Fitness
1. Jasmin Mantila, Team Pro Level, Helsinki
2. Janica Aherikko, Team Fit-X, Helsinki
3. Eevi Seikkula, Team Elite Academy, Rauma
4. Karena Eerikäinen, Team Top Gun, Helsinki

Women’s physique
1. Ulpu Silvennoinen, Team Strong Body, Vesivehmaa M35
2. Marika Näykki, Team Bull’s All Out, Hyllykallio M40
3. Tanja Ekola, Lean Team, Nokia M35
4. Susanna Hottinen, Team Solana, Vantaa
5. Janni Tuononen, Team Warriors, Helsinki
6. Hannele Kejonen, Team Jiipee, Tuusula M35
7. Saara Kokko, Northern Light’s Fitness Team, Oulu M35
8. Emmi Räsänen, Team Solana, Espoo
9. Anni Karinen, Team Sportlife, Kerava

Fit model
1. Sofia Kareeva, Team Karboni, Turku
2. Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja
3. Ida Jokinen, Team Golden Fitness, Hämeenlinna
4. Kati Viitala, Team Golden Fitness, Turku
5. Eeva Viinikainen, Team Golden Fitness, Tampere
6. Elisabeth Erholtz, Team Golden Fitness, Turku

Classic bodybuilding -180cm
1. Robert Nitz, Team Tähtikunto, Espoo M40
2. Aram Hajipour, Team Karboni, Turku M40
3. Nuutti Kokkonen, Team Fysiomotion, Kuopio
4. Antti Heisto, Team Karboni, Jyväskylä
5. Eetu Lähteenmaa, Team Fitfarm, Tampere
6. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere M45
7. Henri Kivijärvi, Team Karboni, Savonlinna
8. Pasi Järvenpää, Team Jiipee, Kem
9. Mikko Kainulainen, Team Powerhouse ry, Tampere
10. Jarkko Kettunen, Team Kuofit, Varkaus
11. Johnny Furu, Team Pro Level, Helsinki M40

Classic bodybuilding +180cm
1. Jeve Ojala, Jeven ja Eelin tiimi, Jyväskylä
2. Jouni Pesonen, Team Jiipee, Oulu
3. Teemu Laaksonen, Team Fitfarm, Tampere
4. Aleksi Tumelius, Northern Light’s Fitness Team, Oulu
5. Eemi Salminen, Team Solana, Helsinki
6. Kimi Filpus, Team Solana, Helsinki
7. Andreas Will, Team Optimal Fit K&M, Lahti
8. Jesse Salminen, Team Sportlife, Lappeenranta

Classic bodybuilding over all: Jeve Ojala, Jeven ja Eelin tiimi, Jyväskylä

Classic physique
1. Benard Antwi, Team Jiipee, Kuusamo
2. Mikko Muttonen, Team Jiipee, Savonlinna
3. Jani Peltoniemi, Team Jiipee, Kem
4. Mikko Piirainen, Team Karboni, Jyväskylä
5. Sattar Karimi, Team Karboni, Jyväskylä
6. Shapor Karimi, Team Karboni, Jyväskylä

Body fitness -158cm
1. Jenni Mäenpää, Team Jiipee, Oulu
2. Essi Törrönen, Team Jiipee, Tornio
3. Tanja Tuohino, Team Jiipee, Jääli
4. Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala M45
5. Ellen Wiren, Team Elite Academy, Tampere
6. Minna Hotti, Team FitFire, Vääksy M45
7. Claudia Päivänurmi, Team Glory, Joensuu
8. Jenny Nikki, Team Pro Level, Vantaa
9. Taina Tarvainen, Team Bull’s All Out, Salo M35
10. Iida Lehtiö, Team Fitfarm, Tampere
11. Joanna Manninen, Team Elite Academy, Palokka
12. Maiju Arola, Team Fitfarm, Valkeakoski
13. Joan Keihäs, Team Fit-X, ParainenM35
14. Erika Ruokamo, Team FitFire, Klaukkala M35
15. Kati Herranen, Team Bull’s All Out, Turku M45
16. Monna Helen, Team FitFire, Viitaila  M40

Body fitness -162cm
1. Jenny Karjalainen, Northern Light’s Fitness Team, Oulu
2. Jonna Mäkinen, Team Jiipee, Rovaniemi
3. Krista Anttonen, Team Bull’s All Out, Tampere
4. Tiina Kulmala, Team Strong Body, Vantaa M35
5. Suvi Tihinen, Team East Body, Muhos
6. Katriina Pietilä, Team Strong Body, Nummela
7. Tiina Skinnari, Team FitBody Pro, Keminmaa M35
8. Jutta Hautamäki, PT Team Fit, Lahti
9. Heidi Mannila, Team West Coast Fitness Academy, Laitila M35
10. Johanna Virtaniemi, Team Pro Fit, Kuortane  M35
11. Minette Mäkinen, Team East Body, Huittinen
12. Jenni Hulkko, Team Bull’s All Out, Vantaa (M35
13. Ella Halima, Team West Coast Trainers, Pori
14. Melina Tikkanen, Team Fullmetal, Jyväskylä  M40
15. Päivi Koskinen, Team Piukat Paikat, Noormarkku M45
16. Mercedes Franzén, Team TS Performance, Lappeenranta M40

Body fitness -164cm
1. Miisa Haakana, Team Badass Athletes, Espoo
2. Heli Pakarinen, Team Bull’s All Out, Kuopio M45
3. Marika Rontti, Team Piukat Paikat, Pori M35
4. Hanna Korhonen, Team Jiipee, Kuopio M35
5. Venla Forsström, Team Fitfarm, Helsinki
6. Essi Vertanen, Team Balanced Body, Pirkkala
7. Tiia Takala, Team Athlete Figures, Lappeenranta
8. Mira Ahola, Crew 03 -team, Vantaa
9. Johanna Siltala, Team Fitfarm, Lohja
10. Martiina Pajunen, Team Optimal Fit K&M, Tampere M35
11. Marika Rantala, Team Pro Fit, Seinäjoki
12. Milla Mikkonen, Team Sportlife, Kokkola
13. Merja Turpeinen, Team Ladyline, Pielavesi M40
14. Katariina Hentinen, Team Bull’s All Out, Nilsiä
15. Laura Saine, Team West Coast Fitness Academy, Pori M35

Body fitness -167cm
1. Linda Vallin, Team Optimal Fit K&M, Tampere
2. Suvi Kaukainen, Team Bull’s All Out, Rauma M40
3. Heidi Järvinen, Team Bull’s All Out, Muurame M35
4. Krista Luoto, Team East Body, Helsinki M35
5. Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa M45
6. Jenna Räty, Team Sportlife, Jyväskylä
7. Anna Lehtonen, Team X-Shape, Seinäjoki
8. Venla Peltola, Vuokatti Sport Fitness Team, Kuopio
9. Janita Pulkkinen, Team SuperMoves, Kirkkonummi
10. Auli Sakko, Team Pro-AM Gym, Keminmaa M40
11. Jade Järvinen, Team Top Gun, Turku
12. Jenny Villanen, Team West Coast Fitness Academy, Lohja M40

Body fitness -170cm
1. Elina Nöjd, Team Bull’s All Out, Helsinki M35
2. Petra Alanne, Team Body Temple, Turku
3. Essi Hämäläinen, Team Bull’s All Out, Nurmijärvi M35
4. Helena Huikkala, Team Fitfarm, Kauvatsa
5. Roosa Mäkinen, Team Elite Academy, Tampere
6. Jaana Vehkamaa, Team Fitfarm, Simpele M35
7. Erika Selander, Team Tzemppi, Kuopio
8. Lotta Mönttinen, Team Fitfarm, Helsinki
9. Meiju Kiiski, Team Optimal Fit K&M, Lahti M35
10. Sanna Saarman-Kemppi, Team Optimal Fit K&M, Espoo M40

Body fitness +170cm
1. Katariina Pitkänen, Team Elite Academy, Turku
2. Heidi-Mari Ojala, Team Jiipee, Kuopio
3. Ida Jouhki, Sensei Team, Helsinki
4. Linda Päivinen, Lean Team, Tampere
5. Sarianna Hietala, Team East Body, Söderkulla
6. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo M45
7. Essi Ikäläinen, Team Solana, Helsinki
8. Mirella Mäkelä, Team Bull’s All Out, Seinäjoki
9. Sofia Fonsén, Team Bull’s All Out, Tampere
10. Anna Heinonen, Team Fysiomotion, Oulu
11. Riina Kuittinen, Team Elixir Physique, Hyvinkää M40
12. Sohra Wallenius, Team Elixir Physique, Järvenpää M35
13. Petra Maula, Team Strong Body, Lohja M35

Body fitness overall: Jenni Mäenpää, Team Jiipee, Oulu

Men’s physique -175cm
1. Sherko Eliassi, Team Fit Lions, Turku
2. Philip Ekblad, Team Power Fit, Inkoo
3. Said Naeim Hosseini, Team Trifinity, Jakobstad
4. Dembo Drammeh, Team Karboni, Jyväskylä
5. Vili Volotinen, Team Pro Level, Jyväskylä
6. Eemeli Ansa, Team Optimal Fit K&M, Helsinki
7. Albert Minthant, Team Pro Level, Espoo
8. Jere Rantonen, Team Fysiomotion, Vantaa
9. Joel Virta, Team Power Fit, Helsinki

Men’s physique -182cm
1. Samuel Eduful, Team Power Fit, Vantaa
2. Javid Noori, Team Pro Level, Espoo
3. Kristian Lampinen, Team Pro Level, Helsinki
4. Kristian Makara, Team Elixir Physique, Hyvinkää
5. Jaakko Ylitalo, Northern Light’s Fitness Team, Oulu
6. Juuso Mäki-Kuhna, Team Pro Level, Lappeenranta
7. Jere-Arttu Saarenpää, Northern Light’s Fitness Team, Oulu
8. Veikka Nieminen, Team Karboni, Muurame
9. Christian Lindqvist, Crew 03 -Team, Lahti
10. David Santos, Team Elixir Physique, Riihimäki
11. Väinö Suokas, Lean Team, Pirkkala
12. Aref Amiri, Team Power Fit, Helsinki
13. Mikko Vellonen, Team Power Fit, Helsinki
14. Santeri Puurunen, Team Warriors, Riihimäki
15. Jalmari Raittila, Team Tzemppi, Pori

Men’s physique +182cm
1. Kingsly Epie, Team Pro Level, Hyvinkää
2. Santeri Mettälä, Team Powerhouse ry., Tampere
3. Joona Reunamäki, Team Green Beat, Tampere
4. Joonas Lahti, Team Balanced Body, Tampere
5. Mika Vähämäki, Team Pro Level, Espoo
6. Turo Shemeikka, Team X-Shape, Seinäjoki
7. Sami Klemetti, Team Pro Level, Helsinki
8. Rasmus Suomela, Team Pro Level, Espoo
9. Tatu Saareks, Team Solana, Lappeenranta

Men’s physique Overall: Sherko Eliassi, Team Fit Lions, Turku

Wellness fitness -160cm
1. Oona Hentunen, Team Elite Academy, Jyväskylä
2. Sena Coban, Team Badass Athletes, Hyvinkää
3. Jaana Seppä, Team Bull’s All Out, Oulu  M35
4. Tiia Marttila, Team SPower, Vantaa
5. Veera Könönen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
6. Meeri Mäenpää, Team Fitfarm, Ähtäri
7. Elin Liewendahl, Team Trifinity, Mariehamn
8. Raquel Alvo Santos, Team Elite Academy, Vantaa
9. Anniina Perälä, Team FitBody Pro, Rovaniemi
10. Nea Koponen, Team East Body, Espoo
11. Helmiina Troberg, Team Madness, Naantali
12. Iira Rinne, Team East Fit, Joensuu

Wellness fitness -164cm
1. Sofia Fagerström, Team Pro Level, Vantaa
2. Johanna Keikko, Team Tähtikunto, Helsinki
3. Laura Peltomäki, Team Fitfarm, Tampere
4. Sari Uski, Team SPower, Turku M35
5. Annika Lepistö, Team X-Shape, Seinäjoki
6. Erja Läspä, Team Pro Fit, Hyllykallio  M35
7. Taru Eloranta, Team Bull’s All Out, Harjavalta

Wellness fitness -168cm
1. Nelli Heikkilä, Team Badass Athletes, Helsinki
2. Pinja Luukkonen, Team Badass Athletes, Helsinki
3. Sanni Lahtinen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
4. Annika Korte, Team SPower, Vantaa
5. Satu Kaleva, Team FitFire, Rauma
6. Emilia Sirainen, Team Fit, Lahti
7. Katja Podduikin, Team Fysiomaker, Kuopio  M40
8. Noora Hämäläinen, Team Bull’s All Out, Turku
9. Sara Nevaranta, Team Tzemppi, Pori
10. Julia Romppanen, Team East Elite Physique, Joensuu
11. Kati Himberg, Team Body Temple, Salo M35
12. Maija Hoving, Team Bull’s All Out, Turku

Wellness fitness +168cm
1. Sirke Virkkunen, Team Badass Athletes, Helsinki
2. Annabel Rosenberg, Team Balanced Body, Tampere
3. Saina Savage, Team Balanced Body, Tampere M35
4. Maria Virtanen, Crew 03 -Team, Lahti
5. Anna Ropponen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli M35
6. Sanna Raumala, Northern Light’s Fitness Team, Oulunsalo M40
7. Jonna Hakanpää, Team Bull’s All Out, Seinäjoki
8. Sanna Kauramäki, Lean Team, Tampere M35
9. Katriina Mannonen, Team West Coast Fitness Academy, Pori
10. Karoliina Tolvi, Team Elixir Physique, Klaukkala M35

Wellness fitness over all: Sirke Virkkunen, Team Badass Athletes, Helsinki

Bikini fitness -160cm
1. Elvi-Victoria Alekseeva, Team Optimal Fit K&M, Jyväskylä
2. Roosa Räsänen, Team Fysiomaker, Siilinjärvi
3. Oona Kaartinen, Team MK-Physique, Järvenpää
4. Mirka Hotti, Team FitFire, Tampere
5. Nina Moritz, Team Pro Academy, Espoo
6. Katariina Johansson, Team Bull’s All Out, Helsinki
7. Oona Kauppinen, Lean Team, Tampere

Bikini fitness -163cm
1. Aino Kotiluoto, Team Warriors, Espoo
2. Venla Vierto, Team East Body, Tampere
3. Eevi Leppänen, Team Fit Lions, Jyväskylä
4. Sonja Aiello, Team Glory, Helsinki
5. Tiia Kuusela, Team Optimal Fit K&M, Lahti M35
6. Aleksiina Ristimäki, Team Bull’s All Out, Monaco
7. Emmi Mikkilä, Team Fitfarm, Seinäjoki
8. Sonja Ristolainen, Team SPower, Äänekoski M40
9. Marja Mäkelä, Team West Coast Fitness Academy, Kerava M45

Bikini fitness -166cm
1. Ella Mård, Team Madness,Turku
2. Riina Kiikkala, Team Fitfarm, Tampere
3. Taru Partanen, Team Pro Level, Jyväskylä
4. Hanna Uski, Team Warriors, Turku
5. Jasmina Vainio, Team Madness, Eurajoki
6. Eveliina Paronen, Team The One, Hamina
7. Anni Lipponen, Team Pro Level, Kirkkonummi
8. Taru Viinikka, Team Strong Body, Vantaa
9. Emma Maaninka, Crew 03 -team, Hollola
10. Anna-Mari Kuusiniemi, Team Jiipee, Kemi
11. Sarah Viitamäki, Team Balanced Body, Sastamala
12. Johanna Rantala, Team MK-Physique, Tampere M35

Bikini fitness -168cm
1. Rosa Paloperä, Team Pro Level, Helsinki
2. Julia Heikkinen, Team Finnish Physique Academy, Helsinki
3. Enni Sinisalo, Team Tähtikunto, Vantaa
4. Johanna Marjoniemi, Team FitFire, Lahti
5. Kiia Helenius, Team Balanced Body, Kangasala
6. Camilla Kyyriäinen, Team Madness, Turku
7. Linh Saksa, Team Strong Body, Vantaa
8. Sallamari Kaisko, Team Madness, Turku
9. Henna Tuomisto, Team Elite Academy, Tampere
10. Minda Arbelius, Team Warriors, Espoo
11. Heidi Vainio, Team X-Shape, Seinäjoki  M35
12. Sofia Sorvisto, Team Fitfarm, Espoo
13. Päivi Säisä, Team Ladyline, Iisalmi M45

Bikini fitness -170cm
1. Ronja Mannerheimo, Team Fitfarm, Tampere
2. Victoria Kebede, Team East Body, Helsinki
3. Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki
4. Rita Rajala, Team Fit-X, Turku
5. Anni Länsilahti, Team Glory, Helsinki
6. Laura Paavola, Team Finnish Physique Academy, Turku
7. Reetta Kähärä, Team Power Gym, Kuusankoski
8. Sanni Malinen, Team East Body, Helsinki
9. Iina Tatarinov, Team Strong Body, Vantaa
10. Maria Isolauri, Team Solana, Helsinki
11. Alice Lübitch, Team Badass Athletes, Espoo
12. Mira Tolvanen, Team Green Beat, Turku M45

Bikini fitness -172cm
1. Petra Vanhapiha, Team Elite Academy, Helsinki
2. Niina Laamanen, Team Fitfarm, Tampere
3. Malin Nordström, Team Glory, Helsinki
4. Emma Louevuo, Team Pro Level, Vantaa
5. Jannica Jokinen, Team East Body, Helsinki
6. Niina Sipilä, Team Power Gym, Kouvola
7. Nea Leinonen, Team Piukat Paikat, Pori
8. Kaisa Kantola, Team Jiipee, Kuusamo M35
9. Céline Tschirpig, Team SPower, Tampere

Bikini fitness +172cm
1. Sonja Ollila, Team Warriors, Valkeakoski
2. Janina Latovehmas, Team Strong Body, Nummela
3. Milla Tukiainen, Team Pro Academy, Tampere
4. Janina Lehti, Team Finnish Physique Academy, Espoo
5. Marika Hongisto, Team Finnish Physique Academy, Vantaa
6. Sanna Pyykkö, Team Glory, Helsinki
7. Anahita Manoocheri, Team Glory, Tampere
8. Sarita Ojala, Team Fitfarm, Rauma
9. Heidi Sillanpää, Team Balanced Body, Vaasa
10. Sanna-Maija Aalto,Team Optimal Fit K&M, Lahti
11. Sanna Nieminen, Team Badass Athletes, Tampere
12. Jonna Huhtakangas, Team Bull’s All Out, Seinäjoki
13. Ilona Pehkonen, Team Pro Academy, Helsinki

Bikini fitness over all: Rosa Paloperä, Team Pro Level, Helsinki

Seuraa meitä myös instagramissa

Yhteistyössä SEO-markkinoinnin kanssa