Vantaa Fitness Cup osanottajat


Kilpailija:
Tarkista, että tietosi ovat oikeat. Mikäli olet ilmoittautunut useaan kilpailuun, tarkistathan tietosi oikeellisuuden kaikkien kilpailuiden osalta.
Tiimi pitää ilmoittaa viimeistään 30 päivää ennen kilpailua ja sen voi myös vaihtaa samalla aikataululla.

TÄRKEÄÄ:
Ilmoita poisjäännistäsi tai mahdollisesta muutoksen tarpeesta osoitteeseen [email protected]

Tämä lista on viimeksi päivitetty 29.6.2022 kello 18.38

Tulokkaiden SM-sarjat

Bikini fitness tulokkaat – 163 cm
Rosa-Maria Päivänurmi, Team Bull’s All Out, Reijola (153)
Laura Annola, Team Pro Fit, Tampere (156)
Linda Oljakka, Team FitFabriken, Sipoo (156,5)
Josefiina Jääskeläinen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki (157)
Essi Partanen, Team MK-Physique, Toholampi (157)
Mikaela Tavio, Team Supermoves, Turku (158)
Lili Alanen, Team Bull’s All Out, Siivikkala (158)
Taru Pesonen, Team Finnish Physique Academy, Vantaa (158)
Emmi-Liisa Salminen, Team Green Beat, Pori (159)
Iiris Romo, Team Fullmetal, Jyväskylä (160)
Vilma Korpela, Team Tähtikunto, Hämeenlinna (160)
Jenna Nummelin, Team East Body, Jyväskylä (160,5)
Siina Bogdanoff, ei tiimiä, Varkaus (161)
Heidi Takala, Team West Coast Trainers, Rauma (161)
Nea Snellman, Nomad Elite Team, Tampere (162)
Patricia Viitanen, Team Pro Level, Porvoo (162)
Ella Makarova, Team Strong Body, Lohja (163)
Iina Taimi, Team Pro Level, Riihimäki (162)
Jenni Rissanen, Team Pro Academy, Pieksämäki (162)
Paula Olkinuora, Team Trifinity, Mustasaari (162,5)
Heli Tahvanainen, Team East Elite Physique, Lehmo (163)
Minna Mäkeläinen, Team Pirantti Sport, Joensuu (163)

Bikini fitness tulokkaat – 166 cm
Ella Pakarinen, Team MK Pro, Joensuu (164)
Ellen Väärä, Team Pro Level, Helsinki (164)
Iida Weckman, Team Focus, Pirkkala (164)
Milla Nieminen, Team Pro Level, Espoo (164)
Annu Kangas, Team Badass Athletes, Helsinki (164,5)
Elisa Hepola, Northern Lights Fitness Team, Oulu (165)
Nina Turunen, Team East Body, Joensuu (165)
Reetta Kinnunen, Team Fit-X, Paimio (165)
Roosa Uitus, Team Balanced Body, Pirkkala (165)
Riikka Korhonen, Team Bull’s All Out, Pieksämäki (165)
Wilma Peltola, Team Pro Level, Espoo (166)
Iida Södergård, Nomad Elite Team, Pirkkala (166)
Ella Alanko, Team Pro Academy, Vantaa (166)

Bikini fitness tulokkaat – 169 cm
Cecilia Patjas, Team IoFit, Kouvola (166,5)
Sofia Björkskog, Team Trifinity, Pietarsaari (167)
Tia Tasa, Team Voimalaitos, Espoo (167)
Salla Erkkilä, Team Elite Academy, Helsinki (167)
Jenna Saarinen, Team Elite Academy, Tampere (167)
Iina Pehkonen, Team East Elite Physique, Lieksa (168)
Veera Aunesluoma, Team Bull’s All Out, Vuorentausta (168)
Tuulia Aula, Team JiiPee, Oulu (168,5)
Mikaela Paavolainen, Team Glory, Kotka (168)
Minja Purhonen, Team Balanced Body, Jyväskylä (168)
Sanni Vuorenmäki, Team Elixir Physique, Hyvinkää (168,5)
Essi Alanen, Team Pro Level, Jyväskylä (169)
Sara Jäske, Team Finnish Physique Academy, Helsinki (169)

Bikini fitness tulokkaat – 172 cm
Katariina Karlsson, Team MK-Physique, Mänttä (171)
Saga Granlund, Team Fitfarm, Jyväskylä (171,5)
Jasmin Vornanen, Team East Body, Helsinki (171,5)
Marinka Miikkulainen, Team Pro Level, Tampere (172)

Bikini fitness tulokkaat + 172 cm
Kaisa Kaltiola, Team Pirantti Sport, Joensuu (173)
Rosa Nenonen, Team Finnish Physique Academy, Tampere (174)
Maria Alikoski, Team Guns and Poses, Oulu (175)
Elisabeth Erholtz, Team Golden Fitness, Turku (175,5)
Eveliina Mikkola, Team Fitfarm, Forssa (179)

Body fitness tulokkaat – 163 cm
Karoliina Ollanketo, Team JiiPee, Oulu (153)
Minna Korhonen, Team Bull’s All Out, Vantaa (155)
Eveliina Saarinen, Team Bull’s All Out, Jämsä (155)
Suvi Ahokas, Team Finnish Physique Academy, Tampere (155)
Marika Nyström, Team Will-Do, Vantaa (157)
Venla Paasonen, Team Elite Academy, Lahti (158)
Ella Salonen, Team Power Gym, Hollola (158,5)
Kiia Toivanen, Team East Elite Physique, Joensuu (159)
Saana Kontro, Team East Elite Physique, Joensuu (159)
Johanna Juselius, Team Trifinity, Nykarleby (160)
Netta Sanna, Team Bull’s All Out, Tampere (160)
Hanna Melamies, Team Body Temple, Salo (160,5)
Janna Myllynen, Team Bull’s All Out, Orimattila (161)
Vilma Wik, Team Bull’s All Out, Oulu (161)
Katja Suosaari, Team SportLife, Jämsä (161)
Roosa Valtanen, Team Elite Academy, Espoo (162)
Marika Myyry, Team Bull’s All Out, Lehmo (162)
Kia Inkiläinen, Team Glory, Jokioinen (162)
Sari Kalamaa, Team SH FitAthletic, Reijola (163)
Roosa Seppänen, Sensei Team, Ojakkala (163)
Katja Laamanen, Team JiiPee, Joensuu (163)

Body fitness tulokkaat – 168 cm
Mindi Nuutti, Team Fitfabriken, Porvoo (164)
Mari Oikari, Team Bull’s All Out, Jyväskylä (165)
Tiina Vuojärvi, Team Bodyrock, Raisio (165)
Emilia Alitalo, Team SPower, Kaarina (166)
Venla Peltola, Vuokatti Sport Fitness Team, Kuopio (166)
Henna Kosunen-Räsänen, Team East Body, Tuusula (166)
Krista Kivistö, Team Body Temple, Riihikoski (166,5)
Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Lappeenranta (168)

Body fitness tulokkaat + 168 cm
Essi Vuorinen, Team Bull’s All Out, Tampere (168,5)
Hilla Härkönen, Team East Body, Vantaa (168,5)
Anniina Julkunen, Team Pro Level, Joensuu (169)
Sirpa Polvi, Team Fysiomotion, Ylivieska (169)
Jenny Närvi, Team Fitfarm, Rauma (169)
Laura Malinen, Team Pirantti Sport, Joensuu (169,5)
Emilia Jyrkiäinen, Team Badass Athletes, Espoo (170)
Petra Kuusisto, Team BodyRock, Naantali (171,5)
Linda Vainio, Team Bull’s All Out, Turku (172)
Hanna Räsänen, Team East Body, Joensuu (172)
Eeva Isotalo, Team Bull’s All Out, Lempäälä (172)
Tiia Reinikainen, Team Kuofit, Kuopio (174)
Venla Raussi, Team Finnish Physique Academy, Tampere (175)
Karoliina Keisala, Team Bull’s All Out, Lapua (176)
Anna-Maria Sallinen, Team Fysiomaker, Varkaus (177)

Wellness fitness tulokkaat – 163 cm
Kasmiira Kovanen, Team SportLife, Helsinki (147)
Ruska Hentunen, Team East Elite Physique, Joensuu (155)
Eerika Kehusmaa, Team JiiPee, Ii (155)
Sara Havia, Team Bull’s All Out, Espoo (155)
Veronika Neboz, Team Fitfarm, Rauma (156,5)
Veera Seilonen, Team Strong Body, Mikkeli (162)
Jenni Nyman, Team Fysiomotion, Ylivieska (162)
Claudia Kaiser, Team Fit Rebels, Espoo (162)
Eevi Hiltunen, Team Madness, Naantali (162)
Elisa Annala, Northern Lights Fitness Team, Oulu (163)
Isabel Saarela, Team Bull’s All Out, Helsinki (163)

Wellness fitness tulokkaat + 163 cm
Nicoline Åström, Team SPower, Kokkola (164)
Salla Kelander, Team Pro Level, Tuusula (165)
Miia Seppälä, Team Badass Athletes, Tuusula (165)
Ilona Valtanen, Team Bull’s All Out, Sastamala (166)
Riikka Sjögren, Team Bull’s All Out, Raisio (166,5)
Johanna Vekara, Team Pro Fit, Vaasa (167)
Janette Ketola, Team Bull’s All Out, Riihikoski (168)
Enni Tervola, Team Bull’s All Out, Tampere (168)
Pihla Räsänen, Team Balanced Body, Nokia (168,5)
Suvi Nieminen, Team Pro Level, Lahti (169)
Jasmin Toivanen, Team Fitbody Pro, Keminmaa (169)
Tuuli Tyrväinen, Team Bull’s All Out, Tampere (170)
Kaisa Nisula, Team Badass Athletes, Turku (171)
Heidi Rauhala, Team Tähtikunto, Oulu (171)
Frida Leino, Team Balanced Body, Tampere (172,5)
Jenna Harri, Team X-Shape, Tampere (174)
Henna Ruusunen, Team Pro Level, Turku (178)

Artistic fitness tulokkaat (avoin luokka)
Nelli Salmela, Team Guns and Poses, Oulu (157)
Mikaela Tavio, Team Supermoves, Turku (158)
Iiris Romo, Team Fullmetal, Jyväskylä (160)

Acrobatic fitness tulokkaat (avoin luokka)

Women’s physique tulokkaat (avoin luokka)
Johanna Kankus-Mikkola, Northern Lights Fitness Team, Kemi (162)

Men’s physique tulokkaat (avoin luokka)
Ilkka Ollila, Team IoFit, Kouvola (172)
Olli Nurmikanta, Team Pirantti Sport, Joensuu (172,5)
Lari Närhi, Team Karboni, Jyväskylä (173)
Mohammad Kader, Team Fit Lions, Kauniainen (173)
Petteri Nousiainen, Team Karboni, Muurame (174)
Kaarle Wasama, Team Pro Level, Helsinki (177,5)
Anton Qaraman, Team Badass Athletes, Helsinki (177,5)
Mika Pouttu, Team Strong Body, Lohja (178)
Pasi Puumala, Team Fysiomotion, Kokkola (180)
Erik Forssell, Team Pro Level, Espoo (180,5)
Pekka Posio, Northern Lights Fitness Team, Helsinki (181,5)
Jaakko Siipola, Team Bull’s All Out, Pori (185)
Victor Ramos, Team Pro Level, Helsinki (189)

Classic bodybuilding tulokkaat (avoin luokka)
Santeri Körkkö, Team JiiPee, Rovaniemi (170)
Aapo Hyttinen, Team Pro Level, Joensuu (171)
Jan-Patrik Kovasiipi, Team Karboni, Korpilahti (171)
Jarmo Hintikka, Team Warriors, Espoo (172)
Nico Orko, Team Pro Level, Kausala (173)
Srbaaz Rahman Ahmed, ei tiimiä, Helsinki (175)
Markus Lindgren, Team Body Temple, Salo (177)
Kim Dahl, Team Trifinity, Vaasa (178)
Tomi Pakka, Team Powerhouse ry., Seinäjoki (179)
Eemil Vesa, Team JiiPee, Rovaniemi (179)
Jonatan Utriainen, Team Voimalaitos, Porvoo (184)
Jani Hyttinen, Team Karboni, Vantaa (184)
Teemu Tahvanainen, Jeven ja Eelin Tiimi, Kuopio (187)
Joona Pyrrö, Team JiiPee, Rovaniemi (188)

Classic physique tulokkaat (avoin luokka)
Abdulnasser Bnaeean, Team Trifinity, Pietarsaari (183)
Aaro-Elias Seppo, Team East Body, Helsinki (185)
Ahmed Banay, Team Bull’s All Out, Helsinki (186)
Nuutti Kurola, ei tiimiä, Tampere (193)

Juniorien ja masters -sarjat
Ikäluokat otetaan huomioon sarjoissa. Odotamme ensin ilmoittautumisia ja vasta sitten jaamme kilpailijat ikäluokkiin.

Bikini fitness masters
Saara Aura, Team Pro Level, Helsinki (159,5 / M35)
Hannele Eronen, Team Elixir Physique, Jyväskylä (162 / M35)
Heidi Takala, Team West Coast Trainers, Rauma (161 / M35)
Ella Makarova, Team Strong Body, Lohja (163 / M40)
Minna Mäkeläinen, Team Pirantti Sport, Joensuu (163 / M40)
Virpi Pylkkönen, Team Pirantti Sport, Joensuu (165 / M45)
Sofia Björkskog, Team Trifinity, Pietarsaari (167 / M35)
Veera Aunesluoma, Team Bull’s All Out, Vuorentausta (168 / M35)
Anni Länsilahti, Team Glory, Helsinki (168,5 / M35)
Laura Paavola, Team Finnish Physique Academy, Turku (169,5 / M35)
Tetta Härkönen, Team Glory, Helsinki (170,5 / M45)
Katariina Karlsson, Team MK-Physique, Mänttä (171 / M40)
Katja Luhtalampi, Team Strong Body, Lohja (171 / 45)
Sari Eklund, Team Pro Level, Vantaa (173 / M?)
Kaisa Kaltiola, Team Pirantti Sport, Joensuu (173 / M40)
Minna Lietzen, Team Piukat Paikat, Noormarkku (174 / M45)
Elisabeth Erholtz, Team Golden Fitness, Turku (175,5 /M45)
Kati Jokinen, Team Pro Fit, Kuortane (176 / M35)

Body fitness masters
Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala (152 / M45)
Monna Helen, Team FitFire, Asikkala (152,5 / M40)
Virpi Sipilä, Team Balanced Body, Nokia (156 / M45)
Kati Olamo, Team Badass Athletes, Helsinki (157 / M45)
Heidi Mannila, Team West Coast Fitness Academy, Laitila (160 / M35)
Hanna Melamies, Team Body Temple, Salo (160,5 / M40)
Katja Suosaari, Team SportLife, Jämsä (161 / M45)
Susanna Hurskainen, Team Bull’s All Out, Kaaro (162 / M35)
Sari Kalamaa, Team SH FitAthletic, Reijola (163 / M?)
Mari Oikari, Team Bull’s All Out, Jyväskylä (165 / M35)
Heidi Järvinen, Team Bull’s All Out, Muurame (165 / M35)
Tiina Vuojärvi, Team Bodyrock, Raisio (165 / M45)
Henna Kosunen-Räsänen, Team East Body, Tuusula (166 / M35)
Krista Kivistö, Team Body Temple, Riihikoski (166,5 / M35)
Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala (166,5 / M40)
Elisa Lappalainen, Team Voimalaitos, Söderkulla (168,5 / M35)
Sirpa Polvi, Team Fysiomotion, Ylivieska (169 / M40)
Jaana Vehkamaa, Team Fitfarm, Simpele (169,5 / M35)
Eeva Isotalo, Team Bull’s All Out, Lempäälä (172 / M35)
Niina Mantila, Team East Body, Huuvari (172 / M35)
Linda Furunäs, Team Trifinity, Vaasa (172 / M45)
Sari Papunen, Team FitFire, Tampere (173 / M45)
Emilia Leppänen, Team Bull’s All Out, Järvenpää (175 / M40)
Reeta Koistinen, Team East Body, Porvoo (183,5 / M40)

Wellness fitness masters
Heidi Majuri, Team West Coast Fitness Academy, Klaukkala (155 / M40)
Laura Virlander, Team Balanced Body, Tampere (157,5 / M40)
Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä (160 / M45)
Satu Hakulinen, Team SHFitAthletic, Joensuu (161 / M45)
Reija Vaikkola, Team Bull’s All Out, Kangasala (163 / M45)
Paula Nikulainen, Team Fysiomaker, Suonenjoki (163 / M40)
Sanna Raumala, Northern Lights Fitness Team, Oulunsalo (168,5 / M40)
Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä (172 / M35)

Artistic fitness masters
Hannele Eronen, Team Elixir Physique, Jyväskylä (162 / M35)

Acrobatic fitness masters

Women’s physique masters
Johanna Kankus-Mikkola, Northern Lights Fitness Team, Kemi (162 / M35)
Agneta Honkala, Team Solana, Mustasaari (163,5 / M45)

Men’s physique masters
Janne-Pekka Marttila, Team Guns and Poses, Oulu (170 / M45)
Ilkka Ollila, Team IoFit, Kouvola (172 / M40)
Lari Närhi, Team Karboni, Jyväskylä (173 / M40)
Tero Leinonen, Team Guns and Poses, Oulu (181 / M40)
Pekka Posio, Northern Lights Fitness Team, Helsinki (181,5 / M40)

Classic bodybuilding masters
Tuukka Heikkinen, Team Fysiomotion, Lieksa (173 / M40)
Juho Passila, Team Fysiomotion, Hämeenlinna (175 / M50)
Jani Heino, Lean Team, Imatra (178 / M40)

Classic physique masters

Bikini fitness juniorit 16-19-vuotiaat
Linda Oljakka, Team FitFabriken, Sipoo (156,5)
Iiris Romo, Team Fullmetal, Jyväskylä (160)
Vilma Korpela, Team Tähtikunto, Hämeenlinna (160)
Ellen Väärä, Team Pro Level, Helsinki (164)
Iina Pehkonen, Team East Elite Physique, Lieksa

Bikini fitness juniorit 20-23-vuotiaat
Laura Annola, Team Pro Fit, Tampere (156)
Taru Pesonen, Team Finnish Physique Academy, Vantaa (158)
Jenna Nummelin, Team East Body, Jyväskylä (160,5)
Nea Snellman, Nomad Elite Team, Tampere (162)
Oona Harju, Team Elixir Physique, Hyvinkää (163)
Heli Tahvanainen, Team East Elite Physique, Lehmo (163)
Iida Weckman, Team Focus, Pirkkala (164)
Elisa Hepola, Northern Lights Fitness Team, Oulu (165)
Nina Turunen, Team East Body, Joensuu (165)
Reetta Kinnunen, Team Fit-X, Paimio (165)
Wilma Peltola, Team Pro Level, Espoo (166cm)
Ella Alanko, Team Pro Academy, Vantaa (166)
Tia Tasa, Team Voimalaitos, Espoo (167)
Salla Erkkilä, Team Elite Academy, Helsinki (167)
Jenna Saarinen, Team Elite Academy, Tampere (167)
Mikaela Paavolainen, Team Glory, Kotka (168)
Minja Purhonen, Team Balanced Body, Jyväskylä (168)
Sanni Vuorenmäki, Team Elixir Physique, Hyvinkää (168,5)
Essi Alanen, Team Pro Level, Jyväskylä (169)
Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki (171)
Elli Iso-Tuisku, Nomad Elite Team, Savonlinna (171)
Saga Granlund, Team Fitfarm, Jyväskylä (171,5)
Marinka Miikkulainen, Team Pro Level, Tampere (172)
Rosa Nenonen, Team Finnish Physique Academy, Tampere (174)
Eveliina Mikkola, Team Fitfarm, Forssa (179)

Body fitness juniorit 16-19-vuotiaat
Pinja Lampi, ei tiimiä, Tampere (165)

Body fitness juniorit 20-23-vuotiaat
Venla Paasonen, Team Elite Academy, Lahti (158)
Ella Salonen, Team Power Gym, Hollola (158,5)
Saana Kontro, Team East Elite Physique, Joensuu (159)
Jessica Rissanen, Team Pro Level, Turku (161)
Vilma Wik, Team Bull’s All Out, Oulu (161)
Kia Inkiläinen, Team Glory, Jokioinen (162)
Mindi Nuutti, Team Fitfabriken, Porvoo (164)
Emilia Alitalo, Team SPower, Kaarina (166)
Venla Peltola, Vuokatti Sport Fitness Team, Kuopio (166)
Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Lappeenranta (168)
Laura Malinen, Team Pirantti Sport, Joensuu (169,5)
Emilia Jyrkiäinen, Team Badass Athletes, Espoo (170)
Hanna Räsänen, Team East Body, Joensuu (172)
Venla Raussi, Team Finnish Physique Academy, Tampere (175)

Wellness fitness juniorit 16-19-vuotiaat
Nita Tenho, Team West Coast Trainers, Pori (169)
Jenna Harri, Team X-Shape, Tampere (174)

Wellness fitness juniorit 20-23-vuotiaat
Ruska Hentunen, Team East Elite Physique, Joensuu (155)
Veronika Neboz, Team Fitfarm, Rauma (156,5)
Elisa Annala, Northern Lights Fitness Team, Oulu (163)
Sara-Maria Nevaranta, Team Elite Academy, Pori (163)
Isabel Saarela, Team Bull’s All Out, Helsinki (163)
Sandra Ek, Team FitFabriken, Porvoo (164)
Pihla Räsänen, Team Balanced Body, Nokia (168,5)
Kaisa Nisula, Team Badass Athletes, Turku (171)
Frida Leino, Team Balanced Body, Tampere (172,5)
Henna Ruusunen, Team Pro Level, Turku (178)

Artistic fitness juniorit
Iiris Romo, Team Fullmetal, Jyväskylä (160 / 16-19-vuotiaat)

Classic bodybuilding juniorit 16-19-vuotiaat

Classic bodybuilding juniorit 20-23-vuotiaat
Santeri Körkkö, Team JiiPee, Rovaniemi (170)
Jan-Patrik Kovasiipi, Team Karboni, Korpilahti (171)
Jonatan Utriainen, Team Voimalaitos, Porvoo (184)
Jani Hyttinen, Team Karboni, Vantaa (184)
Teemu Tahvanainen, Jeven ja Eelin Tiimi, Kuopio (187)

Acrobatic fitness juniorit
Women’s physique juniorit
Men’s physique juniorit 16-19-vuotiaat

Men’s physique juniorit 20-23-vuotiaat
Mohammad Kader, Team Fit Lions, Kauniainen (173)
Anton Qaraman, Team Badass Athletes, Helsinki (177,5)
Erik Forssell, Team Pro Level, Espoo (180,5)
Jaakko Siipola, Team Bull’s All Out, Pori (185)

Classic physique juniorit 20-23-vuotiaat
Nuutti Kurola, ei tiimiä, Tampere (193)
Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa