)
Venla Ollaranta, Team West Coast Fitness Academy, Turku (170)
Vilma Myllymaa, Team West Coast Fitness Academy, Laitila (170)
Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki (170,5)
Viivi Kynäslahti, WellGo Fitness Team, Tampere (171)
Soile Sallinen, Team East Body, Vantaa (171)
Nea Kontturi, Team East Body, Turku (171)
Sofia Valmari, Team Pro Academy, Vantaa (171)
Saga Granlund, Team Fitfarm, Jyväskylä (171,5)
Jasmin Vornanen, Team East Body, Helsinki (172)
Saana Rautiainen, Team MK-Physique, Tampere (172)

Bikini fitness +172 cm
Marianne Lehtimäki, Lean Team, Tampere (172,5)
Kaisa Kaltiola, Team Pirantti Sport, Joensuu (172,5)
Lilia Mytty, Team MK Pro, Kotka (173)
Leena Uhtakari, Team Bull’s All Out, Tampere (174)
Linda Sundelin, Team FitFabriken, Porvoo (174,5)
Sanna Mattila, Team Fitfarm, Tampere (176)
Eveliina Mikkola, Team Fitfarm, Forssa (177)
Jonna Huhtakangas, Team Bull’s All Out, Seinäjoki (179)

Bikini fitness juniorit SM 16–19-vuotiaat
Iina Korhonen, Team Optimal Fit K&M, Hollola (157)
Iida Halttunen, Jeven ja Eelin tiimi, Jyväskylä (161)
Iida-Lotta Mäki, Team Elite Academy, Lempäälä (162)
Iida Jääskeläinen, Team Fullmetal, Jyväskylä (163)
Tuuli Kiviranta, Team Fullmetal, Jyväskylä (163)
Pirta-Kukka Degerman, Team Fullmetal, Äänekoski (163)
Jenni Malmstén, Team Strong Body, Lohja (165)
Adeliina Kaarlenkaski, Team MK-Physique, Tampere (166)
Miisa Vaara, Team Jiipee, Haaparanta (168,5)
Emma Hautala, Team Fitfarm, Kokkola (170)
Kia Norring, Team Tähtikunto, Karkkila (172)

Bikini fitness juniorit SM 20–23-vuotiaat –166 cm
Laura Santikko, Team Elite Academy, Helsinki (155)
Isa Tarvainen, Team Pro Level, Utsjoki (157)
Laura Annola, Team Pro Fit, Turku (157)
Henniina Meriläinen, Team West Coast Trainers, Pori (160)
Jenna Nummelin, Team Fullmetal, Jyväskylä (161)
Adele Arvonen, Team Madness, Turku (162)
Ira Korhonen, Team MK Physique, Tampere (163)
Sonja Aiello, Team Glory, Helsinki (163)
Tuulia Kortelainen, Team MK Pro, Kerava (163)
Erin Hursti, Team Elixir Physique, Hyvinkää (163)
Nina Turunen, Team East Body, Joensuu (165)

Bikini fitness juniorit SM 20–23-vuotiaat +166 cm
Petra Lehtinen, Team Finnish Physique Academy, Tampere (166)
Eevi Seikkula, Team Top Gun, Rauma (166,5)
Riina Korhola, Team Fitfarm, Lahti (167)
Pihla Idström, Team Elite Academy, Salo (167,5)
Emilia Kujala, Team Sportlife, Tampere (168)
Pinja Putkonen, Team Balanced Body, Jyväskylä (169,5)
Vilma Myllymaa, Team West Coast Fitness Academy, Laitila (170)
Venla Ollaranta, Team West Coast Fitness Academy, Turku (170)
Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki (170,5)
Viivi Kynäslahti, WellGo Fitness Team, Tampere (171)
Saga Granlund, Team Fitfarm, Jyväskylä (171,5)
Saana Rautiainen, Team MK-Physique, Tampere (172)
Eveliina Mikkola, Team Fitfarm, Forssa (177)

Bikini fitness masters SM 35
Marjo Mattila, Team West Coast Trainers, Kaasmarkku (155)
Saara Aura, Team Pro Level, Helsinki (159,5)
Tiia Kuusela, Team Optimal Fit, Lahti (162)
Irene Pallari, Team FitBody Pro, Keminmaa (163)
Riikka Lehtosalo, Team JiiPee, Rovaniemi (165)
Sofia Björkskog, Team Trifinity, Pietarsaari (167)
Heidi Vainio, Team X-Shape, Seinäjoki (167,5)
Laura Paavola, Team Finnish Physique Academy, Turku (169,5)
Soile Sallinen, Team East Body, Vantaa (171)

Bikini fitness masters SM 40
Maiju Hill, Team Warriors, Espoo (162)
Kati Jokela, Team Badass Athletes, Helsinki (162)
Minna Mäkeläinen, Team Pirantti Sport, Joensuu (163)
Ella Makarova, Team Strong Body, Lohja (163)
Ellen Tullinen, Optimal Fit K&M, Mikkeli (164)
Anna Kallio, Team Pro Level, Kerava (164)
Johanna Guessous, Team Sportlife, Pirkkala (167)
Kaisa Kaltiola, Team Pirantti Sport, Joensuu (172,5)

Bikini fitness masters SM 45
Sanna Laakso, Team Fitfarm, Juokslahti (163)
Virpi Pylkkönen, Team Pirantti Sport, Joensuu (165)
Päivi Säisä, Team LadyLine, Iisalmi (168)
Katja Luhtalampi, Team Strong Body, Lohja (171)
Tetta Härkönen, Team Glory, Helsinki (172)
Leena Uhtakari, Team Bull’s All Out, Tampere (174)
Linda Sundelin, Team FitFabriken, Porvoo (174,5)

Body fitness -160 cm
Monna Helen, Team Fitfire, Asikkala (153)
Jemina Hietanen, Team Elite Academy, Tampere (155,5)
Mirva Kangasniemi, Team Fysiomotion, Ylivieska (156)
Erika Ruokamo, Team FitFire, Klaukkala (156)
Virpi Sipilä, Team Balanced Body, Nokia (156,5)
Heidi Kuusisto, Team JiiPee, Kuusamo (157)
Jamie Isoheiko, Team Fitbody Pro, Laitila (157,5)
Kati Olamo, Team Badass Athletes, Helsinki (158)
Kati Salo, Team Sportlife, Paalijärvi (158,5)
Camilla Bergström, Team Top Gun, Kerava (158,5)
Venla Paasonen, Team Elite Academy, Lahti (158,5)
Marika Ahola, Team Arctic Figure, Rovaniemi (158,5)
Sanni Kaakkolahti, Team West Coast Fitness Academy, Kerava (159)
Laura Pollari, Team Bull’s All Out, Jyväskylä (159,5)
Elisa Koski, Team Warriors, Somero (159,5)
Saana Kontro, Team East Elite Physique, Joensuu (159,5)
Hanna Melamies, Team Body Temple, Salo (160)

Body fitness -163 cm
Anu Koski, Team Bull’s All Out, Tampere (161)
Satu Hakulinen, Team SHFitAthletic, Joensuu (161)
Jessica Rissanen, Team Pro Level, Turku (161)
Suvi Keskinen, Team Optimal Fit K&M, Lahti (161)
Ella Halima, Team West Coast Trainers, Pori (161)
Katja Suosaari, Team Sportlife, Jämsä (161)
Susanna Hurskainen, Team Bull’s All Out, Kaaro (162)
Katri Vallasvuori, Team Golden Life, Helsinki (162,5)
Petriina Kettunen, Team Bull’s All Out, Hyvinkää (162,5)
Noora Tyni, Team Bull’s All Out, Kangasala (163)
Amanda Rantola, Team SPower, Turku (163)
Kia Inkiläinen, Team Glory, Jokioinen (163)
Reija Vaikkola, Team Bull’s All Out, Kangasala (163)
Leena Nieminen, Team Sportlife, Jyväskylä (163)

Body fitness -166 cm
Katariina Nylund, Team Fysiomaker, Jyväskylä (164)
Susanna Niemi, Team Bull’s All Out, Hyllykallio (164)
Janina Lumijärvi, VV Fitness Team, Porvoo (164)
Senja Kortelainen,Team Fysiomaker, Kajaani (164)
Oona Ylitolonen, Team Elite Academy, Helsinki (164)
Anu Koivisto, Team Arctic Figure, Rovaniemi (164)
Jonna Vesaaja, Team Bull’s All Out, Lahti (164,5)
Juulia Keltto, Team Bull’s All Out, Kemi (165)
Kia Rantalainen, Team Optimal Fit K&M, Lahti (165)
Satu Kempas, Team Bull’s Allout, Raisio (165)
Virpi Hurskainen, Team Bull’s All Out, Reijola (166)
Krista Kivistö, Team Body Temple, Riihikoski (166)
Emilia Alitalo, Team SPower, Lieto (166)
Juulia Hagel, Team East Body, Helsinki (166)
Saija Paavilainen, Team West Coast Trainers, Harjavalta (166)
Anniina Tapanosilta, Team Bull’s All Out, Tampere (166)

Body fitness -170 cm
Amanda Aspegren, Team FitBody Pro, Keminmaa (166,5)
Sanna Niemi, Team Finnish Physique Academy, Lappeenranta (166,5)
Sanna Saarman-Kemppi, Team Optimal Fit, Espoo (167)
Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala (167)
Riina Kivikoski, Team Power Gym, Helsinki (167)
Sallamari Kaisko, Tam Madness, Turku (167)
Henna Kosunen-Räsänen, Team East Body, Tuusula (167,5)
Mira Hotti, Team Athlete Figures, Lappeenranta (167,5)
Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Lappeenranta (168)
Sanna Vyyryläinen, Team Bull’s All Out, Raisio (168)
Eila Huoman, Team Fysiomaker, Enonkoski (168)
Maria Härkönen-Tenkanen, Team Tähtikunto, Halikko (168)
Suvi Pihkanen, Team Glory, Vantaa (169)
Marina Karlsson, Team Strong Body, Tenhola (169)
Nita Tenho, Team West Coast Trainers, Pori (169)
Jenny Närvi, Team Fitfarm, Rauma (170)

Body fitness + 170 cm
Milla Kelahaara, Jeven ja Eelin Tiimi, Tampere (171)
Niina Mantila, Team East Body, Huuvari (171)
Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere (171)
Heli Böhm-Kotamäki, Team Bull’s All Out, Orimattila (172)
Henna Korkeamäki, Team Badass Athletes, Helsinki (172)
Riina Virkki, Team East Body, Helsinki (172)
Linda Furunäs, Team Trifinity, Maxmo (172)
Suvi Ilomäki, Team Fullmetal, Äänekoski (172)
Marika Stenman, Team Bull’s All Out, Vaasa (172)
Eve Luhtala, Team Pro Level, Helsinki (173)
Sari Papunen, Team FitFire, Tampere (173)
Tiina Kaskinen, Team West Coast Fitness Academy, Säkylä (175)
Meri Pikkala, Team Fit Lions, Helsinki (175)
Karoliina Keisala, Team Bull’s All Out, Lapua (176)
Tia Ruhanen, Team Karboni, Mikkeli (176)
Krista Tanhuanpää, Team Strong Body, Tähtelä (182)
Reeta Koistinen, Team East Body, Helsinki (184)

Body fitness juniorit SM 16–19-vuotiaat
Nita Tenho, Team West Coast Trainers, Pori (169)
Riina Virkki, Team East Body, Helsinki (172)
Meri Pikkala, Team Fit Lions, Helsinki (175)

Body fitness juniorit SM 20–23-vuotiaat
Heidi Kuusisto, Team JiiPee, Kuusamo (157)
Venla Paasonen, Team Elite Academy, Lahti (158,5)
Saana Kontro, Team East Elite Physique, Joensuu (159,5)
Jessica Rissanen, Team Pro Level, Turku (161)
Ella Halima, Team West Coast Trainers, Pori (161)
Kia Inkiläinen, Team Glory, Jokioinen (163)
Katariina Nylund, Team Fysiomaker, Jyväskylä (164)
Emilia Alitalo, Team SPower, Lieto (166)
Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Lappeenranta (168)
Eve Luhtala, Team Pro Level, Helsinki (173)

Body fitness masters SM 35
Mirva Kangasniemi, Team Fysiomotion, Ylivieska (156)
Erika Ruokamo, Team FitFire, Klaukkala (156)
Jamie Isoheiko, Team Fitbody Pro, Laitila (157,5)
Susanna Hurskainen, Team Bull’s All Out, Kaaro (162)
Susanna Niemi, Team Bull’s All Out, Hyllykallio (164)
Krista Kivistö, Team Body Temple, Riihikoski (166)
Saija Paavilainen, Team West Coast Trainers, Harjavalta (166)
Henna Kosunen-Räsänen, Team East Body, Tuusula (167,5)
Suvi Pihkanen, Team Glory, Vantaa (169)
Niina Mantila, Team East Body, Huuvari (171)
Krista Tanhuanpää, Team Strong Body, Tähtelä (182)

Body fitness masters SM 40
Monna Helen, Team Fitfire, Asikkala (153)
Hanna Melamies, Team Body Temple, Salo (160)
Melina Tikkanen, Team Fullmetal, Jyväskylä (160)
Noora Tyni, Team Bull’s All Out, Kangasala (163)
Anu Koivisto, Team Arctic Figure, Rovaniemi (164)
Satu Kempas, Team Bull’s All Out, Raisio (165)
Virpi Hurskainen, Team Bull’s All Out, Reijola (166)
Sanna Saarman-Kemppi, Team Optimal Fit, Espoo (167)
Riina Kivikoski, Team Power Gym, Helsinki (167)
Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala (167)
Eila Huoman, Team Fysiomaker, Enonkoski (168)
Maria Härkönen-Tenkanen, Team Tähtikunto, Halikko (168)
Marina Karlsson, Team Strong Body, Tenhola (169)
Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere (171)
Tiina Kaskinen, Team West Coast Fitness Academy, Säkylä (175)
Tia Ruhanen, Team Karboni, Mikkeli (176)
Reeta Koistinen, Team East Body, Helsinki (184)

Body fitness masters SM 45
Virpi Sipilä, Team Balanced Body, Nokia (156,5)
Kati Olamo, Team Badass Athletes, Helsinki (158)
Kati Salo, Team Sportlife, Paalijärvi (158,5)
Marika Ahola, Team Arctic Figure, Rovaniemi (158,5)
Satu Hakulinen, Team SHFitAthletic, Joensuu (161)
Katja Suosaari, Team Sportlife, Jämsä (161)
Anna-Kaisa Koski, Northern Lights Fitness Team, Sonkajärvi (162)
Petriina Kettunen, Team Bull’s All Out, Hyvinkää (162,5)
Reija Vaikkola, Team Bull’s All Out, Kangasala (163)
Annika Tuomola, Team Bull’s All Out, Tampere (163,5)
Tiina Leppänen, Team Bull’s All Out, Espoo (165)
Sanna Niemi, Team Finnish Physique Academy, Lappeenranta (166,5)
Sanna Vyyryläinen, Team Bull’s All Out, Raisio (168)
Jonna Vesaaja, Team Bull’s All Out, Lahti (164,5)
Linda Furunäs, Team Trifinity, Maxmo (172)
Heli Böhm-Kotamäki, Team Bull’s All Out, Orimattila (172)
Marika Stenman, Team Bull’s All Out, Vaasa (172)
Suvi Ilomäki, Team Fullmetal, Äänekoski (172)
Sari Papunen, Team FitFire, Tampere (173)

Wellness fitness -158 cm
Kasmiira Kovanen, Team Sportlife, Helsinki (147)
Ruska Hentunen, Team East Elite Physique, Joensuu (155)
Hanna Malmstén, Team Strong Body, Lohja (155)
Elin Liewendahl, Team Trifinity, Maarianhamina (156)
Raquel Alvo Santos, Team Elite Academy, Vantaa (157)
Veronika Neboz, Team Fitfarm, Rauma (158)
Laura Virlander, Team Balanced Body, Tampere (158)

Wellness fitness -163 cm
Anni Hämäläinen, Team Bull’s All Out, Lampikangas (159)
Marianne Korvo, Team Fitfarm, Vaasa (159)
Wilma Väre, Team Fitfarm, Forssa (159)
Meeri Mäenpää, Team Fitfarm, Ähtäri (159,5)
Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä (160)
Johanna Turtiainen, Team Bull’s All Out, Joensuu (162)
Paula Nikulainen, Team Fysiomaker, ???? (163)

Wellness fitness -168 cm
Sanni Lahtinen, Team Finnish Physique Academy, Espoo (164)
Jurate Budaite, Naantali, Team Madness (164)
Inga Viner, Team Tähtikunto, Vantaa (164)
Miia Kautto, Team Strong Body, Turku (164,5)
Pinja Luukkonen, Team Badass Athletes, Helsinki (164,5)
Bettiina Möttönen, Team Pro Academy, Tampere (167)
Anna Ranki, Team SPower, Turku (167)
Saija Keskinen, Team MK-Physique, Keuruu (167)
Kristiina Venäläinen, Team Fysiomaker, Vantaa (168)
Nina Ylisaari, Team Strong Body, Espoo (168)

Wellness fitness +168 cm
Amanda Puuronen, Team Badass Athletes, Helsinki (168,5)
Tuuli Lindström, Team Strong Body, Helsinki (169)
Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa (169,5)
Tara Karihtala, Team Pro Level, Jyväskylä (171)
Henna Laxström, Team Piukat Paikat, Pori (171)
Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä (172)
Henna Ruusunen, Team Pro Level, Turku (177)

Wellness fitness juniorit SM 16–19-vuotiaat
Tuuli Lindström, Team Strong Body, Helsinki (169)

Wellness fitness juniorit SM 20–23-vuotiaat
Ruska Hentunen, Team East Elite Physique, Joensuu (155)
Hanna Malmstén, Team Strong Body, Lohja (155)
Raquel Alvo Santos, Team Elite Academy, Vantaa (157)
Veronika Neboz, Team Fitfarm, Rauma (158)
Tara Karihtala, Team Pro Level, Jyväskylä (171)
Henna Laxström, Team Piukat Paikat, Pori (171)
Henna Ruusunen, Team Pro Level, Turku (177)

Wellness fitness masters SM 35
Laura Virlander, Team Balanced Body, Tampere (158)
Anni Hämäläinen, Team Bull’s All Out, Lampikangas (159)
Johanna Turtiainen, Team Bull’s All Out, Joensuu (162)
Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa (169,5)
Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä (172)

Wellness fitness masters SM 40
Marianne Korvo, Team Fitfarm, Vaasa, (159)
Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä (160)
Paula Nikulainen, Team Fysiomaker, ???? (163)
Anna Ranki, Team SPower, Turku (167)
Saija Keskinen, Team MK-Physique, Keuruu (167)
Hannele Saksa, Team Strong Body, Vantaa (168)
Marjo Hakojärvi, Team Strong Body, Lohja (164)

Artistic fitness
Eevi Seikkula, Team Top Gun, Rauma (166,5)

Acrobatic fitness
Camilla Bergström, Team Top Gun, Kerava (158,5)
Senja Kortelainen,Team Fysiomaker, Kajaani (164)
Oona Ylitolonen, Pro Elite Team, Helsinki (164)
Maikku Hiljanen, Pro Elite Team, Jyväskylä (165)

Women’s physique, avoin sarja
Anni Ruotsalainen, Team Fysiomaker, Kuopio (166)

Fit Model
Emily Green, Team Fitfarm, Raisio (152)
Sofia Berkinfand, Team Strong Body, Helsinki (155)
Linda Oljakka, Team FitFabriken, Laukkoski (157)
Mira Rönnberg, Team Golden Fitness, Helsinki (161)
Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja (167)
Erika Stenvall, Team Elite Academy, Joutseno (167,5)
Ida Jokinen, Team Golden Fitness, Hämeenlinna (172)
Sara Hyytiäinen, Dream Team Athletes, Helsinki (180)

Men’s physique -180 cm
Janne-Pekka Marttila, Northern Lights Fitness Team, Oulu (170)
Olli Nurmikanta, Team Pirantti Sport, Joensuu (172)
Marwan Muhtasam, Team Pro Level, Helsinki (172)
Lari Närhi, Team Karboni, Mikkeli (174)
Mohammad Kader, Team Fit Lions, Espoo (176)
Memo Ismail, Team Fit Lions, Helsinki (177)
Eetu Luoma, Team Bull’s All Out, Nokia (180)

Men’s physique +180 cm
Tero Leinonen, Northern Lights Fitness Team, Oulu (181)
Janne Romppanen, Team Pro Level, Tampere (181)
Turo Shemeikka, Team X-Shape, Seinäjoki (183)
Niko Heiskanen, Team Kuofit, Kuopio (184)
Santeri Karhu, Team East Body, Nurmijärvi (185)
Abraham Massaquoi, Team Warriors, Vantaa (185)
Lauri Tuohisto-Kokko, Team Pro Level, Espoo (185)
Lari Kaltiola, Team Pirantti Sport, Joensuu (187)
Valtteri Väkiparta, Team Tzemppi, Pori (189)
Antti Koli, Team Bull’s All Out, Turku (189)
Markus Metsänen, Team Karboni, Säynätsalo (180)
Delan Kako, Team Golden Life, Helsinki

Men’s physique junorit 20–23-vuotiaat
Mohammad Kader, Team Fit Lions, Espoo (176)
Eetu Luoma, Team Bull’s All Out, Nokia (180)
Janne Romppanen, Team Pro Level, Tampere (181)
Niko Heiskanen, Team Kuofit, Kuopio (184)

Men’s physique masters SM 40
Janne-Pekka Marttila, Northern Lights Fitness Team, Oulu (170)
Lari Närhi, Team Karboni, Mikkeli (174)
Tero Leinonen, Northern Lights Fitness Team, Oulu (181)
Lari Kaltiola, Team Pirantti Sport, Joensuu (187)

Classic bodybuilding –177 cm
Atte Sinkkonen, Team Fitfarm, Tampere (168)
Matias Sippola, Team X-Shape, Isokoski (170)
Jarmo Hintikka, Team Warriors, Espoo (172)
Tuukka Heikkinen, Team Fysiomotion, Lieksa (174)
Juho Passila, Team Fysiomotion, Hämeenlinna (175)
Juuso Koskela, Team Greenbeat, Pori (175)
Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo (177)

Classic bodybuilding +177 cm
Ville-Erik Näslund, Team Tzemppi, Turku (178)
Jani Heino, Lean Team, Imatra (178)
Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa (179)
Aki Kippo, Team Tzemppi, Pori (180,5)
Sami Hyväri, Team Fitbody Pro, Kemi (181)
Jesse Salama, Team Karboni, Jyväskylä (183)
Niclas Grönlund, Team Badass Athletes, Vantaa (187)

Classic bodybuilding juniorit SM 20–23-vuotiaat
Atte Sinkkonen, Team Fitfarm, Tampere (168)
Jesse Salama, Team Karboni, Jyväskylä (183)

Classic bodybuilding Masters SM 40
Tuukka Heikkinen, Team Fysiomotion, Lieksa (174)
Juho Passila, Team Fysiomotion, Hämeenlinna (175)
Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo (177)
Jani Heino, Lean Team, Imatra (178)
Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa (179)
Sami Hyväri, Team Fitbody Pro, Kemi (181)

Classic physique, avoin sarja
Joakim Talus, Sensei Team, Kokkola (162)
Miikka Rauhala, Team Bull’s All Out, Valkeakoski (171)
Joona Meriläinen, Team FitFarm, Haapavesi (176)
Niilo Huhtala, Protrainer-Markku Tikka, Pori (183)
Sasu Räty, Team JiiPee, Oulu (185)

Classic physique juniorit SM 20–23-vuotiaat
Miikka Rauhala, Team Bull’s All Out, Valkeakoski (171)
Sasu Räty, Team JiiPee, Oulu (185)

Wheelchair bodybuilding SM
Artturi Verho, Team Jiipee, Lahti
Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa