Tiimiluettelo


Jos tiiminne sopimus on allekirjoitettu, tiimimaksu on maksettu eikä nimeä näy listalla, ota yhteys: [email protected]

TÄRKEÄÄ!
Mikäli tiimin perustietolomaketta ei ole toimitettu tai tiimimaksua maksettu kahta viikkoa (14 vrk) ennen kilpailua, kilpailija ei voi edustaa tiimiä IFBB:n tai SFU:n alaisissa kilpailuissa. Myöskään mikäli tiimillä ei ole nimettyä vastuuvalmentajaa, kilpailija ei voi edustaa ko. tiimiä IFBB:n tai SFU:n alaisissa kilpailuissa.

Suomen Fitnessurheilu ry viralliset tiimit vuonna 2022 (päivitetty 30.9.2022)

Flow Fitness Team, Virrat
Vastuuvalmentaja: Tuomas Liikala
[email protected]
Instagram: @flowfitnessteam

Dream Team Athletes, Vantaa
(fit model, bikini fitness, wellness fitness, body fitness)
Vastuuvalmentaja: Marika Hongisto
[email protected]
Instagram: @dreamteamathletes @marikahongisto

Invicta Fitness Team, Helsinki
Vastuuvalmentaja: John Lausvuo
[email protected]

Jeven ja Eelin Tiimi, Säkylä
Vastuuvalmentaja: Jeve Ojala
[email protected]
Instagram: @ngphysique

Lean Team, Tampere
Vastuuvalmentaja: Jani Heino
[email protected]

Nomad Elite Team, Tampere
Vastuuvalmentaja: Jami Vuorenmaa
[email protected]
Instagram: @nomadeliteteam

Sensei Team, Turku
Vastuuvalmentaja: Markku Tikka
[email protected]
https://www.instagram.com/markkutikka/
https://www.facebook.com/ProTrainer.fi/

VV Fitness Team
(body fitness, wellness fitness)
Vastuuvalmentaja: Vappu Berg
[email protected]

Team Artic Figure, Rovaniemi
Vastuuvalmentaja: Janita Juujärvi
[email protected]


Team Athlete Figures, Lappeenranta
Vastuuvalmentaja: Pauliina Käiväräinen
[email protected]

Team Badass Athletes, Helsinki
Vastuuvalmentaja: Jonna Nygrén-Jäntti
[email protected]


Team Balanced Body, Nokia

Vastuuvalmentaja: Maiju Minea Aalto
[email protected]
Instagram: @teambalancedbody


Team Bodyrock, Naantali
Vastuuvalmentaja: Katarina Hemling
[email protected]
Instagram: @Bodyrockfin

Team Bull´s All Out, Tampere
Vastuuvalmentaja: Sini Lehtonen
[email protected]


Team East Elite Physique, Joensuu
Vastuuvalmentaja: Heli Räsänen
[email protected]
www.eastelite.fi
Instagram: @teameastelitephysique


Team Elected Athletes, Turku
Vastuuvalmentaja: Jani Sinisalo
[email protected]

Team Elite Academy, Tampere
Vastuuvalmentaja: Jussi Rintamäki
[email protected]

Team Elixir Physique, Hyvinkää
Vastuuvalmentajat: Laura Koivula, Markus Koivula
[email protected]
Instagram: @elixirphysique

Team Eeast Body, Helsinki
Vastuuvalmentaja: Niina Mantila
[email protected]
Instagram: @teameastbody


Team Evolve, Espoo
Vastuuvalmentaja: Petri Ilmivalta
Yhteyshenkilö: Emmi Räsänen
[email protected]

Team FitFabriken, Porvoo
Vastuuvalmentaja: Karo Oksanen
[email protected]

Team Finnish Physique Academy, Helsinki
Vastuuvalmentajat: Juho Murtonen & Lauri Perälä
finnishph[email protected]
Instagram: @finnishphysiqueacademy

Team Fitbody Pro, Kemi
Vastuuvalmentaja: Jaana Kotkansalo
[email protected]

Team Fitfarm, Tampere
Vastuuvalmentaja: Harri Forsberg
[email protected]

Team FitFire, Vääksy
Vastuuvalmentaja: Minna Hotti
[email protected]
Instagram: @team_fitfire

Team Fit Rebels, Helsinki
Vastuuvalmentaja: Joakim Grannas
[email protected]
@teamfitrebels


Team Fit-X, Vantaa
Vastuuvalmentaja: Aikku Halmo & Maija Jouhki

Team Fullmetal, Jyväskylä
Vastuuvalmentaja: Heidi Edelmann-Lasanen
[email protected]
Instagram: @ptofullmetalteam

Team Focus, Forssa
Vastuuvalmentaja: Johannes Niemelä
[email protected]
Instagram: @teamfocus_coaching

Team Fysiomaker, Kuopio
Vastuuvalmentaja: Miia Nyyssönen
[email protected]

Team Fysiomotion, Nivala
Vastuuvalmentaja: Timo Kiviniemi
[email protected]

Team Glory, Helsinki
Vastuuvalmentaja: Katarina Tunturi
[email protected]


Team Golden Fitness, Helsinki

Vastuuvalmentaja: Caroliina Kinnarinen
[email protected]

Team Green Beat, Turku
Vastuuvalmentaja: Antti Ala-Laurinaho
[email protected]
Instagram: @antti.alalaurinaho

Team Guns and Poses, Oulu
Vastuuvalmentaja: Mikko Isometsä
[email protected]
Instagram: @team_gunsandposes

Team IoFit, Kouvola
Vastuuvalmentaja: Ilkka Ollila
[email protected]

Team JiiPee, Rovaniemi
Vastuuvalmentaja: JiiPee Pulkkinen
[email protected]

Team Karboni, Jämsä
(Classic bodybuilding, classic physique, men’s physique, body fitness, wellness fitness)

Vastuuvalmentaja: Juuso Ala-Haavisto
[email protected]

Team KuoFit, Kuopio
Vastuuvalmentaja: Anne Keränen
[email protected]

Team LadyLine, Iisalmi
Vastuuvalmentaja: Heli Veteli
[email protected]

Team Madness, Turku
(bikini fitness, body fitness, wellness fitness)

Vastuuvalmentaja: Jurate Budaite
[email protected]

Team MK-Physique, Tampere
(bikini fitness, body fitness, wellness fitness)

Vastuuvalmentaja: Marianne Kankaisto
[email protected]

Team MK Pro, Vantaa
Vastuuvalmentaja: Melina Keltaniemi
[email protected]

Team Northern Lights Fitness Team, Oulu
Vastuuvalmentaja: Marko Halonen
[email protected]
https://www.nlft.fi/
Instagram: @northern_lights_fitness_team

Team Optimal Fit K&M, Lahti
Vastuuvalmentaja: Sampo Kirjovaara
[email protected]
Instagram: @optimalfit_km

Team Pirantti Sport, Joensuu
Vastuuvalmentaja: Antti Pirhonen
[email protected]

Team Piukat Paikat, Pori
Vastuuvalmentaja: Maiju Wihlman
[email protected]
Vastuuvalmentaja: Jutta Sippo
[email protected]
Instagram: @teampiukatpaikat


Team Power Beauty Soul, Oulu
Vastuuvalmentaja: Riikka Kuokkanen
[email protected]

Team Powerhouse Gym, Tampere
Vastuuvalmentaja: Jussi Hakala

Team Power Gym, Kouvola / Lahti
Vastuuvalmentaja: Ville Loihuranta
[email protected]

Team Pro Academy, Helsinki
(bikini fitness, wellness fitness, body fitness)

Vastuuvalmentaja: Marietta Kiianlinna
[email protected]


Team Pro Fit, Seinäjoki
Vastuuvalmentaja: Jaana Manner & Kati Jokinen
[email protected]
Instagram: @team_profit_seinajoki
https://www.teamprofit.fi/

Team Pro Level, Helsinki
Vastuuvalmentaja
[email protected]
Instagram: @proleveltraining

Team SH FitAthletic, Joensuu
Vastuuvalmentaja: Satu Hakulinen
[email protected]

Team SPower, Turku
(bikini fitness, wellness fitness, body fitness)
Vastuuvalmentaja: Sari Uski
[email protected]

Team Strong Body, Lohja
Vastuuvalmentaja: Tanja Koskinen
[email protected]

Team Supermoves, Turku
(bikini fitness, wellness fitness, body fitness, women’s physique)

Vastuuvalmentaja: Marika Hillgrén
[email protected]


Team Body Temple, Perniö
Vastuuvalmentaja: Hanna Saario
[email protected]
Instagram: @team.bodytemple


Team Top Gun, Tampere

Vastuuvalmentaja: Johannes Leivo
[email protected]

Team Tzemppi, Kauttua
Vastuuvalmentaja: Jani Rajala
[email protected]

Team Tähtikunto, Helsinki
Vastuuvalmentaja: Mika Korhonen
[email protected]
www.teamtahtikunto.com
Instagram: @teamtahtikunto


Team Trifinity, Mustasaari
Vastuuvalmentaja: Robert Back
[email protected]
Instagram: @Trifinity Training


Team Voimalaitos, Helsinki

Vastuuvalmentaja: Jussi Koivisto
[email protected]
www.teamvoimalaitos.com
Instagram: @team_voimalaitos


Team Warriors, Helsinki
Vastuuvalmentaja: Luukas Lindeman
[email protected]


Team Will-Do, Helsinki
Vastuuvalmentaja: Riina Kivikoski
[email protected]
Instagram: @riinakivikoski


Team West Coast Fitness Academy, Rauma

Vastuuvalmentaja: Jarkko Veijola
[email protected]


Team West Coast Trainers, Pori
Vastuuvalmentaja: Juha Sjögrén
[email protected]
Instagram: @westcoasttrainers


Vuokatti Sport Fitness Team, Vuokatti

Vastuuvalmentaja: Jaakko Koponen
[email protected]
Instagram: @vuokattisport @jaakkopo

Team X-Shape, Seinäjoki

Vastuuvalmentaja: Josefiina Joensuu
[email protected]

WellGo Fitness Team, Pori
Vastuuvalmentaja: Ringa Ruisniemi
[email protected]
Rekisteriseloste 
Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa