Kilpailujen tulokset

SM-kilpailu 2021, Nordic Fitness Expo, Lahden Messukeskus
16.-17.10.2021

Fitness
1. Jasmin Mantila, Team Pro Level, Helsinki
2. Janica Aherikko, Team Fit-X, Helsinki
3. Eevi Seikkula, Team Elite Academy, Rauma
4. Karena Eerikäinen, Team Top Gun, Helsinki

Women’s physique
1. Ulpu Silvennoinen, Team Strong Body, Vesivehmaa M35
2. Marika Näykki, Team Bull’s All Out, Hyllykallio M40
3. Tanja Ekola, Lean Team, Nokia M35
4. Susanna Hottinen, Team Solana, Vantaa
5. Janni Tuononen, Team Warriors, Helsinki
6. Hannele Kejonen, Team Jiipee, Tuusula M35
7. Saara Kokko, Northern Light’s Fitness Team, Oulu M35
8. Emmi Räsänen, Team Solana, Espoo
9. Anni Karinen, Team Sportlife, Kerava

Fit model
1. Sofia Kareeva, Team Karboni, Turku
2. Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja
3. Ida Jokinen, Team Golden Fitness, Hämeenlinna
4. Kati Viitala, Team Golden Fitness, Turku
5. Eeva Viinikainen, Team Golden Fitness, Tampere
6. Elisabeth Erholtz, Team Golden Fitness, Turku

Classic bodybuilding -180cm
1. Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo M40
2. Aram Hajipour, Team Karboni, Turku M40
3. Nuutti Kokkonen, Team Fysiomotion, Kuopio
4. Antti Heisto, Team Karboni, Jyväskylä
5. Eetu Lähteenmaa, Team Fitfarm, Tampere
6. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere M45
7. Henri Kivijärvi, Team Karboni, Savonlinna
8. Pasi Järvenpää, Team Jiipee, Kem
9. Mikko Kainulainen, Team Powerhouse ry, Tampere
10. Jarkko Kettunen, Team Kuofit, Varkaus
11. Johnny Furu, Team Pro Level, Helsinki M40

Classic bodybuilding +180cm
1. Jeve Ojala, Jeven ja Eelin tiimi, Jyväskylä
2. Jouni Pesonen, Team Jiipee, Oulu
3. Teemu Laaksonen, Team Fitfarm, Tampere
4. Aleksi Tumelius, Northern Light’s Fitness Team, Oulu
5. Eemi Salminen, Team Solana, Helsinki
6. Kimi Filpus, Team Solana, Helsinki
7. Andreas Will, Team Optimal Fit K&M, Lahti
8. Jesse Salminen, Team Sportlife, Lappeenranta

Classic bodybuilding over all: Jeve Ojala, Jeven ja Eelin tiimi, Jyväskylä

Classic physique
1. Benard Antwi, Team Jiipee, Kuusamo
2. Mikko Muttonen, Team Jiipee, Savonlinna
3. Jani Peltoniemi, Team Jiipee, Kem
4. Mikko Piirainen, Team Karboni, Jyväskylä
5. Sattar Karimi, Team Karboni, Jyväskylä
6. Shapor Karimi, Team Karboni, Jyväskylä

Body fitness -158cm
1. Jenni Mäenpää, Team Jiipee, Oulu
2. Essi Törrönen, Team Jiipee, Tornio
3. Tanja Tuohino, Team Jiipee, Jääli
4. Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala M45
5. Ellen Wiren, Team Elite Academy, Tampere
6. Minna Hotti, Team FitFire, Vääksy M45
7. Claudia Päivänurmi, Team Glory, Joensuu
8. Jenny Nikki, Team Pro Level, Vantaa
9. Iida Lehtiö, Team Fitfarm, Tampere
10. Taina Tarvainen, Team Bull’s All Out, Salo M35
11. Joanna Manninen, Team Elite Academy, Palokka
12. Maiju Arola, Team Fitfarm, Valkeakoski
13. Joan Keihäs, Team Fit-X, ParainenM35
14. Erika Ruokamo, Team FitFire, Klaukkala M35
15. Kati Herranen, Team Bull’s All Out, Turku M45
16. Monna Helen, Team FitFire, Viitaila  M40

Body fitness -162cm
1. Jenny Karjalainen, Northern Light’s Fitness Team, Oulu
2. Jonna Mäkinen, Team Jiipee, Rovaniemi
3. Krista Anttonen, Team Bull’s All Out, Tampere
4. Tiina Kulmala, Team Strong Body, Vantaa M35
5. Suvi Tihinen, Team East Body, Muhos
6. Katriina Pietilä, Team Strong Body, Nummela
7. Tiina Skinnari, Team FitBody Pro, Keminmaa M35
8. Jutta Hautamäki, PT Team Fit, Lahti
9. Ella Halima, Team West Coast Trainers, Pori
10. Heidi Mannila, Team West Coast Fitness Academy, Laitila M35
11. Johanna Virtaniemi, Team Pro Fit, Kuortane  M35
12. Minette Mäkinen, Team East Body, Huittinen
13. Jenni Hulkko, Team Bull’s All Out, Vantaa (M35
14. Melina Tikkanen, Team Fullmetal, Jyväskylä  M40
15. Päivi Koskinen, Team Piukat Paikat, Noormarkku M45
16. Mercedes Franzén, Team TS Performance, Lappeenranta M40

Body fitness -164cm
1. Miisa Haakana, Team Badass Athletes, Espoo
2. Heli Pakarinen, Team Bull’s All Out, Kuopio M45
3. Marika Rontti, Team Piukat Paikat, Pori M35
4. Hanna Korhonen, Team Jiipee, Kuopio M35
5. Venla Forsström, Team Fitfarm, Helsinki
6. Essi Vertanen, Team Balanced Body, Pirkkala
7. Tiia Takala, Team Athlete Figures, Lappeenranta
8. Mira Ahola, Crew 03 -team, Vantaa
9. Johanna Siltala, Team Fitfarm, Lohja
10. Martiina Pajunen, Team Optimal Fit K&M, Tampere M35
11. Marika Rantala, Team Pro Fit, Seinäjoki
12. Milla Mikkonen, Team Sportlife, Kokkola
13. Merja Turpeinen, Team Ladyline, Pielavesi M40
14. Katariina Hentinen, Team Bull’s All Out, Nilsiä
15. Laura Saine, Team West Coast Fitness Academy, Pori M35

Body fitness -167cm
1. Linda Vallin, Team Optimal Fit K&M, Tampere
2. Suvi Kaukainen, Team Bull’s All Out, Rauma M40
3. Heidi Järvinen, Team Bull’s All Out, Muurame M35
4. Krista Luoto, Team East Body, Helsinki M35
5. Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa M45
6. Jenna Räty, Team Sportlife, Jyväskylä
7. Anna Lehtonen, Team X-Shape, Seinäjoki
8. Venla Peltola, Vuokatti Sport Fitness Team, Kuopio
9. Janita Pulkkinen, Team SuperMoves, Kirkkonummi
10. Auli Sakko, Team Pro-AM Gym, Keminmaa M40
11. Jade Järvinen, Team Top Gun, Turku
12. Jenny Villanen, Team West Coast Fitness Academy, Lohja M40

Body fitness -170cm
1. Elina Nöjd, Team Bull’s All Out, Helsinki M35
2. Petra Alanne, Team Body Temple, Turku
3. Essi Hämäläinen, Team Bull’s All Out, Nurmijärvi M35
4. Helena Huikkala, Team Fitfarm, Kauvatsa
5. Roosa Mäkinen, Team Elite Academy, Tampere
6. Jaana Vehkamaa, Team Fitfarm, Simpele M35
7. Erika Selander, Team Tzemppi, Kuopio
8. Lotta Mönttinen, Team Fitfarm, Helsinki
9. Meiju Kiiski, Team Optimal Fit K&M, Lahti M35
10. Sanna Saarman-Kemppi, Team Optimal Fit K&M, Espoo M40

Body fitness +170cm
1. Katariina Pitkänen, Team Elite Academy, Turku
2. Heidi-Mari Ojala, Team Jiipee, Kuopio
3. Ida Jouhki, Sensei Team, Helsinki
4. Linda Päivinen, Lean Team, Tampere
5. Sarianna Hietala, Team East Body, Söderkulla
6. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo M45
7. Essi Ikäläinen, Team Solana, Helsinki
8. Mirella Mäkelä, Team Bull’s All Out, Seinäjoki
9. Sofia Fonsén, Team Bull’s All Out, Tampere
10. Anna Heinonen, Team Fysiomotion, Oulu
11. Riina Kuittinen, Team Elixir Physique, Hyvinkää M40
12. Sohra Wallenius, Team Elixir Physique, Järvenpää M35
13. Petra Maula, Team Strong Body, Lohja M35

Body fitness overall: Jenni Mäenpää, Team Jiipee, Oulu

Men’s physique -175cm
1. Sherko Eliassi, Team Fit Lions, Turku
2. Philip Ekblad, Team Power Fit, Inkoo
3. Said Naeim Hosseini, Team Trifinity, Jakobstad
4. Dembo Drammeh, Team Karboni, Jyväskylä
5. Vili Volotinen, Team Pro Level, Jyväskylä
6. Eemeli Ansa, Team Optimal Fit K&M, Helsinki
7. Albert Minthant, Team Pro Level, Espoo
8. Jere Rantonen, Team Fysiomotion, Vantaa
9. Joel Virta, Team Power Fit, Helsinki

Men’s physique -182cm
1. Samuel Eduful, Team Power Fit, Vantaa
2. Javid Noori, Team Pro Level, Espoo
3. Kristian Lampinen, Team Pro Level, Helsinki
4. Kristian Makara, Team Elixir Physique, Hyvinkää
5. Jaakko Ylitalo, Northern Light’s Fitness Team, Oulu
6. Juuso Mäki-Kuhna, Team Pro Level, Lappeenranta
7. Jere-Arttu Saarenpää, Northern Light’s Fitness Team, Oulu
8. Veikka Nieminen, Team Karboni, Muurame
9. Christian Lindqvist, Crew 03 -Team, Lahti
10. David Santos, Team Elixir Physique, Riihimäki
11. Väinö Suokas, Lean Team, Pirkkala
12. Aref Amiri, Team Power Fit, Helsinki
13. Mikko Vellonen, Team Power Fit, Helsinki
14. Santeri Puurunen, Team Warriors, Riihimäki
15. Jalmari Raittila, Team Tzemppi, Pori

Men’s physique +182cm
1. Kingsly Epie, Team Pro Level, Hyvinkää
2. Santeri Mettälä, Team Powerhouse ry., Tampere
3. Joona Reunamäki, Team Green Beat, Tampere
4. Joonas Lahti, Team Balanced Body, Tampere
5. Mika Vähämäki, Team Pro Level, Espoo
6. Turo Shemeikka, Team X-Shape, Seinäjoki
7. Sami Klemetti, Team Pro Level, Helsinki
8. Rasmus Suomela, Team Pro Level, Espoo
9. Tatu Saareks, Team Solana, Lappeenranta

Men’s physique Overall: Sherko Eliassi, Team Fit Lions, Turku

Wellness fitness -160cm
1. Oona Hentunen, Team Elite Academy, Jyväskylä
2. Sena Coban, Team Badass Athletes, Hyvinkää
3. Jaana Seppä, Team Bull’s All Out, Oulu  M35
4. Tiia Marttila, Team SPower, Vantaa
5. Veera Könönen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
6. Meeri Mäenpää, Team Fitfarm, Ähtäri
7. Elin Liewendahl, Team Trifinity, Mariehamn
8. Raquel Alvo Santos, Team Elite Academy, Vantaa
9. Anniina Perälä, Team FitBody Pro, Rovaniemi
10. Nea Koponen, Team East Body, Espoo
11. Helmiina Troberg, Team Madness, Naantali
12. Iira Rinne, Team East Fit, Joensuu

Wellness fitness -164cm
1. Sofia Fagerström, Team Pro Level, Vantaa
2. Johanna Keikko, Team Tähtikunto, Helsinki
3. Laura Peltomäki, Team Fitfarm, Tampere
4. Sari Uski, Team SPower, Turku M35
5. Annika Lepistö, Team X-Shape, Seinäjoki
6. Erja Läspä, Team Pro Fit, Hyllykallio  M35
7. Taru Eloranta, Team Bull’s All Out, Harjavalta

Wellness fitness -168cm
1. Nelli Heikkilä, Team Badass Athletes, Helsinki
2. Pinja Luukkonen, Team Badass Athletes, Helsinki
3. Sanni Lahtinen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
4. Annika Korte, Team SPower, Vantaa
5. Satu Kaleva, Team FitFire, Rauma
6. Emilia Sirainen, Team Fit, Lahti
7. Katja Podduikin, Team Fysiomaker, Kuopio  M40
8. Noora Hämäläinen, Team Bull’s All Out, Turku
9. Sara Nevaranta, Team Tzemppi, Pori
10. Julia Romppanen, Team East Elite Physique, Joensuu
11. Kati Himberg, Team Body Temple, Salo M35
12. Maija Hoving, Team Bull’s All Out, Turku

Wellness fitness +168cm
1. Sirke Virkkunen, Team Badass Athletes, Helsinki
2. Annabel Rosenberg, Team Balanced Body, Tampere
3. Saina Savage, Team Balanced Body, Tampere M35
4. Maria Virtanen, Crew 03 -Team, Lahti
5. Anna Ropponen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli M35
6. Sanna Raumala, Northern Light’s Fitness Team, Oulunsalo M40
7. Jonna Hakanpää, Team Bull’s All Out, Seinäjoki
8. Sanna Kauramäki, Lean Team, Tampere M35
9. Katriina Mannonen, Team West Coast Fitness Academy, Pori
10. Karoliina Tolvi, Team Elixir Physique, Klaukkala M35

Wellness fitness over all: Sirke Virkkunen, Team Badass Athletes, Helsinki

Bikini fitness -160cm
1. Elvi-Victoria Alekseeva, Team Optimal Fit K&M, Jyväskylä
2. Roosa Räsänen, Team Fysiomaker, Siilinjärvi
3. Oona Kaartinen, Team MK-Physique, Järvenpää
4. Mirka Hotti, Team FitFire, Tampere
5. Nina Moritz, Team Pro Academy, Espoo
6. Katariina Johansson, Team Bull’s All Out, Helsinki
7. Oona Kauppinen, Lean Team, Tampere

Bikini fitness -163cm
1. Aino Kotiluoto, Team Warriors, Espoo
2. Venla Vierto, Team East Body, Tampere
3. Eevi Leppänen, Team Fit Lions, Jyväskylä
4. Sonja Aiello, Team Glory, Helsinki
5. Tiia Kuusela, Team Optimal Fit K&M, Lahti M35
6. Aleksiina Ristimäki, Team Bull’s All Out, Monaco
7. Emmi Mikkilä, Team Fitfarm, Seinäjoki
8. Sonja Ristolainen, Team SPower, Äänekoski M40
9. Marja Mäkelä, Team West Coast Fitness Academy, Kerava M45

Bikini fitness -166cm
1. Ella Mård, Team Madness,Turku
2. Riina Kiikkala, Team Fitfarm, Tampere
3. Taru Partanen, Team Pro Level, Jyväskylä
4. Hanna Uski, Team Warriors, Turku
5. Jasmina Vainio, Team Madness, Eurajoki
6. Eveliina Paronen, Team The One, Hamina
7. Anni Lipponen, Team Pro Level, Kirkkonummi
8. Taru Viinikka, Team Strong Body, Vantaa
9. Emma Maaninka, Crew 03 -team, Hollola
10. Anna-Mari Kuusiniemi, Team Jiipee, Kemi
11. Sarah Viitamäki, Team Balanced Body, Sastamala
12. Johanna Rantala, Team MK-Physique, Tampere M35

Bikini fitness -168cm
1. Rosa Paloperä, Team Pro Level, Helsinki
2. Julia Heikkinen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
3. Enni Sinisalo, Team Tähtikunto, Vantaa
4. Johanna Marjoniemi, Team FitFire, Lahti
5. Kiia Helenius, Team Balanced Body, Kangasala
6. Camilla Kyyriäinen, Team Madness, Turku
7. Linh Saksa, Team Strong Body, Vantaa
8. Sallamari Kaisko, Team Madness, Turku
9. Henna Tuomisto, Team Elite Academy, Tampere
10. Minda Arbelius, Team Warriors, Espoo
11. Heidi Vainio, Team X-Shape, Seinäjoki  M35
12. Sofia Sorvisto, Team Fitfarm, Espoo
13. Päivi Säisä, Team Ladyline, Iisalmi M45

Bikini fitness -170cm
1. Ronja Mannerheimo, Team Fitfarm, Tampere
2. Victoria Kebede, Team East Body, Helsinki
3. Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki
4. Rita Rajala, Team Fit-X, Turku
5. Anni Länsilahti, Team Glory, Helsinki
6. Laura Paavola, Team Finnish Physique Academy, Turku
7. Reetta Kähärä, Team Power Gym, Kuusankoski
8. Sanni Malinen, Team East Body, Helsinki
9. Iina Tatarinov, Team Strong Body, Vantaa
10. Maria Isolauri, Team Solana, Helsinki
11. Alice Lübitch, Team Badass Athletes, Espoo
12. Mira Tolvanen, Team Green Beat, Turku M45

Bikini fitness -172cm
1. Petra Vanhapiha, Team Elite Academy, Helsinki
2. Niina Laamanen, Team Fitfarm, Tampere
3. Malin Nordström, Team Glory, Helsinki
4. Emma Louevuo, Team Pro Level, Vantaa
5. Jannica Jokinen, Team East Body, Helsinki
6. Niina Sipilä, Team Power Gym, Kouvola
7. Nea Leinonen, Team Piukat Paikat, Pori
8. Kaisa Kantola, Team Jiipee, Kuusamo M35
9. Céline Tschirpig, Team SPower, Tampere

Bikini fitness +172cm
1. Sonja Ollila, Team Warriors, Valkeakoski
2. Janina Latovehmas, Team Strong Body, Nummela
3. Milla Tukiainen, Team Pro Academy, Tampere
4. Janina Lehti, Team Finnish Physique Academy, Espoo
5. Marika Hongisto, Team Finnish Physique Academy, Vantaa
6. Sanna Pyykkö, Team Glory, Helsinki
7. Anahita Manoocheri, Team Glory, Tampere
8. Sarita Ojala, Team Fitfarm, Rauma
9. Heidi Sillanpää, Team Balanced Body, Vaasa
10. Sanna-Maija Aalto,Team Optimal Fit K&M, Lahti
11. Sanna Nieminen, Team Badass Athletes, Tampere
12. Jonna Huhtakangas, Team Bull’s All Out, Seinäjoki
13. Ilona Pehkonen, Team Pro Academy, Helsinki

Bikini fitness over all: Rosa Paloperä, Team Pro Level, Helsinki


Fitness Classic 2021, Kupittaan palloiluhalli, Turku
12.–13.6.2021

JUNIORIT men’s physique, yhdistetty sarja
1. Veikka Nieminen, Team Karboni, Muurame (16-19)
2. Max Zilliacus, Team Warriors, Porvoo (16-19)

1. Javid Noori, Team Pro Level, Espoo (20-23)
2. Väinö Suokas, Lean Team, Pirkkala (20-23)

Wellness fitness masters 35
1. Sari Uski, Team SPower, Turku
2. Katja Podduikin, Team Fysiomaker, Kuopio
3. Jaana Seppä, Team Bull’s All Out, Oulu
4. Mervi Kankainen, Team Power Fit, Lempäälä
5. Sanna Raumala, Northern Lights Fitness Team, Oulunsalo
6. Saija Keskinen, Team MK-Physique, Keuruu
7. Melina Tikkanen, Northern Light’s Fitness Team, Jyväskylä
8. Leena Uhtakari, Team Bull’s All Out, Tampere

Wellness fitness juniorit 20-23 vuotiaat
1. Enni Poikulainen, Team Fit Lions, Helsinki
2. Anniina Perälä, Team FitBody Pro, Rovaniemi
3. Sandra Ek, Team FitFabriken, Turku

Bikini fitness juniorit 16–19-vuotiaat
1. Oona Kaartinen, Team MK-Physique, Järvenpää
2. Elli Siippanen, Team Golden Fitness, Tampere
3. Oona Salminen, Team Elite Academy, Tampere
4. Julia Asumalahti, Team Balanced Body, Ikaalinen

Bikini fitness juniorit 20–23-vuotiaat
1. Antonia Eneh, Team East Body, Helsinki
2. Johanna Marjoniemi, Team FitFire, Lahti
3. Sanni Malinen, Team East Body, Helsinki
4. Elli Iso-Tuisku, Nomad Elite Team, Tampere
5. Sarah Viitamäki, Team Balanced Body, Sastamala
6. Erika Stenvall, Team Elite Academy, Imatra
7. Janina Moisander, Team Fitfarm, Kokkola

Bikini fitness masters 45
1. Marika Harjunpää, Team Fitfabriken, Helsinki
2. Katja Luhtalampi, Team Strong Body, Lohja
3. Virpi Pylkkönen, Team Fitfarm, Joensuu
4. Mira Tolvanen, Team Green Beat, Turku
5. Marja Mäkelä, Team West Coast Fitness Academy, Kerava
6. Pia Teissala, Team Fit-X, Naantali

Bikini fitness masters 40
1. Jonna Niemelä, Team Elite Academy, Hämeenlinna
2. Piia Lamberg, Team Sportlife, Virrat
3. Anna Kallio, Team Pro Level, Kerava
4. Krista Konttajärvi, Team Jiipee, Tornio

Bikini fitness masters 35
1. Emily Green, Team Fitfarm, Raisio
2. Michelle Fröberg, Team Strong Body, Lohja
3. Marja Vedenoja, Northern Lights Fitness Team, Raahe
4. Riikka Lehtosalo, Team Jiipee, Rovaniemi
5. Maiju Hill, Team Warriors, Espoo
6. Johanna Rantala, Team MK-Physique, Tampere
7. Marika Hyttinen, Team Strong Body, Karkkila

Fitness
1. Janica Aherikko, Team Fit-X, Helsinki
2. Julia Mäensivu, Team Fit-X, Järvenpää (junior)

Fit Model
1. Ida Jokinen, Team Golden Fitness, Hämeenlinna
2. Katja Rantala-Airola, Team Pro-Am Gym, Vihti

Women´s physique
1. Tanja Ekola, Lean Team, Nokia

Women´s physique masters 35
1. Marika Näykki, Team Bull’s All Out, Hyllykallio (masters)
2. Hannele Kejonen, Team Jiipee, Tuusula (masters)

Wheelchair bodybuilding
1. Artturi Verho, Team Jiipee, Lahti
2. Teemu Tuominen, Team Optimal Fit K&M, Lahti

Classic physique junior
1. Nesar Rezaei, Team Fit Lions, Sipoo
2. Besmellah Mardani, Team Tähtikunto, Turku
3. Ilmari Karesluoto, Team Sportlife Nutrition, Turku

Classic physique
1. Eeli Halonen, Jeven ja Eelin Tiimi, Tampere
2. Jani Hukkanen, Team Elixir Physique, Riihimäki
3. Ossi Voutilainen, Team FysioMaker, Kuopio

Classic Bodybuilding masters
1. Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo
2. Heikki Häkkinen, Team Bull’s All Out, Kouvola
3. Andreas Will, Team Optimal Fit K&M, Lahti
4. Ville Lehkonen, Team East Fit, Joensuu

Classic Bodybuilding -175
1. Heikki Häkkinen, Team Bull’s All Out, Kouvola
2. Johnny Furu, Team Pro Level, Helsinki
3. Ville Jaakkola, Sensei Team, Lieto
4. Verneri Hast, Team Fysiomotion, Kuopio

Classic Bodybuilding +175
1. Jeve Ojala, Jeven ja Eelin tiimi, Turku
2. Teemu Laaksonen, Team Fitfarm, Tampere (juniori 20-23)
3. Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo
4. Andreas Will, Team Optimal Fit K&M, Lahti
5. Tuomo Kanninen, Team PiranttiSport, Lehmo

Body fitness -158
1. Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
2. Minna Hotti, Team FitFire, Vääksy
3. Kirsi Timonen, Team PiranttiSport, Joensuu
4. Kati Herranen, Team Bull’s All Out, Turku
5. Salli Valta, Team Fitfarm, Rauma
6. Minna Pohjola, Team Bodyrock, Turku

Body fitness -163
1. Jenni Hulkko, Team Bull’s All Out, Vantaa
2. Heli Pakarinen, Team Bull’s All Out, Kuopio
3. Heli Karhu, Team Bull’s All Out, Kajaani
4. Heidi Mannila, Team West Coast Academy, Laitila
5. Niina Nyberg, Team Sportlife, Kinnulanlahti
6. Kristiina Koivusalo, Team Bull’s All Out, Kaustinen (158)
7. Piia Mäittälä-Nurmi, VV Fitness Team, Askola
8. Pia Junttila, Team Jiipee, Oulu
9. Martiina Pajunen, Team Optimal Fit K&M, Tampere
10. Heidi Ahlqvist, Team West Coast Fitness Academy, Launonen
11. Tuulia Sundell, Team Bull’s All Out, Tervakoski
12. Reija Vaikkola, Team Bull’s All Out, Kangasala

Body fitness -168
1. Jasmin Kettunen, Team Fit Lions, Helsinki
2. Suvi Kaukainen, Team Bull’s All Out, Kaaro
3. Eila Huoman, Team Fysiomaker, Enonkoski
4. Henna Tuomainen, Team Fitfarm, Kuopio
5. Saija Paavilainen, Team West Coast Trainers, Harjavalta
6. Heidi Hänninen, Team Bull’s All Out, Turku
7. Miia Joukainen, Lean Team, Tampere
8. Kristiina Nummela, Team Fysiomotion, Seinäjoki
9. Johanna Kraft, Team West Coast Fitness Academy, Hiltulanlahti
10. Auli Sakko, Team Pro-Am Gym, Keminmaa
11. Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala
12. Karin Purhonen, Sensei Team, Ristiina
13. Sonja Nylander, Team East Body, Tampere
14. Laura Saine, Team West Coast Academy, Pori

Body fitness +168
1. Katariina Pitkänen, Team Elite Academy, Turku
2. Linda Sonntag, Team Bull’s All Out, Porvoo
3. Erika Selander, Team Tzemppi, Kuopio
4. Oona Hyvönen, Team Badass Athletes, Helsinki
5. Helena Huikkala, Team Fitfarm, Kauvatsa
6. Emilia Leppänen, Team Bull’s All Out, Järvenpää
7. Elina Oksanen, Team Tzemppi, Yläne
8. Mirella Mäkelä, Team Bull’s All Out, Seinäjoki
9. Christa Koskivirta, Team Bull’s All Out, Salo
10. Meiju Kiiski, Team Optimal Fit K&M, Lahti

Body fitness Junior 16 – 19 & 20-23
1. Sonja Nylander, Team East Body, Tampere (juniori 16-19)
1. Jasmin Kettunen, Team Fit Lions, Helsinki (juniori 20-23)

Body fitness Masters 35
1. Jenni Hulkko, Team Bull’s All Out, Vantaa
2. Minna Pohjola, Team BodyRock, Turku
3. Saija Paavilainen, Team West Coast Trainers, Harjavalta
4. Heidi Mannila, Team West Coast Academy, Laitila
5. Martiina Pajunen, Team Optimal Fit K&M, Tampere
6. Johanna Kraft, Team West Coast Fitness Academy, Hiltulanlahti
7. Kristiina Koivusalo, Team Bull’s All Out, Kaustinen
8. Emilia Leppänen, Team Bull’s All Out, Järvenpää
9. Miia Joukainen, Lean Team, Tampere
10. Christa Koskivirta, Team Bull’s All Out, Salo
11. Laura Saine, Team West Coast Academy, Pori
12. Meiju Kiiski, Team Optimal Fit K&M, Lahti

Body fitness Masters 40
1. Suvi Kaukainen, Team Bull’s All Out, Kaaro
2. Eila Huoman, Team Fysiomaker, Enonkoski
3. Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala
4. Niina Nyberg, Team Sportlife, Kinnulanlahti
5. Karin Purhonen, Sensei Team, Ristiina
6. Auli Sakko, Team Pro-Am Gym, Keminmaa
7. Kristiina Nummela, Team Fysiomotion, Seinäjoki
8. Heidi Ahlqvist, Team West Coast Fitness Academy, Launonen
9. Tuulia Sundell, Team Bull’s All Out, Tervakoski
10. Reeta Koistinen, Team East Body, Helsinki

Body fitness Masters 45
1. Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
2. Minna Hotti, Team FitFire, Vääksy
3. Heli Pakarinen, Team Bull’s All Out, Kuopio
4. Linda Sonntag, Team Bull’s All Out, Porvoo
5. Kati Herranen, Team Bull’s All Out, Turku
6. Tiina Leppänen, Team Bull’s All Out, Espoo
7. Salli Valta, Team Fitfarm, Rauma
8. Kirsi Timonen, Team PiranttiSport, Joensuu
9. Piia Mäittälä-Nurmi, VV Fitness Team, Askola
10. Pia Junttila, Team Jiipee, Oulu
11. Taru Kukkula, Wellgo Fitness Team, Pori
12. Tarja Pyykkö, Team Sportlife, Tampere
13. Reija Vaikkola, Team Bull’s All Out, Kangasala

Men´s Physique -178 cm
1. Javid Noori, Team Pro Level, Espoo
2. Kim Anttonen, Team Pro Level, Helsinki
3. Said Naeim Hosseini, Team Trifinity, Pietarsaari
4. Vili Volotinen, Team Pro Level, Jyväskylä
5. Chuye Jules Ndange, Team Fit lions, Espoo
6. Juuso Koskela, Team Green Beat, Pori
7. Veikka Nieminen, Team Karboni, Muurame
8. Ville Kekki, Team Badass Athletes, Vantaa
9. Dembo Drammeh, Team Karboni, Jyväskylä
10. Väinö Suokas, Lean Team, Pirkkala
11. Petri Mäkelä, Team Bull’s All Out, Vantaa

Men´s Physique +178 cm
1. Kingsly Epie, Team Pro Level, Hyvinkää
2. Mika Vähämäki, Team Pro Level, Helsinki
3. Sami Klemetti, Team Pro Level, Espoo
4. Topias Lahti, Team Pro Level, Hämeenlinna
5. Soran Mohammed Kahder, Team Warriors, Helsinki
6. Hexun Yang, Team Fitfarm, Tampere
7. Jori Väisänen, Northern Light’s Fitness Team, Sotkamo

Men´s Physique masters
1. Jonne Myllyniemi, Team Voimalaitos, Helsinki (masters)
2. Lari Kaltiola, Team PiranttiSport, Joensuu (masters)

Wellness Fitness – 163 cm
1. Oona Hentunen, Team Elite Academy, Jyväskylä
2. Sari Uski, Team SPower, Turku
3. Jaana Seppä, Team Bull’s All Out, Oulu
4. Anniina Perälä, Team FitBody Pro, Rovaniemi
5. Elin Liewendahl, Team, Trifinity, Mariehamn
6. Mervi Kankainen, Team Power Fit, Lempäälä
7. Eveliina Henriksson, Team Optimal Fit K&M, Lahti
8. Janica Saari, Team Pro Fit, Seinäjoki
9. Emilia Ellonen, Team Optimal Fit K&M, Lappeenranta

Wellness Fitness + 163 cm
1. Hanna Ryhänen, Team MK-Physique, Jämsä
2. Tiina Torppa, Team MK-Physique, Pirkkala
3. Sanna Raumala, Northern Lights Fitness Team, Oulunsalo
4. Katja Podduikin, Team Fysiomaker, Kuopio
5. Enni Poikulainen, Team Fit Lions, Helsinki
6. Anniina Lackman, Team Bull’s All Out, Tampere
7. Linda Lundgren, Team Fit lions, Helsinki
8. Jonna Hakanpää, Team Bull’s All Out, Seinäjoki
9. Sandra Ek, Team FitFabriken, Turku
10. Pinja Partanen, Team Warriors, Espoo
11. Leena Uhtakari, Team Bull’s All Out, Tampere

Bikini fitness -160
1. Oona Kaartinen, Team MK-Physique, Järvenpää
2. Daniela Kenton, Team Tzemppi, Turku
3. Roosa Räsänen, Team FysioMaker, Siilinjärvi
4. Emily Green, Team Fitfarm, Raisio
5. Katriina Takala, Team Tzemppi, Pori
6. Helmi Uotila, Team Power Fit, Turku
7. Jemina Hietanen, Team Elite Academy, Tampere
8. Oona Salminen, Team Elite Academy, Tampere

Bikini fitness -166
1. Elli Siippanen, Team Golden Fitness, Tampere
2. Liisa Halkilahti, Team SPower, Turku
3. Sarah Viitamäki, Team Balanced Body, Sastamala
4. Anna Kallio, Team Pro Level, Kerava
5. Riikka Lehtosalo, Team Jiipee, Rovaniemi
6. Marja Mäkelä, Team West Coast Fitness Academy, Kerava

Bikini fitness -169
1. Iida Ali-rantala, Team Pro Fit, Seinäjoki
2. Sanni Malinen, Team East Body, Helsinki
3. Johanna Marjoniemi, Team FitFire, Lahti
4. Riikka Heikkilä, Jeven ja Eelin tiimi, Espoo
5. Erika Stenvall, Team Elite Academy, Imatra
6. Janina Moisander, Team Fitfarm, Kokkola

Bikini fitness +169
1. Emilia Rostén, Team Tzemppi, Uusikaupunki
2. Netta Suikkanen, Team Balanced Body, Oulu
3. Elli Iso-Tuisku, Nomad Elite Team, Tampere
4. Tuulia Takanen, Team East Body, Espoo
5. Jannica Jokinen, Team East Body, Helsinki
6. Johanna Harlin, Team Glory, Helsinki
7. Jonna Niemelä, Team Elite Academy, Hämeenlinna
8. Julia Asumalahti, Team Balanced Body, Ikaalinen
9. Krista Konttajärvi, Team Jiipee, Tornio
10. Mira Tolvanen, Team Green Beat, Turku
11. Heini Mäkelä, Team Power Gym, Lahti

NOCCO Fitness SM
Nordic Fitness Expo 2020, Turun Messukeskus
10.-11.10.2020


Fitness
1. Laura Antikainen, Team Elixir Physique, Hyvinkää
2. Camilla Bergström, Team Balanced Body, Kerava (juniori)
3. Eevi Seikkula, Team Elite Academy, Rauma (juniori)
4. Sirja Puustelli, Team Pro Level, Helsinki
5. Hannele Eronen, Team Jade Empress, Jyväskylä

Fit Model
1. Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja
2. Saila Kaistamo-Vilen, Team Golden Fitness, Ulvila,
3. Pingshan Hu-Pentikäinen, Team Golden Fitness, Vantaa
4. Elisabeth Erholtz, Team Golden Fitness, Turku
5. Olga Kulmala, Team Body Temple, Salo

Women’s physique
1. Saara Kokko, Northern Lights Fitness Team, Oulu
2. Agneta Honkala, Team Solana, Mustasaari

Masters Women’s physique
1. Agneta Honkala, Team Solana, Mustasaari

Classic bodybuilding -173 cm
1. Eetu Lähteenmaa, Team Fitfarm, Tampere
2. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
3. Aram Hajipour, Team Karboni, Turku
4. Henri Kivijärvi, Team Jiipee, Savonlinna
5. Matias Sippola, Team Pro Fit, Seinäjoki
6. Jere Järvenperä, WellGo Fitness Team, Pori
7. Sami Puustinen, Team Badass Athletes, Kuopio
8. Niko Vehkajärvi, Team Bull’s All Out, Seinäjoki
9. Pasi Järvenpää, Team Jiipee, Kemi
10. Santeri Hyttinen, Team Pro Level, Kuopio
11. Veli Siltala, Team Fitfarm, Helsinki
12. Petko Stoyanov, Team Karboni, Seinäjoki
13. Esa Kauppinen, Team Karboni, Lappeenranta
14. Jyri Ansa, Team Optimal Fit K&M, Orimattila

Classic bodybuilding +173 cm
1. Nikolas Itälä, Team Karboni, Jyväskylä
2. Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo
3. Eemi Nieminen, Team Finnish Physique Academy, Espoo
4. Voitto Suosaari, Team Sportlife, Längelmäki
5. Severi Madetoja, Northern Light’s Fitness Team, Oulu
6. Janne Niemelä, Team Fitfarm, Vantaa
7. Tatu Vihtkari, Team Sportlife, Pirkkala
8. Aki Kippo, Team Tzemppi, Pori
9. Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
10. Joel Kaitala, Crew 03 Team, Lahti
11. Armando Balin, West Coast Fitness Academy, Rauma
12. Jaakko Koponen, Team Strong Nation, Sotkamo
13. Aleksi Santala, Team Jiipee, Muonio

Overall – Eetu Lähteenmaa

Classic physique
1. Benard Antwi, Team JiiPee, Kuusamo
2. Jesse Kinnunen, Team Power Gym, Lahti
3. Moein Shokreh, Team Fit Lions, Turku
4. Reino Huuskonen, Team Greenbeat, Turku
5. Ville-Valtteri Varjoranta, Team BalancedBody, Tampere
6. Janne Lahtela, Team Powerhouse, Tampere
7. Mika Kallio, Team Solana, Vantaa

Body fitness -158 cm
1. Dina Kaspi, Team Solana, Espoo
2. Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
3. Noora Korpela, Team Fitfarm, Turku
4. Laura Virlander, Team BalancedBody, Turku
5. Riikka Tiiainen, Invicta Fitness Team, Helsinki
6. Mirva Viirimaa, Team Fysiomotion, Ylivieska
7. Taina Tarvainen, Team Bull’s All Out, Salo
8. Jasmin Sarin, Team Tähtikunto, Espoo
9. Virpi Sipilä, Team BalancedBody, Nokia
10. Kati Herranen, Team Bull’s All Out, Turku
11. Kati Olamo, Team Badass Athletes, Helsinki
12. Kirsi Timonen, Team Sportile, Joensuu
13. Heta Pehkonen, Team Power Fit, Vantaa
14. Sanna Hedman, Team FitFarm, Kuopio

Body fitness -160cm
1. Jonna Mäkinen, Team Jiipee, Rovaniemi
2. Sanni Kaakkolahti, West Coast Fitness Academy, Vantaa
3. Meri Suonpää, Team Optimal Fit K&M, Turku
4. Noora Lahtinen, Team Solana, Helsinki
5. Laura Pollari, Team Bull´s All Out, Oulu
6. Kati Salo, Team Sportlife, Paalijärvi
7. Noora Lempiäinen, Team Bull’s All Out, Lappeenranta

Body fitness -163 cm
1. Karoliina Skantsi, Team Fysiomotion, Kaustinen
2. Anu Koski, Team Bull’s All Out, Tampere
3. Suvi Tihinen, Team East Body, Muhos
4. Matleena Niskanen, Team Jiipee, Haukipudas
5. Nelli Pekonen, Pt Team Fit, Lahti
6. Noora Heilakka, Team East Body, Forssa
7. Hanna Korhonen, Team Jiipee, Kuopio
8. Reetta Ronimus, Pt Team Fit, Lahti
9. Jenni Hulkko, Team Bull’s All Out, Vantaa
10. Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi
11. Hanne Mitrunen, Team Warriors, Espoo
12. Katri Vallasvuori, Team Golden Life, Helsink
13. Riina Majalahti, Team Pro Fit, Seinäjoki
14. Senni Ranta-aho, Team Sportlife, Muurame
15. Tuulia Sundell, Team Bull’s All Out, Tervakoski
16. Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä
17. Hannele Niiranen, Team Bull’s All Out, Pirkkala
18. Taru Eloranta, Team Bull´s All Out, Harjavalta
19. Petriina Kettunen, Team Bull’s All Out, Järvenpää
20. Satu Hakulinen, Team Sportlife, Joensuu

Body fitness -166 cm
1. Sanni Kastelvuo, Team Elite Academy, Tampere
2. Anna Syrjälä, Team Balancedbody, Alajärvi
3. Heidi Järvinen, Team Bull’s All Out, Muurame
4. Susanna Niemi, Team Bull’s All Out, Hyllykallio
5. Janita Juujärvi, Team Arctic Figure, Rovaniemi
6. Anne Laukkanen, Team FitFarm, Jyskä
7. Iitu Laaksonen, Team Fitfarm, Vantaa
8. Heli Marttila, Badass Athletes Team, Helsinki
9. Roosa-Maria Penninkangas, Team Fitfarm, Tampere
10. Juulia Hagel, Team East Body, Helsinki
11. Jenny Villanen, Team West Coast Fitness Academy, Vantaa
12. Jonna Vesaaja, Bull’s All Out, Lahti

Body fitness -168 cm
1. Mira Hotti, Team Athlete Figures, Lappeenranta
2. Krista Parviainen, Team Sportlife, Tampere
3. Anniina Tapanosilta, Team Bull’s All Out, Tampere
4. Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
5. Petra Alanne, Team Body Temple, Turku
6. Jenni Maamäki, Team Jiipee, Oulu
7. Roosa Mäkinen, Team Elite Academy, Tampere
8. Riikka Palo, Team Fysio Motion, Seinäjok
9. Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna
10. Maria Lahti, Team Bull’s Allout, Tamper
11. Niina Ovaskainen, Bull’s All Out, Akaa
12. Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala

Body fitness +168 cm
1. Milla Kelahaara, Jeven ja Eelin Tiimi, Tampere
2. Katariina Pitkänen, Team Elite Academy, Turku
3. Verna Aitto-oja, Team Fitfarm, Turenki
4. Pauliina Mäki, Team Bull’s All Out, Koskenkorva
5. Katri Rönkkö, Team Bull`s All Out, Tampere
6. Linda Backlund, Team FitFabriken, Maxmo
7. Laura Lehtinen, Team Jiipee, Jyväskylä
8. Sari Papunen, Team Power Gym, Tampere
9. Heli Böhm-Kotamäki, Team Bull’s All Out, Orimattila
10. Agnieszka Jonczyk, Team Tähtikunto, Hämeenlinna
11. Susanna Villanen, Team Body Temple, Salo
12. Virve Mäkelä, Team Sportlife, Alajärvi
13. Anna Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampee
14. Katarina Ekman, Invicta Fitness Team, Espoo

Overall – Dina Kaspi

Men’s physique -175 cm
1. Milad Amiri, Team Fit Lions, Helsinki
2. Victor Regalado, Team Fitlions, Turku
3. Philip Ekblad, Team Powerfit, Inko
4. Mohamed Ahmed, Team Pro Level, Helsinki
5. Muataz Khazaal, Team Fysiomaker, Kuopio
6. Janne-Pekka Marttila, Northern Lights Fitness Team, Oulu
7. Anton Pulli, Team SportLife, Helsinki
8. Jouni Innanen, Team Jiipee, Kemi

Men’s physique -182 cm
1. Rami Khalil, Team Badass Athletes, Lappeenranta
2. Janne Romppanen, Team Pro Level, Tampere
3. Estifanos Temesgen, Team Optimal Fit K&M, Lahti
4. Elyas Saeedi, Team Fysiomotio, Kokkola
5. Valtteri Lakanen, Team Sportlife, Jyväskylä
6. Mikko Kuusinen, Team Jiipee, Savonlinna
7. Salahaddin Kabiri, Team Fit Lions, Turku
8. Tero Leinonen, Northern Lights Fitness Team, Oulu
9. Abdulhakim Abdullahi Muhumud, Team Fitfarm, Tampere
10. Simo Timonen, Team Sportlife, Joensuu
11. Abdullah Alshaban, Team Karboni, Jyväskylä
12. Karri Laakso, Team Green Beat, Turku
13. Petri Lehtoväre, Team Karboni, Kangasala
14. Lauri Seppälä, Team Pro Level, Jokela
15. Ville Kekki, Team Badass Athletes, Vantaa
16. Jaakko Ylitalo Northern Lights Fitness Team, Oulu
17.Toni Vekka, Sensei Team, Turku

Men’s physique +182 cm
1. Andreas Hamberg, Team Pro Level, Helsinki
2. Roope-Mikael Maaranen, Team Pro Level, Joensuu
3. Samuel Koskela, Northern Lights Fitness Team, Oulu
4. Tero Kortekangas, Northern Lights Fitness Team, Oulu
5. Jonne Myllyniemi, Team Voimalaitos, Helsinki
6. Mikael Pekkala, Northern Lights Fitness Team, Oulu
7. Kristian Lampinen, Team Pro Level, Helsinki
8. Erik Abbor, Team Trifinity, Kronoby
9. Santeri Karhu, Team Eastbody, Vantaa
10. Niklas Mälkönen, Team Bull’s All Out, Tampere
11. Petri Riihenperä, Team Sportlife, Tuusula
12. Arto Apo, Team FitFarm, Jyväskylä
13. Jussi Koivisto, Team Voimalaitos, Helsinki

Overall – Rami Khalil

Wellness fitness -158 cm
1. Oona Hentunen, Team Elite Academy, Jyväskylä
2. Suvi Eronen, Team Warriors, Helsinki
3. Linda Johansson, Team Strongbody, Nummela
4. Anniina Perälä, Team Fitbody Pro, Rovaniemi
5. Emilia Kemppainen, Team Jiipee, Kajaani
6. Mari Poikolainen, Team East Body, Helsinki
7. Oona-Emilia Roppola, TeamSPower, Raahe
8. Kati Rönkä, Team LadyLine, Pielavesi

Wellness fitness – 163 cm
1. Johanna Keikko, Team Tähtikunto, Helsinki
2. Iina Sirkkiö, Team Strong Body, Vantaa
3. Julia Paussu, VV Fitness Team, Porvoo
4. Sanni Sunila, Team FitFarm, Kotka
5. Inka Helin, Team Bodyrock, Raisio
6. Paula Nikulainen, Team FysioMaker, Suonenjoki
7. Marianne Korvo, Team Fitfarm, Vaasa

Wellness fitness – 168 cm
1. Laura Peltomäki, Team Fitfarm, Tampere
2. Kristiina Venäläinen, Team Fysiomaker, Vantaa
3. Henna Kyröjoki, Team Tzemppi, Tampere
4. Jenna Toivanen, Team Fitlife, Turku
5. Maria Ericsson, Team Badassathletes, Espoo
6. Tytti Saarinen, Team Tzemppi, Turku
7. Satu Kaleva, Team West Coast Fitness Academy, Rauma

Wellness fitness + 168 cm
1. Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa
2. Salla Martikainen, Team Fit Lions, Riihimäki
3. Anniina Lackman, Team Bull’s Allout, Tampere
4. Sanna Raumala, Northern Lights Fitness Team, Oulunsalo
5. Anna Ropponen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli
6. Alisa Saarelainen, Team Strong Body, Lohja
7. Katriina Mannonen, Team West Coast Fitness Academy, Pori
8. Veera Vänskä, Team Fitfarm, Helsinki
9. Eve Luhtala, Team Voimalaitos, Helsinki
10. Leena Uhtakari, Team Bull’s All Out, Tampere
11. Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä
12. Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki

Overall – Oona Hentunen

Bikini Fitness -160cm
1. Marjo Voutilainen, Team Pro Level, Helsinki
2. Mirka Hotti, Team FitFire, Tampere
3. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
4. Clarissa Pajukoski, Team Optimal Fit K&M, Forssa
5. Jemina Hietanen, Team Elite Academy, Tampere
6. Oona Kaartinen, Team MK-Physique, Järvenpää
7. Iida Nenonen, Team Warriors, Espoo
8. Katriina Takala, Team Tzemppi, Pori
9. Anne Eronen, Team FitFarm, Joensuu
10. Wilma Heinämäki, Team Balanced Body, Tampere
11. Oona Salminen, Team Elite Academy, Tampere
12. Anni Maikola, Team West Coast Fitness Academy, Rauma
13. Suvi Väänänen, Team Fullmetal, Vantaa
14. Tuija Penttilä, Team Athlete Figures, Lappeenranta

Bikini Fitness -163cm
1. Elvi-Victorija Alekseeva, Optimal Fit K&M, Jyväskylä
2. Iida Kaihua, Team Elite Academy, Lempäälä
3. Liisa Ahtinen, Team Fitfire, Pieksämäki
4. Riina Kainulainen-Mutanen, Team Pro Level, Espoo
5. Annika Klemetti, Team Fitfarm, Vantaa
6. Rosa Svenn, Team Balancedbody, Vantaa
7. Viivi Ikonen, Team MK-Physique, Tampere
8. Heidi Jäkälä, Team Fitfarm, Klaukkala
9. Maria Turunen, Team Elite Academy, Joensuu
10. Laura Hipsi, WIS Fitness Team, Turenki
11. Sandra Schröder, Team Pro Level, Espoo
12. Jenni Taipaleenmäki, Team FitFarm, Oulu
13. Siina Bogdanoff, Team Jiipee, Varkaus
14. Elina Kulokorpi, Team Sportlife, Tampere
15. Päivi Kukka, Team Jiipee, Kiiminki
16. Marja Mäkelä, Team West Coast Fitness Academy, Kerava

Bikini Fitness -166cm
1. Sanna Paasimaa, Team Elite Academy, Tampere
2. Sofia Yli-Leskijärvi, Team Fitfarm, Vantaa
3. Elina Loijas, Team Warriors, Äänekoski
4. Mira Ollikainen, Team Fysiomaker, Siilinjärvi
5. Ella Mård, Team Madness, Turku
6. Jasmina Vainio, Team Sensei, Eurajoki
7. Emmi Laakko, Team Jiipee, Oulu
8. Ellen Tullinen, Team Fitfarm, Mikkeli
9. Taru Partanen, Team Pro Level, Jyväskylä
10. Heidi Rauhanen, Team Fitfarm, Kotka
11. Michelle Fröberg, Team Strong Body, Lohja
12. Mia Jämsä, Northern Lights Fitness Team, Oulu
13. Alina Mattsén, Team Trifinity, Mariehamn
14. Irene Pallari, Team Fitbody Pro, Keminmaa

Bikini Fitness -169cm
1. Victoria Kebede, Team East Body, Helsinki
2. Rosa Paloperä, Team Pro Level, Helsinki
3. Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki
4. Julia Heikkinen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
5. Kiia Helenius, Team BalancedBody, Kangasala
6. Hanna Uski, Team Sportlife Nutrition, Turku
7. Krista Eriksson, Team Madness, Salo
8. Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Pirkkala
9. Sonja Rantalainen, Team Fitfarm, Tampere
10. Veera Kortet, Northern Lights Fitness Team, Oulu
11. Emilia Ala-Fossi, Team Pro Level, Ylöjärvi
12. Jonna Mäkelä, Team Warriors, Helsinki
13. Katariina Hietalahti, Team Piukat Paikat, Pori
14. Pihla-Mari Kivistö, Team Bull`s All Out, Hämeenlinna

Bikini Fitness -172cm
1. Petra Vanhapiha, Team Badass Athletes, Helsinki
2. Rita Rajala, Team Fit-X, Turku
3. Maaret Nousiainen, Team Jiipee, Tornio
4. Pinja Putkonen, Team Balancedbody, Jyväskylä
5. Hilla Sarviaho, Team Strong Body, Espoo
6. Laura Luoto, Team Fitfarm, Kotka
7. Roosa Heikkilä, Euphoria Fitness Team, Kokkola
8. Nelli Paldanius, Team Pro Level, Nurmijärvi
9. Sonja Trofin, Team East Elite Physique, Joensuu
10. Katja Tarkkonen, Team Strong Body, Lohja
11. Petra Mustonen, Team Fitfarm, Hämeenlinna

Bikini Fitness +172cm
1. Beata Rantaeskola, Team Optimal Fit K&M, Tampere
2. Susanna Heiskala, Northern Lights Fitness Team, Oulu
3. Antonia Eneh, Team East Body, Helsinki
4. Marika Hongisto, Team Finnish Physique Academy, Vantaa
5. Carita Rantaeskola, Northern Lights Fitness Team, Oulu
6. Susanna Parviainen, Team Strong Body, Lohja
7. Tuulia Takanen, Team East Body, Espoo
8. Jonna Huhtakangas, Team Bull’s All Out, Tampere
9. Jenna Seppälä, Team Sportlife Nutrition, Turku
10. Jaana Manner, Team Pro Fit, Seinäjoki
11. Viivi Kynäslahti, WellGo Fitness Team, Tampere
12. Reetta Koskinen, Team Pro Level, Vantaa
13. Elina Suni, Team Piukat Paikat, Pori
14. Jenna Rautio, Team Warriors, Kuopio
15. Essi Ikäläinen, Lean Team, Helsinki

Overall – Elvi-Victorija Alekseeva

Men’s physique 40-vuotiaat
1. Tero Leinonen, Northern Lights Fitness Team, Oulu
2. Tero Kortekangas, Northern Lights Fitness Team, Oulu
3. Simo Timonen, Team Sportlife, Joensuu
4. Janne-Pekka Marttila, Northern Lights Fitness Team, Oulu
5. Jonne Myllyniemi, Team Voimalaitos, Helsinki
6. Petri Riihenperä, Team Sportlife, Tuusula
7. Ari Saukko, Northern Lights Fitness Team, Oulu
8. Jussi Koivisto, Team Voimalaitos, Helsinki

Classic Bodybuilding 40-vuotiaat
1. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
2. Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo
3. Voitto Suosaari, Team Sportlife, Längelmäki
4. Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
5. Jyri Ansa, Team Optimal Fit K&M, Orimattila

Classic Bodybuilding 20-23-vuotiaat
1. Nikolas itälä, Team Karboni, Jyväskylä
2. Sami Puustinen, Team Badass Athletes, Kuopio
3. Veli Siltala, Team Fitfarm, Helsinki
4. Santeri Hyttinen, Team Pro Level, Kuopio
5. Armando Balin, West Coast Fitness Academy, Rauma (16-19-vuotiaat)

Classic Physique 20-23-vuotiaat
1. Ville-Valtteri Varjoranta, Team BalancedBody, Tampere
2. Reino Huuskonen, Team Greenbeat, Turku

Body fitness 20-23-vuotiaat – 163 cm
1. Sanni Kaakkolahti, West Coast Fitness Academy, Vantaa
2. Meri Suonpää, Team Optimal Fit K&M, Turku
3. Noora Lahtinen, Team Solana, Helsinki
4. Matleena Niskanen, Team Jiipee, Haukipudas
5. Heta Pehkonen, Team Power Fit, Vantaa (16-19-vuotiaat)
6. Elisa Koski, Team Tähtikunto, Somero

Body fitness 20-23-vuotiaat + 163 cm
1. Anna Syrjälä, Team Balancedbody, Alajärvi
2. Katariina Pitkänen, Team Elite Academy, Turku
3. Iitu Laaksonen, Team Fitfarm, Vantaa
4. Pauliina Mäki, Team Bull’s All Out, Koskenkorva
5. Roosa Mäkinen, Team Elite Academy, Tampere
6. Verna Aitto-oja, Team Fitfarm, Turenki
7. Maria Lahti, Team Bull’s Allout, Tampere
8. Henna Laxström, Team Piukat Paikat, Pori

Body fitness masters +45 – 163 cm
1. Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
2. Kati Olamo, Team Badass Athletes, Helsinki
3. Kirsi Timonen, Team Sportlife, Joensuu
4. Kati Herranen, Team Bull’s All Out, Turku
5. Virpi Sipilä, Team BalancedBody, Nokia
6. Piia Mäittälä-Nurmi, VV FitnessTeam, Askola
7. Satu Hakulinen, Team Sportlife, Joensuu
8. Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä
9. Tiina Kesti, Team Jiipee, Oulunsalo
10. Petriina Kettunen, Team Bull’s All Out, Järvenpää

Body fitness masters +45 + 163 cm
1. Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
2. Tiina Leppänen, Team Bulls All Out, Espoo
3. Anna Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
4. Niina Ovaskainen, Bull’s All Out, Akaa
5. Minna Helojoki, Team Bull’s All Out, Klaukkala
6. Sari Papunen, Team Power Gym, Tampere
7. Riina Nylander, Lean Team, Ylöjärvi
8. Heli Böhm-Kotamäki, Team Bull’s All Out, Orimattila
9. Agnieszka Jonczyk, Team Tähtikunto, Hämeenlinna
10. Jonna Vesaaja, Team Bull’s All Out, Lahti
11. Jaana Holm-Vähäviita, Badass Athletes Helsinki, Helsinki
12. Heli Hampinen, Team Eastbody, Klaukkala

Body fitness 40-vuotiaat
1. Noora Korpela, Team Fitfarm, Turku
2. Sanna Niemi, Team Finnish Physique Academy, Lemi
3. Anne Laukkanen, Team FitFarm, Jyskä
4. Linda Backlund, Team FitFabriken, Maxmo
5. Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi
6. Katri Rönkkö, Team Bull`s All Out, Tampere
7. Merja Turpeinen, Lady Line, Pielavesi
8. Marina Karlsson, Team Strong Body, Tenala
9. Marjo Hakojärvi, Team Strong Body, Lohja
10. Virve Mäkelä, Team Sportlife, Alajärvi
11. Tuulia Sundell, Team Bull’s All Out, Tervakoski
12. Kati Salo, Team Sportlife, Paalijärvi
13. Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala
14. Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna
15. Jenny Villanen, Team West Coast Fitness Academy, Vantaa

Body fitness 35-vuotiaat
1. Heidi Järvinen, Team Bull’s All Out, Muurame
2. Riikka Tiiainen, Invicta Fitness Team, Helsinki
3. Laura Virlander, Team BalancedBody, Turku
4. Susanna Niemi, Team Bull’s All Out, Hyllykallio
5. Riikka Palo, Team Fysio Motion, Seinäjoki
6. Laura Lehtinen, Team Jiipee, Jyväskylä
7. Hannele Niiranen, Team Bull’s All Out, Pirkkala
8. Katarina Ekman, Invicta Fitness Team, Espoo

Men’s physique 20-23-vuotiaat
1. Rami Khalil, Team Badass Athletes, Lappeenranta
2. Philip Ekblad, Team Powerfit, Inkoo
3. Janne Romppanen, Team Pro Level, Tampere
4. Salahaddin Kabiri, Team Fit Lions, Turku
5. Roope-Mikael Maaranen, Team Pro Level, Joensuu
6. Lauri Seppälä, Team Pro Level, Jokela

Wellness fitness 35-vuotiaat
1. Anna Ropponen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli
2. Sanna Raumala, Northern Lights Fitness Team, Oulunsalo
3. Paula Nikulainen, Team FysioMaker, Suonenjoki
4. Marianne Korvo, Team Fitfarm, Vaasa
5. Leena Uhtakari, Team Bull’s All Out, Tampere
6. Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä
7. Heidi Majuri, West coast fitness academy, Klaukkala
8. Melina Tikkanen, Northern Lights Fitness Team, Jyväskylä

Wellness fitness 20-23-vuotiaat, avoin pituusluokka
1. Iina Sirkkiö, Team Strong Body, Vantaa
2. Oona Hentunen, Team Elite Academy, Jyväskylä
3. Salla Martikainen, Team Fit Lions, Riihimäki
4. Veera Vänskä, Team Fitfarm, Helsinki
5. Henna Kyröjoki, Team Tzemppi, Tampere
6. Anniina Perälä, Team Fitbody Pro, Rovaniemi
7. Julia Paussu, VV Fitness Team, Porvoo
8. Oona-Emilia Roppola, TeamSPower, Raahe
9. Inka Helin, Team Bodyrock, Raisio (16-19-vuotiaat)
10. Suvi Eronen, Team Warriors, Helsinki
11. Eve Luhtala, Team Voimalaitos, Helsinki
12. Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki

Bikini fitness 16-19-vuotiaat avoin pituusluokka
1. Iida Kaihua, Team Elite Academy, Lempäälä
2. Oona Kaartinen, Team MK-Physique, Järvenpää
3. Viivi Ikonen, Team MK-Physique, Tampere (16-19-vuotiaat)
4. Kiia Helenius, Team BalancedBody, Kangasala
5. Maria Turunen, Team Elite Academy, Joensuu
6. Anni Maikola, Team West Coast Fitness Academy, Rauma
7. Oona Salminen, Team Elite Academy, Tampere
8. Sonja Trofin, Team East Elite Physique, Joensuu
9. Veera Kortet, Northern Lights Fitness Team, Oulu

Bikini fitness 20-23-vuotiaat – 164 cm
1. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
2. Mirka Hotti, Team FitFire, Tampere
3. Iida Nenonen, Team Warriors, Espoo
4. Wilma Heinämäki, Team Balanced Body, Tampere
5. Heidi Jäkälä, Team Fitfarm, Klaukkala
6. Suvi Väänänen, Team Fullmetal, Vantaa
7. Sandra Schröder, Team Pro Level, Espoo
8. Alina Mattsén, Team Trifinity, Mariehamn

Bikini fitness 20-23-vuotiaat – 169 cm
1. Victoria Kebede, Team East Body, Helsinki
2. Rosa Paloperä, Team Pro Level, Helsinki
3. Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki
4. Julia Heikkinen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
5. Hanna Uski, Team Sportlife Nutrition, Turku
6. Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Pirkkala
7. Taru Partanen, Team Pro Level, Jyväskylä
8. Sonja Rantalainen, Team Fitfarm, Tampere
9. Pihla-Mari Kivistö, Team Bull`s All Out, Hämeenlinna

Bikini fitness 20-23-vuotiaat +169 cm
1. Rita Rajala, Team Fit-X, Turku
2. Antonia Eneh, Team East Body, Helsinki
3. Pinja Putkonen, Team Balancedbody, Jyväskylä
4. Carita Rantaeskola, Northern Lights Fitness Team, Oulu
5. Jenna Seppälä, Team Sportlife Nutrition, Turku
6. Hilla Sarviaho, Team Strong Body, Espoo
7. Viivi Kynäslahti, WellGo Fitness Team, Tampere
8. Oona Bebawy, Team East Body, Vantaa
9. Petra Mustonen, Team Fitfarm, Hämeenlinna
10. Jenna Rautio, Team Warriors, Kuopio

Bikini fitness 45-vuotiaat
1. Marika Harjunpää, Team Fitfabriken, Helsinki
2. Sanna Laakso, Team FitFarm, Juokslahti
3. Katja Luhtalampi, Team Strong Body, Lohja
4. Marja Mäkelä, Team West Coast Fitness Academy, Kerava
5. Päivi Säisä, Team Ladyline, Iisalmi
6. Mira Tolvanen, Team Green Beat, Turku
7. Minna Lietzen, Team Piukat Paikat, Noormarkku

Bikini fitness 40-vuotiaat
1. Ellen Tullinen, Team Fitfarm, Mikkeli
2. Maaret Nousiainen, Team Jiipee, Tornio
3. Anne Eronen, Team FitFarm, Joensuu
4. Merit Metsik, Team Strong Body, Lohja
5. Sonja Ristolainen, Team Fullmetal, Äänekoski
6. Kaisa Koskelainen, Team Sportlife, Lahti
7. Elina Kulokorpi, Team Sportlife, Tampere

Bikini fitness 35-vuotiaat
1. Michelle Fröberg, Team Strong Body, Lohja
2. Maiju Hill, Team Warriors, Espoo
3. Johanna Rantala, Team Murves, Tampere
4. Irene Pallari, Team Fitbody Pro, Keminmaa
5. Päivi Kukka, Team Jiipee, Kiiminki
6. Krista Tanhuanpää, Team Strong Body, Tähtelä

Ideapark Fitness Cup
Ideapark, Lempäälä
26.9.2020


Classic bodybuilding
1. Eemi Nieminen, Team Finnish Physique Academy, Espoo
2. Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
3. Aleksi Santala, Team Jiipee, Muonio

Men’s physique
1. Lauri Seppälä, Team Pro Level, Jokela
2. Karri Laakso, Team Green Beat, Turku
3. Muataz Khazaal, Team Fysiomaker, Kuopio
4. Abdulhakim Abdullahi Muhumud, Teram Fitfarm, Tampere
5. Petri Lehtoväre, Team Karboni, Kangasala
6. Jussi Koivisto, Team Voimalaitos, Helsinki
7. Toni Vekka, Sensei Team, Turku

Wellness fitness -164 cm
1. Iina Sirkkiö, Team Strong Body, Vantaa
2. Linda Johansson, Team Strongbody, Nummela
3. Tytti Saarinen, Team Tzemppi, Turku
4. Oona-Emilia Roppola, TeamSPower, Raahe

Wellness fitness +164 cm
1. Henna Kyröjoki, Team Tzemppi, Tampere
2. Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa
3. Kristiina Venäläinen, Team Fysiomaker, Vantaa
4. Alisa Saarelainen, Team Strong Body, Lohja
5. Emmi Koivula, Team SuperMoves, Ilmarinen
6. Eve Luhtala, Team Voimalaitos, Helsinki
7. Tuulia Takanen, Team East Body, Espoo

Body fitness -163 cm
1. Suvi Tihinen, Team East Body, Muhos
2. Meri Suonpää, Team Optimal Fit K&M, Turku
3. Noora Heilakka, Team East Body, Forssa
4. Camilla Bergström, Team Balanced Body, Kerava
5. Virpi Sipilä, Team Balanced Body, Nokia
6. Laura Pollari, Team Bull´s All Out, Oulu
7. Marja Mäkelä, Team West Coast Fitness Academy, Kerava
B
ody fitness -168 cm
1. Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
2. Anne Laukkanen, Team FitFarm, Jyskä
3. Petra Alanne, Team Body Temple, Turku
4. Jenni Maamäki, Team Jiipee, Oulu
5. Juulia Hagel, Team Eastbody, Helsinki

Body fitness +168 cm
1. Linda Backlund, Team FitFabriken, Maxmo
2. Verna Aitto-oja, Team Fitfarm, Turenki
3. Maria Lahti, Team Bull’s Allout, Tampere
4. Susanna Villanen, Team Body Temple, Salo
5. Henna Laxström, Team Piukat Paikat, Pori
6. Sari Papunen, Team Power Gym, Tampere

Bikini fitness -163 cm
1. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
2. Oona Kaartinen, Team MK-Physique, Järvenpää
3. Clarissa Pajukoski, Team Optimal Fit K&M, Forssa
4. Riina Kainulainen-Mutanen, Team Pro Level, Espoo
5. Viivi Ikonen, Team MK-Physique, Tampere
6. Mirka Hotti, Team FitFire, Tampere

Bikini fitness -169 cm
1. Hanna Uski, Team Sportlife Nutrition, Turku
2. Julia Heikkinen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
3. Ella Mård, Team Madness, Turku
4. Jasmina Vainio, Team Sensei, Eurajoki
5. Heidi-Maria Jäkälä, Team Fitfarm, Klaukkala
6. Michelle Fröberg, Team Strong Body, Lohja
7. Sonja Rantalainen, Team Fitfarm, Tampere

Bikini fitness +169 cm
1. Victoria Kebede, Team East Body, Helsinki
2. Antonia Eneh, Team East Body, Helsinki
3. Hilla Sarviaho, Team Strong Body, Espoo
4. Susanna Parviainen, Team Strong Body, Lohja
5. Pinja Putkonen, Team Balancedbody, Jyväskylä
6. Jaana Manner, Team Pro Fit, Seinäjoki

Kotka Fitness Cup & Tulokkaiden SM
Steveco Areena, Kotka
19.9.2020

Masters Classic Bodybuilding
1. Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
2. Jyri Ansa, Team Optimal Fit, Orimattila

Men’s physique masters
1. Simo Timonen, Team Sportlife, Joensuu
2. Jussi Koivisto, Team Voimalaitos, Helsinki

Wellness Fitness masters
1. Anna Ropponen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli
2. Paula Nikulainen, Team FysioMaker, Suonenjoki
3. Marianne Korvo, Team Fitfarm, Vaasa
4. Paulina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä
5. Heidi Majuri, West Coast Fitness Academy, Klaukkala
6. Julia Hakkarainen, Team Fullmetal, Vaajakoski
7. Sonja Ristolainen, Team Fullmetal, Äänekoski

Bikini fitness masters
1. Michelle Fröberg, Team Strong Body, Lohja (35-39)
2. Marika Harjunpää, Team Fitfabriken, Helsinki
3. Merit Metsik, Team Strong Body, Lohja
4. Sanna Laakso, Team FitFarm, Juokslahti
5. Päivi Kukka, Team Jiipee, Kiiminki (35-39)
6. Krista Tanhuanpää, Team Strong Body, Tähtelä (35-39)
7. Päivi Säisä, Team Ladyline, Iisalmi
8. Elina Kulokorpi, Team Sportlife, Tampere
9. Marja Mäkelä, Team West Coast Fitness Academy, Kerava
10. Minna Lietzen, Team Piukat Paikat, Noormarkku

Body fitness masters 35
1. Laura Virlander, Team BalancedBody, Turku
2. Riikka Tiiainen, Invicta Fitness Team, Helsinki
3. Tanja Salonsaari, Team Sportlife, Hyllykallio
4. Laura Lehtinen, Team Jiipee, Jyväskylä
5. Hannele Eronen, Team Jade Empress, Jyväskylä

Body fitness masters 40
1. Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
2. Sanna Niemi, Team Finnish Physique Academy, Lemi
3. Marina Karlsson, Team Strong Body, Tenala
4. Linda Backlund, Team FitFabriken, Maxmo
5. Virpi Sipilä, Team BalancedBody, Nokia
6. Kati Olamo, Team Badass Athletes, Helsinki
7. Kati Salo, Team Sportlife, Paalijärvi
8. Kirsi Timonen, Team Sportile, Joensuu
9. Merja Turpeinen, Lady Line, Pielavesi
10. Satu Hakulinen, Team Sportlife, Joensuu
11. Virve Mäkelä, Team Sportlife, Alajärvi
12. Marjo Hakojärvi, Team Strong Body, Lohja
13. Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala
14. Anna Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
15. Jenny Villanen, Team West Coast Fitness Academy, Vantaa
16. Kirsi Helander-Helin, Team Bull`All Out, Hämeenlinna

Tulokkaiden SM

Classic Bodybuilding
1. Eetu Lähteenmaa, Team Fitfarm, Tampere
2. Matias Sippola, Team Pro Fit, Seinäjoki
3. Sami Puustinen, Team Badass Athletes, Kuopio
4. Santeri Hyttinen, Team Pro Level, Kuopio
5. Veli Siltala, Team Fitfarm, Helsinki
6. Niko Vehkajärvi, Team Bull’s All Out, Seinäjoki
7. Aki Kippo, Team Tzemppi, Pori
8. Henri Kivijärvi, Team Jiipee, Savonlinna
9. Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
10. Jaakko Koponen, Team Strong Nation, Sotkamo
11. Armando Balin, West Coast Fitness Academy, Rauma
12. Matti Mäntymäki, Jeven ja Eelin tiimi, Lahti
13. Eetu Leinonen, Team Sportlife, Lahti
14. Janne Väänänen, Team Sportlife, Joensuu

Classic Physique
1. Benard Antwi, Team JiiPee, Kuusamo
2. Reino Huuskonen, Team Greenbeat, Turku
3. Ville-Valtteri Varjoranta, Team BalancedBody, Tampere

Men’s physique – 176 cm
1. Philip, Ekblad, Team Powerfit, Inkoo
2. Victor Regalado, Team Fitlions, Turku
3. Mohamed Ahmed, Team Pro Level, Helsinki
4. Anton Pulli, Team SportLife, Helsinki
5. Muataz Khazaal, Team Fysiomaker, Kuopio
6. Lauri Seppälä, Team Pro Level, Jokela
7. Joona Arenius, Team Pro Level, Vantaa

Men’s physique + 176 cm
1. Janne Romppanen, Team Pro Level, Tampere
2. Salahaddin Kabiri, Team Fit Lions, Turku
3. Roope-Mikael Maaranen, Team Pro Level, Joensuu
4. Lauri Tuohisto-Kokko, Team Pro Level, Helsinki
5. Simo Timonen, Team Sportlife, Joensuu
6. Santeri Karhu, Team Eastbody, Vantaa
7. Karri Laakso, Team Green Beat, Turku
8. Abdulhakim Abdullahi Muhumud, Team Fitfarm, Tampere
9. Ville Kekki, Team Badass Athletes, Vantaa
10. Arto Apo, Team FitFarm, Jyväskylä

Fitness
1. Laura Antikainen, Team Elixir Physique, Hyvinkää
2. Camilla Bergström, Team Balanced Body, Kerava

Wellness fitness – 164 cm
1. Iina Sirkkiö, Team Strong Body, Vantaa
2. Laura Peltomäki, Team Fitfarm, Tampere
3. Julia Paussu, VV Fitness Team, Porvoo
4. Emilia Kemppainen, Team Jiipee, Kajaani
5. Paula Nikulainen, Team FysioMaker, Suonenjoki
6. Mari Poikolainen, Team East Body, Helsinki
7. Marianne Korvo, Team Fitfarm, Vaasa
8. Sanni Sunila, Team FitFarm, Kotka
9. Oona-Emilia Roppola, TeamSPower, Raahe

Wellness fitness + 164 cm
1. Salla Martikainen, Team Fit Lions, Riihimäki
2. Eve Luhtala, Team Voimalaitos, Helsinki
3. Anniina Lackman, Team Bull’s Allout, Tampere
4. Alisa Saarelainen, Team Strong Body, Lohja
5. Veera Vänskä, Team Fitfarm, Helsinki
6. Katriina Mannonen, Team West Coast Fitness Academy, Pori
7. Satu Kaleva, Team West Coast Fitness Academy, Rauma
8. Tuulia Takanen, Team East Body, Espoo
9. Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki
10. Jonna Huhtakangas, Team Bull’s Allout, Tampere
11. Emmi Koivula, Team SuperMoves, Ilmarinen
12. Julia Hakkarainen, Team Fullmetal, Vaajakoski

Body fitness – 160 cm
1. Noora Lahtinen Team Solana, Helsinki
2. Sanni Kaakkolahti, West Coast Fitness Academy, Vantaa
3. Laura Virlander, Team BalancedBody, Turku
4. Mirva Viirimaa, Team Fysiomotion, Ylivieska
5. Riikka Tiiainen, Invicta Fitness Team, Helsinki
6. Riina Majalahti, Team Pro Fit, Seinäjoki
7. Noora Lempiäinen, Team Bull’s All Out, Lappeenranta

Body fitness – 163 cm
1. Hanne Mitrunen, Team Warriors, Espoo
2. Reetta Ronimus, Pt Team Fit, Lahti
3. Jenni Hulkko, Team Bull’s All Out, Vantaa
4. Katri Vallasvuori, Team Golden Life, Helsinki
5. Taru Eloranta, Team Bull´s All Out, Harjavalta
6. Satu Hakulinen, Team Sportlife, Joensuu

Body fitness – 166 cm
1. Anna Syrjälä, Team Balancedbody, Alajärvi
2. Susanna Niemi, Team Bull’s All Out, Hyllykallio
3. Heli Marttila, Badass Athletes Team, Helsinki
4. Roosa-Maria Penninkangas, Team Fitfarm, Tampere
5. Iitu Laaksonen, Team Fitfarm, Vantaa
6. Jenny Villanen, Team West Coast Fitness Academy, Vantaa

Body fitness + 166 cm
1. Mira Hotti, Team Athlete Figures, Lappeenranta
2. Petra Alanne, Team Body Temple, Turku
3. Krista Parviainen, Team Sportlife, Tampere
4. Susanna Villanen, Team Body Temple, Salo
5. Henna Laxström, Team Piukat Paikat, Pori
6. Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala
7. Heidi Mäkisalo, Team MK- Physique, Turku

Bikini fitness – 163 cm
1. Oona Kaartinen, Team MK-Physique, Järvenpää
2. Mirka Hotti, Team FitFire, Tampere
3. Suvi Väänänen, Team Fullmetal, Vantaa
4. Viivi Ikonen, Team MK-Physique, Tampere
5. Sandra Schröder, Team Pro Level, Espoo
6. Päivi Kukka, Team Jiipee, Kiiminki (35-39)
7. Elina Kulokorpi, Team Sportlife, Tampere
8. Siina Bogdanoff, Team Jiipee, Varkaus
9. Tuija Penttilä, Team Athlete Figures, Lappeenranta

Bikini fitness – 168 cm
1. Sofia Yli-Leskijärvi, Team Fitfarm, Vantaa
2. Julia Heikkinen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
3. Taru Partanen, Team Pro Level, Jyväskylä
4. Mira Ollikainen, Team Fysiomaker, Siilinjärvi
5. Emmi Laakko, Team Jiipee, Oulu
6. Heidi Rauhanen, Team Fitfarm, Kotka
7. Kiia Helenius, Team BalancedBody, Kangasala
8. Veera Kortet, Northern Lights Fitness Team, Oulu
9. Katariina Hietalahti, Team Piukat Paikat, Pori
10. Mia Jämsä, Northern Lights Fitness Team, Oulu
11. Jonna Mäkelä, Team Warriors, Helsinki
12. Sanna Laakso, Team FitFarm, Juokslahti
13. Pihla-Mari Kivistö, Team Bull`s All Out, Hämeenlinna

Bikini fitness – 172 cm
1. Victoria Kebede, Team East Body, Helsinki
2. Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Pirkkala
3. Susanna Heiskala, Northern Light Fitness Team, Oulu
4. Laura Luoto, Team Fitfarm, Kotka
5. Hilla Sarviaho, Team Strong Body, Espoo
6. Sonja Trofin, Team East Elite Physique, Joensuu
7. Katja Tarkkonen, Team Strong Body, Lohja
8. Petra Mustonen, Team Fitfarm, Hämeenlinna
9. Merit Metsik, Team Strong Body, Lohja
10. Kaisa Koskelainen, Team Sportlife, Lahti

Bikini fitness + 172 cm
1. Susanna Parviainen, Team Strong Body, Lohja
2. Antonia Eneh, Team East Body, Helsinki
3. Viivi Kynäslahti, WellGo Fitness Team, Tampere
4. Jenna Rautio, Team Warriors, Kuopio
5. Essi Ikäläinen, Lean Team, Helsinki
6. Krista Tanhuanpää, Team Strong Body, Tähtelä
7. Elina Suni, Team Piukat Paikat, Pori
8. Claudia Tripolitis, Team BalancedBody, Valkeakoski
9. Minna Lietzen, Team Piukat Paikat, Noormarkku

Fitness SM 2019
Nordic Fitness Expo, Lahti
5.-6.10.2019

Men’s physique – 173 cm
1. Joonas Leppänen, Team BalancedBody, Nokia
2. Ilkka Hulkko, Team Classic Gym , Joensuu
3. Markus Koivula, Team Elixir Physique, Hyvinkää
4. Aram Hajipour, Team Green Beat, Turku
5. Vili Volotinen, Team Sensei, Jyväskylä
6. Said Naeim Hosseini, Team Trifinity, Pietarsaari
7. Jude Pabines, Team Trainda, Helsinki
8. Joni Tarnanen, Team Jiipee, Joensuu
9. Rune Snellman, Team XCore, Pietarsaari
10. Mikko Isometsä, Team Jiipee, Oulu

Men’s physique – 179 cm
1. Theo Mbay, Balanced Body, Jyväskylä
2. Stefan Habbal, Team Bodywork, Helsinki
3. Javid Noori, Team Bodywork, Espoo
4. Juuso Koskela, Team Tzemppi, Pori
5. Honi Hasib, Team Crew03, Helsinki
6. Jesse Lattu, Team Fitfarm, Kotka
7. Jussi Sampo, Team Powerhouse Gym, Tampere
8. Aimo Taskinen, Team Trainda, Tampere
9. Christian Lindqvist, Team Crew 03, Lahti
10. Ahmed Ali, Team Sporttimekka, Helsinki
11. Kalle Teittinen, Team Solana, Helsinki
12. Erno Salokanto, Team Sportlife, Lahti
13. Nima Hassanpour, TEAM West Coast Fitness Academy, Turku

Men’s physique + 179 cm
1. Abraham Massaquoi, Solana Fitness, Helsinki
2. Janne Uusitalo, Team Powerfit, Helsinki
3. Valtteri Skofelt, Team Sporttimekka, Lahti
4. Mohamed Harid, Team Solana, Helsinki
5. Teemu Maanoja, Team Fit Lions, Kirkkonummi
6. Andreas Hamberg, Team Pro Level, Helsinki
7. Jan Haglund, Team Classic Gym, Oulu
8. Hero Shekari, Team Power Fit, Vantaa
9. Andrew Fahy, Team Solana, Helsinki
10. Joona Tuominen, Team Eastbody, Helsinki
11. Jani Hukkanen, Team Elixir Physique, Riihimäki
12. Kim Timonen, Team NutriWorks, Turku
13. Petri Riihenperä, Team Sportlife, Tuusula
14. Kimmo Jokela, Work In Silence Fitness Team, Mustasaari
15. Mikko Paukkunen, Team Trainda, Vantaa
16. Jussi Koivisto, Team NutriWorks, Helsinki (m)

Overall – Abraham Massaquoi

Wellness fitness – 164 cm
1. Henna Pöyhönen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
2. Johanna Keikko, Team Tähtikunto, Helsinki
3. Meriliis Tamm, Team FitFabriken, Porvoo
4. Miia Tarkkonen, Team Optimal Fit, Lahti
5. Sena Coban, Team Optimal Fit, Hyvinkää
6. Laura Markko, Team Power Fit, Vantaa
7. Meri Suonpää, Team Optimal Fit K&M, Kouvola
8. Joan Keihäs, Team Pro Level, Parainen
9. Sari Uski, Team SPower, Turku
10. Siiri Puha, Team Elixir Physique, Hyvinkää
11. Isa-Maria Liljedahl, Team Sporttimekka, Helsinki
12. Miira Yliaho, Team Supermoves, Lohja

Wellness fitness + 164 cm
1. Emma Järvelä, Team Strong Body, Espoo
2. Julia Bährend, Team Bull’s All Out, Tampere
3. Kristi Loukusa, Optimal Fit Team, Vuokatti
4. Jurate Budaite, Team Pro Level, Masku
5. Katariina Miettunen, Team Fitfarm, Jämsä
6. Katariina Hirsimäki, Team Supermoves, Raisio
7. Sohra Wallenius, Team Elixir Physique, Järvenpää
8. Laura Huhtanen, Team Pro Am Gym Helsinki
9. Rosa Leppänen, Team Tähtikunto, Heituinlahti (m)

Overall – Emma Järvelä

Bikini fitness – 160 cm
1. Marjo Voutilainen, Team Solana, Helsinki
2. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
3. Marjo Mattila, Team Tzemppi, Ulvila
4. Minttu Viinikka, Team Pro Level, Jyväskylä
5. Riina Kainulainen-Mutanen, Team Pro Level, Espoo
6. Nelli Pietilä, Team Xcore, Vantaa
7. Jasmin Nieminen, Team Pro Level, Espoo
8. Victoria Sippus, WIS Fitness Team, Mustasaari
9. Hanna-Kaisa Ojala, Team Classic Gym, Oulu
10. Janica Joutulainen, Team Elite Academy, Helsinki
11. Daniela Kenton, Team Tzemppi, Raisio
12. Linda Hiltunen, Team Pro Level, Järvenpää
13. Helmi Uotila, Team Fitfarm, Vantaa
14. Janita Uusimäki, Team Fitfarm, Tampere
15. Elina Raudasoja, Team Fitfarm, Muurame
Nea Mänty, Team East Body, Helsinki
Ella Jalava, Team Tzemppi, Uusikaupunki
Karoliina Lintula, Team Elite Academy, Pirkkala
Satu Vesala, Team Green Beat, Turku
Janet Kela, Team Power Fit, Nukari
Juuli Pykälinen, Team Fullmetal, Jyväskylä

Bikini fitness – 164 cm
1. Emmi Nenonen, Team Solana, Espoo
2. Julia Pentti, Team Elite Academy, Sastamala
3. Rosa Avila, Team Pro Level, Helsinki
4. Annika Klemetti, Team Fitfarm, Vantaa
5. Renata Vanhatalo, Team Badass Athletes, Espoo
6. Kristiina Kinnunen, Optimal Fit K&M, Lahti
7. Olivia Jokinen, Team Fitfarm, Laitila
8. Milla Korpela, Badass Athletes, Helsinki
9. Saara Suominen, Team ProLevel, Helsinki
10. Jade Liikkanen, Team Power Gym, Kuopio
11. Ronja Näsman, WIS Fitness Team, Vaasa
12. Maria Turunen, Team Elite Academy, Joensuu
13. Anniina Sinisalo, Team Sportlife, Turku
14. Petra Vesala, Team Tzemppi, Pori
15. Tiia Kuusela, Team Optimal Fit K&M, Lahti
Johanna Haapala, Team Pro Fit, Seinäjoki
Anne Komulainen, Team FitForYou, Iisalmi
Krista Serenius, Lean Team, Tampere

Bikini fitness – 169
1. Netta Koskinen, Team Fitfarm, Valkeakoski
2. Rosa Paloperä, Team Pro Level, Kuopio
3. Elina Loijas, Team Fullmetal, Äänekoski
4. Riina Kiikkala, Team Fitfarm, Tampere
5. Sanni Malinen, Team East Body, Vantaa
6. Iina Kajander, Team SuperMoves, Turku
7. Anna Juutilainen, Team Pro Level, Vantaa
8. Annika Ekqvist, Team Fit Lions, Turku
9. Erika Selander, Team Tzemppi, Kuopio
10. Emilia Ala-Fossi, Team Pro Level, Ylöjärvi
11. Noora Kesti, Team Sporttimekka, Forssa
12. Anna-Mari Kuusiniemi, Team Jiipee, Kemi
13. Johanna Rintala, Team Fitfarm, Tampere
14. Sonja Rantalainen, Team Fitfarm, Tampere
15. Serena Rauhala, Team Solana, Jyväskylä
Kaisa Vuori, Team Pro Level, Helsinki
Alma Hadzajlic, Team Badass Athletes, Helsinki
Katariina Hokkanen, Team Sportlife, Helsinki
Minni-Maria Kauppinen, Team Power Gym, Luumäki
Anette Mankolanaho, Team Fitfarm, Vantaa

Bikini fitness – 172 cm
1. Sonja Kallio, Team BalancedBody, Turku
2. Malin Nordström, Team Glory, Helsinki
3. Petra Vanhapiha, Team Badass Athletes, Helsinki
4. Emma Keränen, Team Fitfarm, Vantaa
5. Nelli Paldanius, Team Pro Level, Nurmijärvi
6. Saffie Jallow, Team Solana, Helsinki
7. Silja Pihlaja, Team Fitfarm, Tampere
8. Emma Louevuo, Team Pro Level, Vantaa
9. Iina Tatarinov, Team Strong Body, Vantaa
10. Jannica Jokinen, Team East Body, Helsinki
11. Heidi Määttä, Work in Silence Fitness Team, Haapavesi
12. Sara Ottela, Team East Body, Jyväskylä
13. Milla Vana, Team HEI, Ruovesi
14. Kristi Soldan, Team Optimal Fit K&M, Lahti
15. Mira Tolvanen, Team Green Beat, Turku (m)
Viivi Hiukka, Team Power Gym, Tampere
Linda Viitanen, Team Murves, Tampere

Bikini fitness + 172 cm
1. Sanna Mattila, Team Fitfarm, Tampere
2. Beata Rantaeskola, Team Optimal Fit, Tampere
3. Saara Saunamäki, Team Golden Fitness, Toijala
4. Heli Käsmä, Team FitBody PRO, Oulu
5. Sanna-Maija Aalto, Team Power Gym, Lahti
6. Viktoria Juurikkala, Team Optimal Fit, Nummenkylä
7. Emilia Puolamäki, Team Optimal fit K&M, Jyväskylä

Overall – Emmi Nenonen

Classic Physique
1. Marko Pitkänen, Team Karboni, Jyväskylä
2. Alexander Espaillat, Team Sporttimekka, Helsinki
3. Jani Peltoniemi, Team JiiPee, Kemi
4. Erno Halmesmäki, Team Elixir Physique, Hyvinkää

Classic Bodybuilding – 180 cm
1. Leo Pölkki, Sensei Team, Äänekoski
2. Jussi Vilkkilä, Team Fullmetal, Jyväskylä
3. Juho Ruuska, Team Power Fit, Hietama
4. Joona Meriläinen, Team FitFarm, Haapavesi
5. Mikko Timonen, Team Fitfarm, Ähtäri
6. Jere Komulainen, Team Elixir Physique, Järvenpää
7. Matti Hakala, Team Hei, Vuorentausta
8. Pasi Keinänen, Team Powerhouse, Tampere
9. Joona Sjöman, Team Bodywork, Espoo
10. Mika Kallio, Team Solana, Vantaa

Classic Bodybuilding + 180 cm
1. Antti Ala-Laurinaho, Team Green Beat, Turku
2. Timo Annala, Team PG Gym, Tampere
3. Antti Marjamo, Team Jiipee, Kuopio
4. Oskari Vainonen, Team Sporttimekka, Pirkkala
5. Ville Mononen, Team Body Temple, Turku
6. Jirli Korhonen, Team Fysiomaker, Kuopio
7. Mikael Paavolainen, Team Sportlife, Lappeenranta
8. Andreas Will, Optimal Fit K&M, Lahti

Women’s physique
1. Satu Javarus, Team NutriWorks, Vantaa
2. Susanna Hottinen, Badass Athletes Team, Vantaa
3. Jaana Lehto, Team Solana, Espoo
4. Saara Kokko, Team Classic Gym, Oulu
5. Agneta Honkala, Team Trifinity, Mustasaari (m)

Fitness
1. Jasmin Mantila, Team EastBody, Helsinki
2. Sirja Puustelli, Team Sporttimekka, Helsinki
3. Erika Ruokamo, Team Badass Athletes, Sarvvik

Body fitness – 158 cm
1. Senni Nieminen, Pro Elite Team, Jyväskylä
2. Essi Törrönen, Team JiiPee, Kemi
3. Tanja Tuohino, Team Classic Gym, Jääli
4. Krista Anttonen, Team Bull’s All Out, Tampere
5. Jessica Taanio, Team Elite Academy, Tampere
6. Niina Sirrola, Team Tzemppi, Rauma
7. Rosa Punki, Team Fitfarm, Raisio
8. Maiju Arola, Team Sportlife, Valkeakoski
9. Ruut Harimaa, Team Bull’s All Out, Mikkeli
10. Johanna Wilén, Team Bull’s All Out, Tampere

Body fitness – 163 cm
1. Elina Niemelä, Team Solana, Vantaa
2. Anu Koski, Team Bull’s All Out, Tampere
3. Mira Ahola, Team Power Gym, Nummela
4. Suvi Tihinen, Team East Body, Muhos
5. Jessica Rissanen, Team Fit Lions, Turku
6. Essi Vertanen, Team BalancedBody, Pirkkala
7. Heli Karhu, Team Bull’s All Out, Kajaani
8. Sohvi Kuoppala, Team Pro Level, Tampere
9. Sari Autere, WellGo Fitness Team, Pori
10. Ida Turunen, Team Solana, Järvenpää
11. Johanna Siltala, Team Fitfarm, Vantaa
12. Laura Rostedt, Team Optimal Fit K&M, Uusikaupunki
13. Katariina Hentinen, Team Bull’s All Out, Nilsiä
14. Jonna Laamanen, Team Sportlife, Mikkeli
15. Anna Julia Airaksinen, Team Sportlife, Kuopio

Body fitness – 168 cm
1. Kirsi Pelamo, Team Sporttimekka, Rauma (m)
2. Katarina Tunturi, Team Glory, Helsinki
3. Riina Kivikoski, Team Powergym, Helsinki (m)
4. Josefiina Joensuu, Work in Silence Fitness Team, Seinäjoki
5. Mira Roukala, Team Bull’s All Out, Tampere
6. Sanna Sjöblom, Team Solana, Mariehamn
7. Karoliina Koski, Team Tzemppi, Tampere
8. Lida Enqvist, Team Power Fit, Espoo
9. Linda Vallin, Team Optimal Fit K&M, Tampere
10. Saila Hilvola, Team Bull’s All Out, Hämeenlinna
11. Eveliina Koski, Team Tzemppi, Tampere
12. Krista Luoto, Team East Body, Helsinki
13. Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Mikkeli
14. Hanna Ryhänen, Team Sportlife, Jämsä
15. Anniina Tapanosilta, Team Bull’s All Out, Tampere
Tessa Olsbo, Team Bull’s All Out, Tampere
Virpi Hurskainen, Finnish Physique Academy, Reijola (m)
Outi Vuorenpää, TEam Bull’s All Out, Tampere
Jasmiina Lindroth, Team Murves, Tampere
Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna (masters)
Mira Nieminen, Team Balanced Body, Lahti
Mira Palasrinne, Team Bull’s All Out, Helsinki

Body fitness + 168 cm
1. Jaana Karevuo, Team FitFarm, Vantaa
2. Iina Huttu, Team FitBody Pro,Viitasaari
3. Susanna Lehikoinen, Team Jiipee, Jyväskylä
4. Sanna Kiiski, Team Fitfarm, Rauma
5. Salla Ahonen, Team Xcore, Tampere
6. Aino Hämäläinen, Team Solana, Helsinki
7. Linda Sonntag, Team FitFabriken, Porvoo (m)
8. Katariina Lausto, Team EastBody, Helsinki
9. Helena Huikkala, Team Fitfarm, Kauvatsa
10. Katja Kröger, Team Sportlife, Kuopio
11. Elina Ylönen, Team Jiipee, Espoo
12. Katri Rönkkö, Team Bull`s All Out, Tampere
13. Anna Hannikainen, Team Fitfarm, Mikkeli
14. Johanna Saunamäki, Team Power Gym, Turku
15. Harriet Lönnqvist, Team Bull’s All Out, Tampere
Emmi Heijari, Team Power Gym, Kuusankoski
Mari Vainio, Team Sportlife, Mikkeli
Anna Heinonen, Lean Team, Turku
Lotta Mönttinen, Team Fitfarm, Villähde
Maarit Penttilä, Team Xcore, Pirkkala
Heli Hookana, Team Bodyrock, Turku
Elisa Lappalainen, Team Sportlife, Vantaa
Marjo Laine, Team Fitfarm, Mikkeli
Jenna Puumalainen, Team Sportilife, Jämsä

Bikini fitness juniorisarja – 164 cm
1. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
2. Nelli Pietilä, Team Xcore, Vantaa
3. Rosa Avila, Team Pro Level, Helsinki
4. Iida Nenonen, Team Solana, Espoo
5. Daniela Kenton, Team Tzemppi, Raisio
6. Maria Turunen, Team Elite Academy, Joensuu
7. Saara Suominen, Team ProLevel, Helsinki
8. Kristiina Kinnunen, Optimal Fit K&M, Lahti
9. Jade Liikkanen, Team Power Gym, Kuopio
10. Linda Hiltunen, Team Pro Level, Järvenpää
11. Juuli Pykälinen, Team Fullmetal, Jyväskylä
12. Johanna Haapala, Team Pro Fit, Seinäjoki
13. Karoliina Lintula, Team Elite Academy, Pirkkala

Bikini fitness juniorisarja + 164 cm
1. Rosa Paloperä, Team Pro Level, Kuopio
2. Malin Nordström, Team Glory, Helsinki
3. Sanni Malinen, Team East Body, Vantaa
4. Emma Keränen, Team Fitfarm, Vantaa
5. Emma Louevuo, Team Pro Level, Vantaa
6. Anna Juutilainen, Team Pro Level, Vantaa
7. Sonja Rantalainen, Team Fitfarm, Tampere
8. Milla Vana, Team HEI, Ruovesi
9. Alma Hadzajlic, Team Badass Athletes, Helsinki
10. Viivi Hiukka, Team Power Gym, Tampere
11. Emilia Puolamäki, Team Optimal Fit K&M, Jyväskylä

Body fitness juniorisarja
1. Senni Nieminen, Pro Elite Team, Jyväskylä
2. Josefiina Joensuu, Work in Silence Fitness Team, Seinäjoki
3. Krista Anttonen, Team Bull’s All Out, Tampere
4. Jessica Taanio, Team Elite Academy, Tampere
5. Jessica Rissanen, Team Fit Lions, Turku
6. Essi Vertanen, Team BalancedBody, Pirkkala
7. Salla Ahonen, Team Xcore, Tampere
8. Linda Vallin, Team Optimal Fit K&M, Tampere
9. Johanna Saunamäki, Team Power Gym, Turku
10. Katja Kröger, Team Sportlife, MIkkeli
11. Ida Turunen, Team Solana, Järvenpää
12. Sohvi Kuoppala, Team Pro Level, Tampere
13. Laura Rostedt, Team Optimal fit K&M, Uusikaupunki
14. Mira Palasrinne, Team Bull’s All Out, Helsinki

Men’s physique juniorisarja
1. Janne Uusitalo, Team Powerfit, Helsinki
2. Javid Noori, Team Bodywork, Espoo
3. Vili Volotinen, Team Sensei, Jyväskylä
4. Juuso Koskela, Team Tzemppi, Pori
5. Jesse Lattu, Team Fitfarm, Kotka
6. Vladimir Kuznetsov, Team Solana, Espoo
7. Veikka Nieminen, Team Karboni, Muurame
8. Kim Timonen, Team NutriWorks, Turku
9. Joni Tarnanen, Team Jiipee, Joensuu

Classic Bodybuilding juniorisarja
1. Joona Meriläinen, Team FitFarm, Haapavesi
2. Timo Annala, Team PG Gym, Tampere
3. Janus Nyholm, Team Tähtikunto, Jokela
4. Mikael Paavolainen, Team Sportlife, Lappeenranta
5. Arhan Ud-Din, Team Pro Level, Helsinki
6. Daniel Kantanen, Solana Fitness, Espoo

Ideapark Fitness Cup 2019
Ideapark, Lempäälä
14.9.2019


Fit Model
1 Viivi Ranta-Krenkku, Team Golden Fitness, Pori
2 Angelika Roos, Tampere
3 Sini Silver, Team Golden Fitness, Helsinki
4 Eveliina Aro, Team Fullmetal, Vihtavuori
5 Krista Serenius, Lean Team, Tampere
6 Anniina Yläkangas, Julkujärvi

Men’s physique -179
1 Theo Mbay, Team Balanced Body, Jyväskylä
2 Markus Koivula, Team Elixir Physique, Hyvinkää
3 Juuso Koskela, Team Tzemppi, Pori
4 Honi Hasib, Team Crew03, Helsinki
5 Aram Hajipour, Team Green Beat, Turku
6 Kalle Teittinen, Team Solana, Helsinki

Men’s physique +179
1 Mohamed Harid, Team Solana, Helsinki
2 Teemu Maanoja, Team Fit Lions, Kirkkonummi
3 Jani Hukkanen, Team Elixir Physique, Riihimäki
4 Kim Timonen, Team NutriWorks, Turku
5 Jussi Koivisto, Team NutriWorks, Helsinki

Body fitness masters
1 Riina Kivikoski, Team Powergym, Helsinki
2 Marina Karlsson, Team Strong Body, Tenala
3 Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna
4 Virpi Hurskainen, Finnish Physique Academy, Reijola

Wellness fitness
1 Emma Järvelä, Team Strong Body, Espoo
2 Meriliis Tamm, Team FitFabriken, Porvoo
3 Sari Uski, Team SPower, Turku
4 Henna Pöyhönen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
5 Meri Suonpää, Team Optimal Fit K&M, Kouvola
6 Siiri Puha, Team Elixir Physique, Hyvinkää
7 Johanna Rauma, Team Strong Body, Vantaa
8 Rosa Leppänen, Team Tähtikunto, Heituinlahti
9 Sohra Wallenius, Team Elixir Physique, Järvenpää

Body fitness -165
1 Suvi Tihinen, Team East Body, Muhos
2 Jessica Rissanen, Team Fit Lions, Turku
3 Jasmin Mantila, Team EastBody, Helsinki
4 Maiju Arola, Team Sportlife, Valkeakoski
5 Erika Ruokamo, Team Badass Athletes, Sarvvik
6 Jasmiina Lindroth, Team Murves, Tampere

Body fitness +165
1 Riina Kivikoski, Team Powergym, Helsinki
2 Eveliina Koski, Team Tzemppi, Tampere
3 Karoliina Koski, Team Tzemppi, Tampere
4 Katariina Lausto, Team EastBody, Helsinki
5 Krista Luoto, Team East Body, Helsinki
6 Mira Nieminen, Team Balanced Body, Lahti
7 Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna
8 Virpi Hurskainen, Finnish Physique Academy, Reijola
9 Elisa Lappalainen, Team Sportlife, Vantaa

Bikini fitness -160
1 Marjo Voutilainen, Team Solana, Helsinki
2 Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
3 Marjo Mattila, Team Tzemppi, Ulvila
4 Helmi Uotila, Team Fitfarm, Vantaa
5 Daniela Kenton, Team Tzemppi, RaisioBikini fitness -164
1. Petra Vesala, Team Tzemppi, Pori
2. Kristiina Kinnunen, Optimal Fit K&M, Lahti
3. Nadezda Tishchenko, VV Fitness Team, Helsinki
4. Jade Liikkanen, Team Power Gym, Kuopio
5. Johanna Haapala, Team Pro Fit, Seinäjoki

Bikini fitness +164
1. Sanni Malinen, Team East Body, Vantaa
2. Erika Selander, Team Tzemppi, Kuopio
3. Sonja Kallio, Team BalancedBody, Turku
4. Saffie Jallow, Team Solana, Helsinki
5. Malin Nordström, Team Glory, Helsinki
6. Jannica Jokinen, Team East Body, Helsinki
7. Iina Tatarinov, Team Strong Body, Vantaa
8. Annika Ekqvist, Team Fit Lions, Turku
9. Noora Kesti, Team Sporttimekka, Forssa
10. Viktoria Juurikkala, Team Optimal Fit, Nummenkylä
11. Mira Tolvanen, Team Green Beat, Turku

Kultajousi Fitness Classic 2019
Helsingin Kulttuuritalo, Helsinki
20.-21.4.2019


Bikini fitness – 160 cm
1. Iida Kaihua, Team Elite Academy, Lempäälä
2. Hanna-Kaisa Ojala, Team Classic Gym, Oulu
3. 4. Riina Kainulainen-Mutanen, Team Pro Level, Espoo
5. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
6. Katriina Takala, Team Tzemppi, Pori
7. Wilma Heinämäki, Team Top Gun, Tampere
8. Essi Vuokko, Team Power Fit, Helsinki
9. 10. Pietilä Nelli, TeamXcore, Vantaa
11. Eveliina Henriksson, Team Optimal Fit K&M, Lahti
12. Salla Käsmä, Team Glory, Oulu
13. Senja Karjalainen, Team Bull’s All Out, Helsinki
14. Kati Rönkä, Team Fitforyou, Pielavesi

Bikini fitness – 164 cm
1. Mervi Kuorilehto, Team Classic Gym, Oulu
2. Janica Joutulainen, Team Elite Academy, Helsinki
3. Rosa Svenn, Team Balancedbody, Nokia
4. Emmi Juhala, Team FitLions, Tampere
5. Heidi-Maria Jäkälä, Team Fitfarm, Vantaa
6. Tiina Skinnari, Team FitBody Pro, Keminmaa
7. Elisa Toivonen, Team Classic Gym, Raahe
8. Tiia Kuusela, Optimal Fit K&M, Lahti
9. Jenni Taipaleenmäki, Team Fitfarm, Oulu
10. Ella Salonen, Team Fitfarm, Tampere
11. Freja Sjöblom, Team Balancedbody, Turku

Bikini fitness – 168 cm
1. Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki
2. Sanna Paasimaa, Pro Elite Team, Tampere
3. Riina Kiikkala, Team Fitfarm, Tampere
4. Enni Sinisalo, Team Tähtikunto, Vantaa
5. Hanna Uski, Team Sportlife, Turku
6. Elina Tullinen, Team Sportlife, Mikkeli
7. Eveliina Kujanpää, Team Bull’s All Out, Tampere

Bikini fitness – 172 cm
1. Petra Vanhapiha, Team Badass Athletes, Helsinki
2. Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Espoo
3. Johanna Kokkila, Team Tzemppi, Pori
4. Silja Pihlaja, Team fitfarm, Tampere
5. Pinja Suomi, Team Strong Body, Lohja
6. Pinja Putkonen, Team Tähtikunto, Jyväskylä
7. Jannica Jokinen, Team East Body, Helsinki
8. Jenni Sinisalo, Team Hei, Tampere

Bikini fitness + 172 cm
1. Reetta Kanniainen, Physique Academy, Rovaniemi
2. Anniina Mäntyjärvi, Team Fullmetal, Jyväskylä
3. Sonja Vilmari, Team Tähtikunto, Helsinki
4. Jenna Seppälä, Team Sportlife, Rusko
5. Suvi Lahtinen, Team Optimal Fit, Helsinki
6. Emmi Lohva, Team Fitfarm, Jyväskylä
7. Mirja Heikkilä, Team Sportlife, Ylistaro
8. Heini Murto, Team Bodyrock, Turku

Body fitness – 158 cm
1. Pirita Petäjä, Team Solana, Helsinki
2. Niina Sirrola, Team Tzemppi, Rauma
3. Noora Korpela, Team Fitfarm, Turku
4. Iida Lehtiö, Team FitFarm, Tampere
5. Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
6. Minna Pohjola, Team BodyRock, Turku
7. Jenny Nikki, Team East Body, Vantaa
8. Tanja Tuohino, Team Classic Gym, Jääli
9. Jasmin Sarin, Team Tähtikunto, Espoo
10. Kirsi Timonen, Team Sportlife, Joensuu
11. Kristiina Koivusalo, Team Bull’s All Out, Kaustinen
12. Virpi Sipilä, Team Balanced Body, Nokia

Body fitness – 163 cm
1. Karoliina Skantsi, Team Fysiomotion, Kaustinen
2. Krista Anttonen, Team Bull’s All Out, Tampere
3. Niina Nyberg, Team SportLife, Kinnulanlahti
4. Hanna Korhonen, Team Jiipee, Kuopio
5. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Elite Academy, Jyväskylä
6. Laura Rostedt, Team Optimal Fit K&M, Uusikaupunki
7. Jessica Taanio, Team Elite Academy, Tampere
8. Ulla-Maija Pöhö, Team Jiipee, Oulu
9. Salla Raittila, Team Top Gun, Vaasa
10. Anni Makkonen, Team Fitfarm, Pälkäne
11. Emma Lahti, Team Fitfarm, Tampere
12. Sofia Aholaakko, Team Bull’s All Out, Mikkeli
13. Kati Salo, Team Sportlife, Paalijärvi
14. Sanna Nuutinen, Team Sportlife, Seinäjoki

Body fitness – 168 cm
1. Mervi Hartikainen, Team Power Gym, Espoo
2. Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Mikkeli
3. Satu Tuuri, Team Fitfarm, Seinäjoki
4. Linda Vallin, Team Optimal Fit K&M, Tampere
5. Henna Kosunen, Team East Body, Vantaa
6. Jenni Maamäki, Team Jiipee, Oulu
7 Elisa Karjalainen, Vilperi Fitness Team, Käsämä
8. Greta Rytkölä, Team Solana, Vantaa
9. Pia Laine, Team Sporttimekka, Espoo
10. Saara Nieminen, Team Power Gym, Kouvola
11. Verna Aitto-oja, Team Fitfarm, Turenki
12. Kristiina Nummela, Team Fysiomotion, Seinäjoki
13. Karin Purhonen, Team Power Gym, Ristiina
14. Emilia Turkki, Team Bull’s All Out, Tampere
15. Anne Laukkanen, Team Fitfarm, Jyskä
Elina Leppälä-Hyyryläinen, Team Classic Gym, Oulu
Auli Sakko, Team Pro-Am Gym, Keminmaa
Jenni Viitasaari, Team Bull’s All Out, Hämeenlinna
Petra Salonen, Team Bull’s All Out, Askola
Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna
Anne Huttunen, Team Powerfit, Kerava
Säde Laine, Sensei Team, Masku

Body fitness + 168 cm
1. Johanna Ilonen, Pro Elite Team, Sundom
2. Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere
3. Helena Huikkala, Team Fitfarm, Kauvatsa
4. Harriet Lönnqvist, Team Bull’s All Out, Tampere
5. Janni Rauos, Team Fitfarm, Vantaa
6. Pauliina Mäki, Team Bull´s All Out, Koskenkorva
7. Ida Jouhki, Sensei Team, Espoo
8. Viivi Rantala, Team Bull’s All Out, Tampere
9. Sari Slawuta, Team Bulls All Out, Valkeakoski
10. Viktoria Khokhlova, VV Fitness Team, Lapinjärvi
11. Virve Mäkelä, Team SportLife, Alajärvi
12. Sari Papunen, Team Power Gym, Tampere
13. Annika Koskiola, Team Badass Athletes, Mäntsälä

Wellness fitness – 164 cm
1. Sari Uski, Team SPower, Turku
2. Karoliina Kangaskolkka, Team BalancedBody, Vantaa
3. Essi Parviainen, Team Fysiomaker, Tihusniemi
4. Henna Pöyhönen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
5. Janika Sankala, Team Fitfarm, Espoo
6. Emilia Laurila, Team Bodywork, Espoo
7. Arla Aarnipuu, Team Sporttimekka, Espoo
8. Mia Rossi, Team East Body, Espoo
9. Marianne Rissa, Team FitFabriken, Hyllykallio

Wellness fitness + 164 cm
1. Anna Ropponen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli
2. Katariina Hirsimäki, Team Supermoves, Raisio
3. Laura Karvonen, Team Fysiomaker, Kuopio
4. Laura Kuittinen, Badass Athletes Athletes, Nurmes
5. Pinja Luukkonen, Team Solana, Helsinki
6. Mirja Heinonen, Team Power Fit, Vantaa
7. Sara-Maria Nevaranta, Team Sporttimekka, Pori

Fitness
1. Janica Aherikko, Team Fit-X, Helsinki

Women’s physique
1. Maija Kuusisto, Sensei Team, Alavus
2. Camilla Munsterhjelm, Team JiiPee, Oulu
3. Agneta Honkala, Team Trifinity, Mustasaari

Wheelchair bodybuilding
1. Artturi Verho, Team Jiipee, Lahti
2. Teemu Tuominen, Team Optimal Fit K&M, Lahti

Men’s physique – 178 cm
1. Aleksi Kivistö, Team Bodywork, Helsinki
2. Said Naeim Hosseini, Team Trifinity, Pietarsaari
3. Honi Hasib, Crew03, Lahti
4. Qiang Huang, Team Solana, Helsinki
5. Miika Hiltunen, Team Pro Level, Helsinki
6. Lassi Mikkola, Team Pro Level, Oulu
7. Christian Lindqvist, Crew 03 Team, Lahti
8. Jussi Hartikainen, Team FysioMaker, Kuopio
9. Erno Salokanto, Team Sportlife, Lahti
10. Toni Flygare, Team Pro Level, Vantaa

Men’s physique + 178 cm
1. Kristian Lampinen, Team Bodywork, Helsinki
2. Mohamed Harid, Team Solana, Helsinki
3. Dmitri Makarevits, Team Badass Athletes, Helsinki
4. Valto Harvistola, Crew 03 Team, Lahti
5. Topias Lahti, Team Bodywork, Hämeenlinna
6. Niko Mattila, Team Balanced Body, Tampere
7. Robin Kronqvist, Team Fitfarm, Kokkola
8. Ville Mononen, Team Body Temple, Turku
9. Johannes Eklund, Team Bull’s All Out, Espoo

Classic bodybuilding
1. Jesse Kinnunen, Team Power Gym, Kouvola
2. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
3. Joona Meriläinen, Team FitFarm, Haapavesi
4. Jesse Ahvenkoski, Team Power Fit, Jyväskylä
5. Aram Hajipour, Team Green Beat, Turku
6. Jesse Itäsaari, Team Solana, Helsinki
7. Olli Raunemo, Team Power Gym, Kouvola
8. Oskari Vainonen, Team Sporttimekka, Pirkkala
9. Heikki Häkkinen, Team Power Gym, Kouvola
10. Joni Rikkonen, Lean Team, Helsinki
11. Ville Ukkonen, Team Fitfarm, Turku
12. Mikko Ruokonen, Sensei Team, Vantaa

Classic physique
1. Marko Pitkänen, Team Karboni, Jyväskylä
2. Oliver Asikainen, Team Athlete Figures, Jyväskylä

Bikini fitness juniorit SM – 164 cm
1. Nelli Pietilä, TeamXcore, Vantaa
2. Wilma Heinämäki, Team Top Gun, Tampere
3. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
4. Iida Kaihua, Team Elite Academy, Lempäälä
5. Heidi-Maria Jäkälä, Team Fitfarm, Vantaa
6. Senja Karjalainen, Team Bull’s All Out, Helsinki
7. Eveliina Henriksson, Team Optimal Fit K&M, Lahti
8. Ella Salonen, Team Fitfarm, Tampere

Bikini fitness juniorit SM + 164 cm
1. Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki
2. Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Espoo
3. Anniina Mäntyjärvi, Team Fullmetal, Jyväskylä
4. Hanna Uski, Team Sportlife, Turku
5. Enni Sinisalo, Team Tähtikunto, Vantaa
6. Jenna Seppälä, Team Sportlife, Rusko
7. Eveliina Kujanpää, Team Bull’s All Out, Tampere
8. Sandra Koskela, Team FitFarm, Vaasa
9. Pinja Suomi, Team Strong Body, Lohja
10. Pinja Putkonen, Team Tähtikunto, Jyväskylä
11. Sirja Koutonen, Team Golden Life, Veikkola
12. Janina Ahlfors, Team Bodyrock, Tammisaari

Body fitness juniorit SM – 163 cm
1. Iida Lehtiö, Team FitFarm, Tampere
2. Krista Anttonen, Team Bull’s All Out, Tampere
3. Jenny Nikki, Team East Body, Vantaa
4. Hanna Malmstén, Team Sporttimekka, Lohja
5. Emma Lahti, Team Fitfarm, Tampere
6. Salla Raittila, Team Top Gun, Vaasa
7. Anni Makkonen, Team Fitfarm, Pälkäne
8. Jessica Taanio, Team Elite Academy, Tampere

Body fitness juniorit SM + 163 cm
1. Jenni Maamäki, Team Jiipee, Oulu
2. Janni Rauos, Team Fitfarm, Vantaa
3. Linda Vallin, Team Optimal Fit K&M, Tampere
4. Verna Aitto-oja, Team Fitfarm, Turenki
5. Laura Rostedt, Team Optimal Fit K&M, Uusikaupunki
6. Ida Jouhki, Sensei Team, Espoo
7. Pauliina Mäki, Team Bull´s All Out, Koskenkorva
8. Essi Vertanen, Team BalancedBody, Pirkkala
9. Viivi Rantala, Team Bull’s All Out, Tampere

Wellness fitness junioireiden SM
1. Julia Hannula, Team Strong Body, Tampere
2. Henna Pöyhönen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
3. Essi Parviainen, Team Fysiomaker, Pieksämäki
4. Emilia Laurila, Team Bodywork, Espoo
5. Pinja Luukkonen, Team Solana, Helsinki
6. Sara-Maria Nevaranta, Team Sporttimekka, Pori

Classic bodybuilding juniorit SM
1. Jesse Kinnunen, Team Power Gym, Kouvola
2. Jesse Ahvenkoski, Team Power Fit, Jyväskylä
3. Joona Meriläinen, Team FitFarm, Haapavesi
4. Veeti Väliahdet, Team Powerfit, Vantaa
5. Joni Rikkonen, Lean Team, Helsinki
6. Arhan Ud-Din, Team Pro Level, Helsinki
7. Joona Knuuttila, Team Powerfit , Kerava
8. Miika Kvick, Team West Coast Fitness Academy, Rauma
9. Aapo Poso, Team Sportlife, Turku

Men’s physique juniorien SM
1. Aleksi Kivistö, Team Bodywork, Helsinki
2. Lassi Mikkola, Team Pro Level, Oulu

Masters SM

Body fitness masters SM35
1. Elina Tullinen, Team Sportlife, Mikkeli
2. Piia Lamberg, Team Fullmetal, Virrat
3. Michelle Fröberg, Team Strong Body, Lohja
4. Nadezda Tishchenko, Team Solana, Helsinki
5. Mirja Heikkilä, Team Sportlife, Ylistaro
6. Marina Karlsson, Team Strong Body, Tenala
7. Riikka Savolainen, Team Optimal Fit K&M, Hämeenlinna
8. Laura Saine, Starling Fitness Team, Pori

Body fitness masters SM40
1. Mervi Kuorilehto, Team Classic Gym, Oulu
2. Tii Alasimi, Team Jiipee, Oulunsalo
3. Virpi Pylkkönen, Team Fitfarm, Joensuu
4. Johanna Malmsten, Team West Coast Fitness Academy, Rauma
5. Anna-Kaisa Koski, Team Fitforyou, Sonkajärvi
6. Jenni Sinisalo, Team Hei, Tampere

Body fitness masters SM45
1. Marika Harjunpää, Team Fitfabriken, Helsinki
2. Suvi Lahtinen, Team Optimal Fit, Helsinki
3. Katja Luhtalampi, Team Strong Body, Lohja
4. Lenita Ugartechea, Team XCore, Helsinki
5. Mira Tolvanen, Team Green Beat, Turku
6. Päivi Säisä, Team Ladyline, Iisalmi
7. Tarja Pääkkönen, Team Fullmental, Vantaa
8. Mervi Forsström, Team Sportti Mekka, Helsinki

Bikini fitness masters35 SM
1. Johanna Ilonen, Pro Elite Team, Sundom
2. Mervi Hartikainen, Team Power Gym, Espoo
3. Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere
4. Satu Tuuri, Team Fitfarm, Seinäjoki
5. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Elite Academy, Jyväskylä
6. Karin Purhonen, Team Power Gym, Ristiina
7. Saara Nieminen, Team Power Gym, Kouvola
8. Heli Hölttä, West Coast Fitness Academy, Klaukkala
9. Viktoria Khokhlova, VV Fitness Team, Lapinjärvi
10. Säde Laine, Sensei Team, Masku
11. Anne Huttunen, Team Powerfit, Kerava
12. Jenni Hynninen, Optimal Fit K&M, Vantaa
13. Kristiina Koivusalo, Team Bull’s All Out, Kaustinen
14. Kristiina Nummela, Team Fysiomotion, Seinäjoki
15. Meiju Kiiski, Team Optimal Fit K&M, Lahti

Bikini fitness masters40 SM
1. Niina Nyberg, Team SportLife, Kinnulanlahti
2. Noora Korpela, Team Fitfarm, Turku
3. Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
4. Minna Jaakkola, Team Fitfarm, Vimpeli
5. Anne Laukkanen, Team Fitfarm, Jyskä
6. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo
7. Ulla-Maija Pöhö, Team Jiipee, Oulu
8. Marjo Hakojärvi, Team Strong Body, Lohja
9. Kirsi Timonen, Team Sportlife, Joensuu
10. Sari Slawuta, Team Bulls All Out, Valkeakoski
11. Piia Mäittälä-Nurmi, VV Fitnessteam, Askola
12. Pia Laine, Team Sporttimekka, Espoo
13. Mari Mäkinen, Team Fitfarm, Ylöjärvi
14. Virve Mäkelä, Team SportLife, Alajärvi
15. Merja Turpeinen, Team Fitforyou, Pielavesi
Tuulia Sundell, Team Bull’s All Out, Tervakoski
Piia Kontiola-Luode, Team Fitfarm, Nokia
Leena Uhtakari, Team Bull’s All Out, Sastamala
Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna
Kati Salo, Team Sportlife, Paalijärvi
Katja Järvinen, Team Fullmetal, Virrat

Bikini fitness masters45 SM
1. Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
2. Petra Salonen, Team Bull’s All Out, Askola
3. Katarina Hemling, Team Bodyrock, Naantali
4. Tiina Leppänen, Team Bull’s All Out, Espoo
5. Virpi Sipilä, Team Balanced Body, Nokia
6. Tanja Rajamäki, Team Bull’s All Out, Nuppulinna
7. Minna Helojoki, Team Bull’s All Out, Vantaa
8. Sari Papunen, Team Power Gym, Tampere
9. Mari Ervelä, Team Power Gym, Nokia
10. Agnieszka Jonczyk, Team Sporttimekka, Hämeenlinna
11. Nina Savonen, Team Fitfarm, Turenki
12. Paula Koskenheimo, Team Bull`s All Out, Mänttä
13. Sanna Taipale, Team Bull’s All Out, Tampere
14. Sirpa Räsänen, Team Fullmetal, Vihtavuori
15. Tarja Pyykkö, Team Sportlife, Tampere
16. Riina Nylander, Team Pro Level, Ylöjärvi
17. Sirpa Honkila-Hotti, Team Sportlife, Kajaani

Classic bodybuilding masters SM
1. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
2. Voitto Suosaari, Team SportLife, Längelmäki
3. Henri Vaarala, Team Fysiomotion, Tuusula
4. Heikki Häkkinen, Team Power Gym, Kouvola
5. Mikko Ruokonen, Sensei Team, Vantaa
6. Ilpo Eloranta, Team Bull´s All Out, Harjavalta
7. Mika Kujamäki, Team Powerfit, Forssa

Men’s physique masters SM
1. Jussi Hartikainen, Team FysioMaker, Kuopio
2. Ville-Matti Vuorenmaa, Team Fit Body Pro, Rovaniemi

Fitness SM
Nordic Fitness Expo 2018, Lahden Messukeskus
5.-7.10.2018


Body fitness – 158 cm
1 Miia Nyyssönen, Team Gym99, Kuopio
2 Tanja Tuohino, Euphoria Fitness Team, Jääli
3 Taina Tarvainen, Team Bull’s Allout, Salo
4 Maiju Minea Aalto, Team BalancedBody, Nokia
5 Hannamari Raitonen, Team Fitfarm, Jyväskylä
6 Kirsi Timonen, Team Sportlife, Joensuu (m)
7 Kati Olamo, Team Pro Level, Helsinki (m)
8 Sanni Reiniö, Team Fitfarm, Tampere
9 Heidi Ilomäki, Team Fitfarm, Sastamala (m)
10 Maiju Arola, Team Sportlife, Valkeakoski

Body fitness SM – 163 cm
1 Minna Tanttu, Sportlife Nutrition, Imatra
2 Elina Niemelä, Team Solana, Vantaa
3 Anu Koski, Team Bull’s All Out, Turku
4 Maria Juvas, Team Tähtikunto, Helsinki
5 Anna-Sofia Pekkarinen, Team Solana, Helsinki
6 Katriina Pietilä, Team Strong Body, Nummela
7 Senni Ranta-aho, Team Sportlife, Chicago, USA
8 Laura Pollari, Team Bull´s All Out, Oulu
9 Janni Hiekkataipale, Team Fitfarm, Järvenpää
10 Laura Hipsi, Team Fit, Hämeenlinna
11 Heli Karhu, Team Bull’s All Out, Puolanka
12 Ida Turunen, Team Solana , Järvenpää
13 Jenna Elo, Team Pro Level, Palokka
14 Janina Jutila, Team Fitfarm, Seinäjoki
15 Susanna Hurskainen, Team Tzemppi, Rauma
16 Teija Lahtinen, Team Sportlife, Tampere (m)
16 Katariina Hentinen, Team Bull’s All Out, Nilsiä
16 Tiina Suronen, Team Jiipee, Keminmaa
16 Sanna Laamanen, Team Sportlife, Tampere

Body fitness SM – 168 cm
1 Pepita Ravantti, Team Fit, Lahti
2 Maria Neuvonen, Team Fitfarm, Tampere
3 Nelli Heikkilä, Team Glory, Helsinki
4 Marika Rontti, Team Piukat Paikat, Pori
5 Krista Luoto, Team East Body, Helsinki
6 Henna Tuomainen, Team FitBody Pro, Kuopio
7 Virpi Tolvanen, Team Gym99, Kuopio
8 Katja Kröger, Team Sportlife, Pieksämäki
9 Iida Loukkaanhuhta, Team Victory, Espoo
10 Tessa Olsbo, Team Bull’s All Out, Tampere
11 Saila Hilvola, Team Bull’s All Out, Hämeenlinna
12 Marjo Hurme, Team SuperMoves, Raisio
13 Jonna Repo, Team Fit, Järvenpää
14 Elisa Nevala, Team Jiipee, Oulu
15 Krista Rajahalme, Team Karboni, Muurame
16 Heidi Järvinen, Team Bull’s All Out, Muurame
16 Sanna Kinnunen, Team Sportlife, Mikkeli
16 Emmi Salenius, Team Bull’s All Out, Jyskä
16 Heini Rissanen, Team Sportlife, Tampere
16 Riikka Palo, Team Supermass, Seinäjoki
16 Essi Fälden, Team Bodyrock, Turku

Body fitness SM + 168 cm
1 Henriikka Kemppinen, Team Fitfarm, Vantaa
2 Marianne Kankaisto, Team Sportlife, Tampere
3 Helena Huikkala, Team Fitfarm, Kauvatsa
4 Emilia Jyräkoski, Team Piukat Paikat, Pori
5 Hanna-Mari Manninen, Sensei Team, Helsinki (m)
6 Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo(m)
7 Sanna Kiiski, Team Fitfarm, Lappi
8 Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa
9 Kati Rinta-aho, Team Sportlife, Kuortane(m)
10 Minttu Saarelainen, Team Badass Athletes, Savonlinna
11 Susanna Suntila, Team Bull’s All Out, Tampere
12 Annika Koskiola, Team Badass Athletes, Mäntsälä
13 Niina Jalasjoki, Team Bull’s All Out, Tampere
14 Johanna Väätäinen, Team Sportlife , Kuopio (m)
16 Maria Moisio, Team Sportlife, Lappeenranta
16 Laura Lehtinen, Team Sportilife, Jyväskylä (m)

Men’s physique SM – 173 cm
1 David Ouamba, Team Badass Athletes, Vantaa
2 Aram Dag, Team Bodywork, Mikkeli
3 Marwan Muhtasam Najim, Team Bodywork, Helsinki
4 Eerik Vainio, Crew 03, Nastola
5 Hanli Xiong, Team Solana, Vantaa
6 Tien Vo, Team Powerhouse, Tampere
7 Soroush Salmani, Team Pro Level , Helsinki
8 Ville Väkeväinen, Team XCore, Vantaa
9 Shah Hasan, Team Bodywork, Helsinki
10 Ahmed Saad, Team Bodybuildingclub, Helsinki
11 Jouni Innanen, Euphoria Fitness Team, Tornio
12 Ahmed Hussein Ali, Team Sporttimekka, Helsinki
13 Markus Hannela, Team Bull`s All Out, Äystö

Men’s physique SM – 179 cm
1 Ali Alzuabidi, Team XCore, Helsinki
2 Tino Mäkelä, Team Fitfarm, Jyväskylä
3 Stefan Habbal, Team Bodywork, Helsinki
4 Miika Samula, Team Karboni, Lappeenranta
5 Honi Hasib, Team Crew03, Lahti
6 Miikka Hongisto, Team Gym99, Kuopio
7 Jesse Perttu, Team Fysiomotion, Rovaniemi
8 Mikko Nuolioja, Team Fitfarm, Tampere
9 Aref Amiri, Team Bodybuilding Club, Helsinki
10 Julius Virtanen, Team Mayors, Turku
11 Toni Jääskeläinen, Team Elixir Physique, Hyvinkää
12 Erno Salokanto, Team SportLife, Tampere
13 Christian Lindqvist, Team Crew03, Lahti
14 Lauri Jokinen, Team Mayors, Vantaa
15 Jere Komulainen, Team Elixir Physique, Järvenpää

Men’s physique SM + 179 cm
1 Momar Bah, Team Badass Athletes
2 Rami Khalil, Team Badass Athletes, Virolahti
3 Janne Uusitalo, Team Powerfit, Helsinki
4 Luukas Lindeman, Team Solana, Helsinki
5 Tuomas Ylinikkilä, Team Sportlife, Tampere
6 Abraham Massaquoi, Team Solana, Helsinki
7 Sami Lanttola, Team Solana, Vantaa
8 Andreas Hamberg, Team Pro Level, Helsinki
9 Andrew Fahy, Team Solana, Helsinki
10 Karim Nabli, Team Bulls Allout, Vantaa
11 Aleksi Silventoinen, Team XCore, Lahti
12 Valto Harvistola, Team Crew03, Lahti
13 Conny Granroth, Team Fitfarm, Turku
14 Erkki Ebeling, Team Pro Level, Helsinki
15 Santeri Sorasahi, Team Finnish Physique Academy, Espoo
16 Juho Lehtinen, Team Bull’s All Out, Tampere
16 Markus Metsänen, Team Karboni, Jyväskylä
16 Teppo Tommila, Team Fit, Helsinki
16 Jani Korkiamäki, Team Sportlife, Turku
16 Tommi Filppa, Team Jiipee, Rovaniemi
16 Ossi Harju, Team Classic Gym, Oulu

Bikini fitness SM – 160 cm
1 Clarissa Pajukoski, Team Pro Level, Forssa
2 Minttu Viinikka, Team Pro Level, Jyväskylä
3 Janica Joutulainen, Team Elite Academy, Helsinki
4 Marjo Voutilainen, Team Solana, Helsinki
5 Ida Keränen, Team Sportlife, Pirkkala
6 Alisa Kyheröinen, Team Pro Level, Espoo
7 Jemina Hietanen, Team Elite Academy, Tampere
8 Riikka Rissanen, Team Pro Level, Espoo
9 Vilma Honkonen, Team Supermass, Oulu
10 Sofia Fagerström, Team Body Work, Vantaa
11 Kirsi-Tiina Ruuskanen, Team Power Fit, Vantaa
12 Salla Käsmä, Team Glory, Oulu
13 Saara Aura, Team Supermass, Helsinki
14 Anni-Veera Riikonen, Team Fitlife, Kaarina
15 Lenita Ugartechea, Team XCore, Helsinki (m)

Bikini fitness SM – 164 cm
1 Emmi Nenonen, Team Solana, Espoo
2 Iida Peltonen, Team Fitfarm, Helsinki
3 Kati Lyytikkä, Team Solana, Helsinki
4 Renata Vanhatalo, Team Badass Athletes, Espoo
5 Liisa Ahtinen, Team Supermass, Pieksämäki
6 Mervi Kuorilehto, Team Classic Gym, Oulu (m)
7 Alina Kärkkäinen, Team Bull’s All Out, Loimaa
8 Chauane Posti, Team Power Gym, Lahti
9 Elina Tullinen, Team Sportlife, Mikkeli (m)
10 Jade Liikkanen, Team Victory, Kuopio
11 Suvi Keskinen, Team Fit, Lahti
12 Petra Vesala, Team Tzemppi, Huittinen
13 Mariam Sotamaa, Team Fullmetal, Säynätsalo
14 Vasilina Cheskidova, Team FitFabriken, Porvoo

Bikini fitness SM – 168 cm
1 Ilona Siekkinen, Team Supermass, Kuusamo
2 Sanna Paasimaa, Team Elite Academy, Tampere
3 Vilma Toiviainen, Team East Body, Helsinki
4 Vilma Viitala, Team Pro Level, Tampere
5 Sini Nyholm, Team Supermass, Järvenpää
6 Sandra Manner, Team Sporttimekka, Vaasa
7 Krista Lepistö, Team Balancedbody, Tampere
8 Suvi Laiho, Team Solana, Helsinki
9 Iida Ali-rantala, Team Solana, Seinäjoki
10 Sonja Netsäinen, Team Pro Level, Vantaa
11 Lotta Saariluoma, Team Body Temple, Tenhola
12 Jenna Ukkonen, Team Fullmetal, Pyhitty
13 Linda Gulin, Team Glory, Helsinki
14 Noora Kesti, Team Sporttimekka, Forssa
15 Olga Antufeva, Team Jiipee, Kauhava
16 Siiri Murto, Team Fullmetal, Jyväskylä

Bikini fitness SM – 172 cm
1 Sofia Aiello, Team Supermass, Helsinki
2 Laura Paavola, Team Fitfarm, Tampere
3 Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Espoo
4 Silja Pihlaja, Team Fitfarm, Tampere
5 Julia Matilainen, Team Pro Level, Järvenpää
6 Anette Virkki, VV Fitness Team, Porvoo
7 Heta Ahonen, Team SportLife, Hamina
8 Netta Suikkanen, Team Bull’s All Out, Helsinki
9 Annika Westerlund, Team Solana, Göteborg, Ruotsi
10 Liisa Säkkinen, Team Sporttimekka, Helsinki (m)
11 Mira Tolvanen, Team Sali 82, Turku (m)

Bikini fitness SM + 172 cm
1 Maija Kivimäki, Team Fitfarm, Rauma
2 Beata Rantaeskola, Team HEI, Tampere
3 Jaana Manner, Team Fit, Seinäjoki
4 Emmi Lohva, Team Supermass, Jyväskylä
5 Veera Kartano, SuperMoves FitnessTeam, Raisio
6 Saralotta Engblom, Team Pro Level, Helsinki
7 Hanna Sjöholm, Team Bull’s All Out, Salo
8 Linda Sonntag, Team FitFabriken, Hamari (m)
9 Sanna Mattila, Team Fitfarm, Tampere
10 Mirina Rannikko, Team Body Temple, Salo (m)
11 Katja Karhu, Team Victory, Kuusankoski
12 Jemika Holmström, Team Fitfabriken, Lohja

Wellness fitness SM – 164 cm
1 Johanna Hermans, Team Supermass, Espoo
2 Janika Sankala, Team Fitfarm, Espoo
3 Jurate Budaite-Kurronen, Team Pro Level, Turku
4 Enni Pääkkönen, Team Fullmetal, Jyväskylä
5 Saara Salo, Team Elite Academy, Vantaa
6 Juuli Pykälinen, Team Fullmetal, Jyväskylä
7 Meeri Mäenpää, Team Fitfarm, Ähtäri
8 Jenni Laamanen, Team Sportlife, Mikkeli
9 Saara Löfqvist, Team Karboni, Jämsä

Wellness fitness SM + 164 cm
1 Tea Tyvijärvi, PT Team Fit, Tampere
2 Kristiina Venäläinen, Team Gym99, Kuopio
3 Anna Ropponen, Team Badass Athletes, Mikkeli
4 Hanni Mäntynen, Team Fit-X, Lemu
5 Katja Leimuvirta, Team Solana, Hyvinkää
6 Tytti Saarinen, Team Fitlife, Turku
7 Kertu Rosenthal, Team Strong Body, Vihti
8 Janette Nasi, Team JiiPee, Tornio

Classic Bodybuilding SM – 178 cm
1 Eemi Nieminen, Team Finnish Physique Academy, Espoo
2 Pekka Rautio, Team Nutriworks, Helsinki
3 Tuomas Liikala, Team PG Gym, Virrat
4 Jami Määttänen, Sensei Team, Rauma
5 Pasi Järvenpää, Team Jiipee, Kemi
6 Johnny Furu, Team Victory, Helsinki
7 Niko Reinikainen, Team Sportlife, Lahti
8 Vesa-Matti Haapala, Team Trifinity, Seinäjoki
9 Ville Jaakkola, Team Jiipee, Lieto
9 Ville Jaakkola, Team Jiipee, Lieto
10 Niko Varjola, Team Fysiomotion, Espoo
11 Juuso Komulainen, Lean Team, Tampere
12 Larieemeli Kuusisto, Team Classic Gym, Tampere
13 Aleksi Santala, Team Jiipee, Rovaniemi
14 Sami Hosio, Team Supermass, Turenki
15 Riku Männikkö, Team Sportlife, Hämeenlinna

Classic bodybuilding SM + 178 cm
1 Utti Hietala, Team Mayors, Helsinki
2 Jouni Pesonen, Team JiiPee, Oulu
3 Roni Kanerva, Team Mayors, Espoo
4 Antti Ala-Laurinaho, Team Sali 82, Turku
5 Johannes Pohjus, Team Sportlife, Kauhajoki
6 Samu Pitkänen, Team East Fit, Joensuu
7 Jarkko Virta, Team Gym99, Rovaniemi
8 Jani Sinisalo, Sensei Team, Kaarina
9 Erno Mäntylä, WellGo Fitness Team, Pori
10 Janne Niemelä, Team Fitfarm, Tuusula
11 Harri Ahopalo, Team Bodywork, Järvenpää

Women’s physique SM
1 Tanja Ekola, Team NutriWorks, Nokia
2 Hanna Soininen, Team Gym99, Varkaus
3 Ulpu Silvennoinen, Team Fit, Vesivehmaa
4 Marika Näykki, Team Fit, Seinäjoki
5 Milla Ylinen, Team Sportlife, Nurmo
6 Kati Tillivirta, Team Eastbody, Helsinki
7 Netta Ristola, Team FitFabriken, Porvoo

Fitness SM
1 Jessica Huhtinen, Team Gym99, Kuopio

Classic physique SM
1 Alexander Espaillat, Team Sporttimekka, Helsinki
2 Nurudeen Dean Adedorja, Team BBC, Kirkkonummi
3 Mikko Nuolioja, Team Fitfarm, Tampere
4 Eemi Nieminen, Team Finnish Physique Academy, Espoo
5 Antti Ala-Laurinaho, Team Sali82, Turku
6 Olli Kiviniemi, Team Sali 82, Turku
7 Juho Kurko, Team Sali 82, Turku
8 Roni Kanerva, Team Mayors, Espoo
9 Vesa-Matti Haapala, Team Trifinity, Seinäjoki
10 Janne Niemelä, Team Fitfarm, Tuusula

Bodybuilding SM
1 Nurudeen Dean Adedorja, Team BBC, Kirkkonummi
2 Rody Mushiete, Lean Team, Tampere
3 Olli Kiviniemi, Team Sali 82, Turku
4 Pasi Räisänen, Team Classic Gym, Ylikiiminki
5 Petko Stoyanov, Team Karboni , Seinäjoki

Body fitness juniorit
1 Nelli Heikkilä, Team Glory, Helsinki
2 Ida Turunen, Team Solana, Järvenpää
3 Janni Hiekkataipale, Team Fitfarm, Järvenpää
4 Iida Loukkaanhuhta, Team Victory, Espoo
5 Lola Lerche, Team Powerfit, Espoo
6 Katja Kröger, Team Sportlife, Pieksamäki
7 Emma Antikainen, Team HEI, Helsinki

Bikini fitnes juniorit – 164 cm
1 Ida Keränen, Team Sportlife, Pirkkala
2 Eveliina Henriksson, Team Kuntokeskus K&M, Lahti
3 Vilma Honkonen, Team Supermass, Oulu
4 Alisa Kyheröinen, Team Pro Level, Espoo
5 Riikka Rissanen, Team Pro Level, Espoo
6 Jade Liikkanen, Team Victory, Kuopio
7 Sofia Fagerström, Team Body Work, Vantaa
8 Vilhelmiina Sillanpää, Wellgo Fitness Team, Turku

Bikini fitness juniorit + 164 cm
1 Ilona Siekkinen, Team Supermass, Kuusamo
2 Vilma Viitala, Team Pro Level, Tampere
3 Julia Matilainen, Team Pro Level, Järvenpää
4 Johanna Virkkunen, Team Supermass, Oulu
5 Suvi Laiho, Team Solana, Helsinki
6 Sini Nyholm, Team Supermass, Järvenpää
7 Maxine Julia Malmström, Team Fit-X, Helsinki

Men’s physique juniorit
1 Rami Khalil, Team Badass Athletes, Virolahti
2 Janne Uusitalo, Team Powerfit, Helsinki
3 Ville Väkeväinen, Team XCore, Vantaa
4 Jesse Perttu, Team Fysiomotion, Rovaniemi
5 Julius Virtanen, Team Mayors, Turku
6 Toni Jääskeläinen, Team Elixir Physique, Hyvinkää

Classic bodybuilding juniorit
1 Moein Shokreh, Team Supermass, Turku
2 Kalle Vehkaperä, Team Classic Gym, Oulu
3 Matias Meisalo, Team Bodywork, Helsinki
4 Harri Immonen, Team Athlete Figures, Lappeenranta

Fitness Classic 2018
Helsingin Kulttuuritalo
21.-22.4.2018


Bikini fitness – 160 cm
1. Asha Nabulime, Team Sporttimekka, Vantaa
2. Jemina Hietanen, Team Elite Academy, Tampere
3. Elvi-Victoria Alekseeva, Team Supermass, Jyväskylä
4. Marjo Mattila, Starling Fitnessteam, Kaasmarkku
5. Anne Eronen, Team Fitfarm, Joensuu
6. Helmi Uotila, Team Fitfarm, Hämeenlinna
7. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
8. Sanna Kuukka, Team Fitfarm, Lappeenranta
9. Saara Salo, Team Elite Academy, Vantaa
10. Katariina Aarnio Team Bodywork, Raisio
11. Ruut Venäläinen, Team Power Fit, Vantaa
12. Pilvi Dunder, Team Solana, Helsinki
13. Anna Toivonen, Team Fit, Lahti
14. Elisa Toivonen, Team Classic Gym, Raahe
15. Julia Lahnakoski, Team Fitfarm, Tampere
16. Heidi Nykänen, Team Supermass, Espoo

Bikini fitness – 164 cm
1. Emmi Nenonen, Team Solana, Espoo
2. Sofie Grusander, Team Fitfarm, Tampere
3. Liisa Eronen, Team Supermass, Pieksamäki
4. Iida Peltonen, Team Fitfarm, Helsinki
5. Renata Vanhatalo, Team Sporttimekka, Espoo
6. Mervi Kuorilehti, Team Classic Gym, Oulu
7. Sari Lilja, Team Power Fit, Vantaa
8. Tii Alasimi, Team JP, Oulu
9. Saija Kinnunen, Team FitBody Pro, Kemi
10. Elina Tullinen, Team Sportlife, Mikkeli
11. Marika Harjunpää, Team Mayor´s Helsinki
12. Karoliina Kangaskolkka, Team Trifinity, Vantaa
13. Kiira Eloranta, Team Fit, Vantaa
14. Vasilina Cheskidova, Team FitFabriken, Porvoo
15. Sanni Pikkarainen, Team Sportlife, Kotka
16. Nelli Pekonen, Team K&M, Lahti

Bikini fitness – 168 cm
1. Sanna Paasimaa, Elite Academy, Tampere
2. Johanna Guessous, Team Sportlife, Helsinki
3. Katariina Hokkanen, Team Sportlife, Vantaa
4. Krista Seuna, Team Supermass, Helsinki
5. Erika Selander, Team Trifinity, Kuopio
6. Janina Hillman, Pro Elite Team, Tampere
7. Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja
8. Iida Ali-Rantala, Team Sportlife, Seinäjoki
9. Suvi Laiho, Team Solana, Helsinki
10. Hanna Leppänen, Team Fullmetal, Vantaa
11. Hanna Uski, Sensei Team, Turku
12. Anna-Maija Sarjula, Team Fitfarm, Lohja
13. Riinamari Helenius, Team Sportlife, Salo
14. Elina Kiviaho, Team Daddy’s Girl, Jyväskylä
15. Katariina Kämäräinen, Team Fitfarm, Helsinki
16. Virpi Pylkkönen, Team Fitfarm, Joensuu
17. Amanda Haga, Team Fitfarm, Pietarsaari
18. Anniina Linnala, Team Karboni, Jyväskylä

Bikini fitness – 172 cm
1. Reetta Virtanen, Team Tzemppi, Jyväskylä
2. Anette Virkki, W Fitness Team, Porvoo
3. Sofia Aiello, Team Supermass, Helsinki
4. Annika Westerlund, Team Solana, Göteborg, Ruotsi
5. Silja Kallio, Team Fit, Lahti
6. Liisa Säkkinen, Team Sporttimekka, Helsinki
7. Roosa Rasanen, Team Tähtikunto, Helsinki
8. Milla Haahka, Team Sporttimekka, Kauhajoki

Bikini fitness + 172 cm
1. Tua Wikholm, Team Solana, Espoo
2. Maija Kivimäki, Team Fitfarm, Rauma
3. Anniina Mäntyjärvi, Team Fullmetal, Jyväskylä
4. Mirja Heikkilä, Team Sportlife, Ylistaro
5. Joanna Heikkilä, Starling Fitnessteam, Pori
6. Suvi Lahtinen, Team Fit, Helsinki
7. Maren Katherina Preis, Team Trifinity, Turku
8. Katja Karhu, Team Victory, Kuusankoski
9. Jenna Jokela, Team Bull’s All Out, Nummijärvi

Body fitness – 158 cm
1. Susanna Koivisto, Team BalancedBody, Tampere
2. Senni Nieminen, Pro Elite Team, Jyväskylä
3. Noora Korpela, Team Bodyrock, Turku
4. Jenny Nikki, Team East Body, Vantaa
5. Minna Hotti, Letic Pro Team, Vääksy
6. Salli Valta, Team Fitfarm, Rauma
7. Kati Olamo, Team Pro Level, Helsinki
8. Sofia Vieira da Silva, Team East Body, Helsinki
9. Heidi Ilomäki, Team Fitfarm, Tampere
10. Kirsi Timonen. Team Sportlife Joensuu
11. Jenny Nyholm, W Fitness Team Askola
12. Jessica Taanio, Team Bull’s All Out, Kuopio
13. Taina Tarvainen, Team Fitfarm, Salo
14. Sonja Barsk, Team Fitfarm, Keminmaa
15. Sofia Palmio, Team Balanced Body, Tampere
16. Kasmiira Kovanen, Team Sportlife, Kotka
17. Erika Ruokamo, Team Sporttimekka, Sarvvik

Body fitness – 163 cm
1. Elina Niemelä, Team Solana, Vantaa
2. Liis Org, Team Sportlife, Helsinki
3. Jenni Vittaniemi-Pietilä, Team Sportlife, Keminmaa
4. Salla Raittila, Team Bull’s All Out, Teuva
5. Mari Vainikainen, Team Fitfarm, Jyväskylä
6. Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi
7. Teija Lahtinen, Team Sportlife, Tampere
8. Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä
9. Sanna Nupponen, Team Fitfarm, Varkaus
10. Sanna Nuutinen, Team Sportlife, Seinäjoki
11. Leena Nieminen, Team Sportlife, Jyväskylä
12. Piia Saarinen, Team Sportlife, Forssa

Body fitness – 168 cm
1. Kirsi Pelamo, Team Sporttimekka, Rauma
2. Riina Kivikoski, Team Victory, Helsinki
3. Janita Juujärvi, Team Power Corp, Tornio
4. Saara Nieminen, Team Victory, Kouvola
5. Verna Aitto-oja, Team Fitfarm Turenki
6. Bettina Broman, Team Elite Academy, Jyväskylä
7. Viivi Rantala, Team Bull´s All Out, Tampere
8. Jaana Vuorinen, Team Tähtikunto, Salo
9. Kati Himberg, Team Body Temple, Salo
10. Oona Eskoli, Team Xcore, Turku
11. Maija Väisänen, Team Fit, Tampere

Body fitness + 168 cm
1. Henriikka Kemppinen, Team Fitfarm, Vantaa
2. Maaret Nousiainen, Team Jiipee, Tornio
3. Eini Koskinen, Team Badass Athletes, Kotka
4. Janni Rauos, Team Fitfarm, Vantaa
5. Helena Huikkala, Team fitfarm, Kauvatsa
6. Katja Kröger, Tean Sportlife, Naarajärvi
7. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo
8. Mari Mäkinen, Team Fitfarm, Pinsiö
9. Linda Sonntag, Team FitFabriken, Hamari
10. Marjo Sappinen, Team Fitfarm, Mikkeli
11. Elina Heinonen, Team Fit, Lahti
12. Kati Rinta-aho, Team Sportlife, Kuortane
13. Kertu Rosenthal, Team Strong Body, Vihti

Wellness fitness – 163 cm
1. Iida Peltonen, Team Fitfarm, Helsinki
2. Karoliina Kangaskolkka, Team Trifinity, Vantaa
3. Jessica Silfvernagel, Team Sporttimekka, Vaasa
4. Saara Salo, Team Elite Academy, Vantaa
5. Johanna Keikko, Team Tähtikunto, Helsinki
6. Julia Hannula, Team Strong Body, Tampere
7. Elisa Toivonen, Team Classic Gym, Raahe
8. Ruut Venäläinen, Team Power Fit, Vantaa
9. Jerna Rytkönen, Team Powerhouse, Tampere
10. Saara Löfqvist, Team Karboni, Jämsä
11. Johanna Koikkalainen, Team Sporttimekka, Helsinki

Wellness fitness + 163 cm
1. Emma Järvelä, Team Strong Body, Espoo
2. Sara-Mia Liljedahl, Team Sporttimekka, Hämeenl.
3. Krista Seuna, Team Supermass, Helsinki
4. Roosa Rasanen, Team Tähtikunto, Helsinki
5. Iida Ali-Rantala, Team Sportlife, Seinäjoki
6. Liisa Säkkinen, Team Sporttimekka, Helsinki
7. Hanni Mäntynen, Team Fit-X, Lemu
8. Katherina Preis, Team Trifinity, Turku
9. Elina Kiviaho, Team Daddy’s Girl, Jyväskylä
10. Hanna Leppänen, Team Fullmetal, Vantaa
11. Maija Kivimäki, Team Fitfarm, Rauma
12. Minja Kokkonen, Team East Body, Helsinki
13. Milla Haahka, Team Sporttimekka, Kauhajoki

Fitness
1. Eveliina Tistelgren, Team Victory, Helsinki
2. Jasmin Mantila, Team East Body, Helsinki (juniori)
3. Janica Aherikko, Team Fit-X, Helsinki (juniori)
4. Rita Saares, Team Fit-X, Helsinki
5. Sanni Lahtinen, Team Tähtikunto, Helsinki

Women’s physique
1. Satu Javarus, Team Nutri Works, Vantaa
2. Salli Valta, Team FitFarm, Rauma
3. Jaana Lehto, Team Badass Athletes, Espoo

Men’s physique – 174 cm
1. Joonas Leppänen, Team BalancedBody, Nokia
2. Aram Dag, Team Bodywork, Mikkeli
3. Kim Anttonen, Team Bodywork, Rovaniemi
4. Alexander Moskvin, Sensei Team, Kotalahti
5. Miikka Launiainen, Team Fitfarm, Tampere
6. Tien Vo, Team Power House, Tampere
7. Janne-Pekka Marttila, Team Classic Gym, Oulu
8. Eerik Vainio, Team Crew 03, Nastola
9. Joona Sjöman, Team Bodywork, Espoo
10. Teemu Tuusjärvi, Letic Pro Team, Heinola

Men’s physique – 178 cm
1. Joakim Malassu, Team Solana, Helsinki
2. Ali Alzuabidi, Team XCore, Helsinki
3. Stefan Habbal, Team Bodywork, Helsinki
4. Honi Hasib, Team Crew03, Lahti
5. Joel Meling, Team Power Fit, Vantaa
6. Maboh Amstrong, Team Fitfarm, Tampere
7. Jere Komulainen, Team Elixir Physigue, Järvenpää
8. Jussi Hartikainen, Team Gym99, Kuopio
9. Toni Flygare, Team Pro Level, Vantaa

Men’s physique + 178 cm
1. Momar Bah, Badass Team, Lahela
2. Rody Mushiete, Lean Team, Tampere
3. Valtteri Skofelt, Team Crew 03, Lahti
4. Jari Pussinen, Team Power Fit, Vantaa
5. Joona Tuominen, Team East Body, Helsinki
6. Erkki Ebeling, Team Pro Level, Helsinki
7. Valto Harvistola, Team Crew03, Lahti
8. Karim Nabli, Team Bull s All Out, Vantaa
9. Sakari Ebeling, Team Pro Level, Helsinki
10. Andrew Fahy, Team Solana, Helsinki
11. Taneli Hiltunen, Sensei Team, Kuopio
12. Saffet Kaymaz, Team Supermass, Kerava
13. Eetu Rajala, Team Crew-03, Tampere
14. Topias Lahti, Team Bodywork, Hämeenlinna
15. Santtu Niskanen, Team Badass Athletes, Kuopio
16. Janne Vaittinen, Team Bodywork, Kerava
17. Sami Nyström, Team XCore, Helsinki

Classic bodybuilding
1. Tuukka Heikkinen, Team BalancedBody, Lieksa
2. Pontus Reini, Badass Athletes Team, Loviisa
3. Alexander Espaillat, Team Nocco, Helsinki
4. Eetu Grahn, Team Mayors, Helsinki
5. Voitto Suosaari, Team SportLife, Längelmäki
6. Moein Shokreh, Team Supermass, Turku
7. Matias Kari, Team Mayor´s, Tammela
8. Tatu Vihtkari, Team Sportlife, Harjavalta
9. Janne Niemelä, Team Fitfarm, Tuusula
10. Tuomas Uimonen, Team Bull’s All Out, Riihikoski
11. Dan Tolppola, Team Bodybuilding Club, Helsinki
12. Sami Hosio, Team Supermass, Turenki
13. Ville Kusnetsov, Team Powerhouse, Tampere

Bodybuilding, open
1. Ronald Ramos, Team Bodywork, Helsinki
2. Rody Mushiete, Lean Team, Tampere
3. Alexander Espaillat, Team Nocco, Helsinki
4. Voitto Suosaari, Team SportLife, Längelmäki
5. Sami Hosio, Team Supermass, Turenki

Body fitness juniorien SM – 163 cm
1. Senni Nieminen, Pro Elite Team, Jyväskylä
2. Salla Raittila, Team Bull’s All Out, Teuva
3. Jenny Nikki, Team East Body, Vantaa
4. Jasmin Mantila, Team East Body, Helsinki
5. Jessica Taanio, Team Bull’s All Out, Kuopio
6. Jessica Ena, Team FitFarm, Pietarsaari
7. Elli-Noora Töyrylä, Team K&M, Kausala

Body fitness juniorien SM + 163 cm
1. Janni Rauos, Team Fitfarm, Vantaa
2. Bettina Broman, Team Elite Academy, Jyväskylä
3. Verna Aitto-oja, Team Fitfarm, Turenki
4. Viivi Rantala, Team Bull’s All Out, Tampere
5. Katja Kröger, Team Sportlife, Naarajärvi
6. Oona Eskoli, Team XCore, Turku
7. Fanny Väärä, Team Sporttimekka, Helsinki
8. Ida Ylipaavalniemi, Team Bull’s All Out, Espoo

Bikini fitness juniorien SM – 164 cm
2. Iida Peltonen, Team Fitfarm, Helsinki
2. Sofie Grusander, Team Fitfarm, Tampere
3. Elvi-Victoria Alekseeva, Team Supermass, Jyväskylä
4. Helmi Uotila, Team Fitfarm, Hämeenlinna
5. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
6. Pilvi Dunder, Team Solana, Helsinki
7. Julia Hannula, Team Strong Body, Tampere
8. Sonja Aiello, Team Supermass, Helsinki
9. Alexandra Kokkila, Starling Fitness Team, Pori
10. Heidi Rantala, Team Trifinity, Vaasa
11. Laura Ojala, Team Pro Level, Piispanristi

Bikini fitness juniorien SM – 168 cm
1. Sanna Paasimaa, Team Elite Academy, Tampere
2. Katariina Hokkanen, Team Sportlife, Vantaa
3. Katariina Kämäräinen, Team Fitfarm, Helsinki
4. Janina Hillman, Pro Elite Team, Tampere
5. Hanna Uski, Sensei Team, Turku
6. Suvi Laiho, Team Solana, Helsinki
7. Krista Keski-Rauska, Team Daddy´s Girl, Tampere
8. Eveliina Närhi, Team Fullmetal, Jyväskylä

Bikini fitness juniorien SM + 169 cm
1. Reetta Virtanen, Team Tzemppi, Jyväskylä
2. Sofia Aiello, Team Supermass, Helsinki
3. Anniina Mäntyjärvi, Team Fullmetal, Jyväskylä
4. Silja Kallio, Team Fit, Lahti
5. Anette Virkki, W Fitness Team, Porvoo
6. Oona Bebawy, Team East Body, Helsinki
7. Anniina Kaapeli, Starling Fitness Team, Pori

Classic bodybuilding juniorien SM
1. Pontus Reini, Badass Athletes Team, Loviisa
2. Eetu Grahn, Team Mayors, Helsinki
3. Moein Shokreh, Team Supermass, Turku
4. Tatu Vihtkari, Team Sportlife, Harjavalta
5. Hannes Hellgren, Team Golden Life, Nummela
6. Sami Sairio, Team Sporttimekka, Riihimäki

Men’s physique juniorien SM
1. Aram Dag, Team Bodywork, Mikkeli
2. Lauri Koskensalo, Team Power Fit, Lempäälä
3. Alexander Moskvin, Sensei Team, Kotalahti
4. Tien Vo, Team Powerhouse, Tampere
5. Eetu Rajala, Team Crew-03, Tampere
6. Saffet Kaymaz, Team Supermass, Kerava
7. Gabriel Pöllönen, Team Solana, Helsinki
8. Said Nemat Hoseini, Team Karboni, Äänekoski

Body fitness masters35 – 163 cm
1. Mari Vainikainen, Team Firfarm, Jyväskylä
2. Riina Kuuru, Lean Team, Hämeenkyrö
3. Teija Lahtinen, Team Sportlife, Tampere
4. Heidi Ilomaki Team Fitfarm, Tampere
5. Sanna Nupponen, Team Fitfarm, Varkaus
6. Tanja Salonsaari, Team Sportlife, Hyllykallio
7. Tiina Ylilehto, Team Supermass, Oulu
8. Jonna Laamanen, Team Sportlife, Mikkeli

Body fitness masters35 + 163 cm
1. Kirsi Pelamo, Team Sporttimekka, Rauma
2. Riina Kivikoski, Team Victory, Helsinki
3. Saara Nieminen, Team Victory, Kouvola
4. Kati Rinta-aho, Team Sportlife, Kuortane
5. Marjo Sappinen, Team Fitfarm, Mikkeli

Body fitness masters40
1. Minna Hotti, Letic Pro Team, Vääksy
2. Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi
3. Noora Korpela, Team Bodyrock, Turku
4. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo
5. Kirsi Timonen, Team Sportlife, Joensuu
6. Mari Mäkinen, Team Fitfarm, Pinsiö
7. Marika Väkiparta, Team Fitfarm, Raisio
8. Satu Pylvänen, Team Sportlife, Jämsä
9. Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna
10. Johanna Väätäinen, Team Sportlife, Kuopio
11. Sari Slawuta, Team Bull’s All Out, Valkeakoski
12. Niina Ovaskainen, Team Bull’s All Out, Akaa
13. Piia Kontiola-Luode, Team Fitfarm, Nokia
14. Miia Malmi, Team Sportlife, Tampere
15. Pia Haapaniemi, Lean Team, Pori
16. Sanna Kinnunen, Team Strong Body, Mikkeli

Body fitness masters45
1. Salli Valta, Team FitFarm, Rauma
2. Paula Koskenheimo, Team Bull’s All Out, Mänttä
3. Kati Olamo, Team Pro Level, Helsinki
4. Linda Sonntag, Team FitFabriken, Hamari
5. Katarina Hemling, Team Bodyrock, Naantali
6. Jaana Vuorinen, Team Tähtikunto, Salo
7. Salla Teppo, Team Bodyrock, Köyliö
8. Petra Salonen, Team Bull’s All Out, Askola
9. Sari Papunen, Letic Pro Team, Tampere
10. Satu Lepänhaara-Smith,Team Body Temple,Salo
11. Sirpa Honkila-Hotti, Team Sportlife, Kajaani
12. Niina Sirparanta, Team Fit, Kuusankoski
13. Nina Savonen, Team Fitfarm, Turenki
14. Eeva-Liisa Heikkilä, Team Fysiomotion, Kalajoki
15. Riina Nylander, Team Power Corp, Ylöjärvi
Sirpa Räsänen, Team Fullmetal, Vihtavuori
Heidi Keinänen, Team Solana, Helsinki
Karoliina Taruvuori, Team Fitfarm, Riihimäki
Heli Hookana, Team Bodyrock, Turkui
Heli Hampinen, Team Eastbody, Vantaa
Ulla Heikkonen, Team Fitfarm, Rauma

Bikini fitness masters35
1. Mervi Kuorilehto, Team Classic Gym, Oulu
2. Johanna Guessous, Team SportLife, Helsinki
3. Anne Eronen, Team FitFarm, Joensuu
4. Mirja Heikkilä, Team Sportlife, Ylistaro
5. Elina Tullinen, Team Sportlife, Mikkeli
6. Liisa Säkkinen, Team Sporttimekka, Helsinki
7. Piia Lamberg, Team Fullmetal, Virrat
8. Marina Karlsson, Team Strong Body, Raasepori
9. Minja Kokkonen, Team East Body, Helsinki
10. Jenni Borg, Team Sporttimekka, Kangasala
11. Katja Kjellbäck, Team Fysiomotion, Kokkola
12. Tiina Moisala, Team Daddys’s Girl, Espoo

Bikini fitness masters yhdistetty 40 ja 45
1. Sari Lilja, Team Power Fit, Vantaa
2. Tii Alasimi, Team Jiipee, Oulu
3. Suvi Lahtinen, Team Fit, Helsinki
4. Virpi Pylkkönen, Team Fitfarm, Joensuu
5. Marika Harjunpää, Team Mayors, Helsinki
6. Anna-Maija Sarjula, Team FitFarm, Lohja
7. Katja Luhtalampi, Team Strong Body, Lohja
8. Linda Sonntag, Team FitFabriken, Hamari
9. Lenita Ugartechea, Team XCore, Helsinki
10. Mervi Hietala, Team Victory, Klaukkala
11. Susanne Hjorth, Team Trifinity, Vaasa
12. Mira Värtö, Team Bodywork, Helsinki
13. Hannele Päivärinne, Team Sportlife, Helsinki
14. Kiti Hellevaara, Team Sporttimekka, Kangasala

Bikini fitness masters45
1. Marika Harjunpää, Team Mayors, Helsinki
2. Katja Luhtalampi, Team Strong Body, Lohja
3. Linda Sonntag, Team FitFabriken, Hamari
4. Lenita Ugartechea, Team XCore, Helsinki
5. Kiti Hellevaara, Team Sporttimekka, Kangasala

Classic bodybuilding masters40
1. Janne-Pekka Marttila, Team Classic Gym, Oulu
2. Jussi Hartikainen, Team Gym99, Kuopio
3. Aleksi Marttila, Team Sporttimekka, Espoo

SM-kilpailu
Nordic Fitness Expo, Lahden Messukeskus
7.-8. 2017


Body fitness juniorit -163cm
1. Elisa Jäntti, Team Sportlife, Jyväskylä
2. Ida Turunen, Team Solana, Vantaa
3. Annika Tiitinen, Team Mayor’s, Jyväskylä
4. Matleena Niskanen, Team JiiPee, Haukipudas
5. Iisa Vaine, Team Elite Academy, Tampere

Body fitness juniorit +163cm
1. Pepita Ravantti, Team Fit, Lahti
2. Nelli Heikkilä, Team Fitfarm, Tampere
3. Rosa Virtanen, Team Fit, Lahti
4. Linda Vallin, Team Same Goal, Tampere
5. Vera Salmi, Team Victory, Tampere
7. Janina Kokko, Team Force, Imatra
8. Riikka Tenhola, Letic Pro Team, Vierumäki
9. Laura Helin, Team Same Goal, Turku

Body Fitness juniorit overall: Pepita Ravantti

Bikini fitness juniorit -164cm
1. Anna Sihvo, Team 24 Goal, Naantali
2. Vilma Honkonen, Team Supermass, Oulu
3. Eva Hokkanen, Team Fitfarm, Tampere
4. Salla Käsmä, Team Classic Gym, Oulu
5. Riikka Rissanen, Team Fit, Espoo
6. Oona Savinainen, Team Supermass, Kuopio
7. Jasmina Kela, Team Golden Life, Nummela
8. Iida Ylitalo, Team Bodywork, Helsinki
9. Sanni Ovaska, Team Elite Academy Hämeenlinna
10. Laura Raukko, Team Force, Helsinki
11. Laura Hartikainen, Team PowerFit, Helsinki

Bikini fitness juniorit -169cm
1. Marietta Kiianlinna, Team 24 Gold, Helsinki
2. Jenna Ukkonen, Team Fullmetal, Jyväskylä
3. Marianne Ojalehto, Team 24 Gold, Helsinki
4. Miia Saarinen, Team Supermass, Tampere
5. Emmi Nevala, Team 24 Gold, Kuusamo
6. Nella Enävuo, Team Supermass, Helsinki
7. Janina Patronen, Team Mayor’s, Järvenpää
8. Mila Lounavuori, Team Golden Life, Nummela

Bikini fitness juniorit +169cm
1. Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Jyväskylä
2. Johanna Kokkila, Team Tzemppi, Pori
3. Wilhelmiina Repka, Team Elite Academy, Tampere
4. Beata Rantaeskola, Team Hei, Tampere
5. Elisa Leppänen, Team JiiPee, Oulu
6. Miina Salmi, Team FitBody Pro, Kuopio

Bikini Fitness juniorit overall: Marietta Kiianlinna

Men’s physique juniorit
1. Samuel Kivikari, Pro Trainer Team, Lohja
2. Andreas Gustafsson, Team Trifinity, Vaasa
3. Miikka Hongisto, Team Gym99, Kuopio
4. Santeri Salminen, Team Bodywork, Helsinki
5. Lassi Lappi, Team Xcore, Hamina

Classic bodybuilding juniorit
1. Juho Auvinen, Team Gym99, Kuopio
2. Juuso Korpela, Team Fitfarm, Vaasa
3. Juha Turunen, Team Sportlife, Tampere
4. Jyri Korvala, Team JiiPee, Rovaniemi
5. Ville Ukkonen, Team Fitfarm, Turku

Women’s physique SM
1. Maria Kuure, Team Classic Gym, Muhos
2. Sari Kaarikivi-Laine, Team Sportlife, pirkkala
3. Tuulikki Kare, Team Sportlife, Vantaa
4. Riitta Mustonen, Team Leader, Jyväskylä

Classic bodybuilding SM -178cm
1. Timo Ekman, Team Fitfarm, Turku
2. Samuli Nevalainen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
3. Joni Lehtonen, Team Sun Sali, Espoo
4. Jani Peltoniemi, Team JiiPee, Kemi
5. Jani Kovalainen, Team Gym99, Kuopio
6. Artturi Similä, Team Fitfarm, Tampere
7. Mikko Timonen, Team Bodyworkers, Ähtäri

Classic bodybuilding SM +178cm
1. Marko Pitkänen, Team Karboni, Jyväskylä
2. Nurudeen Adedorja, Team BBC, Helsinki
3. Juho Auvinen, Team Gym 99, Kuopio
4. Tom Aller, Team Classic Gym, Oulu
5. Voitto Suosaari, Team Sportlife, Längelmäki
6. Joni Komminaho, Team Bodywork, Helsinki
7. Lassi Lehtovaara, Team Mayor’s, Naanatali
8. Juha Grönblom, Wellgo Fitness Team, Pori
9. Johannes Luoma-Aho, Euphoria Fitness Team, Alajärvi
10. Ville Ukkonen, Team Fitfarm, Turku
11. Jesse Virtanen, Team Fitfarm, Kyrö
12. Jesse Salminen, Team Sportlife, Lamppeenranta

CBB Overall: Timo Ekman

Fitness SM
1. Oona Ylitolonen, Pro Elite Team, Helsinki
2. Rosa Virtanen, Team Fit, Lahti

Men’s physique SM -173cm
1. Sherko Eliassi, Team Supermass, Turku
2. Markus Koivula, Team FitFarm, Hyvinkää
3. Miikka Launiainen, Team Fitfarm, Tampere
4. Hanli Xiong, Team Solana, Vantaa
5. Reshad Amiri, Team Xcore, Helsinki
6. Peetu Lehmus, Team Solana, Vantaa
7. Arttupekka Anttila, Team Bodywork, Hollola

Men’s physique SM -179cm
1. David Ouamba, Badass Athletes Team, Vantaa
2. Samuel Kivikari, Pro Trainer Team, Lohja
3. Valtteri Lakanen, Team Sportlife, Jyväskylä
4. Jhon Cortés , Team Fitfarm, Tampere
5. Miikka Hongisto, Team Gym99, Kuopio
6. Valtteri Alatarvas,Team Classic Gym, Oulu
7. Maboh Amstrong, Team Fitfarm, Tampere
8. Eppu Saarela, Team Mayor’s, Helsinki
9. Toni Kivinen, Team Solana Fitness, Vantaa
10. Jussi Sampo, Team Powerhouse Gym Tampere
11. Partik Palo-oja, Team Sportlife, Tampere
12. Jani Rissanen, Team Gym99, Kuopio

Men’s physique SM +179cm
1. Momar Bah, Badass Athletes Team, Lahti
2. Abraham Massaquoi, Team Solana, Helsinki
3. Mihkel Altmets, Team Power Corp, Helsinki
4. Valtteri Skofelt, Crew03, Lahti
5. Mohamed Harid, Team Solana Fitness, Helsinki
6. Santeri Salminen, Team Bodywork, Helsinki
7. Sakari Ebeling, Team Power Corp, Helsinki
8. Toni Vekka, Pro Trainer Team, Turku
9. Teppo Tommila, Team Voimalaitos, Helsinki
10. Andreas Gustavsson, Team Trifinity, Vaasa
11. Carlo Grünn, Team Athlete Figures, Lappeenranta
12. Valto Harvistola, Team Fit, Lahti
13. Jani Normas, Team Classic Gym, Oulu

Overall: Sherko Eliassi

Body fitness SM -158cm
1. Dina Kaspi, Team Solana, Kauniainen
2. Susanna Koivisto, Team Balanced Body, Tampere
3. Annika Tiitinen, Team Mayor’s, Jyväskylä
4. Minna Pohjola, Team BodyRock, Salo
5. Niina Sirrola, Team Tzemppi, Vasarainen
6. Saana Hämäläinen, Team Sporttimekka, Pori
7. Rosa Siuruainen, Team Fitfarm, Loimaa
8. Sanna Engström, Team Elite Academy, Naarajärvi
9. Terhi Immonen, Team Fit-X, Loimaa
10. Sara Riento, Team Force, Klaukkala
11. Petra Vuolaspuro, Team Bodywork, Vantaa

Body fitness SM -163cm
1. Jonna Mäkinen, Pro Elite Team, Rovaniemi
2. Anna-Sofia Pekkarinen, Team Solana, Helsinki
3. Elisa Jäntti, Team Sportlife, Jyväskylä
4. Mari Kauppinen, Team Fit-X, Vantaa
5. Jenny Mesiniemi, WellGo Fitness Team, Vantaa
6. Susanna Nurmi, Team Fitfarm, Tampere
7. Elina Niemelä, Team Solana, Vantaa
8. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Elite Academy, Jyväskylä
9. Mari Vainikainen, Team Fitfarm, Vantaa
10. Sonja-Sofia Rannanjärvi, Team Fitfarm, Seinäjoki
11. Mirka Vikman, Team Fitfarm, Tampere
12. Emilia Perkkola, Team Tzemppi, Rauma
13. Noora Heilakka, Team Sporttimekka, Forssa
14. Nina Jaukkuri, Team Force, Rovaniemi
15. Leeni Laatikainen, Team Sportlife, Hollola
Hanna Korhonen, Team Trec Nutrition, Kuopio
Heidi Kangasniemi, Team Sportlife, Helsinki
Julia Liukkonen, Team Supermass, Jyväskylä
Anna Sorvari, Team PT-Gym, Espoo
Senni Ranta-aho, Team Fitfarm, Helsinki

Body fitness SM -168cm
1. Katarina Tunturi, Teasm Supermass, Helsinki
2. Sanna Säkkinen, Team Mayor’s Espoo
3. Elina Nöjd, Team Sporttimekka, Helsinki
4. Henna Pulkkinen, Team Gym99, Kuopio
5. Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Mikkeli
6. Elina Oinonen, Team PPS-Shop, Savonlinna
7. Alina Tiikkainen, Team Fitbody Pro, Oulu
8. Mervi Hartikainen, Team Victory, Espoo
9. Tiina Torppa, Team Sportlife, Tampere
10. Jaana Pajunoja, Team Sporttimekka, Nakkila
11. Meiju Aaltonen, Badass Athletes Team, Lahti
12. Janina Kokko, Team Nutriworks, Imatra
13. Sofia Siljama, Team Mayor’s, Vantaa
14. Karin Purhonen, DreamFit Team, Ristiina

Body fitness SM +168cm
1. Heini Hakalahti, Team Nutriworks, Kuopio
2. Nelli Heikkilä, Team Fitfarm, Tampere
3. Jenni Burtsov, Team Sportlife, Salo
4. Marianne Kankaisto, Team Sportlife, Tampere
5. Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa
6. Katariina Lausto, Team Eastbody, Vantaa
7. Anna Hannikainen, Team Sportlife, Mikkeli
8. Vera Salmi, Team Victory, Tampere
9. Salla Heikkilä, Team Solana, Helsinki
10. Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere
11. Maarit Mäki-Rahkola, Team SuperMoves, Turku
12. Tia Ruhanen, DreamFit Team Mikkeli
13. Riikka Tenhola, Letic Pro Team Vierumäki

Overall: Heini Hakalahti

Bikini fitness SM -160cm
1. Anna Sihvo, Team 24 Gold, Naantali
2. Kirsi-Tiina Ruuskanen, Team Power Fit, Vantaa
3. Sanita Jussila, Team Sportlife, Jyväskylä
4. Janica Joutulainen, Team 24 Gold, Tuusula
5. Hetti Stranden, Badass Athletes Team Helsinki
6. Saara Salo, Team Elite Academy, Lahti
7. Salla Käsmä, Team Classic Gym, Oulu
8. Emmi Ourila, Team JiiPee, Nummela
9. Janika Sankala, Team Fitfarm, Espoo
10. Elina Raudasoja, Team Fitfarm, Muurame
11. Minttu Viinikka, Team Fitfarm, Jyväskylä
12. Anni Anttila, Team Fitfarm, Kangasala
13. Riikka Rissanen, Team Fit, Espoo
14. Heljä Katajisto, Team Fitlife, Lieto
15. Päivi Hietala, Team Solana, Järvenpää

Bikini fitness SM -164cm
1. Liisa Eronen, Team Fullmetal, Pieksämäki
2. Kati Lyytikkä, Team Solana, Helsinki
3. Aino Still, Team Elite Academy, Vantaa
4. Emma Lehto, Team Northern Force, Helsinki
5. Ronja Näsman, Team Trifinity, Vaasa
6. Oona Savinainen, Team Supermass, Kuopio
7. Eva Hokkanen, Team Fitfarm, Tampere
8. Eveliina Suihkonen, Team Classic Gym, Oulu
9. Annika Klemetti, Team FitBody Pro, Tornio
10. Marjut Kivinen, Team Solana, Vantaa
11. Miia Kinnunen, Team Fitfarm, Tampere
12. Mirva Kaikko, Team Trec Nutrition, Kerava
13. Miira Yliaho, Team SuperMoves, Lohja

Bikini fitness SM -169cm
1. Marietta Kiianlinna, Team 24 Gold, Helsinki
2. Tuula Seilonen, Team Fitfarm, Valkeakoski
3. Jenna Ukkonen, Team Fullmetal, Pieksämäki
4. Emmi Juhala, Team Trifinity, Tampere
5. Veera Louhelainen, Team Supermass, Lahti
6. Denise Rosas, Team Fitfarm, Turku
7. Iida Ali-Rantala, Team Sportlife, Sienäjoki
8. Krista Lepistö, Team BalancedBody, Tampere
9. Sonja Korpela, Team Fit, Tampere
10. Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja
11. Emilia Ala-Fossi, Team Fitfarm, Tampere
12. Henna Toivola, Team Strong Body, Helsinki
13. Tanja Meriläinen, Team Classic Gym, Kerava
14. Laura Pelkonen, Team Nutriworks, Helsinki
15. Miia Grönmark, Wellgo Fitness Team, Pori
16. Hanna Sitari, Team Hei, Ylöjärvi
17. Noora Kesti, Team Sporttimekka, Forssa

Bikini fitness SM -172cm
1. Jonna Nygrén-Jäntti, Team Supermass, Helsinki
2. Milla Kelahaara, Pro Elite Team, Tampere
3. Caroliina Kinnarinen, Team Daddy’s Girl, Lempäälä
4. Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Jyväskylä
5. Johanna Kokkila, Team Tzemppi, Pori
6. Viivi Bäck, Badass Athletes Team, Helsinki
7. Laura Paavola, Team Fitfarm, Tampere
8. Liisa Säkkinen, Team Skip, Helsinki
9. Heta Ahonen, Team Sportlife, Hamina
10. Serena Rauhala, Team Trec Nutrition, Jyväskylä
11. Susanna Ojala, Team Sporttimekka, Oulu

Bikini fitness SM +172cm
1. Reetta Kanniainen, Team Physique Academy, Helsinki
2. Sonja Vilmari, Team Tähtikunto Helsinki
3. Beata Rantaeskola, Team Hei, Tampere
4. Wilhelmiina Repka, Team Elite Academy, Tampere
5. Saralotta Engblom, Team 24 Gold, Helsinki
6. Emilia Jyräkoski, Team Piukat Paikat, Pori
7. Reetta Saarinen, Team Fitfarm, Turku
8. Anna Pötry, Team Elite Academy, Luumäki
9. Heidi Eerola, Tesm 24 Gold, Lahti
10. Jaana Manner, Team Maxium, Seinäjoki
11. Elisa Leppänen, Team JiiPee, Oulu
12. Jenni Hynninen, Team K&M, Lahti

Overall: Marietta Kiianlinna

Helsingin SM-karsinta
Helsingin Kulttuuritalo
23.9.2017


Classic Bodybuilding – 178 cm
1. Timo Ekman, Team Fitfarm, Turku
2. Joni Lehtonen, Team Sun Sali, Espoo
3. Samuli Nevalainen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
4. Jani Peltoniemi, Team JiiPee, Kemi
5. Jani Kovalainen, Team Gym99, Kuopio
6. Mikko Timonen, Team Bodyworkers, Ähtäri
7. Jonas Österlund, Team 2000, Helsinki
8. Artturi Similä, Team Fitfarm, Tampere
9. Mauri Takala, Team Trec Nutrition, Laihia

Classic Bodybuilding + 178 cm
1. Marko Pitkänen, Team Karboni, Jyväskylä
2. Nurudeen Adedorja, Team BBC, Helsinki
3. Tom Aller, Team Classic Gym, Oulu
4. Voitto Suosaari, Team SportLife, Längelmäki
5. Joni Komminaho, Team Bodywork, Helsinki
6. Lassi Lehtovaara, Team Mayor`s, Naantali
7. Juha Grönblom, Wellgo Fitness Team, Pori
8. Juho Auvinen, Team Gym99, Kuopio
9. Jesse Virtanen, Team Fitfarm, Kyrö
10. Ville Ukkonen, Team Fitfarm, Turku
11. Johannes Luoma-aho, Euphoria Fitness Team, Alajärvi
12. Jesse Salminen, Team SportLife , Lappeenranta

Men’s physique -173 cm
1. Markus Koivula, Team Fitfarm, Hyvinkää
2. Miikka Launiainen, Team Fitfarm, Tampere
3. Reshad Amiri, Team XCore, Helsinki
4. Hanli Xiong, Team Solana, Vantaa
5. Arttupekka Anttila, Team Bodywork, Hollola
6. Peetu Lehmus, Team Solana, Vantaa

Men’s physique – 179 cm
1. Jhon Jairo Cortés, Team Fitfarm, Tampere
2. Valtteri Lakanen, Team Sportlife, Jyväskylä
3. Samuel Kivikari, Pro Trainer Team, Lohja
4. Miikka Hongisto, Team Gym99, Kuopio
5. Maboh Amstrong, Team Fitfarm, Tampere
6. Valtteri Alatarvas, Team Classic Gym, Oulu
7. Jani Rissanen, Team Gym99, Kuopio
8. Lassi Lappi, Team Xcore, Hamina
9. Eppu Saarela, Team Mayor’s, Helsinki
10. Toni Kivinen, Team Solana Fitness, Vantaa
11. Patrik Palo-oja, Team SportLife, Tampere
12. Jussi Sampo, Team Powerhouse Gym, Tampere
13. Markus Toikkanen, Team Victory, Helsinki
14. Tuomas Lehtinen, Team Powerhouse, Tampere

Men’s physique + 179 cm
1. Abraham Massaquoi, Team Solana, Helsinki
2. Mihkel Altmets, Team Power Corp, Helsinki
3. Valtteri Skofelt, Crew03, Lahti
4. Santeri Salminen, Team Bodywork, Helsinki
5. Mohamed Harid, Solana Fitness, Helsinki
6. Valto Harvistola, Team Fit, Lahti
7. Teppo Tommila, Team Voimalaitos, Helsinki
8. Andreas Gustavsson, Team Trifinity, Vaasa
9. Toni Vekka, Pro Trainer Team, Turku
10. Carlo Grünn, Team Athlete Figures, Lappeenranta
11. Sakari Ebeling, Team Power Corp, Helsinki
12. Mikko Keisa, Team Supermass, Valkeala
13. Jani Normas, Team Classic Gym, Oulu

Body fitness – 158 cm
1. Dina Kaspi, Team Solana, Kauniainen
2. Niina Sirrola, Team Tzemppi, Vasarainen
3. Rosa Siuruainen, Team Fitfarm, Loimaa
4. Saana Hämäläinen, Team Sporttimekka, Pori
5. Terhi Immonen, Team Fit-X, Loimaa
6. Minna Pohjola, Team BodyRock, Salo
7. Petra Julia Vuolaspuro, Team Bodywork, Vantaa
8. Sara Riento, Team Force, Klaukkala
9. Iisa Vaine, Team Elite Academy, Tampere
10. Johanna Koikkalainen, Team Fitfabriken, Helsinki

Body fitness – 163 cm
1. Anna-Sofia Pekkarinen, Team Solana, Helsinki
2. Elisa Jäntti, Team Sportlife, Jyväskylä
3. Emilia Perkkola, Team Tzemppi, Rauma
4. Noora Heilakka, Team Sporttimekka, Forssa
5. Mari Kauppinen, Team Fit-X, Vantaa
6. Senni Ranta-aho, Team Fitfarm, Helsinki
7. Julia Liukkonen, Team Supermass, Jyväskylä
8. Susanna Nurmi, Team Fitfarm, Tampere
9. Mirka Vikman, Team Fitfarm, Tampere
10. Leeni Laatikainen, Team Sportlife, Hiirola
11. Jenny Mesiniemi, WellGo Fitness Team, Vantaa
12. Mari Vainikainen, Team Fitfarm, Jyväskylä
13. Anna Sorvari, Team PT-Gym, Espoo
14. Heidi Kangasniemi, Team Sportlife, Helsinki
15. Hanna Pauliina Korhonen, Team Trec Nutrition, Kuopio
Riikka Hannuksela, Team Classic Gym, Jääli
Freja Sjöblom, Team Trifinity, Turku
Tiina Vahera, Team Classic Gym, Oulu
Julia Kärkkäinen, Team Solana , Helsinki
Riitta Mäkäräinen, Team Trec Nutrition, Tyrnävä

Body fitness – 168 cm
1. Sanna Säkkinen,Team Mayor’s, Espoo
2. Elina Nöjd, Team Sporttimekka, Helsinki
3. Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Mikkeli
4. Mervi Hartikainen, Team Victory , Espoo
5. Henna Pulkkinen, Team Gym99, Kuopio
6. Elina Oinonen, Team PPS Shop, Savonlinna
7. Tiina Torppa, Team SportLife, Tampere
8. Jaana Pajunoja, Team Sporttimekka, Nakkila
9. Meiju Aaltonen, Badass Athletes Team, Lahti
10. Lotta-Carolina Hagkvist, Team Trifinity, Kokkola
11. Janina Kokko, Team Nutriworks, Imatra
12. Nana Pirhonen, Team FIT, Lahti
13. Alina Tiikkainen, Team Fitbody Pro, Oulu
14. Tea Viljakainen, Team Force, Hyvinkää
15. Sofia Siljama, Team Mayor’s, Vantaa
Laura Oksanen, Team Fullmetal, Pieksämäki
Lotta Korhonen, Team Balanced Body, Lappeenranta
Maarit Saariniemi, Team Fitfarm, Helsinki
Pia Haapaniemi, Team Piukat Paikat, Pori
Amanda Haga, Team Fitfarm, Pietarsaari
Elina Leppälä, Team Power Corp, Rovaniemi

Body fitness + 168 cm
1. Nelli Heikkilä, Team Fitfarm, Tampere
2. Marianne Kankaisto, Team SportLife, Tampere
3. Niina Kaunisto, Team Fitfarm, Vaasa
4. Anna Hannikainen, Team Sportlife, Mikkeli
5. Katariina Lausto, Team EastBody, Vantaa
6. Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere
7. Maarit Mäki-Rahkola, Team SuperMoves, Turku
8. Salla Heikkilä, Team Solana, Helsinki
9. Amina Boulahna, Team FIT, Orimattila
10. Vera Salmi, Team Victory, Tampere
11. Tia Ruhanen, DreamFit Team, Mikkeli
12. Riikka Tenhola, Letic Pro Team, Vierumäki
13. Mari Vainio, Team Sportlife, Mikkeli
14. Niina Koskinen, Lean Team, Forssa

Bikini fitness – 160 cm
1. Anna Sihvo, Team 24 Gold, Naantali
2. Janica Joutulainen, Team24Gold, Tuusula
3. Emmi Ourila, Team Jiipee, Nummela
4. Saara Salo, Team Elite Academy, Lahti
5. Elina Raudasoja, Team FitFarm, Muurame
6. Riikka Rissanen, Team Fit, Espoo
7. Janika Sankala, Team FitFarm, Espoo
8. Jasmina Kela, Team Golden Life, Nummela
9. Anni Anttila, Team Fitfarm, Kangasala
10. Minttu Viinikka, Team FitFarm, Jyväskylä
11. Heljä Katajisto, Team Fitlife, Lieto
12. Salla Käsmä, Team Classic Gym, Oulu
13. Pia Immonen, Team XCore, Helsinki
14. Hanna-Kaisa Ojala, Euphoria Fitness Team, Oulu
15. Sanni Ovaska, Team Elite Academy, Hämeenlinna
Kia Kähkönen, Team Fitlife, Turku
Marianne Rissa, Team FitFarbiken, Hyllykallio
Maria Partanen, Team PT Gym, Helsinki

Bikini fitness – 164 cm
1. Aino Still, Team Elite Academy, Vantaa
2. Kati Lyytikkä, Team Solana, Helsinki
3. Emma Lehto, Team Northern Force anf Finland, Helsinki
4. Eveliina Suihkonen, Classic Gym, Oulu
5. Eva Hokkanen, Team Fitfarm, Tampere
6. Ronja Näsman, Team Trifinity, Vaasa
7. Annika Klemetti, Team FitBody Pro, Tornio
8. Oona Savinainen, Team Supermass, Kuopio
9. Mirva Kaikko, Team Trec Nutrition, Kerava
10. Miira Yliaho, Team SuperMoves, Lohja
11. Laura Raukko, Team Force, Helsinki
12. Jenni Malinen, Team Sporttimekka, Kangasala
13. Heidi Hopealehti, Team Bodyrock, Turku
14. Anna-Kaisa Koski, Team Fitforyou, Iisalmi
15. Mervi Kuorilehto, Classic Gym, Oulu
16. Marika Hillgrén, Team SuperMoves, Turku

Bikini fitness – 169 cm
1. Marietta Kiianlinna, Team 24 Gold, Helsinki
2. Veera Louhelainen, Team Supermass, Lahti
3. Krista Lepistö, Team BalancedBody, Tampere
4. Jenna Ukkonen, Team Fullmetal, Pieksamäki
5. Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Jyväskylä
6. Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja
7. Denise Rosas, Team Fitfarm, Turku
8. Emilia Ala-Fossi, Team Fitfarm, Tampere
9. Henna Toivola, Team Strong Body, Helsinki
10. Miia Grönmark, Wellgo Fitness Team, Pori
11. Iida Ali-Rantala, Team Sportlife, Seinäjoki
12. Sonja Korpela, Team Fit, Tampere
13. Tanja Meriläinen, Team Classic Gym, Kerava
14. Hanna Sitari, Team Hei, Ylöjärvi
15. Noora Kesti, Team Sporttimekka, Forssa
Paula Ukkonen, Team Fitfarm, Kuopio
Ella Enävuo, Team Supermass, Helsinki
Mila Lounavuori, Team Golden Life, Nummela
Minna Mahkonen, Team XCore, Tuusula
Susanna Ingves, Team Fitfarm, Skogby
Emilia Järvenlahti, Team Trifinity, Pietarsaari
Jenni Ruotsala, Team Trifinity, Raippaluoto

Bikini fitness – 172 cm
1. Viivi Bäck, Badass Athletes Team, Helsinki
2. Johanna Kokkila, Team Tzemppi, Pori
3. Laura Paavola, Team Fitfarm, Tampere
4. Heta Ahonen, Team SportLife, Hamina
5. Susanna Ojala, Team Sporttimekka, Oulu
6. Serena Rauhala, Team Trec Nutrition, Jyväskylä
7. Liisa Säkkinen, Team Skip, Helsinki

Bikini fitness + 172 cm
1. Reetta Kanniainen, Team Physique Academy, Helsinki
2. Saralotta Engblom, Team24Gold, Helsinki
3. Emilia Jyräkoski, Team Piukat Paikat, Pori
4. Wilhelmiina Repka, Team Elite Academy, Tampere
5. Beata Rantaeskola, Team Hei, Tampere
6. Reetta Saarinen, Team Fitfarm, Turku
7. Heidi Eerola, Team 24 Gold, Lahti
8. Jaana Manner, Team Maxium, Seinäjoki
9. Elisa Leppänen, Team Jiipee, Oulu
10. Jenni Hynninen, Team K&M, Lahti
11. Marjo Siekkinen, Team Maxium, Seinäjoki

Fitness Classic 2017
Helsingin Kulttuuritalo
22.-23.4.2017


Bikini fitness – 160 cm
1. Ida Keränen, Team Sportlife, Tampere
2. Kirsi-Tiina Ruuskanen, Team Power Fit, Klaukkala
3. Hetti Stranden, Badass Athletes Team, Helsinki
4. Emma Lahti, Team Sportlife, Alajärvi
5. Wilma Heinämäki, Team Daddy’s Girl, Tampere
6. Päivi Hietala, Badass Athletes Team, Järvenpää
7. Sanita Jussila, Team SportLife, Jyväskylä
8. Olivia Kovacs, Badass Athletes Team, Espoo
9. Anne Eronen, Team FitFarm, Joensuu
10. Jemina Hietanen, Royal Fitness Team, Tampere
11. Janika Sankala, Team FitFarm, Espoo
12. Suvi Isohanni, Team Classic Gym, Kemi
13. Ines Karvinen, Badass Athletes Team,
14. Suvi Yli-Piipari, Team FitFarm, Tampere
15. Mia Rossi, Team East Body, Espoo
Pauliina Hatunen, Team Mayor’s, Helsinki
Patricia Furnier Nieminen, Team FitFarm, Tampere
Anni-Veera Riikonen, Team Fitlife, Turku

Bikini fitness – 163 cm
1. Emmi Nenonen, Team Solana, Espoo
2. Elliida Veikkola, Pro Elite Team, Pori
3. Renata Vanhatalo, Team Sporttimekka, Espoo
4. Miia Kinnunen, Team Fitfarm, Tampere
5. Heidi Kiiveri, Team Supermass, Tampere
6. Liisa Eronen, Team Fullmetal, Pieksämäki
7. Janni Pauliina Saariniemi, Team FitFarm, Järvenpää
8. Miisa Haakana, Badass Athletes Team, Espoo
9. Kirsi Kaleva, Team Daddy’s Girl, Tampere
10. Jonna Laamanen, Team Sportlife, Mikkeli
11. Janika Virtanen, Team Beyond Belief, Mynämäki

Bikini fitness – 168 cm
1. Johanna Guessous, Team SportLife, Helsinki
2. Zena Ghraizi, Team Solana, Helsinki
3. Hanna Skyttä, Team Sporttimekka, Helsinki
4. Vilma Viitala, Team FitFarm, Tampere
5. Pauliina Pakarinen, Team Supermass, Helsinki
6. Jenny Volmari, Team Strong Body, Espoo
7. Krista Lepistö, Team Poseland, Tampere
8. Leena Seppänen, Team Fitfarm, Tampere
9. Minni Kauppinen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
10. Emilia Hakanen, Team Sportlife, Nokia
11. Terhi Jussinmäki, Team Fitfarm, Seinäjoki
12. Johanna Nummela, Team-in, Järvenpää
13. Juuli Nivala, Team 24 Gold, Hyvinkää
14. Tiina Moisala, Team Daddy’s Girl, Espoo
15. Henna Kyröjoki
Essi Fälden, Team BodyRock, Turku
Marketta Voutilainen, Team FitBody Pro, Oulu
Susanna Ingves, Team FitFarm, Skogby

Bikini fitness + 168 cm
1. Vilma Toiviainen, Team East Body, Helsinki
2. Jonna Nygrén-jäntti, Team Mayor’s, Helsinki
3. Anna Pötry, Team Elite Academy, Luumäki
4. Noora Mähönen, Badass Athletes Team, Helsinki
5. Sonja Vilmari, Team Tähtikunto, Helsinki
6. Noora Altmets, Team Next Level, Helsinki
7. Sonja Launonen, Team Gym2000, Turku
8. Kira Paasipuro, Badass Athletes Team, Espoo
9. Suvi Iso-Kuusela, Pro Elite Team, Helsinki
10. Miia Vesterinen, Team K&M, Helsinki
11. Annika Vuorvirta, Team East Body, Vantaa
12. Sanna Nieminen, Team Sportlife, Tampere
13. Ida Luomala, PowerFit Vantaa, Helsinki
14. Suvi Lahtinen, Badass Athletes Team, Helsinki
15. Kati Taskinen, Team FinnMax, Jyväskylä
Jannica Jokinen, Team East Body, Helsinki
Pauliina Kopiloff, Team FitFabriken, Loviisa
Vilhelmiina Karjalainen, Team Fitfarm, Tampere
Minna Hujanen, Team Leader, Siuntio
Silja Pihlaja, Team Fitfarm, Tampere
Jonna Peurala, Team Leader, Äänekoski
Eveliina Aro, Team Leader, Vihtavuori

Body fitness – 158 cm
1. Senni Nieminen, Team Elite Academy, Jyväskylä
2. Sanna Engström, Team Elite Academy, Naarajärvi
3. Vera Esko-Kukkonen, Badass Athletes Team, Varkaus
4. Christa Bärlund, Team Mayor’s, Helsinki
5. Mari Rehelmä, Team Nutriworks, Helsinki
6. Salli Valta, Team Fitfarm, Rauma
7. Hanna Malmstén, Team Sporttimekka, Lohja
8. Minna Hotti, Letic Pro Team, Vääksy
9. Heidi Ilomäki, Team FitFarm, Sastamala

Body fitness – 163 cm
1. Jonna Mäkinen, Pro Elite Team, Rovaniemi
2. Terhi Poskela, Team Fitfarm, Lahti
3. Hanna Autti, Team JiiPee, Rovaniemi
4. Maria Holm, Team Gumse Gym, Marienhamn
5. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Elite Academy, Jyväskylä
6. Elina Mäenpää, Team Sportlife, Tampere
7. Katriina Pietilä, Team Strong Body, Nummela
8. Tiina Ikävalko, Letic Pro Team, Lahti
9. Jaana Teiskonen, Team Supermass, Keuruu
10. Susanna Hurskainen, Team Gym2000, Rauma

Body fitness – 168 cm
1. Riina Kivikoski, Team Victory, Helsinki
2. Sanni Paalanen, Team Victory, Nummela
3. Karoliina Koski, Team HEI, Tampere
4. Eveliina Koski, Team HEI, Tampere
5. Janina Pusin, Badass Athletes Team, Espoo
6. Karin Purhonen, DreamFit Team, Ristiina
7. Krista Luoto, Team East Body, Helsinki
8. Lotta Korhonen, Team Balanced Body, Lappeenranta
9. Maiju Aalto, Team Force, Hyvinkää
10. Saila Juote, Team Force, Hyvinkää
11. Satu Siiskonen, Team Fitfarm, Kotka
12. Rosa-Lia Ekroos, Team Trec Nutrition, Kerava

Body fitness + 168 cm
1. Henriikka Kemppinen, Team Fitfarm, Porvoo
2. Eini Koskinen, Badass Athletes Team, Kotka
3. Katariina Lausto, Team East Body, Vantaa
4. Minna Rantala, Team Tähtikunto, Helsinki
5. Harriet Lönnqvist, Team Fitfarm, Tampere
6. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo
7. Niina Ahola, Team Sportlife, Seinäjoki
8. Mari Vainio, Team Sportlife, Mikkeli
9. Tanja Salmi, Team Fitfarm, Pori
10. Lumia Ankkuri, Team Trec Nutrition, Kerava
11. Susanna Lehikoinen, Team Sportlife, Jyväskylä
12. Anna Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
13. Noora Santavuori, Team Mayor’s, Helsinki
14. Janiina Ruokola, Team Trec Nutrition, Kerava
15. Jasmiina Rautiainen, Team Sporttimekka, Vantaa
Laura Lehtinen, Team Sportlife, Jyväskylä
Anna Ropponen, Team Poseland, Joroinen
Laura Simola, Team Fitfarm, Helsinki

Fitness (vapari)
1. Jasmin Mantila, Team East Body, Helsinki (juniori)
2. Jonna Kenraali, Pro Elite Team, Tampere (juniori)

Women’s physique
1. Suvi Heinonen, Team Force, Riihimäki
2. Kaisa Toikko, Team Force, Röykkä
3. Jaana Lehto, Badass Athletes Team, Espoo
4. Camilla Munsterhjelm, Team PT-Gym, Oulu
5. Outi Hieta, Team Force, Helsinki
6. Mirkka Tanhuanpää, Team Trec Nutrition, Imatra

Men’s physique – 173
1. David Ouamba, Badass Athletes Team, Vantaa
2. Oliver Asikainen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
3. Antonio Lopes, Team Classic Gym, Tampere
4. Rune Snellman, Team Trifinity, Helsinki

Men’s physique – 178
1. Riku Eve, Team Supermass, Lahti
2. Olli-Jussi Murros, Team-in, Helsinki
3. Honi Hasib, Crew 03 Team, Lahti
4. Arto Hujanen, Team SportLife, Siuntio
5. John Navarro, Team Bodywork, Helsinki
6. Kari Kasti, Team HEI, Lempäälä
7. Jani Ollikainen, Team Fitfarm, Muurame

Men’s physique + 178
1. Momar Bah, Crew-03 Team, Lahti
2. Benjamin Ahlblad, Team Bodywork, Espoo
3. Luukas Lindeman, Team Solana, Helsinki
4. Paul Novakovich, Team Partola Warriors, Tampere
5. Antti Ala-Laurinaho, Team Classical Gains, Turku
6. Mattias Nordlund, Badass Athletes Team, Marienhamn
7. Conny Granroth, Team Fitfarm, Turku
8. Jussi Rintapukka, Team Fitfarm, Jalasjärvi
9. Jari Ontronen, Team FitFarm, Jyväskylä
10. Farhad Kheirkhah, Team XCore, Vantaa
11. Jukka Podduikin, Tea, Bodyworkers, Siilinjärvi

Classic bodybuilding
1. Eeli Halonen, Team Sportlife, Lahti
2. Tommi Tulonen, Team Sporttimekka, Urjala
3. Antti Ala-Laurinaho, Team Classical Gains, Turku
4. Utti Hietala, Team Mayor’s, Helsinki
5. Arttu Hakkarainen, Team Gym 99, Tampere
6. Toni Kaipainen, Team-in, Mikkeli
7. Juhani Taivela, Team Fysiomotion, Kokkola
8. Petri Rintala, Team Classical Gains, Turku
9. Santeri Mukka, Team JiiPee, Oulu
10. Kimmo Leppäkari, Team Hei, Tampere
11. Timo Kälvinmäki, Team FitFarm, Mänttä

Bikini fitness SM – 163 cm juniorit
1. Ida Keränen, Team Sportlife, Tampere
2. Wilma Heinämäki, Team Daddy’s Girl, Tampere
3. Elliida Veikkola, Pro Elite Team, Pori
4. Olivia Kovács, Badass Athletes Team, Espoo
5. Julia Pentti, Team Sportlife, Sastamala
6. Janni Pauliina Saariniemi, Team FitFarm, Järvenpää
7. Emma Lahti, Team Sportlife, Alajärvi
8. Suvi Yli-Piipari, Team FitFarm, Tampere
9. Linn Sondell, Team Trifinity, Mariehamn
10. Eveliina Laine, Fit Diamonds Team, Helsinki
11. Kirsi Kaleva, Team Daddy’s Girl, Tampere
12. Miisa Haakana, Badass Athletes Team, Espoo

Bikini fitness SM – 168 cm juniorit
1. Vilma Viitala, Team Fitfarm, Tampere
2. Jenny Volmari, Team Strong Body, Espoo
3. Suvi Laiho, Team Solana, Helsinki
4. Erika Selander, Team Trifinity, Kuopio
5. Anna Liimatainen, Team Classic Gym, Helsinki
6. Juuli Nivala, Team 24 Gold, Hyvinkää
7. Leena Seppänen, Team FitFarm, Tampere
8. Liisa Pohjolainen, Team FitFarm, Tampere
9. Henna Kyröjoki, Team BalancedBody, Tampere
10. Roosa Kerälä, Team Metalsport, Helsinki
11. Eleanoora Toivanen, DreamFit Team, Mikkeli

Bikini fitness SM + 168 cm juniorit
1. Vilma Toiviainen, Team East Body, Helsinki
2. Noora Mähönen, Badass Athletes Team, Helsinki
3. Silja Kallio, Team Fit, Lahti
4. Annika Vuorvirta, Team East Body, Vantaa
5. Sanna Nieminen, Team Sportlife, Tampere
6. Johanna Saunamäki, Team Fit, Lahti
7. Siiri Leppänen, Team Classic Gym, Oulu
8. Iina Tatarinov, Team PPS-Shop, Espoo
9. Irene Kunnari, Team XCore, Helsinki
10. Tinja Männistö, Team East Body, Helsinki
11. Sara-Sofia Seitaniemi, Team Jiipee, Tromsa

Body fitness SM juniorit – 163 cm
1. Ialina Buckbee, Badass Athletes Team, Espoo
2. Senni Nieminen, Team Elite Academy, Jyväskylä
3. Jasmin Mantila, Team East Body, Helsinki
4. Jutta Aaltonen, Team Poseland, Jyväskylä
5. Hanna Malmstén, Team Sporttimekka, Lohja

Body fitness SM juniorit + 163 cm
1. Henriikka Kemppinen, Team Fitfarm, Porvoo
2. Sanni Paalanen, Team Victory, Nummela
3. Eeva Rankinen, Team Classic Gym, Oulu
4. Elina Ylönen, Team Sportlife, Savonlinna
5 Salla Ahonen, Team Xcore, Tampere
6. Susanna Lehikoinen, Team Sportlife, Jyväskylä
7. Mirka Heiniö, PG Team, Helsinki
8. Hanna Putkonen, Team PPS-Shop, Helsinki
9. Rosa-Lia Ekroos, Team Trec Nutrition, Kerava

Men’s physique SM juniorit
1. Benjamin Ahlblad, Team Bodywork, Espoo
2. Tero Sinkkilä, Team sporttimekka, Tampere
3. Jesse Viitaharju, Team BalancedBody, Suinula
4. Jaakko Laitinen, Team Solana, Vaasa
5 Mattias Nordlund, Badass Athletes Team, Marienhamn
6. Jussi Rintapukka, Team Fitfarm, Jalasjärvi
7. Aleksi Silventoinen, Letic Pro Team, Lahti
8. Filip Juselius, Team Fitfabriken, Nykarleby
9. Atte Kivelä, Team Wicked Fitness, Helsinki
10. Henrico Halme, Team Power Fit, Vantaa
11. Honi Hasib, Crew 03 Team, Lahti
12. Tapio Tulenheimo, Team Force, Helsinki

Classic bodybuilding SM juniorit
1. Joel Hunnakko, Team Paitapaja/LPG, Helsinki
2. Oliver Asikainen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
3. Jere Järvenperä, WellGo Fitness Team, Pori
4. Ehsan Rahimi, Team XCore, Vantaa
5. Janne Koivisto, Team Paitapaja/LPG, Espoo
6. Johannes Tuomi, ProTrainer Team, Vantaa
7. Oskari Vainonen, Team Sporttimekka, Pirkkala
8. Pekka Mykrä, Team Nutri Works, Kokemäki
9. Pekka Eskola, Team Victory, Vantaa
10. Kalle Tiainen, Team Victory, Kouvola
11. Janne Kallio, Badass Athletes Team, Helsinki
12. Joonas Romppanen, Team Sportlife, Raisio
13. Sami Sairio, Team Sporttimekka, Riihimäki
14. Teemu Akonniemi, Team Powerfit, Kerava
15. Jani Kosunen, Team-ALFA, Joensuu

Bikini fitness SM masters35 – 163 cm
1. Marjo Mattila, Badass Athletes Team, Kaasmarkku
2. Anne Eronen, Team FitFarm, Joensuu
3. Nadejda Eerola, TeamFit, Heinola
4. Päivi Hietala, Badass Athletes Team, Järvenpää
5. Pirita Lindroos-Sipiläinen, Team Sportlife, Viiala
6. Mari Kuusisto, Team Skip, Kouvola
7. Jenni Malinen, Team Sporttimekka, Kangasala
8. Kirsi Apajasalmi, Team FitFarm, Helsinki
9. Tarja Koponen, Team Fitfarm, Kuopio
10. Pauliina Hatunen, Team Mayor’s, Helsinki
11. Patricia Furnier Nieminen, Team FitFarm, Tampere
12. Annina Ijäs, Team In, Vantaa
13. Lenita Ugartechea, Team Jälkipoltto, Helsinki
14. Tiina Moisala, Team Daddy’s Girl, Espoo
15. Taija Kangas, Team FitFarm, Vantaa
16. Jonna Laamanen, Team Sportlife, Mikkeli
17. Irene Hakala, Team Fitfarm, Akaa

Bikini fitness SM masters35 + 163 cm
1. Hanna Skyttä, Team Sporttimekka, Helsinki
2. Johanna Guessous, Team SportLife, Helsinki
3. Jonna Nygrén-Jäntti, Team Mayor’s, Helsinki
4. Marika Harjunpää, Team Mayors, Helsinki
5. Emilia Hakanen, Team Sportlife, Nokia
6. Suvi Lahtinen, Badass Athletes Team, Helsinki
7. Mira Värtö, Team Jälkipoltto, Helsinki
8. Terhi Jussinmäki, Team Fitfarm, Seinäjoki
9. Kiti Hellevaara, Team Sportlife, Kangasala
10. Vera Sjöblom, Badass Athletes Team, Helsinki
11. Viktoria Khokhlova, Team FitFabriken, Lapinjärvi
12. Ave Saarna, Team24Gold, Järvenpää
13. Carita Myllymäki, Team Fitfarm, Rauma
14. Hanni Ijäs, eam Bodytonic Porvoo
15. Heidi Edelmann, Team Fullmetal, Palokka
Elina Tullinen, DreamFit Team, Mikkeli
Elif Elban, Team SportLife, Pori
Sari Eklund, Team Metalsport, Helsinki
Marika Kortesuo-Jälkö, Team Fit-X, Lieto

Body fitness SM masters35 – 163 cm
1. Hanna Autti, Team JiiPee, Rovaniemi
2. Minna Hotti, Letic Pro Team, Vääksy
3. Heidi Ilomäki, Team FitFarm, Sastamala
4. Mia Heinänen, Team Sportlife, Helsinki
5. Heli Ahvenainen, Team Victory, Kotka
6. Tanja Salonsaari, Team Sportlife, Hyllykallio
7. Sari Kaarikivi, Team Sportlife, Pirkkala
8. Jaana Teiskonen, Team Supermass, Keuruu

Body fitness SM masters35 + 163 cm
1. Hanna-Mari Manninen, ProTrainer Team, Raisio
2. Riina Kivikoski, Team Victory, Helsinki
3. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo
4. Anna Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
5. Minna Rantala, Team Tähtikunto, Helsinki
6. Camilla Munsterhjelm, Team PT-Gym, Oulu
7. Jaana Pajunoja, Team Sporttimekka, Nakkila
8. Piia Kohonen, Team Victory, Kouvola
9. Jasmiina Rautiainen, Team Sporttimekka, Vantaa
10. Noora Santavuori, Team Mayor’s, Helsinki
11. Tanja Salmi, Team Fitfarm, Pori
12. Karin Purhonen, DreamFit Team, Ristiina
13. Agnieszka Jonczyk, Team Fit, Hämeenlinna
14. Piia Värtö, Team Bodytonic, Porvoo
15. Laura Lehtinen, Team Sportlife, Jyväskylä
Gunilla Blom, Team Trifinity, Vaasa
Sari Papunen, Letic Pro Team, Tampere
Kati Vento, Team Fitfarm, Hyvinkää
Miia Malmi, Team Sportlife, Tampere

Body fitness SM masters45
1. Tiina Ikävalko, Letic Pro Team, Lahti
2. Salli Valta, Team Fitfarm, Rauma
3. Jaana Vuorinen, Team Body Temple, Salo
4. Sari Rantanen, Team Tähtikunto, Salo
5. Päivikki Eskelinen-Rönkä, Team Sportlife, Mikkeli
6. Sari Harju Immonen, Team Victory, Solna, Ruotsi
7. Laura Simola, Team Fitfarm, Helsinki
8. Tuulikki Kare, Team Sportlife, Vantaa
9. Outi Hieta, Team Force, Helsinki
10. Sirpa Honkila-Hotti, Team Sportlife, Kajaani
11. Marika Junikka, Team Leader, Jyväskylä
12. Sanna Oksanen, Team Fit, Joutsa
13. Virpi Sipilä, Team Sportlife, Nokia
14. Karoliina Taruvuori, Team Fitfarm, Riihimäki
15. Nina Oivanen, Team Solana, Helsinki
16. Pia Nikula, Team Body Center, Tornio
17. Satu Lepänhaara-Smith, Team Body Temple, Salo

Classic bodybuilding masters SM
1. Voitto Suosaari, Team Sportlife, Jämsä
2. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
3. Jani Viertola, Team Maxium, Seinäjoki
4. Marko Sankala, Team PowerFit, Vantaa
5. Mika Nurmi, Team HEI, Pirkkala
6. Tom Laasonen, Team Forever Myllypuro, Helsinki

Bikini fitness beginners – 163 cm
1. Hetti Stranden, Badass Athletes Team, Helsinki
2. Mia Rossi, Team East Body, Espoo
3. Suvi Isohanni, Team Classic Gym, Kemi
4. Janika Sankala, Team FitFarm, Espoo
5. Anni-Veera Riikonen, Team Fitlife, Turku
6. Hanna Salakka, Team Sportlife, Metsäkansa
7. Liisa Eronen, Team Fullmetal, Pieksamäki
8. Jessika Luhamaa, Team Pro-Am Gym, Nummela
9. Elina Rosentau, Team XCore, Helsinki
10. Janika Virtanen, Team Beyond Belief, Mynämäki

Bikini fitness beginners – 168 cm
1. Zena Ghraizi, Team Solana, Helsinki
2. Krista Lepistö, Team Poseland, Tampere
3. Minni Kauppinen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
4. Susanna Ingves, Team FitFarm, Skogby
5. Essi Fälden, Team BodyRock, Turku
6. Marketta Voutilainen, Team FitBody Pro, Oulu

Bikini fitness beginners + 168 cm
1. Anna Pötry, Team Elite Academy, Luumäki
2. Sonja Vilmari, Team Tähtikunto, Helsinki
3. Minna Hujanen, Team Leader, Siuntio
4. Ida Luomala, PowerFit Vantaa, Helsinki
5. Jannica Jokinen, Team East Body, Helsinki
6. Pauliina Kopiloff, Team FitFabriken, Loviisa
7. Kati Taskinen, Team FinnMax, Jyväskylä
8. Eveliina Aro, Team Leader, Vihtavuori
9. Jenni Heikkilä, Royal Fitness Team, Helsinki
10. Vilhelmiina Karjalainen, Team Fitfarm, Tampere

Body fitness beginners – 163 cm
1. Vera Esko-Kukkonen, Badass Athletes Team, Varkaus
2. Christa Bärlund, Team Mayor’s, Helsinki
3. Katriina Pietilä, Team Strong Body, Nummela
4. Elina Mäenpää, Team Sportlife, Tampere
5. Maiju Kärkkäinen, Team K&M, Lahti
6. Marika Ollonen, Team PowerCorp, Rovaniemi
7. Susanna Hurskainen, Team Gym2000, Rauma
8. Saara Löfqvist, Team Karboni, Jämsä

Body fitness beginners – 168 cm
1. Janina Pusin, Badass Athletes Team, Espoo
2. Krista Luoto, Team East Body, Helsinki
3. Saila Juote, Team Force, Hyvinkää
4. Maiju Aalto, Team Force, Hyvinkää
5. Lotta Korhonen, Team Balanced Body, Turku
6. Satu Siiskonen, Team Fitfarm, Kotka

Body fitness beginners + 168 cm
1. Eini Koskinen, Badass Athletes Team, Kotka
2. Katariina Lausto, Team East Body, Vantaa
3. Niina Ahola, Team Sportlife, Seinäjoki
4. Sonja Launonen, Team Gym2000, Turku
5. Mari Vainio, Team Sportlife, Mikkeli
6. Janiina Ruokola, Team Trec Nutrition, Kerava
7. Ilona Mäntyniemi, Team K&M, Lahti
8. Lumia Ankkuri, Team Trec Nutrition, Kerava
9. Anna Ropponen, Team Poseland, Joroinen

Fitness SM 2016
Nordic Fitness Expo, Lahti
8.-9.10.2016


Bikini fitness – 160 cm
1. Johanna Hermans, Team Supermass, Espoo
2. Ines Karvinen, Badass Fitness Team, Espoo
3. Sanita Jussila, Team SportLife, Jyväskylä
4. Kirsi-Tiina Ruuskanen, Team 24 Gold, Klaukkala
5.Marjo Mattila, Team Koiviston Isku, Kaasmarkku
6. Gynai Alekperova, Team Voimalaitos, Helsinki
7. Eevi Teittinen, Team Victory, Helsinki
8. Clarissa Pajukoski, Team Tähtikunto, Forssa
9. Emmi Ourila, Team Golden Life, Nummela
10.Janita Kettunen, Team 24 Gold, Lappeenranta
11. Eveliina Ylönen, Team Bodyrock, Raisio
12. Sanna Kuukka, Team Fitfarm, Lappeenranta
13. Satu-Maarit Soutua, Team Beyond Belief, Pirkkala
14. Victoria Sippus, Team Trifinity, Vaasa
15. Susanna Majuri, Team Trifinity, Jyväskylä
16. Sanna Jurvanen, Team Maxium, Tampere
17. Laura Simola, Team Fullmetal, Jyskä

Bikini fitness – 163 cm
1. Melina Keltaniemi, Pro Elite Team, Tuusula
2. Emmi Nenonen, Team Solana, Espoo
3. Tii Alasimi, Team Jiipee, Oulu
4. Renata Vanhatalo, Team Sporttimekka., Espoo
5. Marjut Kivinen, Team Solana, Vantaa
6. Anniina Sinisalo, Team Sportlife, Turku
7. Sara Sippola, Team Solana, Helsinki
8. Edita Kallio, Badass Fitness Team, Helsinki
9. Johanna Rintala, Team24Gold, Mustasaari
10. Kati Lyytikkä, Team 24 Gold, Helsinki
11. Heidi Jormanainen, Team Trifinity, Ekenäs
12. Sini Martikainen, Team Fitfarm, Vaasa
13. Aino Still, Team Fitfarm, Vantaa
14. Miia Kinnunen, Team Fitfarm, Tampere
15. Linda Paldanius, Team Supermass, Helsinki
Heidi Höglund, Team Beyond Belief, Parainen
Laura Rantaeskola, Team Gazoz, Kuopio
Sini Laine, Team Supermass, Espoo
Jenni Julia Taipaleenmäki, Team Daddy`s Girl, Oulu
Tanja Niskanen, Team Tähtikunto, Somero

Bikini fitness – 168 cm
1. Emmi Juhala, Team Trifinity, Tampere
2. Karoliina Maihikoski, Badass Fitness Team, Helsinki
3. Pauliina Pakarinen, Badass Fitness Team, Helsinki
4. Ilona Siekkinen, Team Supermass, Kuusamo
5. Laura Pelkonen, Team Trec Nutrition, Tuusula
6. Tuula Seilonen, Team Supermass, Valkeakoski
7. Veera Louhelainen, Team Supermass, Lahti
8. Hanna Karppinen, Team Fitfarm, Jyväskylä
9. Maija Haapanen, Team Fit-X, Turku
10. Jenna Orreveteläinen, Team Classic Gym, Oulu
11. Katariina Hokkanen, Team Sportlife, Järvenpää
12. Heidi Vainio, Team Fitfarm, Rauma
13. Lea Jokela, Team Fysiomotion, Ylivieska
14. Janina Pusin, Badass Fitness Team, Espoo
15. Riikka Palo, Team Maxium, Seinäjoki
Minna Mahkonen, Team XCore, Vantaa
Ona Juusonen, Team Metal Sport, Tampere
Sara Alatupa, Team Sportlife, Mikkeli

Bikini fitness SM + 168 cm
1. Caroliina Kinnarinen, Team Daddys Girl, Tampere
2. Silja Pihlaja, Team Fitfarm, Tampere
3. Milla Kelahaara, Pro Elite Team, Tampere
4. Kira Paasipuro, Badass Fitness Team, Espoo
5. Henna Kultalahti, Team FitBody, Vaasa
6. Saara Saunamäki, Team Daddy’s Girl, Toijala
7. Jonna Nygrén-Jäntti, Team Mayor´s, Helsinki
8. Saralotta Engblom Westerlund, Team Solana, Ruotsi
9. Susanna Mustajärvi, Team Fitfarm, Tampere
10. Annika Westerlund , Team 24 gold, Helsinki
11. Laura Paavola, Team Poseland, Tampere
12. Hanna Saari, Team Supermass, Kokkola
13. Essi Annala, Team FitFarm, Kihniö
14. Jenni Rautawaara, Team Beyond Belief, Sipoo
15. Johanna Pöllänen, Badass Fitness Team, Helsinki
Jutta Kärri, Team Voimalaitos, Helsinki
Nina Fallström, Team Fitfarm, Vantaa
Mia Rantamäki, Team Fitfarm, Tampere
Rosanne Kunnas, Team W.O.M, Helsinki

Overall: Melina Keltaniemi

Body fitness SM – 158 cm
1. Susanna Koivisto, Team Fitfarm, Tampere
2. Milla Niva, Team Eastbody, Helsinki
3. Annika Tiitinen, Team Fullmetal, Palokka
4. Maiju Aalto, Team Trifinity, Nokia
5. Ria-Maria Laakso, Team Fit-X, Naantali
6. Nina Heinänen, Team Fitfarm, Jyväskylä
7. Niina Sirrola, Team Tzemppi, Vermuntila
8. Niina Vehviläinen, Team Sportlife, Lahti
9. Hannamari Raitonen, Team Fitfarm, Jyväskylä
10. Minna Pohjola, Team Bodyrock, Salo
11. Taina Tarvainen, Team Fitfarm, Salo
12. Taru Ahonen, Team Fullmetal, Palokka
13. Sanna Kainulainen, Team Body Temple, Vantaa

Body fitness SM – 163 cm
1. Minna Tanttu, Team Sportlife, Imatra
2. Elina Niemelä, Team Solana, Vantaa
3. Nina Jaukkuri, Team JiiPee, Rovaniemi
4. Sofia Rannanjärvi, Team Fitfarm, Seinäjoki
5. Meeri Mäenpää, Team FitFarm, Tampere
6. Liis Org, Team Sportlife, Helsinki
7. Suvi Tihinen, Team East Body, Helsinki
8. Susanna Nurmi, Team Fitfarm, Tampere
9. Nina Savolainen, Team Gazoz, Kuopio
10. Terhi Poskela, Team Fitfarm, Lahti
11. Martiina Pajunen, Team Sportlife, Tampere
12. Nita Savolainen, Team Fit, Imatra
13. Hanna-Riikka Lehtivuori, Elite Academy, Jyväskylä
14. Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi
15. Julia Liukkonen, Team Supermass, Jyväskylä
Sanna Nupponen, Team Gazoz, Varkaus
Hanna Pauliina Korhonen, Team Trec Nutrition, Kuopio

Body fitness SM – 168 cm
1. Kia Rantalainen, Team Sportlife, Lahti
2. Katarina Tunturi, Team Supermass, Kempele
3. Maria Neuvonen, Team Fitfarm, Tampere
4. Kirsi Kivimäki, Team Fit, Tampere
5. Marianne Sampakoski, Pro Elite Team, Pori
6. Sanna Kankaanranta, Team Fitfarm, Vantaa
7. Mariliisa Heininen, Team Supermass, Tampere
8. Laura Kivari, Team JiiPee, Haukipudas
9. Laura Luojus, Team Solana, Jyväskylä
10. Janita Juujärvi, Team Power Corp, Tornio
11. Sini Lehtonen, Team FitFarm, Tampere
12. Piia Kautto, Team Fullmetal, Jyväskylä
13. Olka Lukkala, Team Fitfarm, Forssa
14. Sini-Marja Huotari, Team Sportlife, Jokela
15. Henna Kinnunen, Team Classic Gym, Oulu
Dea Henrikson, Team Fitfarm, Tampere
Elisa Pesonen, Team Figurator, Tervola
Sandra Nurminen, Team Fitfarm, Pori
Annika Ivanoff, Team Sportlife, Tampere

Body fitness SM + 168 cm
1. Maaret Nousiainen, Team Jiipee, Tornio
2. Heini Hakalahti, Team PowerTrainers, Kuopio
3. Jenni Burtsov, Team Sportlife, Salo
4. Mira Tennberg, Pro Trainer Team, Turku
5. Anne Nyman, Team Sporttimekka, Helsinki
6. Veera Grönlund, Team Voimalaitos, Helsinki
7. Janina Hillman, Pro Elite Team, Tampere
8. Salla Heikkilä, Team Solana, Helsinki
9. Helena Huikkala, Fitfarm, Kauvatsa
10. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo
11. Iina Huttu, Team FitBody, Viitasaari
12. Kirsi Palosaari, Team FysioMotion, Kokkola
13. Sara Liimatta, Team East Body, Helsinki
14. Emmi Lohva, Team Fullmetal, Vihtavuori
15. Mari Jaara, Team Fitbody, Oulu
Sanna Kiiski, Team Fitfarm, Lappi
Hanni Mäntynen, Team Fit-X, Lemu
Susanna Suntila, Team Fitfarm, Tampere
Harriet Lönnqvist, Team Fitfarm, Tampere
Johanna Väätäinen, Team Sportlife, Kuopio

Overall: Susanna Koivisto

Fitness SM (vapaaohjelma)
1. Oona Ylitolonen, Pro Elite Team, Helsinki
2. Eveliina Tistelgren, Team Victory, Helsinki
3. Sannu Sutinen, Team Fitbody, Rovaniemi
4. Joan Keihäs, Team Beyond Belief, Parainen

Women’s physique SM
1. Satu Pekkarinen, Team Supermass, Helsinki
2. Maria Kuure, Team Classic Gym, Oulu
3. Pauliina Kosola, Team Sportlife, Eura
4. Heli Kurki, Team Sportlife, Jyväskylä
5. Marika Hakala, Team Fitfarm, Voiluoto
6. Maria Yli-Luukas, Team M-Form, Nummela

Men’s physique SM – 173 cm
1. Milad Amiri, Team Xcore, Helsinki
2. David Ouamba, Team Supermass Physique, Vantaa
3. Alexander Espaillat, Team Eliittikunto, Helsinki
4. Peetu Lehmus, Team Force, Vantaa
5. Riku Eve, Team Kuntokeskus K&M, Lahti
6. Timo Pietilä, Team FitBody, Kemi
7. Hanli Xiong, Team Solana, Vantaa
8. Ari Vuorela, Team Sporttimekka, Visuvesi
9. Mikael Leppänen, Team Tähtikunto, Helsinki
10. Ari Saukko, Classic Gym, Oulu
11. Toni Nyström, Team PowerFit, Helsinki

Men’s physique SM – 178 cm
1. Joakim Malassu, Team Solana, Helsinki
2. Tino Mäkelä, Team Fitfarm, Jyväskylä
3. Iiro Virtanen, Team Mayor’s, Espoo
4. Joonas Leppänen, Team Fitfarm, Nokia
5. Jhon Cortés, Team Beyond Belief, Tampere
6. Perttu Murtola, Team Fitfarm, Pirkkala
7. Mick Frondelius, Team Solana, Helsinki
8. Niklas Wikblad, Badass Fitness Team, Espoo

Men’s physique SM + 178 cm
1. Momar Bah, Team Solana , Lahti
2. Jaani Inkinen, Pro Elite Team, Helsinki
3. Jan Haglund, Team Classic Gym, Oulu
4. Rebwar Sohrabi, Team Beyond Belief, Turku
5. Tuomas Ylinikkilä, Team Sportlife, Tampere
6. Harri Onikki, Team Sportlife, Nastola
7. Sami Lanttola, Team Solana, Helsinki
8. Joel Meling, Power Fit, Vantaa
9. Elias Metsämaa, Team Eliittikunto, Vantaa
10. Toni Syrjänen, Team Leader, Kangasala
11. Olli Kiviniemi, Team Hierojapalvelut, Turku
12. Sami-Jaakko Konttas, Team Tzemppi, Vaasa
13. Santtu Niskanen, Team Trec Nutrition, Juankoski
14. Teemu Mäkinen, Team Sporttimekka, Hämeenlinna

Overall: Milad Amiri

Classic Bodybuilding SM – 178 cm
1. Joni Hietala, Team Fysiomotion, Kokkola
2. Olli Kaminen, Team Mayor´s, Seinäjoki
3. Alexander Espaillat, Team Eliittikunto, Helsinki
4. Tuomo Jokinen, Team Solana, Helsinki
5. Sami Tuovinen, Team Kuntohelp, Kuopio
6. Samu Sinisalo, Team Sportlife, Forssa
7. Sami Ristimäki, Team Mayor´s, Vantaa
8. Aram Hajipour, Team KPG, Turku
9. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
10. Jani-Petteri Heikkilä, Team Trec Nutrition, Mäntsälä
11. Pasi Järvenpää, Team Jiipee, Kemi
12. Mikko Muttonen, Team Sportlife, Savonlinna

Classic Bodybuilding SM + 178 cm
1. Toni Syrjänen, Team Leader, Kangasala
2. Luukas Lindeman, Team Solana, Helsinki
3. Robert Back, Team Trifinity, Vaasa
4. Nurudeen Adedorja, Team BBC, Vantaa
5. Olli Kiviniemi, Team Hierojapalvelut, Turku
6. Jussi Sipola, Team Solana, Hyvinkää
7. Roni Kanerva, Team Solana, Espoo
8. Sattar Karimi, Team KPG, Jyväskylä
9. Denis Bystrov, Team Fitfarm, Kankaanpää
10. Shapor Karimi, Team KPG, Jyväskylä
11. Iiro Savinko, Team Gazoz, Helsinki
12. Paolo Haapanen, Team Sportlife, Seinäjoki

Classic bodybuilding overall: Joni Hietala

Bikini fitness juniorit
1. Anniina Sinisalo, Team Sportlife, Turku
2. Veera Louhelainen, Team Supermass, Lahti
3. Milla Nurmi, Team Fitfarm, Helsinki
4. Annika Westerlund, Team Solana, Ruotsi
5. Sara Sippola, Team Solana, Helsinki
6. Oona Tuomainen, Team Power Trainers, Kuopio
7. Milla Peltonen, Team Solana, Helsinki
8. Linda Viitanen, Team Sportlife, Tampere
9. Niina Moisio, Team Trifinity, Vaasa
10. Malin Nordström, Team Classic Gym, Oulu
12. Meri-Tuuli Strand, Team Victory, Lappeenranta
13. Juulia Koskinen, Team Beyond Belief, Turku
14. Katariina Hokkanen, Team Sportlife, Järvenpää
15. Lotta Lindström, Team Fit, Helsinki
Oona Savinainen, Team Supermass, Kuopio
Christa Ekfors, Team24Gold, Espoo
Julia Hellgren, Team Balanssiklubi, Lappeenranta
Milla Riikonen, Team Bodyrock, Naantali

Body fitness juniorit
1. Laura Luojus, Team Solana, Jyväskylä
2. Janina Hillman, Pro Elite Team, Tampere
3. Bettina Broman, Team Elite Academy, Jyväskylä
4. Anni Kuosmanen, Team PowerTrainers, Kuopio
5. Viktoria Pälvi, Team Warzone, Helsinki
6. Susanna Vanhatuuna, Team Warzone, Turku
7. Sofia Tapola, Team Eliittikunto, Espoo

Classic bodybuilding juniorit
1. Mika Polvinen, Team Mayor’s, Karjaa
2. Ville Väkeväinen, Team Trec Nutrition, Vantaa
3. Riku Männikkö, Team Sportlife, Hämeenlinna

Men’s physique juniorit
1. Milad Amiri, Team Xcore, Helsinki
2. Mick Frondelius, Team Solana, Helsinki
3. Antti Vähä, Team Beyond Belief, Raisio
4. Petri Lehtoväre, Team Karboni, Jyväskylä
5. Juho Tiihonen, Team Karboni, Jämsänkoski

Jyväskylän SM-karsinta
Jyväskylän Paviljongin auditorio
24.-25.9.2016


CBB -178cm
1. Joni Hietala, Team Fysiomotion, Kokkola
2. Olli Kaminen, Team Mayor’s, Seinäjoki
3. Alexander Espaillat, Team Eliittikunto, Helsinki
4. Aram Hajipour, Team KPG, Turku
5. Sami Ristimäki, Team Mayor’s, Vantaa
6. Tuomo Jokinen, Team Solana, Helsinki
7. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
8. Sami Tuovinen, Team Kuntohelp, Kuopio
9. Samu Sinisalo, Team Sportlife, Forssa
10. Jani-Petteri Heikkilä, Team Trec Nutrition, Mäntsälä
11. Mikko Muttonen, Team Sportlife, Savonlinna
12. Petko Stoyanov, Team Maxium, Seinäjoki
13. Pasi Järvenpää, Team Jiipee, Kemi
14. Teemu Rytkönen, Team Mayor’s, Helsinki
15. August Savolainen, Team Gym 99, Kuopio
Mika Marjala, Team MBC, Tampere
Teemu Marjakangas, Team East Body, Vantaa
Mikko Timonen, Team Bodyworkers, Ähtäri
Sami Hosio, Team Gazoz, Turenki
Hans Rohila, Lean Team, Sastamala
Aleksi Santala, Team Jiipee, Rovaniemi

CBB +178cm
1. Toni Syrjänen, Team Leader, Kangasala
2. Antti Marjamo, Team Sporttimekka, Savonlinna
3. Nurudeen Adedorja, Team BBC, Vantaa
4. Jussi Sipola, Team Solana, Hyvinkää
5. Robert Back, Team Trifinity, Vaasa
6. Olli Kiviniemi, Team Hierojapalvelut, Turku
7. Denis Bystrov, Team Fitfarm, Kankaanpää
8. Roni Kanerva, Team Solana, Espoo
9. Sattar Karimi, Team KPG, Jyväskylä
10. Paolo Haapanen, Team Sportlife, Seinäjoki
11. Shapor Karimi, Team KPG, Jyväskylä
12. Iiro Savinko, Team Gazoz, Helsinki
13. Jani Heino, Team Athlete Figures, Imatra
14. Jesse Salminen, Team SportLife, Lappeenranta

Men’s physique -174cm
1. Milad Amiri, Team Xcore, Helsinki
2. Alexander Espaillat, Team Eliittikunto, Helsinki
3. Riku Eve, Team Kuntokeskus K & M Lahti
4. Hanli Xiong, Team Solana, Vantaa
5. Mikael Leppänen, Team Tähtikunto, Helsinki
6. Ari Vuorela, Team Sporttimekka, Visuvesi
7. Sebastian Liljeström, Team Trifinity, Jakobstad
8. Timo Pietilä, Team Power Corp, Kemi
9. Ari Saukko, Classic Gym, Oulu
10. Toni Nyström, Team PowerFit, Helsinki

Men’s physique -178cm
1. Joakim Malassu, Team Solana, Helsinki
2. Tino Mäkelä, Team Fitfarm, Jyväskylä
3. Jhon Cortés, Team Beyond Belief, Tampere
4. Iiro Virtanen, Team Mayor’s, Espoo
5. Perttu Murtola, Team Fitfarm, Pirkkala
6. Mick Frondelius, Team Solana, Helsinki
7. Jonne Salmi, Team Power Corp., Rovaniemi
8. Niklas Wikblad, Badass Fitness Team, Espoo

Men’s physique +178cm
1. Momar Bah, Team Solana, Lahti
2. Tuomas Ylinikkilä, Team Sportlife, Tampere
3. Harri Onikki, Team Sportlife, Nastola
4. Sami Lanttola, Team Solana, Helsinki
5. Elias Metsämaa, Team Eliittikunto, Vantaa
6. Toni Syrjänen, Team Leader, Kangasala
7. Jan Haglund, Classic Gym, Oulu
8. Joel Maling, Power Fit, Vantaa
9. Olli Kiviniemi, Team Hierojapalvelut, Turku
10. Sami-Jaakko Konttas, Team Tzemppi, Vaasa
11. Santtu Niskanen, Team Trec Nutrition, Juankoski
12. Teemu Mäkinen, Team Sporttimekka, Hämeenlinna

Women’s physique
1. Maria Kuure, Team Classic Gym, Oulu
2. Satu Pekkarinen, Supermass Nutrition, Helsinki
3. Pauliina Kosola, Team Sportlife, Eura
4. Heli Kurki, Team Sportlife, Jyväskylä
5. Marika Hakala, Team Fitfarm, Voiluoto
6. Maria Yli-Luukas, Team M-Form, Nummela

Body fitness -158cm
1. Annika Tiitinen, Team Fullmetal, Palokka
2. Susanna Koivisto, Team Fitfarm, Tampere
3. Niina Sirrola, Team Tzemppi, Vermuntila
4. Maiju Aalto, Team Tri
5. Ria-Maria Laakso, Team Fit-X, Naantali
6. Milla Niva, Team East Body, Helsinki
7. Hannamari Raitonen, Team Fitfarm, Jyväskylä
8. Minna Pohjola, Team BodyRock, Salo
9. Arla Jussila, Team JiiPee, Rovaniemi

Body fitness -163cm
1. Sonja-Sofia Rannanjärvi, Team Fitfarm, Isorehto
2. Susanna Nurmi, Team Fitfarm, Tampere
3. Minna Tanttu, Team Sportlife, Imatra
4. Katja Paju, Team Force, Hyvinkää
5. Suvi Tihinen, Team East Body, Helsinki
6. Hanna-Riikka Lehtivuori, Elite Academy, Jyväskylä
7. Nina Savolainen, Team Gazoz, Kuopio
8. Terhi Poskela, Team Fitfarm, Lahti
9. Martiina Pajunen, Team Sportlife, Tampere
10. Julia Liukkonen, Team Supermass, Jyväskylä
11. Sanna Nupponen, Team Gazoz, Varkaus
12. Nita Savolainen, Team Fit, Imatra
13. Sanna Kainulainen, Team Body Temple, Vantaa
14. Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi
15. Hanna Pauliina Korhonen, Team Trec Nutrition, Kuopio
Elina Niemelä, Team Solana, Vantaa
Teija Lahtinen, Team Sportlife, Keuruu
Tiina Suronen, Team JiiPee, Keminmaa
Irina Mineeva, Team Victory, Lappeenranta

Body fitness -168cm
1. Marianne Sampakoski, Pro Elite Team, Pori
2. Katarina Tunturi, Team Figure Fitclub, Kempele
3. Kia Rantalainen, Team Sportlife, Lahti
4. Mariliisa Heininen, Team Supermass, Tampere
5. Sini Lehtonen, Team Fitfarm, Tampere
6. Maria Neuvonen, Team Fitfarm, Tampere
7. Janina Hillman, Pro Elite Team, Tampere
8. Olka Lukkala, Team Fitfarm, Forssa
9. Piia Kautto, Team Fullmetal, Jyväskylä
10. Sini-Marja Huotari, Team Sportlife, Jokela
11. Henna Kinnunen, Team Classic Gym, Oulu
12. Laura Kivari, Team JiiPee, Haukipudas
13. Paula Meronen, Team East Body, Vantaa
14. Dea Hensikson, Team Fitfarm, Tampere
15. Elisa Pesonen, Team Figurator, Tervola
Karin Purhonen, DreamFit Team, Ristiina
Johanna Leskinen, Pro Trainer Team, Helsinki
Kristiina Muilu, Team Solana, Helsinki
Mervi Hartikainen, Team Mayors, Espoo
Bettina Broman, Team Elite Academy, Jyväskylä
Taina Timonen, Team PowerTrainers, Kuopio

Body fitness +168cm
1. Jenni Burtsov, Team Sportlife, Salo
2. Mari Jaara, Team Fitbody, Oulu
3. Salla Heikkilä, Team Solana, Helsinki
4. Anne Nyman, Team Sporttimekka, Helsinki
5. Hanni Mäntynen, Team Fit-X, Lemu
6. Sara Liimatta, Team East Body, Helsinki
7. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo
8. Johanna Väätäinen, Team Sportlife, Kuopio
9. Harriet Lönnqvist, Team Fitfarm, Tampere
10. Emmi Lohva, Team Sporttimekka, Vihtavuori
11. Helena Huikkala, Fitfarm, Kauvatsa
12. Susanna Suntila, Team Fitfarm, Tampere
13. Sanna Kiiski, Team Fitfarm, Lappi

Bikini fitness -160cm
1. Sanita Jussila, Team Sportlife, Jyväskylä
2. Ines Karvinen, Badass Fitness Team, Espoo
3. Janita Kettunen, Team24Gold, Lappeenranta
4. Eveliina Ylönen, Team Bodyrock, Raisio
5. Kirsi-Tiina Ruuskanen, Team24Gold, Klaukkala
6. Satu-Maarit Soutua, Team Beyond Belief, Pirkkala
7. Sanna Kuukka, Team Fitfarm, Lappeenranta
8. Emmi Ourila, Team Golden Life, Nummela
9. Clarissa Pajukoski, Team Tähtikunto, Forssa
10. Victoria Sippus, Team Trifinity, Vaasa
11. Susanna Majuri, Team Trifinity, Jyväskylä

Bikini fitness -163cm
1. Emmi Nenonen, Team Solana, Espoo
2. Kati Lyytikkä, Team24Gold, Helsinki
3. Marjut Kivinen, Team Solana, Espoo
4. Renata Vanhatalo, Team Sporttimekka, Espoo
5. Johanna Rintala, Team24Gold, Mustasaari
6. Sara Sippola, Team Solana, Helsinki
7. Anniina Sinisalo, Team Sportlife, Turku
8. Tanja Niskanen, Team Tähtikunto, Somero
9. Jenni Julia Taipaleenmäki, Team Daddy`s Girl, Oulu
10. Sini Martikainen, Team Fitfarm, Vaasa
11. Laura Rantaeskola, Team Gazoz, Kuopio
12. Heidi Jormanainen, Team Trifinity, Ekenäs
13. Sini Laine, Team Supermass, Espoo
14. Maarika Rukki, Team Sportlife, Nokia

Bikini fitness -168cm
1. Ilona Siekkinen, Team Supermass, Kuusamo
2. Emmi Juhala, Team Trifinity, Tampere
3. Pauliina Pakarinen, Badass Fitness Team, Helsinki
4. Karoliina Maihikoski, Badass Fitness Team, Helsinki
5. Jenna Orreveteläinen, Team Classic Gym, Oulu
6. Hanna Karppinen, Team Fitfarm, Jyväskylä
7. Maija Haapanen, Team Fit-X, Turku
8. Heidi Vainio, Team Fitfarm, Rauma
9. Riikka Palo, Team Maxium, Seinäjoki
10. Janina Pusin, Badass Fitness Team, Espoo
11. Tiina Hyvärinen, Team PT Gym, Oulu
12. Katariina Hokkanen, Team Sportlife, Järvenpää
13. Lea Jokela, Team Fysiomotion, Ylivieska
14. Minna Mahkonen, Team XCore, Vantaa

Bikini fitness +168cm
1. Caroliina Kinnarinen, Team Daddys Girl, Tampere
2. Silja Pihlaja, Team Fitfarm, Tampere
3. Saralotta Engblom, Team24Gold, Helsinki
4. Henna Kultalahti, Team FitBody, Vaasa
5. Jutta Kärri, Team Voimalaitos, Helsinki
6. Mia Rantamäki, Team Fitfarm, Tampere
7. Saara Saunamäki, Team Daddy’s Girl, Toijala
8. Rosanne Kunnas, Team W.O.M, Helsinki
9. Jenni Rautawaara, Team Beyond Belief, Sipoo
10. Johanna Pöllänen, Badass Fitness Team, Helsinki
11. Nina Fallström, Team Fitfarm, Vantaa
12. Kira Paasipuro, Badass Fitness Team, Espoo
13. Annika Westerlund, Team Solana, Ruotsi
14. Jonna Nygrén-Jäntti, Team Fortix, Helsinki
15. Milla Peltonen, Team Solana, Helsinki
Eva Ukkola, Team FitBody, Oulu
Maria Burmoi, Team Supermass, Tampere
Oona Tuomainen, Team Power Trainers, Kuopio
Netta Suikkanen, Team W.O.M, Helsinki
Reetta Saarinen, Team Fitfarm, Turku
Tea Tyvijärvi, Team Fitfarm, Akaa
Milla Haahka, Team Gazoz, Kauhajoki
Christa Ekfors, Team24Gold, Espoo
Ronja Enlund, Team Trifinity, Pietarsaari

BF beginners -158cm
1. Annika Tiitinen, Team Fullmetal, Palokka
2. Taina Tarvainen, Team Fitfarm, Salo
3. Nina Heinänen, Team Fitfarm, Jyväskylä
4. Sara Riento, Team Force, Klaukkala
5. Hannamari Raitonen, Team Fitfarm, Jyväskylä
6. Niina Sirrola, Team Tzemppi, Vermuntila
7. Minna Pohjola, Team BodyRock, kisko
8. Arla Jussila, Team Jiipee, Rovaniemi
9. Anni Kuosmanen, Team PowerTrainers, Kuopio
10. Milla Hirvonen, Team Solana, Palokka
11. Elsa Ripatti, Team WOM, Hyvinkää
12. Anu Loponen, Team Classic Gym, Oulu
13. Jenna Pärssinen, Lean Team, Nokia

BF beginners -163cm
1. Elina Niemelä, Team Solana, Vantaa
2. Sonja-Sofia Rannanjärvi, Team Fitfarm, Isorehto
3. Karoliina Skantsi, Team Fysiomotion, Kokkola
4. Susanna Nurmi, Team Fitfarm, Tampere
5. Julia Liukkonen, Team Supermass, Jyväskylä
6. Nita Savolainen, Team Fit, Imatra
7. Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi
8. Tiina Suronen, Team Jiipee, Keminmaa
9. Elina Puurunen, Team Sporttimekka, Tampere
10. Iina Siitama-Niskala, Team Sportlife, Julkujärvi

BF beginners -168cm
1. Marianne Sampakoski, Pro Elite Team, Pori
2. Janina Hillman, Pro Elite Team, Tampere
3. Laura Luojus, Team Solana, Jyväskylä
4. Olka Lukkala, Team Fitfarm, Forssa
5. Mervi Hartikainen, Team Mayor’s, Espoo
6. Elisa Pesonen, Team Figurator, Tervola
7. Dea Henrikson, Team Fitfarm, Tampere
8. Henna Kinnunen, Team Classic Gym, Oulu
9. Johanna Leskinen, Pro Trainer Team, Helsinki
10. Karin Purhonen, DreamFit Team, Ristiina
11. Heidi Parviainen, Team Jiipee, Tornio
12. Bettina Broman, Team Elite Academy, Jyväskylä
13. Annulii Väliviita, Team Piukat Paikat, Pori
14. Anna-Elisa Orajärvi, Team JiiPee, Rovaniemi
15. Tarja Pääkkönen, Team Power Fit, Vantaa
16. Riikka Sares, Team Sportlife, Tampere

BF beginners +168cm
1. Mira Tennberg, Pro Trainer Team, Turku
2. Veera Grönlund, Team Voimalaitos, Helsinki
3. Mari Jaara, Team Fitbody, Oulu
4. Salla Heikkilä, Team Solana, Helsinki
5. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo
6. Hanni Mäntynen, Team Fit-X, Lemu
7. Susanna Suntila, Team Fitfarm, Tampere
8. Emmi Lohva, Team Sporttimekka, Vihtavuori
9. Satu Helminen, Team FysioMaker, Hirvilahti
10. Salla Heikkilä, Team Solana, Helsinki
11. Mira Kröger, Team Power Trainers, Kuopio

Bikini fitness beginners -160cm
1. Ines Karvinen, Badass Fitness Team, Espoo
2. Clarissa Pajukoski, Team Tähtikunto, Forssa
3. Laura Simola, Team Fullmetal, Jyskä
4. Emmi Ourila, Team Golden Life, Nummela
5. Janita Kettunen, Team 24 Gold, Lappeenranta
6. Sanna Kuukka, Team Fitfarm, Lappeenranta
7. Eveliina Ylönen, Team Bodyrock, Raisio
8. Susanna Majuri, Team Trifinity, Jyväskylä
9. Tiina Koskelainen, Team Beyond Belief, Lempäälä

Bikini fitness beginners -163cm
1. Tii Alasimi, Team Jiipee, Oulu
2. Aino Still, Team Fitfarm, Vantaa
3. Miia Kinnunen, Team Fitfarm, Tampere
4. Renata Vanhatalo, Team Sporttimekka, Espoo
5. Marjut Kivinen, Team Solana, Vantaa
6. Sini Martikainen, Team Fitfarm, Vaasa
7. Sara Sippola, Team Solana, Helsinki
8. Laura Rantaeskola, Team Gazoz, Kuopio
9. Heidi Junnilainen, Team Solana, Helsinki
10. Anniina Sinisalo, Team Sportlife, Turku
11. Johanna Pallari, Team Jiipee Rovaniemi
12. Jenni Julia Taipaleenmäki, Team Daddy`s Girl, Oulu
13. Tanja Niskanen, Team Tähtikunto, Somero
14. Viivi Holm, Team Victory., Helsinki
15. Taija Kangas, Team Figurator, Vantaa
Sari Heino, Team Warzone, Ylöjärvi
Mariam Sotamaa, Team Fullmetal, Säynätsalo
Sirja Rudanko, Team Fortix, Helsinki
Jonna Laamanen, Team Sportlife, Mikkeli
Jenni Laamanen, Team Sportlife, Mikkeli
Cémile Kiukas, Team EastBody, Helsinki
Roya Chatran, Team Trifinity, Turku

Bikini fitness beginners -168cm
1. Veera Louhelainen, Team Supermass, Lahti
2. Ilona Siekkinen, Team Supermass, Kuusamo
3. Nita Makkonen, Team Fitfarm, Kuopio
4. Janina Pusin, Badass Fitness Team, Espoo
5. Hanna Karppinen, Team Fitfarm, Jyväskylä
6. Jenna Orreveteläinen, Team Classic Gym, Oulu
7. Oona Savinainen, Team Supermass, Kuopio
8. Heidi Vainio, Team Fitfarm, Rauma
9. Minna Mahkonen, Team XCore, Vantaa
10. Katariina Hokkanen, Team Sportlife, Järvenpää
11. Riikka Palo, Team Maxium, Seinäjoki
12. Johanna Nummela, Team Metal Sport, Järvenpää
13. Annika Kotoneva, Team HEI, Ilmajoki
14. Minja Kokkonen, Team Fit-X, Helsinki
15. Sanna Kalliokoski, Team Fitfarm, Vantaa
Niina Moisio, Team Trifinity, Vaasa
Virpi Pylkkönen, Team Fysiomaker, Joensuu
Emilia Järvenlahti, Team Bombshell Fitness, Pietarsaari

Bikini fitness beginners +168cm
1. Saralotta Engblom, Team24Gold, Helsinki
2. Silja Pihlaja, Team Fitfarm, Tampere
3. Laura Paavola, Team Poseland, Tampere
4. Johanna Pöllänen, Badass Fitness Team, Helsinki
5. Christa Ekfors, Team24Gold, Espoo
6. Jonna Nygrén-Jäntti, Team Fortix, Helsinki
7. Kira Paasipuro, Badass Fitness Team, Espoo
8. Milla Peltonen, Team Solana, Helsinki
9. Riina Niemelä, Team Classic Gym, Oulu
10. Malin Nordström, Team Classic Gym, Oulu
11. Ronja Enlund, Team Trifinity, Pietarsaari
12. Netta Suikkanen, Team W.O.M, Helsinki
13. Annika Westerlund, Team Solana, Ruotsi
14. Oona Tuomainen, Team Power Trainers, Kuopio
15. Milla Haahka, Team Gazoz, Kauhajoki
Venla Räty, Team Fitfarm, Lahti
Jonna Niemelä, Team Fitfarm, Hämeenlinna

Sportyfeel Fitness Classic
Helsingin Kulttuuritalo, Helsinki
16.-17.4.2016


Bikini fitness -160cm
1. Tanja Sundell, Team Beyond Belief, Turku
2. Johanna Hermans, Team NOCCO, Espoo
3. Marjo Mattila, Team Koiviston Isku, Kaasmarkku
4. Satu-Maarit Rantanen, Team Beyond Belief, Pirkkala
5. Kirsi-Tiina Ruuskanen, Team24Gold, Klaukkala
6. Nadeja Eerola, Team HEI, Heinola
7. Emily Green, Team Sporttimekka, Masku
8. Jemina Hietanen, Team Classic Gym, Tampere
9. Emma Lahti, Team Fitfarm, Alajärvi
10. Mervi Hietala, Team Fitfarm, Klaukkala
11. Pirita Lindroos-Sipiläinen, Team Sportlife, Viiala
S12. anna Jurvanen, Team Maxium, Seinäjoki

Bikini fitness -163cm
1. Melina Keltaniemi, Team Force, Kellokoski
2. Edita Kallio, Badass Fitness Team, Helsinki
3. Mira Kuisma, Team Fitfarm, Rovaniemi
4. Sara Clärk, Team Trifinity, Helsinki
5. Julia Pentti, Team Sportlife, Sastamala
6. Gynai Alekperova, Team Voimalaitos, Helsinki
7. Marjut Nilssen, Team Fitfarm, Ilomantsi
8. Nina Lagerström, Badass Fitness Team, Kokkola
9. Nelli Pekonen, Team Fitfarm, Lahti
10. Annika Ollila, Team Tähtikunto, Vantaa
11. Heidi Höglund, Team Beyond Belief, Parainen
12. Anu Serén, Team Bodyrock, Turku

Bikini fitness -168cm
1. Sara Sievinen, Team Solana, Helsinki
2. Tuula Seilonen, Team Supermass, Valkeakoski
3. Laura Pelkonen, Team Trec Nutrition, Tuusula
4. Ona Juusonen, Team Metal Sport, Tampere
5. Krista Julkunen, Team Sportlife, Tampere
6. Sara Alatupa, Team Sportife, Mikkeli
7. Krista Seuna, Team Fitfarm, Helsinki
8. Mira Kauppinen, Team Trifinity, Kuopio
9. Hanna Leppänen, Team Fullmetal, Jyväskylä
10. Annika Ekqvist, Team Beyond Belief, Turku
11. Pia Lamberg, Team Fullmetal, Virrat
12. Alexandra Siponen, Team Tähtikunto, Helsinki
13. Denise Rosas, Team Fitfarm, Turku

Bikini fitness +168cm
1. Milla Kelahaara, Pro Elite Team, Tampere
2. Miia Vesterinen, Kuntokeskus K&M, Helsinki
3. Vilma Toiviainen, Team EastBody, Helsinki
4. Annika Vuorvirta, Team EastBody, Vantaa
5. Reetta Virtanen, Team Poseland, Tampere
6. Enni Laine, Team W.O.M., Helsinki
7. Maria Burmoi, Team Supermass, Tampere
8. Essi Annala, Team Fitfarm, Kihniö
9. Anna Saari, Team Supermass, Kokkola
10. Riikka Kesseli, Team Fitstars, Kotka
11. Mimosa Isomäki, Fit Diamonds Team, Turku
12. Suvi Lahtinen, Badass Fitness Team, Helsinki
13. Mira Pesonen, Team Sportlife, Mikkeli
14. Tea Tyvijärvi, Team Fitfarm, Akaa

Bikini fitness masters 35, -163cm
1. Nadeja Eerola, Team HEI, Heinola
2. Mervi Hietala, Team Fitfarm, Klaukkala
3. Pirita Lindroos-Sipiläinen, Team Sportlife, Viiala
4. Natalia Belousova, Team Solana, Helsinki
5. Tarja Koponen, Team Fitfarm, Kuopio
6. Annina Ijäs, Team Metalsport, Vantaa
7. Minna Jaatinen, Team Kuntopiste, Turku
8. Maarika Rukki, Team Sportlife, Nokia
9. Roya Chatran, Team Bodyrock, Turku
10. Melina Tikkanen, Team Gazoz, Jyväskylä

Bikini fitness masters SM 35, +163cm
1. Heidi Östergård, Team Mayor’s, Porvoo
2. Suvi Lahtinen, Badass Fitness Team, Helsinki
3. Piia Lamberg, Team Fullmetal, Virrat
4. Emilia Hakanen, Team SportLife, Nokia
5. Hanna Skyttä, Team Supermass, Helsinki
6. Lena Zutsko, Team Fitlife, Tampere
7. Heidi Edelmann, Team Fullmetal, Palokka
8. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo
9. Marika Kortesuo-Jälkö, Team Fit-X, Lieto
10. Heli Sinkkonen, Team Solana, Vantaa
11. Niina Pitkänen, Team Fitstars, Espoo
12. Lotta Merenmies, Team Bodyworkers, Helsinki

Bikini fitness juniorit SM, -163cm
1. Melina Keltaniemi, Team Force, Kellokoski
2. Julia Pentti, Team Sportlife, Sastamala
3. Emma Lahti, Team Fitfarm, Alajärvi
4. Anna Toivonen, Team Fit, Lahti
5. Kiira Eloranta, Team Fit, Vantaa
6. Ida Keränen, Team Sportlife, Turku
7. Ines Karvinen, Badass Fitness Team, Helsinki
8. Titta-Teresa Ratinen, Team Fit, Helsinki
9. Saara Kemiläinen, Team SportLife, Jyväskylä
10. Janni Saariniemi, Team Fitfarm, Järvenpää
11. Arla Aarnipuu, Team Sporttimekka, Lahti
12. Suvi Yli-Piipari, Team Fitfarm, Lempäälä
13. Anette Sjöberg, Team Fitfarm, Pori

Bikini fitness juniorit SM, +163cm
1. Reetta Virtanen, Team Poseland, Tampere
2. Vilma Toiviainen, Team EastBody, Helsinki
3. Annika Vuorvirta, Team EastBody, Vantaa
4. Janita Hiltula, Team Trifinity, Oulu
5. Juulia Koskinen, Team Beyond Belief, Turku
6. Iina Tatarinov, Team PPS-Shop, Espoo
7. Linda Vallin, Team Fit, Tampere
8. Amanda Essen, Team Trifinity, Parainen
9. Sirpa Ala-Kapee, Team Fitfarm, Tampere
10. Nina Salmi, Team Kontio, Kuusankoski
11. Irene Kunnari, Team Beyond Belief, Helsinki
12. Ronja Eskola, Team Fitfarm, Tampere
13. Viivi Virtanen, Team Tzemppi, Säkylä
14. Johanna Lindfors, Team Golden Life, Nummela

Bikini fitness beginners, -160cm
1. Kirsi-Tiina Ruuskanen, Team24Gold, Klaukkala
2. Jemina Hietanen, Team Classic Gym, Tampere
3. Sanna Jurvanen, Team Maxium, Seinäjoki

Bikini fitness beginners, -163cm
1. Marjut Nilsén, Team Fitfarm, Ilomantsi
2. Nelli Pekonen, Team Fitfarm, Lahti
3. Heidi Höglund, Team Beyond Belief, Parainen
4. Marja Vedenoja, Team FitBody, Siikajoki
5. Linda Lindh, Team Sporttimekka, Vantaa

Bikini fitness beginners, -168cm
1. Ona Juusonen, Team Metal Sport, Tampere
2. Annika Ekqvist, Team Beyond Belief, Turku
3. Alexandra Siponen, Team Tähtikunto, Helsinki
4. Johanna Nokkanen, Team Kontio, Kouvola
5. Tiina Hyvärinen, Team PT Gym, Oulu
6. Lea Jokela, Team FysioMotion, Ylivieska
7. Leena Ruhno, Team Karboni, Jämsä
8. Kati Himberg, Team Body Temple, Salo

Bikini fitness beginners, +168cm
1. Miia Vesterinen, Kuntokeskus K&M, Helsinki
2. Essi Annala, Team Fitfarm, Kihniö
3. Hanna Saari, Team Supermass, Kokkola
4. Laura Paavola, Team Poseland, Tampere
5. Suvi Rantanen, Team Solana, Kotka
6. Minna Hujanen, Cap Athlete Team, Siuntio
7. Reetta Saarinen, Team Fitfarm, Turku
8. Enni Lehtovaara, Team Bodyworkers, Seinäjoki
10. 9. Carita Myllymäki, Team Fitfarm, Rauma
11. Katja Pentikäinen, Team Kontio, Lappeenranta
12. Maria-Harriet Lassila, Team Fitfarm, Helsinki
13. Ekaterina Rauvola, Team Bodyrock, Turku
14. Petra Järvimäki, Team Hack Yes, Tampere

Body fitness, -163cm
1. Liis Org, Team Sportlife, Helsinki
2. Iisa Launiemi, Team SportLife , Jyväskylä
3. Niina Vehviläinen, TeamFit, Lahti
4. Tiia Keisala, Cap Athlete Team, Tampere
5. Petra Palomäki, Team PPS-Shop, Jämijärvi
6. Minna Tanttu, Team Sportlife, Imatra
7. Rosita Broström, Team Fitfarm, Mariehamn
8. Linda Ajo, Pro Trainer Team, Vantaa
9. Maiju Aalto, Team Fitfarm, Nokia
10. Ida Töyry, Team Fit, Kouvola
11. Heli Ahvenainen, Team Fitfarm, Kotka
12. Emilia Dahl, Team Hierojapalvelut.fi, Turku
13. Sanna Takalo, Team Supermass, Rovaniemi
14. Titta Syväoja, Team Sportlife, Nokia
15. Kati Rissanen, SB team, Kuopio

Body fitness, -168cm
1. Mari Leppänen, Team FitFarm, Tampere
2. Bettina Gräsbeck, Team EastBody, Helsinki
3. Nelli Heikkilä, Team Fitfarm, Tampere
4. Marutzella Vaalikivi, Team Fitfarm, Pirkkala
5. Teija Länsipää, Team Classic Gym, Oulu
6. Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Jyväskylä
7. Liisa Kumpulainen, Team Sporttimekka, Helsinki
8. Elina Nöjd, Team Mayor’s, Helsinki
9. Kirsi Kivimäki, Team Fit, Tampere
10. Hanna Skyttä, Team Supermass, Helsinki
11. Katriina Raula, WellGo Fitness Team, Rauma
12. Annika Kivelä, Team Sportlife, Ylöjärvi
13. Tiina Torppa, Team Sportlife, Tampere
14. Marika Rontti, Team Piukat Paikat, Pori
15. Sonia Abbassi, Team Sportlife, Lohja
16. Janita Juujärvi, Team Power Corp, Tornio

Body fitness, +168cm
1. Pauliina Räisänen, Team Supermass, Pori
2. Annemari Harju, Team Classic Gym, Oulu
3. Milla Kelahaara, Pro Elite Team, Tampere
4. Iina Huttu, Team FitBody, Viitasaari
5. Reetta Saarinen, Team Fitfarm, Turku
6. Sanna Lähdeniemi, Team Fitfarm, Helsinki
7. Jutta Rossi, Team Piukat Paikat, Ulvila

Body fitness masters SM 35, -163cm
1. Heli Ahvenainen, Team Fitfarm, Kotka
2. Rosita Broström, Team Fitfarm, Mariehamn
3. Kati Rissanen, Sb-team, Kuopio
4. Mia Heinänen, Team Fitfarm, Helsinki
5. Kati Herala, Team Fit-X, Helsinki
6. Virpi Sipilä, Team Sportlife, Nokia
7. Heidi Hänninen, Team Metalsport, Järvenpää
8. Ulla-Maija Pöhö, Team FitBody, Oulu
9. Sirpa Penttilä, Team Power Fit, Vantaa

Body fitness masters SM 35, +163cm
1. Kirsi Kivimäki, Team Fit, Tampere
2. Annika Kivelä, Team Sportlife, Ylöjärvi
3. Liisa Kumpulainen, Team Sporttimekka, Helsinki
4. Minna Rantala, Team Tähtikunto, Helsinki
5. Pia Laine, Team Mayor’s, Espoo
6. Johanna Väätäinen, Team Sportlife, Kuopio
7. Heli Räsänen, Team Supermass, Joensuu
8. Mari Linja, Team Fitfarm, Nokia
9. Anna Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
10. Satu Helminen, Team FysioMaker, Hirvilahti
11. Virpi Pylkkönen, Team FysioMaker, Joensuu
12. Leena Ukkonen, Team Fitfarm, Suinula
13. Agnieszka Jonczyk, Team Figurator, Hämeenlinna
14. Pia Lehti, Team Fitfarm, Paimio
15. Miia Malmi, Team Sportlife, Tampere

Body fitness masters SM 45
1. Kirsi Palosaari, Team FysioMotion, Kokkola
2. Nina Larjos, Team Eliittikunto, Espoo
3. Laura Simola, Team Fitfarm, Helsinki
4. Päivikki Eskelinen-Rönkä, Team Sportlife, Mikkeli
5. Heli Hampinen, Team Fitfarm, Vantaa
6. Riina Nylander, Team Power Corp, Ylöjärvi
7. Nina Savonen, Team Fitfarm, Turenki
8. Marjo Linnakoski, Team Bodyrock, Masku
9. Sanna Oksanen, Team Gazoz, Joutsa
10. Tanja Parvikoski, Team Fit Club, Nummela
11. Jaana Kovanen, Team Gym99, Mikkeli

Body fitness juniorit SM, -163cm
1.Petra Palomäki, Team PPS-Shop, Jämijärvi
2. Minna Tanttu, Team Sportlife, Imatra
3. Titta Syväoja, Team Sportlife, Nokia
4. Matleena Niskanen, Team Jiipee, Haukipuda
5. Rosa Siuruainen, Team Fitfarm, Loimaa
6. Essi Törrönen, Team FitBody, Kemi
7. Julia Mäntyharju, Team Supermass, Tampere

Body fitness juniorit SM, +163cm
1. Nelli Heikkilä, Team Fitfarm, Tampere
2. Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Jyväskylä
3. Janina Kokko, Team Jiipee, Imatra
4. Sanni Telaranta, Team Force, Turku
5. Amanda Haga, Team Fitfarm, Helsinki
6. Anniina Filppula, Team Sportlife, Tampere
7. Veera Niskanen, Team FysioMotion, Kokkola
8. Viktoria Pälvi, Team Warzone, Helsinki
9. Susanna Vanhatuuna, Team Warzone, Turku
10. Rosa-Lia Ekroos, Team Trec Nutrition, Kerava

Body fitness beginners, -163cm
1. Ida Töyry, Team Fit, Kouvola
2. Linda Ajo, Pro Trainer Team, Vantaa
3. Emilia Dahl, Team Hierojapalvelut.fi, Turku
4. Jenni Vittaniemi-Pietilä, Team Fitbody, Kemi
5. Katri Levänen, Team Supermass, Uukuniemi
6. Hanna Pauliina Korhonen, Team Gym99, Kuopio
7. Hannele Eronen, Team Fitfarm, Jyväskylä
8. Niina Nevalainen, Team Trec Nutrition, Kellokoski
9. Elina Lehesvuori, Team Koiviston Isku, Noormarkku

Body fitness beginners, -168cm
1. Teija Länsipää, Team Classic Gym, Oulu
2. Tiina Torppa, Team SportLife, Tampere
3. Janita Juujärvi, Team Power Corp, Tornio
4. Taina Timonen, Team PowerTrainers, Kuopio
5. Laura Oksanen, Team Fullmetal, Pieksämäki

Body fitness beginners, +168cm
1. Pauliina Räisänen, Team Supermass, Pori
2. Milla Kelahaara, Pro Elite Team, Tampere
3. Iina Huttu, Team FitBody, Viitasaari
4. Emma Tuominen, Team Metal Sport, Turku
5. Maija Loikkanen, Team Sportlife, Tampere

Classic bodybuilding, yleinen sarja
1. Jani Lemberg, Team Mayors, Vantaa
2. Jani Pernell, Team Hierojapalvelut.fi, Parainen
3. Jarno Olmala, Team Trec Nutrition, Kerava
4. Utti Hietala, Team Mayor’s, Helsinki
5. Ben Ashkenazi Team Force, Hyvinkää
6. Timo Ekman, Team Hierojapalvelut.fi, Turku
7. Martti Loponen, Team Hierojapalvelut.fi, Turku
8. Ilkka Koski, Team Fitfarm, Kämmenniemi
9. Petko Stoyanov, Team Maxium, Seinäjoki
10. Jonne Sinisalo, Team Fitfarm, Turku

Classic bodybuilding masters SM
1. Jani Sinisalo, Team FysioMotion, Kokkola
2. Jani Tuulas, Team Classic Gym, Oulu
3. Juho Passila, Team SporttiMekka, Hämeenlinna
4. Voitto Suosaari, Team Sportlife, Jämsä
5. Pasi Räisänen, Team Classic Gym, Ylikiiminki
6. Timo Kiviniemi, Team Fysiomotion, Nivala

Classic bodybuilding juniorit SM
1. John Lausvuo, Team Mayor’s, Espoo
2. Jesse Ahvenkoski, Team Kokemäen Urheiluliike, Harjavalta
3. Juho Murtonen, Team Mayor´s, Helsinki
4. Samu Pitkänen, Team Energy, Joensuu
5. Jovan Hinic, Team Sportlife, Helsinki
6. Leevi Westlin, Team Trec Nutrition, Kerava
7. Henri Hakkarainen, Team Energy, Joensuu
8. Jussi Alanko-Luopa, Team Fitfarm, Seinäjoki

Fitness
1. Eveliina Tistelgren, Team Kontio, Helsinki
2. Miia Säilä, Team Tähtikunto, Espoo (juniorit)

Men’s physique, -178cm
1. Sherko Eliassi, Team Nocco, Turku
2. David Ouamba, Team Mayors, Vantaa
3. Perttu Murtola, Team FitFarm, Pirkkala
4. Peetu Lehmus, Team Force, Vantaa
5. Toni Lopes, Classic Gym, Tampere
6. Paavo Kyrö, Team East Body, Espoo
7. Timo Ekman, Team Hierojapalvelut.fi, Turku
8. Jarkko Vähänen, Team HEI, Pirkkala
9. Hanli Xiong, Team Solana, Vantaa
10. Mikael Leppänen, Team Tähtikunto, Helsinki
11. Henri Palomaa, Team Jiipee, Tornio
12. Elkhan Khudamli, Team Voimalaitos, Helsinki
13. Ari Vuorela, Team Sporttimekka.fi, Visuvesi
14. Jani Lemberg, Team Mayors, Vantaa
15. Hannu Ruoho, Pro Trainer Team, Turku

Men’s physique, +178cm
1. Alexandros Staboulis, Team Mayor’s, Helsinki
2. Mihkel Altmets, Team Supermass, Helsinki
3. Key Mollel, Team Solana, Vantaa
4. Rebwar Sohrabi, Team Beyond Belief, Turku
5. Teemu Pasuri, Team Solana, Helsinki
6. Juha Annala, Team Bodyrock, Naantali
7. Jonne Myllyniemi, Team Voimalaitos, Helsinki
8. Samuli Kietäväinen, Team Eliittikunto, Rovaniemi
9. Jani Pernell, Team Hierojapalvelut.fi, Parainen
10. Vili Saresmaa, Team Sportlife, Tampere
11. Aleksi Marttila, Team Force, Espoo
12. Santtu Niskanen, Team Trec Nutrition, Juankoski

Men’s physique juniorit SM
1. Milad Amiri, Team Xcore, Helsinki
2. Joakim Malassu, Team Solana, Helsinki
3. Dan Neuwerth, Team Metal Sport, Järvenpää
4. Cebu Saira, Team Eliittikunto, Helsinki
5. Juho Murtonen, Team Mayor´s, Helsinki
6. Antti Stenholm, Team Sporttimekka, Turenki
7. Sampsa Kataja, Badass Fitness Team, Espoo
8. Mohammed Al-Mashkur, Pro Trainer Team, Turku
9. Jussi Alanko-Luopa, Team Fitfarm, Seinäjoki
10. Antti Laitinen, Team Mayor’s, Helsinki

Women’s physique
1. Niina Pellikka, Team LBC, Lahti
2. Marjo Mieskonen, Team East Body, Helsinki
3. Hanna Soininen, Team FysioMaker, Varkaus
4. Maija Kantelus, Team Optimal Performance, Tampere
5. Tanja Parvikoski, Team Fif Club, Nummela
6. Jaana Lehto, Team Eliittikunto, Espoo

Fitness SM
Nordic Fitness Expo, Lahden Messukeskus
10.-11.10.2015


Bikini fitness – 160 cm
1. Eevi Teittinen, Team Mayor’s, Helsinki
2. Tanja Sundell, Team Beyond Belief, Turku
3. Gynai Alekperova, Team Voimalaitos, Helsinki
4. Emily Green, Team Sporttimekka, Masku
5. Sari Viljanen, Badass Fitness Team, Vantaa
6. Emilia Boström, Team Trifinity, Pietarsaari
7. Pauliina Hatunen, W.O.M., Helsinki
8. Niina Kallio, Team FCF, Rovaniemi
9. Pirita Lindroos-Sipiläinen, Team Sportlife, Viiala
10. Veera Selkäinaho, Pro Elite Team, Jyväskylä
11. Victoria Sippus, Team Trifinity, Vaasa
12. Taru Tikka, Team Sportlife, Tampere
13. Viktoria Volom, Team Solana, Helsinki
14. Melina Tikkanen, Team Bodycamp, Jyväskylä

Bikini fitness – 163 cm
1. Eve Heikkinen, Team 24 Gold, Helsinki
2. Linda Paldanius, Team FCF, Helsinki
3. Cecilia Paldanius, Team Trifinity
4. Edita Kallio, Team Badass Fitness, Helsinki
5. Marianna Salminen, Team PPS Shop, Helsinki
6. Sanita Jussila, Team SportLife, Jyväskylä
7. Nina Lagerström, Team Figurator, Kokkola
8. Mira Kuisma, Team MH Training, Oulu
9. Ruut Maria Venäläinen, Team Sportlife, Vantaa
10. Sari Uski, Team Fitlife, Turku
11. Hanna Leppänen, Team Fullmetal, Jyväskylä
12. Karla Olkkola, Team Fitstars, Helsinki
13. Mira Hautajoki, Team Fitfarm, Helsinki
14. Heidi Kiiveri, Team SportLife, Mikkeli
15. Ida Taskinen, Team JH Training, Jyväskylä

Bikini fitness – 168 cm
1. Sofia Ruusila-Nousiainen, Team Voimalaitos, Helsinki
2. Nina Suomi, Team Sportlife, Helsinki
3. Niina Laukkanen, Team FCF, Savonlinna
4. Emmi Juhala, Team Trifinity, Tampere
5. Saara Suhanto, Team FCF, Vantaa
6. Laura Pelkonen, Team 24 Gold, Tuusula
7. Krista Seuna, Team Sportlife, Helsinki
8. Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja
9. Sanna-Maria Myllykangas, Team 24gold, Kerava
10. Johanna Guessous, Team Sportlife, Helsinki
11. Sabina Saarinen, Team Trifinity, Larsmo
12. Tuula Seilonen, Team Fitfarm, Kangasala
13. Angelika Andreeva, Team Solana, Espoo
14. Jenna Sorsa, Team Gazoz, Kuopio
15. Karoliina Maihikoski, Team Figurator, Helsinki

Bikini fitness +168 cm
1. Jenni Levävaara, Team Mayor’s, Helsinki
2. Marika Hongisto, Team Fullmetal, Hämeenlinna
3. Susanna Mustajärvi, Team Fitfarm, Tampere
4. Milla Kelahaara, Pro Elite Team, Tampere
5. Jade-Yolanda Huhtamäki, Team 24 Gold, Turku
6. Caroliina Kinnarinen, Tampere
7. Suvi Iso-Kuusela, Pro Elite Team, Helsinki
8. Jenni Ahosilta, Team W.O.M, Helsinki
9. Vilhelmiina Noronen, Team Fysiomaker, Kuopio
10. Noora Altmets, FCF, Helsinki
11. Doris Nyman, Team Solana, Vantaa
12. Maria Burmoi, Team Fitfarm, Tampere
13. Amanda Lindberg, Team Trifinity, Vaasa
14. Lina Toivonen, Team Nutrica, Turku
15. Mia Rantamäki, Team Fitfarm, Espoo

Body fitness – 158 cm
1. Tanja Räsänen, Team East Body, Helsinki
2. Iisa Launiemi, Team SportLife, Pori
3. Ida Kivelä, Team Solana, Järvenpää
4. Milla Niva, Team Fitfarm, Helsinki
5. Taru Ahonen, Team Fullmetal, Palokka
6. Jamie Pakonen, Team Sportlife, Naantali
7. Piia Kiviniemi, Team Golden Life, Helsinki
8. Terhi Immonen, Team Sportlife, Loimaa
9. Hanne Väätäinen, Team Fysiomaker, Kuopio

Body fitness – 163 cm
1. Outi Nenonen, Team Tzemppi, Eura
2. Meeri Mäenpää, Team Fitfarm, Ähtäri
3. Liis Org, Team Sportlife, Helsinki
4. Elina Oinonen, Team FCF, Espoo
5. Hanna Autti, Team Jiipee, Saarenkylä
6. Nina Jaukkuri, Team JiiPee, Rovaniemi
7. Nina Savolainen, Team Gazoz, Kuopio
8. Taija Hietamäki, Team Sportlife, Hirvihaara
9. Sanna Nupponen, Team Gazoz, Varkaus
10. Mari Vainikainen, Team Fitfarm, Jyväskylä
11. Sara Karhunen, Team Sporttimekka, Helsinki
12. Terhi Poskela, Team Fitfarm, Lahti
13. Pia Junttila, Team FCF, Oulu
14. Satu Kotila, Team Sportlife, Jämsä
15. Noora Heilakka, Team Mayor’s, Forssa

Body fitness – 168 cm
1. Ann-Mari Ripatti, Team Sportlife, Otava
2. Sanna Kankaanranta, Team Fitfarm, Oulu
3. Sandra Nurminen, Team Fitfarm, Pori
4. Jenny Albrecht, Team Fitfarm, Kangasniemi
5. Sini-Marja Huotari, Team Sportlife, Jokela
6.Sonia Abbassi, Team Sportlife, Lohja
7. Virve Lintala, Team Fitfarm, Seinäjoki
8. Susanna Lundqvist, Team JiiPee, Kemi
9. Emma Tuomainen, Team Fitfarm, Turku
10. Marjo Pekkola, Team Sporttimekka, Hämeenlinna
11. Sini Rankinen, Team MHTraining, Oulu
12. Riina Kivikoski, Team Kontio, Kouvola
13. Maarit Martinmäki, Team Fitfarm, Jämsä
14. Mirja Heinonen, Team SOMA, Helsinki
15. Virpi Hurskainen, Team Sportlife, Reijola

Body fitness + 168 cm
1. Maaret Nousiainen, Team FCF, Tornio
2. Heini Hakalahti, Team PowerTrainers, Kuopio
3. Johanna Ilonen, Pro Elite Team, Vaasa
4. Jenni Lahikainen, Team Solana, Hamina
5. Niina Mantila, Team Eastbody, Huuvari
6. Annika Tikkanen, Team Body for Fitness, Sipoo
7. Kerli Valli, Team Figurator, Klaukkala
8. Hanna-Mari Manninen, Team Strong Body, Lohja
9. Salla Hänninen, Team Solana, Helsinki
10. Eija Mikkola, Team Sportlife, Helsinki
11. Sanna Jalava, Team Tzemppi, Rauma
12. Maarit Mäki-Rahkola, Team Fitfarm, Turku
13. Helena Huikkala, Team Fifarm, Kauvatsa
14. Maria Maunula, Team Fit, Luhtikylä

Fitness
1. Oona Ylitolonen, Pro Elite Team, Helsinki
2. Rosa Virtanen, TeamFit, Lahti
3. Iuliia Brovko, Pro Trainer Team, Turku

Women’s physique
1. Suvi Heinonen, Team Sportnutrition, Riihimäki
2. Kaisa Toikko, Team Fitfarm, Röykkä
3. Satu Pekkarinen, Team FCF, Helsinki
4. Riitta Mustonen, Team Leader, Jyväskylä
5. Mirkka Tanhuanpää, Team Gym99, Imatra

Men’s physique – 178 cm
1. Sherko Eliassi, Team Beyond Belief, Turku
2. Joonas Palmgren, Pro Elite Team Berliini, Saksa
3. James Nikander, Team Solana, Helsinki
4. Joonas Leppänen, Team Fitfarm, Nokia
5. Valtteri Lakanen, Team Sportlife, Jyväskylä
6. Toni Lopes, Team Classic Gym, Siivikkala
7. Pekka Tyrylahti, Team Sportsnutrition, Espoo
8. Jonne Salmi, Team FCF, Rovaniemi
9. Jesse Erola, Team K&M, Helsinki
10. Edgar Zindoga, Team Solana, Helsinki
11. Ben Ashkenazi, Team Sportsnutrition, Hyvinkää
12. Ari Saukko, Team MhTraining, Oulu
13. Jarkko Juntunen, Team FCF, Oulu
14. Ville Jaakkola, Team SportLife, Lieto

Men’s physique + 178 cm
1. Vertti Harjuniemi, Team FitFarm Tampere
2. Johannes Leivo, Pro Elite Team, Tampere
3. Mikko Männistö, Team Tzemppi, Tampere
4. Key Soikan Lengai Mollel, Team Solana, Helsinki
5. Marko Makkonen, Team Kuntohelp, Joensuu
6. Ivo Gonzalez Delgado, Team Skip, Ii
7. Johan Engberg, Team Fit, Espoo
8. Dan Uussaari, Team Mayor’s, Helsinki
9. Toni Lötjönen, Team Voimalaitos, Helsinki
10. Markus Metsänen, Team Karboni, Jyväskylä11.

Classic bodybuilding – 180 cm
1. Tuukka Heikkinen, Team Kuntohelp, Lieksa
2. Matias Kari, Team Mayor’s, Tammela
3. Arttu Hakkarainen, Team Kuntohelp, Kaavi
4. Cu Dao, Hierojapalvelut, Helsinki
5. Petri Klemettinen, Team JP, Kemi
6. Luukas Lindeman, Team Solana, Helsinki
7. Robert Nitz, Team Mayor’s, Espoo
8. Henry Lipponen, Team Sportlife, Naarajärvi
9. Samuli Nevalainen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
10. Tommi Tulonen, Lean Team, Urjala
11. Kimmo Leppäkari, Team Hei, Ylöjärvi
12. Matti Virtanen, Team Aminopörssi, Kotka
13. Pasi Viljanen, Team LBC, Lahti
14. Ville Karhunen, Team Sportlife, Tampere
15. Samu Alho, Team HEI, Pirkkala

Classic bodybuilding + 180 cm
1. Eeli Halonen, Team K&M, Lahti
2. Jeve Ojala, Team Tzemppi, Turku
3. Kalle Salmivirta, Team Sportlife, Turku
4. Otto Sandström, Pro Trainer Team, Helsinki
5. Denis Bystrov, Team Fitfarm, Kankaanpää
6. Jarkko Virta, Team Fysiomaker, Lapinlahti
7. Otto Havas, Team Solana, Helsinki
8. Olli Kiviniemi, Team Hierojapalvelut, Turku
9. Johannes Pohjus, Team SportLife, Kauhajoki
10. Kari Toivonen, Team Sportlife, Kotka

Bikini fitness – 163 cm juniorit, MM- karsinta
1. Emmi Nenonen, Team Solana , Espoo
2. Sara Sippola, Team Solana, Helsinki
3. Elliida Veikkola, Pro Elite Team, Ulvila
4. Olivia Kovács, Team Fit, Espoo
5. Arla Aarnipuu, Team Sporttimekka, Hämeenlinna
6. Eveliina Suihkonen, Classic Gym, Oulu
7. Julia Hellgren, Team Balanssiklubit, Nummela
8. Iida Ylitalo, Team XCore, Helsinki

Bikini fitness + 163 cm juniorit, MM- karsinta
1. Ilona Siekkinen, Team Sportsnutrition, Kuusamo
2. Laura Jyrinki, Team 24 Gold, Jyväskylä
3. Jenny Volmari, Team Strong Body, Lohja
4. Sonja Launonen, Team Tzemppi, Turku
5. Amanda Essen, Team Beyond Belief, Parainen
6. Katariina Mäkelä, Team Beyond Belief, Lieto
7. Miia Vesterinen, Team Fitfarm, Helsinki
8. Alisa Rantalankila, Team Bodyrock, Turku
9. Christine Annan, Team Fitfarm, Espoo
10. Maija Kivimäki, Team Fitfarm, Rauma
11. Vilja Miettinen, Team Kontio, Lappeenranta

BF – 163 cm, juniorit MM- karsinta
1. Dina Kaspi, Team Mayor’s, Kauniainen
2. Meri Camilla Rasilainen, Team Body For Fitness, Tampere
3. Jonna Mäkinen, Team JiiPee, Rovaniemi
4. Sanna Engström, Team SportLife, Naarajärvi
5. Rosa Siuruainen, Team Fitfarm, Loimaa
6. Anni Karhu, Team Sportlife, Imatra
7. Jenny Nars, Team Hardcore Bodies, Sundby

BF + 163 cm, juniorit MM-karsinta
1. Anni Karinen, Team Sportlife, Tampere
2. Senni Kokko, Team Bodyrock, Turku
3. Elin Hassel, Team Fitfarm, Vaasa
4. Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Jyväskylä
5. Sofia Siljama, Team BFF, Vantaa
6. Susanna Lehikoinen, Team Sportlife, Tampere
8. 7. Lida Enqvist, Team Power Fit, Tuusula
9. Essi Tiainen, Team Bodyrock, Turku
10. Erica Salin, Team Fitfarm, Lappeenranta
11. Ninni Puranen, Team Fitfarm, Helsinki
12. Jenni Korpela, Team Karboni, Helsinki

CBB juniorit, MM-karsinta
1. Olli Kemppainen, Team PPS-Shop, Kemi
2. Joni Lehtonen, Team Tzemppi, Loimaa
3. Alexander Espaillat, Team Eliittikunto, Helsinki
4. Marko Pitkänen, Team Karboni, Jyväskylä
5. Teemu Akonniemi, Team Power Fit, Vantaa
6. Jani Peltoniemi, Team Jiipee, Kemi
7. Leevi Westlin, Team Trec Nutrition, Kerava
8. Valtteri Hyvärinen, Team Solana, Espoo

Men’s physique juniorit, MM-karsinta
1. Jonathan Nikander, Team Solana, Espoo
2. Joona Pöllönen, Team Metal Sport, Helsinki
3. Joni Korhonen, Team Classic Gym, Oulu

Oulun SM-karsinta
Madetojan sali, Oulu
26.9.2015


Bikini fitness – 160 cm
1. Gynai Alekperova, Team Voimalaitos, Helsinki
2. Victoria Sippus, Team Trifinity, Vaasa
3. Niina Kallio, Team FCF, Rovaniemi
4. Viktoria Volom, Team Solana, Helsinki
5. Melina Tikkanen, Team Bodycamp, Jyväskylä

Bikini fitness – 163 cm
1. Cecilia Paldanius, Team Trifinity
2. Nina Lagerström, Team Figurator, Kokkola
3. Mira Kuisma, Team MH Training, Oulu
4. Sari Uski, Team Fitlife, Turku
5. Eveliina Suihkonen, Team Classic Gym, Oulu
6. Hanna Leppänen, Team Fullmetal, Jyväskylä
7. Mairika Uusküla, Team Trec Nutrition, Masala
8. Maiju Hill-Isosalmi, Team Sportlife, Pori

Bikini fitness – 168 cm
1. Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja
2. Angelika Andreeva, Team Solana, Espoo
3. Karoliina Maihikoski, Team Figurator, Helsinki
4. Sini Kultanen, Team Figurator, Espoo
5. Jenna Railovaara, Team Solana, Helsinki
6. Jenna Sorsa, Team Gazoz, Kuopio
7. Sara Alatupa, Team Sportlife , Mikkeli
8. Denise Rosas, Team Fitfarm, Turku
9. Heidi Jormanainen, Team Trifinity, Tammisaaari
10. Noora Kesti, Team Mayor´s, Forssa
11. Kristi Loukusa, Team FCF, Rovaniemi

Bikini fitness + 168 cm
1. Marika Hongisto, Team Fullmetal, Hämeenlinna
2. Vilhelmiina Noronen, Team Fysiomaker, Kuopio
3. Jenni Rautawaara, Team Mayors, Järvenpää
4. Mia Rantamäki, Team Fitfarm, Espoo
5. Tiina Hervanto, Team Fysiomaker, Varkaus
6. Maria Burmoi, Team Fitfarm, Tampere
7. Mira Pesonen, Team Sportlife, Mikkeli
8. Rea Stenroth, Team Pro-Am, Oulu

Body fitness – 158 cm
1. Piia Kiviniemi, Team Golden Life, Helsinki
2. Jamie Pakonen, Team Sportlife, Naantali
3. Taru Ahonen, Team Fullmetal, Palokka
4. Terhi Immonen, Team Sportlife, Loimaa

Body fitness – 163 cm
1. Mari Rehelmä, Team Fitfarm, Rauma
2. Johanna Elehvä, Team FCF, Haparanda, Ruotsi
3. Sara Karhunen, Team Sporttimekka, Helsinki
4. Taija Hietamäki, Team Sportlife, Hirvihaara
5. Pia Junttila, Team FCF, Oulu
6. Emma Lehto, Team Skip, Helsinki
7. Jonna Puumalainen, Team Classic Gym, Oulu
8. Teija Lahtinen, Team FysioMaker, Keuruu
9. Elina Leppälä, Team Jiipee, Rovaniemi
10. Iina Virtanen, Team Classic Gym, Kangasala
11. Freja Sjöblom, Team Fitfarm, Turku
12. Riitta Mäkäräinen, Team FCF, Tyrnävä
13. Jonna Laamanen, Team Fitfarm, Mikkeli
14. Mari Pirhonen, Team Sportlife, Ylämylly

Body fitness – 168 cm
1. Sanna Kankaanranta, Team Fitfarm, Oulu
2. Susanna Lundqvist, Team JiiPee, Kemi
3. Maarit Martinmäki, Team Fitfarm, Jämsä
4. Virpi Hurskainen, Team Sportlife, Reijola
5. Sini Rankinen, Team MHTraining, Oulu
6. Pia Maijala, Team Classic Gym, Oulu
7. Linda Häggkvist, Team Hardcore Bodies, Pietarsaari
8. Henna Kinnunen, Team Classic Gym, Oulu

Body fitness + 168 cm
1. Helena Huikkala, Team Fifarm, Kauvatsa
2. Maarit Mäki-Rahkola, Team Fitfarm, Turku
3. Maria Maunula, Team Fit, Luhtikylä

CBB – 180 cm
1. Petri Klemettinen, Kemi
2. Henry Lipponen, Team Sportlife, Naarajärvi
3. Ville Karhunen, Team Sportlife, Tampere
4. Pasi Viljanen, LBC, Lahti
5. Kimmo Leppäkari, Team Hei, Ylöjärvi
6. Samu Alho, Team HEI, Pirkkala

CBB + 180 cm
1. Jarkko Virta, Team Fysiomaker, Lapinlahti
2. Otto Havas, Team Solana, Helsinki
3. Johannes Pohjus, Team SportLife, Kauhajoki
4. Kari Toivonen, Team Sportlife, Kotka

Men’s physique – 178 cm
1. Jonne Salmi, Team FCF, Rovaniemi
2. Jarkko Juntunen, Team FCF, Oulu
3. Ari Saukko, Team MhTraining, Oulu
4. Ville Jaakkola, Team SportLife, Lieto

Men’s physique + 178 cm
1. Ivo Gonzalez Delgado, Team Skip, Ii
2. Jaakko Arkko, Team FCF, Oulu
3. Jarkko Mattila, Team Power Trainers, Kuopio

Jyväskylän SM-karsinta
Paviljongin auditorio, Jyväskylä
19.9.2015


Bikini fitness – 160 cm
1. Tanja Sundell, Team Beyond Belief, Turku
2. Eevi Teittinen, Team Mayor’s, Helsinki
3. Pirita Lindroos-Sipiläinen, Team Sportlife, Viiala
4. Pauliina Hatunen, W.O.M., Helsinki (M)
5. Sari Viljanen, Badass Fitness Team, Vantaa
6. Taru Tikka, Team Sportlife, Tampere
7. Mikaela Kääriäinen, Team Golden Life, Kauniainen
8. Elina Raudasoja, Team Fitfarm, Muurame
9. Linda Kantanen, Team Fullmetal, Jyväskylä

Bikini fitness – 163 cm
1. Emmi Nenonen, Team Solana, Espoo
2. Edita Kallio, Team Badass Fitness, Helsinki
3. Eve Heikkinen, Team 24 Gold, Helsinki
4. Nina Lagerström, Team Figurator, Kokkola
5. Ruut Maria Venäläinen, Team Sportlife, Vantaa
6. Karla Olkkola, Team Fitstars, Helsinki
7. Heidi Kiiveri, Team SporfLife , Tampere
8. Elliida Veikkola, Pro Elite Team, Pori
9. Mira Hautajoki, Team Fitfarm, Helsinki
10. Ida Taskinen, Team JH Training, Jyväskylä
11. Sari Uski, Team Fitlife, Turku
12. Nina Lagerström, Team Figurator, Kokkola
13. Cecilia Paldanius, Team Trifinity, Vaasa
14. Sara Sippola, Team Solana, Helsinki
15. Elina Niemelä, Team Solana, Vantaa

Bikini fitness – 168 cm
1. Nina Suomi, Team Sportlife, Helsinki
2. Sanna-Maria Myllykangas, Team 24gold, Kerava
3. Krista Seuna, Team Sportlife, Helsinki
4. Emmi Juhala, Team Trifinity, Tampere
5. Sabina Saarinen, Team Trifinity, Larsmo
6. Laura Pelkonen, Team 24 Gold, Tuusula
7. Johanna Guessous, Team Sportlife, Helsinki (M)
8. Jenny Volmari, Team Strong Body, Lohja
9. Tuula Seilonen, Team Fitfarm, Kangasala
10. Niina Laukkanen, Team FCF, Savonlinna
11. Jenna Sorsa, Team Gazoz, Kuopio
12. Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja
13. Sini Kultanen, Team Figurator, Espoo
14. Karoliina Maihikoski, Team Figurator, Helsinki
15. Denise Rosas, Team Fitfarm, Turku

Bikini fitness + 168 cm
1. Jenni Levävaara, Team Mayor’s, Helsinki (M)
2. Jade-Yolanda Huhtamäki, Team 24 Gold, Turku
3. Jenni Ahosilta, Team W.O.M, Helsinki
4. Marika Hongisto, Team FullMetal, Hämeenlinna
5. Suvi Iso-Kuusela, Pro Elite Team, Helsinki
6. Laura Jyrinki, Team 24 Gold, Jyväskylä
7. Doris Nyman, Team Solana, Vantaa
8. Noora Altmets, FCF, Helsinki
9. Amanda Lindberg, Team Trifinity, Vaasa
10. Sonja Launonen, Team Tzemppi, Turku
11. Maria Burmoi, Team Fitfarm, Tampere
12. Noora Ruokomäki, Badass Fitness Team, Espoo
13. Rosanne Kunnas, Team W.O.M., Helsinki
14. Vilhelmiina Noronen, Team Fysiomaker, Kuopio
15. Jenni Rautawaara, Team Mayors, Järvenpää (M)

Body fitness – 158 cm
1. Tanja Räsänen, Team East Body, Helsinki
2. Dina Kaspi, Team Mayor’s, Kauniainen
3. Sanna Engström, Team SportLife, Naarajärvi
4. Ida Kivelä, Team Solana, Järvenpää
5. Iisa Launiemi, Team SportLife, Pori
6. Milla Niva, Team Fitfarm, Helsinki
7. Terhi Immonen, Team Sportlife, Loimaa
8. Sanna-Maarit Korva, Team JiiPee, Rovaniemi
9. Piia Kiviniemi, Team Golden Life, Helsinki
10. Tuuli Leppäaho, Team W.O.M, Hyvinkää
11. Jamie Pakonen, Team Sportlife, Naantali
12. Taru Ahonen, Team Fullmetal, Palokka
13. Minttu-Miina Näreinen, Team Fitfarm, Turku
14. Tanja Soilas, Team Fitfarm, Luhtajoki (M)

Body fitness – 163 cm
1. Outi Nenonen, Team Tzemppi, Eura
2. Meeri Mäenpää, Team Fitfarm, Ähtäri
3. Nina Savolainen, Team Gazoz, Kuopio
4. Liis Org, Team Sportlife, Helsinki
5. Nina Jaukkuri, Team JiiPee, Rovaniemi
6. Sanna Nupponen, Team Gazoz, Varkaus
7. Noora Heilakka, Team Mayor´s, Forssa
8. Terhi Poskela, Team Fitfarm, Lahti
9. Mari Vainikainen, Team Fitfarm, Jyväskylä
10. Satu Kotila, Team Sportlife, Jämsä (M)
11. Mari Rehelmä, Team Fitfarm, Rauma
12. Taija Hietamäki, Team Sportlife, Hirvihaara
13. Sara Karhunen, Team Sporttimekka, Helsinki
14. Jonna Puumalainen, Team Classic Gym, Oulu
15. Teija Lahtinen, Team FysioMaker, Keuruu

Body fitness – 168 cm
1. Sini-Marja Huotari, Team Sportlife, Jokela
2. Jenny Albrecht, Team Fitfarm, Kangasniemi
3. Marjo Pekkola, Team Sporttimekka, Hämeenlinna
4. Sandra Nurminen, Team Fitfarm, Pori
5. Ann-Mari Ripatti, Team Sportlife, Otava
6. Riina Kivikoski, Team Kontio, Kouvola
7. Mirja Heinonen, Team SOMA , Helsinki
8. Virve Lintala, Team Fitfarm, Seinäjoki
9. Emma Tuomainen, Team Fitfarm, Uusikaupunki
10. Sonia Abbassi, Team Sportlife, Lohja
11. Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Jyväskylä
12. Katja Hyvärinen, Team Bodyworkers, Hamula
13. Maarit Martinmäki, Team Fitfarm, Jämsä
14. Saila Juote, Team Fitfarm, Hyvinkää
15. Sari Peltonen, Team Fitfarm, Tampere (M)

Body fitness + 168 cm
1. Heini Hakalahti, Team PowerTrainers, Kuopio
2. Maaret Nousiainen, Team FCF, Tornio
3. Jenni Lahikainen, Team Solana, Hamina
4. Annika Tikkanen, Team Body for Fitness, Sipoo (M)
5. Hanna-Mari Manninen, Team Strong Body, Lohja
6. Anni Karinen, Team Sportlife, Tampere
7. Salla Hänninen, Team Solana, Helsinki
8. Eija Mikkola, Team Sportlife, Eurajoki
9. Kerli Valli, Team Figurator, Klaukkala
10. Sanna Jalava, Team Tzemppi, Rauma
11. Oona Niiranen, Team Fitfarm, Turku
12. Helena Huikkala, Team Fitfarm, Kauvatsa
13. Maarit Mäki-Rahkola, Team Fitfarm, Turku
14. Maria Virkkunen, Team Kuntohelp, Lieksa
15. Paula Savolainen, Team East Body, Vantaa

Fitness
1. Rosa Virtanen, TeamFit, Lahti
2. Iuliia Brovko, Pro Trainer Team, Turku
3. Jutta Aaltonen, Team Beyond Belief, Turku (J)

Women’s physique
1. Suvi Heinonen, Team Sportnutrition, Riihimäki
2. Kaisa Toikko, Team Fitfarm, Röykkä
3. Satu Pekkarinen, Team FCF, Helsinki
4. Mirkka Tanhuanpää, Team Gym99, Imatra
5. Camilla Munsterhjelm, Team PT-Gym, Oulu
6. Riitta Mustonen, Team Leader, Jyväskylä
7. Maijastiina Tammisto, Team Sportslife, Tampere

Men’s physique – 178 cm
1. Joonas Leppänen, Team Fitfarm, Nokia
2. Valtteri Lakanen, Team Sportlife, Jyväskylä
3. Toni Lopes, Team Classic Gym, Siivikkala
4. Pekka Tyrylahti, Team Sportsnutrition, Espoo
5. Jesse Erola, Team K&M, Helsinki
6. Ben Ashkenazi, Team Sportsnutrition, Hyvinkää

Men’s physique + 178 cm
1. Key Soikan Lengai Mollel, Team Solana, Helsinki
2. Marko Makkonen, Team Kuntohelp, Joensuu
3. Gabriel Pöllönen, Team Metal Sport, Helsinki
4. Johan Engberg, Team Fit, Espoo
5. Dan Uussaari, Team Mayor’s, Helsinki
6. Markus Metsänen, Team Karboni, Jyväskylä
7. Jarkko Mattila, Team Power Trainers, Kuopio

CBB – 180 cm
1. Matias Kari, Team Mayor’s, Tammela
2. Arttu Hakkarainen, Team Kuntohelp, Kaavi
3. Cu Dao, Team Hierojapalvelut, Helsinki
4. Luukas Lindeman, Team Solana, Helsinki
5. Robert Nitz, Team Mayor’s, Espoo
6. Samuli Nevalainen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
7. Tommi Tulonen, Lean Team, Urjala
8. Matti Virtanen, Team Aminopörssi, Kotka
9. Jami Määttänen, Pro Trainer Team, Turku
10. Ville Jaakkola, Team SportLife, Lieto
11. Alex Günsberg, Team Solana, Helsinki
12. Pasi Viljanen, Team LBC, Lahti
13. Henry Lipponen, Team SportLife, Naarajärvi
14. Ville Karhunen, Team Sportlife, Tampere
15. Jeremiah Akim, Nurmijarvi

CBB + 180 cm
1. Jeve Ojala, Team Tzemppi, Turku
2. Eeli Halonen, Team K&M, Lahti
3. Denis Bystrov, Team Fitfarm, Kankaanpää
4. Kalle Salmivirta, Team Sportlife, Turku
5. Otto Sandström, Pro Trainer Team, Helsinki
6. Olli Kiviniemi, Team Hierojapalvelut, Turku
7. Mikko Vesterinen, Team FCF, Helsinki
8. Jarkko Virta, Team Fysiomaker, Lapinlahti
9. Mikko Hissa, Team Classic Gym, Laihia
10. Kari Toivonen, Team Sportlife, Kotka
11. Johannes Pohjus, Team SportLife, Kauhajoki
12. Dan Tolppola, Team PowerFit, Vantaa

Sportyfeel Fitness Classic
Helsingin Kulttuuritalo, Helsinki
18.-19.4.2015


Bikini Fitness – 160 cm
1. Jaana Malytcheva, Pro Elite Team, Jyväskylä
2. Emilia Boström, Team Trifinity, Pietarsaari
3. Veera Selkäinaho, Pro Elite Team, Jyväskylä
4. Satu-Maarit Rantanen, Team Beyond Belief, Pirkkala
5. Niina Kallio, Team FCF, Rovaniemi
6. Emily Green, Team Fitfarm, Masku

Bikini Fitness – 163 cm
1. Maarit Koskinen, Team Kontio, Kouvola
2. Kati Lyytikkä, Team 24 Gold, Helsinki
3. Sanita Jussila, Team SportLife, Jyväskylä
4. Emma Ahonen, Team Sportlife, Järvenpää
5. Edita Kallio, Team Badass Fitness, Helsinki
6. Heidi Kiiveri, Team SportLife, Mikkeli

Bikini Fitness – 168 cm
1. Saara Suhanto, Team Body Camp, Vantaa
2. Sofia Ruusila-Nousiainen, Team Voimalaitos, Helsinki
3. Sabina Saarinen, Team Trifinity, Larsmo
4. Krista Julkunen, Team Sportlife, Tampere
5. Pauliina Pakarinen, Team Xcore, Helsinki
6. Aino Kosonen, Team JH-training, Savonlinna

Bikini Fitness + 168 cm
1. Susanna Mustajärvi, Team Sportsnutrition.fi, Tampere
2. Caroliina Kinnarinen, Team LBC, Tampere
3. Noora Christiansen, Team Sportlife, Helsinki
4. Tea Tyvijärvi, Team Fitfarm, Akaa
5. Lina Toivonen, Team Nutrica, Turku
6. Jutta Kärri, Team FitStars, Helsinki

Body Fitness – 163 cm
1. Tiina Noko, Team Sportlife, Kerava
2. Susanna Koivisto, Team Fitfarm, Tampere
3. Jonna Mäkinen, Team JiiPee, Rovaniemi
4. Hanne Väätäinen, Team Fysiomaker, Kuopio
5. Senja Siira, Team FCF, Oulu
6. Ria-Maria Laakso, Team Spes, Naantali

Body Fitness – 168 cm
1. Elina Oinonen, Team FCF, Espoo
2. Kia Rantalainen, Team K&M, Lahti
3. Paula Meronen, Team East Body, Vantaa
4. Sari Laatunen, Team Mayor’s, Espoo
5. Sini Lehtonen, Team FitFarm, Tampere
6. Sanna Sjöblom, Team Fitfarm, Godby

Body Fitness + 168 cm
1. Johanna Jåfs, Pro Elite Team, Vaasa
2. Anna-Mari Puranen, Team Fit, Äänekoski
3. Niina Mantila, Team Eastbody, Huuvari
4. Reetta Kanniainen, Pro Elite Team, Klaukkala
5. Anni Karinen, Team Sportlife, Tampere
6. Veera Grönlund, Team Fitfarm, Tampere

Fitness
1. Sannu Sutinen, Team FitBody, Rovaniemi
2. Miia Säilä, Team Tähtikunto, Helsinki (juniori)
3. Ella Jokinen, Pro Elite Team, Hämeenlinna (juniori)

Women’s Physique
1. Maria Vitikkala, Team SportLife, Piikkiö
2. Maria Yli-Luukas, Team Sportlife, Nummela
3. Tanja Ekola, Team Optimal Performance, Nokia

Men’s Physique – 178 cm
1. Sherko Elyasi, Team Beyond Belief, Turku
2. Joonas Palmgren, Pro Elite Team, Berlin
3. Tuomo Alakärppä, Team FCF, Oulu
4. Pekka Tyrylahti, Team Sportsnutrition.fi, Espoo
5. Toni Lopes, Team Classic Gym, Tampere
6. Edgar Zindoga, Team Solana, Helsinki

Men’s Physique + 178 cm
1. Vertti Harjuniemi, Team Fitfarm, Tampere
2. Mikko Männistö, Team Tzemppi, Tampere
3. Mihkel Altmets, Team FCF , Helsinki
4. Pauli Keski-Korhonen, Team Solana, Kerava
5. Toni Lötjönen, Team Voimalaitos, Helsinki
6. Rami Lehtinen, Team Sportlife, Lahti

Classic Bodybuilding
1. Tuomas Kuronen, Team LBC, Lahti
2. Olli Kaminen, Team Mayor’s, Seinäjoki
3. Tuukka Heikkinen, Team Kuntohelp, Lieksa
4. Vesa Mäki, Team Power Fit, Vantaa
5. Antti Paronen, Team Sportlife, Lahti
6. Anssi Tanskala, Team JiiPee, Helsinki

Body fitness SM, juniorit – 163 cm
1. Dina Kaspi, Team Sporttimekka, Kauniainen
2. Meri Kohonen, Team JH-training, Savonlinna
3. Jonna Mäkinen, Team JiiPee, Rovaniemi
4. Elisa Jäntti, Pro Trainer Team, Jyväskylä
5. Emilia Perkkola, Team Tzemppi, Laitila
6. Petra Palomäki, Team Fit House, Jämijärvi

Body fitness SM, juniorit + 163 cm
1. Janina Hillman, Team Koiviston Isku, Pori
2. Veera Grönlund, Team Fitfarm, Tampere
3. Reetta Kanniainen, Pro Elite Team, Klaukkala
4. Iina-Sofia Toivola, Team Spes, Turku
5. Viivi Salminen, Team Sportlife, Lahti
6. Oona Tolppanen, Team Fitnesstukku, Espoo

Bikini fitness SM, juniorit – 163 cm
1. Kati Lyytikkä, Team 24 Gold, Helsinki
2. Elliida Veikkola, Team Fitfarm, Ulvila
3. Heidi Kiiveri, Team SportLife, Mikkeli
4. Veera Selkäinaho, Pro Elite Team, Jyväskylä
5. Sofia Palmio, Team Bodycamp, Tampere
6. Eveliina Ylönen, Team Nutrica, Raisio

Bikini fitness SM, juniorit + 163 cm
1. Janita Hiltula, Team Trifinity, Oulu
2. Niina Moisio, Team Trifinity, Umeå, Sverige
3. Miia Vesterinen, Team Fitfarm, Tallinna
4. Krista Julkunen, Team Sportlife, Tampere
5. Noora Mähönen, Team Beyond Belief, Helsinki
6. Amanda Essen, Team Beyond Belief, Parainen

Men’s physique juniorit
1. Mikko Männistö, Team Tzemppi, Tampere
2. Santeri Koskinen, Dreamfit Squad, Tampere
3. Oliver Perälä, Team Tokka Sport, Järvenpää
4. Lauri Piirilä, Team Turengin Sarastus, Tervakoski
5. Hassan Al-Kharsani, Lean Team, Tampere
6. Jani Pulkkinen, Team Sporttimekka, Espoo

Classic bodybuilding juniorit
1. Olli Kemppainen, Team PPS-Shop, Kemi
2. Joni Lehtonen, Team Tzemppi, Loimaa
3. Joel Hunnakko, Team Paitapaja – LPG, Espoo
4. Alexander Espaillat, Team Jälkipoltto, Helsinki
5. Joonas Johansson, Team Fitfarm, Riihimäki
6. Roni Kanerva, Team Solana, Espoo

Body fitness SM 35, Masters
1. Susanna Koivisto, Team Fitfarm, Tampere
2. Maria Kuure, Team Classic Gym, Kempele
3. Hanna Kuukkanen, Team FitFarm, Tampere
4. Heidi Hietala, Team Mayor’s, Riihimäki
5. Heli Räsänen, Team Energy, Joensuu
6. Jaana Pajunoja, Team Koiviston Isku, Nakkila

Body fitness SM 45, masters
1. Katarina Hemling, Team Bodyrock, Naantali
2. Sari Laatunen, Team Mayor’s, Espoo
3. Tuulikki Kare, Team Fitfarm, Vantaa
4. Heli Hampinen, Team Fitfarm, Vantaa
5. Päivikki Eskelinen-Rönkä, Team Sportlife, Mikkeli
6. Jaana Vuorinen, Team Body Temple, Salo

Bikini fitness SM 35, masters
1. Jenni Rautawaara, Team Mayor’s ,Helsinki
2. Nora Vuorio, Team Fit Diamonds, Helsinki
3. Marika Kauppinen, Team Mayor’s, Helsinki
4. Marika Harjunpää, Team Mayor’s, Helsinki
5. Kiti Hellevaara, Team Sportlife, Kangasala
6. Eevi-Pirre Rautiainen, Team JH-training, Savonlinna

Classic Bodybuilding SM, Masters
1.Jari Kärkkäinen, Team Sportsnutrition.fi, Klaukkala
2. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
3. Voitto Suosaari, Team Keskikeho, Jämsä
4. Timo Kiviniemi, Team Fysiomotion, Karvoskylä

SM-kilpailu
Nordic Fitness Expo, Lahden Urheilu- ja Messukeskus, Lahti
11.-12.10.2014


Bikini fitness SM – 160 cm
1. Jaana Malytcheva, Pro Elite Team, Jyväskyla
2. Natalia Ojanen, Team Solana, Helsinki
3. Riikka Turkumäki, Team East Body, Helsinki
4. Johanna Hermans, Team 24 Gold, Espoo
5. Lisa-Marie Sahlström, Team 24 Gold, Parainen
6. Gynai Alekperova, Team Fitness United, Helsinki
7. Tanja Sundell, Team Beyond Belief, Turku
8. Outi Aikio, Team FitBody, Kemi
9. Annina Weckman, Team Sportlife, Helsinki
10. Krista Kinnunen, Team Energy, Kuopio
11. Nina Ritakallio, Team Fitnesstukku, Helsinki
12. Sari Viljanen, Team TokkaSport, Vantaa
13. Meri Rasilainen, Team Fitfarm, Tampere
14. Niina Kallio, Team Jiipee, Rovaniemi

Bikini fitness SM – 163 cm
1. Linda Paldanius, Team Manninen, Helsinki
2. Linda Danakas, Team Fitstars, Helsinki
3. Marianna Salminen, Team Fitfarm, Helsinki
4. Sara Clärk, Team 24 Gold, Vaasa
5. Linda Elo, Team Fitfarm, Oulu
6. Sanita Jussila, Team SportLife, Jyväskylä
7. Liis Org, Team Sportlife, Helsinki
8. Sanni Virtanen, Team Fitfarm, Valkeakoski
9. Sonja-Sofia Rannanjärvi, Team Fitfarm, Ylistaro
10. Mira Hautajoki, Team Balance, Helsinki
11. Monika Engman, Pro Elite Team, Tampere
12. Anu Serén, Team BodyRock, Paimio

Bikini fitness SM – 166 cm
1. Henriikka Klemetti Team Fitfarm, Tampere
2. Niina Laukkanen, Team Sportlife, Savonlinna
3. Pauliina Pakarinen, Team Sportlife, Helsinki
4. Emmi Mäenpää, Team Sportlife, Tampere
5. Eve Heikkinen, Team Fullmetal, Jyväskylä
6. Satu Laine, Team Sporttimekka, Helsinki
7. Kati Yläranta, Team Fitfarm, Helsinki
8. Krista Seuna, Team Sportlife, Helsinki
9. Natasha Hamazenko, Team Fitnesstukku, Helsinki
10. Marleen Pärnamaa, Team Fitstar, Helsinki
11. Katja Hyvärinen, Team Bodycamp, Siilinjärvi
12. Sanni Salomaa, Team Hypoxi, Pori
13. Karoliina Laitinen, Team Fysio Maker, Varkaus

Bikini fitness SM – 170 cm
1. Camilla Back, Team Trifinity, Vaasa
2. Caroliina Kinnarinen, DFS-Team, Tampere
3. Laura Pojanluoma, Pro Elite Team, Tampere
4. Mia Lahti, Team Sportlife, Tampere
5. Maija Haapanen, Team Sporttimekka, Turku
6. Laura Jyrinki, Team Sportlife, Jyväskylä
7. Sari Perälä, Team Fit Diamonds, Tampere
8. Sonja Launonen, Team Fitfarm, Köyliö
9. Anna-Maija Sarjula, Team Fitstars, Lohja
10. Anni Länsilahti, Team Fitfarm, Espoo
11. Johanna Guessous, Team SportLife, Helsinki
12. Emma Puro, Team Fitfarm, Vantaa
13. Enni Laine, Team Fitfarm, Helsinki
14. Julia Harjula, Team Solana, Helsinki
15. Tiia Pöyhönen, Team Fullmetal, Jyväskylä

Bikini fitness SM + 170 cm
1. Milla Kelahaara, Pro Elite Team, Tampere
2. Jenni Levävaara, Team Mayor’s, Espoo
3. Tua Wikholm, Team Solana Fitness, Espoo
4. Jade-Yolanda Huhtamäki, Team 24 Gold, Turku
5. Lotta Jänne, Team Fitfarm, Lempäälä
6. Nina Fallström, Team Fitfarm, Vantaa
7. Eerika Heininen, Team Mayors, Lohja
8. Henna Takala, Team Fitbody, Oulu
9. Essi Vasankari, BadassFitness Team, Jyväskyla
10. Sanna Nuutinen, Team Fitfarm, Helsinki
11. Serena Rauhala, Team Fitfarm, Jyväskylä
12. Jasmi Qvick, Team Sportlife, Tampere
13. Jaana Manner, Team Bombshell, Seinäjoki
14. Mimosa Isomäki, Team Hypoxi, Turku
15. Kiti Hellevaara, Team SportLife, Kangasala
Ekaterina Kirenkina, Team Fitfarm, Helsinki
Mari Manelius, Team Bombshell, Tampere
Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskyla
Suvituuli Kangasmäki, Team Fitfarm, Kotka
Tiia Huikkonen, Team Manninen, Tampere
Enni Lehtonen, Team Fitfarm, Vantaa

Body fitness SM – 163 cm
1. Iina Levanoja, Team Fitfarm, Helsinki
2. Tiia Keisala, Pro Elite Team, Tampere
3. Hanna Autti, Team Jiipee, Saarenkylä
4. Jessica Silfvernagel, Team Classic Gym, Vaasa
5. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team FitBody, Jyväskyla
6. Sanna Nupponen, Team Gym 99, Varkaus
7. Anni Viholainen, Team SportLife, Mikkeli
8. Janica Timonen, Team PT Gym, Oulu
9. Maiju Minea Aalto, Team Fitfarm, Tampere
10. Iisa Launiemi, Team SportLife, Pori
11. Heli Ahvenainen, Team Fitfarm, Kotka
12. Sara Karhunen, Team Mayor’s, Helsinki
13. Suvi Tihinen, Team Fitfarm, Helsinki
14. Niina Vehviläinen, Team K&M, Lahti
15. Terhi Immonen, Team Sportlife, Loimaa

Body fitness SM – 168 cm
1. Hanna Saario, Team Body Temple, Perniö
2. Katja Paju, Pro Elite Team, Hyvinkää
3. Sanna Säkkinen, Team Mayor’s, Helsinki
4. Mari Leppänen, Team Fitfarm, Kangasala
5. Marutzella Vaalikivi, Team Fitfarm, Tampere
6. Henna Kosunen, Team Sportsnutrition, Vantaa
7. Ida-Maria Mäkelä, Team Karboni, Jyväskylä
8. Katrin Kimber-Heiniö, Team Classic Gym, Tampere
9. Sanna Kankaanranta, Team Fitfarm, Oulu
10. Mariliisa Heininen, Team Fit, Lahti
11. Elina Nöjd, Team FitFarm, Helsinki
12. Noora Tanskanen, Team Fitfarm, Lohja
13. Emma Tuomainen, Team Fitfarm, Turku
14. Katriina Raula, WellGo Fitness Team, Pori
15. Kati Kuuluvainen, Team SportLife, Tampere

Body fitness SM + 168 cm
1. Bettina Gräsbeck, Team Fitfarm, Helsinki
2. Elin Hassel, Team Fitfarm, Tampere
3. Noora Huhtala, Team Sportlife, Kouvola
4. Harriet Lönnqvist, Team Fitfarm, Tampere
5. Kirsi-Maria Jäppinen, Team Fitfarm, Jyväskyla
6. Heidi Hiitiö, Team Fitfarm, Klaukkala
7. Sanna Lähdeniemi, Team Fitfarm, Tampere
8. Jaana Karjalainen, Team Fitfarm, Kuopio
9. Sanna Sarén, Team Fitfarm, Tampere
10. Jutta Rossi, Team Piukat Paikat, Pori
11. Sanna Raunio, Badass Fitness Team, Espoo
12. Anna Välimäki, Team Fitfarm, Tampere
13. Sanna Kiiski, Team Fitfarm, Rauma
14. Reetta Muurinen, Team Fitfarm, Turku

Fitness SM
1. Piia Pajunen, Pro Elite Team, Tampere
2. Essi Sarja, Pro Elite Team, Jyväskylä
3. Oona Ylitolonen, Pro Elite Team, Helsinki
4. Joan Keihäs, Team Beyond Belief, Parainen
5. Janette Oksman, Team Bodycamp, Vantaa
6. Marika Kemppainen, Team Fithouse, Tampere

Women’s Physique SM
1. Niina Pellikka, Team LBC, Lahti
2. Ndidi Nwajei, Team Solana, Helsinki
3. Hanna-Mari Kärkkäinen, Team Manninen, Jyska
4. Hanna Soininen, Team FysioMaker, Varkaus
5. Piia Turunen, Team FysioMaker, Kuopio
6. Pauliina Kosola, Team Sportlife, Eura

Men’s Physique SM – 178 cm
1. Johannes Leivo, Pro Elite Team, Tampere
2. James Nikander, Team Solana, Helsinki
3. Niko Toivanen, Team Fitmasters, Tampere
4. Carl Collanus, Team Sportsnutrition, Helsinki
5. Juuso Koskinen, Team Fit Diamonds, Tampere
6. Iiro Virtanen, Team Mayor’s, Espo
7. Tero Mäkinen, Tampere, Team Fitmasters
8. Vesa Järveläinen, Team Mayor’s, Helsinki
9. Teemu Naukkarinen, Team Sportsnutrition.fi, Lahti
10. Martti Saarela, Team Fysiomotion, Ylivieska
11. Jonne Salmi, Team Jiipee, Rovaniemi

Men’s Physique SM + 178 cm
1. Jaani Inkinen, Pro Elite Team, Turku
2. Vertti Harjuniemi, Team Fitfarm, Tampere
3. Harri Onikki, Team Sportlife, Nastola
4. Samuli Kietäväinen, Team Jiipee, Rovaniemi
5. Tuomas Ylinikkilä, Team Sportlife, Tampere
6. Jonne Myllyniemi, Team Power Fit, Helsinki
7. Kimmo Kemppi, Team Sportlife, Helsinki
8. Jaakko Ahonen, Team Sportlife, Järvenpää
9. Jari-Pekka Nalkki, Team Fitfarm, Kinkomaa

Classic Bodybuilding SM – 180 cm
1. Timo Ekman, Team Spes, Turku
2. Jani Sinisalo, Team FysioMotion, Kokkola
3. Samu Sinisalo, Team Sportlife, Forssa
4. Tuomo Jokinen, Team Solana, Helsinki
5. David Ouamba, Team Mayor’s, Vantaa
6. Antti Rossi, Team Gym99, Kuopio
7. Iiro Hakkarainen, Pro Trainer Team, Tampere
8. Tommi Tulonen, Team Steel Club, Urjala
9. Tommi Hokkanen, Team PT Fit, Pilkanmaa
10. Allyson Leinimaa, Team Sportlife, Espoo
11. Jukka Jäntti, Team FysioMaker, Kuopio
12. Tero Kaikkonen, Team Sportlife, Vuorentausta
13. Timo Borovkoff, Team FysioMotion, Äänekoski
14. Ossi Hyvönen, Team Sporttimekka, Sastamala
15. Kalle Jansson, Team Solana, Helsinki

Classic Bodybuilding SM + 180 cm
1. Jani Pernell, Team Hierojapalvelut.fi, Parainen
2. Eemeli Grönmark, WellGo Fitness Team, Pori
3. Robert Back, Team Trifinity, Vaasa
4. Jeve Ojala, Team Tzemppi, Eura
5. Antti Koivusalo, WellGo Fitness Team, Pori
6. Jani Kauhanen, Team Gym 99, Kuopio
7. Jyrki Pihlajamäki, Team SportLife, Tampere
8. Tomi Pihlava, Team Fitfarm, Huittinen

Bikini fitness juniorit
1. Sonja Korpela, Team Fit, Tampere
2. Noora Mähönen, Team Beyond Belief, Järvenpäa
3. Heidi Kiiveri, Team SportLife, Mikkeli
4. Johanna Suortti, Team Mayors, Helsinki
5. Katriina Peltonen, Team Fitfarm, Rauma
6. Johanna Lindevall, Team Wellneteus, Vaasa
7. Laura Ryhänen, Team Fitfarm, Lahti

Bikini fitness masters 35
1. Lena Zutsko, Team TokkaSport, Tampere
2. Vera Sjöblom, Team Fitstars, Helsinki
3. Heidi Edelmann, Team Fullmetal, Palokka
4. Pirita Vuorisalo, Team Fitmax, Vihti
5. Natalia Belousova, Team Sportsnutrition, Helsinki

Body fitness juniorit
1. Mirka Vikman, Team Fitfarm, Tampere
2. Marika Ollonen, Team FitBody, Rovaniemi
3. Julia Mäntyharju, Team Classic Gym, Kurikka
4. Lida Enqvist, Team Power Fit, Vantaa
5. Johanna Poussu, Team Wrange, Riihimäki
6. Sanni Telaranta, Team Elite Classic Gym, Salo

Body fitness masters
1. Virpi Pylkkönen, Team Fitfarm, Joensuu
2. Liisa Kumpulainen, Team Mayor’s, Helsinki
3. Annika Kivelä, Team Sportlife, Ylöjärvi
4. Minna West, Team Sportlife, Tampere
5. Kati Herala, Team Sporttimekka, Helsinki
6. Pia Räikkä, Team Fitfarm, Raisio
7. Marjut Vainio, Team SportLife, Mikkeli
8. Anna-Kaisa Toveri, Pro Elite Team, Tampere
9. Laura Simola, Team Fitfarm, Helsinki
10. Kirsi Siltakoski, Team FitMasters, Tampere
11. Miia Malmi, Team Sportlife, Tampere

Classic bodybuilding juniorit
1. Sami Tuovinen, Team Gym99, Kuopio
2. Kimmo Leppänen, Team Hierojapalvelut.fi, Turku

Lappeenrannan NFE SM-karsinta
Lappeenranta sali, Lappeenranta
5.10.2014


Body Fitness – 163 cm
1. Janica Timonen, Team PT Gym, Oulu
2. Sanna Nupponen, Team Gym 99, Varkaus
3. Anni Viholainen, Team SportLife, Mikkeli
4. Suvi Tihinen, Team Fitfarm, Helsinki
5. Heli Ahvenainen, Team Fitfarm, Kotka
6. Ulla Hyvönen, Badass Fitness Team, Helsinki
7. Heidi Majuri, Team Fitfarm, Klaukkala

Body Fitness – 168 cm
1. Anna Patrikainen, Team Sportlife, Espoo
2. Laura Hedman, Team Fitfarm, Kajaani

Body Fitness + 168 cm
1. Laura Simola, Team Fitfarm, Helsinki
2. Sanna Raunio, Badass Fitness Team, Espoo
3. Anna Välimäki, Team Fitfarm, Tampere
4. Reetta Muurinen, Team Fitfarm, Turku

Bikini Fitness – 160 cm
1. Marianna Lönnqvist, Team Solana, Helsinki

Bikini Fitness – 163 cm
1. Mira Hautajoki, Team Balance, Helsinki

Bikini Fitness – 170 cm
1. Maija Haapanen, Team Sporttimekka, Turku
2. Tiia Pöyhönen, Team Fullmetal, Jyväskylä

Bikini Fitness + 170 cm
1. Mari Manelius, Team Bombshell, Tampere
2. Suvituuli Kangasmäki, Team Fitfarm, Kotka
3. Ekaterina Kirenkina, Team Fitfarm, Helsinki

Tampereen NFE SM-karsinta
Tampere-talo, Tampere
20.9.2014


Women’s Physique:
1. Tiina Kasvi, Team Fitnesstukku, Helsinki
2. Niina Pellikka, Team LBC, Lahti
3. Pauliina Kosola, Team Sportlife, Eura
4. Hanna Soininen, Team FysioMaker, Varkaus
5. Ndidi Nwajei, Team Solana, Helsinki
6. Piia Turunen, Team FysioMaker, Kuopio
7. Milla Ylinen, Tea Fitfarm, Kuopio
8. Eini Virkki, Team Solana, Helsinki

Men’s Physique – 178 cm
1. Carl Collanus, Team Sportsnutrition, Helsinki
2. Vesa Järveläinen, Team Mayor’s, Helsinki
3. Martti Saarela, Team Fysiomotion, Ylivieska

Men’s Physique + 178 cm
1. Vertti Harjuniemi, Team Fitfarm, Tampere
2. Samuli Kietäväinen, Team Jiipee, Rovaniemi
3. Jaakko Ahonen, Team Sportlife, Järvenpää
4. Visa Vertanen, Pro Trainer Team, Helsinki
5. Jari-Pekka Nalkki, Team Fitfarm, Kinkomaa

Classic Bodybuilding – 180 cm
1. Timo Ekman, Team Fitmoov, Turku
2. Jukka Jäntti, Team FysioMaker, Kuopio
3. Iiro Hakkarainen, Pro Trainer Team, Tampere
4. Timo Borovkoff, Team FysioMotion, Äänekoski
5. Ossi Hyvönen, Team Sporttimekka, Sastamala
6. Kalle Jansson, Team Solana, Helsinki

Classic Bodybuilding + 180 cm
1. Jyrki Pihlajamäki, Team SportLife, Tampere
2. Tomi Pihlava, Team Fitfarm, Huittinen

Fitness
1. Oona Ylitolonen, Pro Elite Team, Helsinki
2. Joan Keihäs, Team Beyond Belief, Parainen
3. Janette Oksman, Team Bodycamp, Vantaa
4. Marika Kemppainen, Team Fithouse, Tampere

Body fitness -163 cm
1. Hanna Autti, Team Jiipee, Saarenkylä
2. Iina Levanoja, Team Fitfarm, Helsinki
3. Niina Vehviläinen, Team K&M, Lahti
4. Seija-Sisko Rajamäki, Team Fullmetal, Jyväskylä
5. Maiju Minea Aalto, Team Fitfarm, Tampere
6. Terhi Immonen, Team Sportlife, Loimaa
7. Anu Meriluoto, Team Sporttimekka, Hämeenlinna
8. Maija Ruohonen, Team Jiipee, Vantaa
9. Janica Timonen, Team PT Gym, Oulu
10. Heli Ahvenainen, Team Fitfarm, Kotka
11. Freja Sjöblom, Team Fitfarm, Turku
12. Sanna Kainulainen, Team Body Teample, Helsinki
13. Mari Järvelä, Team Fitfarm, Larsmo
14. Ulla Hyvönen, Badass Fitness Team, Helsinki
15. Tiina Änäkkälä, Team Fitfarm, Nokia
Heidi Majuri, Team Fitfarm, Klaukkala
Sanna Nupponen, Team Gym 99, Kuopio
Anu Keskimäki, Team Fitmasters, Tampere

Body fitness – 168 cm
1. Hanna Saario, Team Body Temple, Perniö
2. Katja Paju, Pro Elite Team, Hyvinkää
3. Marutzella Vaalikivi, Team Fitfarm, Tampere
4. Elina Nöjd, Team FitFarm, Helsinki
5. Emma Tuomainen, Team Fitfarm, Turku
6. Katriina Raula, WellGo Fitness Team, Pori
7. Piia Kautto, Team Fullmetal, Jyväskylä
8. Katrin Kimber-Heiniö, Team Classic Gym, Tampere
9. Marika Rontti, Team Piukat Paikat, Pori
10. Liisa Kumpulainen, Team Mayor’s, Helsinki
11. Anna Patrikainen, Team Sportlife, Espoo
12. Hanna Pusa, Team Fitnesstukku, Pihtipudas
13. Liisa Lehtinen, Team Sportlife, sastamala
14. Maria Neuvonen, Team Optimal Performance, Lempäälä
15. Virpi Pylkkönen, Team Fitfarm, Joensuu
16. Kirsi Gustafsson, Team Fitfarm, Tampere
17. Annika Kivelä, Team Sportlife, Ylöjärvi

Body fitness + 168 cm
1. Sanna Sarén, Team Fitfarm, Tampere
2. Heidi Hiitiö, Team Fitfarm, Klaukkala
3. Harriet Lönnqvist, Team Fitfarm, Lappeenranta
4. Jaana Karjalainen, Team Fitfarm, Kuopio
5. Jutta Rossi, Team Piukat Paikat, Pori
6. Sanna Lähdeniemi, Team Fitfarm, Tampere
7. Merituuli Väätäinen, Team Fitfarm, Espoo
8. Laura Simola, Team Fitfarm, Helsinki
9. Anna Välimäki, Team Fitfarm, Tampere
10. Reetta Muurinen, Team Fitfarm, Turku
11. Heli Hokkanen, team Fullmetal, Muurame
12. Elina Kärkkäinen, Team Solana, Sodankylä
13. Miia Malmi, Team Sportlife

Bikini fitness -160cm
1. Natalia Ojanen, Team Solana, Helsinki
2. Lisa-Marie Sahlström, Team 24 Gold, Parainen
3. Outi Aikio, Team FitBody, Kemi
4. Gynai Alekperova, Team Fitness United, Helsinki
5. Nina Ritakallio, Team Fitnesstukku, Helsinki
6. Niina Kallio, Team Jiipee, Rovaniemi
7. Minna Jaatinen, Team Nutrica, Turku
8. Satu Kärki, Team Nutrica, Raisio

Bikini Fitness – 163 cm
1. Sonja-Sofia Rannanjärvi, Team Fitfarm, Ylistaro
2. Linda Elo, Team Fitfarm, Oulu
3. Laura Ryhänen, Team Fitfarm, Lahti
4. Anu Serén, Team BodyRock, Paimio
5. Natalia Belousova, Team Sportsnutrition, Helsinki

Bikini Fitness – 166 cm
1. Henriikka Klemetti, Team Fitfarm, Tampere
2. Pauliina Pakarinen, Team Sportlife, Helsinki
3. Natasha Hamazenko, Team Fitnesstukku, Helsinki
4. Karoliina Laitinen, Team Fysio Maker, Varkaus
5. Satu Laine, Team Sporttimekka, Helsinki
6. Marleen Pärnamaa, Team Fitstar, Helsinki
7. Ninni Puranen, Team Fitfarm, Lahti
8. Marjo Forsberg, Team Fitfarm, Forssa

Bikini Fitness – 170 cm
1. Caroliina Kinnarinen, DFS-Team, Tampere
2. Laura Pojanluoma, Pro Elite Team, Tampere
3. Laura Jyrinki, Team Sportlife, Jyväskylä
4. Anni Länsilahti, Team Fitfarm, Espoo
5. Serena Rauhala, Team Fitfarm, Jyväskylä
6. Julia Harjula, Team Solana, Helsinki
7. Johanna Varis, Team Fitfarm, Vantaa
8. Tiia Pöyhönen, Team Fullmetal, Jyväskylä
9. Eva Ukkola, Team Fitfarm, Oulu
10. Lena Zutsko, Team TokkaSport, Tampere
11. Hanna-Leena Turpeinen, Team Leader, Helsinki
12. Marika Kortesuo-Jälkö, Team Sportlife, Lieto

Bikini Fitness + 170 cm
1. Sanna Nuutinen, Team Fitfarm, Helsinki
2. Mimosa Isomäki, Team Hypoxi, Turku
3. Kiti Hellevaara, Team SportLife, Kangasala
4. Enni Lehtonen, Team Fitfarm, Vantaa
5. Henna Takala, Team Fitbody, Oulu
6. Pauliina Teittinen, Team Sportlife, Jyväskylä
7. Milla Virolainen, Team Fitfarm, Espoo
8. Suvituuli Kangasmäki, Team Fitfarm, Kotka
9. Ekaterina Kirenkina, Team Fitfarm, Helsinki

Jyväskylän SM-karsinta
Paviljongin auditorio, Jyväskylä
13.9.2014


Classic Bodybuilding – 180 cm
1. Samu Sinisalo, Team Sportlife, Forssa
2. Tuomo Jokinen, Team Solana, Helsinki
3. Tommi Hokkanen, Team PT Fit, Pilkanmaa
4. Tommi Tulonen, Team Steel Club, Urjala
5. Allyson Leinimaa, Team Sportlife, Espoo
6. David Ouamba, Team Mayor’s, Vantaa
7. Iiro Hakkarainen, Pro Trainer Team, Tampere
8. Pekka Tervo, Team Balance, Sotkamo
9. Mika Utriainen, Team Sportlife, Ylivieska
10. Sami Tuovinen, Team Gym99, Kuopio
11. Mika Kinnunen, Team Classic Gym, Kemi
12. Jukka Jäntti, Team FysioMaker, Kuopio
13. Henri Anttila, Team Sportlife, Forssa
14. Timo Borovkoff, Team FysioMotion, Äänekoski
15. Asko Alanko, Team Manninen, Kalajoki

Classic Bodybuilding + 180 cm
1. Jani Pernell, Team Hierojapalvelut.fi, Parainen
2. Jeve Ojala, Team Tzemppi, Eura
3. Eemeli Grönmark, WellGo Fitness Team, Pori
4. Antti Koivusalo, WellGo Fitness Team, Pori
5. Robert Back, Team Trifinity, Vaasa
6. Jani Kauhanen, Team Gym 99, Kuopio
7. Jyrki Pihlajamäki, Team SportLife, Tampere
8. Tomi Pihlava, Team Fitfarm, Huittinen
9. Mikko Vesterinen, Team Fitmax, Helsinki
10. Ville Kusnetsov, Team Sportlife, Tampere

Men’s Physique – 178 cm
1. Jonne Salmi, Team Jiipee, Rovaniemi
2. Niko Toivanen, Team Fitmasters, Tampere
3. James Nikander, Team Solana, Helsinki
4. Juuso Koskinen, Team Fit Diamonds, Tampere
5. Tero Mäkinen, Tampere, Team Fitmasters
6. Iiro Virtanen, Team Mayor’s, Espoo
7. Martti Saarela, Team Fysiomotion, Ylivieska

Men’s Physique + 178 cm
1. Harri Onikki, Team Sportlife, Nastola
2. Tomas Smith, Pro Elite Team
3. Jaakko Arkko, Team Jiipee, Oulu
4. Jonne Myllyniemi, Team Power Fit, Helsinki
5. Tuomas Ylinikkilä, Team Sportlife, Tampere
6. Kimmo Kemppi, Team Sportlife, Helsinki
7. Jaakko Ahonen, Team Sportlife, Järvenpää
8. Miikka Selkämaa, Team SportLife, Tampere
9. Markus Metsänen, Team Karboni, Jyväskylä
10.Jari-Pekka Nalkki, Team Fitfarm, Muurame

Body fitness – 163 cm
1. Iisa Launiemi, Team SportLife, Pori
2. Sara Karhunen, Team Mayor’s, Helsinki
3. Mirka Vikman, Team Fitfarm, Tampere
4. Jessica Silfvernagel, Team Wellneteus, Vaasa
5. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team FitBody, Jyväskylä
6. Laura Pakarinen, Badassfitness Team, Tampere
7. Terhi Immonen, Team Sportlife, Loimaa
8. Anni Viholainen, Team Sportlife, Mikkeli
9. Seija-Sisko Rajamäki, Team Fullmetal, Jyväskylä
10. Mari Järvelä, Team Fitfarm, Larsmo
11. Hanna Soininen, Team FysioMaker, Varkaus
12. Anna-Kaisa Toveri, Pro Elite Team, Tampere
13. Sanni Nupponen, Team Gym 99, Varkaus
14. Heli Ahvenainan, Team Fitfarm, Kotka
15. Katriina Raula, WellGo Fitness Team, Pori

Body fitness – 168 cm
1. Mari Leppänen, Team Fitfarm, Kangasala
2. Sanna Kankaanranta, Team Fitfarm, Oulu
3. Henna Kosunen, Team Sportsnutrition, Vantaa
4. Mariliisa Heininen, Team Fit, Lahti
5. Ida-Maria Mäkelä, Team Karboni, Jyväskylä
6. Noora Tanskanen, Team Fitfarm, Lohja
7. Emma Tuomainen, Team Fitfarm, Turku
8. Elina Nöjd, Team FitFarm, Helsinki
9. Piia Kautto, Team Fullmetal, Jyväskylä
10. Liisa Lehtinen, Team Sportlife, Sastamala
11. Heidi Kuonanoja, Team FysioMotion, Pyhäsalmi
12. Marika Rontti, Team Piukat Paikat, Pori
13. Maria Neuvonen, Team Optimal Performance, Lempäälä
14. Lida Enqvist, Team Power Fit, Vantaa
15. Liisa Kumpulainen, Team Mayor’s, Helsinki

Body fitness + 168 cm
1. Elin Hassel, Team Fitfarm, Tampere
2. Noora Huhtala, Team Sportlife, Kouvola
3. Bettina Gräsbeck, Team Fitfarm, Helsinki
4. Harriet Lönnqvist, Team Fitfarm, Tampere
5. Henna-Mari Alavuokila, Team MHTraining, Oulu
6. Sanna Kiiski, Team Fitfarm, Rauma
7. Heidi Hiitiö, Team Fitfarm, Klaukkala
8. Sanna Sarén, Team Fitfarm, Tampere
9. Anna Välimäki, Team Fitfarm, Tampere
10. Laura Simola, Team Fitfarm, Helsinki
11. Jutta Rossi, Team Piukat Paikat, Pori
12. Merituuli Väätäinen, Team Fitfarm, Espoo
13. Sanna Raunio, Badass Fitness Team, Espoo
14. Jaana Karjalainen, Team Fitfarm, Kuopio
15. Pia Räikkä, Team Fitfarm, Raisio

Bikini Fitness – 160 cm
1. Annina Weckman, Team Sportlife, Helsinki
2. Jaana Malytcheva, Pro Elite Team, Jyväskylä
3. Meri Rasilainen, Team Fitfarm, Tampere
4. Krista Kinnunen, Team Energy, Kuopio
5. Sanna Rajala, Team24Gold, Paimio
6. Sari Viljanen, Team TokkaSport, Vantaa
7. Outi Aikio, Team FitBody, Kemi
8. Lilia Mielonen, Team24gold, Helsinki
9. Emmi Savinen, Team Fitfarm, Virrat
10. Elisa Hynynen, Team Fitfarm, Jyväskylä
11. Veera Selkäinaho, Pro Elite Team, Jyväskylä
12. Minna Jaatinen, Team Nutrica, Turku
13. Satu Kärki, Team Nutrica, Raisio
14. Renja Honkanen, Team Fitfarm, Vantaa
15. Titta Ratinen, Team Fitfarm, Joensuu

Bikini Fitness – 163 cm
1. Linda Danakas, Team Fitstars, Helsinki
2. Sanita Jussila, Team SportLife, Jyväskylä
3. Sara Clärk, Team 24 Gold, Vaasa
4. Marianna Salminen, Team Fitfarm, Helsinki
5. Liis Org, Team Sportlife, Helsinki
6. Monika Engman, Pro Elite Team, Tampere
7. Heidi Kiiveri, Team SportLife, Mikkeli
8. Sonja-Sofia Rannanjärvi, Team Fitfarm, Ylistaro
9. Johanna Rintala, Team Wellneteus, Vaasa
10. Laura Ryhänen, Team Fitfarm, Lahti
11. Henna Peltonen, Team Sportlife, Tampere
12. Annika Lipsonen, Team Tähtikunto, Vantaa
13. Karoliina Kangaskolkka, Team Fitfarm, Helsinki
14. Mira Hautajoki, Team Balance, Helsinki
15. Ninni Puranen, Team Fitfarm, Lahti

Bikini Fitness – 166 cm
1. Niina Laukkanen, Team Sportlife, Savonlinna
2. Eve Heikkinen, Team Fullmetal, Jyväskylä
3. Katja Hyvärinen, Team Bodycamp, Siilinjärvi
4. Kati Yläranta, Team Fitfarm, Helsinki
5. Sanni Virtanen, Team Fitfarm, Valkeakoski
6. Sanni Salomaa, Team Hypoxi, Pori
7. Johanna Lindevall, Team Wellneteus, Vaasa
8. Anu Serén, Team BodyRock, Paimio
9. Pirita Vuorisalo, Team Fitmax, Vihti

Bikini Fitness – 170 cm
1. Camilla Back, Team Trifinity, Vaasa
2. Johanna Guessous, Team SportLife, Helsinki
3. Emma Puro, Team Fitfarm, Vantaa
4. Sonja Launonen, Team Fitfarm, Köyliö
5. Enni Laine, Team Fitfarm, Helsinki
6. Anna-Maija Sarjula, Team Fitstars, Lohja
7. Julia Harjula, Team Solana, Helsinki
8. Anni Länsilahti, Team Fitfarm, Espoo
9. Serena Rauhala, Team Fitfarm, Jyväskylä
10. Maija Haapanen, Team Sporttimekka, Turku
11. Ayca Belet, Team Fitfarm, Helsinki
12. Karoliina Laitinen, Team Fysio Maker, Varkaus
13. Rita Lintula-Mäkinen, Team Sportlife, Nummela
14. Tiia Pöyhönen, Team Fullmetal, Jyväskylä
15. Eva Ukkola, Team Fitfarm, Oulu

Bikini Fitness + 170 cm
1. Jade-Yolanda Huhtamäki, Team 24 Gold, Turku
2. Eerika Heininen, Team Mayors, Lohja
3. Nina Fallström, Team Fitfarm, Vantaa
4. Jenni Levävaara, Team Mayor’s, Espoo
5. Milla Kelahaara, Pro Elite Team, Tampere
6. Essi Vasankari, BadassFitness Team, Jyväskylä
7. Henna Takala, Team Fitbody, Oulu
8. Mari Manelius, Team Bombshell, Tampere
9. Laura Jyrinki, Team Sportlife, Jyväskylä
10. Kiti Hellevaara, Team SportLife, Kangasala
11. Eveliina Rauhansalo, Team Badass Fitness, Jyväskylä
12. Mimosa Isomäki, Team Hypoxi, Turku
13. Enni Lehtonen, Team Fitfarm, Vantaa
14. Peurala, Team Bodycamp, Äänekoski
15. Ekaterina Kirenkina, Team Fitfarm, Helsinki

Fitnesstukku Fitness Classic
Helsingin Kulttuuritalo, Helsinki
12.-13.4.2014

Body Fitness Masters SM 45-vuotiaat
1. Laura Simola, Team Sportlife, Helsinki
2. Sanna Riekki-Poikela, Team Jiipee, Rovaniemi
3. Marjut Vainio, Team Sportlife, Mikkeli
4. Merja-Maarit Hyvärinen, Team Fitfarm, Nokia
5. Tiina Vehmas, Team Sporttimekka, Turenki
6. Heli Hampinen, Team Fitfarm, Vantaa
7. Jaana Vuorinen, Team Body Temple, Salo
8. Päivikki Eskelinen-Rönkä, Team Sportlife, Mikkeli
9. Pauliina Lillberg, Team Jälkipoltto, Loviisa

Body Fitness Masters SM 35-vuotiaat
1. Maaret Nousiainen, Classic Gym, Tornio
2. Mari Järvelä, Team Fitfarm, Larsmo
3. Sari Vainio, Team Bodytonic, Porvoo
4. Maarit Suomenkorpi, Team Tähtikunto, Salo
5. Heidi Edelmann, Team Fitbody, Jyväskylä
6. Kati Wallasvaara, Team East Body, Helsinki
7. Sanna-Riikka Wahala, Team Fitfarm, Kokemäki
8. Nylander Riina, LeanTeam, Ylöjärvi
9. Heli Sinkkonen, Team Manninen, Vantaa
10. Saila Rantanen, Team Fitfarm, Nokia
11. Maaret Kirjonen, Team Spes, Turku
12. Sanna Tossavainen, Team Leader, Kuopio
13. Marika Harjunpää, Team Mayor’s, Helsinki
14. Inka Pönni, Team Fitfarm, Porvoo
15. Ulla Heikkonen, Team Fitfarm, Merimasku

Classic Bodybuilding Masters SM 40-vuotiaat
1. Voitto Suosaari, Team Keskikeho, Jämsä
2. Timo Kiviniemi, Team FysioMotion, Karvoskylä
3. Juho Passila, Team Classic Gym, Hämeenlinna

Classic Bodybuilding SM juniorit
1. Jeve Ojala, Team Tzemppi, Kauttua
2. Joni Hietala, Team FysioMotion, Kokkola
3. Sami Ristimäki, Team Manninen, Turku
4. Olli Kemppainen, Team Jiipee, Kemi
5. Roni Kanerva, Team Sporttimekka, Espoo
6. Marko Aro, Team Sportsnutrition.fi Seinäjoki
7. Juho Murtonen, Team Mayor’s, Klaukkala
8. Marko Nivakoski, Team Bodytonic, Porvoo
9. Tino Lindgren, Team Tähtikunto, Salo
10. Niko Salminen, Team Manninen, Peipohja
11. Matti Hakala, Team Fit Masters, Tampere
12. Miika Määttälä, Team Manninen, Oulu
13. Kimmo Leppänen, Team Gym 99, Turku
14. Mika Hyttinen, Team Energy, Joensuu
15. Marko Pitkänen, Team Karboni, Jyväskylä
Azad Karis, Team Solana, Helsinki
Paulus Haverinen, Team Gym 99, Kuhmo
Albert Rexhepi, Team Jälkipoltto, Helsinki

Body fitness SM, juniorit – 163 cm
1. Emilia Miinalainen, Team Fitbody, Muonio
2. Emma Lehto, Team Skip, Helsinki
3. Laura Pakarinen, BadassFitness Team, Tampere
4. Inkeri Saari, Team Fitfarm, Rovaniemi
5. Iina Yläpihlajajärvi, Team Fitfarm, Helsinki
6. Hanna Jousimies, Team Manninen, Espoo
7. Marika Ollonen, Team FitBody, Rovaniemi
8. Veera Hiltunen, Team Energy, Lehmo

Body fitness SM, juniorit + 163 cm
1. Pauliina Räisänen, Team FitBody, Oulu
2. Iina-Sofia Toivola, Team Spes, Turku
3. Kia Rantalainen, Team K&M, Lahti
4. Laura Pukkila, Team Solana, Helsinki
5. Ilona Siekkinen, Team Sportsnutrition.fi, Kuusamo
6. Janette Vuorinen, Team Solana, Järvenpää
7. Sofia Nenonen, Team Dreamfit Squad, Tampere
8. Maritsa Peurasaari, Team Classic Gym, Haaparanta
9. Essi Salomaa, Team Fullmetal, Jyväskylä
10. Tiina Marjomaa, Team Elite Classic Gym, Hämeenlinna
11. Mariella Keränen, Team Balance, Kajaani
12. Susanna Lehikoinen, Team Sporttimekka, Tampere

Bikini Fitness SM, juniorit
1. Milla Kelahaara, Team Fitstars, Tampere
2. Janni Hussi, Team Fit, Kouvola
3. Laura Jyrinki, Team Sportlife, Jyväskylä
4. Pauliina Pakarinen, Team Sportlife, Helsinki
5. Janette Karvonen, Team Fitfarm, Tampere
6. Salla-Maria Priuska, DreamFit Squad, Lapua
7. Meri Rasilainen, Team Fitfarm, Loimaa
8. Eve Heikkinen, Team Fullmetal, Jyväskylä
9. Pauliina Karttunen, DreamFit Squad, Tampere
10. Nea Emilia Härmä, Team Gym 99, Helsinki

Women’s Physique
1. Hanna-Mari Kärkkäinen, Team Manninen, Jyskä
2. Tytti Kajasniemi, Team Fitfarm, Helsinki
3. Hanna Rantala, Team Sporttimekka, Hämeenlinna
4. Maijastiina Tammisto, Team Fitfarm, Tampere
5. Johanna Korkki, Team Fit Masters, Tampere
6. Donna-Maria Kela, Team Solana, Helsinki

Men’s Physique
1. Jaani Inkinen, Pro Elite Team, Turku
2. Vertti Harjuniemi, Team Fitfarm, Tampere
3. Teemu Naukkarinen, Team Sportsnutrition.fi, Lahti
4. Tomas Smith, Pro Elite Team, Ojakkala
5. Mihkel Altmets, Team 24 Gold, Helsinki
6. Mikko Hakkarainen, Team ESClub, Helsinki
7. Hannu Ruoho, Team Body Temple, Turku

Classic Bodybuilding
1. Henri Vaarala, Team Bodycamp, Muurikkala
2. Toni Hinkkala, Team Sportsnutrition.fi, Heinola
3. Antti Rossi, Team Gym 99, Kuopio
4. Matias Mantela, Team Fitfarm, Kortesjärvi
5. Jesse Lindroos, Team Bodytonic, Porvoo
6. Tero Kaikkonen, Team Sportlife, Vuorentausta
7. Martti Loponen, Team Hierojapalvelut.fi, Turku
8. Joni Komminaho, Team Classic Gym, Oulu
9. Hannu Peltola, Team Fit Masters, Tampere

Fitness
1. Essi Sarja, Pro Elite Team, Jyväskylä
2. Oona Ylitolonen, Pro Elite Team, Helsinki
3. Annika Laine, Team Fitnesstukku, Helsinki

Body Fitness – 163 cm
1. Tiina Vaskelainen, Pro Elite Team, Heinola
2. Iina Levanoja, Team Fitfarm, Helsinki
3. Annu Hyökyvaara, Team Sporttimekka, Hämeenlinna
4. Nina Jaukkuri, Team JiiPee, Rovaniemi
5. Sanna Ketonen, Team Manninen, Rovaniemi
6. Sini Murto, Team Solana, Helsinki
7. Anu Meriluoto, Team Sporttimekka, Hämeenlinna
8. Milla Niva, Team Fitfarm, Helsinki
9. Mari Rehelmä, Team Bodycamp, Rauma
10. Anna Joentakainen, Team Fitfarm, Turku
11. Tanja Einiö, Team SOMA Finland, Helsinki
12. Carita Mikkonen, Team Sportlife, Vantaa
13. Sari Pöntinen, Team Fullmetal, Jyväskylä
14. Jessika Mäkelä, Team Wellneteus, Vaasa
15. Outi Vehmaskangas, Team Piukat Paikat, Pori
16. Karoliina Korhonen, Team Fitfarm, Järvenpää

Body Fitness– 168 cm
1. Laura Kivari, Team JiiPee, Haukipudas
2. Katja Paju, Pro Elite Team, Hyvinkää
3. Jutta Vento, Team Victory, Vaasa
4. Piia Kohonen, Team Kontio, Kuusankoski
5. Virve Lintala, Team Fitfarm, Seinäjoki
6. Kati Kuuluvainen, Team Sportlife, Tampere
7. Jenny Albrecht, Team Fitfarm, Kangasniemi
8. Annina Kiukkonen, Team Mayor’s, Helsinki
9. Mirja Heinonen, Team SOMA Finland, Helsinki
10. Anne-Mari Ström, Team Tähtikunto, Helsinki

Body Fitness + 168 cm
1. Minna Holappa, Team Fit, Lahti
2. Petra Rautakallio, Team Koiviston Isku, Pori
3. Kaisa-Elina Nieminen, Team Fitfarm, Tampere
4. Sara Liimatta, Team Sportlife, Helsinki
5. Kirsi-Maria Jäppinen, Team Fitfarm, Jyväskylä
6. Päivi Kaarto, Team Solana, Vantaa
7. Tia Ruhanen, Team Sportlife, Mikkeli
8. Anne Varonen, Team Sportlife, Jyväskylä
9. Maria Backlund, Team Fitfarm, Tampere
10. Jutta Rossi, Team Piukat Paikat, Pori
11. Sini Saarinen, Team Body Temple, Paimio

Bikini Fitness – 163 cm
1. Johanna Hermans, Team 24 Gold, Espoo
2. Tanja Sundell, Team Beyond Belief, Turku
3. Jaana Malytcheva, Pro Elite Team, Jyväskylä
4. Linda Paldanius, Team XX5, Helsinki
5. Lisa-Marie Sahlström, Team 24 Gold, Vanhalinna
6. Julia Jämsä, Team Jälkipoltto, Helsinki
7. Krista Kinnunen, Team Energy, Joensuu
8. Johanna Rintala, Team Wellneteus, Vaasa
9. Mari Kuusisto, Team Kontio, Voikkaa
10. Sanita Jussila, Team Sportlife, Jyväskylä
11. Tuija Silvennoinen, Team Sporttimekka, Helsinki
12. Pilvi Venho, Team Sportlife, Ylöjärvi
13. Emily Green, Team Fitfarm, Masku
14. Natalia Belousova, Team Sportnutrition.fi, Helsinki
15. Marita Kujansivu, Team Beyond Belief, Ylöjärvi
Minna Martikainen, Team Eastbody, Joensuu
Maiju Hill-Isosalmi, Team Sportlife, Pori
Marianna Lönnqvist, Team Solana, Helsinki

Bikini Fitness – 168 cm
1. Emmi Mäenpää, Team Sportlife, Tampere
2. Camilla Back, Team Trifinity, Vaasa
3. Krista Seuna, Team Sportlife, Vantaa
4. Henriikka Klemetti, Team Fitfarm, Tampere
5. Sara Sievinen, Team Wrange, Helsinki
6. Reetta Oinonen, Team Sportlife, Helsinki
7. Riikka Kesseli, Team Sportlife, Kotka
8. Natasha Hamazenko, Team Fitnesstukku, Helsinki
9. Saara Lipponen, Team Kontio, Kouvola
10. Johanna Maria Nikkanen, Team Fitfarm, Lohja
11. Leena Hiltunen, Team Jiipee, Rovaniemi
12. Nellijoanna Eskola, Team Fitfarm, Tampere

Bikini Fitness + 168 cm
1. Tua Wikholm, Team Solana, Espoo
2. Suvi Iso-Kuusela, Pro Elite Team, Helsinki
3. Tessi Reispakka, Team Jälkipoltto, Helsinki
4. Jaana Manner, Team Bombshell, Seinäjoki
5. Tiia Huikkonen, Team Manninen, Tampere
6. Sanna Laitinen, Team Fitfarm, Tampere
7. Angelina Zarutskaja, Team Fit House, Tampere
8. Lena Zutsko, Team Manninen, Tampere
9. Nina Salokorpi, Team Fitmax, Espoo
10. Kristi Smart, Team Fitness United, Saarenkylä
11. Sari Peltonen, Team Fitfarm, Tampere
12. Enni Lehtonen, Team Fitfarm, Vantaa
13. Riitta Blomqvist, Team Kontio, Helsinki

Fitness SM
Nordic Fitness Expo, Lahti
31.-1.9.2013


Body Fitness Juniorit 16-18-vuotiaat
1. llona Siekkinen, Team FitBody, Kuusamo
2. Janina Hillman, Team Porin Koiviston Isku, Pori
3. Tuulia Lohivuo, Team Combi, Niinisalo
4. Riina Raati, Team Linea, Jyväskylä

Body Fitness Juniorit 23-vuotiaat
1. Sandra Nurminen, Team Fitfarm, Pori
2. lina-Sofia Toivola, Team Body Action, Turku
3. Laura Pojanluoma, Team Fitfarm, Tampere
4. Oona Tolppanen, Team Lamari, Kauniainen
5. Rebekka Kama, Team Sporttimekka, Helsinki
6. Janika Kuusisto, Pro Elite Team, Sastamala
7. Laura Hipsi, Team K&M, Hollola
8. Eveliina Nisula, Team Sporttimekka, Helsinki
9. Teera Neuvonen, Team Body Temple, Salo
10. Hanna Korhonen, Team Fitbody, Oulu
11. Tiina Kettunen, Team Manninen Nutraceuticals, Kajaani
12. Hanna Jousimies, Team Manninen Nutraceuticals, Vantaa
13. Sanna Lindgård, Team Wellneteus, Vaasa
14. Noora Harmoinen, Team Groteski, Mikkeli

Fitness
1. Piia Pajunen, Pro Elite Team, Tampere
2. Eveliina Tistelgren, Pro Elite Team, Helsinki
3. Kaisa Leppänen-Gomes, Team Wrange, Hämeenlinna
4. Mira Kuisma, Team MH Training, Oulu
5. Kati Sandroos, Team Bullfarm, Ylivieska

Women’s Physique
1. Susanna Mantila, Team East Body, Helsinki
2. Kaisa Toikko, Team Fitfarm, Jyvaskyla
3. Kaisla Tuomi, Team Mayor’s, Helsinki
4. Lina-Lydia Pihlainen, Team Mayor’s, Masala
5. Eini Virkki, Team Solana Fitness, Helsinki
6. Jonna Alaspää, Team Sporttimekka, Espoo

Body Fitness – 163 cm
1. Miia Nyyssönen, Team Gym 99, Kuopio
2. Tanja Räsänen, Team Fitfarm, Helsinki
3. Outi Nenonen, Team Porin Koiviston Isku, Eura
4. Hanna Autti, Team Jiipee, Rovaniemi, Saarenkylä
5. Sanna Ketonen, Team Manninen, Rovaniemi
6. Tiia Keisala, Team K&M, Tampere
7. Mira Koivula, Team Classic Gym, Haaparanta
8. Satu Tiittanen, Team Sportlife, Espoo
9. Katarina Hemling, Team Fitfarm, Naantali
10. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Fitbody, Jyvaskyla
11. Johanna Uusi-Rasi, Team Fitfarm, Tampere
12. Miia Hämäläinen, Team K&M, Valkeala
13. Ria-Maria Laakso, Team Sportlife, Naantali
14. Senja Siira, Team Manninen Nutraceuticals, Oulu
15. Henna-Riikka Liimatainen, Team Sportlife, Kotka
16. Pia Junttila, Team Classic Gym, Oulu

Body Fitness – 168 cm
1. Elina Oinonen, Team Manninen Nutraceuticals, Tampere
2. Henna Simberg, Porin Koiviston Isku, Pori
3. Maarit Ohtonen, Team Fitbody, Kajaani
4. Sanna Säkkinen, Team Fitfarm, Helsinki
5. Hanna Kuukkanen, Team Fitfarm, Pirkkala
6. Jaana Pajunoja, Team Sporttimekka, Nakkila
7. Satu Kalmi, Team Fitfarm, Helsinki
8. Johanna Jåfs, Pro Elite Team, Vaasa
9. Marutzella Vaalikivi, Team Fitfarm, Tampere
10. Anne Maria Alarousu, Team Solana Fitness, Helsinki
11. Milja Lauren, Team K&M, Nastola
12. Tiina Torvinen, Team Fitfarm, Ranua

Body Fitness + 168 cm
1. Anne Nyman, Team Mayor’s, Helsinki
2. Maria Kuure, Team Classic Gym, Oulu
3. Mira Härkönen, Team Sportlife Nutrition, Lahti
4. Hanna Aalto, Team Fitfarm, Tampere
5. Paula Honkonen, Team Sportlife, Jyväskylä
6. Marika Väkiparta, Team Fitfarm, Raisio
7. Henna-Mari Alavuokila, Team MH Training, Oulu
8. Eija Mikkola, Team Fitfarm, Eurajoki
9. Helena Käyhty, Team Fitfarm, Turku
10. Jasmiina Rautiainen, Team Mass.fi, Vantaa
11. Sanna Jalava, Team Fitfarm, Rauma
12. Henna Huhtakangas, Team Classic Gym, Ylivieska
13. Hell Hampinen, Team Fitfarm, Vantaa
14. Anni Laitinen, Team Fullmetal, Kangasniemi
15. liris Nieminen, Team Fitfarm, Palokka
16. Varpu Heikkinen, Team Fullmetal, Konnevesi

Body Fitness Overall: Anne Nyman

Bikini Fitness – 163 cm
1. Emma Ahonen, Team Sportlife, Jarvenpaa
2. Riikka Turkumäki, Team East Body, Helsinki
3. Natalia Ojanen, Team Solana Fitness, Helsinki
4. Maiju Aalto, Team Fitfarm, Tampere
5. Pauliina Hatunen, Team Leader, Vantaa
6. Linda Elo, Team Fitfarm, Siivikkala
7. Satu-Maarit Rantanen, Team Beyond Belief, Turku
8. Ulla-Riitta Koskinen, Pro Elite Team, Tampere
9. Linda Härkin, Team Mayor’s, Espoo
10. Janina Vuorilahti, Team Bombshell, Salo
11. Pilvi Hirvonen, Team Fitfarm, Jyväskylä
12. Alona Malone, Pro Elite Team, Tampere
13. Susanna Koivisto, Team Fitfarm, Tampere
14. Anniina Harvistola, Team Bombshell, Joensuu
15. Tanja Peura, Team Energy, Niittylahti

Bikini Fitness – 168 cm
1. Sari Perälä, Pro Elite Team, Tampere
2. Mia Lahti, Team Sportlife, Tampere
3. Sanna-Maria Myllykangas, Team Bullfarm, Kerava
4. Linda Koivunen, Team Fitfarm, Vantaa
5. Reetta Oinonen, Team SportLife, Helsinki
6. Camilla Back, Team Bombshell, Vaasa
7. Emmi Mäenpää, Team Sportlife, Tampere
8. Nora Vuorio, Team FitStars, Helsinki
9. Marika Kauppinen, Team Fitfarm, Helsinki
10. Nina Suomi, Team Sportlife, Helsinki
11. Riina Saastamoinen, Team Fitfarm, Jyväskylä
12. Mari Leppänen, Team Fitfarm, Kangasala
13. Outi Tonteri, Team Fitfarm, Tampere
14. Jenni Poutanen, Team Solana Fitness, Helsinki
15. Sanna Pajunen, Team Sportlife, Helsinki

Bikini Fitness + 168 cm
1. Sara Back, Team Bombshell, Vaasa
2. Lotta Janne, Team Fitfarm, Lempäälä
3. Jasmi Qvick, Team SportLife, Tampere
4. Milla Kelahaara, Team Fitstars, Tampere
5. Nina Fallström, Team Fitfarm, Helsinki
6. Lina Toivonen, Team Body Action, Turku
7. Johanna Koivisto, Team Leader, Kerava
8. Katja Karhu, Team Manninen, Nummela
9. Saara Saunamäki, Team Fitfarm, Toijala
10. Noora Ruokomäki, Team Fitfarm, Espoo
11. Vera Sjöblom, Team FitStars, Helsinki
12. Vilma Junk, Team Gym 99, Kuopio
13. Kiti Hellevaara, Team Sportlife, Kangasala
14. Sini-Maaria Pirkkalainen, Team Fullmetal, Jyväskylä
15. Hanna-Mari Tuominen, Team Body Temple, Salo

Overall: Sara Back

Men’s Physique
1. Joonas Palmgren, Pro Elite Team, Helsinki
2. Johannes Leivo, Pro Elite Team, Tampere
3. Jaani Inkinen, Pro Elite Team, Turku
4. Mihkel Altmets, Team Mass.fi, Helsinki
5. Tuomo Alakärppä, Team Manninen, Oulu
6. Joona Niemi, Team XX5, Tampere
7. Sergueev Gueorgui, Team Mayor’s, Vantaa
8. Jonne Myllyniemi, Team GB Gym, Helsinki
9. Teemu Naukkarinen, Team Self, Lahti
10. Juuso Marttila, Team Leader, Järvenpää
11. Jan-Mikael Soinio, Fresh Team, Tampere
12. Niklas Mälkönen, Team Fitfarm, Kangasala
13. Antti Keskitalo, Team Fitfarm, Espoo
14. Kimmo Harju, Team Realstick, Alajarvi
15. Tommi Juhala, Team Sportlife, Tampere

Classic Bodybuilding – Juniorit 16-18 -vuotiaat
1. Timo Annala, Team Classic Gym, Tampere
2. Murtada Al-Zahu, Team Nobodies, Tampere
3. llmari Kamila, Team Mass.fi, Seinäjoki
4. Aleksi Vanhatalo, Team Mass.fi, Espoo

Classic Bodybuilding – Juniorit 23-vuotiaat
1. Eeli Halonen, Team Sportlife, Kangasala
2. Jussi Vilkkilä, Pro Trainer Team, Jyväskylä
3. Joonas Puhakainen, Team Sportlife, Nokia
4. Ouamba David, Team Mayor’s, Vantaa
5. Joonas Leppänen, Team Fitfarm, Nokia
6. Jarkko Tyrylahti, Team Mass.fi, Espoo
7. Denis Kounitski, Team BBC, Espoo
8. Petri Auvinen, Team Bullfactory, Lappeenranta
9. Kari Toivonen, Team Sportlife, Tampere
10. Jesse Salminen, Team Bullfactory, Lappeenranta
11. Lauri Lammi, Team Sportlife, Tampere
12. Niko Varjola, Team Self, Lahti

Classic Bodybuilding – Under 180 cm
1. Tuukka Heikkinen, Team Classic Gym, Joensuu
2. Matias Kari, Team Mayor’s, Tammela
3. Robert Nitz, Team Mayor’s, Espoo
4. Jani Sinisalo, Team FysioMotion, Kokkola
5. Cu Dao, Team Self, Helsinki
6. Christos Christodoulou, Team Body Action, Vantaa
7. Ossi Hyvönen, Team Sporttimekka, Sastamala
8. Toni Kivinen, Team Solana Fitness, Helsinki
9. Jyri Ylapöntinen, Team Fitbody, Jyväskylä
10. Ville Jaakkola, Team Sportlife, Turku

Classic Bodybuilding – Over 180 cm
1. Antti Filatoff, Team Fitfarm, Tampere
2. Toni Syrjänen, Team Nobodies, Tampere
3. Jani Sukeva, Team Supreme, Pori
4. Jarkko Mihailov, Team Wrange, Vantaa
5. Pasi Luoma, Team Mayor’s, Helsinki
6. Olli Kiviniemi, Team Self, Turku
7. Timo Soininen, Team Mass.fi, Kuopio

Overall: Tuukka Heikkinen

Athletic Fitness SM, naiset
1. Tiina Pekkala, Team FitBody, Ruukki
2. Kati Kuuluvainen, Team SportLife, Tampere
3. Outi Sarkkinen, Team Sportlife, Lahti

Athletic Fitness SM, miehet
1. Tommi Lamminaho, Team Sportlife, Vantaa
2. Rami Lehtinen, Pro Trainer Team, Lahti
3. Klaus Grobys, Team Mass.fi, Vaasa
4. Tero Tiensuu, Team Fullmetal, Lempäälä
5. Jari Lampi, Team Full Metal, Töysä

Oulun SM-karsinta
Madetojan Sali, Oulu
17.8.2013


Body fitness – 163 cm
1. Senja Siira, Team Manninen Nutraceuticals, Oulu
2. Sanna Ketonen, Team Manninen, Rovaniemi
3. Mira Koivula, Team Classic Gym, Haaparanta
4. Hanna Autti, Team Jiipee, Rovaniemi, Saarenkylä
5. Tiina Kettunen, Team Manninen, Kajaani
6. Pia Junttila, Team Classic Gym, Oulu
7. Tiina Pekkala, Team FitBody, Ruukki
8. Satu Kotila, Team Sportlife, Jämsä
9. Virpi Pallari, Team Jiipee, Rovaniemi

Body fitness + 168 cm
1. Hanna Savolainen, Team Manninen, Oulu
2. Henna-Mari Alavuokila, Team MH Training, Oulu
3. Maria Kuure, Team Classic Gym, Oulu
4. Iiris Nieminen, Team Fitfarm, Palokka
5. Varpu Heikkinen, Team Fullmetal, Konnevesi
6. Milla Tammi, Team Classic Gym, Oulu
7. Elina Heinonen, Team Solana Fitness, Lahti

Bikini Fitness- 163 cm
1. Anniina Harvistola, Team Bombshell, Joensuu
2. Tanja Peura, Team Energy, Niittylahti
3. Gynai Alekperova, Team Leader, Kokkola
4. Katja Nyman, Team Classic Gym, Oulu
5. Hanne Rantanen, Team FitBody, Piehinki

Bikini Fitness – 168 cm
1. Nora Vuorio, Team FitStars, Helsinki
2. Minna Koivu, Team Athletic First, Klaukkala
3. Jerita Miettinen, Team Fitstars, Vantaa
4. Emilia Hakanen, Team Sportlife, Sastamala

Bikini Fitness + 168 cm
1. Vilma Junk, Team Gym 99, Kuopio
2. Hanna-Mari Tuominen, Team Body Temple, Salo
3. Erika Linke, Team Fitbody, Kokkola

Classic Bodybuilding – 180 cm
1. Jani Sinisalo, Team FysioMotion, Kokkola
2. Toni Kivinen, Team Solana Fitness, Helsinki
3. Jyri Yläpöntinen, Team Fitbody, Jyväskylä
4. Ville Jaakkola, Team Sportlife, Turku

Men’s Physique
1. Tuomo Alakärppä, Team Manninen, Oulu
2. Antti Keskitalo, Team Fitfarm, Espoo
3. Kimmo Harju, Team Realstick, Alajärvi
4. Tommi Juhala, Team Sportlife, Tampere

Tampereen SM-karsinta
Tampere talo, Tampere
11.8.2013


Men’s Physique
1. Jonne Myllyniemi, Team GB Gym, Helsinki
2. Joona Niemi, Team XX5, Tampere
3. Jan-Mikael Soinio, Fresh Team, Tampere
4. Olli Kiviniemi, Team Self, Turku
5. Juuso Marttila, Team Leader, Järvenpää
6. Niklas Mälkönen, Team Fitfarm, Kangasala
7. Johnny Martin Lind, Team Solana Fitness, Helsinki
8. Johan Engberg, Team PPS-Shop, Espoo
9. Tomi Kahila, Pro Trainer Team, Helsinki
10. Antti Keskitalo, Team Fitfarm, Espoo
11. Sami Hakala, Team High Pulse, Vantaa
12. Tommi Juhala, Team Sportlife, Tampere

Women’s Physique
1. Susanna Mantila, Team East Body, Helsinki
2. Kaisa Toikko, Team Fitfarm, Jyväskylä
3. Kaisla Tuomi, Team Mayor’s, Helsinki
4. Iina-Lydia Pihlainen, Team Mayor’s, Masala
5. Jonna Alaspää, Team Sporttimekka, Espoo
6. Eini Virkki, Team Solana Fitness, Helsinki
7. Siru Kuosmanen, Pro Trainer Team, Parainen
8. Kirsi Mäkelä, Team Sportlife, Tampere

Fitness
1. Maikku Hiljanen, Pro Elite Team, Nokia
2. Kaisa Leppänen-Gomes, Team Wrange, Hämeenlinna
3. Mira Kuisma, Team MH Training, Oulu
4. Kati Sandroos, Team Bullfarm, Ylivieska

Body Fitness – 163 cm
1. Outi Nenonen, Team Porin Koiviston Isku, Eura
2. Miia Hämäläinen, Team K&M, Valkeala
3. Outi Sarkkinen, Team Sportlife, Lahti
4. Satu Tiittanen, Team Sportlife, Espoo
5. Ria-Maria Laakso, Team Sportlife, Naantali
6. Rebekka Kärnä, Team Mayor´s, Helsinki
7. Jamie Pakonen, Team Sportlife, Naantali
8. Satu Kotila, Team Sportlife, Jämsä
9. Martiina Pajunen, Team Solana Fitness, Tampere
10. Reetta Peltoniemi, Team K&M, Lahti

Body Fitness – 168 cm
1. Elina Oinonen, Team Manninen Nutraceuticals, Tampere
2. Annika Kivelä, Team Sportlife, Pinsiö
3. Laura Pojanluoma, Team Fitfarm, Tampere
4. Marutzella Vaalikivi, Team Fitfarm, Tampere
5. Tiina Torvinen, Team Fitfarm, Ranua
6. Milja Lauren, Team K&M, Nastola

Body Fitness + 168 cm
1. Anne Nyman, Team Mayor’s, Helsinki
2. Mira Härkönen, Team Sportlife Nutrition, Lahti
3. Sanna Jalava, Team Fitfarm, Rauma
4. Anni Laitinen, Team Fullmetal, Kangasniemi
5. Eija Mikkola, Team Fitfarm, Eurajoki
6. Heli Hampinen, Team Fitfarm, Vantaa
7. Petra Rautakallio, Team Porihalli, Pori
8. Sanna Eloranta, Team Optimal Performance, Tampere
9. Kati Rinta-aho, Team Sporttimekka, Lahela
10. Varpu Heikkinen, Team Fullmetal, Konnevesi

Bikini Fitness – 163 cm
1. Pilvi Hirvonen, Team Fitfarm, Jyväskylä
2. Susanna Koivisto, Team Fitfarm, Tampere
3. Linda Härkin, Team Mayor’s, Espoo
5. Anita Isomaa, Team Bombshell, Helsinki
6. Angel Goa, Team Jälkipoltto, Helsinki
7. Krista Heinonen, Team Fitfarm, Tampere

Bikini Fitness – 168 cm
1. Sari Perälä, Pro Elite Team, Tampere
2. Emmi Mäenpää, Team Sportlife, Tampere
3. Riina Saastamoinen, Team Fitfarm, Jyväskylä
4. Niina Lähde, Team Solana Fitness, Lahti
5. Jenni Poutanen, Team Solana Fitness, Helsinki
6. Outi Tonteri, Team Fitfarm, Tampere
7. Saara Laine, Pro Trainer Team, Turku
8. Emilia Hakanen, Team Sportlife, Sastamala
9. Marjo Pekkola, Team Elite Classic Gym, Hämeenlinna

Bikini Fitness + 168 cm
1. Jasmi Qvick, Team SportLife, Tampere
2. Milla Kelahaara, Team Fitstars, Tampere
3. Lotta Jänne, Team Fitfarm, Lempäälä
4. Vera Sjöblom, Team FitStars, Helsinki
5. Sini-Maaria Pirkkalainen, Team Fullmetal, Jyväskylä
6. Kiti Hellevaara, Team Sportlife, Kangasala
7. Hanna-Mari Tuominen, Team Body Temple, Salo
8. Lena Zutsko, Team Bombshell, Tampere
9. Tiia Huikkonen, Team Bombshell, Tampere
10. Sigrid Härkönen, Team Solana Fitness, Helsinki
11. Asta Vilenius, Team Leader, Kerava

Jyväskylän SM-karsinta
Paviljongin auditorio
10.8.2013


Body fitness – 163 cm
1. Tiia Keisala, Team K&M, Tampere
2. Tanja Räsänen, Team Fitfarm, Helsinki
3. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Fitbody, Jyväskylä
4. Henna-Riikka Liimatainen, Team Sportlife, Kotka
5. Katarina Hemling, Team Fitfarm, Naantali
6. Johanna Uusi-Rasi, Team Fitfarm, Tampere
7. Outi Sarkkinen, Team Sportlife, Lahti
8. Tiina Pekkala, Team FitBody, Ruukki
9. Miia Hämäläinen, Team K&M, Valkeala
10. Ria-Maria Laakso, Team Sportlife, Naantali
11. Mari Järvelä, Team Fitfarm, Larsmo
12. Satu Kotila, Team Sportlife, Jämsä
13. Jamie Pakonen, Team Sportlife, Naantali
14. Satu Tiittanen, Team Sportlife, Espoo
15. Reetta Peltoniemi, Team K&M, Lahti

Body fitness – 168 cm
1. Henna Simberg, Porin Koiviston Isku, Pori
2. Hanna Kuukkanen, Team Fitfarm, Pirkkala
3. Johanna Jåfs, Pro Elite Team, Vaasa
4. Sanna Säkkinen, Team Fitfarm, Helsinki
5. Satu Kalmi, Team Fitfarm, Helsinki
6. Anne Maria Alarousu, Team Solana Fitness, Helsinki
7. Marutzella Vaalikivi, Team Fitfarm, Tampere
8. Annika Kivelä, Team Sportlife, Pinsiö
9. Milja Lauren, Team K&M, Nastola
10. Tiina Torvinen, Team Fitfarm, Ranua
11. Katja Huuskonen, Team Self, Vantaa
12. Mirja Heinonen, Team Tähtikunto, Helsinki
13. Noora Harmoinen, Team Groteski, Mikkeli

Body Fitness + 168 cm
1. Hanna Aalto, Team Fitfarm, Tampere
2. Marika Väkiparta, Team Fitfarm, Raisio
3. Helena Käyhty, Team Fitfarm, Turku
4. Paula Honkonen, Team Sportlife, Jyväskylä
5. Henna Huhtakangas, Team Classic Gym, Ylivieska
6. Jasmiina Rautiainen, Team Mass.fi, Vantaa
7. Marjut Jyräsalo, Team Fitfarm, Kuopio
8. Eveliina Nisula, Team Sporttimekka, Helsinki
9. Eija Mikkola, Team Fitfarm, Eurajoki
10. Heli Hampinen, Team Fitfarm, Vantaa
11. Nuppu Zeitlin, Pro Elite Team, Pori
12. Sanna Jalava, Team Fitfarm, Rauma
13. Sanna Eloranta, Team Optimal Performance, Tampere
14. Anni Laitinen, Team Fullmetal, Kangasniemi
15. Varpu Heikkinen, Team Fullmetal, Konnevesi
Mira Härkönen, Team Sportlife, Lahti
Petra Rautakallio, Team Porihalli, Pori
Elina Heinonen, Team Solana Fitness, Lahti
Iiris Nieminen, Team Fitfarm, Palokka
Sanna Koponen, Team Groteski, Mikkeli
Milla Tammi, Team Classic Gym, Oulu

Bikini Fitness – 163 cm
1. Riikka Turkumäki, Team East Body, Helsinki
2. Emma Ahonen, Team Sportlife, Järvenpää
3. Natalia Ojanen, Team Solana Fitness, Helsinki
4. Maiju Aalto, Team Fitfarm, Tampere
5. Linda Elo, Team Fitfarm, Siivikkala
6. Ulla-Riitta Koskinen, Pro Elite Team, Tampere
7. Tuuli Lindroos, Team Fitfarm, Tampere
8. Yasmine Kokki, Team Fitfarm, Valkeakoski
9. Tanja Peura, Team Energy, Niittylahti
10. Aurora Vuorensola, Team Fitfarm, Helsinki
11. Pilvi Hirvonen, Team Fitfarm, Jyväskylä
12. Krista Heinonen, Team Fitfarm, Tampere
13. Petra Satokangas, Team Bullfarm, Turku

Bikini Fitness – 168 cm
1. Linda Koivunen, Team Fitfarm, Vantaa
2. Camilla Back, Team Bombshell, Vaasa
3. Marika Kauppinen, Team Fitfarm, Helsinki
4. Sanna-Maria Myllykangas, Team Bullfarm, Kerava
5. Mari Leppänen, Team Fitfarm, Kangasala
6. Reetta Oinonen, Team SportLife, Helsinki
7. Emmi Mäenpää, Team Sportlife, Tampere
8. Saara Laine, Pro Trainer Team, Turku
9. Sofia Yusuf, Team Beyond Belief, Turku
10. Outi Tonteri, Team Fitfarm, Tampere
11. Riina Saastamoinen, Team Fitfarm, Jyväskylä
12. Jenni Lauhia,Team Mayor’s, Helsinki
13. Karoliina Laitinen, Team Sporttimekka, Varkaus
14. Emilia Hakanen, Team Sportlife, Sastamala
15. Greta Rytkölä, Team K&M, Vantaa

Bikini Fitness + 168 cm
1. Sara Back, Team Bombshell, Vaasa
2. Saara Saunamäki, Team Fitfarm, Toijala
3. Nina Fallström, Team Fitfarm, Helsinki
4. Lina Toivonen, Team Body Action, Turku
5. Johanna Koivisto, Team Leader, Kerava
6. Noora Ruokomäki, Team Fitfarm, Espoo
7. Jaana Manner, Team Bombshell, Seinäjoki
8. Vera Sjöblom, Team FitStars, Helsinki
9. Vilma Junk, Team Gym 99, Kuopio
10. Kiti Hellevaara, Team Sportlife, Kangasala
11. Hanna-Mari Tuominen, Team Body Temple, Salo
12. Netta Suikkanen, Team Fitfarm, Helsinki
13. Piia Blomqvist, Team Beyond Belief, Turku
14. Sini-Maaria Pirkkalainen, Team Fullmetal, Jyväskylä
15. Sigrid Härkönen, Team Solana Fitness, Helsinki
16. Pauliina Teittinen, Team Jyväskylän Voimaklubi, Jyväskylä

Classic Bodybuilding – 180 cm
1. Matias Kari, Team Mayor’s, Tammela
2. Robert Nitz, Team Mayor’s, Espoo
3. Cu Dao, Team Self, Helsinki
4. Christos Christodoulou, Team Body Action, Vantaa
5. Ossi Hyvönen, Team Sporttimekka, Sastamala
6. Ouamba David, Team Mayor’s, Vantaa
7. Jani Koppanen, Team Self, Tampere
8. Jyri Yläpöntinen, Team Fitbody, Jyväskylä
9. Tom Laasonen, Team Mayor´s, Helsinki
10. Toni Kivinen, Team Solana Fitness, Helsinki
11. Tommi Palokangas, Team Manninen Nutraceuticals, Helsinki
12. Jyri Heiskanen, Team Fullmetal, Helsinki
13. Lauri Lammi, Team Sportlife, Tampere
14. Ville Jaakkola,Team Sportlife, Turku

Classic Bodybuilding + 180 cm
1. Toni Syrjänen, Team Nobodies, Tampere
2. Jarkko Mihailov, Team Wrange, Vantaa
3. Pasi Luoma, Team Mayor’s, Helsinki
4. Jani Sukeva, Team Supreme, Pori
5. Olli Kiviniemi, Team Self, Turku
6. Timo Soininen, Team Mass.fi, Kuopio
7. Eemeli Hakkarainen, Team Fitnesstukku, Kouvola
8. Henrik Larsson, Team Fitfarm,Tampere
9. Juha Jokinen, Team Sportlife, Lohja
10. Dan Tolppola, Team Fitfarm, Vantaa

Men’s Physique
1. Joonas Palmgren, Pro Elite Team, Helsinki
2. Johannes Leivo, Pro Elite Team, Tampere
3. Mihkel Altmets, Team Mass.fi, Helsinki
4. Jaani Inkinen, Pro Elite Team, Turku
5. Teemu Naukkarinen, Team Self, Lahti
6. Sergueev Gueorgui, Team Mayor’s, Vantaa
7. Juuso Koskinen, Pro Elite Team, Tampere
8. Antti Keskitalo, Team Fitfarm, Espoo
9. Juha-Matti Kauppinen, Team Fitfarm, Tampere
10. Antti Hakala, Team My Way, Heinola
11. Johan Engberg, Team PPS-Shop, Espoo
12. Teemu Ropilo, Team Jälkipoltto, Helsinki
13. Tomi Kahila, Pro Trainer Team, Helsinki
14. Markus Metsänen, Team Karboni, Jyväskylä
15. Lassi Ylönen, Team LBC, Lahti
16. Tommi Juhala, Team Sportlife, Tampere

Disturb.fi Fitness Classic
Helsingin Kulttuuritalo, Helsinki
13.4.2013


Nuorten CBB 23-vuotiaat
1. Antton Tammelin, Pro Trainer Team, Seinäjoki
2. Pekka Kotipohja, Team Energy, Joensuu
3. Niko Varjola, Team LBC, Savonlinna
4. Toni Vartiainen, Team East Body, Vantaa
5. Robert Back, Team Wellneteus, Vaasa
6. Zarif Reshad Ayubi, PT Gym, Ruukki
7. Heikki Sarin, Team Mayor’s, Helsinki

Masters Classic Bodybuilding SM
1. Juho Passila, Team LBC, Hämeenlinna
2. Voitto Suosaari, Team Keskikeho, Jämsä
3. Timo Kiviniemi, Team Fysiomotion, Ylivieska
4. Sami Hyväri, Team FitBody, Kemi
5. Petri Virta, Team Body Action, Turku

Classic Bodybuilding – 180 cm
1. Tuomas Kuronen, Pro Trainer Team, Lahti
2. Tuukka Heikkinen, Team Classic Gym, Jns
3. Ville Rajajärvi, Team Body Action, Turku
4. Timo Ekman, Team Body Action, Turku
5. Pasi Viljanen, Team LBC, Lahti
6. Tomi Ruohomaa, Team Tzemppi, Kauttua
7. Juha Hellsten, Team Mansen Body Club, Tre
8. Tony Vierikko, Team Fitfarm, Tampere

Classic Bodybuilding + 180 cm
1. Utti Hietala, Team Mayor’s, Helsinki
2. Matias Mantela, Team FitFarm, Kortesjärvi
3. Marko Jaatinen, Team Body Action, Turku

Fitness
1. Eveliina Tistelgren, Pro Elite Team, Lahti
2. Piia Pajunen, Pro Elite Team, Tampere
3. Janni Hussi, Team Bombshell, Kouvola
4. Elli Junttila, Team Steel Club , Jyväskylä

Women’s Physique
1. Tiina Kasvi, Team Fitnesstukku, Helsinki
2. Anne Varonen, Team Sportlife, Säynätsalo
3. Tytti Kajasniemi, Team Body Action, Tampere

Body Fitness, juniorit 23-vuotiaat
1. Jessica Silfvernagel, Team Mass.fi, Vaasa
2. Isa Mursu, Team Jiipee, Rovaniemi
3. Emilia Nieminen, Team Fitfarm, Porvoo
4. Essi Rantanen, Team Fullmetal, Tampere
5. Lumi Kortelainen, Team Jiipee, Rovaniemi

Masters Body Fitness SM
1. Maarit Suomenkorpi, Team Tähtikunto, Salo
2. Sanna Riekki-Poikela, Team JiiPee, RVN
3. Riina Nylander, Team Mansen BC, Ylöjärvi
4. Birgit Huhtinen, Solana Fitness Team, Helsinki
5. Heli Hampinen, Team Fitfarm, Vantaa
6. Pia Teissala, Team Solana Fitness, Espoo
7. Saila Rantanen, Team Fitfarm, Nokia
8. Inka Pönni, Team Fitfarm, Porvoo

Body fitness – 163 cm
1. Tiina Vaskelainen, Team Self, Heinola
2. Kirsi Rantanen, Team Mayor’s, Helsinki
3. Miia Nyyssönen, Team Gym 99, Kuopio
4. Henna Paananen, Team Fitbody, Kiiminki
5. Päivi Bothas, Team Fitfarm, Helsinki
6. Jessika Mäkelä, Team Wellneteus, Vaasa
7. Jamie Pakonen, Team Sportlife, Naantali
8. Emilia Naatula, Team Solana Fitness, Helsinki

Body fitness – 168 cm
1. Minna Vento, Team Mass.fi, Vantaa
2. Mariliisa Heininen, Team Mayor’s, Lahti
3. Jaana Pajunoja, Team Sporttimekka, Nakkila
4. Heidi Paananen, Team JKL:n Voimaklubi, JKL
5. Ida-Maria Mäkelä, Team Karboni, Jyväskylä
6. Sanna Tossavainen, SB Team Kuopio
7. Mirja Heinonen, Team Tähtikunto, Helsinki

Body fitness + 168 cm
1. Elin Hassel, Team Fitfarm, Kokkola
2. Jenni Lahikainen, TeamSolanaFit, Hamina
3. Heidi Edelmann, Team Fitbody, Jyväskylä
4. Hanna Raita, Team Fitfarm, Hämeenlinna
5. Heli Hokkanen, Team Fullmetal, Korpilahti
6. Elina Kärkkäinen, TeamSolanaFit, Sodankylä
7. Erika Mäntyharju, Team Sporttimekka, TRE
8. Tia Ruhanen, Team Groteski, Mikkeli

Bikini Fitness – 158 cm
1. Marjo Mattila, Team Porihalli, Pori
2. Annina Weckman, Team Sportlife, Helsinki
3. Pauliina Hatunen, Team Leader, Vantaa
4. Sanna Rajala, Team Bombshell, Paimio
5. Titi Rantanen, Team Beyond Belief, TKU
6. Lilli Masalin, Team Fitfarm, Helsinki
7. Anita Isomaa, Team Bombshell, Helsinki
8. Ulla-Riitta Koskinen, Pro Elite Team, Tampere
9 Joanna Rannisto, Team Leader, Tuusula
10. Marianna Lönnqvist, Team Solana Fit, HKI

Bikini Fitness – 163 cm
1. Maarit Koskinen, Team K&M, Kouvola
2. Janina Vuorilahti, Team Bombshell, Salo
3. Jelena Malone, Pro Elite Team, Tampere
4. Gynai Alekperova, Team Bombshell, Kokkola
5. Laura Telemäki, Pro Elite Team, Siivikkala
6. Natalia Ojanen, Team Solana Fitness, HKI
7. Sari Uski, Team Bombshell, Vantaa
8. Maiju Hill-Isosalmi, Team SportLife, Ulvila
9. Minna Nuutinen, Team Sportlife, Tampere
10. Oona Lappalainen, JK-bodyfitness, Turku

Bikini Fitness – 168 cm
1. Henriikka Klemetti, Team Fitfarm, TRE
2. Mia Lahti, Team Sportlife, Tampere
3. Sanna Pajunen, Team Bombshell, Helsinki
4. Sari-Anne Mäkiniemi, Team Fitstars, Lahti
5. Natasha Hamazenko, Team Solana Fit, HKI
6. Nora Vuorio, Team Body Action, Helsinki
7. Saana Valkama, Team Fitfarm, Tampere
8. Sari Perälä, Pro Elite Team, Tampere
9. Pauliina Pakarinen, Team Fitfarm, Helsinki
10. Jerita Miettinen, Team Fitstars, Vantaa
11. Minna Koivu, Team Athletic First, Klaukkala
12. Riikka Kesseli, Team Sportlife, Kotka
13. Sofia Järvenpää, Team Fitfarm, Seinäjoki

Bikini Fitness + 168 cm
1. Katja Karhu, Team Manninen, Nummela
2. Sanna Kaski, Team Bomshell, Jyväskylä
3. Melina Koivula, Pro Elite Team, Nokia
4. Inari Marttila, Team Bombshell, Järvenpää
5. Jasmi Qvick, Team Sportlife Nutrition, TRE
6. Essi Vasankari, Team Fitfarm, Jyväskylä
7. Satu Ilola, Team Evolve, Helsinki
8. Angelina Zarutskaja, Team Bullfarm, TRE
9. Pinja Pyykkölä, Team Leader, Kerava
10. Asta Vilenius, Team Leader, Kerava
11. Vilma Junk, Team Gym 99, Kuopio
12. Annaliisa Lukas-Kyllönen, TH-Valmennus, Espoo

Mass.fi Fitness SM
Nordic Fitness Expo, Lahden Messukeskus
9.9.2012


Classic Bodybuilding juniorit 16-18 v SM
1. Topias Cunningham, Pro Trainer Team, Turku
2. Joel Hunnakko, Team Body, Espoo
3. Marko Mielikäinen, Team Pakkotoisto, Savonlinna

Body fitness juniorit 16-18 v SM
1. Janika Kuusisto, Team Body, Tampere
2. Linnea Juvonen, Team Body, Espoo

Classic Bodybuilding SM – 180 cm
1. Janne Mäkelä The Team, Tampere
2. Marko Niemelä, Team SportLife, Helsinki
3. Christodoulos Christodoulou, Team Body, Vantaa
4. Mika Utriainen, Team Fysiomotion, Ylivieska
5. Teemu Rytkönen, Team Classic Gym, Oulu
6. Vesa Tolvanen, Team Gym 99, Kuopio
7. Markku Harju, Team JM Kuntosali, Haapajärvi
8. Janne Komulainen, Team Powerhouse, Tampere
9. Kari Palviainen, Team Body, Espoo

Classic Bodybuilding SM + 180 cm
1. Utti Hietala, Team Mayor’s, Helsinki
2. Toni Hinkkala, Team Force, Heinola
3. Markku Tikka, Pro Trainer Team, Turku
4. Eemeli Grönmark, Team Porin Kuntokeskus, Pori
5. Aki Pihlajamäki, The Team, Lohja
6. Jari Markkanen, Team PT Gym, Oulu
7. Matti Virtanen, Team Body, Kotka
8. Rauli Tolonen, Kuntokeskus K&M, Lahti
9. Jukka Kuure, Team Classic Gym, Oulu
10. Timo Savolainen, Team GB-Gym, Klaukkala
11. Ville Kusnetsov, The Team, Tampere

Overall: Utti Hietala

Athletic fitness SM, miehet
1. Joona Niemi, Team Body, Tampere
2. Pekka Tyrylahti, Team Body, Espoo
3. Ville Viertola, Team Mayor’s, Vantaa
4. Harrri Indus, Team Body, Helsinki
5. Kimmo Harju, Team Realstick, Alajärvi

Athletic fitness SM, naiset
1. Tuulikki Kare, Team Fitfarm, Vantaa
2. Heidi Edelmann, Team Fitbody, Jyväskylä
3. Heli Ahlqvist, Team Body, Kotka
4. Riikka Pitkänen, Team Classic Gym, Oulu
5. Elina Nykänen, The Team, Vantaa

Naisten fitnessfysiikka SM
1. Maria Vitikkala, The Team, Tampere
2. Anne Varonen, The Team, Jyväskylä
3. Maijastiina Tammisto, Team Fitfarm, Tampere
4. Jonna Alaspää, Team Solana Fitness, Espoo
5. Jaana Vatanen, Team Balance, Kajaani

Fitness SM
1. Eveliina Tistelgren, Kuntokeskus K&M Team, Lahti
2. Mirka Loman, Kuntotiimi, Espoo
3. Eveliina Pöllänen, Team Body, Helsinki
4. Johanna Lind, Team Wrange, Vantaa
5. Anni Järvelä, Team Body, Jyväskylä

Bikini fitness SM – 163 cm
1. Maija Kivelä, Team Body, Lontoo
2. Satu-Maarit Rantanen, Team Bullfarm, Turku
3. Pauliina Hatunen, Team Leader, Vantaa
4. Ulla-Riitta Koskinen, Pro Elite Team, Tampere
5. Marianna Lönnqvist, Team Solana Fitness, Helsinki
6. Maiju Hill-Isosalmi, Team Porin Kuntokeskus, Pori
7. Miranda Buckley, Kuntotiimi, Helsinki
8. Krista Lehtoranta, Team Fitfarm, Helsinki

Bikini fitness SM + 163 cm
1. Anna Virmajoki, Team Bombshell, Helsinki
2. Nina Suomi, Team Best Body, Helsinki
3. Suvi Iso-Kuusela, Pro Elite Team, Helsinki
4. Mia Lahti, Team SportLife, Tampere
5. Riina Saastamoinen, Team Fitfarm, Jyväskylä
6. Nora Vuorio, Team Fitfarm, Helsinki
7. Katja Karhu, Team Body, Nummela
8. Natalia Hamazenko, Team Fitnesstukku, Helsinki
9. Emma Pekkala, Team Fitfarm, Palokka
10. Sara Sievinen, Team Body, Helsinki

Overall: Anna Virmajoki

Body fitness SM – 163 cm
1. Yasemin Ourama, Team Body, Lahti
2. Mari Päkkilä, Team Mass.fi, Oulu
3. Tarja Vähäkuopus, The Team, Tampere
4. Henna-Riikka Liimatainen, Kuntokeskus K&M Team, Kotka
5. Annu Hyökyvaara, Pro Trainer Team, Hämeenlinna
6. Iida Tuomela, Team Solana Fitness, New York
7. Anu Ikonen, Kuntotiimi, Nummela
8. Jessica Silfvernagel, Team Body, Vaasa
9. Mari Järvelä, Team Fitfarm, Pietarsaari
10. Pia Junttila, Team Classic Gym, Oulu
11. Kaisa Niemelä, Team Body, Vilppula
12. Katja Aho, Team Manninen Nutraceuticals, Oulu
13. Päivi Bothas, Team Fitfarm, Helsinki
14. Satu Kotila, The Team, Jämsä
15. Tanja Einiö, Team Fitfarm, Helsinki
16. Karoliina Korhonen, Team Fitfarm, Järvenpää
17. Irina Mineeva, Team Syke, Lappeenranta

Body fitness SM – 168 cm
1. Hanna Saario, Team Fitfarm, Perniö
2. Maarit Ohtonen, Team Solana Fitness, Kajaani
3. Katariina Tunturi, Team Sportlife, Helsinki
4. Elina Oinonen, Team Force, Tampere
5. Jutta Vento, Team Mass.fi, Vaasa
6. Jonna Vuori, Team Mayor’s, Helsinki
7. Tiina Kasvii, Team Fitnesstukku, Helsinki
8. Johanna Jåfs, Team Wellneteus, Vaasa
9. Heidi Liimatainen, Team Fitfarm, Jyväskylä
10. Sandra Nurminen, Team Fitfarm, Pori
11. Jenny Albrecht, Team Fitfarm, Kangasniemi
12. Karoliina Korpi, Team Body, Vantaa
13. Sanna Riekki-Poikela, Team Jiipee, Rovaniemi
14. Anne-Mari Laakso, Team Skip, Kotka

Body fitness SM + 168 cm
1. Johanna Koskinen, Team Solana Fitness, Valkeala
2. Anne Nyman, Team Tähtikunto, Helsinki
3. Anna-Mari Puranen, Team Body, Äänekoski
4. Mira Härkönen, Team Sportlife, Lahti
5. Maria Kuure, Team Classic Gym Oulu
6. Eija Laine, Team Fitbody, Turku
7. Paula Honkonen, The Team, Jyväskylä
8. Helena Kinnunen, Team Body, Jyväskylä
9. Marika Kortesuo-Jälkö, Wellmax Team, Lieto
10. Lillemor Lönnroos, Team FLO, Porvoo
11. Iina Kuvaja, The Team, Tampere

Overall: Yasemin Ourama

Lappeenrannan SM-karsinta
Lappeenranta-sali, Lappeenranta
2.9.2012


Classic Bodybuilding – 180 cm
1. Vesa Tolvanen, Team Gym 99, Kuopio
2. Janne Komulainen, Team Powerhouse, Tampere
3. Kari Palviainen, Team Body, Espoo
4. Jyri Heiskanen, Team Body, Helsinki

Classic Bodybuilding + 180 cm
1. Matti Virtanen, Team Body, Kotka
2. Ville Kusnetsov, The Team, Tampere

Body fitness – 163 cm
1. Henna-Riikka Liimatainen, Kuntokeskus K&M Team, Kotka
2. Anu Ikonen, Kuntotiimi, Nummela
3. Iida Tuomela, Team Solana Fitness, New York
4. Annu Hyökyvaara, Pro Trainer Team, Hämeenlinna
5. Satu Kotila, The Team, Jämsä
6. Karoliina Korhonen, Team Fitfarm, Järvenpää
7. Maarit Ruhanen, Team Body, Mikkeli
8. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Bullfarm, Jyväskylä
9. Mari Kankkunen, Team Syke, Lappeenranta

Body fitness – 168 cm
1. Elina Oinonen, The Team, Tampere
2. Sandra Nurminen, Team Fitfarm, Pori
3. Heidi Liimatainen, Team Fitfarm, Jyväskylä
4. Anne-Mari Laakso, Team Skip, Kotka
5. Jenny Albrecht, Team Fitfarm, Kangasniemi
6. Maria Yli-Luukas, Team Body, Nummela
7. Henna Kosunen, Team FitBody, Helsinki
8. Satu Laine, Team Fitfarm, Tampere
9. Johanna Kraft, Team Gym99, Kuopio

Body fitness + 168 cm
1. Anne Nyman, Team Tähtikunto, Helsinki
2. Eija Laine, Team Fitbody, Turku
3. Mira Härkönen, Team Sportlife, Lahti
4. Helena Kinnunen, Team Body, Jyväskylä
5. Paula Honkonen, The Team, Jyväskylä
6. Iina Kuvaja, The Team, Tampere

Jyväskylän SM-karsinta
Jyväskylän Paviljonki
1.9.2012


Fitness
1. Eveliina Tistelgren, Kuntokeskus K&M Team, Lahti
2. Eveliina Pöllänen, Team Body, Helsinki
3. Anni Järvelä, Team Body, Jyväskylä
4. Johanna Lind, Team Wrange, Vantaa

Naisten fitnessfysiikka
1. Maria Vitikkala, The Team, Tampere
2. Anne Varonen, The Team, Jyväskylä
3. Jonna Alaspää, Team Solana Fitness, Espoo
4. Maijastiina Tammisto, Team Fitfarm, Tampere
5. Jaana Vatanen, Team Balance, Kajaani

Bikini fitness – 163 cm
1. Pauliina Hatunen, Team Leader, Vantaa
2. Satu-Maarit Rantanen, Team Bullfarm, Turku
3. Jasmin Ollikainen, Team Fitnesstukku, Helsinki
4. Maiju Hill-Isosalmi, Team Porin Kuntokeskus, Pori
5. Miranda Buckley, Kuntotiimi, Helsinki
6. Krista Lehtoranta, Team Fitfarm, Helsinki

Bikini fitness + 163 cm
1. Riina Saastamoinen, Team Fitfarm, Jyväskylä
2. Nina Suomi, Team Best Body, Helsinki
3. Mia Lahti, Team SportLife, Tampere
4. Emma Pekkala, Team Fitfarm, Palokka
5. Natalia Hamazenko, Team Fitnesstukku, Helsinki
6. Sara Sievinen, Team Body, Helsinki
7. Maria Ranta, Team Sportlife, Espoo
8. Niina Lähde, Team Solana Fitness, Lahti

Body fitness tulokkaat – 163 cm
1. Henna-Riikka Liimatainen, Kuntokeskus K&M Team, Kotka
2. Iida Tuomela, Team Solana Fitness, New York
3. Annu Hyökyvaara, Pro Trainer Team, Hämeenlinna
4. Karoliina Korhonen, Team Fitfarm, Järvenpää
5. Maarit Ruhanen, Team Body, Mikkeli
6. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Bullfarm, Jyväskylä
7. Johanna Elehvä, Team Classic Gym, Oulu
8. Minna West, Team Bullfarm, Tampere

Body fitness tulokkaat – 168 cm
1. Elina Oinonen, The Team, Tampere
2. Heidi Liimatainen, Team Fitfarm, Jyväskylä
3. Sandra Nurminen, Team Fitfarm, Pori
4. Jenny Albrecht, Team Fitfarm, Kangasniemi
5. Henna Kosunen, Team FitBody, Helsinki
6. Satu Laine, Team Fitfarm, Tampere
7. Johanna Kraft, Team Gym99, Kuopio
8. Anniina Koivisto, Team Balance, Kajaani

Body fitness tulokkaat + 168 cm
1. Anne Nyman, Team Tähtikunto, Helsinki
2. Mira Härkönen, Team Sportlife, Lahti
3. Helena Kinnunen, Team Body, Jyväskylä
4. Paula Honkonen, The Team, Jyväskylä
5. Noora Vainio, Pro Trainer Team, Merimasku
6. Iina Kuvaja, The Team, Tampere
7. Kirsi-Maria Jäppinen, Team Fitfarm, Jyväskylä
8. Virpi Oksanen, Team Fitfarm, Tampere
9. Elina Kärkkäinen, Team Fitbody, Oulu

Body fitness – 163 cm
1. Mari Järvelä, Team Fitfarm, Pietarsaari
2. Jessica Silfvernagel, Team Body, Vaasa
3. Katja Aho, Team Manninen Nutraceuticals, Oulu
4. Päivi Bothas, Team Fitfarm, Helsinki
5. Kaisa Niemelä, Team Body, Vilppula
6. Tanja Einiö, Team Fitfarm, Helsinki
7. Satu Kotila, The Team, Jämsä
8. Anu Savolainen, Team Skip, Helsinki

Body fitness – 168 cm
1. Jutta Vento, Team Mass.fi, Vaasa
2. Tiina Kasvi, Team Fitnesstukku, Helsinki
3. Jonna Vuori, Team Mayor’s, Helsinki
4. Karoliina Korpi, Team Body, Vantaa
5. Johanna Jåfs, Team Wellneteus, Vaasa
6. Sanna Riekki-Poikela, Team Jiipee, Rovaniemi
7. Sanna Tossavainen, SB Team, Kuopio
8. Heidi Kuonanoja, Team Classic Gym, Pyhäsalmi

Body fitness + 168 cm
1. Johanna Koskinen, Team Solana Fitness, Valkeala
2. Anna-Mari Puranen, Team Body, Äänekoski
3. Eija Laine, Team Fitbody, Turku
4. Lillemor Lönnroos, Team FLO, Porvoo
5. Marika Kortesuo-Jälkö, Wellmax Team, Lieto

Classic bodybuilding tulokkaat
1. Matti Virtanen, Team Body, Kotka
2. Vesa Tolvanen, Team Gym 99, Kuopio
3. Joonas Leppänen, Team Fitfarm, Nokia
4. Kari Palviainen, Team Body, Espoo
5. Janne Siltamäki, The Team, Tampere
6. Jyri Heiskanen, Team Body, Helsinki
7. Ville Kusnetsov, The Team, Tampere

Classic Bodybuilding – 180 cm
1. Janne Mäkelä The Team, Tampere
2. Marko Niemelä, Team SportLife, Helsinki
3. Mika Utriainen, Team Fysiomotion, Ylivieska
4. Teemu Rytkönen, Team Classic Gym, Oulu
5. Markku Harju, Team JM Kuntosali, Haapajärvi
6. Sami Lehtonen, Team Body, Jyväskylä
7. Janne Komulainen, Team Powerhouse, Tampere

Classic Bodybuilding + 180 cm
1. Markku Tikka, Pro Trainer Team, Turku
2. Eemeli Grönmark, Team Porin Kuntokeskus, Pori
3. Jari Markkanen, Team PT Gym, Oulu
4. Rauli Tolonen, Kuntokeskus K&M, Lahti
5. Timo Savolainen, Team GB-Gym, Klaukkala

Tehoravinne.fi Fitness Classic
Turun konserttitalolla, Turku
14.4.2012


Classic bodybuilding naiset
1. Minna Vento, Team Mass.fi, Vantaa

Fitness
1. Maikku Hiljanen, Pro Elite Team, Tampere
2. Mirka Loman, Kuntotiimi, Espoo
3. Hanna Korhonen, Team FitBody, Oulu

Body Fitness nuoret
1. Elin Hassel, Team Fitfarm, Vaasa

Body Fitness masters (+35 v)
1. Tuulikki Kare, Team Fitfarm, Vantaa
2. Heli Hampinen, Team Fitfarm, Vantaa
3. Elina Nykänen, The Team, Vantaa

Body fitness tulokkaat – 163 cm
1. Sanna Ketonen, Team Jiipee, Oulu
2. Anu Ikonen, Kuntotiimi, Nummela
3. Tiia Willman, Team Mayor’s, Helsinki
4. Tiina Kettunen, Team FitBody, Kajaani
5. Inga Eriksson, Team Fitfarm, Oulu
6. Sanna Tikkanen, Team BODY, Helsinki
7. Tiina Kulmala, Team Sportlife, Vantaa
8. Marjo Korpisalo, Team Fitfarm, Iisalmi

Body fitness tulokkaat + 163 cm
1. Hanna Savolainen, Team Manninen Nutraceuticals, Oulu
2. Anne Alarousu, Team Solana Fitness, Helsinki
3. Maria Härkönen, Pro Trainer Team, Salo
4. Hanna Kuukkanen, Team Fitfarm, Pirkkala
5. Annina Kiukkonen, Team Fitfarm, Espoo
6. Auni Laine, Team Solana Fitness, Hyvinkää
7. Maarit Suomenkorpi, Team Tähtikunto, Muurla
8. Hanna-Reetta Rahko, Team Jiipee, Rovaniemi
9. Jenni Mäkelä, Porin Kuntokeskus Team, Helsinki
10. Katja Hämeenniemi, Team HYKE, Hyvinkää
11. Anna Välimäki, Team Fitfarm, Tampere

Bikini fitness
1. Anna Virmajoki, Team Bombshell, Helsinki
2. Suvi Iso-Kuusela, Pro Elite Team, Helsinki
3. Katja Karhu, Team BODY, Vihti
4. Maija Kivelä, Team Bombshell, Lontoo
5. Marjo Mattila, Team Porin Kuntokeskus, Pori
6. Ulla-Riitta Koskinen, Pro Elite Team, Tampere
7. Minna Ahmonsaari, Team Fitfarm, Jyväskylä
8. Marianne Lönnqvist, Team Solana Fitness, Helsinki
9. Katri Viirret, Team Pakkotoisto, Helsinki

Body fitness yleinen sarja – 163 cm
1. Mari Päkkilä, Team FitBody, Oulu
2. Marika Lähde, Team Solana Fitness, Lahti
3. Maria Juvas, Wellmax Team, Helsinki
4. Sara Adolfsen, Team Manninen Nutraceuticals, Loviisa
5. Pia Junttila, Team Classic Gym, Oulu
6. Irina Mineeva, Team Syke, Lappeenranta
7. Terhi Kivistö, Team Jiipee, Rovaniemi
8. Tiina Pekkala, Team FitBody, Ruukki

Body fitness yleinen sarja + 163 cm
1. Maarit Ohtonen, Team Solana Fitness, Kajaani
2. Katariina Tunturi, Team Sportlife, Helsinki
3. Maria Kuure, Team Classic Gym, Oulu
4. Noora Kuusivuori, Pro Elite Team, Lone Tree, Colorado, USA
5. Kaisa Toikko, Team Fitfarm, Jyväskylä
6. Eija Laine, Team FitBody, Turku

Classic bodybuilding miesjuniorit
1. Jeve Ojala, Team Tzemppi, Kauttua
2. Martti Loponen, Wellmax Team, Turku
3. Jaani Inkinen, Wellmax Team, Turku
4. Anssi Pylvänen, Team BODY, Vaajakoski
5. Toni Vartiainen, Team Manninen Nutraceuticals, Vantaa
6. Mikko Huovinen, Team Body, Varkaus
7. Atte Antikainen, Team HH-Gym, Tampere

Classic bodybuilding tulokkaat
1. Toni Kivinen, Team Jiipee, Helsinki
2. Jian Shafie, Team BODY, Marienhamn
3. Teemu Kauppinen, Team BODY, Vantaa
4. Juuso Jokinen, Team BODY, Uusikaupunki
5. Timo Mäki, The Team Tampere
6. Pertti Kuoppamäki, Team Classic Gym, Ähtäri
7. Jukka Käkelä, Team BODY, Vantaa

Classic Bodybuilding, masters
1. Voitto Suosaari, Team Force, Jämsä
2. Juho Passila, Team Classic Gym, Hämeenlinna
3. Rauli Tolonen, Kuntokeskus K&M, Lahti
4. Jan Sundell, Wellmax Team Turku
5. Harri Indus, Team Body, Helsinki
6. Lauri Lassila, Team Classic Gym, Jäli
7. Janne Piipponen, Team Body, Joensuu

Classic Bodybuilding miehet – 180 cm
1. Peter Wilenius, Team Mayor’s, Helsinki
2. Matias Kari, Team BODY, Tammela
3. Jari Sorsa, Pro Elite Team, Lahti
4. Jussi Saarteinen, Classic Gym, Tampere

Classic Bodybuilding miehet + 180 cm
1. Jussi Rintamäki, Team Mansen Body Club, Tampere
2. Jukka Kuure, Team Classic Gym, Kempele
3. Toni Vuorela, The Team, Seinäjoki
4. Erkki Katre, Wellmax Team, Turku

Mass Nutrition Fitness SM 2011
Fitness Expo, Finlandia-talo, Helsinki
9.10.2011


Classic Bodybuilding – 180 cm
1. Tuomas Kuronen, Wellmax Team Kaarina
2. Juho Passila, Team Classic Gym, Hämeenlinna
3. Christos Christodoulou, Team Body, Vantaa
4. Severi Vesterinen, Team Body, Jyväskylä
5. Rami Nurme, Team Body, Rauma
6. Teemu Johansson, Team Power Club, Loviisa
7. Petja Mustonen, Team Mayor’s, Helsinki
8. Anssi Tanskala, Wellmax Team, Turku
9. Tuomas Uimonen, Team Fitfarm, Riihikoski

Classic Bodybuilding + 180 cm
1. Antti Filatoff, Team Fitfarm, Tampere
2. Utti Hietala, Team Mayor’s, Helsinki
3. Jani Sukeva, Team Porin Kuntokeskus, Pori
4. Antti Koivusalo, Team Porin Kuntokeskus, Pori
5. Aki Pihlajamäki, The Team, Lohja
6. Jonne Myllyniemi, Team GB Gym, Helsinki

Overall: Antti Filatoff

Classic Bodybuilding, naiset
1. Hanna-Mari Kärkkäinen, Team Body, Jyskä
2. Emmi Suppanen, Team Body, Lappeenranta

Bikini
1. Anna Virmajoki, Team Bombshell, Helsinki
2. Suvi Iso-Kuusela, Pro Elite Team, Helsinki
3. Kati Raatikainen, The Team, Nokia
4. Nora Vuorio, Team Fitfarm, Helsinki
5. Marianne Lönnqvist, Team Body, Helsinki
6. Heidi Edelmann, Team Body, Palokka

Fitness
1. Mirka Loman, Kuntotiimi, Espoo
2. Maria Lokkila, Team Fitbody, Rovaniemi
3. Johanna Lind, Team Wrange, Vantaa
4. Petra Rautakallio, Team Gym 99, Kuopio
5. Maiju Aalto, Team Body, Hyvinkää

Body fitness – 163 cm
1. Kati Alander, Dream Team, Oulu
2. Mari Päkkilä, Team BODY, Oulu
3. Tiina Vaskelainen, Team Force, Heinola
4. Yasemin Ourama, The Team, Lahti
5. Tarja Vähäkuopus, The Team, Tampere
6. Terhi Partanen, The Team, Helsinki
7. Ulla Mustonen, Team Body, Helsinki
8. Sara Adolfsen, Team Powerclub, Loviisa
9. Katja Aho, Team Classic Gym, Oulu
10. Kirsi Rantanen, Team Pakkotoisto, Helsinki

Body Fitness + 163 cm
1. Jutta Gustafsberg, Team Fitfarm, Pirkkala
2. Carita Riiheläinen, Team Fitfarm, Sipoo
3. Hanna Saario, Team Fitfarm, Perniö
4. Aino-Maija Laurila, Team Bodytonic, Porvoo
5. Johanna Koskinen, Team Leader, Valkeala
6. Satu Kalmi, Team Fitfarm, Tampere
7. Kaisa Toikko, Team Fitfarm, Tampere
8. Annika Kivelä, The Team, Pinsiö
9. Maria Virkkunen, Team Fittari, Joensuu
10. Minna Ahmonsaari, Team Fitfarm, Jyväskylä

Overall: Kati Alander

Lappeenranta Body & Fitness
Lappeenranta-sali, Lappeenranta
24.9.2011


Fitness
1. Maria Lokkila, Team Fitbody, Rovaniemi
2. Mirka Loman, Kuntotiimi, Espoo
3. Petra Rautakallio, Team Gym 99, Kuopio
4. Johanna Lind, Team Wrange, Vantaa
5. Maiju Aalto, Team Body, Hyvinkää

Bikini
1. Anna Virmajoki, Team Bombshell, Helsinki
2. Suvi Iso-Kuusela, Pro Elite Team, Helsinki
3. Kati Raatikainen, The Team, Nokia
4. Nora Vuorio, Team Fitfarm, Helsinki
5. Marianne Lönnqvist, Team Body, Helsinki
6. Heidi Edelmann, Team Body, Palokka

Body fitness SM-karsinta – 163 cm
1. Kati Alander, Dream Team, Oulu
2. Tiina Vaskelainen, Team Force, Heinola
3. Mari Päkkilä, Team Body, Oulu
4. Tarja Vähäkuopus, The Team, Tampere
5. Sara Adolfsen, Team Powerclub, Loviisa
6. Kirsi Rantanen, Team Pakkotoisto, Helsinki
7. Anu Ryynänen, Team Body, Helsinki

Body fitness SM-karsinta + 163 cm
1. Jutta Gustafsberg, Team Fitfarm, Pirkkala
2. Johanna Koskinen, Team Leader, Valkeala
3. Hanna Saario, Team Fitfarm, Perniö
4. Minna Ahmonsaari, Team Fitfarm, Jyväskylä
5. Marjut Jyräsalo, Team Fitfarm, Turku
6. Emmi Suppanen, Team Body, Lappeenranta

Classic Bodybuilding SM-karsinta – 180 cm
1. Tuomas Kuronen, Wellmax Team, Kaarina
2. Christos Christodoulou, Team Body, Vantaa
3. Petja Mustonen, Team Mayor’s, Helsinki
4. Tuomas Uimonen, Team Fitfarm, Riihikoski
5. Lassi Ylönen, Team Body, Lahti

Classic Bodybuilding SM-karsinta + 180 cm
1. Utti Hietala, Team Mayor’s, Helsinki
2. Antti Filatoff, Team Fitfarm, Tampere
3. Jonne Myllyniemi, Team GB Gym, Helsinki
4. Lasse Pelkonen, Team Body, Kerava

Oulu Body & Fitness
Madetojan Sali, Oulu
17.9.2011


Body fitness SM-karsinta – 163 cm
1. Tarja Vähäkuopus, The Team, Tampere
2. Maria Lokkila, Team Fitbody, Rovaniemi
3. Katja Aho, Team Classic Gym, Oulu
4. Sara Adolfsen, Team Powerclub, Loviisa
5. Susanna Karppinen, Team Classic Gym, Oulu
6. Lena Girs, Team Body, Turku

Body fitness SM-karsinta + 163 cm
1. Johanna Koskinen, Team Leader, Valkeala
2. Annika Kivelä, The Team, Pinsiö
3. Kaisa Toikko, Team Fitfarm, Tampere
4. Hanna Saario, Team Fitfarm, Perniö
5. Minna Ahmonsaari, Team Fitfarm, Jyväskylä

Classic Bodybuilding SM-karsinta – 180 cm
1. Teemu Johansson, Team Power Club, Loviisa
2. Anssi Tanskala, Wellmax Team, Turku

Classic Bodybuilding SM-karsinta + 180 cm
1. Jani Sukeva, Team Porin Kuntokeskus, Pori
2. Antti Koivusalo, Team Porin Kuntokeskus, Pori
3. Aki Pihlajamäki, The Team, Lohja
4. Joonas Kola, Team Body, Vantaa

Jyväskylä Body & Fitness
Paviljongin auditorio, Jyväskylä
10.9.2011


Body fitness tulokkaat – 163 cm
1. Anu Ryynänen, Team Body, Helsinki
2. Anne Autio, Team Body, Mikkeli

Body fitness tulokkaat + 163 cm
1. Johanna Koskinen, Team Leader, Valkeala
2. Marjut Jyräsalo, Team Fitfarm, Turku
3. Kaisa Toikko, Team Fitfarm, Tampere
4. Annika Kivelä, The Team, Pinsiö
5. Heidi Kuonaoja, Team Fitfarm, Pyhäsalmi
6. Erika Mäntyharju, Team Mansen Body Club, Lempäälä
7. Helena Huikkala, Team Leader, Kauvatsa

Body fitness SM-karsinta – 163 cm
1. Yasemin Ourama, The Team, Lahti
2. Terhi Partanen, The Team, Helsinki
3. Ulla Mustonen, Team Body, Helsinki
4. Sara Adolfsen, Team Powerclub, Loviisa
5. Karita Snellman, Team Body, Tampere
6. Lena Girs, Team Body, Turku

Body fitness SM-karsinta + 163 cm
1. Carita Riiheläinen, Team Fitfarm, Sipoo
2. Satu Kalmi, Team Fitfarm, Tampere
3. Maria Virkkunen, Team Fittari, Joensuu
4. Hanna Saario, Team Fitfarm, Perniö
5. Minna Ahmonsaari, Team Fitfarm, Jyväskylä
6. Mia Malmi, Wellmax Team, Turku

Classic Bodybuilding, naiset
1. Hanna-Mari Kärkkäinen, Team Body, Jyskä
2. Emmi Suppanen, Lappeenranta

Classic Bodybuilding tulokkaat – 180 cm
1. Sami Pätäri, Wellmax Team, Luumäki
2. Esa Akkanen, Team Fitfarm, Kangasala
3. Anssi Tanskala, Wellmax Team, Turku
4. Hannu Heltimoinen, Team Body, Lappeenranta

Classic Bodybuilding tulokkaat + 180 cm
1. Jani Sukeva, Team Porin Kuntokeskus, Pori
2. Aki Pihlajamäki, The Team, Lohja
3. Antti Koivusalo, Team Porin Kuntokeskus, Pori
4. Jonne Myllyniemi, Team GB Gym, Helsinki
5. Joonas Kola, Team Body, Vantaa
6. Pasi Rantanen, Team GB Gym, Helsinki
7. Jari Kuusela, Team Maxpower, Pori

Classic Bodybuilding SM-karsinta – 180 cm
1. Juho Passila, Team Classic Gym Hämeenlinna
2. Severi Vesterinen, Team Body, Jyväskylä
3. Rami Nurme, Team Body, Rauma
4. Teemu Johansson, Team Power Club, Loviisa
5. Juha Salonen, Team Karboni, Jämsä

Fitness Classic 2011
Kulttuuritalo, Helsinki
23.4.2011


Fitness
1. Tiina Kasvi, Team Fitnesstukku, Helsinki
2. Mirka Loman, Kuntotiimi, Espoo
3. Anu Kosonen, Team HYKE, Jokela

Body fitness nuorten SM
1. Iida Tuomela, Team Body, Rovaniemi
2. Emilia Martimo, Team Fitbody, Kemi

Body fitness tulokkaat – 163 cm
1. Annakaisa Toveri, Pro Elite Team, Nokia
2. Mari Järvelä, Team Fitfarm, Pietarsaari
3. Karita Snellman, Team Body, Tampere
4. Sabrina Rivera, Team Body, Helsinki
5. Senja Siira, Bullfarm Team, Jyväskylä

Body fitness tulokkaat + 163 cm
1. Hanna Saario, Team Fitfarm, Perniö
2. Karoliina Korpi, Team Body, Vantaa
3. Annukka Rautiainen, Wellmax Team, Hml
4. Merita Riitala, Team Body, Uusikaupunki
5. Henna Huhtakangas, Team Fitfarm, Ylivieska
6. Mirja Heinonen, Team Tähtikunto, Helsinki
7. Anna Poutiainen, Team Fitfarm, Tampere
8. Sanna Tossavainen, SB Team, Kuopio
9. Sanna Koponen, Team Body, Pieksämäki

Body fitness – 163 cm
1. Heidi Sorsa, Pro Elite Team, Lahti
2. Marie Silmäri, Team Powerclub, Loviisa
3. Tiina Vaskelainen, Team Force, Heinola
4. Laura Kakkonen, Team Body, Jyväskylä
5. Virpi Pallari, Team Fitbody, Rovaniemi
6. Elina Nykänen, Team Body, Vantaa

Body fitness + 163 cm
1. Anna-Mari Puranen, Team Body, Äänekoski
2. Satu Heinonen, Team Sportlife, Tampere
3. Aino-Maija Laurila, Team FLO, Porvoo
4. Tuulikki Kare, Team Fitfarm, Vantaa
5. Pia Teissala, Team Fitfarm, Espoo
6. Tia Ruhanen, Team Body, Mikkeli
7. Taija Nurmi, Team Fitfarm, Vantaa
8. Heidi Edelmann, Team Fitbody, Jyväskylä
9. Sanna Riekki-Poikela, Team Jiipee,Rovaniemi

Classic bodybuilding, naiset
1. Anna Karrila, Team Tähtikunto, Turku
2. Heidi Högel, Wellmax Team, Turku

Classic bodybuilding nuorten SM
1. Toni Kaipainen, Team Pakkotoisto, Mikkeli
2. Tomi Luhtanen, Kuntokeskus K&MTeam,Lahti
3. Mikko Männistö, Team Tzemppi, Eura
4. Jeve Ojala, Team Tzemppi, Eura
5. Heikki Sarin, Team Tzemppi, Kauttua
6. Okko Hakola, Team Jacked, Helsinki
7. Anssi Pylvänen, Team Body, Vaajakoski

Classic bodybuilding tulokkaat
1. Sami Henriksson, Team Body, Espoo
2. Jan Sundell, Team Wellmax, Turku
3. Jussi Saarteinen, Team Classic Gym, Tre
4. Matias Mantela, Team Fitfarm, Purmojärvi
5. Petteri Liettyä, Keljon Viesti, Jyväskylä
6. Dragan Kohut, Team Body, Maarienhamina
7. Panu Kotilainen, Team Pakkotoisto, Salo

Classic bodybuilding
1. Jarkko Mihailov, Team Wrange, Vantaa
2. Samu Sinisalo, Team Body, Forssa
3. Voitto Suosaari, Team Force, Jämsä
4. Christos Christodoulou, Team Body, Vantaa
5. Janne Pyymäki, HardPowerTeam-95, Varkaus
6. Janne Piipponen, Team Body, Joensuu

Masters Body Fitness & Classic Bodybuilding SM
Jyväskylän Paviljonki, Elämysmessut, Jyväskylä
2.4.2011


Body fitness masters
1. Marie Silmäri, Team Powerclub, Loviisa
2. Carita Rönn, Team FitBody, Vaasa
3. Laura Kakkonen, Team Body, Jyväskylä
4. Satu Heinonen, Team Sportlife, Tampere
5. Heidi Edelmann, Team Fitbody, Jyväskylä
6. Tuulikki Kare, Team Fitfarm, Vantaa
7. Aino-Maija Laurila, Team FLO, Porvoo
8. Pia Teissala, Team Fitfarm, Espoo
9. Sanna Riekki-Poikela, Team Jiipee, Rovaniemi
10. Birgit Huhtinen, Team Body, Helsinki

Classic bodybuilding masters
1. Voitto Suosaari, Team Force, Jämsä 3 3 3 9
2. Marko Penttinen, Team Mayor’s, Helsinki 6 6 6 18
3. Harri Indus, Team Body, Helsinki 9 9 9 27
4. Janne Piipponen, Team Body, Joensuu 12 12 12 36

Fitness SM
Fitness Expo, Finlandia-talo, Helsinki
10.10.2010


Classic bodybuilding naiset
1. Minna Vento, Hardcore Team, Vantaa
2. Jonna Alaspää, Hardcore Team, Espoo
3. Iina-Lydia Pihlainen, Team SportLife, Helsinki
4. Emma Reunanen, Wellmax Team, Helsinki
5. Maarit Peräsuo, Wellmax Team, Kuopio
6. Jonna Musakka, BG Team, Kotka

Classic bodybuilding – 175 cm
1. Tuukka Heikkinen, Team Fittari, Joensuu
2. Matias Kari, Hardcore Team, Tammela
3. Antti Savolainen, Hardcore Team, Vantaa
4. Antti Rossi, Team Gym 99, Kuopio
5. Janne Mäkelä, Team Classic Gym, Kangasala
6. Juho Passila, Team Classic Gym, HML
7. Pasi Viljanen, Team Body, Lahti
8. Mikko Korpeinen, BG Team, Ylöjärvi
9. Jukka Räsänen, BG Team, Tampere
10. Vesa Hasu, Team Leader, Kerava
11. Janne Piipponen, Team Body, Joensuu

Classic bodybuilding – 180 cm
1. Tuomas Kuronen, Wellmax Team, Kaarina
2. Tero Willström, Team Body, Loviisa
3. Voitto Suosaari, Team Force, Jämsä
4. Rami Suontausta, Wellmax Team, Huittinen
5. Jose Loikkanen, Hard Power Team-95, Varkaus
6. Kalle Jansson, Team Body, Helsinki

Classic bodybuilding + 180 cm
1. Toni Hinkkala, Team Force, Heinola
2. Antti Filatoff, BG Team, Tampere
3. Jussi Rintamäki, T. Mansen Body Club, Tre
4. Juha Huhtala, Team SportLife, Kouvola
5. Jussi Rantakari, T. Mansen Body Club, Tre
6. Jukka Kuure, Team Classic Gym, Oulu
7. Matti Hallamaa, Hardcore Team, Helsinki
8. Jani Levo, Team Kuntokeskus, Pori
9. Ilkka Repo, Team Hyke, Hyvinkää

Overall: Toni Hinkkala

Fitness
1. Nora Yrjölä, Team UFS, Helsinki
2. Petra Rautakallio, Team Gym 99, Kuopio
3. Anni Järvelä, Team Body, Jyväskylä
4. Reeta Miettinen, Team Body, Espoo
5. Riikka Pitkänen, Team Body, Tampere
6. Tiina Pekkala, Team Fitbody, Ruukki
7. Suvi Tulonen, Hardcore Team, Helsinki

Body fitness -163 cm
1. Laura Tolonen, Team Body Art, Lahti
2. Kati Alander, Dream Team, Oulu
3. Kati Raatikainen, T. Mansen Body Club, Nokia
4. Maria Juvas, Wellmax Team, Helsinki
5. Janika Raina, Team Classic Gym, Tampere
6. Terhi Kivistö, Team Jiipee, Rovaniemi
7. Mia Ahinko, Team Pro Fitness, Jyväskylä
8. Pia Junttila, Team Jiipee, Oulu
9. Marika Lähde, Team Body, Lahti
10. Martiina Pajunen, Team Body, Viiala
11. Carita Rönn, Team Fitbody, Vaasa
12. Sara Adolfsen, Team Powerclub, Loviisa
13. Irina Mineeva, Syke Team, Lappeenranta
14. Iida Vähäkangas, Team KG ry., Kempele
15. Emilia Naatula, Hardcore Team, Espoo

Body fitness +163 cm
1. Tuija Sinikunnas, Team Pro-Am, Oulu
2. Maarit Ohtonen, Team Balance, Kajaani
3. Niina Mielonen, Team SportLife, Ylöjärvi
4. Annemari Lyytinen, Team Classic Gym, Oulu
5. Anne-Mari Laakso, Team Powerclub, Valko
6. Hanna Aalto, Team Body, Tampere
7. Sinikka Seppänen, Team Fitbody, Oulu
8. Henna Simberg, Team Porin Pyrintö, Pori
9. Susanna Lundqvist, Team Fitbody, Kemi
10. Minna Ahmonsaari, BG Team, Jyväskylä
11. Pia Rapo, Team SDM ry, Kuopio
12. Katja Johansson, Wellmax Team, Piikkiö
13. Eija Siltala, Team Fitbody, Turku
14. Sanna Ketomäki, Team Palokan Kuntokeskus
15.Marika Kortesuo-Jälkö, Wellmax Team, Lieto

Lappeenranta Body & Fitness
Lappeenranta-sali, Lappeenranta
24.9.2010


Body fitness juniorit
1. Janika Raina, Team Classic Gym, Tampere
2. Iiris Kivioja, Team SportLife, Espoo

Body fitness – 163 cm
1. Laura Tolonen, Team Body Art, Lahti
2. Janika Raina, Team Classic Gym, Tampere
3. Maria Juvas, Wellmax Team, Kirjala
4. Outi Sarkkinen, Team Body, Mikkeli
5. Irina Mineeva, Syke Team, Lappeenranta
6. Emilia Naatula, Hardcore Team, Espoo
7. Iiris Kivioja, Team SportLife, Espoo

Body fitness + 163 cm
1. Jonna Vuori, Hardcore Team, Helsinki
2. Minna Ahmonsaari, BG Team, Jyväskylä
3. Katja Johansson, Team Wellmax, Piikkiö
4. Pia Rapo, Team SDM ry, Kuopio
5. Heli Ahlqvist, Team Body, Kotka
6. Eija Siltala, Team Fitbody, Turku
7. Laressa van Emden, Team Powerclub, Lahti
8. Mari Salminen, Team Classic Gym, Tampere
9. Heidi Edelmann, Team Palokan Kuntokeskus, Palokka
10. Jesmiina Loikkanen, Team SDM ry, Kuopio
11. Kristiina Muilu, Team Body, Vantaa

Classic bodybuilding naiset
1. Minna Vento, Hardcore Team, Vantaa
2. Maarit Peräsuo, Wellmax Team, Kuopio
3. Emma Reunanen, Team Wellmax, Helsinki

Classic bodybuilding nuoret
1. Martti Loponen, Wellmax Team, Raisio
2. Robert Krogars, Team Powerclub, Koskenkylä

Classic bodybuilding – 175 cm
1. Matias Kari, Hardcore Team, Tammela
2. Antti Savolainen, Hardcore Team, Vantaa
3. Mikko Korpeinen, BG Team, Ylöjärvi

Classic bodybuilding – 180 cm
1. Tero Willström, Team Body, Loviisa
2. Rami Suontausta, Team Wellmax, Huittinen

Classic bodybuilding + 180 cm
1. Toni Hinkkala, Team Force, Heinola
2. Antti Filatoff, BG Team, Tampere
3. Juha Huhtala, Team SportLife, Kouvola
4. Jukka Kuure, Team Classic Gym, Oulu
5. Jussi Rintamäki, Team Mansen Body Club, Tre
7. Ilkka Repo, Team Hyke, Hyvinkää
8. Peter Kärppä, Hardcore Team, Espoo

Oulu Body & Fitness
Madetojan Sali, Oulu
11.9.2010


Body fitness tulokkaat – 163 cm
1. Janika Raina, Team Classic Gym, Tampere
2. Iida Vähäkangas, Team KG ry., Kempele
3. Tiina Pekkala, Team Fitbody, Ruukki
4. Sara Adolfsen, Team Powerclub, Loviisa
5. Carita Rönn, Team Fitbody, Vaasa
6. Outi Sarkkinen, Team Body, Mikkeli
7. Irina Mineeva, Syke Team, Lappeenranta
8. Pia Salento, Team Flo, Sipoo
9. Sanna Laine, Team Fitbody, Rovaniemi
10. Emilia Naatula, Hardcore Team, Espoo
11. Elina Sinkko, BG Team, Tampere
12. Kaisa Laine, Team Power Center, Tuusula
13. Lena Girs, Team Body, Littoinen

Body fitness tulokkaat + 163 cm
1. Sinikka Seppänen, Team Fitbody, Oulu
2. Niina Mielonen, Team SportLife, Ylöjärvi
3. Susanna Lundqvist, Team Fitbody, Kemi
4. Piia Lehtinen, Team Kuntokeskus Ykkönen, Kouvola
5. Hanna Aalto, Team Body, Tampere
6. Anne-Mari Laakso, Team Powerclub, Valko
7. Katja Johansson, Wellmax Team, Piikkiö
8. Laressa van Emden, Team Powerclub, Lahti
9. Mari Heikkinen, Team Body, Imatra
10. Pia Rapo, Team SDM ry, Kuopio
11. Eija Siltala, Team Fitbody, Turku
12. Minna Ahmonsaari, BG Team, Jyväskylä
13. Katriina Viita, Team Fitnessperuna, Tampere
14. Hanna Jämiä, Team Piukat Paikat, Pori
15. Sara Nikkinen, Team Body, Vantaa
Riina Ollakka, Team Gym99, Kuopio
Jesmiina Loikkanen, Team SDM ry, Kuopio
Maija Aunio, BG Team, Vantaa
Marika Lustig, Team Pro Am, Oulu
Mari Salminen, Team Classic Gym, Tampere

Body fitness – 163 cm
1. Kati Raatikainen, BG Team, Nokia
2. Jaana Kotkansalo, Team Vitacom Sport, Kemi
3. Kati Alander, Dream Team, Oulu
4. Mia Ahinko, Team Pro Fitness, Jyväskylä
5. Martiina Pajunen, Team Body, Viiala
6. Pia Junttila, Team Jiipee, Oulu
7. Terhi Kivistö, Team Jiipee, Rovaniemi
8. Mervi Ikonen, BG Team, Tampere
9. Anne Turunen, BG Team, Vantaa

Body fitness + 163 cm
1. Tuija Sinikunnas, Team Pro-Am, Oulu
2. Maarit Ohtonen, Team Balance, Kajaani
3. Henna Simberg, Team Porin Pyrintö, Pori
4. Tea Huuhka, Team Body, Espoo
5. Marika Kortesuo-Jälkö, Team Wellmax, Lieto
6. Sanna Ketomäki, Team Palokan Kuntokeskus, Palokka
7. Henna Niemi, Team Body, Helsinki

Classic bodybuilding tulokkaat – 175 cm
1. Janne Mäkelä, Team Classic Gym, Kangasala
2. Vesa Hasu, Team Leader, Kerava
3. Teemu Tyyri, Team Body, Raisio
4. Aki Pirinen, Team Classic Gym, Mikkeli
5. Jukka Räsänen, BG Team, Tampere
6. Harri Peltonen, Team Body, Seinäjoki

Classic bodybuilding tulokkaat – 180 cm
1. Tuomas Kuronen, Team Wellmax, Kaarina
2. Jose Loikkanen, Hard Power Team-95, Varkaus
3. Kalle Jansson, Team Body, Helsinki

Classic bodybuilding tulokkaat + 180 cm
1. Jussi Rantakari, Team Mansen Body Club, Tampere
2. Sami Hyväri, Team Fitbody, Kemi
3. Jani Levo, Team Kuntokeskus, Pori
4. Toni Vuorela, BG Team, Seinäjoki
5. Ville Mikkola, Team Body, Oulu

WNT Fitness Classic 2010
Helsingin Kulttuuritalo, Helsinki
18.4.2010


CBB nuoret SM
1. Kristian Niemi, Team Body, Imatra
2. Jaani Inkinen, Wellmax Team, Turku
3. Santeri Mukka, Team Jiipee, Rovaniemi
4. Toni Vartiainen, Hardcore Team, Vantaa
5. Juho Nieminen, Team Karboni, Jämsä

CBB alle 180cm
1. Olli Kaminen, Team Body, Turku
2. Voitto Suosaari, Team force, Jämsä
3. Robert Nitz, Team EBN, Espoo
4. Petri Virta, Wellmax Team, Turku

CBB yli 180cm
1. Jani Pernell, Team Body, Parainen
2. Erkki Katre, Wellmax Team, Turku
3. Pekka Kuikka, BG Team, Espoo
4. Matti Hallamaa, Hardcore Team, Helsinki

CBB masters
1. Voitto Suosaari, Team Force, Jämsä
2. Pekka Kuikka, BG Team, Espoo
3. Janne Piipponen, Team Body, Joensuu

CBB alle 175cm
1. Tuukka Heikkinen, Team Pakkotoisto, Joensuu
2. Pasi Viljanen, Team Body, Lahti
3. Kristian Niemi, Team Body, Imatra
4. Jari Sorsa, Team Leader, Lahti
5. Antti Rossi, Team Gym 99, Kuopio
6. Janne Piipponen, Team Body, Joensuu

Fitness
1. Tanja Venäläinen, Team Body, Tampere
2. Anni Pylvänäinen, Hardcore Team, Nurmijärvi

Body Fitness masters
1. Jutta Gustafsberg, BG Team, Pirkkala
2. Erika Törrönen, Team Body Art, Vantaa
3. Sari Hoikka, Team Fitbody, Siuro
4. Tuulikki Kare, BG Team, Vantaa
5. Mia Heinänen, Team Classic Gym, Oulu
6. Pia Teissala, BG Team, Espoo
7. Mia Nieminen, Wellmax Team, Turku
8. Eeva Stahl, Team Tähtikunto, Espoo
9. Virpi Pallari, Team Body, Rovaniemi

Body Fitness alle 163 cm
1.Tiina Vaskelainen, Team Force, Heinola
2. Heidi Sorsa, Team Leader, Lahti
3. Hanna Haverinen, Team Body, Lahti
4. Sari Hoikka, Team Fitbody, Siuro
5. Marika Lähde, Team Body, Lahti
6. Kirsi Rantanen, Team Pakkotoisto
7. Mia Heinänen, Team Classic Gym, Oulu
8. Katja Aho, Team Classic Gym, Oulu
9. Iiris Kivioja, Team Go4fit, Espoo
10. Mervi Ikonen, BG Team, Tampere
11. Ringa Ruisniemi, BG Team, Pori
12. Outi Saksa, Team Piukat Paikat, Pori

Body Fitness Juniori alle 163cm
1. Iiris Kivioja, Team Go4Fit, Espoo

Body Fitness yli 163cm
1. Jutta Gustafsberg, BG Team, Pirkkala
2. Erika Törrönen, Team Body Art, Vantaa
3. Hilkka Virkki, BG Team, Shanghai
4. Annemari Lyytinen, Team Classic Gym, Oulu
5. Tia Ruhanen, Team Body, Mikkeli
6. Anna Qviström, Ruotsi
7. Miia Nieminen, Wellmax Team, Turku
8. Eeva Stahl, Team Tähtikunto, Espoo

Leader Fitness SM
Fitness Expo, Lahti
2.-3.10.2009


Classic bodybuilding juniorit
1. Teemu Rytkönen, Team Classic Gym, Oulu
2. Santeri Mukka, Team Jiipee, Rovaniemi
3. Jari Kuusela, MaxPower Team, Sastamala
4. Tommi Huttunen, Team Classic Gym, Espoo
5. Niko Varjola, Team Pro Fitness, Lahti
6. Leo Karttunen. Team Body, Tursa
7. Jyri Heiskanen, Team Body, Lohja

Classic bodybuilding masters
1. Voitto Suosaari, Team Force, Jämsä
2. Timo Kiviniemi, Team Gym 99, Nivala
3. Jan Hedman, Team Body, Kirkkonummi

Classic bodybuilding naiset
1. Anna Karrila, Team Tähtikunto, Turku
2. Henna Salomäki, Team Balance, Kajaani
3. Riitta Mustonen, Team Sport-Heavy, JKL
4. Mari Uunonen, Team Body, Imatra
5. Iina Pihlainen, Hardcore Team, Helsinki

Classic bodybuilding alle 178 cm
1. Timo Kiviniemi, Team Gym 99, Nivala
2. Toni Vahala, Team Mansen Body Club
3. Juho Passila, Team Body, Hämeenlinna
4. Timo Alatalo, Team NLK Gym, Nivala
5. Timo Borovkoff, Team Body, Pieksämäki
6. Jari-Pekka Pelo, Team Pro Fitness, HML
7. Teemu Rytkönen, Team Classic Gym, Oulu
8. Janne Pyymäki, Team Body, Varkaus
9. Jan Hedman, Team Body, Kirkkonummi
10. Reima Hämäläinen, Team Body, Mikkeli
11. Samu Sinisalo, Hardcore Team, Tammela
12. Mikko Korpeinen, BG Team, Vuorentausta
13. Janne Piipponen, Team Body, Joensuu

Classic bodybuilding yli 178 cm
1. Peter Wilenius, Hardcore Team, Helsinki
2. Voitto Suosaari, Team Force, Jämsä
3. Robert Matthew Nitz, Team Body, Espoo
4. Toni Kari, Team Leader, Helsinki
5. Mauri Möller, Team Body, Loviisa
6. Petja Mustonen, GB GYM, Helsinki
7. Niilo Immonen, Hardcore Team, Lahti
8. Mika Leppälä, Team Fitbody, Keminmaa
9. Kimmo Saarela, Team Body, Vantaa

Body Fitness masters
1. Mari Silmäri, Team SDM, Loviisa
2. Carita Riiheläinen, BG Team, Sipoo
3. Minna Lehtinen, Team Body, Järvenpää
4. Birgit Huhtinen, Team Promen, Lpr
5. Marjut Vainio, Team Body, Mikkeli
6. Tuuli Lahikainen, Team Body, Espoo
7. Ritva Lahdenperä, Team Body, Tampere
8. Sari Hoikka, Team Leader, Siuro
9. Elina Nykänen, BG Team, Vantaa

Body Fitness alle 163 cm
1. Mari Päkkilä, Team Fitbody, Oulu
2. Tiina Sarlin, Team Classic Gym, Oulu
3. Kati Raatikainen, Team Mansen Body Club
4. Kati Alander, Team Classic Gym, Oulu
5. Maria Juvas, Wellmax Team, Helsinki
6. Hanna Haverinen, Team Body, Lahti
7. Miia Keränen, Team Fitbody, Oulu
8. Hanna Hahl, Team Body, Mikkeli
9. Pia Junttila, Classic Gym, Oulu
10. Mia Ahinko, Team Body, Jyväskylä
11. Laura Kakkonen, Team Sport-Heavy, Jyväskylä
12. Elina Nykänen, BG Team, Vantaa
13. Kaisa Niemelä, BG Team, Vilppula
14. Satu Kotila, Team Body, Jämsä

Body Fitness yli 163 cm
1. Maria Kuure, Team Classic Gym, Oulu
2. Maarit Ohtonen, Team Balance, Kajaani
3. Anna Karrila, Team Leader, Turku
4. Carita Riiheläinen, BG Team, Sipoo
5. Maria Virkkunen, Team Body, Lieksa
6. Jutta Vento, Team Body, Vaasa
7. Sari Kontturi, Team Body, Joensuu
8. Anna Ojala, Team Mansen Body Club, Tampere
9. Miia Nieminen, Wellmax Team, Turku
10. Maria Vitikkala, Team Mansen Body Club, Tampere
11. Emilia Martimo, Team Fitbody, Kemi
12. Heidi Edelmann, Team Palokan Kuntokeskus, Palokka
13. Heli Ahlqvist, Team Skip, Kotka
14. Maaret Kirjonen, Wellmax Team, Turku
15. Anna Patrikainen, Team Go4Fit, Helsinki
Lillemor Lönnroos, Team Flo, Porvoo Elim.
Tuuli Lahikainen, Team Body, Espoo Elim.
Henna Mäki, Team HyKe, Hyvinkää Elim.
Sanna Ketomäki, Team Palokan Kuntokeskus Elim.
Henna Niemi, Team Body, Helsinki Elim.

Nuorten Body Fitness SM
1. Anna Karrila, Team Leader, Turku
2. Emilia Martimo, Team Fitbody, Kemi

Fitness
1. Tiina Kasvi, Hardcore Team, Helsinki
2. Terhi Partanen Wellmax Team, Helsinki
3. Johanna Lind, Team Body, Vantaa
4. Mari Huhtanen, Team Body, Oulu
5. Petra Rautakallio, Team Gym 99, Kuopio

Pohjois-Suomen Avoimet Mestaruuskilpailut
Madetojan Sali, Oulu
5.9.2009


Body fitness tulokkaat- 163 cm
1. Kati Alander, Team Classic Gym, Oulu
2. Miia Keränen, Team Fitbody, Oulu
3. Jonna Hyväri, Team Fitbody, Raahe
4. Ulla Hurskainen, Team PT Gym, Oulu
5. Elina Nykänen, BG Team, Vantaa
6. Susanna Karppinen, Team Classic Gym, Oulu

Body fitness tulokkaat + 163 cm
1. Jutta Vento, Team Body, Vaasa
2. Emilia Martimo, Team Fitbody, Kemi
3. Anna Ojala, Team Mansen Body Club, Tampere
4. Maria Vitikkala, Team Mansen Body Club, Tampere
5. Tuuli Lahikainen, Team Body, Espoo
6. Sanna Ketomäki, Team Palokan Kuntokeskus, Palokka
7. Suvi Mäntyniemi, Team Body, Tampere
8. Marika Kortesuo, Team Wellmax, Turku
9. Heidi Edelmann, Team Palokan Kuntokeskus, Palokka
10. Henna Mäki, Team HyKe, Hyvinkää
11. Mirva Elomaa, Wellmax Team, Pori

Body fitness – 163 cm
1. Tiina Sarlin, Team Classic Gym, Oulu
2. Kati Raatikainen, Team Mansen Body Club, Tampere
3. Maria Juvas, Wellmax Team, Helsinki
4. Hanna Haverinen, Team Body, Lahti
5. Pia Junttila, Classic Gym, Oulu
6. Kaisa Niemelä, BG Team, Vilppula
7. Mia Ahinko, Team Body, Jyväskylä

Body fitness + 163 cm
1. Maarit Ohtonen, Team Balance, Kajaani
2. Maria Kuure, Team Classic Gym, Oulu
3. Miia Nieminen, Wellmax Team, Turku
4.Heli Ahlqvist, Team Body, Kotka
5.Sari Kontturi, Team Body, Joensuu
6. Maaret Kirjonen, Wellmax Team, Turku
7. Henna Niemi, Team Body, Helsinki

CBB miehet, tulokkaat – 178 cm
1. Juho Passila, Team Body, Hämeenlinna
2. Janne Pyymäki, Team Body, Varkaus
3. Timo Borovkoff, Team Body, Pieksämäki
4. Jari-Pekka Pelo, Team Pro Fitness, Hämeenlinna
5. Timo Alatalo, Team NLK Gym, Nivala
6. Teemu Rytkönen, Team Classic Gym, Oulu
7. Juha Salonen, Team Body, Jämsä
8. Mikko Korpeinen, BG Team, Vuorentausta

CBB miehet, tulokkaat + 178 cm
1. Mauri Möller, Team Body, Loviisa
2. Niilo Immonen, Hardcore Team, Lahti
3. Mika Leppälä, Team Fitbody, Keminmaa
4. Robert Matthew Nitz, Team Body, Espoo
5. Petri Hanhisalo, Team Body, Seinäjoki
6. Kimmo Saarela, Team Body, Vantaa

Met-Rx Fitness Classic
Helsingin Kulttuuritalo, Helsinki
18.4.2009


Body fitness, – 163 cm
1. Heidi Sorsa, Leader Team, Lahti
2. Petra Huhta, Team Wellmax, Turku
3. Tiina Vaskelainen, Team Force, Heinola
4. Mervi Ikonen, BG Team, Tampere
5. Jonna Veteläsuo, Team Fitbody, Kokkola
6. Marika Lähde, Team Classic Gym, Lahti
7. Terhi Kivistö, Team Jiipee, Rovaniemi
8. Anne Turunen, BG Team, Vantaa
9. Pia Junttila, Team Body, Oulu
10. Laura Häyhä, Team Sport-Heavy, Jyväskylä
Heidi Laamanen, BG Team, Varkaus (keskeytys)

Body fitness, + 163 cm
1. Jonna Vuori, Team Body, Helsinki
2. Heli Mäkilä, Team Tähtikunto, Espoo
3. Pia Maijala, Team KG, Kempele
4. Maarit Ohtonen, Team Body, Kajaani
5. Maria Kuure, Team Tähtikunto, Kempele
6. Tia Ruhanen, Team Body, Mikkeli
7. Katja Miettinen, Team Body, Vantaa
8. Heli Ahlqvist, Team Skip, Kotka
9. Elina Karjalainen, Team Body, Helsinki
10. Taija Nurmi, Team Body, Helsinki
11. Kristiina Muilu, Team Body, Vantaa

Fitness
1. Tiina Kasvi, Hardcore Team, Helsinki
2. Heidi Paganus, Team Pakkotoisto, Riihimäki
3. Reeta Miettinen, 4Betterlife Team, Espoo
4. Aino Ahonen, GB Gym Team, Jyväskylä
5. Henna Lähdeniemi, Team Body, Vantaa

Classic Bodybuilding, miehet
1. Imre Vähi, Eesti
2. Ivo Pärle, Eesti
3. Jussi Rintamäki, BG Team, Tampere
4. Mika Antikainen, Team Classic Gym, Lahti
5. Teemu Naukkarinen, Team Body, Lahti
6. Toni Hinkkala, Team Force, Heinola
7. Teijo Ristimäki, Team Wellmax, Paimio
8. Joni Nikkari, Team Classic Gym, Lahti
9. Rami Suontausta, Team Wellmax, Huittinen
10. Harri Onikki, Team Classic Gym, Nastola
11. Tapio Kamppi, Team Body, Pirkkala

Classic Bodybuilding, naiset
1. Johanna Tuominen, Team Classic Gym, Lahti

Leader Fitness SM 2008
Fitness Expo, Lahden Messukeskus
3.-5. 10.2008


Fitness
1. Minna Pajulahti, BG Team, Tampere
2. Anna Niinimäki, Team Body, Vantaa

Body fitness – 163 cm
1. Minna Paler, Team Fitbody, Lahti
2. Heidi Sorsa, Leader Team, Lahti
3. Sannika Schroderus, Team Fitbody, Oulu
4. Susanna Lampela, Team Body, Espoo
5. Mari Päkkilä, Team Body, Oulu
6. Hanna Hahl, Team Body, Mikkeli
7. Mari Silmäri, Team Body, Loviisa
8. Satu Tiittanen, BG Team, Helsinki
9. Kirsi Rantanen, Leader Team, Vantaa
10. Hanna Haverinen, Team Body, Lahti
11. Jaana Visulaaka, Team Body, Hämeenlinna
12. Ulla Mustonen, Team Sport-Heavy, Helsinki
13. Kati Lahtinen, Team Powerhouse, Tampere
14. Martiina Pajunen, BG Team, Tampere
15. Riitta Mustonen, Team Sport-Heavy, Jyväskylä
16. Elisa Simola, Wellmax Team, Turku

Body fitness + 163 cm
1. Satu Heinonen, Team Mansen Body Club, Tampere
2. Tuija Sinikunnas, BG Team, Jyväskylä
3. Emilia Koskinen, Team Mansen Body Club, Tampere
4. Anna Patrikainen, Team Go4fit, Espoo
5. Heidi Teitto, Team Body, Orimattila
6. Anna Karrila, Team Leader, Turku
7. Satu Kalmi, BG Team, Tampere
8. Hanna Simberg, Team Body, Pori
9. Sari Laatunen, Team Body, Espoo
10. Annemari Lyytinen, Team Body, Oulu
11. Suvi Väliharju, Wellmax Team, Turku
12. Mia Nieminen, Wellmax Team, Turku
13. Jaana Kiuru, Team Mansen Body Club, Nakkila
14. Elina Sillanpää, Team Sport-Heavy, Jyväskylä

Overall: Minna Paler

Classic bodybuilding, naiset
1. Minna Vento, Team Body, Vantaa
2. Hanna-Mari Kärkkäinen, Team Sport-Heavy, Jyväskylä
3. Heli Kurki, Team Sport-Heavy, Jyväskylä
4. Anne Korolainen, Team Body, Lahti
5. Mari Uunonen, Team Crazy Sam, Imatra
6. Jonna Konivuori, Team Keskikeho, Espoo

Classic bodybuilding, miehet – 178 cm
1. Timo Kiviniemi, Team Gym 99, Kuopio
2. Tuukka Heikkinen, Team Leader, Lieksa
3. Antti Savolainen, Team Nordic Thunder, Klaukkala
4. Matias Kari, Team Body, Tammela
5. Markus Alitalo, Team Body, Turku
6. Tero Willström, Team Body, Loviisa
7. Pekka Tyrylahti, Team Body, Espoo
8. John Maciel Saraiva, Tampere
9. Ville Viertola, GB Gym Team, Helsinki
10. Jari Sorsa, Leader Team, Lahti
11. Petri Virta, Team Wellmax, Turku
13. 12. Jari Juurakko, Team Body, Heinola
14. Heikki Fränti, Team Body, Tampere
15. Janne Piipponen, Team Pakkotoisto, Joensuu

Classic bodybuilding, miehet + 178 cm
1. Utti Hietala, GB Gym Team, Helsinki
2. Voitto Suosaari, Team Keskikeho, Längelmäki
3. Markku Tikka, Wellmax Team, Turku
4. Juha Konttila, Team Hyke, Hyvinkää
5. Jarkko Mihailov, GB Gym Team, Tuusula
6. Eero Hakala, Team Body, Seinäjoki
7. Neil Paler, Team Fitbody, Lahti
8. Jussi Rintamäki, BG Team, Tampere
9. Jani Koivuluoma, Team Body, Seinäjoki
10. Rami Nieminen, Wellmax Team, Turku
11. Aleksi Lappalainen, BG Team, Lahti
12. Jukka Kuure, Team A&A Gym, Kempele
13. Rami Nurme, Team Body, Hämeenlinna
14. Marko Suuronen, Team Keskikeho, Jämsä

Overall: Utti Hietala

Body fitness, tulokkaat – 163 cm
1. Hanna Hahl, Team Body, Mikkeli
2. Kirsi Rantanen, Leader Team, Vantaa
3. Elisa Simola, Wellmax Team, Turku
4. Martiina Pajunen, BG Team, Tampere
5. Satu Tiittanen, BG Team, Helsinki
6. Hanna Haverinen, Team Body, Lahti
7. Sinikka Hepola, Team FitBody, Oulu
8. Jenni Tuokko, Team Body, Järvenpää
9. Henna Paananen, Team Sport-Heavy, Jyväskylä
10. Pauliina Temonen, Team Promen, Lappeenranta
11. Outi Karita Saksa, Team Body, Pori
12. Jonna Veteläsuo, Team Body, Kokkola
13. Iiris Kivioja, Team Body, Hämeenlinna

Body fitness, tulokkaat + 163 cm
1. Emilia Koskinen, Team Mansen Body Club, Tampere
2. Anna Nastasia Patrikainen, Team Go4fit, Espoo
3. Henna Simberg, Team Body, Pori
4. Heidi Teitto, Team Body, Orimattila
5. Satu Heinonen, Team Mansen Body Club, Tampere
6. Satu Kalmi, BG Team, Tampere
7. Linda Damlin, BG Team, Vaasa
8. Katja Miettinen, Team Body, Vantaa
9. Sanna Ropponen, Team Body, Tampere
10. Satu Kotila, Team Keskikeho, Jämsä
11. Heidi Moilanen, BG Team, Vaasa
12. Anne Varonen, Team Sport-Heavy, Jyväskylä
13. Heini Höytiä, Team Sport-Heavy, Keuruu
14.Emmi Suppanen, Team Promen, Lappeenranta
15. Tea Marika Tavinen, BG Team, Savonlinna

Body fitness, Masters
1. Minna Paler, Team Fitbody, Lahti
2. Tuija Sinikunnas, BG Team, Jyväskylä
3. Mari Silmäri, Team Body, Loviisa
4. Sari Laatunen, Team Body, Espoo
5. Jaana Visulaaka, Team Body, Hämeenlinna
6. Sonja Vehkasaari, Team Body, Valko
7. Eeva Lindén, 4BetterLife Team, Espoo
8. Tuulikki Kare, BG Team, Vantaa
9. Marita Autio, Team Sport-Heavy, Jyväskylä
10. Minna Lehtinen, Team Leader, Järvenpää
11. Satu Sarjava, Team Pakkotoisto, Helsinki

Classic bodybuilding, Masters
1. Voitto Suosaari, Team Keskikeho, Längelmäki
2. Timo Kiviniemi, Team Gym 99, Kuopio
3. Jari Juurakko, Team Body, Heinola
4. Neil Paler, Team Fitbody, Lahti
5. Lauri Lassila, Team Body, Oulu
6. Juha Parkko, Team Fitergo, Kotka

Go4Fit Turku Body & Fitness 2008
Turun Konserttitalo, Turku
13.9.2008


Body Fitness, nuoret
1. Anna Karrila, Team Leader, Turku
2. Niina Mielonen, Team Mansen Body Club, Tampere 9
3. Linda Damlin, BG Team, Vaasa
4. Sofia Kauhanen, Team Gym 99, Kuopio

Body Fitness – 163
1. Tiina Sarlin, Team A&A Gym, Kempele
2. Heidi Sorsa, Leader Team, Lahti
3. Sannika Schroderus, Team Fitbody, Oulu
4. Susanna Lampela, Team Body, Espoo
5. Kati Lahtinen, Team Powerhouse, Tampere
6. Ulla Mustonen, Team Sport-Heavy, Helsinki
7. Riitta Mustonen, Team Sport-Heavy, Jyväskylä

Body Fitness + 163
1. Erika Törrönen, Team Go4Fit, Helsinki
2. Anna Karrila, Team Leader, Turku
3. Mia Nieminen, Wellmax Team, Turku
4. Jaana Kiuru, Team Mansen Body Club, Nakkila
5. Annemari Lyytinen, Team Body, Oulu
6. Elina Sillanpää, Team Sport-Heavy, Jyväskylä
7. Suvi Väliharju, Wellmax Team, Turku
8. Sari Laatunen, Team Body, Espoo
9. Tuulikki Kare, BG Team, Vantaa
10. Heli Ahlqvist, Team Skip, Kotka
11. Henna Niemi, Team Body, Helsinki
12. Sari Kontturi, Team Body, Joensuu
13. Maaret Kirjonen, Wellmax Team, Turku
14. Satu Sarjava, Team Pakkotoisto, Helsinki

Classic bodybuilding, nuoret
1. Tony Vierikko, Team Mansen Body Club, Tampere
2. Jani Luiro, Team Pakkotoisto, Lahti
3. Lauri Vasankari, Wellmax Team, Turku
4. Jukka Eskelinen, Team Go4fit, Iisalmi

Classic bodybuilding – 178
1. Markus Alitalo, Team Body, Turku
2. Pekka Tyrylahti, Team Body, Espoo
3. Tero Willström, Team Body, Loviisa
4. Antti Savolainen, Team Nordic Thunder, Klaukkala
5. Jani Kinnunen, Team Body, Imatra
6. John Maciel Saraiva, Mansen Body Klubi, Tampere
7. Jari Sorsa, Leader Team, Lahti
8. Ville Viertola, GB Gym Team, Helsinki
9. Heikki Fränti, Team Body, Tampere
10. Akseli Airaksinen, Team Mansen Body Club, Tampere

Classic bodybuilding, + 178
1. Utti Hietala, GB Gym Team, Helsinki
2. Juha Konttila, Team Hyke, Hyvinkää
3. Jarkko Mihailov, GB Gym Team, Tuusula
4. Eero Hakala, Team Body, Seinäjoki
5. Rami Nieminen, Wellmax Team, Turku
6. Jukka-Pekka Lattunen, Team Body, Joroinen
7. Jani Koivuluoma, Team Body, Seinäjoki
8. Jussi Rintamäki, BG Team, Tampere
9. Rami Nurme, Team Body, Hämeenlinna
10. Tommi Lamminaho, Heiniö Power Team, Vantaa
11. Jukka Kuure, Team A&A Gym, Kempele
12. Johannes Arola, Team Promen, Lappeenranta
13. Aleksi Lappalainen, BG Team, Lahti
14. Marko Suuronen, Team Keskikeho, Jämsä

Force Fitness Classic 2008
Helsingin Kulttuuritalo
19.4.2008


Fitness
1. Minna Pajulahti, Nokia
2. Tiina Kasvi, Helsinki
3. Terhi Partanen, Helsinki
4. Heidi Lipponen, Helsinki
5. Aino Ahonen, Jyväskylä

Body fitness – 163 cm
1. Tarja Vähäkuopus, Tampere
2. Kiira Harju, Vantaa
3. Anniina Krökki, Tampere
4. Hanna Ruuskanen, Lappeenranta
5. Marika Lähde, Lahti
6. Mervi Ikonen, Mikkeli
7. Sari Hoikka, Tampere
8. Marita Autio, Jyväskylä
9. Hanna-Kaisa Lanki, Hamina
10. Tiina Lamminaho-Saarinen, Nummela
11. Pia Junttila, Oulu
12. Outi Idman, Vaasa

Body fitness +163 cm
1. Tiina Tuomisto, Tampere
2. Laura Hedman, Nurmes
3. Marianne Alonen, Tampere
4. Johanna Siili, Tampere
5. Suvi Väliharju, Turku
6. Ringa Ruisniemi, Pori

Classic Bodybuilding
1. Imre Vähi, Viro
2. Tuukka Heikkinen, Lieksa
3. Kaido Voogla, Viro
4. Markku Tikka, Paimio
5. Jonny Envik, Pietarsaari
6. Petri Virta, Turku
7. Peter Kärppä, Espoo
8. Jukka Eskelinen, Iisalmi

Wrange/Better Bodies Fitness SM 2007
Fitness Expo, Lahti
6.-7.10.2007


Body Fitness – 163 cm
1. Jaana Kotkansalo, Kemi
2. Kati Raatikainen, Nokia
3. Laura Lindroos, Vantaa
4. Satu Korhonen, Espoo
5. Mari Päkkilä, Oulu
6. Tiina Sarlin, Kempele
7. Mia Ahinko, Alavus
8. Tiina Vaskelainen, Heinola
9. Sari Pikkarainen, Helsinki
10. Terhi Kivistö, Rovaniemi
11. Maria Juvas, Turku
12. Riitta Mustonen, Jyväskylä
13. Kaarina Kumpuvaara, Helsinki

Body Fitness + 163 cm
1. Katrin Kimber, Tampere
2. Erika Törrönen, Helsinki
3. Tea Huuhka, Espoo
4. Katarina Tunturi, Lahti
5. Pia Heikkilä, Kempele
6. Nuppu Zeitlin, Tampere
7. Petra Korkiakangas, Pirkkala
8. Laura Kortelainen, Kirkkonummi
9. Heli Mäkilä, Jyväskylä
10. Kirsi Mattila, Tampere
11. Heli Kurki, Jyväskylä
12. Kirsi Kivimäki, Tampere
13. Annemari Lyytinen, Oulu
14. Emma Kallio, Tampere
15. Sanna Korhonen, Lahti

Fitness
1. Minna Pajulahti, Nokia
2. Tiina Kasvi, Vantaa
3. Maija Elovaara, Vantaa
4. Emma Laivisto, Espoo
5. Marke Hietapakka, Vantaa
6. Jenni Aarniola, Halkia

Classic bodybuilding, miehet – 178 cm
1. Teemu Isoaho, Helsinki
2. Mika Antikainen, Lahti
3. Jonny Envik, Pietarsaari
4. Matias Kari, Tammela
5. Toni Vahala, Tampere
6. Jan Hedman, Kirkkonummi
7. Jari Juurakko, Heinola
8. Pasi Vuorinen, Paimio

Classic bodybuilding, miehet + 178 cm
1. Peter Wilenius, Espoo
2. Toni Kari, Helsinki
3. Voitto Suosaari, Längelmäki
4. Jani Pernell, Parainen
5. Timo Alakärppä, Oulu
6. Toni Hinkkala, Heinola
7. Joonas Ylönen, Lahti
8. Jussi Rintamäki, Viljakkala
9. Juha Parkko, Kotka
10. Markku Tikka, Paimio
11. Matti Pärnä, Paimio

Classic bodybuilding, naiset
1. Diana Wikblom, Uusikaarlepyy
2. Mari Kivelä, Vaasa
3. Nina Jäntti, Vaasa

Force Jyväskylä Body & Fitness 2007
Jyväskylän Monitoimitalo
16.9.2007


Body Fitness tulokkaat – 163 cm
1. Tiina Sarlin, Kempele
2. Petra Huhta, Turku
3. Sari Pikkarainen, Helsinki
4. Riitta Mustonen, Jyväskylä
5. Maria Juvas, Turku
6. Kata Kumpuvaara, Helsinki
7. Kirsi Pitkänen, Jämsänkoski

Body Fitness tulokkaat + 163 cm
1. Carita Riiheläinen, Sipoo
2. Tea Huuhka, Espoo
3. Katrin Kimber, Tampere
4. Heli Mäkilä, Jyväskylä
5. Annemari Lyytinen, Oulu
6. Kirsi Kivimäki, Tampere
7. Jaana Räsänen, Tampere
8. Tanja Mäntyvaara, Vantaa
9. Elina Sillanpää, Kuortane
10. Elise Kulmala, Tampere
11. Heli Ahlqvist, Kotka
12. Henna Niemi, Vantaa
13. Miia Puro, Helsinki
14. Jonna Musakka, Kuopio
15. Piia Sillvan, Vanha-Ulvila

Body Fitness Masters
1. Pia Heikkilä, Kempele
2. Heli Kurki, Jyväskylä
3. Kirsi Mattila, Tampere
4. Pirjo-Liisa Kuuppelomäki, Pirkkala
5. Ritva Lahdenperä, Tampere
6. Jaana Visulaaka, Hämeenlinna
7. Tuulikki Kare, Vantaa
8. Tiina Jalkanen, Hankasalmi

BF juniorit
1. Anna Karrila, Espoo

CBB – 178 cm
1. Jari Juurakko, Heinola

CBB + 178 cm
1. Timo Alakärppä, Oulu
2. Toni Hinkkala, Heinola
3. Jukka Kuure, Kempele
4. Jussi Rintamäki, Viljakkala

CBB juniorit
1. Joonas Ylönen, Lahti

CBB Masters
1. Heimo Luttinen, Tampere
2. Pasi Vuorimaa, Paimio

Force Turku Body & Fitness 2007
Turun Konserttitalo, Turku
15.9.2007


Fitness MM-karsinta
1. Minna Pajulahti, Pirkkala
2. Tiina Kasvi, Vantaa

Body Fitness – 163 cm
1. Jaana Kotkansalo, Kemi
2. Satu Korhonen, Espoo
3. Laura Lindroos, Vantaa
4. Kati Raatikainen, Nokia
5. Mari Päkkilä, Oulu
6. Tiina Vaskelainen, Heinola
7. Mia Ahinko, Alavus
8. Terhi Kivistö, Rovaniemi
9. Pirjo-Liisa Kuuppelomäki, Pirkkala
10. Carla Do Nascimento, Helsinki
11. Sari Hoikka, Tampere
12. Kati Lahtinen, Tampere
13. Jaana Visulaaka, Hämeenlinna
14. Tiina Pakkanen, Vantaa
15. Heli Laine, Niinikoski

Body Fitness + 163 cm
1. Erika Törrönen, Helsinki
2. Katarina Tunturi, Lahti
3. Sanna Korhonen, Lahti
4. Nuppu Zeitlin, Tampere
5. Emma Kallio, Tampere
6. Pia Heikkilä, Kempele
7. Heli Kurki, Jyväskylä
8. Kirsi Mattila, Tampere
9. Anna Salo, Vaasa
10. Jaana Kiuru, Nakkila
11. Maria Yliluukas, Keminmaa
12. Petra Kangas, Mäntsälä
13. Anna Karrila, Espoo
14. Tiina Jalkanen, Hankasalmi

CBB – 178
1. Teemu Isoaho, Helsinki
2. Toni Vahala, Tampere
3. Jan Hedman, Kirkkonummi
4. Pasi Vuorinen, Paimio

CBB + 178
1. Peter Wilenius, Espoo
2. Jani Pernell, Parainen
3. Markku Tikka, Paimio
4. Rami Nieminen, Turku
5. Matti Pärnä, Paimio
6. Juha Parkko, Kotka

Force Fitness Classic 2007
Helsingin Kulttuuritalo
28.4.2007


Classic Bodybuilding
1. Voitto Suosaari, Längelmäki
2. Markus Alitalo, Turku
3. Jonny Envik, Pietarsaari
4. Joonas Ylönen, Lahti
5. Matias Kari, Tammela
6. Ville Mäki, Kaarina

Fitness
1. Heidi Paganus, Riihimäki
2. Sonja Färling, Helsinki
3. Päivi Laamanen, Helsinki
4. Anna Niinimäki, Helsinki

Body fitness, – 163 cm
1. Laura Lindroos, Vantaa
2. Anniina Krökki, Tampere
3. Mia Tikkala, Oulu
4. Marika Lähde, Kuopio
5. Marita Autio, Jyväskylä
6. Tiina Lamminaho-Saarinen, Nummela
7. Tiina Ruusunen, Lahti
8. Terhi Kivistö, Rovaniemi
9. Heidi Laamanen, Vantaa
10. Outi Idman, Espoo
11. Sannika Schroderus, Kempele
12. Petra Lampinen, Mikkeli

Body fitness, + 163 cm
1. Hilkka Pietilä, Helsinki
2. Mari Tirroniemi, Tampere
3. Petra Korkiakangas, Pirkkala
4. Johanna Siili, Tampere
5. Laura Taivainen, Kirkkonummi
6. Erika Törrönen, Helsinki
7. Eeva Lindèn, Espoo
8. Laura Kivari, Rovaniemi
9. Maaret Kirjonen, Turku
10. Miia Malmi, Turku
11. Anna Karrila, Espoo
12. Maria Kuure, Veikkola
13. Tanja Karjalainen, Vantaa
14. Terhi Savolainen, Lahti
15. Tiia Ruhanen, Mikkeli
Kirsi Korhonen, Imatra
Sari Kontturi, Joensuu
Päivikki Eskelinen-Rönkä, Mikkeli
Marle Hämäläinen, Mikkeli
Maria Virkkunen, Lieksa
Enni Heinonen, Porvoo

Wrange/Better Bodies Fitness SM 2006
Ajankohta: 7.-8.10.2006
Fitness Expo, Lahti


Fitness SM
1. Marjo Krishi, Järvenpää
2. Nora Yrjölä, Helsinki
3. Nina Pirttilahti, Nokia
4. Heidi Lipponen, Lahti
5. Carla Do Nascimento, Turku
6. Tiia Suursalmi, Helsinki
7. Hanna Hyyryläinen, Lahti

Body Fitness SM – 163cm
1. Tarja Vähäkuopus, Tampere
2. Susanna Lampela, Lahti
3. Minna Paler, Lahti
4. Heidi Sorsa, Lahti
5. Kati Raatikainen, Nokia
6. Tiina Vaskelainen, Heinola
7. Mia Ahinko, Alavus
8. Marjut Vainio, Mikkeli
9. Anniina Krökki, Tampere
10. Marianna Huoponen, Mikkeli
11. Hanna-Mari Kärkkäinen, Jyväskylä
12. Hanna Ruuskanen, Lappeenranta
13. Kaisa Niemelä, Tampere

Body Fitness SM + 163cm
1. Katarina Tunturi, Lahti
2. Riikka Alasalmi, Helsinki
3. Erika Törrönen, Helsinki
4. Kaisa Piippo, Tampere
5. Päivi Neitola, Turku
6. Maria Yli-Luukas, Keminmaa
7. Suvi Väliharju, Turku
8. Jonna Vuori, Helsinki
9. Petra Kangas, Mäntsälä

Body Fitness Masters SM (+ 35 v.)
1. Minna Lehtinen, Järvenpää
2. Vappu Berg, Porvoo
3. Kirsi Mattila, Tampere
4. Ritva Lahdenperä
5. Virpi Myllynen, Kangasala

Overall – Tarja Vähäkuopus

Classic Bodybuilding SM – 178cm
1. Mika Antikainen, Lahti
2. Jonny Envik, Pietarsaari
3. Toni Vahala, Tampere
4. Matias Kari, Tammela
5. Antti Paajanen, Turku
6. Ville Viertola, Helsinki
7. Teemu Naukkarinen, Sydney, Australia
8. Sami Malo, Tampere
9. Jan Hedman, Kirkkonummi
10. Tuukka Skottman, Tampere

Classic Bobybuilding SM + 178cm
1. Toni Kari, Helsinki
2. Utti Hietala, Helsinki
3. Voitto Suosaari, Längelmäki
4. Jani Pernell, Parainen
5. Joni Virtanen, Vantaa
6. Jouni Jalkanen, Ruuhimäki

Overall – Toni Kari

Classic Bodybuilding SM, naiset
1. Mari Kivelä, Vaasa

Turku Body & Fitness
Turun Konserttitalo, Turku
16.9.2006


Body Fitness – 163 cm
1. Minna Paler, Lahti
2. Kati Raatikainen, Nokia
3. Tarja Vähäkuopus, Tampere
4. Anniina Krökki, Tampere
5. Marianne Huoponen, Mikkeli
6. Marjut Vainio, Mikkeli
7. Tiina Vaskelainen, Heinola
8. Mia Ahinko, Alavus
9. Tiina Pakkanen, Vantaa
10. Hanna Ruuskanen, Lappeenranta
11. Kaisa Niemelä, Tampere
12. Vappu Berg, Porvoo
13. Petra Lampinen, Mikkeli
14. Satu Raappana, Tampere

Body Fitness, + 163 cm
1. Katarina Tunturi, Lahti
2. Riikka Alasalmi, Helsinki
3. Kaisa Piippo, Tampere
4. Erika Törrönen, Helsinki
5. Jonna Vuori, Helsinki
6. Päivi Neitola, Turku
7. Suvi Väliharju, Turku
8. Kirsi Mattila, Tampere
9. Minna Lehtinen, Järvenpää
10. Petra Kangas, Mäntsälä
11. Maria Yli-Luukas, Keminmaa
12. Niina Kuusela, Helsinki
13. Jutta Rossi, Pori
14. Paula Hannula, Lahti
15. Teija Heimovesa, Pori
Anu Pekonen, Savonlinna
Vilma Nyyssölä, Helsinki
Ritva Lahdenperä, Tampere
Taru Niemelä, Jyväskylä
Virpi Myllynen, Kangasala

Classic Bodybuilding
1. Utti Hietala, Helsinki
2. Jani Koivuluoma, Seinäjoki
3. Jouni Jalkanen, Ruuhimäki
4. Jonny Envik, Pietarsaari
5. Ville Viertola, Helsinki
6. Tuukka Skottman, Tampere

Boosman Fitness Classic
Helsingin Kulttuuritalo
22.4.2006


Classic Bodybuilding
1. Imre Vähi, Eesti
2. Mika Antikainen, Lahti
3. Toni Kari, Helsinki
4. Teemu Naukkarinen, Putikko
5. Markus Alitalo, Turku
6. Kaido Voogla, Eesti
7. Teemu Isoaho, Helsinki
8. Tomi Raittinen, Turku
9. Timo Poutiainen, Kerava

Fitness
1. Mimmi Jokinen, Helsinki
2. Natalia Nazarenko-Kiivikas, Eesti
3. Sari Vainio, Porvoo
4. Mari Huhtanen, Helsinki
5. Maija Elovaara, Helsinki
6. Heidi Laitomaa, Pori
7. Maarit Mattila, Kuortane
8. Marke Hietapakka, Lahti
9. Sanna Laaksonen, Helsinki

Body Fitness alle 164 cm
1. Jaana Kotkansalo, Kemi
2. Satu Korhonen, Espoo
3. Minna Paler, Lahti
4. Marjut Vainio, Mikkeli
5. Hanna-Mari Kärkkäinen, Jyväskylä
6. Kirsi Tuominen, Tampere
7. Anna Salo, Vaasa
8. Mia Ahinko, Alavus
9. Pirjo-Liisa Kuuppelomäki, Pirkkala
10. Sari Hoikka, Tampere
11. Sannika Schroderus, Kempele
12. Elina Karjalainen, Kajaani

Body Fitness yli 164 cm
1. Anna-Mari Puranen, Äänekoski
2. Petra Orpana, Tampere
3. Laura Rantanen, Helsinki
4. Tarja Liimatainen, Äänekoski
5. Riina Syrjä, Tuusula
6. Minna Lehtinen, Järvenpää
7. Eveliina Rosenström, Vantaa
8. Kirsi Mattila, Tampere
9. Sanna Helin-Kiiski, Imatra
10. Katriina Toivanen, Vaasa
11. Kirsi Korhonen, Imatra
12. Sari Kontturi*, Joensuu

Body Fitness tulokkaat
1. Mari Päkkilä, Oulu
2. Carita Horppu, Jyväskylä
3. Heli Mahlakaarto, Oulu
4. Ulla Mustonen, Jyväskylä
5. Emma Kallio, Tampere
6. Jenni Kohvakka, Tampere
7. Maria Kuure, Veikkola
8. Katarina Lindström, Porvoo
9. Kaisa Piippo, Tampere
10. Nina Leinonen, Tuusula
11. Ringa Ruisniemi, Pori
12. Jaana Kiuru, Nakkila
13. Kati Lahtinen, Tampere
14. Jaana Visulaaka, Hämeenlinna
15. Sini-Marja Heikkinen, Porvoo
16. Sanna Tossavainen, Tampere
17. Suvi Tulonen, Helsinki

Fitness SM 2005
Fitness Expo, Lahti
2.10.2005


Fitness SM
1. Marjo Krishi, Järvenpää
2. Birgitta Tuomiranta, Oulu
3. Mari Huhtanen, Oulu
4. Maija Elovaara, Helsinki
5. Nuppu Zeitlin, Tampere
Carla Do Nascimento*, Turku
* Diskattiin epäsopivan esityksen vuoksi.

Body Fitness alle 164 cm
1. Satu Korhonen, Espoo
2. Heidi Sorsa, Lahti
3. Tuija Loikkanen, Imatra
4. Susanna Lampela, Oulu
5. Mia Tikkala, Oulu
6. Tiina Vaskelainen, Heinola
7. Sanna Nupponen, Varkaus
8. Hanna-Mari Kärkkäinen, Jyväskylä
9. Maarit Eliisa Ketonen, Huittinen
10. Tanya Holopainen, Lappeenranta
11. Sari Hoikka, Tampere
12. Sannika Schroderus, Kempele

Body Fitness yli 164 cm
1. Sari Orava, Längelmäki
2. Riikka Alasalmi, Helsinki
3. Johanna Vaha, Jyväskylä
4. Eeva Lindèn, Espoo
5. Hilkka Pietilä, Helsinki
6. Tarja Liimatainen, Äänekoski
7. Suvi Väliharju, Turku
8. Kristiina Mäkelä, Kouvola
9. Maaret Kirjonen, Turku
10. Miia Malmi, Turku
11. Piritta Aronen, Loppi

Classic Bodybuilding
1. Mika Antikainen, Lahti
2. Voitto Suosaari, Längelmäki
3. Heikki Tallinen, Helsinki
4. Sami Malo, Oulu
5. Teemu Isoaho, Helsinki
6. Jari Sorsa, Lahti
7. Ristopekka Piirainen, Jyväskylä
8. Tero Tuomala, Iitti
9. Tomi Palanen, Forssa
10. Aku Sinisalo, Forssa

Turku Body & Fitness 2005, BF-karsinta
Turun konserttitalo, Turku
10.9.2005

Body fitness – 164 cm
1. Satu Korhonen, Espoo
2. Mia Tikkala, Oulu
3. Tiina Vaskelainen, Heinola
4. Susanna Lampela, Oulu
5. Maarit Eliisa Ketonen, Huittinen
6. Hanna-Mari Kärkkäinen, Jyväskylä
7. Sanna Nupponen, Varkaus
8. Sari Hoikka, Tampere
9. Sannika Schroderus, Kempele
10. Tanya Holopainen, Lappeenranta
11. Pirjo-Liisa Kuuppelomäki, Pirkkala
12. Tiina Tuomisto, Tampere
13. Sanna Reponen, Kerava
14. Kaisa Niemelä, Tampere
15. Heli Laine, Niinikoski
16. Mervi Sirkiä, Hämeenlinna
17. Jessika Mäkynen, Vaasa

Body fitness + 164 cm
1. Johanna Vaha, Jyväskylä
2. Riikka Alasalmi, Helsinki
3. Hilkka Pietilä, Helsinki
4. Tarja Liimatainen, Äänekoski
5. Kristiina Mäkelä, Kouvola
6. Eeva Lindèn, Espoo
7. Maaret Kirjonen, Turku
8. Suvi Väliharju, Turku
9. Miia Malmi, Turku
10. Piritta Aronen, Loppi
11. Riina Ollikainen, Neuvoton
12. Petra Kangas, Mäntsälä


Boosman Fitness Classic
Helsingin Kulttuuritalo, Helsinki
23.4.2005


Fitness
1. Marjo Krishi, Järvenpää
2. Nora Yrjölä, Helsinki
3. Jatta Kokkonen, Oulu
4. Niina Haapanen-Sorjonen, Lahti
5. Sini Roponen, Helsinki
6. Sonja Färling, Kerava
7.Sonja Jokiranta, Oulu

Body Fitness
1. Katarina Tunturi, Lahti
2. Heidi Sorsa, Lahti
3. Minna Paler, Lahti
4. Kati Raatikainen, Nokia
5. Tuija Loikkanen, Imatra
6. Sari Vainio, Porvoo
7. Tanja Karjalainen, Vantaa
8. Mari Tirroniemi, Tampere
9. Minna Pajulahti, Tampere
10. Niina Kuusela, Helsinki
11. Kirsi Tuominen, Tampere
12. Johanna Hellgren, Nummela
13. Niina Liuska, Virkkala
14. Kristiina Mäkelä, Kouvola
15. Paula Hannula, Kyröskoski

Fitness tulokkaat
1. Niina Haapanen-Sorjonen, Lahti
2. Sini Roponen, Helsinki
3. Sonja Färling, Kerava
4. Sonja Jokiranta, Oulu

Nuorten Body Fitness SM (alle 21 v)
1. Jessika Mäkynen, Vaasa

Body Fitness Masters + 35 vuotta
1. Minna Lehtinen, Järvenpää
2. Liisa Vuotila, Helsinki
3. Vappu Berg, Porvoo
4. Maarit Mattila, Kuortane
5. Heli Tuutti, Espoo

Tulokkaiden Body Fitness, lyhyt sarja
1. Enni Heinonen, Porvoo
2. Petra Orpana, Tampere
3. Anna Salo, Vaasa
4. Petra Kangas, Mäntsälä
5. Johanna Ollakka, Kempele
6. Vilma Nyyssölä, Espoo
7. Nina Halla-aho, Lappeenranta
8. Mirva Palonen, Turku
9. Hanna Ruuskanen, Lappeenranta
10. Petra Suvanen, Kotka
11. Heli Laine, Orimattila
12. Mia Ahinko, Alavus
13. Heidi Tiainen, Oulu
14. Elina Karjalainen, Oulu
15. Elina Elsinen, Järvenpää

Tulokkaiden Body Fitness, pitkä sarja
1. Laura Kujasalo, Helsinki
2. Terhi Savolainen, Lahti
3. Sanna Helin, Imatra
4. Hilkka Pietilä, Helsinki
5. Jutta Huotari, Pori
6. Mimi Liimatainen, Helsinki
7. Eveliina Rosenström, Lahti
8. Anna-Mari Eskelinen, Lahti
9. Teija Heimovesa, Pori
10. Salla Närvänen, Hiltulanlahti
11. Kirsi Korhonen, Imatra


Fitness SM 2004
Fitness Expo, Lahti
24.10.2004


Fitness
1. Marjo Krishi, Järvenpää
2. Nora Yrjölä, Helsinki
3. Tiina Kasvi, Helsinki
4. Mimmi Jokinen, Helsinki
5. Aija Suokas, Lahti
6. Maija Elovaara, Helsinki

Body fitness SM
1. Heidi Sorsa, Lahti
2. Katariina Tunturi, Lahti
3. Sari Orava, Lahti
4. Sanna Backman, Helsinki
5. Minna Paler, Lahti
6. Riikka Alasalmi, Helsinki
7. Johanna Piironen, Kotka
8. Marjut Vainio, Mikkeli
9. Johanna Vaha, Jyväskylä
10. Piia Tolonen, Lahti
11. Tiina Ruusunen, Lahti
12. Jaana Kohonen, Helsinki
13. Kristiina Mäkelä, Kouvola
14. Rachel Kauppila, Helsinki
15. Anna –Mari Puranen, Äänekoski

Nutri Plus Fitness Classic
Helsingin Kulttuuritalo, Helsinki
17.4.2004


Fitness
1. Riitta Randström, Karjaa
2. Mari Kamppi, Lahti
3. Mari Heinola, Pori
4. Johanna Kurkinen, Kajaani
5. Aija Suokas, Lahti
6. Mimmi Jokinen, Vantaa
7. Kaisu Pajunen, Jyväskylä
8. Elise Laakso, Espoo

Tulokkaiden Fitness SM
1.Mari Heinola, Pori
2. Maarit Mattila, Kuortane

Nuorten Fitness SM (alle 21 v.)
1. Nuppu Zeitlin, Tampere
2. Milla Kuitunen, Helsinki

Body Fitness
1. Jaana Kotkansalo, Kemi
2. Heidi Sorsa, Lahti
3. Sanna Backman, Helsinki
4. Sari Vainio, Porvoo
5. Kati Raatikainen, Nokia
6. Niina Jumppanen, Lahti
7. Tanya Holopainen, Lappeenranta
8. Johanna Hellgren, Nummela
9. Sari Hoikka, Tampere
10. Miia Kaerala, Turku
11. Heli Tuutti, Helsinki

Nuorten Body Fitness SM
1. Miia Kaerala, Turku

Tulokkaiden Body Fitness SM
1. Tuija Loikkanen, Imatra
2. Piia Tolonen, Lahti
3. Riina Syrjä, Kerava
4. Heidi Hänninen, Järvenpää
5. Eeva Lindèn, Espoo
6. Pia Heikkilä, Oulu
7. Johanna Yli-Pohja, Tampere
8. Maaret Kirjonen, Turku
9. Meri Leivo, Helsinki
10. Marianne Alonen, Tampere
11. Sanna Kotajärvi, Oulu
12. Piritta Aronen, Loppi
13. Annika Sirviö, Pattijoki
14. Auli Rautiainen, Imatra
15. Katriina Kosonen, Joensuu

Fitness SM 2003
Fitness Expo, Lahden Messu- ja Urheilukeskus, Lahti
5.10.2003


Fitness SM
1. Marjo Krishi, Järvenpää
2. Anu Mäkinen, Tampere
3. Karoliina Purala, Oulu
4. Riitta Koukkari, Lahti
5. Nora Yrjölä, Helsinki
6. Sari Salo-Tanskanen, Helsinki
7. Mari Huhtanen, Oulu
8. Petra Takanen, Helsinki
9. Birgitta Tuomiranta, Oulu
10. Maija Elovaara, Helsinki

Body Fitness SM
1. Aino-Maija Kare, Imatra
2. Katariina Tunturi, Lahti
3. Heidi Sorsa, Lahti
4. Sari Orava, Lahti
5. Kirsi Naukkarinen, Vantaa
6. Marjut Vainio, Mikkeli
7. Sanna Luumi, Helsinki
8. Sirpa Tikkanen, Helsinki
9. Johanna Oksanen, Helsinki
10. Marika Hiltunen, Joensuu
11. Sanna Nupponen, Varkaus
12. Janna Termonen, Lahti
13. Mari Laine, Vesilahti

Fitness tulokkaat
1. Lisa-Marie Lempiäinen
2. Annika Tuoma, Oulu
3. Piia Nytorp, Lappeenranta
4. Sari Immonen, Imatra
5. Noora Wennström, Helsinki
6. Kati-Mari Kuvaja, Kuopio
7. Satu Meriläinen, Jyväskylä
8. Niina Juurinen, Kuopio

Fitness juniorit
1. Nuppu Zeitlin, Tampere
2. Mari Raatikainen, Kuopio

Body Fitness tulokkaat – 165 cm
1. Jaana Kotkansalo, Kemi
2. Minna Leppänen, Imatra
3. Satu Korhonen, Helsinki
4. Mia Tikkala, Kempele
5. Milla Kuitunen, Vantaa
6. Sanna Korhonen, Orimattila
7. Paula Hannula, Kyröskoski
8. Hanna Jussila, Oulu
9.Katja Naumanen, Kuopio
10. Emilia Ihatsu, Oulu
11. Sanna Toivanen, Lahti
12. Arja Moilanen, Turku
13. Marjo Tuhkanen, Kajaani
14. Sara Sallila, Kärkölä

Body Fitness tulokkaat +165 cm
1. Johanna Piironen, Kotka
2. Riikka Alasalmi, Helsinki
3. Johanna Vaha, Somero
4. Niina Kuusela, Vantaa
5. Heidi Mettälä, Lahti
6. Anu Pekonen, Jyväskylä
7. Niina Huhtinen, Virkkala
8. Kati Mikkonen, Villähde
9. Liisa Vuotila, Helsinki
10. Mari-Ann Suosaari, Jämsä
11. Kaisa Orajärvi, Oulu
12. Minna Matikainen, Jämsä
13. Mia Veijola, Muijala
14. Jaana Kankaala, Oulu

Miehet
1. Mikko Nurmela, Oulu
2. Jari Sorsa, Lahti
3. Ville-Veikko Sjöholm, Oulu

Nutri Plus Fitness Classic
Helsingin Kulttuuritalo
12.4.2003

Fitness
1. Riitta Randström, Karjaa
2. Kirsi Erden, Tampere
3. Tiina Kasvi, Helsinki
4. Tiina Manninen, Oulu
5. Minna Pajulahti, Tampere
6. Kaisu Pajunen, Jyväskylä
7. Anna Antonen, Rovaniemi
8. Maija Elovaara, Helsinki
9. Tia Ruhanen, Lahti

Body fitness
1. Aino-Maija Kare, Imatra
2. Mari Tirroniemi, Kemi
3. Kati Raatikainen, Nokia
4. Kirsi Naukkarinen, Vantaa
5. Marjut Vainio, Mikkeli
6. Sanna Kurvinen, Helsinki
7. Marja Kälvälä, Helsinki
8. Sari Vainio, Porvoo
9. Tarja Salmi, Pori
10. Tiina Järvinen, Lahti
11. Hanna Sundberg, Helsinki
12. Janna Termonen, Lahti

Lahti Fitness Classic
Nainen 2003 messut, Lahden Messukeskus
6.4.2003

Fitness
1. Kirsi Erden, Tampere
2. Tiina Manninen, Oulu
3. Tiina Kasvi, Helsinki
4. Kaisu Pajunen, Mikkeli
5. Anna Antonen, Rovaniemi
6. Tia Ruhanen, Lahti

Body fitness
1. Mari Tirroniemi, Kemi
2. Kirsi Naukkarinen, Vantaa
3. Kati Raatikainen, Nokia
4. Sanna Kurvinen, Helsinki
5. Sari Vainio, Porvoo
6. Päivi Neitola, Turku


B&K Sport Magazine Fitness Classic
Helsingin Kulttuuritalo
28.9.2002


Fitness
1. Marjo Krishi, Järvenpää
2. Riitta Koukkari, Lahti
3. Karoliina Purala, Oulu
4. Riitta Randström, Karjaa
5. Mari Kamppi, Mikkeli
6. Minna Pajulahti, Tampere
7. Laura Virkki, Tampere
8. Petra Takanen, Helsinki
9. Minna Alaspää, Espoo
10. Kirsi Malminen, Lahti
11. Birgitta Tuomiranta, Oulu
12. Katriina Toivanen, Helsinki

Tulokkaiden Fitness SM
1. Sanna Talvitie, Espoo
2. Mari Niininen, Helsinki
3. Jatta Kokkonen, Oulu
4. Mari Huhtanen, Oulu
5. Anna Antonen, Lahti
6. Piia Mäkinen, Tampere
7. Tiia Suursalmi, Lappeenranta
8. Mimmi Jokinen, Vantaa

Nuorten Fitness SM (alle 21-vuotiaat)
1. Aija Suokas, Lahti
2. Kurkinen Johanna, Kuopio
3. Nuppu Zeitlin, Tampere
4. Nikulainen Paula, Kuopio
5. Raatikainen Mari, Kuopio

Body Fitness SM
1. Susanna Rantanen, Tampere
2. Marianne Mäkelä, Mikkeli
3. Aino-Maija Kare, Imatra
4. Maria Heikkilä, Kuopio
5. Kirsi Tuominen, Tampere
6. Jaana Kohonen, Turku
7. Marjut Vainio, Mikkeli
8. Rachel Kauppila, Helsinki
9. Pirjo-Liisa Kuuppelomäki, Ylöjärvi
10. Niina Jumppanen, Lahti
11. Johanna Juutilainen, Helsinki
12. Tuija Kärkkäinen, Jämsä
13. Annette Lukin, Oulu
14. Marika Hiltunen, Joensuu
15. Ulla Nikkanen, Oulu
16. Eeva-Liisa Hotakainen, Tampere

Body Fitness Tulokkaiden SM, tasan ja -167 cm
1. Kirta-Maria Ahonen, Oulu
2. Heidi Kivisalo, Lahti
3. Marja Törnävä, Tampere
4. Kirsi Naukkarinen, Vantaa
5. Maarit Ketonen, Alajärvi
6. Mari Laine, Vesilahti
7. Anne Keränen, Kuopio
8. Sari Hoikka, Tampere
9. Linda Härkönen, Tampere
10. Sanna Nupponen, Varkaus
11. Liisa Vapaavuori, Tampere
12. Tanya Holopainen, Lappeenranta
13. Tea Tinkanen, Lahti
14. Laura Heinonen, Turku
15. Pauliina Pääkkönen, Pori

Body Fitness Tulokkaiden SM, yli +167 cm
1. Katarina Tunturi, Lahti
2. Sari Orava, Lahti
3. Jonna Moilanen, Oulu
4. Annamaaria Rissanen, Kuopio
5 Aulimaija Pietiläinen, Mikkeli
6. Johanna Kauppila, Kemi
7. Hanna-Leena Korjonen, Jämsä
8. Päivi Neitola, Turku
9. Marjo Aaltonen, Vaasa
10. Outi Kylmälä, Jyväskylä
11. Tiina Jäppinen, Helsinki
12. Heli Tuutti, Espoo

Itä-Suomen Fitness Mestaruuskilpailut
Kuopion musiikkikeskus, Kuopio
20.9.2002


Body Fitness
1. Marianne Mäkelä, Mikkeli
2. Maria Heikkilä, Kuopio
3. Kirta-Maria Ahonen, Oulu
4. Marjut Vainio, Mikkeli
5. Annamaaria Rissanen, Kuopio
6. Sanna Nupponen, Varkaus

Fitness
1. Mari Kamppi, Mikkeli
2. Jatta Kokkonen, Oulu
3. Mari Huhtanen, Oulu
4. Kurkinen Johanna, Kuopio
5. Tiia Suursalmi, Lappeenranta
6. Nikulainen Paula, Kuopio

Pohjois-Suomen Fitness Mestaruuskilpailut
Pohjankartalon juhlasali, Oulu
20.9.2002


Body Fitness
1. Kirta-Maria Ahonen, Oulu
2. Rachel Kauppila, Helsinki
3. Annamaaria Rissanen, Kuopio
4. Jonna Moilanen, Oulu
5. Annette Lukin, Oulu
6. Johanna Kauppila, Kemi

Fitness
1. Karoliina Purala, Oulu
2. Riitta Randström, Karjaa
3. Birgitta Tuomiranta, Oulu
4. Jatta Kokkonen, Oulu
5. Mari Huhtanen, Oulu
6. Kurkinen Johanna, Kuopio

Länsi-Suomen Fitness Mestaruuskilpailut
Sampolan juhlasali, Tampere
14.9.2002


Body Fitness
1. Jaana Kohonen, Turku
2. Kirsi Tuominen, Tampere
3. Kirsi Naukkarinen, Vantaa
4. Marja Törnävä, Tampere
5. Hanna-Leena Korjonen, Jämsä

Fitness
1. Laura Virkki, Tampere
2. Mari Niininen, Helsinki
3. Sanna Talvitie, Espoo
4. Petra Takanen, Helsinki
5. Aija Suokas, Lahti
6. Minna Alaspää, Espoo

Lahti Body Fitness Classic
Diva Night Club, Lahti
13.9.2002


1. Katarina Tunturi, Lahti
2. Aino-Maija Kare, Imatra
3. Sari Orava, Lahti
4. Mari Laine, Vesilahti
5. Marjut Vainio, Mikkeli
6. Päivi Neitola, Turku

Nestlé Fitness SM
Fitnessexpo, Helsingin Messukeskus
7.4.2002


1. Anu Mäkinen, Tampere
2. Jutta Valtonen, Joensuu
3. Riitta Koukkari, Lahti
4. Riitta Randström, Karjaa
5. Tiia Villanen, Lahti
6. Maija Jouhki, Helsinki
7. Niina Jumppanen, Lahti
8. Tiina Manninen, Oulu
9. Elise Laakso, Espoo

Fitnessexpo Figure Cup
Fitnessexpo, Helsingin Messukeskus
6.4.2002


1. Maria Heikkilä
2. Aino-Maija Kare
3. Nina Haavisto
4. Marianne Mäkelä
5. Sanna Luumi
6. Sirpa Tikkanen
7. Pia-Maria Honkanen
8. Johanna Juutilainen
9. Sanna Kokkonen
10. Satu Rämö
11. Kirsi Auvinen
12. Marika Hiltunen
13. Taru Saikkonen
14. Tuija Laaksonen

Kuopio Fitness Classic
Työnkulma, Kuopio
31.3.2002


Fitness
1. Riitta Koukkari, Lahti
2. Jutta Valtonen, Joensuu
3. Tiia Villanen, Lahti
4. Maija Jouhki, Helsinki
5. Niina Jumppanen, Lahti
6. Riitta Randström, Karjaa
7. Tiina Manninen, Oulu
8. Sirpa Tikkanen, Helsinki
9. Elise Laakso, Helsinki

Figure (body fitness)
1. Aino-Maija Kare, Imatra
2. Maria Heikkilä, Kuopio
3. Marianne Mäkelä, Mikkeli
4. Marika Hiltunen, Joensuu
5. Taru Saikkonen, Keuruu
6. Soile Leppänen, Kuopio

Oulu Fitness Classic
Pohjankartanon auditorio, Oulu
30.3.2002


Fitness
1. Riitta Koukkari, Lahti
2. Jutta Valtonen, Joensuu
3. Maija Jouhki, Helsinki
4. Tiina Manninen, Oulu
5. Eira Ainalinpää, Haapajärvi

Figure (body fitness)
1. Aino-Maija Kare, Imatra
2. Sanna Kokkonen, Kuopio
3. Taru Saikkonen, Keuruu
4. Tuija Laaksonen, Turku

Lahti Figure Classic
Lahden Messukeskus, Lahti
15.3.2002


1. Sanna Luumi
2. Pia-Maria Honkanen
3. Kirsi Auvinen
4. Johanna Juutilainen
5. Satu Rämö

Sporting Fitness Classic 2001
Helsingin Kulttuuritalo
13.10.2001


Nuorten Fitness SM
1. Minna Pajulahti, Tampere
2. Tuija Kärkkäinen, Jämsä
3. Niina Lanz, Hollola

Tulokkaiden Fitness SM, lyhyt sarja (-163 cm)
1. Mari Kamppi, Mikkeli
2. Anna Mari Hautala, Oulu
3. Minna Alaspää, Espoo
4. Elise Laakso, Espoo
5. Kirsi Malminen, Järvelä
6. Sanna Kurvinen, Helsinki
7. Kaisu Pajunen, Jyväskylä
8. Eeva-Liisa Hotakainen, Tampere
9. Ulla Nikkanen, Oulu

Tulokkaiden Fitness SM, pitkä sarja (+163 cm)
1. Tanja Karjalainen, Vantaa
2. Laura Virkki, Tampere
3. Birgitta Tuomiranta, Oulu
4. Johanna Hellgren, Otalampi
5. Nora Yrjölä, Helsinki
6. Petra Takanen, Helsinki
7. Kati Raatikainen, Nokia
8. Mirka Isoniemi, Oulu
9. Jonna Järn, Lahti

Figure (body fitness) SM
1. Susanna Rantanen, Tampere
2. Minna Paler, Lahti
3. Tarja Salmi, Pori
4. Jaana Kohonen, Turku
5. Susanna Martikainen, Lappeenranta
6. Satu Raappana, Hämeenlinna
7. Tiina Manninen, Oulu
8. Rachel Kauppila, Haukipudas
9. Virpi Myllynen, Tampere
10. Annette Lukin, Oulu
11. Sari Salo-Tanskanen, Helsinki
12. Maija Jouhki, Espoo

Kike Elomaa Fitness Classic
1. Tarja Heikkilä, Tampere
2. Marjo Krishi, Järvenpää
3. Karita Pihala, Rauma
4. Jutta Valtonen, Joensuu
5. Riitta Koukkari, Lahti
6. Susanna Markkula, Espoo
7. Tiina Kasvi, Hämeenlinna
8. Maria Heikkilä, Kuopio
9. Niina Jumppanen, Lahti
10. Karoliina Purala, Oulu
11. Anu Erviä, Lahti
12. Tia Ruhanen, Mikkeli

Turku Fitness Classic
Turun Kongressi- ja Messukeskus Liiku! Sporttimessut
30.9.2001


1. Mari Kamppi, Mikkeli
2. Anne-Mari Hautala, Oulu
3. Tiina Kasvi, Hämeenlinna
4. Karoliina Purala, Oulu
5. Tanja Karjalainen, Helsinki
6. Nora Yrjölä, Helsinki

Tampere Fitness Classic
Sampolan yläasteen auditorio, Tampere
29.9.2001


1. Laura Virkki, Tampere
2. Minna Pajulahti, Tampere
3. Anna-Mari Hautala, Oulu
4. Karoliina Purala, Oulu
5. Maria Heikkilä, Kuopio
6. Anu Erviä, Lahti

Lahti Fitness Figure
Diva Night Club, Lahti
28.9.2001


1. Susanna Rantanen, Tampere
2. Jaana Kohonen, Turku
3. Satu Raappana, Hämeenlinna
4. Virpi Myllynen, Tampere
5. Rachel Kauppila, Haukipudas
6. Susanna Martikainen, Lappeenranta

United Feelings Fitness SM 2001
Fitnessexpo, Helsingin Messukeskus
1.4.2001


Fitness
1. Anu Mäkinen, Tampere
2. Karita Pihala, Rauma
3. Susanna Markkula, Espoo
4. Tiia Villanen, Lahti
5. Tiina Kasvi, Hämeenlinna
6. Tuija Lahtinen, Tampere
7. Minna Paler, Lahti
8. Niina Aaltonen, Lahti
9. Elina Kallio, Lahti
10. Aino-Maija Kare, Imatra
11. Sari Salo, Helsinki
12. Jaana Kohonen, Turku
13. Jonna Kuni, Lahti
14. Tarja Koski-Sipilä, Hyvinkää
15. Pirjo-Liisa Rahikka, Nokia
16. Sirpa Tikkanen, Kerava
Paras fysiikka: Anu Mäkinen
Paras vapaaohjelma: Anu Mäkinen

United Feelings Fitness SM 2000
Helsingin Kulttuuritalo, Helsinki
7.10.2000

Fitness juniorit alle 21.
1. Niina Aaltonen, Lahti
2. Minna Pajulahti Tampere
3. Tarja Koski-Sipilä, Jyväskylä
4. Tiia Ruhanen, Mikkeli
5. Aila Palmu, Tampere
6. Henna-Kristiina Honka, Tampere

Fitness tulokkaat
1. Sari Salo, Helsinki
2. Anna Koivisto, Kouvola
3. Elina Kallio, Lahti
4. Minna Paler, Lahti
5. Tiiina Manninen, Oulu
6. Tiina Kasvi, Hämeenlinna
7. Nina Lindeberg, Lahti
8. Karoliina Purola, Oulu
9. Sirpa Tikkanen, Kerava
10. Heidi Hietala
11. Anu Erviä, Lahti
12. Sirpa Oikarinen, Tampere

Fitness
1. Lisbeth Hälikkä, Tampere
2. Karita Pihala, Rauma
3. Susanna Markkula, Espoo
4. Jaana Kohonen, Turku
5. Aino-Maija Kare, Imatra
6. Tiia Villanen, Lahti
7. Virpi Myllynen, Tampere
8. Saija Ohmero, Tampere

Kike Elomaa Fitness Classic
Sportexpo, Helsingin Messukeskus, Helsinki
26.3.2000


1. Tuija Lahtinen, Tampere
2. Susanna Markkula, Espoo
3. Jaana Kohonen, Turku
4. Niina Jumppanen, Lahti
5. Sari Pamppunen, Lahti
6. Teresa De Rita – Cavlek , Helsinki
7. Marjut Vainio, Mikkeli
8. Virpi Myllynen, Tampere

Fitness SM
Kulttuuritalo, Helsinki
10.10.1999


1. Irmeli Sundström, Helsinki
2. Mari Selin, Loviisa
3. Karita Pihala, Rauma
4. Anu Mäkinen, Tampere
5. Sirpa Lauttaanaho, Tampere
6. Niina Aaltonen, Lahti
7. Pirjo-Liisa Kuuppelomäki
8. Marjut Vainio, Mikkeli
9. Katja Komulainen, Lahti
10. Pirjo Taam, Kuopio
11. Niina Jumppanen, Lahti
12. Piia Ahtola, Lahti
13. Henna Honka, Ylöjärvi
14. Kirsi Tuominen, Tampere
15. Essi Hirvi, Jyväskylä
16. Tiina Eriksson, Parainen

Fitness Mies SM
1. Pasi Inkinen, Turku
2. Svante Strömberg, Parainen
3. Adam Popov, Tampere
4. Jari Lampi, Töysä
5. Kim Nygård, Tukholma
6. Jari Sorsa, Lahti
7. Janne Haltia, Porvoo
8. Iiro Pulkkinen, Vantaa
9. Jan Järvenpää, Helsinki

Fitness SM 1998
Helsingin Kulttuuritalo
18.10.1998


1. Tarja Heikkilä, Lieto
2. Irmeli Sundström, Hanko
3. Jonna Hukkanen, Helsinki
4. Sirpa Lauttaanaho, Tampere
5. Jutta Virtanen, Jyväskylä
6. Aino-Maija Kare, Lahti
7. Anu Mäkinen, Tampere
8. Anitta Mattson, Tampere
9. Mari Myötyri, Loviisa
10. Pirkko Kaisanlahti, Helsinki
11. Sari Kukkeenmäki, Hollola
12. Henna Ahtola, Helsinki
13. Marika Kilpiö, Jyväskylä
14. Saija Ohmero, Tampere
15. Katja Komulainen, Espoo
Siru Pulliainen, Espoo
Pauliina Pohjonen
Anna Englund
Riitta Berglund
Marjut Vainio

Kike Elomaa Fitness Classic 1998
Helsingin Kulttuuritalo


1. Irmeli Sundström, Hanko
2. Sirpa Lauttaanaho, Tampere
3. Anitta Mattson, Tampere
4. Katja Komulainen, Espoo
5. Pirkko Kaisanlahti, Helsinki
6. Sari Mustonen, Kuopio
Marjut Vainio, Mikkeli
Sari Sandberg, Turku
Riitta Berglund, Karjaa
Sari Laamanen, Kirkkonummi
Saija Ohmero, Tampere
Siru Pulliainen, Espoo

Fitness SM 1996
Helsingin Kulttuuritalo
14.9.1996


1. Nina Haavisto, Lahti
2. Sorja Väyrynen, Jyväskylä
3. Janka Lehikoinen, Lahti
4. Mia Hellberg, Vantaa
5. Riitta Koukkari, Lahti
6. Jutta Valtonen, Jyväskylä
7. Raili Heikkinen, Jyväskylä
8. Sirpa Lauttaanaho, Tampere
9. Annika Rouvinen, Lahti
10. Aino-Maija Kare, Imatra
Carita Gustafsson-Tuhkunen, Kokkola
Anne Rasku, Helsinki
Satu Kauppinen, Kokkola
Nina Pehkonen, Lappeenranta
Heidi Heikkinen, Helsinki

Ms. Fitness Finland 1995
Lahden konserttitalo, Lahti
14.10.1995


1. Janka Lehikoinen, Lahti
2. Nina Haavisto, Lahti
3. Tarja Heikkilä, Turku
4. Sorja Väyrynen, Jyväskylä
5. Aino-Maija Kare, Imatra
6. Sari Kukkeenmäki, Hollola
7. Kirsi-Marja Erden, Tampere
8. Harriet Söderling, Helsinki
9. Karita Tuhkunen-Gustafsson, Kokkola
10. Susanna Hakomäki, Ylihärmä
Marke Johanna Huomo
Mari Milana Lahdenperä, Tampere
Marjut Sjögren, Helsinki
Anne Rasku, Helsinki
Sini Javanainen
Minna Luuri, Hollola
Mia Söderling, Helsinki
Anne Mäki, Turku

Ms. Fitness -kilpailu
Helsingin Kulttuuritalo
20.5.1995


1. Nina Haavisto, Lahti
2. Sari Kukkeenmäki, Hollola
3. Kirsi-Marja Erden, Tampere
4. Aino-Maija Kare, Imatra
5. Ira Rauhala, Helsinki
6. Minna Luumi, Hollola

Ms. Fitness Finland 1994
Marina Congress Center
8.10.1994


1. Riitta Koukkari, Lahti
2. Mia Hellberg, Vantaa
3. Annika Rouvinen, Lahti
4. Nina Haavisto, Lahti
5. Tarja Heikkilä, Lieto
6. Sari Kukkeenmäki, Hollola
7. Marke Huomo, Helsinki
8. Marjaana Helminen, Turku
9. Mia Söderling, Helsinki
10. Aino-Maija Kare, Imatra
11. Sari Laatunen, Kouvola
12. Noora Lennala, Parainen
13. Susanna Oksanen, Kauhava
14. Tanja Tiainen, Helsinki
15. Tanja Kuosmanen, Lappeenranta
16. Satu Marjakangas, Kannus

Ms. Fitness Scandinavia 1994
Kulttuuritalo, Helsinki
23.4.1994


1. Camilla Sletten, Norway
2. Pirjo Ilkka, Finland
3. Janka Lehikoinen, Finland
4. Riitta Koukkari, Finland
5. Anne Keto, Finland
6. Anneli Schredin, Sweden
7. Glodis Gunnarsdottir, Iceland

Ms. Fitness Finland 1993
Café Adlon, Helsinki
Syyskuu 1993


1. Riitta Koukkari, Lahti
2. Anu Sairanen Lappeenranta
3. Pirjo Ilkka, Lahti
4. Janka Lehikoinen, Lahti
5. Anne Keto, Järvenpää
6. Mia Hellberg, Vantaa
7. Tellervo Sjöroos, Kouvola
8. Katja Karppinen, Oulu
9. Pauliina Pöntinen, Kuopio
10. Riikka Siltasaari, Routio

Ms. Fitness Finland 1992
Fellmannin auditorio, Lahti
24.10.1992


1. Taina Kivilä, Helsinki
2. Riitta Koukkari, Lahti
3. Anu Sairanen Lappeenranta
4. Katja Karppinen, Oulu
5. Pauliina Pöntinen, Kuopio
6. Mirja Pasanen, Kuopio
7. Nina Haavisto, Lahti
8. Annika Rouvinen, Lahti
9. Riikka Siltasaari, Routio
10. Sari Laatunen, Kouvola
Kiira Ahtiainen, Lahti
Susanna Nyroos, Espoo
Mia Rastas, Vantaa
Marianne Kiukkonen, Helsinki
Riikka Siivikko, Pieksamäki
Lisbet Hälikkä, Tampere
Sanna Suikkanen, Imatra
Leena Haarala, Vaasa

Seuraa meitä myös instagramissa

Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa