Valmentajat


Lisenssiurheilijoita ja lajin harrastajia suositellaan ensisijaisesti käyttämään Suomen Fitnessurheilu ry:n virallisten valmentajien palveluita. Valmentajille järjestetään vähintään kaksi kertaa vuodessa koulutustilaisuuksia. Viralliset valmentajat ovat suorittaneet vaativan I-tason Fitnessvalmentajakoulutuksen.


 


Suomen Fitnessurheilu ry. suosittelee jokaista urheilijaa ja valmentajaa laatimaan kirjallisen sopimuksen keskinäistä valmennussuhteestaan. Tähän suosittelemme käyttämään fitnessurheilijan sopimus -pohjaa.


 


Valmentajalisenssi

Lisenssivalmentajat saavat nimensä ja yhteystietonsa Suomen Fitnessurheilu ry:n valmentajat-sivulle, josta lajin urheilijat sekä uudet harrastajat voivat löytää itselleen valmentajan. Lisäksi valmentaja saa nimellä varustetun koko vuoden passin backstage -tiloihin kaikkiin kilpailuihin, joten viralliset valmentajat eivät vie tiimien huoltajakorttipaikkoja. Valmentajakortin voi hakea kilpailujen rekisteröitymistilaisuudesta. Passeja ei postiteta, vaan ne noudetaan henkilöllisyystodistusta vastaan. Valmentajalisenssi on henkilökohtainen!


 


Valmentajalisenssi tulee automaattisesti niille henkilöille, jotka ovat suorittaneet I-tason Fitnessvalmentajakoulutuksen. Valmentajalisenssi on ilmainen.


 


Suomen Fitnessurheilu ry:n Viralliset Valmentajat 2018 


Maiju Minea Aalto             teambalancedbody@gmail.com


Kalle              Aaltonen       kalleaa@gmail.com


Vilho             Ahola


Heli               Ahvenainen   heli@powergym.fi


Juuso             Ala-Haavisto juuso@karboni.fi


Natalia          Belousova     belousova.ntl@gmail.com


Heidi             Edelmann     heidiedelmann@hotmail.com


Sherko           Eliassi           eliassisherko@gmail.com


Sanna            Eloranta      sanna@sannaeloranta.work


Teemu          Eloranta        teemu.eloranta@kolumbus.fi


Harri             Forsberg       harri@fitfarm.fi


Juha              Hakala          hierojajussi.hakala@gmail.com


Marko           Halonen        marko.halonen@classicgym.fi


Elina              Heinonen      elina.heinonen@luukku.com


Markus          Heinänen      markus.heinanen@gmail.com


Johanna        Hermans       johanna.hermans@nocco.fi


Marika          Hillgren         posti@marikahillgren.fi


Mari              Hirvonen       mari.s.hirvonen@gmail.com


Minna           Hotti             minna.hotti@icloud.com


Mikko            Isometsä       mikko@euphoriafitness.fi


Maija            Jouhki           maija.jouhki@ifbb.fi


Tytti              Kajasniemi    tytti@sportsnutrition.fi


Viktoria         Khokhlova     viktoria.khokhlova@gmail.com


Sampo          Kirjovaara     kirjovaara@gmail.com


Timo             Kiviniemi       timo.fyspt@gmail.com


Markus          Koivula          markus@elixirhyvinkaa.fi


Riina             Kolehmainen riinakolehmainen1@gmail.com


Mika              Korhonen      master.korhonen@kolumbus.fi


Tanja             Koskinen       tanja.k.koskinen@gmail.com


Henna           Kultalahti      henna.kultalahti@gmail.com


Pauliina         Käiväräinen   p.kaivarainen@hotmail.com


John              Lausvuo         john.lausvuo@gmail.com


Ville              Lehkonen      ville.lehkonen@gmail.com


Ulrika            Lillsunde       ulrika@veganfitness.fi


Luukas           Lindeman      luukas_lindeman@hotmail.com


Ville              Loihuranta    loihuranta.ville@gmail.com


Miia              Malmi           miiamalmi@hotmail.com


Jaana            Manner         jaanamanner1@gmail.com


Niina             Mantila        eastbody@gmail.com


Mikko            Mantila         eastbody@gmail.com


Sari              Mihailov        sartsa81@hotmail.com


Aki                 Mähönen      aki@akimahonen.fi


Anu               Mäkinen        anu.makinen@leidi.fi


Jari-Pekka     Nalkki            jaripekkanalkki@gmail.com


Marko           Netterberg    marko@sunsali.fi


Niina             Nevalainen   niina2008@hotmail.fi


Veera            Niskanen       veeramaria83@gmail.com


Sanna            Nupponen     nupposan.training@gmail.com


Jesper           Nyberg          jesper.nyberg@estlanderpartners.com


Jonna            Nygrén-Jäntti jonnanygrenfit@gmail.com


Miia              Nyyssönen    fysiomaker@gmail.com


Jeve               Ojala             jeve.ojala@windowslive.com


Karo              Oksanen        karo@fitfabriken.fi


Kirsi               Palosaari       kirsi.palosaari1@hotmail.fi


Sami             Parkkinen      sampe81@gmail.com


J-P                 Pulkkinen      j.p.pulkkinen@jiipee.fi


Tarja             Pääkkönen    ddarjaminn@gmail.com


Jasmi            Qvick             jasmi.qvick@qvickfit.com


Jani               Rajala           jani@tzemppi.fi


Mia               Rantamäki    mia.rantamaki@miraconsulting.fi


Petra             Rautakallio   p.rautakallio@gmail.com


Pekka            Rautio           pekka@provire.fi


Kati               Rinta-aho     kati@flowunit.fi


Jussi              Rintamäki     jussi@kehopaja.net


Andone         Rotov            andonerotov@gmail.com


Tia                 Ruhanen       tia.ruhanen@gmail.com


Ringa            Ruisniemi     ringa@wellgo.fi


Maija            Ruohonen     ruohonenmaija@gmail.com


Jonna            Ruokamo      jonna.ruokamo@gmail.com


Saara            Ruotsalainen ruotsalainen.marre@gmail.com


Hanna           Saario           hanna.saario@tsemppis.fi


Jessica          Silfvernagel  info@jsilfvernagel.fi


Mikko            Silvennoinen mikkol@fitfarm.fi


Jutta              Sippo             jutta.rossi@gmail.com


Juha              Sjögrén         jsfitnessfinland@gmail.com


Linda             Sonntag        linda@fitfabriken.fi


Maarit           Suomenkorpi maarit.suomenkorpi@gmail.com


Juhani           Taivela          jutaiv@hotmail.com


Tuomas         Takalo           prolevelvalmennus@gmail.com


Tomi             Takamaa       tomi.takamaa@gmail.com


Markku          Tikka             mt@protrainer.fi


Anna             Virmajoki      prolevelvalmennus@gmail.com


Toni               Vuolukka       kuntonic@gmail.com


Maiju            Wihlman      maiju@piukatpaikat.fi


Maria            Yli-Luukas     proamgym@gmail.com


 


Rekisteriseloste