'); scriptElement.defer = true; document.head.appendChild(scriptElement);
Tervetuloa harjoituskilpailuun Urhea-halliin, Helsinkiin 29.6. osoite Mäkelänrinteenkatu 47. Harjoituskilpailut alkavat klo 09.00 ja ensimmäisen ryhmän tulee olla paikalla tuntia ennen kilpalun alkamisajankohtaa!

Harjoituskilpailuihin osallistuu kaikkien aikojen ennätysmäärä – 230 osallistujaa!

Katsojille tilaisuuteen on vapaa pääsy!




Lopulliset aikataulut! (Huomatkaa, aikataulut ovat hieman muuttuneet aikaisemmasta ilmoituksesta, tämä johtuen ennätyssuuresta osallistujamäärästä)

09.00
Ryhmä 1
Fit model
Women’s physique
Artistic fitness
Acrobatic fitness

10.00
Ryhmä 2
Classic physique
Classic bodybuilding
Men’s physique

12.00
Ryhmä 3
Wellness fitness

13.00
Ryhmä 4
Body fitness

15.00
Ryhmä 5
Bikini fitness




Urhea-hallissa on käytössä pukuhuoneet, jossa kilpailuasun voi pukea ylleen.

Harjoituskilpailuun osallistuville ei jaeta sijoituksia eikä heitä arvioida. Sen sijaan tuomarit antavat henkilökohtaisen palautteen jokaiselle harjoituskilpailuun osallistuvalle lajikriteerien mukaisesti.

Harjoituskilpailussa kilpailija voi olla lavalla joko kilpailusääntöjen mukaisessa asussa tai alla määritellyssä asussa, sillä sarjat jaetaan kahteen eri kategoriaan: kilpailuasu -sarja ja harjoituskilpailun asu -sarja.

Naisten sarjoissa harjoituskilpailussa kilpailusääntöjen mukaiselle asulle vaihtoehtoinen asu on: Mustat vartalonmukaiset mustat trikoot/thightsit, jotka voivat olla pitkät tai puolipitkät. Ylävartalon asuna vartalonmukainen musta sporttitoppi ja korkokengät, ei urheilujalkineita. Women’s physique -lajisa ei ole kenkiä. Miesten sarjoissa harjoituskilpailussa kilpailusääntöjen mukaiselle asulle vaihtoehtoinen asu on: Mustat kokotrikoohousut, ei kenkiä.

Artistic- ja acrobatic fitness-, women’s physique-, classic bodybuilding- ja classic physique -sarjojen kilpailijat, jotka haluavat suorittaa vapaaohjelman, toimittavat vapaaohjelmamusiikin seuraavasti:
1) Lähetä vapaaohjelman musiikki sähköpostin liitteenä osoitteeseen [email protected]
2) Mahdollisia tiedostomuotoja musiikeille on kaksi: .wav ja .mp3. Näistä wav-tiedosto on huomattavasti laadukkaampi kuin mp3, mutta molemmat siis toimivat.
3) Tärkeintä on, että nimeätte tiedoston muotoon etunimi_sukunimi_kilpailu_laji_pituus/painosarja
Esimerkiksi ville_isola_fitnessclassic_classicbodybuilding_yli173.wav
4) Kaikissa tähän liittyvissä kysymyksissä voitte ottaa yhteyttä Riku Jaroon, [email protected]

HUOM: ottakaa mukaan eväät ja riittävästi juomista, sillä päivä on pitkä ja kuumaa keliä on luvattu!

Tervetuloa harjoituskilpailuun!
Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa