Fitness SM-kilpailun osanottajat


Kilpailija:
Tarkista, että tietosi ovat oikeat. Mikäli olet ilmoittautunut useaan kilpailuun, tarkistathan ilmoittautumisesi oikeellisuuden kaikkien kilpailuiden osalta.

Tiimi pitää ilmoittaa viimeistään 30 päivää ennen kilpailua ja sen voi myös vaihtaa samalla aikataululla.
TÄRKEÄÄ: Ilmoita poisjäännistäsi tai mahdollisesta muutoksen tarpeesta osoitteeseen: [email protected]

Päivitetty viimeksi 29.6.2022 kello 18.30

Bikini fitness -160 cm
Rosa-Maria Päivänurmi, Team Bull’s All Out, Reijola (153)
Clarissa Pajukoski, Team Focus, Forssa (155)
Laura Annola, Team Pro Fit, Tampere (156) J20
Linda Oljakka, Team FitFabriken, Sipoo (156,5) J16
Roosa Räsänen, Team Fysiomaker, Siilinjärvi (156,5)
Josefiina Jääskeläinen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki (157)
Essi Partanen, Team MK-Physique, Toholampi (157)
Oona Salminen, Team Elite Academy, Tampere (157) J16
Mikaela Tavio, Team Supermoves, Turku (158)
Lili Alanen, Team Bull’s All Out, Siivikkala (158)
Henna Seppänen, Team Strong Body, Helsinki (158) J20
Noora Paukku, Team East Body, Espoo (158)
Taru Pesonen, Team Finnish Physique Academy, Vantaa (158) J20
Emmi-Liisa Salminen, Team Green Beat, Pori (159)
Saara Aura, Team Pro Level, Helsinki (159,5) M35
Linda Hiltunen, Team Madness, Järvenpää (159) J20
Iiris Romo, Team Fullmetal, Jyväskylä (160) J16
Vilma Korpela, Team Tähtikunto, Hämeenlinna (160) J16

Bikini fitness -163 cm
Jenna Nummelin, Team East Body, Jyväskylä (160,5) J20
Riina Kainulainen-Mutanen, Team Pro Level, Vantaa (160,5)
Siina Bogdanoff, ei tiimiä, Varkaus (161)
Heidi Takala, Team West Coast Trainers, Rauma (161) M35
Iina Taimi, Team Pro Level, Riihimäki (162)
Nea Snellman, Nomad Elite Team, Tampere (162) J20
Hannele Eronen, Team Elixir Physique, Jyväskylä (162) M35
Patricia Viitanen, Team Pro Level, Porvoo (162)
Jenni Rissanen, Team Pro Academy, Pieksämäki (162)
Venla Vierto, Team East Body, Tampere (162,5)
Paula Olkinuora, Team Trifinity, Mustasaari (162,5)
Heli Tahvanainen, Team East Elite Physique, Lehmo (163) J20
Minna Mäkeläinen, Team Pirantti Sport, Joensuu (163) M40

Bikini fitness -166 cm
Ella Pakarinen, Team MK Pro, Joensuu (164)
Ella Mård, Team Madness, Turku (164)
Ellen Väärä, Team Pro Level, Helsinki (164) J16
Ellen Tullinen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli (164) M40
Iida Weckman, Team Focus, Pirkkala (164) J20
Anniina Tervonen, Team Pro Level, Tornio (164) J20
Milla Nieminen, Team Pro Level, Espoo (164)
Annu Kangas, Team Badass Athletes, Helsinki (164,5)
Elisa Hepola, Northern Lights Fitness Team, Oulu (165) J20
Nina Turunen, Team East Body, Joensuu (165) J20
Mira Ollikainen, Team Fysiomaker, Siilinjärvi (165)
Virpi Pylkkönen, Team Pirantti Sport, Joensuu (165) M45
Reetta Kinnunen, Team Fit-X, Paimio (165) J20
Roosa Uitus, Team Balanced Body, Pirkkala (165)
Riikka Korhonen, Team Bull’s All Out, Pieksämäki (165)
Riina Kiikkala, Team Fitfarm, Tampere (165,5)
Wilma Peltola, Team Pro Level, Espoo (166cm) J20
Iida Södergård, Nomad Elite Team, Pirkkala (166)
Malla Kontto, Team Fit Rabels, Vantaa (166) J20
Ella Alanko, Team Pro Academy, Vantaa (166) J20
Nina Borg, Team Pro Level, Helsinki (166) M45
Taru Vähämäki, Northern Lights Fitness Team, Oulu (166)

Bikini fitness -169 cm
Cecilia Patjas, Team IoFit, Kouvola (166,5)
Sofia Björkskog, Team Trifinity, Pietarsaari (167) M35
Tia Tasa, Team Voimalaitos, Espoo (167) J20
Salla Erkkilä, Team Elite Academy, Helsinki (167) J20
Jenna Saarinen, Team Elite Academy, Tampere (167) J20
Johanna Marjoniemi, Team FitFire, Lahti (167)
Iina Pehkonen, Team East Elite Physique, Lieksa (168) J16
Mikaela Paavolainen, Team Glory, Kotka (168) J20
Jonna Mäkelä, Team Badass Athletes, Tampere (168)
Veera Aunesluoma, Team Bull’s All Out, Vuorentausta (168) M35
Minja Purhonen, Team Balanced Body, Jyväskylä (168) J20
Mia Pellinen, ei tiimiä, Kokkola (168)
Anni Länsilahti, Team Glory, Helsinki (168,5) M35
Tuulia Aula, Team JiiPee, Oulu (168,5)
Sanni Vuorenmäki, Team Elixir Physique, Hyvinkää (168,5) J20
Lotta Koivu, Team Fit Rabels, Helsinki (169) J20
Iina Tatarinov, Team Strong Body, Vantaa (169)
Essi Alanen, Team Pro Level, Jyväskylä (169) J20
Serena Rauhala, Team Pro Level, Vantaa (169)
Ronja Mannerheimo, Team Fitfarm, Tampere (169) J20
Sara Jäske, Team Finnish Physique Academy, Helsinki (169) J20

Bikini fitness -172 cm
Laura Paavola, Team Finnish Physique Academy, Turku (169,5) M35
Nelli Paldanius, Team Pro Level, Nurmijärvi (169,5)
Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki (169,5) J20
Emma Louevuo, Team Pro Level, Vantaa (170)
Elli Iso-Tuisku, Nomad Elite Team, Savonlinna (171) J20
Kati Viitala, Team Madness, Turku (171)
Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki (171) J20
Katariina Karlsson, Team MK-Physique, Mänttä (171) M40
Saga Granlund, Team Fitfarm, Jyväskylä (171,5) J20
Jasmin Vornanen, Team East Body, Helsinki (171,5)
Marinka Miikkulainen, Team Pro Level, Tampere (172) J20
Emilia Rosten, Team Tzemppi, Uusikaupunki (172)

Bikini fitness +172 cm
Kaisa Kaltiola, Team Pirantti Sport, Joensuu (173) M40
Rosa Nenonen, Team Finnish Physique Academy, Tampere (174) J20
Carita Rantaeskola, Northern Lights Fitness Team, Oulu (173)
Sanna-Maija Aalto, Team Optimal Fit K&M, Järvenpää (174)
Vera Salmi, Team Fitfarm, Jyväskylä (174)
Minna Lietzen, Team Piukat Paikat, Noormarkku (174) M45
Tuulia Takanen, Team Pro Level, Espoo (175)
Maria Alikoski, Team Guns and Poses, Oulu (175)
Elisabeth Erholtz, Team Golden Fitness, Turku (175,5) M45
Sanna Mattila, Team Fitfarm, Tampere (176)
Kati Jokinen, Team Pro Fit, Kuortane (176) M35
Eveliina Mikkola, Team Fitfarm, Forssa (179) J20

Body fitness -158 cm
Iina Yläpihlajajärvi, Team Bull’s All Out, Rajamäki (151)
Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala (152) M45
Monna Helen, Team FitFire, Asikkala (152,5) M40
Karoliina Ollanketo, Team JiiPee, Oulu (153)
Minna Korhonen, Team Bull’s All Out, Vantaa (155)
Eveliina Saarinen, Team Bull’s All Out, Jämsä (155)
Suvi Ahokas, Team Finnish Physique Academy, Tampere (155)
Aino Lindqvist, Team Bull’s All Out, Salo (156) J20
Virpi Sipilä, Team Balanced Body, Nokia (156) M45
Marika Nyström, Team Will-Do, Vantaa (157)
Sanna Hedman, Team Kuofit, Kuopio (157)
Kati Olamo, Team Badass Athletes, Helsinki (157) M45
Jenni Mäenpää, ei tiimiä, Oulu (157)
Venla Paasonen, Team Elite Academy, Lahti (158) J20

Body fitness -163 cm
Ella Salonen, Team Power Gym, Hollola (158,5) J20
Sanni Kaakkolahti, Team Power Gym, Kouvola (159)
Kiia Toivanen, Team East Elite Physique, Joensuu (159)
Saana Kontro, Team East Elite Physique, Joensuu (159) J20
Elisa Koski, Team Warriors, Somero (159)
Laura Pollari, Team Bull’s All Out, Jyväskylä (159,5)
Johanna Juselius, Team Trifinity, Nykarleby (160)
Netta Sanna, Team Bull’s All Out, Tampere (160)
Heidi Mannila, Team West Coast Fitness Academy, Laitila (160) M35
Hanna Melamies, Team Body Temple, Salo (160,5) M40
Suvi Tihinen, Northern Lights Fitness Team, Muhos (160,5)
Jenny Karjalainen, Northern Lights Fitness Team, Oulu (161)
Anu Koski, Team Bull’s All Out, Tampere (161)
Jessica Rissanen, Team Pro Level, Turku (161) J20
Janna Myllynen, Team Bull’s All Out, Orimattila (161)
Vilma Wik, Team Bull’s All Out, Oulu (161) J20
Katja Suosaari, Team SportLife, Jämsä (161) M45
Annika Klemetti, Team Optimal Fit K&M, Vantaa (161,5)
Susanna Hurskainen, Team Bull’s All Out, Kaaro (162) M35
Roosa Valtanen, Team Elite Academy, Espoo (162)
Heli Karhu, Team Bull’s All Out, Oulu (162)
Marika Myyry, Team Bull’s All Out, Lehmo (162)
Kia Inkiläinen, Team Glory, Jokioinen (162) J20
Katri Vallasvuori, Team Golden Life, Helsinki (162,5)
Reetta Ronimus, Team Optimal Fit K&M, Lahti (163)
Sari Kalamaa, Team SH FitAthletic, Reijola (163) M45
Roosa Seppänen, Sensei Team, Ojakkala (163)
Heli Marttila, Team Badass Athletes, Helsinki (163)
Katja Laamanen, Team JiiPee, Joensuu (163)
Tiina Suronen, Team Pro Level, Keminmaa (163)

Body fitness -168 cm
Mindi Nuutti, Team Fitfabriken, Porvoo (164) J20
Oona Ylitolonen, Team Elite Academy, Helsinki (164)
Anna Lehtonen, Team Bull’s All Out, Tampere (164,5)
Mari Oikari, Team Bull’s All Out, Jyväskylä (165) M35
Kia Rantalainen, Team Optimal Fit K&M, Lahti (165)
Juulia Hagel, Team East Body, Helsinki (165)
Heidi Järvinen, Team Bull’s All Out, Muurame (165) M35
Jasmin Kettunen, Team Fit Lions, Helsinki (165)
Anniina Tapanosilta, Team Bull’s All Out, Tampere (165)
Pinja Lampi, ei tiimiä, Tampere (165) J16
Tiina Vuojärvi, Team BodyRock, Raisio (165) M45
Linda Vallin, Team Optimal Fit K&M, Tampere (165)
Henna Kosunen-Räsänen, Team East Body, Tuusula (166) M35
Emilia Alitalo, Team SPower, Kaarina (166) J20
Venla Peltola, Vuokatti Sport Fitness Team, Kuopio (166) J20
Tessa Olsbo, Team Bull’s All Out, Tampere (166,5)
Sanna Niemi, Team Finnish Physique Academy, Lappeenranta (166,5) M45
Krista Kivistö, Team Body Temple, Riihikoski (166,5) M35
Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala (166,5) M40
Senja Kortelainen, Team Fysiomaker, Kajaani (166,5)
Sini Lehtonen, Team Bull’s All Out, Tampere (167)
Mira Hotti, Team Athlete Figures, Lappeenranta (167,5)
Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Lappeenranta (168) J20
Jenna Räty, Team Sportlife, Jyväskylä (168)

Body fitness +168 cm
Essi Vuorinen, Team Bull’s All Out, Tampere (168,5)
Hilla Härkönen, Team East Body, Vantaa (168,5)
Elisa Lappalainen, Team Voimalaitos, Söderkulla (168,5) M35
Anniina Julkunen, Team Pro Level, Joensuu (169)
Sirpa Polvi, Team Fysiomotion, Ylivieska (169) M40
Susanna Villanen, Team Body Temple, Salo (169)
Jenny Närvi, Team Fitfarm, Rauma (169)
Laura Malinen, Team Pirantti Sport, Joensuu (169,5) J20
Jaana Vehkamaa, Team Fitfarm, Simpele (169,5) M35
Marianne Kankaisto, Team MK-Physique, Tampere (170)
Emilia Jyrkiäinen, Team Badass Athletes, Espoo (170) J20
Iina Huttu, Northern Lights Fitness Team, Oulu (171)
Hanna Räsänen, Team East Body, Joensuu (172) J20
Linda Vainio, Team Bull’s All Out, Turku (172)
Niina Mantila, Team East Body, Huuvari (172) M35
Eeva Isotalo, Team Bull’s All Out, Lempäälä (172) M35
Linda Furunäs, Team Trifinity, Vaasa (172) M45
Sari Papunen, Team FitFire, Tampere (173) M45
Tiia Reinikainen, Team Kuofit, Kuopio (174)
Venla Raussi, Team Finnish Physique Academy, Tampere (175) J20
Emilia Leppänen, Team Bull’s All Out, Järvenpää (175) M40
Henriikka Kemppinen, Team Fitfarm, Vantaa (176)
Karoliina Keisala, Team Bull’s All Out, Lapua (176)
Anna-Maria Sallinen, Team Fysiomaker, Varkaus (177)
Sarianna Hietala, Team East Body, Söderkulla (178,5)
Sohra Wallenius, Team Elite Academy, Järvenpää (183) M35
Reeta Koistinen, Team East Body, Porvoo (183,5) M40

Wellness fitness -158 cm
Kasmiira Kovanen, Team SportLife, Helsinki (147)
Ruska Hentunen, Team East Elite Physique, Joensuu (155) J20
Eerika Kehusmaa, Team JiiPee, Ii (155)
Sara Havia, Team Bull’s All Out, Espoo (155)
Heidi Majuri, Team West Coast Fitness Academy, Klaukkala (155) M40
Anni-Marleena Eno, Team Bull’s All Out, Oulu (155)
Hanna Malmstén, Team Strong Body, Lohja (155) J20
Elin Liewendahl, Team Trifinity, Mariehamn (156)
Veronika Neboz, Team Fitfarm, Rauma (156,5) J20
Laura Virlander, Team Balanced Body, Tampere (157,5) M40
Meriliis Tamm, Team Pro Level, Porvoo (158) J20
Tanja Tuohino, Team JiiPee, Jääli (158)
Ella Jalava, Team Tzemppi, Uusikaupunki (158)

Wellness fitness -163 cm
Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä (160) M45
Matleena Niskanen, Team JiiPee, Oulu (161)
Ida Salminen, Team Fit Rebels, Helsinki (161)
Satu Hakulinen, Team SHFitAthletic, Joensuu (161) M45
Veera Seilonen, Team Strong Body, Mikkeli (162)
Jenni Nyman, Team Fysiomotion, Ylivieska (162)
Claudia Kaiser, Team Fit Rebels, Espoo (162)
Eevi Hiltunen, Team Madness, Naantali (162) J20
Milla Korpela, Team Badass Athletes, Helsinki (162)
Reija Vaikkola, Team Bull’s All Out, Kangasala (163) M45
Elisa Annala, Northern Lights Fitness Team, Oulu (163) J20
Sara-Maria Nevaranta, Team Elite Academy, Pori (163) J20
Isabel Saarela, Team Bull’s All Out, Helsinki (163) J20
Paula Nikulainen, Team Fysiomaker, Suonenjoki (163) M40

Wellness fitness -168 cm
Agneta Honkala, Team Solana, Mustasaari (163,5) M45
Nicoline Åström, Team SPower, Kokkola (164)
Henna Tuomainen, Team Fitfarm, Tampere (164)
Sandra Ek, Team FitFabriken, Porvoo (164) J20
Maija Hoving, Team Bull’s All Out, Turku (165)
Miia Seppälä, Team Badass Athletes, Tuusula (165)
Salla Kelander, Team Pro Level, Tuusula (165)
Ilona Valtanen, Team Bull’s All Out, Sastamala (166)
Satu Kaleva, Team FitFire, Rauma (166)
Riikka Sjögren, Team Bull’s All Out, Raisio (166,5)
Johanna Vekara, Team Pro Fit, Vaasa (167)
Janette Ketola, Team Bull’s All Out, Riihikoski (168)
Enni Tervola, Team Bull’s All Out, Tampere (168)
Nina Ylisaari, Team Strong Body, Vantaa (168)

Wellness fitness +168 cm
Sanna Raumala, Northern Lights Fitness Team, Oulunsalo (168,5) M40
Pihla Räsänen, Team Balanced Body, Nokia (168,5) J20
Suvi Nieminen, Team Pro Level, Lahti (169)
Anniina Lackman, Team Bull’s All Out, Lempäälä (169)
Nita Tenho, Team West Coast Trainers, Pori (169) J16
Jasmin Toivanen, Team Fitbody Pro, Keminmaa (169)
Amanda Svennblad, Team Fit Rebels, Vantaa (169) J16
Salla Martikainen, Team Fit Lions, Riihimäki (170)
Tuuli Tyrväinen, Team Bull’s All Out, Tampere (170)
Katja Tarkkonen, Team Strong Body, Lohja (170)
Kaisa Nisula, Team Badass Athletes, Turku (171) J20
Heidi Rauhala, Team Tähtikunto, Oulu (171)
Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä (172) M35
Frida Leino, Team Balanced Body, Tampere (172,5) J20
Jenna Harri, Team X-Shape, Tampere (174) J16
Henna Ruusunen, Team Pro Level, Turku (178) J20

Women’s physique
Johanna Kankus-Mikkola, Northern Lights Fitness Team, Kemi (162) M35
Ulpu Silvennoinen, Team Strong Body, Vesivehmaa (166)
Eveliina Koski, Team Tzemppi, Tampere (168)
Karoliina Messo, Team Tzemppi, Tampere (168)

Acrobatic Fitness
Oona Ylitolonen, Team Elite Academy, Helsinki (164)
Maikku Hiljanen, Team Elite Academy, Tampere (165)
Senja Kortelainen, Team Fysiomaker, Kajaani (166,5)

Artistic Fitness
Nelli Salmela, Team Guns and Poses, Oulu (157)
Mikaela Tavio, Team Supermoves, Turku (158)
Iiris Romo, Team Fullmetal, Jyväskylä (160) J16
Hannele Eronen, Team Elixir Physique, Jyväskylä (162) M35

Fit model
Sofia Berkinfand, Team Strong Body, Helsinki (156)
Suphasiri Jääskeläinen, Team Golden Fitness, Helsinki (158)
Mira Rönnberg, Team Golden Fitness, Helsinki (160)
Johanna Muhonen, Team Strong Body, Lohja (166)
Erika Stenvall, Team Elite Academy, Lappeenranta (167,5)
Tea Kivimäki, Team Golden Fitness, Kangasala (168)
Ida Jokinen, Team Golden Fitness, Hämeenlinna (172)
Triin Aigro, Team Golden Fitness, Lahti (178)

Men’s physique -175 cm
Janne-Pekka Marttila, Team Guns and Poses, Oulu (170) M45
Ilkka Ollila, Team IoFit, Kouvola (172) M40
Olli Nurmikanta, Team Pirantti Sport, Joensuu (172,5)
Mohammad Kader, Team Fit Lions, Kauniainen (173) J20
Petteri Nousiainen, Team Karboni, Muurame (174)
Jesse Lattu, Team Fitfarm, Kotka (175)

Men’s physique -180 cm
Kaarle Wasama, Team Pro Level, Helsinki (177,5)
Anton Qaraman, Team Badass Athletes, Helsinki (177,5) J20
Salahaddin Kabiri, Team Fit Lions, Turku (178) J20
Mika Pouttu, Team Strong Body, Lohja (178)
Pasi Puumala, Team Fysiomotion, Kokkola (180)
Delan Dlshad Kako, Team Golden Life, Helsinki (180)

Men’s physique +180 cm
Erik Forssell, Team Pro Level, Espoo (180,5) J20
Eetu Luoma, Team Bull’s All Out, Nokia (181) J20
Tero Leinonen, Team Guns and Poses, Oulu (181) M40
Jere-Arttu Saarenpää, Team Guns and Poses, Oulu (181)
Pekka Posio, Northern Lights Fitness Team, Helsinki (181,5) M40
Lauri Tuohisto-Kokko, Team Pro Level, Espoo (184)
Jaakko Siipola, Team Bull’s All Out, Pori (185) J20
Abraham Massaquoi, Team Warriors, Vantaa (185)
Santeri Karhu, Team East Body, Klaukkala (185)
Santeri Sorasahi, Team Finnish Physique Academy, Helsinki (188)
Victor Ramos, Team Pro Level, Helsinki (189)

Classic bodybuilding -180 cm
Jarkko Kettunen, Team KuoFit, Varkaus (168)
Tuomas Liikala, Flow Fitness Team, Virrat (168,5)
Santeri Körkkö, Team JiiPee, Rovaniemi (170) J20
Aapo Hyttinen, Team Pro Level, Joensuu (171)
Jan-Patrik Kovasiipi, Team Karboni, Korpilahti (171) J?
Jarmo Hintikka, Team Warriors, Espoo (172)
Nico Orko, Team Pro Level, Kausala (173)
Tuukka Heikkinen, Team Fysiomotion, Lieksa (173) M40
Srbaaz Rahman Ahmed, ei tiimiä, Helsinki (175)
Juho Passila, Team Fysiomotion, Hämeenlinna (175) M50
Aleksi Santala, Team JiiPee, Haukipudas (176)
Markus Lindgren, Team Body Temple, Salo (177)
Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo (177,5)
Kim Dahl, Team Trifinity, Vaasa (178)
Tomi Pakka, Team Powerhouse ry., Seinäjoki (179)
Eemil Vesa, Team JiiPee, Rovaniemi (179)
Antti Heisto, Team Karboni, Jyväskylä (179)

Classic bodybuilding +180 cm
Nikolas Itälä, Team Karboni, Korpilahti (181,5) J20
Eemi Salminen, Team Solana, Helsinki (182)
Jaakko Koponen, Vuokatti Sport Fitness Team, Sotkamo (184)
Jonatan Utriainen, Team Voimalaitos, Porvoo (184) J20
Jani Hyttinen, Team Karboni, Vantaa (184) J20
Teemu Tahvanainen, Jeven ja Eelin Tiimi, Kuopio (187) J20
Niclas Grönlund, Team Badass Athletes, Vantaa (187)
Joona Pyrrö, Team JiiPee, Rovaniemi (188)

Classic physique
Erno Helmesmäki, Team Elixir Physique, Hyvinkää (162)
Mohammad Rafi Kabiri, Team Solana, Helsinki (171) J16
Moein Shokreh, Team Fit Lions, Turku (175)
Denis Bystrov, Team Fitfarm, Kankaanpää (183)
Abdulnasser Bnaeean, Team Trifinity, Pietarsaari (183)
Aaro-Elias Seppo, Team East Body, Helsinki (185)
Juho Murtonen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki (186)
Ahmed Banay, Team Bull’s All Out, Helsinki (186)
Nuutti Kurola, ei tiimiä, Tampere (193) J20
Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa