Valmentajat


Lisenssiurheilijoita ja lajin harrastajia suositellaan ensisijaisesti käyttämään Suomen Fitnessurheilu ry:n virallisten valmentajien palveluita. Valmentajille järjestetään vähintään kaksi kertaa vuodessa koulutustilaisuuksia. Viralliset valmentajat ovat suorittaneet vaativan I-tason Fitnessvalmentajakoulutuksen.


 


Suomen Fitnessurheilu ry. suosittelee jokaista urheilijaa ja valmentajaa laatimaan kirjallisen sopimuksen keskinäistä valmennussuhteestaan. Tähän suosittelemme käyttämään fitnessurheilijan sopimus -pohjaa.


 


Valmentajalisenssi

Lisenssivalmentajat saavat nimensä ja yhteystietonsa Suomen Fitnessurheilu ry:n valmentajat-sivulle, josta lajin urheilijat sekä uudet harrastajat voivat löytää itselleen valmentajan. Lisäksi valmentaja saa nimellä varustetun koko vuoden passin backstage -tiloihin kaikkiin kilpailuihin, joten viralliset valmentajat eivät vie tiimien huoltajakorttipaikkoja. Valmentajakortin voi hakea kilpailujen rekisteröitymistilaisuudesta. Passeja ei postiteta, vaan ne noudetaan henkilöllisyystodistusta vastaan. Valmentajalisenssi on henkilökohtainen!


 


Valmentajalisenssi tulee automaattisesti niille henkilöille, jotka ovat suorittaneet I-tason Fitnessvalmentajakoulutuksen. Valmentajalisenssi on ilmainen.


 


Suomen Fitnessurheilu ry:n Viralliset Valmentajat 2018 























































































































































































































































































































































































































































































































































Etunimi Sukunimi Paikkakunta Sähköposti
Maiju Minea Aalto Nokia teambalancedbody@gmail.com
Kalle Aaltonen Lahti kalleaa@gmail.com
Vilho Ahola
Heli Ahvenainen Kotka heli@powergym.fi
Juuso Ala-Haavisto Jämsä juuso@karboni.fi
Natalia Belousova Helsinki belousova.ntl@gmail.com
Heidi Edelmann Jyväskylä heidiedelmann@hotmail.com
Sherko Eliassi Turku eliassisherko@gmail.com
Sanna Eloranta Tampere sanna@sannaeloranta.work
Teemu Eloranta Kouvola teemu.eloranta@kolumbus.fi
Harri Forsberg Tampere harri@fitfarm.fi
Juha Hakala Tampere hierojajussi.hakala@gmail.com
Marko Halonen Oulu marko.halonen@classicgym.fi
Elina Heinonen Lahti elina.heinonen@luukku.com
Markus Heinänen Helsinki markus.heinanen@gmail.com
Johanna Hermans Espoo johanna.hermans@nocco.fi
Marika Hillgren Turku posti@marikahillgren.fi
Mari Hirvonen mari.s.hirvonen@gmail.com
Minna Hotti Vääksy minna.hotti@icloud.com
Mikko Isometsä Oulu mikko@euphoriafitness.fi
Maija Jouhki Vantaa maija.jouhki@ifbb.fi
Tytti Kajasniemi Helsinki tytti@sportsnutrition.fi
Viktoria Khokhlova Itä-Uusimaa viktoria.khokhlova@gmail.com
Sampo Kirjovaara Lahti kirjovaara@gmail.com
Timo Kiviniemi Ylivieska timo.fyspt@gmail.com
Markus Koivula Hyvinkää markus@elixirhyvinkaa.fi
Riina Kolehmainen Heinola riinakolehmainen1@gmail.com
Mika Korhonen Espoo, Helsinki master.korhonen@kolumbus.fi
Tanja Koskinen Lohja tanja.k.koskinen@gmail.com
Jaana Kotkansalo Kemi jaanakotkansalo@gmail.com
Henna Kultalahti Vaasa henna.kultalahti@gmail.com
Pauliina Käiväräinen Lappeenranta p.kaivarainen@hotmail.com
John Lausvuo Helsinki john.lausvuo@gmail.com
Ville Lehkonen Joensuu ville.lehkonen@gmail.com
Ulrika Lillsunde Kerava, Helsinki ulrika@veganfitness.fi
Luukas Lindeman Helsinki luukas_lindeman@hotmail.com
Ville Loihuranta Lahti, Kouvola loihuranta.ville@gmail.com
Miia Malmi Tampere, Turku miiamalmi@hotmail.com
Jaana Manner Seinäjoki jaanamanner1@gmail.com
Niina Mantila Helsinki eastbody@gmail.com
Mikko Mantila Helsinki eastbody@gmail.com
Sari Mihailov Vantaa sartsa81@hotmail.com
Aki Mähönen Helsinki aki@akimahonen.fi
Anu Mäkinen Tampere anu.makinen@leidi.fi
Jari-Pekka Nalkki Jyväskylä jaripekkanalkki@gmail.com
Marko Netterberg Aura, Pöytyä marko@sunsali.fi
Niina Nevalainen Järvenpää niina2008@hotmail.fi
Veera Niskanen Hamina, Espoo veeramaria83@gmail.com
Sanna Nupponen Varkaus nupposan.training@gmail.com
Jesper Nyberg Espoo jesper.nyberg@estlanderpartners.com
Jonna Nygrén-Jäntti Helsinki jonnanygrenfit@gmail.com
Miia Nyyssönen Kuopio fysiomaker@gmail.com
Jeve Ojala Eura jeve.ojala@windowslive.com
Karo Oksanen Porvoo karo@fitfabriken.fi
Kirsi Palosaari Kokkola kirsi.palosaari1@hotmail.fi
Sami Parkkinen Kaustinen sampe81@gmail.com
J-P Pulkkinen Tornio j.p.pulkkinen@jiipee.fi
Tarja Pääkkönen Vantaa ddarjaminn@gmail.com
Jasmi Qvick Tampere jasmi.qvick@qvickfit.com
Jani Rajala Eura jani@tzemppi.fi
Mia Rantamäki Tampere, Espoo mia.rantamaki@miraconsulting.fi
Kia Rantalainen Lahti kia.rantalainen@gmail.com
Petra Rautakallio Pori p.rautakallio@gmail.com
Pekka Rautio Helsinki pekka@provire.fi
Kati Rinta-aho Kuortane kati@flowunit.fi
Jussi Rintamäki Tampere, Hämeenkyrö jussi@kehopaja.net
Andone Rotov Helsinki andonerotov@gmail.com
Tia Ruhanen Mikkeli tia.ruhanen@gmail.com
Ringa Ruisniemi Pori ringa@wellgo.fi
Maija Ruohonen Espoo ruohonenmaija@gmail.com
Jonna Ruokamo Liminka jonna.ruokamo@gmail.com
Saara Ruotsalainen Tampere ruotsalainen.marre@gmail.com
Hanna Saario Salo hanna.saario@tsemppis.fi
Jessica Silfvernagel Vaasa info@jsilfvernagel.fi
Mikko Silvennoinen Helsinki, Vantaa mikkol@fitfarm.fi
Jutta Sippo Pori jutta.rossi@gmail.com
Juha Sjögrén Pori jsfitnessfinland@gmail.com
Linda Sonntag Porvoo linda@fitfabriken.fi
Maarit Suomenkorpi Helsinki maarit.suomenkorpi@gmail.com
Juhani Taivela Kokkola jutaiv@hotmail.com
Tuomas Takalo Helsinki prolevelvalmennus@gmail.com
Tomi Takamaa Vantaa tomi.takamaa@gmail.com
Markku Tikka Turku mt@protrainer.fi
Anna Virmajoki Helsinki prolevelvalmennus@gmail.com
Toni Vuolukka Helsinki kuntonic@gmail.com
Maiju Wihlman Pori maiju@piukatpaikat.fi
Maria Yli-Luukas Nummela proamgym@gmail.com



Rekisteriseloste